Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Jak podała sekcja medyczna Realu Madryt, Pepe po zakończeniu dzisiejszego treningu zgłosił klubowym lekarzom bóle w prawej nodze. Po przeprowadzeniu rezonansu magnetycznego stwierdzono lekkie naderwanie mięśnia pierwszego stopnia w prawym udzie. Czas na całkowitą rekonwalescencję oszacowano na od dwóch do trzech tygodni.

 

Należy przypomnieć, że Pepe dostał niedawno pierwsze powołanie do narodowej reprezentacji Portugalii. Luis Felipe Scolari ogłosił listę piłkarzy jeszcze przed poznaniem klubowej diagnozy. Obrońca Realu Madryt uda się za wszelką cenę do Lizbony, aby spędzić kilka dni z kadrą. Jednak z oficjalnym debiutem będzie musiał zaczekać do następnego meczu.

 

realmadrid.pl

 

Z zastąpieniem Pepe nie będziemy mieli żadnych problemów, do jedenastki wejdzie Metzelder lub Ramos zostanie przesunięty na środek.

Odnośnik do komentarza

Alves został piłkarzem Realu Madryt. Wydaje się, że to już ostatni transfer do klubu natomiast pewnie ktoś odejdzie. Spora liczba wychowanków, która grała w rezerwach zostanie wypożyczona albo sprzedana z prawem pierwokupu.

Ciekawe jak teraz zespół poukłada Schuster. Ramos miał dobry pierwszy mecz ligowy na prawej stronie i miała być to jego pozycja w tym sezonie. Alves albo zajmie jego miejsce wtedy Ramos przejdzie do środa bo nie sądzę by stracił miejsce w składzie. Może grać na prawej pomocy ale wtedy miejsce straci jeden z pomocników ale trudno powiedzieć który bo może to być Sneijder, Robinho, Robben, Drenthe.

 

Edycja

 

Jakiś debil zrobił podrobioną stronę a wyglądała jak oficjalna i dałem się nabrać. Nie ma żądnego oficjalnego komunikatu.

Odnośnik do komentarza
Alves został piłkarzem Realu Madryt. Wydaje się, że to już ostatni transfer do klubu natomiast pewnie ktoś odejdzie. Spora liczba wychowanków, która grała w rezerwach zostanie wypożyczona albo sprzedana z prawem pierwokupu.

Ciekawe jak teraz zespół poukłada Schuster. Ramos miał dobry pierwszy mecz ligowy na prawej stronie i miała być to jego pozycja w tym sezonie. Alves albo zajmie jego miejsce wtedy Ramos przejdzie do środa bo nie sądzę by stracił miejsce w składzie. Może grać na prawej pomocy ale wtedy miejsce straci jeden z pomocników ale trudno powiedzieć który bo może to być Sneijder, Robinho, Robben, Drenthe.

 

Edycja

 

Jakiś debil zrobił podrobioną stronę a wyglądała jak oficjalna i dałem się nabrać. Nie ma żądnego oficjalnego komunikatu.

adres tez podrobil? :lol:

Odnośnik do komentarza
Arjen Robben będzie gotów na debiut w białej koszulce Realu Madryt za... dwadzieścia dni. Sztab medyczny klubu zakłada bowiem, że w takim odstępie czasu uda się im doprowadzić Holendra do stuprocentowej sprawności fizycznej, który przybył do Madrytu bez żadnej kontuzji... ale także bez jakiejkolwiek rehabilitacji kolana operowanego w marcu!

 

Robben operowany był 31 marca, a miesiąc później, 1 maja, grał w meczu Chelsea. Skrzydłowy zagrał dwanaście minut w półfinale Ligi Mistrzów przeciw Liverpoolowi, a także w drugiej połowie meczu o Puchar Anglii z Manchesterem United. Dwa spotkania i dwa wysiłki, które teraz dają o sobie znać.

 

Arjen powrócił do gry przedwcześnie, nie przeszedł pełnego procesu rehabilitacji, jaką stosuje się po takich operacjach, co spowodowało, że w okresie wakacji jego mięśnie znacznie się osłabiły, a podczas przedsezonowych przygotowań w Chelsea odczuwał w kolanie ból. Holender poczuł ból w meczu 17 lipca w Stanach Zjednoczonych, od tamego czasu nie wystąpił już ani razu. Powodem bólów nie jest kontuzja, lecz fakt, iż mięśnie nie zostały doprowadzone do należytej sprawności.

 

realmadrid.pl

 

Ooo, Arjen już połamany. Nie ważne co z nim, ale jest niezdolny do gry i tyle. Aż chce się powiedzieć, a nie mówiłem.

Odnośnik do komentarza

Hmm, połamany? To nasza wina, że źle została przeprowadzona jego rehabilitacja? Owszem wiedziano o tym, że obecnie odczuwam jakieś tam dolegliwości związane z kontuzją/operacją, ale bez przesady. Lekarze zrobią co trzeba i znów będzie hasał pełni zdrów na skrzydełku. Póki co może tam grać Drenthe, Sneijder lub Robinho.

 

Okienko zakończone tak więc zdecyduję się na małe podsumowanie. Może zacznę od nowych zawodników. IMO dokonaliśmy dobrych zakupów na pozycje, które wymagał wzmocnień. Żadnej mega gwiazdy nie ściągnęliśmy i dobrze. Bo zamiast Kaki możemy mieć Sneijdera, który raczej na pewno lepszy nie będzie, ale póki co prezentuje się dobrze, a to dopiero sam początek sezonu. Pepe? Hmm, no niestety coraz bardziej przekonuje się do tego, że 30 mln to zdecydowanie, zdecydowanie za dużo za tego zawodnika, ale mam nadzieję, że się rozkręci i udowodni, że był warty tych pieniędzy. W zbliżającej konfrontacji z Villarreal zagra Metzelder, który z Atletico zaliczył dobry występ i jeszcze bardziej cieszy to, że przyszedł za darmo podobnie jak Saviola, który może namieszać w ataku. No i jeszcze Heinze. W akcji widziałem go ledwo parę razy, ale wydaje mi się, że suma 12 mln euro jest trochę za wysoka. Przecież miał klauzulę wartą chyba coś koło 6 mln funtów. Jednak przyjmijmy, że to mała rekompensata za Ruuda :) Tylko czy my jesteśmy Karitas?

 

Co do sprzedaży. Tutaj w większości zgadzam się z ruchami zarządu. Jednak nie podaruje im, a także i przede wszystkim Schusterowi sprzedaży Cicinho i to za takie śmieszne pieniądze. Szkoda, że oddano tak dobrego skrzydłowego "obrońcę" i IMO dla mnie dużo nie ustępuje Alvesowi, którego to Sevilla wycenia na bagatela 40 mln i skomentuje to tylko śmiechem, ale z drugiej strony skoro Pepe mógł kosztować 30 mln to Alves jak najbardziej może być wart 40, ale mniejsza o to. Z Ramosem na środku i Cicinho po prawej stronie byłoby znacznie lepiej, przynajmniej ja tak uważam. Emerson, Beckham, Carlos, Garcia, Helguera itd. to jak najbardziej słuszne transfery. I trzeba było się ich pozbyć, aby móc zerwać z tradycją Galacticos. Co do wychowanków. Tutaj także podjęto bardzo dobre i mądre decyzje. Do pierwszego składu Realu jak to powiedział Bernd jest bardzo ciężko się przebić i znacznie lepiej jest ich wypożyczyć/sprzedać z opcją odsprzedaży aniżeli mieli by grać tylko w trzeciej lidze. Szkoda ich bo większość z nich ma zadatki na dobrych, a nawet bardzo dobrych graczy, ale oni póki co nie mogą świadczyć o sile Królewskich. Przykre, ale prawdziwe.

 

Szkoda, że nie udało się wypożyczyć Marcelo, który to ponoć jest wielkim talentem, ale póki co praktycznie nie gra wcale. Na pierwszą rundę mamy komplet graczy tzn. 25 i wydaje się, że jest to drużyna kompletna, ale z drugiej strony w obronie przydałby sie ktoś jeszcze, szczególnie na bokach, ale póki co trzeba poczekać na wyniki obecnego składu i potem wysuwać wnioski.

 

Jeszcze słowo nt. naszej grupy w LM. IMO trafiliśmy baaaardzo dobrze. Werder daleki jest od swojej najlepszej formy, Lazio dopiero co rozpoczęło sezon, ale tylko zremisował u siebie z Torino, a Olympiakos jest najsłabszy ze wszystkich drużyn. Jednak nie dlatego trafiliśmy bdb. Faworytem jest Real , a cała pozostała trójka jest zbliżona do siebie poziomem i to te trzy zespoły będą biły się między sobą o awans, a to daje nam szanse na odskoczenie rywalom tylko my musimy wygrywać swoje spotkania.

Odnośnik do komentarza

Duży plus tych transferów, że mamy zdecydowanie większe pole manewru niż w poprzednim sezonie. Każdy zawodnik ma dobrego zmiennika. Casillas ma doświadczonego Dudka ale na pewno wiele nie pogra bo już Iker mówi, że chciałby wygrać Puchar Króla. Na prawej obronie jest Ramos, Salgado i Torres. W środku obrony Cannavaro, Pepe, Metzelder i może grać Ramos oraz Heinze. Na pewno silniejsza obsada niż rok temu gdzie podstawowa para to Cannavaro i Ramos a ich zmiennikiem Helguera. Na lewej stronie Heinze, Drenthe, Marcelo i może grac Torres. Najmniej szans na grę daje Marcelo, który moim zdaniem powinien zostać wypożyczony. Linia pomocy została solidnie wzmocniona i wygląda zdecydowanie lepiej niż rok temu. Do Diarry, Gutiego, Robinho i Gago dołączył Robben, Drenthe, Sneijder. A ze środka straciliśmy tylko Beckhama z tych co dobrze się prezentowali. W ataku zdecydowana poprawa bo teraz nie ma tylko RvN i Raula ale jest Soldado, Saviola, Baqtista, Higuain. Jeżeli uda się zgrać szybko skład to może to być dobry sezon dla Realu. Celem głównym jest LM przynajmniej tak wynika z wywiadów piłkarzy i Calderona. Z tych co odeszli to na pewno szkoda Beckhama bo miał duży wkład w mistrzostwo ale Sneijder powinien go godnie zastąpić. I oczywiście brak Carlosa. Pierwszy sezon bez niego i trudno będzie się przyzwyczaić, że nie będzie już biegał po lewej stronie. Ale jego czas już nadszedł, a szkoda by było go na ławkę sadzać. Po za tym odeszli Ci co nie prezentowali się najlepiej jak Emerson. Odeszło kilku wychowanków ale nie ma co płakać bo nie byli to już gotowi zawodnicy do składu Realu Madryt, więc lepiej niech się odgrywają w innych klubach, a że jest prawo pierwokupu to mogą jeszcze wrócić.

Może i spora część zawodników została przepłacona ale każdy, transfer jest uzasadniony. Na minus zarządu to że zapłacili za Pepe 30 mln euro a na pewno dało się go kupić taniej. Nie wiem dlaczego tak się pospieszono z tym transferem. A druga sprawa to dlaczego czekano z tak późnym transferem Heinze i Robbena. Zapłacono za Holendra i tak 36 mln euro więc nie utargowano nic a teraz musi zawodnik dochodzić do formy bo miał zmarnowany okres przygotowawczy. Heinze myślę że zdecydowano się bo Torres zawodził w meczach przygotowawczych i poszukano alternatywy dla niego, a Heinze był nie za drogi i do wzięcia. Z tego co wiem to Heinze nie miał klauzuli odstępnego żadnej tylko jakiś papierek, że jeżeli wpłynie oferta 6 mln funtów czy jakoś tak to będzie mógł odejść ale jak Liverpool chciał z tego skorzystać to oferta została odrzucona i gdzieś Heinze się odwoływał ale przegrał i ten papierek był nieważny.

Wiele głosów było, że to najsłabszy skład od lat ale ja się z tym nie zgadzam. Może nie ma wielkich gwiazd ale są młodzi i potrafiący grać w piłkę. Do tego jest duże pole manewru.

 

W niedzielę mecz z Villarreal i na pewno będzie ciężkie spotkanie bo rozbili oni 3:0 Valencię na wyjeździe, więc humory dopisują. A to dla nas zawsze jest trudny rywal. W ostatnim sezonie zdobyty tylko 1 punkt na 6, więc to nie jakiś dobry wynik. Ale ważne jest to że Real nie zatracił woli walki do końca i w meczu derbowym było widać, że znowu grają do końca i potrafią odwrócić losy meczu. Liczę na zwycięstwo ale remisu nie można wykluczyć.

Odnośnik do komentarza

Nie przypominam sobie kiedy ostatnio zagraliśmy podobne spotkanie. Spodziewałem się ciężkiej przeprawy w spotkaniu z Villarrealem, a tu taka pozytywna niespodzianka. :] Cały zespół zagrał nie-sa-mo-wi-cie. Najbardziej na początku nowego sezonu cieszy postawa El Capitano oraz debiutantów, wszystkich bez wyjątku. To co wyprawia Sneijder to po prostu mistrzostwo. Raul chyba miał rację, mówiąc że Real sprowadził zawodników potrzebnych, a nie faworytów mediów. Na razie nasza gra wygląda wspaniale. Nie wydaje mi się, by Heinze miał z miejsca wejść do składu w miejsce Drenthe. Ciężko będzie miał również Robben. Dawno nie mieliśmy tak szerokiej i wyrównanej kadry. Sam mecz z Żółtą Łodzią Podwodną poPiSowy, choć w pierwszej części spotkania gospodarze parę razy mogli zdobyć gola, ba Rossi powinien to uczynić. Ze spotkania na spotkanie gramy coraz lepiej. Warto podkreślić trudny początek sezonu - derby Madrytu z Atletico i wyjazd na gorący teren do Villarrealu. Mamy 6 punktów i już Barcelona musi nas gonić. :] iHala Madrid! :jupi:

Odnośnik do komentarza
dawno nie mieliśmy tak szerokiej i wyrównanej kadry

 

Sorry za mały off-topic, ale od razu jak przeczytałem to zdanie, to przypomniał mi się pan Trzeciak i jego płaczliwy głos oznajmiający, że tak słabego Realu to on jeszcze nie widział i nie wyobraża sobie, żeby ten zespół w tym składzie coś osiągnął. Meczu co prawda nie widziałem, ale wynik mówi sam za siebie, tak więc gratuluje, bo liczę na was :) (nie to żebym lubił Real, ja tylko nie lubię Barcy ;P).

Odnośnik do komentarza

Jak pisałem przed sezonem że potrzebne są wzmocnienia i przebudzenie Raula to zostałem zjebany i powyzywany przez największego kibica Realu. Tak jak myślałem trzeba było nam rozgrywającego pokroju Wesleya, a nie myśleć o Kace bo i tak z tego transferu gówno by wyszło.

 

 

Po blamażu z Sevillą coś zaczyna ruszać. Nie wpadam w euforię, bo to dopiero początek sezonu ale wygląda to zaiste imponująco. Wygrana 5;0 z Villarreal, z którymi zawsze się nam grało źle, daje wiarę w sukcesy.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobry mecz gdzie żadna z drużyn nie postawiła na obronę czego byliśmy świadkami w poprzednim sezonie kiedy to był remis 0:0 i porażka 0:1. Pierwsza połowa na pewno wyrównana i gospodarze powinni wykorzystać którąś z okazji bo kilka mieli. Natomiast to Real przeprowadził dobrą akcję i Raul był szybszy niż bramkarz i trącił piłkę do bramki. El Capitano dwa mecze i dwie bramki. Widać, że gra w ataku mu pasuje. Ale nie jest to przywiązanie do jeden pozycji po rotacja w przodzie jest niesamowita. I może to się podobać. O ile I połowa wyrównana to w drugiej Real nie pozostawił złudzeń i wypunktował rywali. Świetny początek i już po 5 minutach było 3:0. Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego przez Sneijdera i bramkarz bez szans. Potem dobra kontra i Ruud dopija rywali. Mecz był cały czas otwarty i nikt nie murował bramki. Co ważne nie było złośliwości i brutalnych fauli. Real dorzucił jeszcze dwie bramki i pokazał efektowną grę. Ciężko wyróżniać indywidualnie ale na pewno należy pochwalić stoperów w szczególności Niemca, który grał bezbłędnie i nasze 30 mln euro będzie siedzieć chyba na ławce. I jeżeli ktoś wątpił czy transfer Sneijdera będzie strzałem w 10 to dzisiaj chyba ich nie ma albo ma ich zdecydowanie mniej. Dwa trudne mecze na początku, więc cieszy komplet punktów i gra. Oby tak dalej. I chyba z założeń co poniektórych o zajęciu przez Real 10 miejsca można włożyć między bajki.

Hala Madrid!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo. Było to nasze słabsze spotkanie ale co najważniejsze zwycięskie. Po wysłaniu 3/4 składu na zgrupowania kadry nie można oczekiwać, że po jednym treningu i zmęczeniu podróżami wszystko będzie dobrze wyglądać. W składzie tylko dwie zmiany za Drenthe zagrał Heinze i za RvN wystąpił Saviola. Ruud wraca po kontuzji i nie ma co go forsować bo w tygodniu mecz z Werderem. Na boisku było sporo niedokładności ale bramkę Savioli zapoczątkowało w środku pola kilka podań z klepki i silny strzał Raula, który bramkarz paruje na słupek, a Saviola dobił i było 1:0. Gra dalej była przeciętna i sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez gości. Nawet jak graliśmy w przewadze jednego gracza bo Crusat wyleciał za faul na Savioli. Jednak zamiast uspokoić grę i zdobyć kolejne bramki to znowu słabo to wyglądało. Z rzutu wolnego swoją 4 bramkę w 3 meczach zdobył Sneijder. Idealny strzał i bramkarz był bez szans. Od początku sezonu do tej chwili Holender może spokojnie ubiegać się o miano najlepszego piłkarza na świecie. Po tej bramce znowu gra Realu się osłabiła i Kalu Uche ten z Wisły strzelił bramkę bo dosyć prostym zwodzie w polu karnym na który dał się nabrać Metzelder. Nie potrzebna nerwówka w końcówce ale Higuain doprowadził do 3:1. Wraca po kontuzji i co ważne trafił bo skuteczność to jedna z jego słabszych stron. W tym sezonie pewnie sporo szans będzie dostawał od Schustera bo ma chłopak spore możliwości.

W tygodniu mecz z Werderem w LM i to co prezentuje drużyna niemiecka nic innego jak zwycięstwo nie wchodzi w grę. Główny cel na ten sezon to LM i myślę, że Real będzie chciał efektownie rozpocząć te rozgrywki i można spodziewać się wielu bramek.

Odnośnik do komentarza

Mamy szeroki skład i np. w takim ataku każdy gracz zasługuje na to by grać, a ostatnie decyzje Schustera powodują, że w moich oczach jest coraz lepszym szkoleniowcem. O co chodzi? Już tłumaczę. W sobotę Ruud nie zagrał ani sekundy, nawet na ławce go nie było, grał za to Saviola, który strzelił bramkę, był też Higuain i on także strzelił. Nie było też na boisku Soldado, który ma aspiracje do gry w pierwszym składzie, a teraz na wtorkowe spotkanie Saviola poza powołanymi na ten pojedynek zawodnikami kosztem Soldado. Rotacja w tym sezonie jest potrzebna bo jak to ktoś tam powiedział pokaż mi swoją ławkę rezerwowych, a powiem Ci jaki masz zespół i jeśli chcemy utrzymać dobre morale i ciągle mieć tak silnych rezerwowych potrzebna jest właśnie taka rotacja.

 

Co do dzisiejszego spotkania. Sam Werder jest ostatnio w dosyć przeciętnej formie, ale my musimy zagrać już lepiej niż z Almerią jednak w tamtym spotkaniu duży wpływ na taki, a nie inny przebieg spotkania miała przerwa reprezentacyjna. Mimo wszystko trzeba dzisiaj zdobyć pewnie komplet punktów i jak najszybciej zagwarantować sobie awans.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze zwycięstwo w jubileuszowym 300 występie w LM. Spodziewałem się wyższego zwycięstwa ale skuteczność nie dopisywała. Ruud sam powinien ustrzelić hattricka a skończył mecz z jednym trafieniem, który dał nam zwycięstwo. Widać, że po kontuzji nie jest jeszcze w super strzeleckiej formie. Cieszy kolejna bramka Raula :jupi: Widać, że powrót do gry jako napastnik była bardzo dobrą decyzję. Para Raul-Ruud funkcjonuje dobrze bo obaj strzelili i asystowali przy golu partnera. Niespodziewany występ zaliczył Marcelo i według mnie zagrał dobrze. Warto jeszcze odnotować debiut Robbena.

Ogólnie jak na początek sezonu i to że skład w porównaniu do poprzedniego został sporo zmieniony to gra i wyniki są bardzo dobre.

 

Hala Madrid!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...