Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie małe pytanie tylko nie wiem czy dobrze z nim trafiłem, jeśli już było to proszę mnie nakierować na odp. Jestem nowy i nie bardzo ogarniam wszystkie "działy". Mianowicie zdarzyło się komuś na patchu 12.2.2 że gra znacznie zwolniła? Odkąd zainstalowałem tą łatkę przetwarzanie czegokolwiek się okrutnie wydłużyło a już najgorzej dziala "skrzynka". grać się odechciewa. Przebrnięcie kilku dni zajmuje mnóstwo czasu- masakra. Aha, ustawione mam 4 ligi tylko i wcześniej gra śmigała bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Mam w pełni aktualnego antywira "na bieżąco" także nie sądzę zeby coś było... A można opróżnić "skrzynkę"? bo to własnie tam jest najgorzej- mecze rozgrywane są w normalnym tempie na pełnym wypasie graficznym i wszystko śmiga, taktyki, treningi też spoko tylko te wiadomości kuleją na maksa...

Odnośnik do komentarza

To już akurat zrobiłem wcześniej, wiadomości przychodzi mniej ale tempo działania skrzynki niestety bez zmian. Sam już też nie mam pomysłu tym niemniej dzięki za dobre chęci. Może powyłączam wszystkie ligi i zostawię tylko tą, w której gram, chociaż tyle co jest było od początku i problemów żadnych nie było. A wlaśnie, jak dodaję nowego managera do swojej gry i na początku jest tylko kilka wiadomości w skrzynce to zapiernicza aż miło a u mnie w czwartym sezonie masakra ale nie chcę zaczynać praktycznie od nowa "gołym trenerem". Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam problem z moim savem z FM 2012, grałem na nim bardzo długo ponad 8 sezonów i nie było żadnych błędów, a teraz potrafi bardzo często wywalić do pulpitu, w różnych momentach, raz po skończonym meczu gdy wciskam kontynuuj, a raz gdy czytam wiadomości. Gdy wywala gre do pulpitu, to gra jest w pasku, ale ma stan brak odpowiedzi i nie da się już grać, dopiero ponowne uruchomienie gry pomaga. Nie wiem o co chodzi a chciałbym jeszcze pograć na tym save.

Czy ktoś wie jak mogę rozwiązać ten problem, proszę o pomoc.

Zastanawiałem się czy nie jest to wina, wagi save, ponieważ plik ma już 290 mb, ale za bardzo się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza

a jaką masz konfigurację sprzętową ?

 

 

Sprzęt cały czas taki sam: procek 2200 Athlon, 3 giga ramu i geforce GTS 450 powinno chyba wystarczyć do spokojnej rozrywki w tym wypadku...

 

Witam

Mam problem z moim savem z FM 2012, grałem na nim bardzo długo ponad 8 sezonów i nie było żadnych błędów, a teraz potrafi bardzo często wywalić do pulpitu, w różnych momentach, raz po skończonym meczu gdy wciskam kontynuuj, a raz gdy czytam wiadomości. Gdy wywala gre do pulpitu, to gra jest w pasku, ale ma stan brak odpowiedzi i nie da się już grać, dopiero ponowne uruchomienie gry pomaga. Nie wiem o co chodzi a chciałbym jeszcze pograć na tym save.

Czy ktoś wie jak mogę rozwiązać ten problem, proszę o pomoc.

Zastanawiałem się czy nie jest to wina, wagi save, ponieważ plik ma już 290 mb, ale za bardzo się na tym nie znam.

 

 

Może zrób nowy save, zapisz tą grę pod nowym plikiem z inną nazwą i zobacz czy będzie tak samo. Może ten stary plik jest gdzies już walnięty ale wtedy nie powinna się gra wogóle ładować.

Odnośnik do komentarza

W FMRTE sobie zmień :) A ja chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś wie jaki skin do fm 2012 ma opcję wyłączenia grafiki ?

w menu można wylączyć loga, koszulki, twarze, skin jest od tego niezależny ...

 

Smetek-

1. Konfiguracje? Mogę Ci powiedzieć, jaki mam sprzęt. Win 7, Intel Core i5 2500k, Radeon 6900HD ...

2. Tak

3. Tak

od samego początku tak masz ? najnowszy sterownik do chipsetu płyty głównej masz ?

 

ja bym sprawdził dysk twardy, programem HD Tune, kiedyś miałem podobne objawy, wadliwy okazał się dysk twardy .... i tyczyło się to właśnie tylko CM 01/02 (lata temu ... ;) )

 

Nie, zaczęło się to stosunkowo niedawno. W grze, 2016 rok, w 'realu', w maju, czyli 3 miesiące po zakupie.

Wydaje mi się, że tak, wszystko mam aktualne.

HD tune nie wykazał żadnych błędów.

Chyba zrobię reinstall, bo już nic innego mi nie przychodzi do głowy. We wcześniejszych FM'ach nie miałem takich problemów. A dzieje się to zazwyczaj przy wykorzystaniu 1 500 pamięci procesora i gdy np. kliknę na coś. Pokazuje się piłka, stara się załadować, a następnie est ten czarny pasek.

 

PS. Palencio, mam ten sam problem.

Odnośnik do komentarza

a jaką masz konfigurację sprzętową ?

Sprzęt cały czas taki sam: procek 2200 Athlon, 3 giga ramu i geforce GTS 450 powinno chyba wystarczyć do spokojnej rozrywki w tym wypadku...

sprzęt to najnowszych nie należy, procek ma ledwie 256kb L2, taktowanie 1,8Ghz, jeden rdzeń... słabo to wygląda, Twoim problemem jest sprzęt

Odnośnik do komentarza

pirelli po przez usuwał inne ligi masz na myśli to że podczas rozgrywki korzystałeś z opcji dodaj/usuń ligę? Bo jeśli tak to możesz nawet kupić sobie nie wiadomo jak szybkiego kompa i tak ci będzie gra wolno chodzić ponieważ ta opcja ma jakiegoś buga który powoduje że po dodaniu ligi w grze ląduje masa dodatkowych piłkarzy ja dla przykładu powiem że u siebie testując to i zaczynając rozgrywkę tylko polską Ekstraklasą zaraz dodałem I ligę po jednym sezonie z 12 tysięcy piłkarzy w bazie zrobiło się 50 tysięcy ale to jeszcze nic na forum SI ludzie mieli przez korzystanie z tej opcji po 300 tysięcy i więcej i piłkarzy w bazie wtedy gra staje się nie grywalna. Zobacz ile ty u siebie masz piłkarzy w bazie ale podejrzewam że też sporo usuwanie lig nic nie da liczba piłkarzy pozostanie taka sama ewentualnie bardzo ale to bardzo nie znacznie się zmniejszy dlatego ja proponuje ci zacznij nową karierę i nie korzystaj z tej opcji.

Odnośnik do komentarza

Bawie sie ostatnio i mam pytanie co do newgenów. Jakie teraz współczynniki trzeba zmienić w edytorze, żeby np w polskiej lidze rodziły sie talenty? Wiem, że akademia piłkarska/siatka scountingu, ale po ustawieniu na 20 po kilku latach nie było w Polszy grajka dorównującego nawet PA zawodnikom z lepszych lig. Reputacja z tego co widzę już też nie ma znaczenia. Jest to gdzieś ładnie rozpisane/wyjaśnione? Z góry dzięki za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...