Skocz do zawartości

Biała Gwiazda powróci..


Czechu

Rekomendowane odpowiedzi

Wisła Kraków zaczęła robić coraz lepsze wyniki, więc jednocześnie przyczyniło się do to zainteresowana innych drużyn, naszymi zawodnikami; między innymi Osmanem Chavezem oraz Pawłem Brożkiem.

 

Transfery:

 

Paweł Brożek; Wisław Kraków -> Platanese (350 tysięcy euro)

Osman Chavez; Wisła Kraków -> Montpellier (450 tysięcy euro)

 

Jednocześnie dowiedziałem się, że pieniądze pójdę na spłacenie rosnących długów. A ponadto okazało się, że w klauzuli Chaveza 50 procent transferu idzie do jego poprzedniego klubu. Musiałem znaleźć za sto tysięcy napastnika, który zarabiałby by sześć tysięcy euro i zastąpi godnie Brożka. Zadanie czysto nie możliwe, więc:

 

Dawid Kamiński, został przesunięty z zespołu rezerw do zespołu pierwszego.

 

Sparingi:

 

Wisła Kraków - Senec 2:1

Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 3:2

Wisła Kraków - Olimpia Grudziądz 1:1

Wisła Kraków - Widzew 2:1

Wisła Kraków - Tęplice 1:3

Wisła Kraków - Okocimski 3:0

 

EKSTRAKLASA - 19 KOLEJKA

 

 

ZAPOWIEDŹ: Wracamy do zmagań ligowych. Wisła Kraków zmierza do Łęczny, aby zmierzyć się z tamtejszym zespołem. Faworytem spotkania jest Wisełka, ale to ten mecz pokażę jak drużyny przepracowały okres przygotowawczy.

 

WISŁA KRAKÓW - Górnik Łęczna 3:2

 

Michał Buchalik; Burliga; Czekaj; Głowacki; Maciej Sadlok; Dudka; Łukasz Garguła; Jankowski; Stlić; Juanma; Brożek

 

'20 Juanma

'6 Hasani

'28 Stępiński

'43 Sadlok (k.)

'52 Tchernyk

 

NOTES: Byłem ciekawy jak zaprezentuje się zespół po dłuższym okresie przygotowawczym. Z dobrej strony pokazał się nasz napastnik Stępiński, który musi poradzić sobie z presją i zastąpić sprzedanego w zimowym okienku transferowym, Pawła Brożka. Mecz od sześćdziesiątej minut był bardzo nerwowy, jednak ułożył się po naszej myśli i zdobyliśmy cenne trzy punkty.

 

EKSTRAKLASA - 20 KOLEJKA

 

 

ZAPOWIEDŹ: Kolejny mecz Wisła Kraków znów rozegra na stadionie gości, ostatnio forma Wiślaków na wyjazdach prezentuje się doskonale. Czy tym razem Biała Gwiazda będzie lepsza niż Korona Kielce?

 

WISŁA KRAKÓW - Korona Kielce 3:1

 

Michał Buchalik; Burliga; Czekaj; Głowacki; Maciej Sadlok; Dudka; Łukasz Garguła; Jankowski; Stlić; Juanma; Brożek

 

'13 Janota

'58 Garguła

'74 Stępiński

'84 Boguski

 

 

NOTES: Mecz o którym trzeba zapomnieć, wygraliśmy i to było najważniejsze. Niepokojącym faktem jest to, że znów musimy gonić wynik. Tym razem się udało, z dobrej strony pokazuje się nasz cenny rezerwowy. Można powiedzieć, że dwunasty zawodnik BOGUSKI, który ustanowił pod sam koniec meczu, wynik spotkania. Garguła jak na swój wiek, dalej jest niezastąpiony.

 

EKSTRAKLASA - 21 KOLEJKA

 

WISŁA KRAKÓW - Korona Kielce 1:1

 

Michał Buchalik; Burliga; Czekaj; Głowacki; Maciej Sadlok; Dudka; Łukasz Garguła; Jankowski; Stlić; Juanma; Brożek

 

'37 Mak

'56 Sarki

 

 

NOTES: Wykrakałem, zabrakło nam czasu na odrobienie strat pierwszej połowy. Musimy coś zmienić, aby nasz zespół lepiej prezentował się w pierwszej połowie. Mam na to tylko dwa dni, mierzymy się w Pucharze Polski z Lechem Poznań. Gramy o puchar.

 

Puchar Polski Ćwierćfinał Pierwszy mecz

Wisła Kraków - Lech Poznań 2:4

Odnośnik do komentarza

Zapowiedź najbliższych meczy: Jest to drugi premierowy sezon Ekstraklasy, w którym drużyny po przegraniu określonej ilości meczy stracą połowę swoich punktów. U nas, w rodzinnej najwyżej klasie rozgrywkowej prowadzi Legia Warszawa z przewagą 16 punktów do drugiej Wisły Kraków. Trzecia jest Lechia Gdańsk z taką samą zdobyczą punktową co Wisła, to między innymi te trzy zespoły rozegrają grupę mistrzowską o zwycięstwo. Ale do tego pozostało osiem spotkań.

 

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała; 3:1

Piast Gliwice - Wisła Kraków: 0:4

Puchar Polski Mecz Ćwierćfinałowy Mecz Drugi - Lech Poznań - Wisła Kraków; 2:2

Wisła Kraków - Cracovia; 2:3

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław; 1:1

Wisła Kraków - Lech Poznań; 3:1

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk; 0:1

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok; 5:2

Bilans ostatnich meczy to: 4 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki. Mimo porażki z Lechią Gdańsk, pozycja w tabeli nie została zmieniona. Po podziale punktowym, nasze straty zmalały o połowę. Przed nami do rozegrania, 7 WIELKICH FINAŁÓW!

 

GRUPA MISTRZOWSKA

Pamiętnik trenera: Zmierzamy do Warszawy, na ulicach słychać krzyk. Na stadionie gorąco, emocje sięgają zenitu. Jest to pierwsza kolejka, jednak to ona w dużej mierze zdecyduje o mistrzu rozgrywek. Nie radzę sobie z presją, ta sama taktyka co zawsze, Ci sami zawodnicy i liczymy na szczęście.

 

Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:1

Przegrywamy i nie liczymy się w grze o mistrzostwo, Lechia Gdańsk również zwycięża i ma jedna oczko więcej od nas. W następnej kolejce mierzymy się właśnie z nimi, przy swoich trybunach liczę na pozytywny wynik.

 

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 4:0

Mistrzem zostanie Legia Warszawa, potem Wisła Kraków i Lechia Gdańsk. Tak się zapowiadało do tej kolejki, jednak Lechia Gdańsk wygrała z Legią Warszawą i Kraków raca do gry o posadę lidera. Jednak aby podtrzymać dobrą passę, było trzeba zwyciężyć z trudnym rywalem - Poznańskim Lechem, którzy wyeliminował nas z gry o puchar polski. Jak się okazało, to właśnie ich ekipa zdobyła ten puchar.

Wisła Kraków - Lech Poznań; 6:1

No i co? Uzyskaliśmy to co chcieliśmy, wysłaliśmy sygnał do Warszawy. Nic się nie zmieniło, Gdańsk i Warszawa wygrała. Dalej taka sama ilość punktów. Czekał nas przyjemny mecz w Bełchatowie, jednak bracia Mak potrafią zaskoczyć, mamy niespodziankę:

 

Wisła Kraków - GKS Bełchatów; 2:2

Nasza sytuacja się skomplikowała, Lechia Gdańsk traci jeden punkt do nas. Do Warszawy tracimy znów pięć oczek, mówimy otwarcie, że rezygnujemy z gry o mistrzostwo polski. Utrzymać swoją pozycję w lidze i sezon będzie udany. Zostały trzy mecze, na dobry początek.. Górnik Łęczna, która zajmuje ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej.

Wisła Kraków - Górnik Łęczna 2:0

Wygranie z Górnikiem w Krakowie, nie było dla mnie wyzwaniem. Mecz do zapomnienia i najważniejsze są trzy punkty. Czeka nas bardzo trudny wyjazd do Śląska, który zajmuje szóstą pozycję w lidze. Ale mimo wszystko, wiem że będzie to bardzo trudny mecz. A jak się ma sytuacja w tabeli? Lechia Gdańsk goni czołówkę, do Wisły traci jeden punkt. A Wisła do Warszawy, aż 6 oczek. Trzeba wygrać ten mecz, następnie wygrać kolejny i podsumować, zamknąć sezon.

 

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław; 2:2

Mówiłem, że to będzie bardzo ciężki mecz? Miałem rację, wygrywaliśmy 2:0 ale i tak potrafili znaleźć na nas sposób. Ku naszemu zaskoczeniu, Lechia Gdańsk zagrała pod nas i przegrała z Górnikiem Łęczną aż 3:1. Do tego remis Legii Warszawy, który nas już nas i tak nie interesuje. Został nam ostatni mecz, wystarczy remis i będziemy się cieszyć z dobrego meczu. Potem impreza, szał i podsumowanie. Pogoń, nadchodzimy.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin; 2:2

Koniec sezonu, podsumowanie wkrótce.

 

 

W następnych trzech postach: podsumowanie sezonu, przyszłościowe plany, nowy sezon.


PODSUMOWANIE SEZONU:

  1. Piłkarz sezonu: Duda (Legia Warszawa)
  2. Bramka sezonu: Piotr Lymar (Lech Poznań)
  3. Król strzelców: Sadayev
  4. Nagroda Fair Play: Górnik Łęczna
  5. Menadżer:

 

 

Jedenastka sezonu:

 

 

AoPk1DN.jpg

 

 

Tabela:

 

 

nXWFb64.jpg

 

 


INFORMACJE Z KLUBU:

Finanse nadal są w tragicznym stanie. Jednak dzięki walce do końca, dzięki sukcesom na rynku transferowym, pomogłem zarządowi i zniwelowałem stratę dwóch milionów. Na dzień dzisiejszy, prognozowany stan konta na początek sezonu, to jeden milion długów. Nie oczekuję jakiś popraw, jedynym ratunkiem na odmianę jest zmiana zarządu, jednak o zmianie, media nic nie piszą.

 

NOTES TRENERA:

Uważam, że był to bardzo udany rok w mojej karierze. Dostałem zagubioną drużynę, którą wplątałem na początku w jeszcze większy kryzys. Następnie wykorzystując doświadczenie naszych zawodników, postanowiłem wprowadzić prostą taktykę i polską myśl szkoleniową. Doszedłem do drugiego miejsca w lidze i odpadnięcia w ćwierćfinale pucharu polski, w którym zrobiłem podstawowy błąd. Na mecz wyjazdowy z Lechem Poznań, wystawiłem cały rezerwowy skład, w większości juniorów. Mimo, wszystkich problemów jakie napotkałem, odejście dwóch solidnych grajków, uważam sezon za udany.

 

 

ZAWODNICY:

  • Michał Buchalik (25, Polska) - pewniak w naszej bramce, 37 meczy. Jestem z niego w pełni zadowolony. Mam nadzieję, że zostanie na następny rok również z nami. A na to się zapowiada.
  • Mateusz Zajac (18, Polska) - dostał mało szans, ale zaskoczył mnie pozytywnie. Został dwa razy bohaterem meczu, gdy musiał zastąpić kontuzjowanego Michała. W spotkaniu z Lechem Poznań w Pucharze Polski, nie popisał się. Ale przy takiej obronie, to nawet najlepszy bramkarz miałby problem.

 

  • Arkadiusz Głowacki (35, Polska) - początek sezonu należał do niego, potem dałem mu przerwę i tak zostało do końca sezonu. Wchodził gdy był potrzebny, mimo moich zapowiedzi; nie jest już moim pierwszym numerem jeden.
  • Łukasz Burliga (26, Polska) - Pewniak na prawej obronie, mam nadzieję że zostanie. Zobaczymy co przyniosą transfery, jednak chciałbym mieć dalej tak solidnego grajka w swoim zespole.
  • Maciej Sadlok (25, Polska) - Mógłbym skopiować wiadomość, którą przypiąłem o Łukaszu.
  • Richard Guzmics (27, Węgry) - Na początku się na nim zawiodłem, w nowej taktyce jednak odnalazł miejsce na środku obrony. Filar nie do przejścia, pewny pierwszy stoper mojej drużyny.
  • Michał Czekaj (22, Polska) - Mimo młodego wieku, spisywał się lepiej niż Arek. To on zazwyczaj go zastępował, pod koniec był moim pierwszym wyborem do składu.
  • Wilde Donald Guerrier (25, Haitańczyk) - mało zagrał, mógłbym pozwolić mu na odejście.

 

  • Dariusz Dudka (30, Polska) - czy ja mówiłem, że będzie królem środka pola? Zła analiza, grał często jednak był moim zastępcą wszystkich pozycji. Tajna broń, grał na lewej, prawej, środku, na ataku. Doświadczenie tego zawodnika pomogło.
  • Alan Uryga (20, Polska) - dostał parę szans, wywiązał się.
  • Jakub Downar-Zapolski (19, Polska) - nie dostał szans, zmarnowany sezon tego młodego zawodnika.
  • Przemysław Lech (19, Polska) - przesunięty do zespołu rezerw.
  • Emmanuel Sarki (26, Haitańczyk) - parę razy uratował nam skórę, mocne wahania formy. Wiem, że chce odejść. Mimo wszystko, solidny grajek na polskie warunki.
  • Łukasz Garguła (33, Polska) - najlepszy zawodnik Wisły Kraków w tym sezonie, szkoda że coraz starszy. Król środka pola, młodzi powinni się od niego uczyć. Strzela, asystuje, zabija akcje przeciwnika.
  • Semir Stilić (26, Bośnia i Harcegowina) - technika gwarantuje sukcesy, szkoda że przyjął ofertę Serbskiego klubu. Odejdzie za darmo, niestety.
  • Lucas Guedes (18, Brazylia) - przesunięty do zespołu rezerw.
  • Damian Buras (20, Polska) - strzelił parę bramek, nawet solidny zmiennik.
  • Konrad Handzlik (16, Polska) - przesunięty do zespołu rezerw.
  • Maciej Jankowski (24, Polska) - chce odejść, odkrycie sezonu.
  • Rafał Boguski (30, Polska) - tajna broń, jak nie idzie, proszę mnie wpuścić.
  • Paweł Brożek (31, Polska) - bardzo dobry grajek jak na polskie warunki, 14 bramek w 24 meczach. Myślę, że to dobry wynik. Odszedł po pierwszej połowie sezonu.
  • Tomasz Zajac (19, Polska) - mało grał, 2 bramki ustrzelił.
  • Mateusz Stępiński (19, Polska, Wypożyczony) - szkoda, że nie mogę przedłużyć wypożyczenia. Zastąpił Pawła, z bardzo dobrym wynikiem.. 19 bramek, 24 mecze.

 

 

Odnośnik do komentarza

Czuję, że odpadniemy w pierwszej rundzie, ale los lubi być przebiegły.

 

Zarząd poinformował mnie, że żaden zawodnik nie będzie miał utrudnionego odejścia z naszego klubu. Dzięki temu, dwa dni przed meczem w Europejskich rozgrywkach, tracę połowę składu. A dla zarobku, organizują jeszcze dodatkowy sparing, który muszę rozegrać. Z klubu odeszli następujący zawodnicy:

 

--> Mariusz Stępiński zakończył okres wypożyczenia i wrócił do swojego macierzystego klubu.

--> Bieszczad zakończony kontrakt, nie przedłużamy, brak funduszy.

--> Rafał Boguski nie chce przedłużyć kontraktu, odszedł z klubu.

--> Stilić przechodzi do Metalist Charków.

 

<-- Dawid Kamiński wraca z wypożyczenia.

 

 

 

Rozegraliśmy też szereg sparingów:

 

Wisła Kraków - Legia Warszawa; 2:1

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk; 1:0

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław; 1:2

Wisła Kraków - SK Rapid Wiedeń; 1:2

Wisła Kraków - Puszcza; 2:1

Wisła Kraków - Dinamo Moskwa; 0:3

Wisła Kraków - FC Red Bull Moskwa; 3:6

Puchar Euro Pierwszy Mecz Kwalifikacyjny Pierwszy Mecz

Teteks - Wisła Kraków; 0:6

 

Zajac; Burliga; Głowacki; Dudka; Uryga; Garguła (zmieniony w 13 minucie), Sarki, Buras, Juanma, Zajac

 

'2 '89 Głowacki

'22 '44 Zajac

'77 '80 Kamiński

 

Myślałem, że będzie trudniej. Okazało się, że pierwsza liga macedońska, to rywal niegodny Wisły. Z dobrej strony pokazali się napastnicy, jednak 15 osób w kadrze to za mało, aby zawojować na trzech frontach rozgrywek. Ruszam na rynek transferowy.

Odnośnik do komentarza

Rewolucyjne zmiany w składzie Wisły Kraków miały dopiero nadejść, z klubu odszedł nasz najlepszy zawodnik ofensywny.. Sarki. Prawie za okrągły milion, co pozwoliło spłacić do końca nasze długi i wyjść na prostą. Jest to naprawdę dobra wiadomość ostatnich dni. Wybrałem się na rynek, aby znaleźć zawodników na następujące pozycje: prawy ofensywny pomocnik, ofensywny pomocnik środek, prawy obrońca, lewy ofensywny pomocnik i wzmocnienie na środek pola. Potrzebowałem z pięciu dobrych kroków na rynku transferowym, z budżetem pięćset tysięcy. Ciężkie do zrealizowania, ale 'Święty' miał plan.

 

<-- Z zespołu juniorskiego został przesunięty do głównego zespołu, Jakub Bartosz który jest prawym obrońcą. Ma osiemnaście lat i dobre prognozy aby zostać gwiazdą tej ligi za kilka lat, póki co sprawdziłby by się na pierwszoligowych boiskach. Darmowy transfer, dobre zastępstwo dla Łukasza.

<-- Ten sam ruch zrobiłem z Lucasem Guedesem, którego w zeszłym roku przesunąłem do drugiego zespołu. Dojrzał piłkarsko, dziewiętnaście lat i jako czwarty środkowy pomocnik w kryzysowych sytuacjach nam się przyda. Najważniejszym faktem jest to, że jest Brazylijczykiem i na tej podstawie, opieram w nim nadzieję. Często mogą być zgubne, ale może to być nasz talent sezonu.

<-- Grzegorz Marszalik zostanie nowym zastępcą na lewej flance Juanmy, również przesunięty z zespołu rezerw. Kolejna młoda osoba, ciężko będzie wygrać cokolwiek z odmłodzonym o kilkanaście lat składem. Ale przy pomocy dojrzałych zawodników, za dwa sezony możemy mieć raj na boisku. Co najważniejsze, sprowadziliśmy go za darmo.

 

Zostało nam wzmocnienie prawej strony i środka. Cieszę się, że znalazłem te trzy perełki w zespole rezerw. W między czasie musieliśmy dopełnić formalności w Lidze Europejskiej. Dzięki mojemu zarządzaniu, klub wyszedł na prostą. A co ciekawe, za namowom zdołałem podpisać umowę z Galatasaray. Oferowało pięćdziesiąt tysięcy i zaproponowało dwóch ciekawych zawodników do wypożyczenia:

 

<-- Koray Gunter - środkowy obrońca, 20 lat. Wypożyczony z Galatasary, ma zostać gwiazdą naszego zespołu.

<-- Sinan Gusmus - prawy ofensywny pomocnik, 21 lat. Wypożyczony z Galtasaray, ma zostać gwiazdą ofensywnego tercetu.

 

Na testach przebywał, Mene - lewy ofensywny pomocnik. Wart ściągnięcia, podpisaliśmy z nim kontrakt.

 

<-- Mene - lewy ofensywny pomocnik, Hiszpan, wolny transfer.

<-- Na środek ofensywy, zakupiłem z GKS Bełchatów, Kamilka Poznaniaka za dwieście pięćdziesiąt tysięcy. To oznaczało koniec ruchów transferowych na naszym rynku, jeśli przejdzie do nas Gunter i Gusmus. Pięknie!

 

Wisła Kraków - Teteks; 2:0

 

Koniec zmian personalnych, koniec wszystkiego - czas na piłkę i wyniki sportowe.

 

Kadra: Michał Buchalik, Mateusz Zajac, Arkadiusz Głowacki, Łukasz Burliga, Maciej Sadlok, Richard Guzmics, Korant Gunter, Michał Czekaj, Dariusz Dudka, Alan Uryga, Jakub Bartosz, Wilde Guerrier, Jakub Zapolski, Sinan Gumus, Juanma, Mene, Grzegorz Marszalik, Łukasz Garguła, Kamil Pozniak, Lucas Guedes, Damian Buras, Dawid Kamiński, Tomasz Zajac

 

 

Odnośnik do komentarza

Udało się jakoś, przeczytajcie. :)

 

W następnym losowaniu trafiliśmy na drużynę z Norwegi, Valerenga. Zespół notowany podobnie do Wisły Kraków, mieliśmy zmierzyć równy pojedynek. Pierwszy mecz mieliśmy rozegrać w Norwegii. Czekaliśmy na ładny bilans bramkowy.

 

Valerenga - Wisła Kraków 3:4

 

Wygraliśmy, ale trzy stracone bramki to naprawdę sporo jeśli mówimy o kontekście rewanżu. Ratuje nas tylko to, że był to mecz wyjazdowy. U siebie będziemy musieli zagryźć trawę w obronie i strzelić bramkę na uspokojenie. Mieliśmy styl w ofensywie, ale defensywa pozostawiało wiele do poprawy.

 

W międzyczasie trafiliśmy do Gdańska, gdzie rozpoczęliśmy rozgrywki Ekstraklasy. Podejmowaliśmy zespół, który uplasował się na trzecim miejscu w zeszłym roku z jednopunktową stratą do nas. Z zmęczeniem meczów pucharowym ruszyliśmy do ataku.

 

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:2

 

Buchalik, Czekaj, Gunter, Guzmics, Sadlok, Dudka, Garguła, Gumus, Pozniak, Mene, Zapolski

 

'52 Mene

'87 Juanma (został wprowadzony do gry za Zapolskiego)

 

Bardzo poprawny mecz, a cieszy zero straconych bramek. Co najważniejsze, bramkę strzelił nasz nowy Hiszpański nabytek. Wygrywamy i przygotowujemy się na rewanż w Lidze Europejskiej. Podejmujemy u siebie Norweską drużynę.

 

Wisła Kraków - Valerenga 2:1

 

Przechodzimy dalej, to jest najważniejsze. Styl mnie nie interesuje, powiedziałem chłopakom że najważniejsze jest przejście i osiągnięcie sukcesu. W tym sezonie, stawiam wszystko na ligę Europejską - chodzi o fundusze, których w Krakowie brakuje.

 

Cholera! Kto układał ten cholerny terminarz? Trzy dni po tym, mam grać z Lechem Poznań w Poznaniu? Masakra. Ale cóż, jeśli jesteśmy solidni to sobie poradzimy. Parę rotacji w składzie i ruszamy na Poznań!

 

Lech Poznań - Wisła Kraków 1:2

 

Buchalik; Czekaj; Gunter; Głowacki; Sadlok; Uryga; Garguła; Sumus; Pozniak; Mane; Juanma

 

'29 Mane

'30 Gumus marnuje rzut karny.

'37 Sadlok (k.)

'87 Ubiparip

 

Mamy to, przekonujące zwycięstwo w Poznaniu. Mamy szczęście, kolejna bramka naszego nowego nabytku z wolnego transferu cieszy najbardziej. Może będą z niego ludzie i godnie zastąpi Manuela Sarkiegeo, a przed nami mecz w Lidze Europejskiej.

 

Trafiliśmy na drużynę SK Storm Gaz. Był to jeden z najlepszych rywali jakich mogliśmy trafić, lepiej trafić na Storm Gaz niż na AS Monaco - faworyt eliminacji, moim zdaniem. Pierwszy mecz mieliśmy stoczyć u siebie.

Wisła Kraków - SK Storm Gaz 1:0

 

Wygrywamy, a najlepszym zawodnikiem zostaje Lucas Guedes. Odpłaca mi za zaufanie, którym go obdarzyłem. Strzelił jedyną bramkę w tym spotkaniu i mamy jednobramkową przewagę przed meczem rewanżowym.

 

W między czasie podejmujemy u siebie Piast Gliwice, ale jesteśmy totalnie zmęczeni. Spodziewam się porażki, ale lepiej niech przyjdzie teraz niż w Lidze Europejskiej. Niech nam dopiszę szczęście, tak zapisałem w notatniku.

 

Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:1

 

'26 Gumus

'27 Kamiński

'56 Andone

 

Wygrywamy po dwóch dobrych akcjach, druga połowa to gra na styku błędu i nerwów. Na szczęście, wychodzimy zwycięsko z pojedynku. Myślimy, tylko o zwycięstwie w następnym meczu Ligi Europejskiej. To umożliwi nam grę w barażach.

 

SK Sturm Gaz - Wisła Kraków 1:1

 

O matko, co to był za mecz. Mnóstwo strzałów, mnóstwo przepięknych parad bramkarskich a zarazem mecz walki, taktyki i ułożenia zespołu. Złapaliśmy od początku dobrą koncentrację i równowagę, strzelili nam bramkę w pierwszej połowie, na nasze szczęście odpowiedzieliśmy minutę później. Mamy remis i przechodzimy dalej. Potem może być tylko ciężej.

 

W lidze podejmujemy na terenie gości, Dolcan Ząbki. Jesteśmy zupełnie wyczerpani, rotacje.. rotacjami ale to nie pomaga. Spodziewam się pierwszej porażki w tym sezonie, a nawet będę się cieszył. Niech tylko odpoczną przed kolejnym meczem.

 

Wisła Kraków - Dolcan Ząbki 2:2

 

'45 Klepczarek

'50 Kamiński

'60 Swierblewski

'87 Kamiński

 

Mieliśmy szczęście, którego w poprzednim sezonie nam brakowało. Remisujemy i zyskujemy jeden punkt, dzięki temu czołówka od nas nie ucieka. Bardzo nas to cieszy. Gorzej z naszym losowaniem, trafiliśmy na BESIKTAS i to będzie bardzo trudny dwu-mecz. Poświęcimy 200 procent naszych umiejętności.

Odnośnik do komentarza

Zmienię system pisania meczy, będą pisane miesiącami i podsumowanie miesiąca.

 

Okienko transferowe oficjalnie zostało zamknięte. Wisła Kraków zrobiła kilka cennych ruchów transferowych, wypożyczenie z Galaty dwóch nowych zawodników, było krokiem w dziesiątkę. Za darmo, nie płacę im wynagrodzenia a są gwiazdami mojego zespołu. Jedynym minusem jest to, że nie zarobię na nich większych pieniędzy.

 

Sierpień

 

Ekstraklasa:

 

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:1 (11. Juanma)

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 5:0 (Gumus, Kamiński, Buras, Marszalik)

 

Liga Europejska:

 

Wisła Kraków - Besiktas 3:2 (Gumus, Gutas, Mene)

Besiktas - Wisła Kraków 1:3 (Pozniak, Gutas, Kamiński)

 

Podsumowanie: Pogoń Szczecin postawiła bardzo trudne warunki. My byliśmy zmęczeni po rozgrywkach Europejskich. Nasz rywal to doskonale wykorzystał, stawiając wysoki pressing. Od początku był to mecz do jednej bramki, ku naszej radości na naszej bramce znajdował się Buchalik, który został bohaterem spotkania. Po jednej z szybszych akcji, na początku meczu, kontratak wykorzystał Juanma co w końcowym rezultacie dało nam jeden punkt. Niestety, przez to zjawisko do Legii Warszawy tracimy cztery punkty. Jedenaście dni przerwy, przerwa reprezentacyjna zrobiła swoje. Z GKS Bełchatów zagraliśmy najmocniejszym składem, choć wkrótce mieliśmy już rozegrać pierwszy mecz w grupie. W ostatni dzień miesiąca, po przepięknym meczu, wygrywamy.

 

Liga Europejska to dwa emocjonujące mecze. W dwóch postawiłem na takie same składy, mamy się bronić i atakować gdy jest okazja. Taktyka okazała się bardzo dobrą, łącznie strzelamy 6 bramek i tracimy 3 bramki. Murowanie bramki, 'Święty' nauczył się tego od popularnej Chelsea.

 

Losowanie grupy, trafiamy na bardzo mocną grupę:

 

FC Kobenhawn

Dynamo Kijów

Wisła Kraków

Sławia Sofia

 

Będzie bardzo ciężko uzyskać korzystny wynik w tej grupie. Liczę na trzecie miejsce, przy odrobinie szczęście może uzyskamy drugą lokatę i odpadniemy w kolejnej rundzie. Zrobiliśmy już wszystko co chcieliśmy, teraz się bawimy i fundusze mają rosnąć. To jest najważniejsze, za sam awans uzyskaliśmy ponad dwa miliony euro, które w pełni wydostały nas z ostatnich długów.

 

 

Odnośnik do komentarza

Wrzesień:

 

Ekstraklasa

 

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:1

Wisła Kraków - Zagłębie Lublin 2:0

Legia Warszawa - Wisła Kraków 1:1

 

Liga Europejska:

 

Wisła Kraków - Dynamo Kijów 1:1

 

Puchar Polski:

 

Skra Częstochowa - Wisła Kraków 0:3

 

Podsumowanie: W rodzinnej Ekstraklasie nasza dyspozycja zanika z względu na mecze pucharowe. Ciężko jest wystawić dwie solidne 11 na dwa mecze w tygodniu. System rotacji działa, ale zawodnicy nie są tej samej wartości. W Zabrzu byliśmy kilka dni po meczu pucharowym, skrzętnie to wykorzystali. Moje chłopaki wygrywali do sześćdziesiątej minuty, potem grała tylko jedna drużyna i uzyskała pozytywny rezultat. Nie miałem do nich pretensji, rozumiem zmęczenie. A kilka dni później graliśmy w z Zagłębiem przy swoich trybunach, co nam pomogło. Dwie szybko strzelone bramki i obrona do końca meczu. Z Warszawą problem był najgorszy, dwa dni po Zagłębiu trzeba jechać do Warszawy. Dobry mecz, straciliśmy bramkę w piątej minucie a strzeliliśmy w osiemdziesiątej piątej. Wyrównany pojedynek, ale chciałem zwycięstwo - tabela nie okłamuje, sześć oczek.

 

W Lidze Europejskiej trafiliśmy na wyżej notowany zespół z Ukrainy, Dynamo Kijów. Nie poddawałem się i szukałem rozwiązań taktycznych. Postanowiłem na płynny kontratak co mi dało remis, myślę że to bardzo pozytywny wynik jak na dwa zespoły. Puchar polski był formalnością, przechodzimy dalej.

Odnośnik do komentarza

Październik:

 

Ekstraklasa:

 

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1

Wisła Kraków - Korona Kielce 3:3

Wisła Kraków - Górnik Łęczna 2:2

 

Puchar Polski:

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 1:2

 

Liga Europejska:

 

Sławia Sofia - Wisła Kraków 1:0

Wisła Kraków - FC Kobenhawn 2:1

 

 

Podsumowanie: W Ekstraklasie jest coraz gorzej, nie mogę tłumaczyć się Ligą Europejską. Mamy jakiś kryzys, jeśli chodzi o zespoły niżej notowane. Nie koncentrujemy się odpowiednio, a potem cierpimy. Z Podbeskidziem był to dosyć spokojny mecz, ale już z Koroną było inaczej.. sam wynik jest rozczarowujący. Jeśli weźmiemy pod uwagę przebieg meczu. Trzy razy wychodziliśmy na prowadzenie, 1:0.. 2:1... 3:2. Aż zremisowaliśmy pod samą końcówką. Brak sił? Nie sądzę, brak odpowiedniego poziomu w samej końcówce spotkania. Remis z Górnikiem Łęczna, jest nie wytłumaczalny.

 

W Pucharze Polski, dosyć łatwo pokonaliśmy ponownie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Zagraliśmy tutaj rotacyjnym składem, daliśmy odpocząć chłopakom. Gdy dostałem terminarz do ręki nie wierzyłem, mecze: niedziela, wtorek, czwartek, sobota. Jak tutaj się przyszykować?

 

Liga Europejska jest nie przewidywalna. Najpierw przegraliśmy z najgorszym zespołem naszej grupy, a następnie pokonaliśmy jednego z faworytów i to po dobrym spotkaniu. Nie chcemy wychodzić z grupy, ale zapowiada się dobrze.

Odnośnik do komentarza

Listopad:

 

Ekstraklasa:

 

Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:1

Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz 2:0

Lech Poznań - Wisła Kraków 2:3

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 4:3

 

Liga Europejska:

 

Wisła Kraków - FC Kobenhavn 2:2

Dynami Kijów - Wisła Kraków 2:0

 

Podsumowanie: Jeden z słabszych miesięcy w pracy jako menadżer zespołu Wisły Kraków. Na sześć spotkań, odnotowałem tylko trzy wygrane. Najbardziej mnie cieszą zwycięstwa z Lechem Poznań, gdzie odrobiliśmy dwubramkową stratę i pokazaliśmy zwierzęcy charakter. Mecz z Lechią, był bardzo zacięty. Myślę, że czynnikiem która zaważył nad zwycięstwem naszej drużyny, byli nasi kibice. Mecz z Zawiszą, był formalnością a na mecz z Chorzowem nie zdążyliśmy wypocząć. Nie jest źle, ale Legia Warszawa dawno skończyła swoją przygodę w pucharze i wpadek nie notuje. Ciężko będzie odrobić osiem punktów straty.

 

W Lidze Europejskiej, odnotowaliśmy dosyć cenny remis i zyskujemy jeden punkt. W Kijowie nie spodziewałem się niespodzianki, i tak nie było. Przed ostatnią kolejką, zajmujemy drugie miejsce w grupie z taką samą ilością punktów co Kobenhavn, to ostatnia kolejka zdecyduje, kto wyjdzie z grupy.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Grudzień:

 

Ekstraklasa:

 

Wisła Kraków - Piast Gliwice 3:1

 

Liga europejska:

 

Wisła Kraków - Sławia Sofia 2:0

 

Podsumowanie: Kończymy ten rok w dobrych humorach. Zajmujemy drugie miejsce w rodzinnej lidze oraz wychodzimy z grupy w Lidze Europejskiej, w co nie wierzyła z początku cała polska a nawet ja, jako trener. Nie wiem, czy było to nam potrzebne ale zastrzyk gotówki, który przez ten okres zdobyliśmy; poprawił naszą sytuację finansową. Teraz czas na przerwę i mecze towarzyskie.

 

Wisła Kraków - Santos Laguna 1:3

Wisła Kraków - Fluminese 0:2

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 2:3

Wisła Kraków - Estudiantes 0:1

Myjava - Wisła Kraków 4:0

Miedź - Wisła Kraków 2:0

Wisła Kraków - Most 0:1

Wisła Kraków - Poprad 1:2

 

Podsumowanie: Na osiem meczy sparingowych, wygraliśmy jeden - z Zagłębiem Sosnowiec. Prognostyk przed zbliżającą się rundą bardzo słaby. Dyspozycję swojego zespołu, tłumaczyłem zmęczeniem, które wystąpiło w pierwszej rundzie. Postanowiłem nie zmieniać taktyki, nie ruszać zawodników. Wrócę mecze o punkty, to powinna wrócić dyspozycja z tamtego roku. Martwią mnie te mecze, ale miejmy nadzieję, że to tylko brak motywacji. Nie będę karał zawodników za pracę, którą wykonali w pierwszym etapie sezonu; teraz czas na kolejny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...