Skocz do zawartości

Niemożliwe nie istnieje


steken

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem sobie "walkę o tytuł", ale chyba zbyt pochopnie...

 

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (9-11 mies.), Javier Moreno – kontuzja (2 dni)

 

 

Jorge – Antonio, Ángel, Galindo, Royo – Vico (78’ Sola), Óscar (89’ Miguel) – Carlos, Gómez, Aritz – Jose

 

3. Liga, Grupa 17, 27/42, 20.2.2021

Stadion Miejski, 194 widzów

Anento [7] – Caspe [12], 4:1

39’ Carlos

48’ Raúl Muñoz (sam.)

78’ Carlos

82’ Andrés Cuadrado

89’ Carlos (kar.)

 

Spisaliśmy się dziś wręcz znakomicie. Ciężko mi się do czegokolwiek przyczepić, może nie powinniśmy dopuścić do straty bramki. Rozegraliśmy jedno z lepszych spotkań w sezonie i potwierdziliśmy, że Caspe to jeden z naszych ulubionych rywali (teraz bilans spotkań wynosi 8-1-1 na naszą korzyść). Gdybyśmy utrzymali taką formę, moglibyśmy włączyć się do walki nawet o pierwsze miejsce.

 

Tabela po 27 kolejkach.

 

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (8-10 mies.)

 

 

Jorge – Antonio, Ángel, Galindo, Royo – Vico (75’ Sola), Óscar – Carlos, Gómez (75’ Miguel), Aritz – Jose

 

3. Liga, Grupa 17, 28/42, 27.2.2021

Santa María, 640 widzów

Alcañiz [3] – Anento [5], 1:1

31’ Raúl Ilzarbe

35’ Óscar

 

Przed meczem remis wziąłbym w ciemno i… słusznie. Gospodarze byli stroną znacznie lepszą, choć zagrali dziś bez swojego najlepszego zawodnika. Mieliśmy tylko jedną klarowną sytuację i zamieniliśmy ją na bramkę. Jeśli któraś ze stron ma prawo być zawiedziona, to są to na pewno gospodarze.

 

-Piotr, pozwól na chwilę. – Antonio wezwał mnie do swojego biura. Musiało coś się stać, ponieważ nigdy wcześniej nie przerywał mi treningu.

-Coś się stało?

-Tak, muszę ci coś powiedzieć. Pamiętasz naszą rozmowę w czerwcu, kiedy obiecałem ci, że zajmę się frekwencją?

-Pamiętam, pamiętam. Różnie to wygląda z tą naszą widownią.

-Delikatnie to ująłeś, doceniam to. Nie oszukujmy się – to wygląda tragicznie. Jest gorzej niż rok temu, zrobiliśmy krok w tył. Nie winię cię za to, biorę to na siebie.

-Do czego zmierzasz?

-Uznałem, że klub ma ze mnie więcej szkody niż pożytku, więc postanowiłem odejść z Anento.

-Co?! Ale jak to?! Kto teraz będzie tym zarządzał?!

-Poznaj Ricardo Moreno. – Antonio wskazał na gościa, który stał w kącie. Wcześniej go nie dostrzegłem.

-Miło pana poznać, panie Piotrze. Liczę na owocną współpracę. – Powiedział Moreno. Wydawał się być całkiem w porządku.

-Mi również miło, oby ta współpraca dała efekty.

-Ricardo jest szefem stowarzyszenia kibiców Anento, więc zna się na rzeczy i chce dla klubu jak najlepiej. Wierzę, że to dobra decyzja. Teraz muszę już was opuścić, bo mam do załatwienia jeszcze kilka spraw. Powodzenia, panowie. – Antonio pożegnał się z każdym z nas i opuścił budynek klubu.

Odnośnik do komentarza

Zdarzyło mu się raz zasilić budżet. To nie była wielka suma, ale przynajmniej utrzymaliśmy się na plusie.

 

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (8-10 mies.)

 

 

Jorge – Antonio, Ángel, Galindo, Royo – Vico, Óscar – Carlos (39’ Garcés), Gómez (79’ Moreno), Aritz – Jose

 

3. Liga, Grupa 17, 29/42, 6.3.2021

Stadion Miejski, 212 widzów

Anento [7] – Cuarte [20], 2:0

15’ Óscar

84’ Aritz

 

Dobry występ i pewne zwycięstwo. Nie mogę powiedzieć, że Jorge nie był zmuszony do interwencji, ale to my byliśmy dziś zespołem lepszym, co udowodniliśmy dwiema bramkami. Mogliśmy zdobyć więcej goli, ale zmarnowaliśmy kilka świetnych okazji. Najważniejsze są jednak 3 punkty, które zostają u nas.

 

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (8-10 mies.), Carlos – kontuzja (7-8 tyg.)

 

 

Jorge – Antonio, Ángel, Galindo, Royo – Vico, Óscar – Garcés, Gómez, Aritz – Jose

 

3. Liga, Grupa 17, 30/42, 13.3.2021

La Corona, 325 widzów

Almudévar [4] – Anento [7], 5:2

7’ Sergio Carrasco (kar.)

16’ Ángel

21’ Sergio Carrasco (n/kar.)

24’ Sergio Carrasco

31’ Mario José Peiró

68’ Jose

77’ José Asensio

88’ Jose

 

Almudévar lubuje się w sprawianiu nam lania. Takie spotkania nie są nawet wyznacznikami naszej formy, bo to nie był jednostronny mecz. Baty od Almudévar są obowiązkowym elementem każdego sezonu.

Odnośnik do komentarza

Tabela po 33. kolejce.

 

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (7-9 mies.), Carlos – kontuzja (6-8 tyg.), Pablo Galindo – zawieszenie

 

 

Jorge – Antonio, Ángel, Fernández, Royo – Vico, Óscar – Garcés, Gómez, Aritz – Jose

 

3. Liga, Grupa 17, 31/42, 20.3.2021

Stadion Miejski, 200 widzów

Anento [8] – Tarazona [21], 2:1

10’ Jose

24’ Jose

56’ José Félix Nieto

 

Wygrana jedną bramką nad przedostatnim zespołem w tabeli nie jest wymarzonym wynikiem. Niby dominowaliśmy, ale niewiele z tego wynikało. Inna sprawa, że goście oddali 3 strzały, a tylko 1 był celny. Cieszymy się z 3 punktów, ale niepokoi mnie nasza nieporadność w ofensywie.

 

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (7-9 mies.), Carlos – kontuzja (4-6 tyg.)

 

 

Jorge – Antonio (81’ Fernández), Ángel, Galindo, Royo – Vico, Óscar – Garcés, Gómez (81’ Miguel), Aritz – Jose (46’ Moreno)

 

3. Liga, Grupa 17, 32/42, 27.3.2021

El Oroel, 723 widzów

Jacetano [7] – Anento [8], 1:1

6’ Óscar

25’ Jorge García

 

Bardzo żałujemy tego remisu. Mieliśmy dziś masę znakomitych sytuacji, ale tylko jedną zamieniliśmy na bramkę. Doszło do tego, że Garcés spudłował na pustą bramkę. W drugiej połowie Jacetano nie istniało, a my zaprzepaściliśmy szansę na przeskoczenie ich w tabeli.

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że u siebie też gramy słabo, ale faktycznie wyjazdy idą beznadziejnie i coś z tym trzeba zrobić.

 

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (7-9 mies.), Carlos – kontuzja (3-5 tyg.)

Jorge – Antonio, Ángel, Galindo, Royo – Vico (83’ Sola), Óscar – Garcés, Gómez (78’ Miguel), Aritz (83’ Moreno) – Jose

 

3. Liga, Grupa 17, 33/42, 3.4.2021

Municipal de los deportes, 410 widzów

Barbastro [5] – Anento [8], 3:1

10’ Pablo Galindo (sam.)

17’ Aritz

28’ Manuel

31’ José Antonio

Tym razem zagraliśmy fatalnie. Oddaliśmy tylko 2 strzały przy 16 uderzeniach rywali, to nie mogło się udać. Mam nadzieję, że gorzej w tym sezonie już nie zagramy, bo koniec fazy zasadniczej zbliża się wielkimi krokami.

 

Tabela po 33 kolejkach.

 

2vwgsx0.jpg

 

 

 

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (6-8 mies.), Carlos – kontuzja (1-3 tyg.)

Jorge – Antonio, Ángel, Galindo, Royo – Vico, Óscar – Garcés, Gómez, Aritz (5’ Moreno) – Jose

 

3. Liga, Grupa 17, 34/42, 10.4.2021

Stadion Miejski, 201 widzów

Anento [8] – Casetas [13], 2:2

7’ Evaristo

8’ Jose

45+1’ Miguel Ballester

65’ Imanol Garcés

To było wyrównane spotkanie, ale spodziewałem się dużo więcej, bo nasz rywal był osłabiony. Ostatnio straciliśmy stanowczo za dużo punktów. W tym momencie szóste miejsce daje baraże, ale my mamy do niego 4 punkty straty.

Odnośnik do komentarza

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (6-8 mies.), Carlos – kontuzja (8 dni)

 

 

Jorge – Antonio, Ángel, Galindo, Royo – Vico, Óscar – Garcés, Gómez (80’ Miguel), Aritz – Jose (85’ Moreno)

 

3. Liga, Grupa 17, 35/42, 17.4.2021

Stadion Miejski, 283 widzów

Anento [7] – Utebo [11], 3:2

20’ Imanol Garcés

26’ Aritz

39’ Jose

45+1’ Fernando Almendro

68’ Fernando Almendro

 

Wygrywamy po całkiem dobrym spotkaniu. Pierwsza połowa była znacznie lepsza niż druga, ale w obu to my stworzyliśmy groźniejsze sytuacje. Tym bardziej nie jestem zadowolony z wyniku, bo 1-bramkowe nie oddaje tego, co działo się na boisku. Ponadto jeden błąd i stracilibyśmy 2 punkty.

 

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (6-8 mies.), Carlos – kontuzja (1 dzień)

 

 

Jorge – Antonio (46’ Fernández), Ángel, Galindo (55’ Perea), Royo – Vico, Óscar – Garcés, Gómez, Aritz – Jose

 

3. Liga, Grupa 17, 36/42, 24.4.2021

Isidro Caldeón, 434 widzów

At. Monzón [2] – Anento [7], 3:2

8’ Jose

38’ Alain Álvarez

48’ Diego Vico

76’ Jonathan Casanova

83’ Aitor Ugarte

90’ Javi Pascual

 

Wszystkie bramki padły dziś po stałych fragmentach gry. Ta porażka może być fatalna w skutkach. Wiemy, że Monzón jest świetnym zespołem, ale była dziś szansa na punkty, a my ją zaprzepaściliśmy.

Odnośnik do komentarza

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (5-7 mies.)

 

 

Jorge – Antonio, Ángel, Galindo, Royo – Vico, Óscar (80’ Miguel) – Carlos, Gómez, Aritz (68’ Garcés) – Jose

 

3. Liga, Grupa 17, 37/42, 1.5.2021

Stadion Miejski, 203 widzów

Anento [8] – Mallén [17], 1:0

25’ Jose

 

Nie było to porywające spotkanie. Oba zespoły wzajemnie udaremniły swoje ofensywne poczynania, bowiem w całym meczu oddano tylko 4 celne uderzenia (3-1 dla gości). Nie spisaliśmy się dziś najlepiej, ale mamy 3 punkty i pozostajemy w grze o baraże.

 

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (5-7 mies.)

 

 

Jorge – Antonio, Ángel, Galindo, Royo – Miguel, Óscar – Carlos (76’ Garcés), Gómez, Moreno – Jose (46’ Aritz)

 

3. Liga, Grupa 17, 38/42, 8.5.2021

Municipal San Íñigo, 369 widzów

Calatayud [20] – Anento [8], 1:1

46’ Javier Moreno

90+2’ Adrián

 

Tracimy punkty w ostatnich minutach meczu, nie mogło być gorzej. Takie mecze musimy wygrywać, jeśli chcemy zagrać w barażach. Teraz tracimy do Montecarlo 3 „oczka”, ale była szansa zbliżyć się na odległość punktu.

Odnośnik do komentarza

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (4-6 mies.)

 

 

Jorge – Antonio, Ángel, Galindo, Royo – Miguel (82’ Vico), Óscar – Carlos (82’ Garcés), Gómez, Moreno (88’ Aritz) – Jose

 

3. Liga, Grupa 17, 39/42, 22.5.2021

Stadion Miejski, 269 widzów

Anento [7] – Teruel [10], 1:0

30’ Javier Moreno

 

Dobry mecz i pewna wygrana. Niech o naszej dominacji świadczy fakt, że goście nie oddali nawet jednego celnego strzału na naszą bramkę. Do końca ligi pozostały 3 kolejki. W ostatniej serii gier zmierzymy się z Montecarlo, które zajmuje szóste miejsce. Nawet jeśli wygramy dwa wcześniejsze mecze, i tak wszystko rozstrzygnie się w tym spotkaniu.

 

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (4-5 mies.)

 

 

Jorge – Antonio, Ángel, Galindo, Royo – Miguel (80’ Vico), Óscar – Carlos, Gómez, Moreno (80’ Aritz) – Jose

 

3. Liga, Grupa 17, 40/42, 5.6.2021

San José, 498 widzów

Peñas Oscenses [13] – Anento [7], 2:3

24’ Carlos

40’ Antonio

42’ Miguel Gómez

68’ Josu Vélez

73’ Daniel Ortega

 

Było dziś blisko kompromitacji. Pierwsza połowa wyszła nam znakomicie, ale po przerwie przestaliśmy grać i prawie zostaliśmy za to ukarani. Gdybyśmy zawsze grali tak jak w pierwszej połowie, bylibyśmy znacznie wyżej w tabeli.

Odnośnik do komentarza

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (3-5 mies.), Aritz – kontuzja (2 tyg.)

 

 

Jorge – Antonio, Ángel, Galindo, Royo – Miguel (89’ Vico), Óscar – Carlos (68’ Garcés), Gómez, Moreno – Jose

 

3. Liga, Grupa 17, 41/42, 12.6.2021

Stadion Miejski, 230 widzów

Anento [7] – U.D. San Lorenzo [18], 1:1

25’ Javier Moreno

88’ David Arregi

 

Tracimy arcyważne 2 punkty w końcowych minutach meczu. Arcyważne, bo pozwoliłyby nam wyprzedzić Montecarlo. Wówczas w ostatniej kolejce wystarczyłby nam remis, a teraz musimy odnieść zwycięstwo. Historia nie jest po naszej stronie, bo nigdy nie ograliśmy Montecarlo na ich stadionie.

 

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (3-5 mies.), Aritz – kontuzja (3 dni), Carlos Royo - zawieszenie

 

 

Jorge – Antonio, Ángel, Galindo, Perea – Miguel, Óscar – Carlos, Gómez, Moreno – Jose

 

3. Liga, Grupa 17, 42/42, 19.6.2021

José Luis Violeta, 422 widzów

Montecarlo [6] – Anento [7], 0:3

40’ Javier Moreno

52’ Chema Boluda

64’ Miguel

66’ Carlos

 

Mamy to! Po świetnym meczu ogrywamy Montecarlo i zajmujemy szóste miejsce! Nie da się ukryć, że pomogła nam czerwona kartka dla zawodnika rywali, ale zwycięzców się nie sądzi. Zaraz po meczu otrzymałem telefon od prezesa:

-Gratuluję szóstego miejsca, panie Piotrze!

-Dziękuję bardzo! Mamy baraże i tylko to się liczy!

-Cóż, obawiam się, że muszę przekazać panu złą wiadomość.

-Co się stało?

-Pierwsza drużyna Zaragozy gra w barażach o Liga Adelante, a to oznacza, że jej rezerwy też mają prawo do gry w barażach. To z kolei oznacza, że…

-…tylko pięć pierwszych drużyn w nich zagra…

-Niestety. Bardzo mi przykro, ale drużyna robiła wszystko, co mogła. Nie mam do pana żalu. Proszę zacząć myśleć o nowym sezonie. Wykorzystajmy fakt, że ma pan teraz więcej czasu niż w ostatnich latach.

 

Tabela na koniec sezonu.

 

4taeqd.jpg

 

 

-Smutna końcówka sezonu w Anento. Właśnie dowiedzieliście się, że nie zagracie w barażach.

-Nie czujemy się z tym dobrze. W niecodziennych okolicznościach straciliśmy szansę na awans, ale nie oszukujmy się – co mielibyśmy ugrać w barażach jako szósta ekipa ligi? Możemy mieć żal do samych siebie, bo zawaliliśmy wiele spotkań.

-Czego tym razem zabrakło?

-Stabilności formy. Byliśmy w stanie rozegrać najlepszy mecz w sezonie, a 7 dni później najgorszy. Musimy coś z tym zrobić.

-Dlaczego drużyna z każdym rokiem zajmuje coraz gorsze miejsca?

-Sam nie wiem. Z każdym sezonem mamy coraz mocniejszy skład, ale rywale nie śpią i również się wzmacniają. Zaliczamy zbyt powolny progres.

-Planuje pan wiele transferów czy postawi pan na zgranie?

-Przez cały rok wypatrujemy zawodników gotowych do gry w Anento. Nie nastawiamy się na wielkie zakupy, ale zawsze z chęcią przyjmiemy piłkarza z aspiracjami do awansu.

Odnośnik do komentarza

Cierpliwości na pewno nie zabraknie. ;) Anento będzie walczyć o awans, o ile nie wydarzy się któraś z trzech rzeczy: zwolnienie, bankructwo, padnięcie save'a.

 

Podsumowanie kadry:

Bramkarz:

Jorge – (16l./ESP) (42/68/7/0/6.70) – Pierwsze koty za płoty. Nie było źle jak na pierwszy sezon. Mam nadzieję, że Jorge będzie coraz lepszy, bo ma potencjał na bycie świetnym golkiperem.

 

Obrońcy:

Antonio – (24l./ESP) (41/1/3/1/6.77) – Było ciut lepiej niż rok temu. Nadal jednak sądzę, że Antonio stać na więcej i liczę na to, że wreszcie odpali.

Pablo Galindo – (23l./ESP) (39/1/1/1/6.72) – Sezon podobny do poprzedniego, a ja zawsze oczekuję poprawy. W obliczu kontuzji Pablo, potrzebny nam będzie jeszcze jeden środkowy obrońca.

José Ángel – (22l./ESP) (34/1/0/1/6.72) – Nie było tak źle. Mam nadzieję, że za rok będzie lepiej, bo to na nim prawdopodobnie opierać się będzie nasza gra obronna.

Carlos Royo – (18l./ESP) (40/1/4/1/6.74) – Nieco lepiej niż rok temu, to najważniejsze. Mam nadzieję, że Carlos będzie kontynuował ten progres, bo gdy jest w formie, widać to na boisku.

Pablo – (23l./ESP) (22/3/2/0/6.93) – Grał bardzo dobrze, ale dopadła go poważna kontuzja. Nie wiemy, czy Pablo kiedykolwiek wróci do pełni sprawności. Na razie zostanie w drużynie, ale musimy mieć przygotowane wyjście awaryjne.

Jesús Fernández – (20l./ESP) (5/0/0/0/6.50) – 4 razy wchodził z ławki. Jesús jest rezerwowym i nie planuję tego zmieniać.

José Antonio Perea – (18l./ESP) (5/0/0/0/6.90) – Nie miał zbyt wielu okazji, by się wykazać. Wierzę, że nie zawiedzie w przyszłym sezonie, gdy zajdzie taka potrzeba.

 

Środkowi pomocnicy:

Miguel – (23l./ESP) (28/1/3/1/6.72) – Aż 22 razy wchodził z ławki. Miguel stracił miejsce w pierwszym składzie i na razie nie może go odzyskać, bo jego konkurenci grają lepiej.

Diego Vico – (22l./ESP) (37/1/9/0/6.82) – Dużo lepiej niż rok temu. Diego pokazał, że nie można go jeszcze skreślać, oby tak dalej.

Óscar – (21l./ESP) (42/10/3/4/6.86) – Óscar woli grać tuż za napastnikiem, ale był potrzebny w środku pola, gdzie spisał się znakomicie. Jego pozyskanie było świetną decyzją. Aż strach pomyśleć, co Óscar robiłby na swojej ulubionej pozycji.

David Sola – (23l./ESP) (16/0/0/0/6.48) – Aż 12 razy wchodził z ławki. David nie chce przedłużyć kontraktu, ale nikt nie będzie tu za nim płakać.

 

Ofensywni pomocnicy:

Carlos – (21l./ESP) (32/13/9/3/7.08) – Znakomity sezon. Mogło być lepiej, ale z powodu kontuzji stracił ponad 2 miesiące, szkoda. Oby w przyszłym sezonie pech go opuścił.

Miguel Gómez – (23l./ESP) (42/8/15/2/6.84) – Dużo lepiej niż rok temu. Ten sezon dał nadzieję, że Miguel może jeszcze być kluczową postacią w naszej pogoni za awansem.

Aritz – (29l./ESP) (40/12/6/3/6.93) – Aritz znacznie obniżył loty, ale ten moment musiał nadejść. Nie wiem, czy znajdzie się dla niego miejsce w przyszłym sezonie.

Imanol Garcés – (23l./ESP) (26/5/5/2/6.87) – Solidny rezerwowy. Chętnie zatrzymałbym go w drużynie, ale nie wiem, czy będzie to możliwe. Rozchodzi się tu o przepis o zawodnikach powyżej 23. roku życia. Wszystko niedługo się wyjaśni.

 

Napastnicy:

Jose – (24l./ESP) (40/19/12/6/7.09) – Nie najgorszy pierwszy sezon po powrocie. W przyszłości będę oczekiwał od niego 20 bramek w lidze, bo go na to stać. Miałem jednak na uwadze, że ten sezon był przejściowy. Jose wraca do starej dyspozycji i teraz powinien pokazać swoją prawdziwą siłę.

Javier Moreno – (22l./ESP) (32/8/6/0/6.86) – Aż 25 razy wchodził z ławki. Niewykluczone, że przesuniemy go na prawe skrzydło, bo szkoda marnować go na ławce.

Odnośnik do komentarza

Szybko zabraliśmy się za wzmocnienia. Jeszcze w czerwcu dołączył do nas Miguel Duque. Miguel zaliczył bardzo dobry sezon na piątym poziomie rozgrywek. Mam nadzieję, że u nas spisze się podobnie.

Kolejnym wzmocnieniem jest Iñaki Barasoain. Młody skrzydłowy z powodzeniem występował w barwach Utebo. Teraz mamy wreszcie sensowną opcję na prawe skrzydło. Nie wiem, co zrobić z Aritzem. Niewykluczone, że się z nim pożegnamy, wszystko zależy od finalnej liczby zawodników, którzy mają ponad 23 lata.

 

Wszystkie 4 zespoły z naszej grupy awansowały do finału rywalizacji o awans. Tam Barbastro poległo w rzutach karnych, Alcañiz przegrało po dogrywce. Z drugiej strony At. Monzón i Zaragoza „B” tryumfowały w rzutach karnych, więc nie jedna, a dwie drużyny wywalczyły awans. W nadchodzącym sezonie liga będzie liczyć 19 ekip.

 

 

 

Jorge – Antonio (46’ Fernández), Ángel, Duque (46’ Galindo), Royo – Vico (46’ Miguel), Óscar – Carlos (46’ Garcés), Gómez, Barasoain (46’ Aritz) – Jose (46’ Moreno)

 

Mecz towarzyski, 24.7.2021

Stadion Miejski, 74 widzów

Anento – Calamocha, 1:0

46’ Miguel Gómez

 

Minimalna wygrana w pierwszym sparingu. Spisaliśmy się dziś całkiem nieźle, ale brakowało nam skuteczności. To dopiero początek przygotowań, więc mam nadzieję, że skuteczność przyjdzie z czasem.

 

Nadszedł czas na zgłoszenie składu na ligę. Okazało się, że mamy aż 10 zawodników, którzy mają ponad 23 lata. Odrzucić trzeba było czterech, padło na Pablo Galindo, Miguela Gómeza, Imanola Garcésa i (z wielkim bólem serca) Aritza.

 

 

 

Jorge – Antonio, Ángel, Duque, Fernández – Vico, Miguel – Carlos, Óscar, Barasoain – Jose (47’ Moreno)

 

Mecz towarzyski, 31.7.2021

Stadion Miejski, 73 widzów

Anento – Villanueva C.F., 4:0

9’ Óscar

37’ Jose

75’ Javier Moreno

89’ Javier Moreno

 

To spotkanie miało swoje plusy i minusy. Cieszy wysoki wynik i statystyka 16-7 w strzałach. Gorzej było dziś z naszą celnością, bo tylko 4 uderzenia leciały w światło bramki. Kreowanie akcji wychodzi nam bardzo dobrze, potrzebujemy tylko lepszego wykończenia.

 

Wzięliśmy się za uzupełnienie składu. W miejsce Gómeza przybył Leo. W zeszłym sezonie grał fantastycznie w barwach Amistad (liga niżej) i uważam, że u nas również sobie poradzi. Jego pozyskanie było naszym priorytetem.

 

 

 

Jorge – Antonio (46’ Fernández), Ángel, Duque, Perea – Vico, Óscar – Carlos, Leo, Barasoain – Jose (46’ Moreno)

 

Mecz towarzyski, 7.8.2021

Stadion Miejski, 60 widzów

Anento – Amistad, 1:1

71’ Iñaki Barasoain

88’ Eduardo Larios

 

Słabiutki mecz w naszym wykonaniu. Wynik i styl nie powalają, w niczym nie przypominaliśmy drużyny z 2 poprzednich spotkań.

 

Ostatnim nowym zawodnikiem jest Ander Fernández. Ander ma wszystkie cechy, które wymagam od obrońcy. Nigdy nie grał na tym poziomie rozgrywkowym, ale po ostatnim sezonie doszliśmy do wniosku, że musimy podjąć pewne ryzyko.

Okazało się także, że z drużyny odszedł Jesús Fernández. Był rezerwowym, więc nie będziemy po nim płakać, choć teraz nasza kadra jest bardzo wąska.

 

-Jak ocenia pan minioną serię sparingów?

-Oczekiwałem kompletu zwycięstw, więc nie jestem do końca zadowolony. Niemniej jednak pokazaliśmy się z całkiem niezłej strony, jedynym mankamentem była skuteczność.

-Czy drużyna ma jakieś szanse na awans?

-Jak najbardziej. W tym roku powinno nam być łatwiej, bo w naszej grupie awansowały 2 zespoły, a nikt do nas nie spadł. Odeszło nam więc dwóch mocnych rywali.

-Drużyna musiała odrzucić kilku kluczowych zawodników, szczególnie Aritza.

-Przepis o zawodnikach powyżej 23. roku życia ma swoje plusy i minusy. Trzeba ogrywać młodych zawodników, ale szkoda, że cierpią na tym bardziej doświadczeni gracze. Liga stałaby na wyższym poziomie, gdyby nie te ograniczenia.

-Jak ocenia pan nowych zawodników?

-Pozyskaliśmy 4 zawodników, w sparingach wystąpiło 3. Zapatruję się na ten sezon bardzo optymistycznie. Rok temu było przeciętnie, teraz MUSI być lepiej.

Odnośnik do komentarza

Nasza forma to jedna wielka niewiadoma, ale szansa na baraże jest spora.

 

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (1-2 mies.), Carlos Royo – kontuzja (2-4 tyg.)

 

 

Jorge – Antonio, Fernández, Duque, Perea – Vico, Óscar – Carlos (55’ Ángel), Leo (75’ Miguel), Barasoain – Jose (46’ Moreno)

 

3. Liga, Grupa 17, 1/36, 14.8.2021

Juan Antonio Endeiza, 848 widzów

Andorra C.F. – Anento, 1:2

7’ Carlos

16’ Álex Morgado

52’ Carlos

 

Dobrze rozpoczynamy sezon. Nie byliśmy dziś bezbłędni, ale najważniejsze, że zdobyliśmy tę jedną bramkę więcej. Nowe nabytki muszą zgrać się z resztą zespołu, ale uważam, że jesteśmy na dobrej drodze.

 

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (5 tyg.), Carlos Royo – kontuzja (1-2 tyg.)

 

 

Jorge – Antonio, Fernández, Duque (84’ Ángel), Perea – Vico, Óscar – Carlos, Leo (73’ Miguel), Barasoain – Jose (46’ Moreno)

 

3. Liga, Grupa 17, 2/36, 21.8.2021

Stadion Miejski, 227 widzów

Anento [4] – Caspe [17], 2:2

15’ Germán Algaba

24’ Leo

46’ José Andrés Jordán

49’ Javier Moreno

 

Za stratę punktów możemy winić tylko siebie. Jorge popełnił błąd przy pierwszej bramce, ponadto byliśmy szalenie nieskuteczni w ataku. Wypracowaliśmy sobie naprawdę sporo sytuacji i powinniśmy strzelić znacznie więcej bramek.

Odnośnik do komentarza

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (4 tyg.), Carlos Royo – kontuzja (4 dni)

 

 

Jorge – Antonio, Fernández, Duque, Perea – Vico, Óscar – Carlos, Leo, Barasoain (15’ Moreno) – Jose

 

3. Liga, Grupa 17, 3/36, 28.8.2021

Las Canteras, 291 widzów

Cuarte [18] – Anento [4], 1:4

1’ Jose

15’ Alejandro Muñoz

18’ Mariano Campos (sam.)

39’ Jose

82’ Javier Moreno

 

Bardzo dobry mecz i pewne zwycięstwo. Były jednak momenty, w których zapominaliśmy się w ataku i narażaliśmy się na kontry. Cuarte co rok jest kandydatem do spadku, ale za każdym razem jakoś się ratuje. To nie zmienia faktu, że nasze wygrane w takich meczach są obowiązkiem.

 

W następnym meczu nie zagrają: Pablo – kontuzja (3 tyg.)

 

 

Jorge – Antonio (46’ Royo), Fernández, Duque, Perea – Vico (78’ Miguel), Óscar – Carlos, Leo, Barasoain (63’ Moreno) – Jose

 

3. Liga, Grupa 17, 4/36, 4.9.2021

Stadion Miejski, 339 widzów

Anento [2] – Montecarlo [3], 2:4

27’ Jose

45+1’ Jesús Terroba

62’ Eduardo Mainz

84’ Carlos

85’ Fernando Turiel

90’ Pablo Gilart

 

To zdecydowanie nasz najgorszy mecz w tym sezonie. Nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego moi zawodnicy nie potrafili podać celnie z odległości kilku metrów. Dzisiejsze popisy obrony lepiej przemilczeć. Ciężko będzie nam rozegrać gorsze spotkanie.

 

Na ten sezon sprzedaliśmy – podobnie jak rok temu – 69 karnetów.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...