Skocz do zawartości

The Cherries


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Transfery z klubu:

 

Cristian Benavente (Za darmo do Notts County)

Harry Arter (1.1 mln do Derby)

Simon Francis (825 tys. do Derby)

Yann Kermorgant (150 tys. do QPR)

 

Transfery do klubu:

 

Marius Lundemo (1.6 mln z Lillestrom)

Sam Byram (15 mln z Leeds)

Jonathan Tah (6 mln z HSV Hamburg)

Tyrone Mings (9 mln z Ipswich Town)

Mehdi Abeid (6 mln z Newcastle United)

Christian Benteke (12.5 mln z Aston Villi)

Florian Thauvin (6.75 mln z Olympique Marsylii)

Sergi Roberto (1.1 mln z FC Barcelony)

Lukas Podolski (Wyp. z Arsenalu Londyn)

Thorgan Hazard (Wyp. z Chelsea Londyn)

 

 

Działo się w tym okienku w Bournemouth. Klub przejął Stephen Paterson, który zdecydował się dać mi do dyspozycji aż 55 mln na transfery. Nastąpiła całkowita przebudowa składu, ale tego chyba wszyscy się spodziewali. Nie udało mi się pozbyć wszystkich zawodników których chciałem, w związku z tym w drużynie rezerw wylądowali: Pitman, Benitez, Stanislas, Federici, Gosling, Elphick, Rantie, Pugh a także MacDonald. Gdy wypożyczenia Abeida i Roberto dobiegały końca ich kluby życzyły sobie niesamowitych kwot. Po miesiącu okienka transferowego wymiękli i tym samym za 6 mln dołączył do nas Algierczyk, a za 1.1 mln Hiszpan których już mieliśmy u siebie w poprzednim sezonie. Dodatkowo rywalizację w środku pola wzmocni Lundemo. Obronę wzmocni trzech graczy. Na stronie prawej Byram, na lewej Mings a o miejsce w środku powalczy młodziutki Tah. Za 6.75 mln z Marsylii dołączył lewo skrzydłowy, Florian Thauvin który będzie rywalizował z wypożyczonym z Arsenalu Londyn Podolskim. Thorgan Hazard spędzi u nas najbliższy rok. Jeśli się sprawdzi to aktywujemy klauzulę i za 11 mln podpisze z nami kontrakt. Ostatnim nabytkiem jest napastnik, Christian Benteke który z miejsca powinien sobie wywalczyć miejsce w podstawowej jedenastce, miejmy nadzieję, że da sobie radę.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2015

 

 

Premier League:

[1/38] - Sunderlund 1:2 Bournemouth (Drągowski sam. - Thauvin, Benteke)

[2/38] - Bournemouth 2:0 Stoke City (Tah, Benteke)

[3/38] - Swansea City 0:2 Bournemouth (Roberto, Abeid)

 

Capital One Cup:

[2r] - Bournemouth 4:2 Leyton Orient (2x Wilson, Hazard, Podolski - James, Pritchard)

 

Fantastyczny start sezonu. Na inaugurację mierzyliśmy się z Sunderlundem. Mecz ten był bardzo ciężki, przegrywaliśmy po dość niefortunnej interwencji Bartka Drągowskiego, któremu piłka odbiła się od pleców i wpadła do siatki. Wzięliśmy się w garść i w 70 minucie już prowadziliśmy. W końcówce mieliśmy troche szczęścia, gospodarze przycisnęli, ale na szczęście nic do bramki nie wpadło. Następnie spokojna wygrana ze Stoke. Powinniśmy strzelić więcej bramek, ale z dobrej strony pokazał się Asmir Begovic. Ostatni mecz ligowy w tym miesiącu graliśmy na wyjeździe z Swanesa City, które po zajęciu w poprzednim sezonie szóstego miejsca walczyło w eliminacjach do ligi europejskiej i... odpadło z belgijskim AA Gent. Widać było w tym spotkaniu ich słabą dyspozycję, co my bez problemu wykorzystaliśmy. W Capital One Cup tradycyjnie wystawiłem rezerwowy skład, który spokojnie ograł dużo niżej notowanego rywala. W kolejnej rundzie czeka nas pojedynek z Evertonem.

Odnośnik do komentarza

Tah jeden z najlepszych obrońców w 14, w 15 jeszcze go nie widziałem. Benteke dla tego teamu będzie dobry, ale dla ścisłej czołówki będzie trochę słaby. Hazard nie jest tak dobry, jak jego brat, który u mnie wygrywa wszystko co możliwe, ale i tak powinien być groźny.

Odnośnik do komentarza

Hazard póki co przegrywa rywalizację z Ritchim o miejsce w składzie, ale nie wykluczam, że wkrótce się to może zmienić. Co do Benteke na razie mu idzie świetnie, zobaczymy czy utrzyma formę ;) Też jestem ciekaw rozwoju Taha, w FM-ie 15 nie miałem go jeszcze w żadnym klubie.

 

*************

 

Wrzesień 2015

 

Premier League:

[4/38] - Bournemouth 2:1 Watford (Benteke, Thauvin - Ings)

[5/38] - Cardiff City 2:3 Bournemouth (Macheda, Guerra - Benteke, Abeid, Ritchie)

[6/38] - Bournemouth 2:1 Southampton (Smith, Benteke - Tadic)

 

Capital One Cup:

[3r] - Bournemouth 2:2 k.5:4 Everton (2x Wilson - 2x Lukaku)

 

 

Ależ początek sezonu! Kolejne trzy zwycięstwa w lidze. Na początek udało nam się ograć Watford, chociaż łatwo nie było. Goście postawili wysoko poprzeczkę (a może to my zagraliśmy słabo?) i dopiero w 87 minucie trzy punkty zapewnił nam Florian Thauvin będący ostatnio w bardzo dobrej formie. Następnie wybraliśmy się do Cardiff gdzie odnieśliśmy zwycięstwo. Ponownie nie był to mecz w którym dominowaliśmy, prowadziliśmy 2:0 po 32 minutach, do przerwy był już remis, a trzy oczka na 15 minut przed końcem dał nam Ritchie. Na koniec dość pewna wygrana u siebie z Southampton. Święci nie postawili zbyt wysoko poprzeczki, a bramkę kontaktową i jak się okazało honorową zdobyli dopiero w 89 minucie po rzucie karnym. Warto dodać, że nasz nowy nabytek Christian Benteke jak do tej pory strzelał bramki w pięcu z sześciu spotkań i w walce o króla strzelców ustępuje tylko (robotowi) Balotelliemu. W Capital One kompletnie rezerwowym składem odprawiliśmy Everton. Dwie bramki Wilsona pozwoliły nam dotrwać do karnych, gdzie byliśmy bezbłędni. W czwartej rundzie, podobnie jak rok temu zagramy z Chelsea Londyn.

 

TABELA - KLIK

Odnośnik do komentarza

Balotelli to robot w tej wersji. Co by się nie działo on i tak będzie napierdzielał multum bramek.

 

*****************

 

Październik 2015

 

Premier League:

[7/38] - Manchester City 0:0 Bournemouth

[8/38] - Tottenham Hotspur 1:1 Bournemouth (Paulinho - Benteke)

[9/38] - Bournemouth 3:0 QPR (2x Benteke, Hazard)

 

Capital One Cup:

[4r] - Bournemouth 0:1 Chelsea Londyn (Sissoko)

 

Konięc pięknej passy wygranych, ale plus jest taki, że nadal w lidze jesteśmy niepokonani. Wreszcie graliśmy mecze z topowymi rywalami i już nie było tak łatwo. City dominowało w naszym meczu, ale ze świetnej strony pokazał się Bartek Drągowski który praktycznie w pojedynkę ugrał dla nas punkt. Mecz z Tottenhamem był podobny, gospodarze byli lepsi a prowadzenie dał im po rzucie karnym Paulinho. Na pięć minut przed końcem kapitalną bombą z dystansu wyrównał Benteke i tak się skończył ten mecz. Z QPR pokazaliśmy klasę. Pewna wygrana i aktualnie jesteśmy na drugim miejscu w Premier League, z tym, że liderujące Chelsea ma jeden mecz więcej. To właśnie po meczu z The Blues zakończyliśmy swój udział w Capital One Cup. Rok temu na Stamford Bridge, w tej samej rundzie udało nam się wygrać - tym razem na naszym stadionie nie daliśmy rady.

 

 

TABELA - KLIK

Odnośnik do komentarza

Listopad 2015

 

Premier League:

[10/38] - Bournemouth 1:0 Everton (Ritchie)

[11/38] - Newcastle United 1:0 Bournemouth (Aspas)

[12/38] - Bournemouth 4:0 West Brom (3x Ritchie, Thelander)

[13/38] - Bournemouth 0:0 West Ham

 

Miesiąc zaczęliśmy od skromniej, lecz spokojnej wygranej z Evertonem. Kapitan naszego zespołu - Ritchie - wziął grę na swoje barki i ostatecznie strzelił decydującą bramkę w tym spotkaniu. Prawdziwy popis dał jednak w meczu z West Bromwich, gdzie ustrzelił hattricka. Co ciekawe na trybunach pojawił się Roy Hodgson i przyglądał się Ritchiemu. Czyżby szykowało się powołanie? Oby, bo zasługuje. Niestety piękny sen się skończył i ponieśliśmy pierwszą porażkę w tym sezonie. Nie poradziliśmy sobie w wyjazdowym spotkaniu z Newcastle. Na koniec miesiąca remis z broniącym się przed miejscem spadkowym West Ham. Lidera mimo wszystko utrzymaliśmy, tylko pytanie na jak długo.

 

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2015

 

Premier League:

[14/38] - Derby 2:2 Bournemouth (2x Martin - Benteke, Ritchie)

[15/38] - Bournemouth 2:1 Norwich City (Thauvin, Thelander - Wolfswinkel)

[16/38] - Manchester United 1:1 Bournemouth (Rojo - Benteke)

[17/38] - Arsenal Londyn 1:1 Bournemouth (Wilshere - Ritchie)

[18/38] - Bournemouth 1:1 Chelsea Londyn (Thauvin - Costa)

[19/38] - Bournemouth 0:2 Liverpool (2x Sturridge)

[20/38] - Stoke City 0:1 Bournemouth (Benteke)

 

Grudzień był bardzo ciężkim miesiącem dla nas. Cztery mecze z czołowymi klubami Premier League, w których ugraliśmy tylko trzy punkty. Trzy remisy, kolejno z Manchesterem United, Arsenalem i Chelsea Londyn. Szczególnie szkoda mi tego ostatniego, Diego Costa wyrównał stan meczu dopiero w 87 minucie. Liverpool nadal dla nas zaczarowany, do tej pory graliśmy trzy mecze - wszystkie z nich przegraliśmy. Podzieliliśmy się też punktami z beniaminkiem, prowadziliśmy do przerwy z Derby 2:0, ale potem gospodarze ruszyli do ataku i zdołali nam wydrzeć zwycięstwo. Tylko dwa spotkania udało nam się wygrać, z Norwich u siebie a także ze Stoke na wyjeździe. W styczniu mamy troche luźniejszy terminarz, mam nadzieję, że będziemy punktować zdecydowanie więcej.

 

 

TABELA - KLIK

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2015

 

Transfery z klubu:

Dani Benitez (60 tys. do Brighton)

Adam Smith (115 tys. do Nottingham)

 

Premier League:

[21/38] - Bournemouth 2:1 Sunderlund (Tah, Abeid - Defoe)

[22/38] - Bournemouth 1:0 Swansea City (Podolski)

[23/38] - Watford 0:1 Bournemouth (Abeid)

[24/38] - Bournemouth 1:0 Cardiff City (Podolski)

[25/38] - Southampton 3:1 Bournemouth (Seferovic, Ward-Prowse, Ramirez - Roberto)

 

Fa Cup:

[3r] - Bournemouth 2:1 Wigan Athletic (2x Ritchie - Tah sam.)

[4r] - Middlesbrough 0:3 Bournemouth (2x Podolski, Abeid)

 

Dwanaście punktów w pięciu meczach to ja rozumiem. Nadal nie potrafimy wygrać zdecydowanie, cały czas te wyniki są bardzo bliskie, ale liczą sie punkty. Nie bez problemu, ale ograliśmy Sunderlund. Trzy punkty uratowaliśmy dopiero w 87 minucie, gdy z rzutu wolnego uderzył Abeid i trafił w samo okienko bramki. Następnie wygrana ze Swansea, która łatwo nie przyszła. Łabędzie radzą sobie nieco gorzej niż w poprzednim sezonie, ale wciąż są bardzo groźną drużyną. Z Watford i Cardiff kolejne skromne zwycięstwa, a na koniec miesiąca porażka z Southampton, które było zdecydowanie lepsze. Coraz bardziej mnie to boli. Jesteśmy w czołówce, tracimy ledwo 3 punkty do lidera a nie potrafimy ograć tych słabszych ekip większą różnicą bramkową. Dwie rundy Fa Cup za nami. Wyeliminowaliśmy dwie drużyny z Sky Bet Championship a w piątej rundzie spotkamy się z kolejną, tym razem Sheffield Wednesday. Największym wygranym tego miesiąca jest zdecydowanie Lukas Podolski. Niemiec skorzystał na kontuzji Thauvina, wskoczył do pierwszego składu i w tych siedmiu meczach strzelił łącznie cztery bramki i do tego dołożył dwie asysty.

 

TABELA - KLIK

Odnośnik do komentarza

Luty 2016

 

Premier League:

[26/38] - Bournemouth 2:1 Manchester City (Ritchie, Roberto - Silva)

[27/38] - QPR 1:3 Bournemouth (Fer - Podolski, Benteke, Roberto)

[28/38] - Everton 1:0 Bournemouth (Garcia)

 

FA Cup, 5 runda:

[1/2] - Sheffield Wednesday 1:1 Bournemouth (Maghoma - Benteke)

[2/2] - Bournemouth 2:0 Sheffield Wednesday (2x Podolski)

 

Początek miesiąca i mecz na szczycie. Mierzyliśmy się z Manchesterem City, który w tym sezonie zawodzi, więc naszym celem były tylko i wyłącznie trzy punkty. Udało nam się je zdobyć, głównie za sprawą Sergi Roberto, w tym meczu strzelił bramkę a także dołożył asystę przy trafieniu Ritchiego. Następnie spokojnie sobie poradziliśmy z QPR, wreszcie odblokował się Benteke który od kilku spotkań nie potrafił pokonać bramkarza rywali, a także swoję dobrą formę w dalszym ciągu potwierdza Podolski, a ja coraz bardziej zastanawiam się nad zatrudnieniem go na stałe. Ostatni mecz ligowy niestety przegraliśmy. Co tu dużo mówić - Everton był lepszy i zasłużył na trzy punkty. W FA Cup bardzo męczyliśmy się z Sheffield. Na wyeliminowanie ich potrzebowaliśmy aż dwóch spotkań, mam nadzieję, że to nie odbije się na naszej kondycji w następnym meczu. W ćwierćfinale spotkamy się z Aston Villą, a w grze z tych lepszych zespołów został Manchester City który się zmierzy z Crystal Palace, a także Manchester United który podejmie Chelsea Londyn.

Odnośnik do komentarza

Marzec & Kwiecień cz.1 2016

 

 

Premier League:

[29/38] - Bournemouth 0:2 Newcastle United (Gouffran, Sakho)

[30/38] - West Ham 1:3 Bournemouth (2x Thauvin, Benteke)

[31/38] - Bournemouth 2:1 Derby (Podolski, Hughes sam. - Russell)

[32/38] - West Brom 1:0 Bournemouth (Ideye)

[33/38] - Norwich City 4:1 Bournemouth (2x Redmond, 2x Gomis - Wilson)

 

FA Cup, Ćwierćfinał:

[1/2] - Bournemouth 1:1 Aston Villa (Lundemo - Grealish)

[2/2] - Aston Villa 1:2 Bournemouth (Gil - Tah, Ritchie)

 

Znowu zadyszka na koniec sezonu. Ponosimy kolejną porażkę z Newcastle, choć ją jeszcze możemy usprawiedliwić, graliśmy ten mecz dwa dni po rewanżu z Sheffield. Potem dwa spotkania wygrane z West Ham gdzie z dobrej strony pokazał się wracający powoli po kontuzji Thauvin i z Derby, gdzie trzy punkty nam dał Will Hughes trafiając do własnej bramki. Później niestety było już tylko gorzej. Nie daliśmy rady z West Brom oraz Norwich. Zespoły te trzymają się w dolnej części tabeli, a mimo wszystko nie potrafiliśmy wywalczyć choćby punkta. Teraz czeka nas niesamowita walka. W pięciu ostatnich meczach w tym sezonie w lidze zagramy z: Chelsea (W), United (D), Arsenal (D), Tottenham (D), Liverpool (W). Utrzymanie czwartego miejsca będzie baaardzo ciężkie. W ćwierćfinale udało się wyeliminować Aston Villę po dogrywce. W 1/2 czeka na nas Manchester City.

 

TABELA - KLIK

Odnośnik do komentarza

Kwiecień & Maj 2016

 

Premier League:

[34/38] - Chelsea Londyn 4:1 Bournemouth (2x Costa, Fabregas, Oscar - Ritchie)

[35/38] - Bournemouth 1:2 Manchester United (Cook - Rafael, Mata)

[36/38] - Bournemouth 1:2 Arsenal Londyn (Thauvin - Campbell, Ramsey)

[37/38] - Bournemouth 0:1 Tottenham Hotspur (Kane)

[38/38] - Liverpool 2:1 Bournemouth (2x Balotelli - Thauvin)

 

FA Cup:

[1/2] - Bournemouth 2:1 Manchester City (Alcacer - Thauvin, Benteke)

[Finał] - Bournemouth 1:2 Stoke City (Benteke - Thomsen, Diouf)

 

 

 

I znowu wszystko w pizdu przez końcówkę sezonu. Nie wygraliśmy żadnego z tych pięciu spotkań, a także daliśmy ciała w FA Cup. Ograliśmy najtrudniejszą przeszkodę, czyli Manchester City tylko po to żeby oddać zwycięstwo w 93 minucie dla Stoke. Oczywiście wypadliśmy też po za czołową szóstkę, co oznacza, że w przyszłym sezonie nie zagramy w europejskich pucharach. Gdybyśmy ugrali chociaż punkt, to przeskoczylibyśmy Arsenal i mielibyśmy eliminacje do ligi europejskiej. Cały sezon walki, trzymanie się w ścisłej czołówce i to wszystko na nic, bo spierdzielimy finisz ligii. Cóz, teraz kilka roszad w składzie i za dwa sezony już musimy grać w Europie. Na koniec jako ciekawostka - od dwóch sezonów trwa wielka forma Włoskich ekip. W poprzednim w lidze mistrzów triumfował Juventus Turyn, natomiast w lidze europejskiej Napoli. W tym sezonie najważniejsze europejskie rozgrywki wygrała Roma w finale ogrywając Manchester City 2:1.

 

TABELA - KLIK

Odnośnik do komentarza

Bramkarze: (Mecze/Bramki stracone/Czyste konta/Średnia)

 

Bartłomiej Drągowski (40/45/10/6.99)

Artur Boruc (9/9/3/6.83)

 

Notes: Boruc grał głównie w FA Cup, a także rozegrał trzy spotkania w lidze gdy Drągowski był kontuzjowany. Zdecydował, że zakończy karierę piłkarską i zostanie scoutem - niestety ma za słabe atrybuty oceny potencjału - 9 - i umiejętności - 6 - abym go zatrudnił u nas. Bartek natomiast rozegrał dobry sezon. Kolejny raz średnia nota blisko siódemki, ale poważnie zastanawiam się nad sprowadzeniem klasowego goalkeepera. Może to właśnie tu leży nasz problem z końcówek sezonu? Może nie ma kto pokierować obroną w kluczowych momentach?

 

 

Prawa obrona: (Mecze/Bramki/Asysty/Średnia)

 

Sam Byram (47/0/4/6.85)

 

Notes: Po tym jak w styczniu odszedł Smith to właśnie Byram był naszym jedynym nominalnym prawym obrońcom. Grał przyzwoicie, chociaż przytrafiały mu się proste błędy. Nie przewiduje tutaj sprowadzenia jakiegoś zawodnika za grube pieniądze, ale na pewno zmiennik się przyda.

 

 

Lewa obrona:

 

Tyrone Mings (32/0/0/6.84)

Charlie Daniels (14/0/0/6.70)

 

Notes: Mings podobnie jak i Byram mnie nie oczarował, ale był solidny. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie pokażą się z lepszej strony. Daniels prawdopodobnie odejdzie, już w trakcie sezonu mówił, że chce grać więcej, czego ja mu zagwarantować nie mogę.

 

 

Środkowa obrona:

 

Jonathan Tah (47/3/1/7.08)

Jesus Vallejo (25/0/0/6.82)

Rasmus Thelander (35/2/2/7.00)

Steve Cook (9/1/2/6.91)

 

Notes: Tah okazał się strzałem w dziesiątkę. Daliśmy za tego młodego zawodnika zaledwie 6 milionów, a on z miejsca stał się naszym podstawowym zawodnikiem. Do tego interesuje się nim Barcelona i Bayern Monachium, pojawiały się już oferty w okollicach 13 mln funtów, ale ja nie zamierzam się go pozbywać. Niemiec tworzył podstawową parę stoperów z Thelanderem, który wypadł nieco gorzej ale trzymał poziom. Vallejo był bardzo niepewny i nie rozwija się tak jakbym sobie tego życzył. Możliwe, że na przyszły sezon go wypożyczę a moim trzecim wyborem będzie Cook, który za dużo w tym sezonie nie pograł.

 

 

Środek pomocy:

 

Andrew Surman (8/0/2/6.85)

Oriol Romeu (39/0/1/6.93)

Marius Lundemo (39/1/2/6.66)

Sergi Roberto (42/4/13/7.26)

Mehdi Abeid (37/5/5/6.91)

Fahel (18/0/1/6.78)

 

Notes: Kolejny kapitalny sezon naszego lidera. Sergi Roberto jako jedyny z naszego składu został wybrany do jedenastki sezonu, a także zwrócił na siebie uwagę takich klubów jak Real Madryt (!) czy Manchester United, ale ich oferty na 10 mln są dla mnie śmieszne. Razem z nim na środku pomocy występował zazwyczaj Abeid. Dobry sezon Algierczyka, ale jeśli chcemy walczyć o puchary to musimy zatrudnić kogoś lepszego. W Lundemo cały czas wierzyłem, dlatego dostawał sporo szans na grę, głównie z ławki, ale spisywał się po prostu tragicznie. Jeśli się nie poprawi to będzie jego koniec w Bournemouth. Na defensywnej pomocy rządził Romeu. Kolejny wyśmienity sezon Hiszpana. Fahel natomiast ogłosił zakończenie kariery.

 

 

Skrzydłowi:

 

Matt Ritchie (45/12/7/6.96)

Thorgan Hazard (36/2/9/6.92)

Florian Thauvin (39/9/5/7.04)

Lukas Podolski (37/9/3/6.94)

 

Notes: Szału nie ma. Żaden z naszych skrzydłowych nie spisywał się jakoś wybitnie. Ritchie strasznie się opuścił względem poprzedniego sezonu. Na Thorgana liczyłem nieco bardziej, że będzie on jokerem w mojej talii. Trzeba przyznać, że czasami jak wszedł z ławki to potrafił zrobić różnicę, ale nie przytrafiało mu się to zbyt często. Podolski podobnie, miał swój bardzo dobry okres gdy w kilku meczach w ciągu miesiąca trafiał do siatki, ale po za tym bardzo niestabilna forma. Jedynie pochwalić mogę Thauvina, który nie grał wspaniale, ale zawsze trzymał się pewnego przyzwoitego poziomu.

 

 

Napastnicy:

 

Christian Benteke (47/16/5/6.93)

Callum Wilson (19/5/2/6.94)

 

Notes: Po takim starcie sezonu Benteke wszyscy chyba liczyliśmy na więcej. Potem niestety było już tylko gorzej. Zdarzało mu się, że w jednym meczu strzelił dwie, czy trzy bramki a następnie w kilku następnych nie potrafił pokonać bramkarza rywali. Wilson jako rezerwowy może być, ale nie widzę w nim naszego podstawowego napadziora. Wzmocnienie ataku będzie konieczne, jednakże nie będzie moim priorytetem, wciąż liczę na to, że Christian zacznie strzelać więcej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Lipiec & Sierpień 2016



Transfery z klubu:

Mehdi Abeid (10 mln do Watford)

Tommy Elphick (220 tys. do Bristol City)

Charlie Daniels (275 tys. do Bristol City)

Junior Stanislas (400 tys. do Peterborough)

Ryan Fraser (Za darmo do Patrick Thistle)

Artur Boruc, Fahel (Koniec kariery)

Brett Pitman, Lee Camp, Elliott Ward, Tokelo Rantie, Marc Pugh (WT)


Transfery do klubu:

Geronimo Rulli (8 mln z Realu Sociedad)

Thorgan Hazard (Za darmo z Chelsea Londyn)

Fabio (425 tys. z Cardiff City)

Ondrej Duda (6 mln z Legii Warszawa)

John Stones (27 mln z Evertonu)

Emanuel Insua (Wyp. z Udinese Calcio)

Guido Vadala (5 mln z Boca Juniors)

Zakaria Bakkali (Wyp. z Manchesteru City)

Pedro Obiang (7.5 mln z Sampdorii Genua)


Sparingi:

1:0 Young Boys (Thauvin)

8:0 Libourne-Saint-Seurin (3x Wilson, 2x Benteke, 2x Hazard, Mings)

1:1 Red Star FC (Da Cruz sam.)

3:1 Jura-Sud (Thauvin, WIlson, Lundemo)

1:2 Schalke (Vadala)



Kolejne wielkie zmiany w Bournemouth. Jak zapowiadałem Fahel i Boruc zakończyli karierę, natomaist Abeida zdecydowałem się sprzedać. Uznałem, że jeśli chcemy walczyć o puchary to czas najwyższy pomyśleć o lepszych pomocnikach. Reszta to zawodnicy których już dawno chciałem się pozbyć, ale dopiero teraz się to udało. Do zespołu doszedł nowy bramkarz, Geronimo Rulli który powalczy o miejsce w składzie z Drągowskim. Reprezentant Argentyny wydaje się o klase lepszy, dlatego chciałem wypożyczyć Bartka - niestety on się na to nie zgodził i prawdopodobnie straci ten sezon całkowicie. Boki obrony uzupełniłem o zmienników. Na prawą stronę były reprezentant Brazylii Fabio, a na lewą wypożyczyliśmy Insuę. Na stopera natomiast sprowadziliśmy za wielkie pieniądze, prawie 30 mln funtów Stonesa. Jedyny Anglik kupiony w tym okienku transferowym, ale jak sami widzicie za każdego zawodnika z tego kraju trzeba zapłacić grube pieniądze, a na razie musimy zbudować solidną podstawę, dopiero później możemy sobie co okienko dokupywać jakiegoś kozaczka. Środek pomocy wzmocniło trzech graczy. Dobrze znany Polskim kibicom Ondrej Duda a także Pedro Obiang który od sezonu 08/09 występował w Sampdorii. Guido Vadala to melodia przyszłości. Ma on dopiero 19 lat, wielki potencjał i miejmy nadzieję, że rozwinie się na miare oczekiwań. Jako zmiennik dla Thauvina do klubu przybył Bakkali. Młody Belg został wypożyczony z Manchesteru City a jeśli się sprawdzi to na pewno powalczymy o jego wykupienie. Zdecydowałem także zatrudnić na stałe Hazarda. Chelsea nie przedłużyła z nim kontraktu, więc stwierdziłem, że warto takiego zawodnika mieć u siebie za darmo. Brakuje nam jedynie napastnika. Na moim celowniku znalazł się Richairo Zivkovic oraz Roberto Soldado, więc prawdopodobnie któryś z tej dwójki do nas dołączy.

Odnośnik do komentarza

Musiałem sobie zrobić przerwę od Bournemouth, pograłem chwilę LASK Linz (2 liga austriacka) i mnie troche wciągnęło :P

 

*************

 

Sierpień 2016

 

 

Transfery do klubu:

Roberto Soldado (Wyp. z Tottenhamu Hotspur)

 

Premier League:

[1/38] - Bournemouth 4:2 Tottenham Hotspur (2x Obiang, Benteke, Hazard - 2x Eriksen)

[2/38] - Chelsea Londyn 1:2 Bournemouth (Costa - Hazard, Thauvin)

[3/38] - Bournemouth 2:1 Swansea City (Thauvin, Benteke - Zahavi)

 

Capital One Cup:

[2r] - Bolton 1:3 Bournemouth (Clough - 2x Solado, Obiang)

 

 

Po raz kolejny bardzo dobrze startujemy w lidze. Pewna wygrana z Tottenhamem, gdzie naszym bohaterem został sprowadzony z Sampdorii Obiang. Dwie bramki, do tego asysta a także kilka kluczowych odbiorów - perfekcyjny mecz w jego wykonaniu. Następnie na Stamford Bridge, gdzie nikt nam nie dawał szans ograliśmy Chelsea Londyn, a jedną z bramek zdobył Thorgan Hazard, czyli były zawodnik The Blues. W ostatnim meczu ligowym w tym miesiącu rywal już słabszy, aczkolwiek ze Swansea zawsze grało nam się ciężko - tak samo było tym razem. Łabędzie były lepszym zespołem w tym spotkaniu, to przyzna każdy. Strzały 13:30 na ich korzyść, posiadanie piłki 40-60, ale to my okazaliśmy się skuteczniejsi. W Capital One odprawiliśmy drugo-ligowy Bolton. Bardzo dobry debiut zaliczył nasz nowy napastnik, Roberto Soldado, który dwa razy pokonał bramkarza rywali. Hiszpan nie był na szczycie mojej listy życzeń, ale trzeba się cieszyć z tego co mamy. Richairo Zivkovic wybrał pieniądze Zenitu, rozmyślałem także nad zawodnikiem Bragi, Ederem, ale stwierdziłem, że jak mam dać 10 mln za 29 letniego napastnika to wole poczekać rok i kupić jakiegoś kozaczka. Dodatkowo dostałem propozycję prowadzenia reprezentacji Kanay i ją przyjąłem. Poprzedni manager Benito Floro postanowił zakończyć karierę, a reprezentację zostawił po osiągnięciu naprawdę dobrych wyników. 3-1-0 w trzeciej rundzie eliminacji do mistrzostw świata i zapewniony awans do kolejnej.

 

 

 

TABELA KANADA - KLIK

TABELA BPL - KLIK

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...