Skocz do zawartości

Podróże kształcą


xkasztanx

Rekomendowane odpowiedzi

FM 08 + update 15/16

Ligi: wszystkie europejskie (85)

Baza danych: mała

Data rozpoczęcia: 3 marzec 2008 (Białoruś)

Cel: zagranie i wygranie czegoś w każdym kraju. Zaczynam bezrobotny, a po zmianie klubu będę wybierał klub z najniższej ligi lub w większych ligach będę zaczynał od 3 poziomu rozgrywek.

 

Większość lig była w momentach decydujących o spadkach i awansach.

 

Anglia - kilka mniejszych niespodzianek, jak Stoke na 5 miejscu, 9. Liverpool, czy 17 pozycja Evertonu.

 

Austria - liderem Sturm Graz i to z 9 punktami przewagi nad drugim Rapidem. Salzburg na 4 pozycji, a Austria Wiedeń w środku stawki, na 5 miejscu.

 

Belgia - o mistrza walczą Anderlecht i Standard Liege. Club Brugge piąty, a Lokeren dopiero na 13 pozycji.

 

Białoruś - nie grają.

 

Bułgaria - Łudogorec dopiero na 8 pozycji. Prowadzi Litex, przed CSKA Sofia.

 

Chorwacja - sensacyjnym liderem Osijek. Dinamo na drugim miejscu z 3 punktami do odrobienia. Drugi klub z Zagrzebia na miejscu barażowym, z 4 punktami przewagi nad strefą spadkową.

 

Czechy - Sparta Praga prowadzi z kilkunastoma punktami przewagi nad peletonem. Wśród niego oczywiście Viktoria Pilzno, czy Slavia Praga.

 

Dania - liderem Randers. Kopenhaga druga, trzeci Aalborg. Nordsjaelland w strefie spadkowej.

 

Finlandia - nie grają.

 

Francja - króluje oczywiście PSG, na drugiej pozycji Lyon. Na 10 pozycji Marsylia, wysoko, bo na podium, Bordeaux.

 

Grecja - rządzi Olympiakos. Panathinaikos z 11 porażkami na 8 pozycji. AEK dziewiąty.

 

Hiszpania - Atletico rozdziela liderującą Barcelonę z Realem Madryt. Tuż za podium Athletic. Nisko Sevilla (9) i Villareal (14).

 

Holandia - Liderem w Eredevisie PSV, drugie AZ, a na podium Feyenoord. Ajax dopiero na 6 pozycji. Na miejscu barażowym Roda.

 

Irlandia - nie grają.

 

Irlandia Północna - liderem Linfield. Nisko mój ulubiony klub z tego kraju – Glenavon.

 

Islandia - nie grają.

 

Izrael - Maccabi Hajfa z wielką przewagą lideruje w rozgrywkach. Na podium jeszcze Beitar i Maccabi Tel-Awiw.

 

Niemcy - liderem Bayern, za nimi Borussia D., Shalke i Bayer Leverkusen. Werder na miejscu spadkowym, co mnie martwi, ale może to i lepiej, może będzie mi dane ich doprowadzić znowu do Bundesligi.

 

Norwegia - nie grają.

 

Polska - liderem Lech, Legia dopiero siódma. Na podium Piast i Pogoń, czwarte miejsce dla Górnika Łęczna. Wisła dwunasta, trzynasta Jagiellonia, miejsce barażowe (14) Ruch, a w strefie spadkowej obaj beniaminkowie – Zagłębie Lubin i Nieciecza.

 

Portugalia - liderem Benfica. Na podium Porto i Sporting. Bez niespodzianek.

 

Rosja - nie grają.

 

Rumunia - liderem Steaua, CFR Cluj w środku stawki, na końcu tabeli Botosani.

 

Serbia - Partizan liderem w Superlidze, Crvena dopiero czwarta.

 

Słowacja - liderem Artmedia, Slovan drugi, Żylina poza podium. Na miejscu spadkowym Inter Bratysława.

 

Słowenia - Domżale liderem, Maribor czwarty.

 

Szkocja - oczywiście lideruje Celtic. Ale Rangersi również liderują w szkockiej Champioship i za rok powinni walczyć już z Celticiem o mistrza kraju.

 

Szwajcaria - oczywiście liderem jest Basel. O utrzymanie gra FC Zurych.

 

Turcja - na podium Fenerbache, Galatasaray i Besiktas. Trabzonspor dopiero na 9 pozycji.

 

Ukraina - prowadzi Dynamo Kijów przed Szachtarem. Za tą dwójką Metalist i Dnipro.

 

Walia - liderem oczywiście TNS. Najgorzej gra Prestatyn (4 punkty w 25 meczach).

 

Węgry - Debrecen prowadzi w tabeli. Ujpest walczy o utrzymanie.

 

Włochy - liderem Juventus, na podium jeszcze Napoli i Lazio. Milan czwarty, a Inter dopiero szósty. Roma na dziewiątej pozycji, Fiorentina na 11, Udinese piętnaste.

 

CV wysłałem do klubów z najniższych lig z każdego kraju. Czekałem na odzew.

Odnośnik do komentarza

Dostałem wiele ofert, głównie ze Skandynawii i Wysp Brytyjskich, ale wybrałem ofertę lidera izraelskiej Ligi Leumit - Hapoelu Askelon. Z tego klubu będzie najłatwiej się wybić, bo już za rok będziemy grali w najwyższej klasie rozgrywkowej. Finanse klubu były w niezłym stanie. Na koncie mieliśmy prawie pół miliona euro, ale nie mieliśmy nic na transfery i mieliśmy przekroczony o kilka tysięcy fundusz płac.

 

W sztabie szkoleniowym nie było zbyt wielu osób. A patrząc na ich poziom też nie mogłem być zadowolony.

 

Asystenta, którym był Shai Levi [29 lat, Izrael] zwolniłem. Nowym miał zostać jeden z trenerów Nir Vaknin [29 lat, Izrael], który potrafił pracować z juniorami, zachować dyscyplinę w zespole oraz ocenić kto w tej drużynie powinien być. Bramkarzami zajmował się Golan Malul [38 lat, Izrael 3A], a Tal Hirshhoren [37 lat, Izrael] trenował juniorów. Jedynym fizjoterapeutą był Felix Ostonovsky [45 lat, Izrael], ale był tragiczny, do zwolnienia. Scoutem był Shiye Feigenbaum [60 lat, Izrael 36A/15], ale też mnie nie przekonywał, mimo to na razie zostanie, bo ma długi kontrakt.

 

Kadra zespołu była bardzo szeroka, do ligi zostało zgłoszonych 43 piłkarzy.

 

BRAMKARZE:

Schmuel Azran [16 lat, Izrael] – młody bramkarz, który jakoś rokuje. Póki co pogra w u-19.

 

Shlomi Ben-Hemo [29 lat, Izrael] – wypożyczony do nas z innego zespołu z tej samej ligi bramkarz. Ma za sobą kilka sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej jako rezerwowy.

 

Asher Elharar [27 lat, Izrael] – bardzo słaby zawodnik, już przez mojego poprzednika wystawiony na listę transferową. Bez szans na grę.

 

Eldad Fuchs [19 lat, Izrael] – nasz wychowanek, ma ledwie 167 cm wzrostu, jak na bramkarza to za mało. Dobry na linii, ale słaby w powietrzu, co nie powinno dziwić.

 

Amit Shemesh [20 lat, Izrael] – młody i perspektywiczny bramkarz wypożyczony z Beitaru Jerozolima.

 

PODSUMOWANIE:

 

Pierwszym bramkarzem jest Ben-Hemo, ale nie będzie mógł zagrać w pierwszym spotkaniu pod moją wodzą, bo jest zawieszony za kartki. W tym spotkaniu sprawdzimy Fuchsa. Martwi brak dobrego bramkarza, który miałby z nami podpisany kontrakt i takiego kogoś będziemy szukać w trakcie okienka transferowego.

 

OBROŃCY BOCZNI:

 

Shlomi Hayat [21 lat, Izrael, LB/O P/Ś] – słaby technicznie, za to psychicznie i fizycznie jest świetny, jest jeszcze dosyć młody, może się rozwinąć i na to liczę.

 

Tomer Bezalel [26 lat, Izrael, O P/Ś/L] – trochę zapchajdziura, ale ma jakieś umiejętności, jeśli nie na tej pozycji to na innej będzie grał dobrze.

 

Liron Ya’acov [16 lat, Izrael, O P] – świetny młodzian, który ma szansę na grę, musi głównie pracować nad swoją wytrzymałością i szybkością, bo reszta atrybutów minimum niezła.

 

Rami Eliyahu [30 lat, Izrael BWO/OP P] – to nawet nie jest boczny obrońca, ale na tej pozycji nie może zawieść. Mój poprzednik się nie popisał i ten wypożyczony z M. Ramat-Gan zawodnik od nowego sezonu grać będzie w aktualnie ostatniej drużynie Ligi Leumit.

 

Yaniv Azarya [20 lat, Izrael O L] – nasz wychowanek, dość słaby zawodnik, raczej bez szans na grę.

 

Ilan Tsarfati [32 lata, Izrael, O L] – ma tylko 163 cm wzrostu, ale nie przeszkadza mu to w dobrej grze. W poprzednich latach bardzo często zmieniał kluby, u nas wyróżniająca się postać.

 

PODSUMOWANIE:

 

W pierwszym składzie widzę Eliyahu i Tsarfatiego. Jako zmiennicy występować będą Hayat i Bezalel. Ya’acov pogra w u-19, a Azarya powędruje na listę transferową. Na kolejny sezon przyda się jakiś dobry lewy obrońca.

Odnośnik do komentarza

OBROŃCY ŚRODKOWI:

 

Alon Abramovich [28 lat, Izrael, LB/O Ś] – kolejny zawodnik do nas wypożyczony z Beitaru Jerozolima. Podobnie jak z Eliyahu i tym razem mój poprzednik przegapił się jego kończący kontrakt i ten zawodnik mimo niezłych umiejętności już w przyszłym sezonie u nas nie pogra.

 

Dudu Azulay [22 lata, Izrael, LB/O Ś] – identyczna sytuacja jak z Hayatem, ale on ma mniejszą konkurencję.

 

Alon Ostrovich [29 lat, Izrael, LB/O Ś] – tragiczny zawodnik, bez szans na grę, lista transferowa, nie wiem jakim cudem ma 7 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Ma’ayan Batito [20 lat, Izrael, O P/Ś] – zawodnik, który wie czego chce i umiejący o to powalczyć, ale raczej nie umiejący grać w piłkę, wychowanek, póki co zostanie, może dzięki atrybutom psychicznym urośnie reszta.

 

Adnan Dabo [16 lat, Izrael, O Ś] – jeden z lepszych juniorów w zespole, ale jeszcze nie gotowy na grę w pierwszej drużynie, poczekamy, aż się rozwinie.

 

PODSUMOWANIE:

 

Abramovich Azulay to jedyna w miarę solidnie grająca para stoperów, potrzeba kilku wzmocnień, aby myśleć o nie traceniu goli.

 

ŚRODKOWI POMOCNICY:

 

Cfir Leibovich [29 lat, Izrael, LB/DP] – dobry defensywny pomocnik, ale brakuje mu trochę tężyzny fizycznej.

 

Sharon Bernstein [27 lat, Izrael, DP] – 167 cm wzrostu eliminuje go z gry na pozycji defensywnego pomocnika. Ma jakieś tam umiejętności, ale raczej nie będziemy na niego stawiać, mimo bycia kapitanem.

 

Djibril Sidibe [31 lat, Mali 26A/2, DP] – gwiazda naszego zespołu, wychowanek Monaco, mający wiele gier we Francji, wicekapitan zespołu. Po sezonie kończy mu się kontrakt i nie chce podpisać nowego, mam nadzieję, że jak już będziemy mieli pewny awans to zmieni zdanie.

 

David Bitau [25 lat, Izrael, DP/OP Ś] – na żadnej z tych pozycji nie gra dobrze, w ogóle nie gra dobrze, gdzie się go nie ustawi, jedynym jego atutem jest szybkość. Do odstrzału, a to kolejny wychowanek.

 

Amos Azarya [19 lat, Izrael, P Ś] – kolejny wychowanek, który nie nadaje się do gry, oczywiście lista transferowa.

 

Yogev Sitbon [21 lat, Izrael, P Ś] – raport trenera o nim nie jest zbyt ciekawy, ale kilka atrybutów ma wysokich i raczej będzie grać w ostatnich meczach sezonu, innych kandydatów nie widzę.

 

PODSUMOWANIE:

 

Sidibe Leibovich w środku pola mogłoby być zbyt defensywnym pomysłem, więc spróbujemy postawić na Sitbona w parze z Malijczykiem. Czy stracimy Sidibe, czy nie i tak potrzebujemy minimum 2-3 wzmocnień na tę pozycję.

 

SKRZYDŁOWI:

 

Tsadok Buachi [20 lat, Izrael, OP P/Ś] – wychowanek, to słowo najlepiej określa jego umiejętności. Lista transferowa.

 

Dekel Cahlon [23 lata, Izrael, OP P/Ś] – znowu wychowanek, ten chociaż jest szybki i czasem jakiś drybling mu się uda. Mimo to kariery mu wielkiej nie wróżę.

 

Zohar Meir [29 lat, Izrael, OP P/Ś] – wychowanek, ale w młodym wieku opuścił klub i grał w najwyższej klasie rozgrywkowej w Bnei Jehuda i M. Hajfa. Pierwszy plac ma pewny.

 

Moshe Goldenberg [31 lat, Izrael, OP L] – fizycznie słaby, technicznie słaby, tyle co umie to dośrodkować. Wystawiony przez poprzednika na listę transferową, raczej odejdzie.

 

Zahi Shmaryahu [29 lat, Izrael, OP L/Ś] – zawodnik, który kiedyś nieźle się rozwijał i od swojego drugiego sezonu w profesjonalnej piłce zaczął grać w najwyższej klasie rozgrywkowej, i to grał dobrze. Później w miarę upływu czasu grał trochę słabiej i od kilku sezonów pałęta się po niższych ligach. Raczej pierwszy skład, bo nie ma konkurencji.

 

PODSUMOWANIE:

 

Meir Shmaryahu to nie najgorsza para, ale boję się postawić na któregokolwiek zmiennika. Najchętniej przyjąłbym 4 nowych skrzydłowych, a tych zawodników, których mam, pozbył się.

 

NAPASTNICY:

 

Yogev Elkabets [22 lata, Izrael, OP/N Ś] – wypożyczony z niższej ligi, ma za sobą epizod w Hapoelu Beer Szewa. Niezły zawodnik, do tej pory mój poprzednik wprowadził go na boisko 8 razy z ławki i to jego jedyne spotkania w tym sezonie.

 

Shlomi Moshe [24 lata, Izrael, OP/N Ś] – jest dosyć szybki, ma niezły drybling i niezłe wykończenie akcji i na tym kończą się jego zalety. Mimo to strzelił już dla nas 13 goli i miał 2 asysty. Wypożyczony z Beitaru, kończy mu się tam kontrakt, póki co z nikim nie rozmawia, jeśli będzie się dobrze spisywał to my mu zaoferujemy kontrakt.

 

Kobi Abedayev [24 lata, Izrael, N Ś] – ten jest z kolei tylko szybki, ale za to strzelił 18 bramek i dorzucił 2 asysty. 11 razy wybierano go na piłkarza meczu.

 

Omar Al-Suwaylem [16 lat, Izrael, N Ś] – niepotrzebnie zgłoszony do rozgrywek junior, nawet nie ma wielkiego talentu, ale zobaczymy co z niego wyrośnie po kilku latach w u-19.

 

Nissim Asayag [23 lata, Izrael, N Ś] – wyróżnia się tylko swoją niepohamowaną agresją. Do odstrzału, na szczęście nie wychowanek.

 

Nati Ben-Abu [20 lat, Izrael, N Ś] – wysoki, nieźle grający głową, silny, ale nie jest szybki, a to chyba definiuje dobrego zawodnika w tym kraju. Zobaczymy, jeden z niewielu wychowanków, których się nie wstydzę.

 

Ashraf Elal [31 lat, Izrael, N Ś] – doświadczony snajper, który z nieznanych mi powodów nie rozegrał żadnego meczu w lidze, może dlatego, że nie jest szybki. Ja dam mu szansę.

 

Rami Eshkar [22 lata, Izrael, N Ś] – niby w wielu aspektach poprawny lub solidny, ale jakoś mnie nie przekonuje, u poprzednika wchodził często z ławki, zdobył 3 gole.

 

Matan Sabag [20 lat, Izrael, N Ś] – wychowanek, nawet szybki, raczej lista transferowa.

 

PODSUMOWANIE:

 

Kilku ciekawych graczy, kilku mniej, ale ci zawodnicy powinni dać radę strzelić jeszcze kilkanaście goli w tym sezonie. Oby tak było, bo chcemy awansować. Po sezonie na pewno przygarnąłbym chociaż jednego dobrego napastnika.

 

Będziemy grać 4-4-2 z wysuniętymi skrzydłowymi, bardziej atakować niż się bronić, ale nie będziemy kilka minut stwarzać jednej sytuacji, tylko mamy grać szybki, prostopadłe piłki do skrzydłowych lub napastników.

 

Do końca rozgrywek zostało 9 spotkań, my mamy 6 punktów przewagi nad resztą podium. Awans dają 2 pierwsze miejsca. Zarząd póki co się nie śpieszy i nie mam obowiązku awansować.

Odnośnik do komentarza

25 kolejka, Liga Leumit, 15 marca 2008

 

[6] Nes Ziona 1-1 Hapoel Askelon [1]

 

Wallnerman (48’) – Abedayev (39’)

 

Widzów: 377

 

Skład: Fuchs – Eliyahu, Azulay (Hayat 45’), Abramovich (knt 84’), Tsarfati – Sidibe ©, Sitbon (Moshe 61’) – Meir, Shmaryahu – Elal, Abedayev (Ben-Abu 45’)

 

Do momentu zdobycia gola na 1:0 graliśmy bardzo dobrze i stwarzaliśmy sobie dobre sytuacje, niestety po stracie gola gospodarze szybko rzucili się do ataku i w końcu dopięli swego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i bramce Wallnermana. Druga połowa była w naszym wykonaniu dużo słabsza.

 

MoM: Aviv Wallnerman (Nes Ziona; 8)

 

 

17 marca powitaliśmy w klubie nowego bramkarza i nowego fizjoterapeutę. Pierwszy z nich to Guy Haimov [22 lata, Izrael], który jest wychowankiem M. Tel-Awiw. Fizjoterapeutą został Mario Vidovic [24 lata, Chorwacja].

 

Kłopoty zaczął sprawiać Bernstein. Dzień przed meczem nie stawił się na treningu. Kapitan nie może tak postępować, udzieliłem mu ostrzeżenia. On go nie zaakceptował. Póki co nie zamierzałem się z nim kłócić.

 

 

26 kolejka, Liga Leumit, 29 marca 2008

 

[1] Hapoel Askelon 2-2 Hapoel Ramat-Gan [8]

 

Ben-Abu [4’] Moshe [45’] – Datoru [26’], Liberman [90+4’]

 

Widzów: 1124

 

Skład: Ben-Hemo – Eliyahu, Azulay, Abramovich, Tsarfati – Sidibe © (knt, Cahlon 81’) Leibovich (Bernstein 74’) – Meir, Shmaryahu – Ben-Abu, Abedayev (knt, Moshe 33’)

 

Zaczęliśmy świetnie, Sidibe uderzył z wolnego, a Ben-Abu zmienił tor lotu piłki i cieszyliśmy się z prowadzenia. Wyrównał Datoru po koronkowej akcji gości. Chwilę później z boiska musiał zejść Abadayev. Zastąpił go Moshe, i to właśnie on zdobył bramkę do szatni. W drugiej połowie przez długi czas potrafiliśmy się bronić, ale w ostatniej akcji spotkania Liberman uderzył zza pola karnego i nie mogłem być zadowolony. Kolejny remis i tylko punkt przewagi nad drugim Hapoelem Ra’anana. W końcówce spotkania kontuzji nabawił się Sidibe.

 

MoM: Yair Cohen-Zedek (Hapoel Ramat-Gan; 8)

 

 

Obaj nasi zawodnicy kontuzjowani w poprzednim meczu wypadli na około 3 tygodnie. Jeszcze Abedayeva bym przebolał, ale bez Sidibe w środku pola pozostawała wyrwa.

Odnośnik do komentarza

27 kolejka, Liga Leumit, 5 kwietnia 2008

 

[10] Ramat Haszaron 3-2 Hapoel Askelon [1]

 

Adir [7’], Garate [15’], Petrushka [81’] – Eshkar [45’, 65’]

 

Widzów: 586

 

Skład: Fuchs – Ya’acov, Batito, Azulay (Abramovich 77’), Tsarfati – Sitbon, Bernstein © (Leibovich 77’) – Cahlon, Goldenberg – Eshkar, Moshe (Elkabets 77’)

 

Na ten mecz wyszliśmy dość eksperymentalnym składem, ale trzeba było zapełnić luki po kontuzjowanych, albo słabo spisujących się graczach. Już w 7 minucie błąd Sitbona wykorzystał Adir uderzając z dystansu. W 15 minucie gola dla gospodarzy strzelił najlepszy ich zawodnik – Garate. Postanowiłem bardziej przycisnąć przeciwników. W 31 minucie Ya’acov chciał dośrodkować w pole karne, ale piłka wpadła za kołnierz bramkarzowi, niestety sędzia dopatrzył się faulu Moshe na bramkarzu. Jednak zdołaliśmy strzelić kontaktową bramkę do szatni. Z rzutu wolnego uderzył Eshkar, piłka jeszcze zmyliła bramkarza rywali i wpadła tuż przy słupku. Wyrównaliśmy w 65 minucie, Goldenberg zagrał do Eshkara, ten obrócił się z przeciwnikiem na plecach i uderzył nie do obrony. W 81 minucie po złym wybiciu Leibovicha bramkę zdobył Petrushka. Wyrównać już nie potrafiliśmy.

 

MoM: Rami Eshkar (Hapoel Askelon; 8)

 

 

Nasi rywale tylko zremisowali swoje mecze i w ten sposób utrzymaliśmy pierwsze miejsce. Z drugim miejscem zrównaliśmy się punktami, a trzeci i czwarty zespół tracą do nas 2 punkty. Jeszcze wszystko się może zdarzyć.

 

 

28 kolejka, Liga Leumit, 12 kwietnia 2008

 

[1] Hapoel Askelon 0-0 Irony Riszon Le Syjon [7]

 

Widzów: 997

 

Skład: Shemesh – Eliyahu, Azulay, Abramovich ©, Tsarfati – Sitbon (Shmaryahu 79’), Leibovich (Bernstein 61’) – Meir, Goldenberg – Eshkar, Ben-Abu (Elkabets 61’)

 

Tak naprawdę o tym meczu nie można nic ciekawego napisać. Największym wydarzeniem była kontuzja w 10 minucie Mor Golana.

 

MoM: Itsik Shemesh (Irony Riszon Le Syjon; 7)

 

Spadamy na drugie miejsce, tracimy 2 punkty do lidera i mamy 2 punkty przewagi nad goniącymi nas drużynami.

 

Ze składu wypadli z powodu kontuzji Eshkar (3 dni-tydzień) i Leibovich (tydzień-3 tygodnie).

 

19 kwietnia rozegraliśmy towarzyskie spotkanie z Hapoelem Ako. Drużyną kierował mój asystent, przegraliśmy 3:1.

 

Bernstein kolejny raz nie stawił się na treningu i odebrałem mu opaskę kapitana.

Odnośnik do komentarza

29 kolejka, Liga Leumit, 26 kwietnia 2008

 

[11] Bnei Lod 3-3 Hapoel Askelon [2]

 

Saba [25’, 77’], Gabay [82’ kar.] – Elal [14’], Moshe [51’], Meir [75’]

 

Widzów: 479

 

Skład: Ben Hemo – Bezalel (knt., Batito 17’, Batito knt. 67’), Hayat, Azulay, Tsarfati (Abramovich 57’) – Sitbon (Cahlon 57’), Sidibe (c, cz.k. 81’) – Meir, Shmaryahu – Moshe, Elal

 

Zaczęliśmy niemrawo, ale w 14 minucie Bezalel dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Elal. Niestety chwilę później asystent przy tym golu musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. W 25 minucie Saba po zagraniu Agoudy strzelił gola na 1:1. Do przerwy remis. Musiałem wstrząsnąć drużyną w szatni, potrzebowaliśmy 3 punktów. Już w 51 minucie Moshe trafił do bramki po zagraniu Batito. W 67 minucie znowu asystent przy naszym golu musiał zejść z boiska, a ja nie miałem już zmian, więc musieliśmy kończyć w 10. Nie przeszkodziło nam to strzelić gola na 3:1 w 75 minucie meczu. Strzelcem Meir. Bardzo szybko na tego gola odpowiedział Saba. W 81 minucie Sidibe ponoć sfaulował przeciwnika w polu karnym. Sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę. Gabay spokojnie wykorzystał karnego, a my musieliśmy przetrwać jeszcze 10 minut w dziewiątkę. Daliśmy radę dowieść ten wynik do końca meczu. Głupi błąd kosztował nas kolejne 2 punkty. Na szczęście utrzymaliśmy 2 miejsce w tabeli z dwoma punktami przewagi. Do lidera tracimy 4 punkty.

 

MoM: Ahmed Saba (Bnei Lod; 8)

 

 

Batito zerwał mięsień, a Bezalel złamał nogę, obaj wypadli na kilka miesięcy.

 

Do pierwszego zespołu z drużyny u-19 awansowałem Snira Batito [18 lat, Izrael, P Ś], który dostanie szanse w końcówce sezonu. Na razie zawieszony jest Sidibe, a Bitau i Bernstein czekają tylko na otworzenie się okienka transferowego i obaj opuszczają klub. Obaj trafią do Hakoah Maccabi Ramat-Gan. Drużyna ta już spadła na 3 poziom rozgrywkowy, bo do tej pory w Liga Leumit zdobyła 8 punktów.

 

 

 

30 kolejka, Liga Leumit, 3 maja 2008

 

[2] Hapoel Askelon 4-0 Hakoah Maccabi Ramat-Gan [12]

 

Abedayev [25’] Eshkar [33’, 45’] Batito [90+2’]

 

Widzów: 1043

 

Skład: Shemesh – Hayat, Abramovich, Azulay (Ya’acov 72’), Tsarfati © – Sitbon, Meir (Batito 45’) – Eliyahu, Shmaryahu – Eshkar, Abedayev (Ben-Abu 72’)

 

Długo graliśmy w tym meczu po prostu słabo. Do 20 minuty mieliśmy 39% posiadania piłki i jeden niecelny strzał na swoim koncie. W 25 minucie Eliyahu dośrodkował w pole karne, a najlepiej w zamieszaniu podbramkowym spisał się Abedayev. Ta akcja odmieniła naszą grę. W 33 minucie Hayat zagrał przez pół boiska piłkę w pole karne, a Eshkar przyjął ją z przeciwnikiem na plecach, obrócił się w stronę bramki i huknął jak z armaty. W 45 minucie Eliyahu wywalczył piłkę na prawym skrzydle, podał do Eshkara, a ten zdobył gola do szatni. Po przerwie od razu zaczęliśmy od ataków. W 48 minucie Shmaryahu zdobył gola po dośrodkowaniu Azulaya, ale sędzia nie uznał tej bramki. W 92 minucie Batito, który wszedł na drugą połowę, strzelił z dystansu w samo okienko. Ale debiut.

 

MoM: Rami Eshkar (Hapoel Askelon; 9)

 

 

Na 3 kolejki do końca tracimy 3 punkty do lidera i mamy 2 punkty przewagi nad 3-im miejscem i 3 punkty przewagi nad 4-ym. Mamy bardzo trudny terminarz. Najpierw zagramy z 4-ym zespołem u siebie, później na wyjeździe z 5-ym zespołem, który jeszcze nie stracił szans na awans, a na końcu spotkamy się u siebie z liderem tabeli. Na te spotkania przygotowałem specjalnie bardziej defensywną taktykę: 4-4-1-1 z cofniętymi skrzydłowymi i z odgrywającym. Oczywiście podania bezpośrednie i szybkie ataki.

Odnośnik do komentarza

31 kolejka, Liga Leumit, 10 maja 2008

 

[2] Hapoel Askelon 0-0 Hapoel Nazaret-Ilit [4]

 

Widzów: 1074

 

Skład: Shemesh – Hayat, Azulay, Abramovich, Tsarfati – Sidibe ©, Sitbon (Meir 73’) – Eliyahu, Shmaryahu – Moshe (Elkabets 73’), Eshkar (Elal 45’)

 

Im dłużej trwała pierwsza połowa tym lepsze okazje sobie stwarzaliśmy i ich nie wykorzystywaliśmy. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Goście po niezłym początku oddali pole gry i przez większość czasu się bronili. W drugiej połowie było niemal identycznie. Nawet zmiana taktyki na taką z dwoma napastnikami nic nie dała. Piłkarzem meczu bramkarz gości.

 

MoM: Tom Almadon (Hapoel Nazaret-Ilit; 8)

 

 

Utrzymaliśmy miejsce drugie, ale Hapoel Ako zrównał się z nami punktami. Do lidera już tylko punkt. Teraz zagramy z zespołem, który już stracił szansę na awans i od 5-ciu kolejek nie może wygrać. Tym przeciwnikiem jest Ahi Nazaret.

 

 

 

32 kolejka, Liga Leumit, 17 maja 2008

 

[5] Ahi Nazaret 2-1 Hapoel Askelon [2]

 

Abu-Rabya (69’), Toledo (79’) – Shmaryahu (40’)

 

Widzów: 1509

 

Skład: Shemesh – Hayat, Azulay, Abramovich, Tsarfati – Batito (Meir 69’), Sidibe (Sitbon 69’) – Eliyahu, Shmaryahu – Moshe, Abedayev (Eshkar 69’)

 

W 7 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, ale Silvas strzelił daleko poza światło bramki. W 13 minucie kolejny karny dla rywali, tym razem Cespedes trafił prosto w Shemesha. To był znak, że my dzisiaj nie możemy przegrać, postanowiłem bardziej zaatakować. Dopięliśmy swego w 40 minucie, gdy Azulay dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a bramkę zdobył Shmaryahu. W 69 minucie Abu-Rabya zdobył gola wyrównującego. Postanowiłem jeszcze bardziej zaatakować. Dziesięć minut później Toledo zdobył gola na 2:1.Dramat. Nie mam obrony.

 

MoM: Haim Silvas (Ahi Nazaret; 8)

 

Spadliśmy na 3 miejsce, lider już poza zasięgiem, tracimy 3 punkty do drugiego miejsca. Gramy z liderem, musimy wygrać. Hapoel Ako gra z przedostatnim w tabeli Bnei Lod, musimy liczyć, że piłkarze tej drużyny nam pomogą.

Odnośnik do komentarza

33 kolejka, Liga Leumit, 23 maja 2008

 

[3] Hapoel Askelon 1-1 Hapoel Ra’anana [1]

 

Eshkar [45’] – Cristiano Dos Santos [32’]

 

Widzów: 1114

 

Skład: Shemesh – Eliyahu, Hayat, Abramovich, Tsarfati – Sidibe ©, Sitbon (Batito 71’) – Meir, Shmaryahu – Eshkar, Ben-Abu (71’ Abedayev)

 

W 32 minucie Cohen strzelił gola na 1:0 dla gości. Rzuciliśmy się do ataku. W 45 minucie wyrównaliśmy, Eshkar uderzył z rzutu wolnego. Był to nasz 3 strzał przy 12 strzałach przeciwników. Nie zasługiwaliśmy na to, ale do przerwy był remis. Po przerwie mieliśmy zagrać z kontry. Mimo całkiem ciekawej i dobrej gry nie potrafiliśmy pokonać bramkarza rywali po raz drugi. Tylko remis i brak awansu.

 

MoM: Rami Eshkar (Hapoel Askelon; 8)

 

Przychodząc do klubu miałem sporą przewagę nad resztą stawki i tylko 9 kolejek do końca rozgrywek. Mimo to nie potrafiłem awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce, bo wyprzedził nas jeszcze Hapoel Nazaret-Ilit.

 

Zostanę oczywiście na przyszły sezon, wzmocnimy zespół i wywalczymy ten awans. Potrzeba nam zawodników na każdą pozycję, już z kilkoma zawodnikami podpisaliśmy kontrakty, ale o tym, gdy już będą w klubie. W jedenastce sezonu drugiej ligi znalazł się nasz jeden przedstawiciel. Był nim oczywiście Sidibe. Ten zawodnik po sezonie usiadł do rozmów w sprawie nowego kontraktu, ale ostatecznie wybrał ofertę drugoligowego Niort z Francji. Wielka szkoda, bo bez niego nie ma środka pola w drużynie.

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE SEZONU:

 

 

Hapoel Askelon

 

Nie wykonaliśmy zadania, które sam sobie założyłem (zarząd chciał w ciągu dwóch sezonów stać się średniakiem w Liga Leumit), ale jestem dobrej myśli przed przyszłym sezonem, gdy się wzmocnimy.

 

 

Nazwisko| ilość spotkań| bramki (przy bramkarzach stracone)| asysty (przy bramkarzach czyste konta)| średnia

 

 

BRAMKARZE:

 

Shlomi Ben Hemo [33|42|6|6.52] – wraca do Irony Riszon Le Syjon, nie będziemy za nim płakać.

 

Amit Shemesh [10|10|4|6.50] – w końcówce sezonu wskoczył między słupki i spisywał się poprawnie, mimo to wraca do Beitaru i nie będziemy próbowali go zatrzymać.

 

Eldad Fuchs [2|4|0|6.50] - grał mało nie bardzo się nadaje do gry w bramce, raczej go sprzedamy.

 

PODSUMOWANIE:

 

 

Ściągnęliśmy już Haimova, który nie mógł być zgłoszony do poprzednich rozgrywek i będziemy szukać kolejnego bramkarza. Albo na ławkę, albo kogoś naprawdę dobrego do pierwszego składu.

 

 

OBROŃCY BOCZNI:

 

Shlomi Hayat [14|0|2|5.86] – nie wiem skąd niska średnia, u mnie nie zagrał gorzej niż na 6. Grał i na środku i na boku, liczę na jego dalszy rozwój

 

Ma’ayan Batito [19|1|2|5.47] – znowu niska średnia, u mnie zagrał tylko 2 razy na notę 7. Leczy kontuzję, nie wiadomo czy się wykuruje na początek sezonu, pewnie dostanie kilka szans. Również może grać na środku defensywy.

 

Tomer Bezalel [28|0|3|6.04] – gdy przyszedłem do klubu był kontuzjowany, wyleczył się i w drugim spotkaniu po powrocie złamał nogę. Może grać wszędzie w obronie i jak tylko się wykuruje powinien zaliczyć trochę spotkań.

 

Liron Ya’acov [9|0|1|5.56] – trochę go spalił mój poprzednik, bo dawał mu grać, gdy nie był do tego gotowy, ja będę go powoli wprowadzał do zespołu, możliwe, że będzie grać tylko w pucharach.

 

Ilan Tsarfati [40|4|3|6.45] – świetnie się spisywał, nadal będzie naszym pierwszym wyborem na lewej stronie defensywy.

 

Rami Eliyahu [42|2|3|6.43] – żałuję, że musi nas opuścić, świetny obrońca, a i do przodu grać potrafił.

 

PODSUMOWANIE:

 

Potrzeba kogoś, kto zastąpi Eliyahu i kogoś kto wzmocni rywalizację po lewej stronie defensywy.

 

 

ŚRODKOWI OBROŃCY:

 

Alon Abramovich [43|1|1|6.23] – wypożyczony z Beitaru obrońca był jednym z lepszych w klubie, teraz spróbuje sił w najwyższej klasie rozgrywkowej w beniaminku – Hapoelu Ra’anana.

 

Dudu Azulay [16|0|3|6.08] – nasz wychowanek, który wywalczył sobie miejsce w zespole i rozgrywał niezłe mecze, zostaje, będzie grał.

 

PODSUMOWANIE:

 

Oprócz tej pary stawiałem tu też na Hayata i Batito. Na pewno trzeba wzmocnić tę pozycję i nadać jej większej głębi.

Odnośnik do komentarza

POMOCNICY ŚRODKOWI:

 

Cfir Leibovich [14|0|1|6.07] – czasu nie oszuka, staje się coraz starszy i przez to słabszy, głównie fizycznie. W przyszłym sezonie może dostanie kilka szans.

 

Djibril Sidibe [37|1|15|6.78] – grał świetnie, był mózgiem zespołu i graczem od którego zaczynałem ustalanie składu. Niestety odejdzie i trzeba mu znaleźć następcę.

 

Snir Batito [3|1|0|6.67] – wyłowiony na ostatnie spotkania z rezerw, całkiem dobrze grał i może liczyć na miejsce w kadrze pierwszego zespołu, a może i będzie naszym podstawowym pomocnikiem.

 

Yogev Sitbon [8|0|0|6.75] – po moim przyjściu wiedziałem, że będę chciał na niego stawiać, a ten odwdzięczył się solidną grą. Na pewno pozostanie w zespole i trochę spotkań zaliczy.

 

Sharon Bernstein [8|0|0|6.13] – jako kapitan zachowywał się bardzo nieprofesjonalnie i już się go pozbyłem z zespołu. Grą również nie zachwycał, więc nie było problemu z pożegnaniem go.

 

PODSUMOWANIE:

 

Trzeba wzmocnień, szukamy 3 piłkarzy, najlepiej doświadczonych. Sitbon i Batito to solidni gracze, ale jeszcze niezbyt doświadczeni.

 

 

SKRZYDŁOWI:

 

Dekel Cahlon [3|0|0|6.00] – raz zagrał w środku pomocy, raz na prawej obronie i raz na prawym skrzydle, zero umiejętności, do odstrzału.

 

Zohan Meir [36|4|5|6.53] – coś tam potrafi, kilka spotkań miał niezłych, zobaczymy czy będzie grał w pierwszym składzie, wszystko zależy od ruchów transferowych.

 

Moshe Goldenberg [31|7|3|6.42] – ma najlepsze statystyki ze skrzydłowych, póki co zostanie, ale tylko dlatego, że na tej pozycji brak nam dobrych graczy.

 

Zahi Shmaryahu [32|3|3|6.28] - bardzo chaotyczny, raz grał dobrze, innym razem fatalnie. Identyczna sprawa co z Goldenbergiem.

 

PODSUMOWANIE:

 

Albo przebudujemy te pozycje, albo zaczniemy grać bez skrzydłowych.

 

 

NAPASTNICY:

 

Kobi Abedayev [39|20|2|6.95] – najlepszy strzelec zespołu, nie rozumiem jego fenomenu, ale póki strzela będzie grał.

 

Nati Ben-Abu [5|1|1|6.60] – chciałem na niego stawiać i dostał kilka szans, spisał się przyzwoicie, albo go wypożyczymy, albo nadal będzie grał ogony.

 

Ashraf Elal [5|1|0|6.40] – kolejny gracz na którego postawiłem, jeden gol mnie nie satysfakcjonuje i możliwe, że będzie musiał odejść.

 

Rami Eshkar [23|8|1|6.91] – pod moją wodzą rozwinął skrzydła i zaczął strzelać gole, zostaje na przyszły sezon.

 

Shlomi Moshe [41|15|2|6.61] – niby wszystko dobrze, strzelał gole, ale jakoś mnie nie przekonał do podpisania z nim kontraktu, wraca do Beitaru, gdzie też mu się kończy umowa i na razie nie rozmawia o jej przedłużeniu.

 

PODSUMOWANIE:

 

Potrzeba kogoś kto strzeli kilkanaście bramek.

 

Odnośnik do komentarza

ŚWIAT:

 

Liga Mistrzów:

 

Sporting 2-5 Manchester City

 

Liga Europy:

 

Manchester United d2-1 Bayern Monachium

 

ANGLIA - mistrzem Chelsea, w Lidze Mistrzów zagrają Arsenal i obie ekipy z Manchesteru. W Lidze Europy Stoke, Tottenham i West Ham. Liverpool na ósmym miejscu. Spadek Evertonu, Leicester i Bornemouth.

 

Do Premier League awansowały Cardiff, Hull i Burnley, do League One spadły MK Dons, Nottingham Forest i Sheffield United.

 

FA Cup powędrował do Manchesteru City, a Capital One Cup do Arsenalu.

 

AUSTRIA – Mistrzem Sturm Graz, wicemistrzem Rapid Wiedeń, w Lidze Europy zagrają Salzburg i Wacker Innsbruck, do Pucharu Intertoto awansowała Austria Wiedeń. Spadek zaliczyło Ried.

 

Do Austriackiej Bundesligi awansował Leoben.

 

BELGIA – Mistrzem został Club Brugge, w Lidze Mistrzów zagra jeszcze drugi Anderlecht. W Lidze Europy znalazło się miejsce dla Charleroi, a w Pucharze Intertoto zagra Standard Liege. Spadły ekipy Lierse i Cercle Brugge.

 

Do Jupiler Pro League awansowały Mons i Roeselare.

 

Puchar Belgii powędrował w ręce Anderlechtu, który wygrał z 3-ligowym Verviers, które zagra w eliminacjach Ligi Europy.

 

BIAŁORUŚ – rozgrywki zaczęły się w marcu. Póki co prowadzi Dynamo Mińsk, przed BATE.

 

BUŁGARIA – Mistrzem Litex, w Lidze Europy zagrają CSKA Sofia i Sławia Sofia. Puchar Intertoto dla Czerno More. Łudogorec ósmy. Spadły Etyr 1924, Widima-Rakowski, Pirin Błagoewgrad.

 

Do Grupy A awansowały Naftex, Dunaw i Marek.

 

Puchar Bułgarii wygrała Sławia Sofia.

 

 

CHORWACJA – Mistrzem Osijek. Dinamo tylko w Lidze Europy, podobnie Istra 1961. Spadł Slaven Belupo.

 

Do najwyższej klasy rozgrywkowej awansował Hrvastki Dragovoljac.

 

Puchar Chorwacji wygrała drugoligowa Cibalia.

 

CZECHY – Mistrzem Sparta Praga, W Lidze Europy zagrają Viktoria Pilzno, Slovan Liberec i Slavia Praga. Do Pucharu Intertoto awansowała Mlada Boleslav. Spadły Kladno i Caslav.

 

Do Synot Ligi awansowały Jihlava i Fulnek.

 

Viktoria Pilzno wygrała Puchar Czech.

 

DANIA – Mistrzem Kopenhaga, do Ligi Mistrzów awansowała jeszcze drużyna FC Midtjylland. W Lidze Europy zagra Aalborg, a do Pucharu Intertoto zakwalifikował się Esbjerg. Randers, który prowadził niedawno w tabeli zakończył rozgrywki na 6 miejscu. Spadło Odense i Vestjaelland.

 

Do Superligaen awansowały Vejle i AC Horsens.

 

Midtjylland wygrało Puchar Danii, pokonując Silkeborg, który zagra w eliminacjach do Ligi Europy.

 

FINLANDIA – rozgrywki niedawno się rozpoczęły, prowadzi KuPS.

 

FRANCJA – Mistrzem PSG, w Lidze Mistrzów zagrają Bordeaux i Lyon. Do Ligi Europy zakwalifikowały się Montpellier i Lorient (przez Puchar Francji). Spadły Toulouse, GFCO Ajaccio i Angers.

 

Do Ligue 1 awansowały Evian, Sochaux i Nancy. Do National spadły Red Star, Ajaccio i Bourg-Peronnas.

 

Puchar Francji wygrało Lorient, pokonując Lille w finale 3:1.

 

GRECJA – Mistrzem Olympiakos, W Lidze Mistrzów zagra jeszcze 4-ty w tabeli Panathinaikos. PAOK i AEK (przez przegrany puchar, zajęli 9 miejsce) zagrają w Lidze Europy, a Ksanthi w Pucharze Intertoto. Spadły Panionios, Panthrakikos, Panetolikos.

 

Do Superleague awansowały Aris, OFI Kreta i Thrasyvoulous.

 

Puchar wygrał Olympiakos.

 

HISZPANIA – 2 ekipy uciekły reszcie. Mistrzem została Barcelona, a drugie było Atletico. Real na 3-im miejscu z 12 punktami do rywali z Madrytu. W Lidze Mistrzów zagra jeszcze Athletic, a w Lidze Europy wystąpią Valencia, Getafe i Las Palmas. W Pucharze Intertoto zagra Malaga. Z ligi spadły Rayo, Sporting Gijon i Eibar.

 

Do Premiera Division awansowały Almeria, Valladolid i Girona. Z Ligi Adelante spadły Real Oviedo, Leganes, Llagostera i rezerwy Athleticu Bilbao.

 

Puchar powędrował do Barcelony.

 

HOLANDIA – Mistrzem PSV, W Lidze Mistrzów zagra jeszcze Feyenoord. W Lidze Europy zobaczymy Ajax, AZ, Vitesse i Heerenveen. W Pucharze Intertoto zagra Twente.

 

Spadek zaliczyli Cambuur, NEC i Roda, a awans do Eredivisie wywalczyły RBC, VVV-Venlo, Dordrecht.

 

Puchar wygrało PSV.

 

 

IRLANDIA – rozgrywki niedawno się zaczęły, prowadzi Bohemians.

 

IRLANDIA PÓŁNOCNA – Mistrzem Linfield, w Lidze Europy zagrają Distillery i Cliftonville, a w Pucharze Intertoto wystąpi Portadown. Spadły Armagh i Limavady United.

 

Awans do Premiership wywalczyły Carrick i Ards.

 

Puchar wygrała ekipa Cliftonville.

 

ISLANDIA – dopiero zaczęli, prowadzi IA.

 

IZRAEL – Mistrzem Maccabi Hajfa, w Lidze Europy zagrają Hapoel i Maccabi Tel-Awiw i Beitar Jerozolima, a w Pucharze Intertoto Hapoel Beer Szewa. Do Ligi Leumit spadły Hapoel Petach-Tikwa i Hapoel Hajfa.

 

Do Ligat Winner awansowały Hapoel Ako i Hapoel Ra’anana. A z tej ligi spadły Bnei Lod i Hakoah Maccabi Ramat-Gan.

 

Puchar wygrała Maccabi Hajfa.

 

NIEMCY – Mistrzem Bayern, w Lidze Mistrzów zagra Borussia Dortmund, Schalke i Stuttgart, w Lidze Europy wystąpią Wolfsburg, Bayer Leverkusen i Werder, a w Pucharze Intertoto Eintracht.

 

Do 2.Bundesligi spadły Hannover, Augsburg i Ingolstadt. Do Bundesligi awansowały Freiburg, Furth i Dusseldorf.

 

Na trzeci poziom spadły Eintracht Braunschweig, Bielefeld, Heidenheim i St. Pauli.

 

Puchar wygrał Bayern, pokonując Werder.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...