Skocz do zawartości

Livescore letni


FYM

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

To dziś dopisujemy kolejny rozdział do sagi pt. "Która liga jest silniejsza i dlaczego hiszpańska"? ;)

raczej komu bardziej zależy na kasie z gry w Europie

co kurwa? nagle sie okaze ze gra w LM tez jest nieoplacalna? :D
Nie tyle nieopłacalna, co kluby angielskie sa w stanie nadrobić słabszą dyspozycję w Europie za pomocą ligi. W top 20 finansowym jest az 7 angielskich klubów, hiszpanskie tylko 3 (1, 2 i 20 miejsce)

 

jakos w latach 2005-2012 (oprocz 2010) nie przeszkadzalo to w byciu w finale przynajmniej jednej angielskiej druzynie, choc kasa byla ta sama. tymczasem teraz kluby premiership graja po prostu chujowo, a Ty dopisujesz jakas zjebana teorie

 

wtedy był starszy, dużo niższy kontrakt telewizyjny od Sky.

Ja bym to porównał do sytuacji gdzie dwóch robotników dostaje drugi etat, na którym trzeba mocniej zapieprzać, niż na tym pierwszym. Tylko, że Anglik ma pierwszy etat z niewiele niższa kasą i wielką konkurencją w pierwszym miejscu pracy. Z kolei Hiszpan z dużo niższą kasę i stosunkowo mniejszą konkurencje.

 

Odnośnik do komentarza

Keith, chcesz liczb? Proszę bardzo. Wiesz o ile więcej zarobiła w poprzednim sezonie Chelsea zdobywając mistrzostwo niż 6-ty Tottenham? 10 mln funtów. W poprzednim sezonie Barcelona i Juventus zarobiły w LM po ok. 60 mln €. Wiesz ile dostają angielskie kluby odpadając w 1/8? Około 30 mln euro. Według obliczeń analityków, gdyby angielski klub wygrał w 2016 roku LM dzięki swojemu współczynnikowi atrakcyjności zarobiłby ok. 100 mln euro. Chcesz mnie przekonać, że warto zrezygnować z prestiżu i 70 mln euro dla 10 mln funtów na własnym podwórku?

Odnośnik do komentarza

Keith, chcesz liczb? Proszę bardzo. Wiesz o ile więcej zarobiła w poprzednim sezonie Chelsea zdobywając mistrzostwo niż 6-ty Tottenham? 10 mln funtów. W poprzednim sezonie Barcelona i Juventus zarobiły w LM po ok. 60 mln €. Wiesz ile dostają angielskie kluby odpadając w 1/8? Około 30 mln euro. Według obliczeń analityków, gdyby angielski klub wygrał w 2016 roku LM dzięki swojemu współczynnikowi atrakcyjności zarobiłby ok. 100 mln euro. Chcesz mnie przekonać, że warto zrezygnować z prestiżu i 70 mln euro dla 10 mln funtów na własnym podwórku?

http://www.kanonierzy.com/shownews_id-34262_Zarobki-w-Premier-League-w-sezonie-2013-14.shtmlhmm :-k Masz dane jeszcze z poprzedniego kontraktu ze Sky, gdzie kwoty rzędu 60 milionow istotnie istniały, obecneie są wyższe, a od 2016 będą jeszcze wyższe (mówi się o nawet 150 milionach funtów dla mistrza), aczkolwiek to nie jest 70 melonów, tylko około 15. Tyle, że to łatwiejszy zarobek, zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu akurat 7 miejsce, ale jeśli mnie kursy walut nie mylą, to 70 mln euro wciąż jest znacznie wyższą kwotą niż 15 mln funtów. Po co więc ją przytaczasz? Nie pisałem o raportach, tylko o obliczeniach, które zostały podane wa artykule. Nie chcę mi się go ponownie szukać. Coś Ci nie pasuje w podanej kwocie pochodzącej z tegoż artykułu?

Odnośnik do komentarza

FYM, a dlaczego nie dokładasz do tego potencjalnego wzrostu marki jaką przynosi wygranie Ligi Mistrzów? Przecież dla takiego City to logiczny kolejny krok, by na stałe dołączyć do jednego szeregu z Barceloną, Realem czy Bayernem.

ta marka juz jest na tyle duża, że nie uważam, że to byłby aż tak wielki wzrsot.

Odnośnik do komentarza

Aha, no to przykro mi, ale chuja wiesz o marketingu. Ja bym powiedział, że w skali globalnej City nie dogoniło jeszcze nawet Liverpoolu.

miło mi, że tak sądzisz, ale według poniższego rankingu marek City już nas wyprzedziło :(

 

http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/najcenniejsze-pilkarskie-marki-swiata-barcelona-daleko,549428.html

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...