Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 16 i do tej pory udało mi się raz wykorzystać 11gb przy postawieniu wirtualnej maszyny... lepiej mieć niż nie mieć, dziś nie ma gier, które potrafią zeżreć powyżej 6 razem z systemem i aplikacjami w tle, to zdecydowanie bardziej o przyszłości

 

szukanie z osobna na necie ? niby można, ale jak zaczniesz sobie liczyć przesyłki... to wyjdzie na to samo albo drożej, a w morele masz kuriera + montaż za 1zł

 

 

w morelach wkurza mnie tryb reklamacji... najpierw odtwarzacz mp3 - 4 tygodnie, po czym oddali hajs[uszkodzenie mechaniczne z mojej winym a uznali mimo to], a teraz oddałem obudowę, w sobote miną 3 tygodnie[silentumpc regnum L50], jednak wiem, że w esc.pl czy agito.pl wcale nie jest znacznie lepiej jeżeli chodzi o ew. reklamacji

 

ja na Twoim miejscu dziś bym załadował się w 3200+dodatkowy ram = 3400, chyba, że jesteś w stanie pocisnąć 4000, osobiście od dwóch miechów kupuje karte graficzną to 1000zł to dla mnie bariera nie do przeskoczenia[psychiczna]

Odnośnik do komentarza

Temat o gpu leży strasznie zakurzony, więc zapytam tutaj:

Jaka grafika będzie teraz odpowiednia pod Core 2 Duo E8400(z zasiłką Corsair VX550 550W)? Nie zamierzam kręcić tego procka(jako że nie gram za wiele w wymagające tytuły), a stary GF98000gtx zaczyna już dawać poważne znaki o swojej starości(a przy okazji wolałbym coś, co mniej prądu będzie zjadać). Jakieś pomysły(najlepiej, żeby ~500zł nie przekraczały)?

Odnośnik do komentarza

w morelach wkurza mnie tryb reklamacji... najpierw odtwarzacz mp3 - 4 tygodnie, po czym oddali hajs[uszkodzenie mechaniczne z mojej winym a uznali mimo to], a teraz oddałem obudowę, w sobote miną 3 tygodnie[silentumpc regnum L50], jednak wiem, że w esc.pl czy agito.pl wcale nie jest znacznie lepiej jeżeli chodzi o ew. reklamacji

Wina nie musi lezec po stronie moreli - sprzedawca ma 2 tygodnie na przekazanie informacji o tym, czy reklamacja zostaje uznana, a potem jest bodaj 90 dni po stronie producenta na wymiane/naprawe/zwrot gotowki.

Odnośnik do komentarza

Kupuje, a w zasadzie kupiłem już(czekam na kartę graf i obudowę) nowego kompa za dosyć sporą gotówkę. O to jego bebechy...

 

procesor:intel Ivy Bridge Core i5-3570k 4x 3.4ghz

płyta główna:MSI Z77a-G43

ram-Corsair Venegeance DDR3 8gb 2x4gb 1600mhz

karta graf:GF gtx 670

>

Do tego no name sata nagrywarka cd-rw i 2 dyski stare, jeden na sata drugi na ata. Do tego kupiłem ten o to zasilacz > http://allegro.pl/be...2365810764.html 530 W czyli wg. > http://www.coolermas...n.com/index.jsp powinno spokojnie starczyć. Jednak odrobinę się martwie czy nie będzie żadnych problemów. Z tego co tam gdzieś poczytałem to niby wszystko powinno hulać ale o np SLI mogę zapomnieć. Czekam obecnie na obudowę co by go poskręcać i się przekonać czy nie trzeba byłoby kupic np 630 W. Niby przy zakupie za taka gotówkę nie powinienem sobie żałować ale akurat taki zaproponował mi znajomy który rzekomo się na hardwerze zna.

Odnośnik do komentarza

w morelach wkurza mnie tryb reklamacji... najpierw odtwarzacz mp3 - 4 tygodnie, po czym oddali hajs[uszkodzenie mechaniczne z mojej winym a uznali mimo to], a teraz oddałem obudowę, w sobote miną 3 tygodnie[silentumpc regnum L50], jednak wiem, że w esc.pl czy agito.pl wcale nie jest znacznie lepiej jeżeli chodzi o ew. reklamacji

Wina nie musi lezec po stronie moreli - sprzedawca ma 2 tygodnie na przekazanie informacji o tym, czy reklamacja zostaje uznana, a potem jest bodaj 90 dni po stronie producenta na wymiane/naprawe/zwrot gotowki.

 

ja od 3 tygodni nie mam żadnej informacji w sprawie czy zostaje uznana czy nie ...

 

@sensei

zasilacz powinien wystarczyć(o ile nie będziesz bardzo mocno kręcił ;) zresztą IB kręci się bardzo mocno zależnie od sztuki ...), SLI jest nieopłacalne, więc bym się nie martwił :)

jaki model i w jakiej cenie kupiłeś gtx 670 ?

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

1,7k za kartę graficzną? pojebało?

 

no chyba, że to mercedes wśród kart to i ja taką chcę :keke: Smetek jak będziesz miał chwilę to mi potwierdź wszystko i złożę zamówienie.

Odnośnik do komentarza

Mercedes? Raczej najnowsze lamborghini prosto z salonu :)

 

A tutaj małe porównanie jak ta karta wypada na tle swoich poprzedników..

 

 

porownanie.jpg

 

 

 

Edyta mówi że: Poczytałem troche na benchmarku i zdecydowanie bardziej kupić ciut drozszą wersję tej karty Asusa, jednak różnica na wszelakich testach jest naprawdę zauważalna. > http://allegro.pl/asus-gtx670-dc-2048mb-gddr5-256bit-915mhz-pcie3-0-i2418422151.html

Odnośnik do komentarza

tylko weź pod uwagę, że zazwyczaj w testach wypada lepiej jej droższa wersja Direct CU II TOP z rozbudowanym chłodzeniem ;) podstawowy asus od gigabyte'a nie ma lepszego stosunku ceny do osiągów

 

1,7k za kartę graficzną? pojebało?

no chyba, że to mercedes wśród kart to i ja taką chcę :keke: Smetek jak będziesz miał chwilę to mi potwierdź wszystko i złożę zamówienie.

co mam Ci potwierdzać :P ? mercedes ? to najwyżej audi ;) a Lamborgini to będzie gtx 695 ;]

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Gość MitnickMike

  • Intel® Core™ i7-950 >> max. 3.33 GHz, 4 rdzenie, 8 wątków , 8mb cache
  • Gigabyte X58A-UD3R Rev. 2.0 >> USB 2.0 , wsparcie dla procesorów Intel® Core™ i7, socket LGA1366, LAN 1000 Mbit, 6 złącz SATA 3Gb/s, 2 x złącza SATA 6Gb/s, IEEE 1394, unlocked perfomance
  • Pamięć RAM Kingston HiperX 6GB 1600 Mhz (khx1600c9d3k3/6gx), radiator
  • Gainward GeForce with CUDA GTX 570 TWINFROZR OC MSI 1280MB HDMI&2xDVI (PCI-E)
  • Dysk Seagate Barracuda XT ST32000641AS 2 TB
  • Napęd LG BH10LS38 BLU-RAY LightScribe
  • Zasilacz CHIEFTEC CFT-650-14CS - MODULARNY,650 WAT
  • Obudowa Master ELITE 335 Cooler Master
  • 4World Czytnik kart 24w1 3,5"
  • Windows 7 64bit Professional SP1

taki zestaw za 3800zł. warte uwagi?

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałbym żebyście postarali mi się pomóc w zakupie jakiegoś niedrogiego komputera ( powiedzmy 500zł ) na którym działał by mi FM 2013. Wiem, że za taką cenę nic dobrego nie dostanę. Ale przynajmniej żeby mi ten FM 13 działał bo teraz na laptopie ledwie ciągnie mi FM 12. A nie wyobrażam sobie bym nie mógł pograć w 13.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

bez urazy, bo ze mnie raczej słaby spec od "komputrów" ale za 500zł to raczej maszyny do FM13 nie złożysz,

 

minimum to co ja widzę po swoim kopie to procek i5 lub i7 i +/- 8gb ramu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...