Skocz do zawartości

Słabość do zielonego.


Wielki859

Rekomendowane odpowiedzi

----- PODSUMOWANIE SEZONU -----


Chcę wyróżnić kilku graczy z zespołu, którzy znacznie przyczynili się do naszego wielkiego sukcesu.

Ricky van Wolfswinkel (43/30/11) - napastnik wypożyczony na sezon z Norwich świetnie zaaklimatyzował się w drużynie. Pod nieobecność Erdinca był on numerem jeden w drużynie i robił za maszynkę do rozbijania bramek. Cel transferowy nr 1 na przyszły sezon

Mevlut Erdinc (39/27/5) - Do czasu kontuzji, której doznał w meczu z Villareal był liderem klasyfikacji strzelców w Ligue 1. Świetnie się wkomponował w taktykę, kończył większość akcji. Spełnił wytyczoną rolę w 100%. Dzięki świetnej grze również powrócił do kadry Turcji, supcio!

Romain Hamouma (49/11/18) - Geniusz! Idealny piłkarz, który może grać w moim zespole na prawym skrzydle. Już w innych wersjach przekonałem się co do jego możliwości, ale teraz jest jeszcze lepszy. Spełnia rolę idealnie, muszę go zatrzymać w zespole (wartość wzrosła do 20 mln euro).

Jonathan Brison (53/7/17) - To był dylemat, aby go wystawiać w składzie. Wahałem się między nim a Franckiem Tabanou. Wiedział co powiedział. Dla obu znalazłem rolę w zespole. Brison mimo 31 lat zasuwał jak młoda gwiazda najlepszych klubów. Wracał do obrony, przechodził szybko do kontry. Miał co robić. Prawdopodobnie następny sezon będzie ostatnim i czas go "upchnąć" za ładną sumkę.

Franck Tabanou (43/1/5) - Nominalnie jest to ofensywny lewy pomocnik, lecz w moim zespole wywalczył miejsca na lewej obronie. Nie jest najstarszym graczem, więc ciągle może się rozwijać. Strasznie mało przechodziło przez jego skrzydło dośrodkowań. Cieszę się z jego pracy w sezonie. Nowy kontrakt wszystko polepszył.

Stephane Ruffier (58/52) - Mimo wpuszczonych 52 bramek, głównie przez błędy obrony był ważną postacią. Gdyby nie on to nie uzyskałbym korzystnych wyników z mocniejszymi rywalami. Świetnie bronił karne, mądrze grał na przedpolu. Po sezonie odejdzie, Zenit Sankt Petersburg się zainteresował.

Dzięki tym graczom zdobycie tytułu i dwóch pucharów było wiele łatwiejsze. W nowym sezonie potrzeba wzmocnić zespół na pozycji prawego obrońcy i bramkarza. Jak już wspomniałem w Maju zakontraktowałem Sebastiena Corchie i Rickyego van Wolfswinkela. W przyszłym sezonie celujemy w pierwszą trójkę sezonu, obronę jednego z pucharów i godną grę w Lidze Mistrzów.

Odnośnik do komentarza
----- LIPIEC 2015 -----


Transfery do klubu :


Fabrice Olinga - wolny transfer

Ricky van Wolfswinke (Norwich City) - 7.5 mln euro

Alfonso Herrero (Castilla) - 675 tys. euro

Sebastien Corchia (Lille) - 8.25 mln euro

Francis Le Meur (Havre AC) - 525 tys. euro

Asmir Begovic (Stoke City) - 10.25 mln euro

Elvis Filipovic - wolny transfer



Transfery z klubu :


Stephane Ruffier (Zenit St. Petersburg) - 18.25 mln euro

Max Gradel (Valenciennes) - wolny transfer

Moustapha Bayal (Trabzonspor) - wolny transfer

Jeremy Clement - wolny transfer

Francois Clerc - wolny transfer

Karl Madianga - wolny transfer

Ebrima Bojang - wolny transfer

Dimitri Cheltcov - wolny transfer

Ismael Diomande - wolny transfer

+ masa wypożyczeń.


Najgorsze w tych transferach było odejście Ruffiera. Świetny poprzedni sezon spowodował popyt na jego usługi. Mogłem wyciągnąć 22 mln od AS Monaco za niego, jednak ugrałem im na nosie i oddałem go do Zenitu. Szybko wzmocniłem tę pozycję poprzez ściągnięcie Asmira Begovicia, z czego jest bardzo zadowolony. Przyciągnąłem także kilku młodych, perspektywicznych zawodników. Budujemy rezerwy :)



Sparingi :


Schotz vs AS Saint-Etienne - 1:6 (Corgnet x2, Van Wolfswinkel x2, Madianga, Bayal)

Celtic Glasgow vs AS Saint-Etienne - 0:0

De Graffschap vs AS Saint-Etienne - 2:4 (Erdinc x2, Bayal, Legaz)

AS Saint-Etienne vs Mainz - 1:1 (Monnet-Paquet)

AS Saint-Etienne vs Bayer Leverkusen - 1:0 (Erdinc)

Anderlecht Bruksela vs AS Saint-Etienne - 1:2 (Corgnet, Erdinc)



Mecze towarzyskie całkiem udane. Trzeba jeszcze popracować nad zgraniem zespołu, na boisku to niewyglądało najlepiej. Uważam, że prawdziwy sezon czas zacząć i być w nim w jak najlepszej dyspozycji!

Odnośnik do komentarza
----- SIERPIEŃ 2015 -----



Transfery z klubu :


Allan Saint-Maximin - Deportivo - wypożyczenie

Frederic Injai - Amiens SC - wypożyczenie



Champions Trophy


PSG vs AS Saint-Etienne - 0:2



Ligue 1


(1/38) AS Saint-Etienne vs Toulouse FC - 1:0 (Gouweleeuw)

(2/38) AS Monaco vs AS Saint-Etienne - 0:5 (Erdinc, Pogba, Umtiti (sam.), Brison, Van Wolfswinkel)

(3/38) AS Saint-Etienne vs Olympique de Marseille - 0:0

(4/38) RC Lens vs AS Saint-Etienne - 1:2 (Legaz x2)

(5/38) AS Saint-Etienne vs Sochaux - 2:0 (Erdinc x2)


Obserwacje z ligowych spotkań dowiodła, że rotowanie składu daje efekty. Duże problemy mam w ataku, zbyt dużo prostych sytuacji jest niewykorzystywanych przez moich napadziorów. Dzięki słabszej formie Van Wolfswinkela ładnie wkomponował się w sezon młody Legaz, sypiąc 2 bramki Lens.


Wzrasta zainteresowanie Martinem Odegaarda. Arsenal, Tottenham, Sporting Lizbona i Roma chcą się bić o młodego Norwega, jednak muszą poczekać na okno zimowe. W fazie grupowej LM trafiliśmy na Benficę, Atletico Madryt i Dnipro Dniepropetrowsk (w poprzednim sezonie trafiłem ich w Lidze Europy). Powinno pójść gładko.

Odnośnik do komentarza

@Jezovski, powiedziałbym Ci, bo pojechałem strasznie do przodu z karierą, ale nie bedę spoilerować :D

 

 

----- WRZESIEŃ 2015 -----

 

Ligue 1

 

(6/38) Stade de Reims vs AS Saint-Etienne - 0:2 (Hamouma, Brison)
(7/38) AS Saint-Etienne vs Stade Rennais - 1:0 (Hamouma)
(8/38) PSG vs AS Saint-Etienne - 0:0
(9/38) AS Saint-Etienne vs Evian TG FC - 3:0 (Cohade, Perrin, Monnet-Paquet)

 

Liga Mistrzów

 

(1/6) Dnipro vs AS Saint-Etienne - 1:3 (Hamouma, Monnet-Paquet, Corgnet)
(2/6) AS Saint-Etienne vs Atletico Madryt - 1:0 (Lemoine)

 

 

Co tu się dzieje! Takiego startu sezonu sam bym sobie nie wymarzył. Wygrana z Atletico, miodzio! Cieszę się również z postawy w meczu z PSG, w którym nasza dominacja była widoczna. We wrześniu słabo z aktywnością napastników prócz Monneta-Paqueta, który ratował pozycję napastników. Będzie lepiej!

 

 

----- PAŹDZIERNIK 2015 -----

Ligue 1

 

(10/38) OGC Nice vs AS Saint-Etienne - 1:3 (Monnet-Paquet, Erdinc, Hamouma)
(11/38) AS Saint-Etienne vs AS Nancy - 8:1 (Erdinc, Hamouma, Brison, Van Wolfswinkel x4, Corgnet)
(12/38) Girondins Bordeaux vs AS Saint-Etienne - 0:2 (Van Wolfswinkel, Monnet-Paquet)
(13/38) Lille vs AS Saint-Etienne - 2:1 (Van Wolfswinkel)

 

Liga Mistrzów

 

(3/6) AS Saint-Etienne vs Benfica - 2:1 (Rodrigo (sam.), Tabanou)

 

Whoaaaaaaaaaaaaa! 8-1 z Nancy to chyba największy dowód tego, jak moja drużyna zamierza spisywać się w trakcie sezonu. Wpadka z Lille może się zdarzyć - katastrofalnie mi się z nimi gra. Cieszy mnie fakt, że Van Wolfswinkel odblokował się w końcu, 4 brameczki z Nancy zaczęły jego kanonadę bramek. Erdinc kontuzjowany, zapełniłem tę lukę Paquetem i jak widać sprawdziło się to.. Whoa!

 

----- LISTOPAD 2015 -----

 

Pod koniec listopada dostałem propozycje od pewnego agenta, którego podopiecznym był Patrice Evra. Mimo 34 lat jakie w tym momencie miał Patrice, chciałem by się stał ostoją obrony. Cóż.. 425 tyś. euro kosztowało mnie to, a efektywność obrony od 1 stycznia powinna być większa.

 

 

Ligue 1

 

(14/38) Valenciennes vs AS Saint-Etienne - 1:3 (Van Wolfswinkel x2, Gouweleeuw)
(15/38) AS Saint-Etienne vs Montpellier - 2:0 (Erdinc, Van Wolfswinkel)
(16/38) FC Lorient vs AS Saint-Etienne - 1:2 (Brison, Corgnet)

 

Liga Mistrzów

 

(4/6) Benfica vs AS Saint-Etienne - 2:2 (Odegaard, Erdinc)
(5/6) AS Saint-Etienne vs Dnipro - 3:0 (Perrin, Brison, Van Wolfswinkel)

 

Po meczu z Benficą zapewniłem sobie awans z grupy, mecz z Atletico nie będzie już ważny. Kolejny miesiąc z wielkimi sukcesami i kolejny miesiąc z zabójczą skutecznością Van Wolfswinkela. Inaczej nie potrafię tego podsumować. :>

Odnośnik do komentarza

@Mikhailo, nie jest akurat zbyt dobry w kreowaniu taktyk. "Super taktyka Wolana" jest uzywana przeze mnie. Znajdziesz gdzieś na netach :)

 

 

----- GRUDZIEŃ 2015 -----

Ligue 1

 

(17/38) AS Saint-Etienne vs SC Bastia - 4:0 (Erdinc x3, Odegaard)
(18/38) Olympique Lyonnais vs AS Saint-Etienne - 3:2 (Van Wolfswinkel, Bedimo (sam.))
(19/38) AS Saint-Etienne vs RC Lens - 2:0 (Erdinc, Monnet-Paquet)
(20/38) AS Saint-Etienne vs FC Nantes - 4:0 (Van Wolfswinkel x2, Cohade, Perrin)

 

Liga Mistrzów

(6/6) Atletico Madryt vs AS Saint-Etienne - 3:2 (Erdinc, Van Wolfswinkel)

 

Coupe de la Ligue - 4 runda

 

AS Nancy vs AS Saint-Etienne - 0:1 (Erdinc)

 

PSG, PSG, PSG. Mam dziwnego pecha z nimi, gdyż często trafiam ich w jakiś pucharach. Zmierzę się z nimi w ćwierćfinale Coupe de la Ligue. Mecz z Atletico to było przejście z katastrofy do genialnej gry. Drugą połowę, którą zaczęliśmy z 3:0 w plecy daliśmy odrobić na 3:2, szacun! Porażka z Lyonem zrozumiała, zdarza się wpadka. Lecimy dalej!

 

W losowaniu Ligi Mistrzów trafiłem na Dortmund. Najłatwiej jak można było.

 

 

----- STYCZEŃ 2016 -----

Transfery do klubu :

 

Patrice Evra (Juventus) - 400 tyś. euro

Transfery z klubu :

 

Renaud Cohade (Leicester) - 2 mln. euro
Nabil Ejenavi - wolny transfer

 

 

Ligue 1

 

(21/38) AS Saint-Etienne vs AS Monaco - 4:0 (Van Wolfswinkel x2, Erdinc, Darmian (sam.) )
(22/38) Sochaux vs AS Saint-Etienne - 2:0 (Van Wolfswinkel, Hamouma)
(23/38) AS Saint-Etienne vs Stade de Reims - 0:0
(24/38) Stade Rennais vs AS Saint-Etienne - 3:4 (Erdinc x3, Hamouma)

 

Puchar Francji - 9 runda

 

AS Saint-Etienne vs Stade Rennais - 3:0 (Erdinc, Van Wolfswinkel x2)

Puchar Francji - 10 runda

AS Saint-Etienne vs Valenciennes FC - 3:0 (Van Wolfswinkel, Tabanou, Lemoine)

 

Coupe de la Ligue - ćwierćfinał

PSG vs AS Saint-Etienne - 1:2 (dogrywka) (Tabanou)

 

 

Czasami podczas grania w FM'a można za przeproszeniem dostać kurwicy. Mecz z Stade Rennais to byl totalny thriller. W samej końcówce spotkania zdobyłem czwartą bramkę i nerwy puściły. To samo w meczu z PSG. Pięknie prowadziłem od 4 minuty i myślałem, że rzuty karne będą naprawdę możliwe, a tu Lavezzi w ostatnich sekundach przekreślił szansę na potrójną koronę. Cóż... Puchar Francji i Ligue 1 są głównymi celami.

 

W Pucharze Francji (11 runda) trafiliśmy na Lyon -.-

 

 

----- LUTY 2016 -----

 

Ligue 1

 

(25/38) AS Saint-Etienne vs PSG - 2:0 (Van Wolfswinkel x2)
(26/38) Olympique de Marseille vs AS Saint-Etienne - 0:1 (Odegaard)
(27/38) Evian TG FC vs AS Saint-Etienne - 1:1 (Givet (sam.) )
(28/38) AS Saint-Etienne vs OGC Nice - 1:0 (Erdinc)
(29/38) AS Nancy vs AS Saint-Etienne - 2:4 (Monnet-Paquet, Van Wolfswinkel, Erdinc, Hamouma)

 

Puchar Francji - 11 runda

 

Olympique Lyonnais vs AS Saint-Etienne - 1:2 (Gouweleeuw, Erdinc)

 

Liga Mistrzów - 1 runda eliminacyjna (1 mecz)

 

Borussia Dortmund vs AS Saint-Etienne - 3:2 (Tabanou, Van Wolfswinkel)

 

 

Ale się jaram! W końcu, w 2 sezonie PSG poniosło ze mną porażkę. Dodam, że w tym meczu nie mieli wiele do powiedzenia :) Takich wpadek jak w meczu z Evian będzie zapewne więcej. Mecz z Borussią wiedziałem od początku, że będzie do tyłu. To co ze mną zrobili w pierwszej połowie to się nadaje do programu "Watts" na Eurosport. 3:2 to jest wynik cud. Napastnicy od paru miesięcy świetnie się wkomponowali w sezon, cieszę się. W ćwierćfinale Pucharu Francji trafiliśmy na Caen - easy way.

Odnośnik do komentarza

----- MARZEC 2015 -----

 

Ligue 1

 

(30/38) AS Saint-Etienne vs Girondins Bordeaux - 3:0 (Erdinc, Van Wolfswinkel, Corgnet)
(31/38) FC Nantes vs AS Saint-Etienne - 1:1 (Hamouma)
(32/38) AS Saint-Etienne vs Lille - 4:1 (Enyeama (sam.), Erdinc, Van Wolfswinkel x2)

Liga Mistrzów - mecz rewanżowy

 

AS Saint-Etienne vs Borussia Dortmund - 1:1 (Erdinc)

 

Puchar Francji - ćwierćfinał

 

AS Saint-Etienne vs SM Caen - 3:0 (Erdinc, Van Wolfswinkel, Bengelloun (sam.) )

 

 

Walka z Dortmundem trwała do samego końca, ale w końcówce meczu strzelili gola i szanse przepadły. Cieszę się z awansu z fazy grupowej, chcemy pokazać swoje miejsce w szeregu! Reszta zgodnie z planem. Van Wolfswinkel i Erdinc strzelają jak pojebani, ciągle wygrywamy praktycznie, cieszyć się tylko można. W półfinale Pucharu Francji trafiliśmy na FC Lorient.

 

 

----- KWIECIEŃ 2015 -----

Ligue 1

 

(33/38) AS Saint-Etienne vs Valenciennes FC - 2:0 (Van Wolfswinkel, Pogba)
(34/38) Montpellier vs AS Saint-Etienne - 0:1 (Van Wolfswinkel)
(35/38) AS Saint-Etienne vs FC Lorient - 0:1
(36/38) SC Bastia vs AS Saint-Etienne - 0:4 (Lemoine, Tabanou, Erdinc x2)

 

Puchar Francji - półfinał

 

AS Saint-Etienne vs FC Lorient - 3:0 (Hamouma, Erdinc, Van Wolfswinkel)

 

 

****

****

****

****

 

Puchar Francji - finał

 

AS Saint-Etienne vs AS Nancy - 4:0 (Van Wolfswinkel x2, Corgnet, Erdinc)

 

 

TAK JEST! Nie ma drugiej z rzędu potrójnej korony, ale mamy za to podwójną! Po meczu z Bastią zostaliśmy mistrzami Francji.. Uczucie świetne, gdyż w FM tylko lepszymi klubami udało mi się zdobyć 2x tytuł pod rząd. Puchar Francji także wygrany.. Nie ma co płakać, zostały 2 mecze ligowe!

 

 

----- MAJ 2015 -----

Ligue 1

 

(37/38) AS Saint-Etienne vs Olympique Lyonnais - 2:1 (Odegaard, Van Wolfswinkel)
(38/38) Toulouse FC vs AS Saint-Etienne - 0:3 (Van Wolfswinkel, Erdinc x2)

 

 

TOP 3

 

1. AS Saint-Etienne - 95 pkt.
2. OM - 84 pkt.
3. PSG - 82 pkt.

 

Piłkarze, którzy zdobyli nagrodę

 

Gwiazda sezonu - Romain Hamouma
Bramkarz rozgrywek - Asmir Begovic
Król asyst - Romain Hamouma (14)
Król strzelców - Ricky van Wolfswinkel (26), II miejsce - Mevlut Erdinc (22)
Menedżer Sezonu - Michał Wielgosz
Najlepszy piłkarz - Ricky van Wolfswinkel

Obcokrajowiec roku - Ricky van Wolfswinkel
Drużyna Gwiazd Sezonu - Asmir Begovic, Franck Tabanou, Florentin Pogba, Sebastien Corchia, Martin Odegaard, Ricky van Wolfswinkel
Jedenastka Sezonu - Asmir Begovic, Franck Tabanou, Sebastien Corchia, Martin Odegaard, Ricky van Wolfswinkel

 

Pięknie się zakończył sezon, z tyloma sukcesami drużynowymi i indywidualnymi.. Teraz trzeba tylko czekać na rozpoczęcie kolejnego sezonu. Teraz już mogę oświadczyć, że letnie okno transferowe będzie oparte na dużych kwotach zarówno wyprzedaży jak i kupnie!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...