Skocz do zawartości

Il Serpente


darko

Rekomendowane odpowiedzi

22.12.2011r.
Hugo Campagnaro został wypożyczony do argentyńskiej drużyny Lanus. Z przyjściem Vidica i Tomkinsa na środku obrony zrobi się jeszcze ciaśniej i nie widziałem sensu trzymania tego zawodnika dłużej w drużynie, definitywny transfer się nie powiódł, ale z wypożyczenia też jestem zadowolony.

 

22.12.2011r.

Przed nami ostatni mecz przed dwutygodniową, świąteczną przerwą w rozgrywkach Seria A. Zmierzymy się z drużyną Torino. Drużyna Kamila Glika w tym sezonie spisują się słabo i naszym obowiązkiem jest zdobycie dziś 3 punktów. W dzisiejszym meczu z powodu kartek nie zagra Hernanes, zastąpi go Fredy Guarin, w obronie swoje szansę dostaną dziś Juan i Chivu.

 

Od początku mamy inicjatywę i oddajemy wiele strzałów, jednak są one nie celne. Gdy Zdravko Kuzmanovic po raz kolejny oddawał strzał z dystansu już widziałem oczami wyobraźni, że piłka znów powędruje w trybuny. Na szczęście nie tym razem, Serb z 30 metrów trafił w samo okienko. Minęły tylko 4 minuty i Alessio Cerci wyrównuje wynik. Po strzeleniu bramki gospodarze uwierzyli, że mogą dzisiejszy mecz wygrać i zaczęli przeważać. Najlepszą obroną jest atak! Świetne dośrodkowanie Zanettiego z prawej strony w pole karne, piłkę przejął Nilmar i uderzył nie do obrony. W 48 minucie pierwszej połowy Kamil Glik wyciął Nilmara w polu karnym. Do piłki podszedł Milito i pewnie wykorzystał rzut karny. Znakomity początek drugiej połowy, Milito świetnie strzelił z dystansu, piłka odbiła się od poprzeczki i niestety nie chciała wpaść do bramki. Gramy teraz bardzo mądrze, długo utrzymujemy się przy piłce i nie pozwalamy drużynie Torino na kontrataki. Ależ akcja Milito, przebiegł z piłką około 50 metrów, dośrodkował w pole karne, niestety Nilmar z pierwszej piłki uderzył tylko w bramkarza. Wreszcie moi zawodnicy grają, tak jak od nich tego oczekuje, Icardi skupia na sobie uwagę dwóch zawodników, podaje do Milito, a ten w czystej sytuacji trafia do bramki. Mija niecałe 10 minut i strzelamy kolejną bramkę. Piłkę z dystansu uderzył Mudingayi, ta odbiła się najpierw od bramkarza, później od słupka, a na samym końcu od Rolando i wpada do bramki. Do końca spotkania nic się nie zmienia i zgarniamy 3 punkty. Bardzo dobry mecz w wykonaniu moich chłopaków.

 

Seria A [17/38]
Stadion: Stadion Olimpico w Turynie, Widzów: 27,994, Sędzia: R. Di Fiore
[14]Torino 1:5 Inter Mediolan[3]
[A. Cerci 15’ – Z. Kuzmanovic 11’, Nilmar 41’, D. Milito 48’ (karny), 65’, Rolando 72’]

 

S. Handanovic 7.2 – J. Zanetii 8.7 (k), Juan 7.1, Rolando 8.2, A. Ranocchia 7.3, C. Chivu 7.4 – E. Cambiasso 7.4, F. Guarin 6.8 (M. Kovacic 6.9, 45’), Z. Kuzmanovic 7.6 (G. Mudingayi 6.9, 71’) – D. Milito 8.6, Nilmar 8.2 (M. Icardi 6.9, 63’)

 

MoM: J. Zanetti 8.7 (Inter Mediolan)

 

27.12.2011r.

Javier Zanetti, Cristian Chivu i Rolando zostali wybrani do Jedenastki Tygodnia Seria A.

 

1.1.2012r.
Złota Piłka: 1. Lionel Messi 2. Samuel Eto’o 3. Cristiano Ronaldo
Złota Piłka France Football: 1. Samuel Eto’o 2. Xavi 3. Cristiano Ronaldo
Polski Piłkarz Roku: 1. Robert Lewandowski
Piłkarz Roku Seria A wg Kibiców: 1. Carlos Tevez 2. Mario Gomez 3. Gonzalo Higuin
Seria A Fair Player of the Year: 1. Dario Knezevic
Młody Piłkarz Roku: 1. Anderson 2. Mario Balotelli 3. Lorenzo Insigne
Sędzia Roku Seria A: 1. Luca Banti
Piłkarz Roku Seria A: 1. Mario Gomez 2. Sergio Pellissier
Włoski Piłkarz Roku Seria A: 1. Sergio Pellissier 2. Mario Balotelli 3. Sergio Floccari
Obcokrajowiec Roku Seria A: 1. Mario Gomez 2. Mirko Vucinic 3. Carlos Tevez
Bramkarz Roku Seria A: 1. Gianluigi Buffon 2. Samir Handanovic 3. Antonio Mirante
Obrońca Roku Seria A: 1. Rolando 2. Leonardo Bonucci 3. Stephan Lichtsteiner

 

2.1.2012r.

Marco Andreolli opuści nasz klub i na zasadzie transferu definitywnego uda się do Lizbony. Miejscowa Benfica zapłaciła za Włocha 1 mln euro.

W związku z zakontraktowaniem Vagnera Love zdecydowałem się zakończyć wypożyczenie Dannyego Welbecka, gdyż 5 napastników nie jest mi potrzebnych.

Moje niedopatrzenie, Vidic przechodzi do mojego zespołu 1 lipca, a nie w trakcie zimowego okienka transferowego.

Odnośnik do komentarza

8.1.2012r.
W pierwszym meczu w nowym roku zmierzymy się z drużyną Parmy. Goście dzisiejszego spotkania radzą sobie nie najgorzej, a w 3 ostatnich meczach zdobyli 9 punktów i pokonali, między innymi AS Romę. W wyjściowej jedenastce Interu zadebiutuje dziś James Tomkins, drugi z naszych nowych nabytków – Vagner Love mecz rozpocznie na ławce rezerwowych. Dziś liczą się wyłącznie tylko 3 punkty.

 

Mecz rozpoczęliśmy, tak jak na faworytów przystało, jednak brakowało wykończenia. Z minuty na minuty niestety nasza przewaga gasła i zawodnicy Parmy zaczęli dochodzić do sytuacji strzeleckich, na szczęście mieli zwichrowane celowniki. W 40 minucie kontuzji doznał Esteban Cambiasso, mam nadzieję, że to nic poważnego. Minutę później tracimy bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował Gargano, piłkę uderzył Paletta, ta odbiła się od poprzeczki i trafiła w Hernanesa, Brazylijczyk już nic nie mógł zrobić i trafił samobója. Na szczęście szybko odpowiadamy bramką Milito, któremu piłkę dorzucił Zanetti. Cały czas przeważamy, ale nic z tego nie wynika. W 79 minucie Vagner Love mógł wpisać się na listę strzelców, niestety Antonio Mirante zatrzymał jego strzał. Próbowaliśmy z rzutów rożnych, z daleka, z bliska, z główki, ale nic nie chciało wejść do bramki. Po jednostronnym meczu zdobywamy tylko 1 punkt.

 

Seria A [18/38]
Stadion: Giuseppe Meazza w Mediolanie, Widzów: 61,186, Sędzia: L. Banti
[2]Inter Mediolan 1:1 Parma[7]
[D. Milito 45’ – Hernanes 41’ (sam)]

 

L. Castellazzi 6.8 – J. Zanetti 7.9 (k), J. Tomkins 7.3, Rolando 6.7, A. Ranocchia 6.9, C. Chivu 6.9 – E. Cambiasso 6.8 (G. Mudingayi 6.7, 40’), Hernanes 6.8 (F. Guarin 6.8, 71’), Z. Kuzmanovic 7.0 – D. Milito 7.2, Nilmar 6.5 (V. Love 6.7, 45’)

 

MoM: J. Zanetti 7.9 (Inter Mediolan)

Odnośnik do komentarza

11.1.2012r.
Przed nami pierwszy mecz w Pucharze Włoch. Los przydzielił nam drużynę Atalanty. Nie mam specjalnego parcia na zdobycie tego trofeum, fajnie, by było je wygrać, ale, jeśli odpadniemy nic się nie stanie. W składzie dokonałem paru zmian. Juan, Kovacic, Guarin, Icardi i Vagner Love zagrają od początku. Naszej bramki będzie strzegł Luca Castellazzi, ale to przez to, że Handanovic jest kontuzjowany.

 

Już w 8 minucie mogliśmy stracić bramkę, ale piłka po strzale Denisa trafiła w poprzeczkę. W 15 minucie faulowany w polu karnym jest Rolando, a karnego pewnie wykorzystuje Guarin. Ależ błąd Castellazziego, piłkę z 25 metrów uderzył Foggia i przelobował naszego bramkarza. Do przerwy nic się nie zmienia i po słabej grze w I połowie tylko remisujemy. Po przerwie musimy zacząć w końcu grać w piłkę, a nie kopać się po czołach. No wreszcie jakaś składna akcja! Kovacic minął przeciwnika, oddał piłkę do Guarina, a ten obsłużył świetnym podaniem Nilmara, który daje nam prowadzenie. Po straconej bramce goście rzucili się do odrabiania strat, ale jak na razie, im to nie wychodzi. Wreszcie gramy, tak jak tego oczekuje, brakuje jedynie strzelanych bramek. Świetne wejście w pole karne Nagatomo, niestety atomowy strzał Japończyka zatrzymał się na poprzeczce. Kolejny strzał i kolejna poprzeczka tym razem w wykonaniu Taidera. Do końca meczu nie oddajemy inicjatywy i cieszymy się z awansu do ćwierćfinału, w którym zmierzymy się z Parmą.

 

Coppa Italia 1 runda
Stadion: Giueseppe Meazza w Mediolanie, Widzów: 71.819, Sędzia: A. Damato
Inter Mediolan 2:1 Atalanta
[G. Guarin 16’ (karny), Nilmar 52’ – P. Foggia 29’]

 

L. Castellazzi 6.8 (k) – Jonathan 6.9, J. Tomkins 6.9 (W. Samuel 6.7, 72’), Rolando 6.9, Juan 6.9, Y. Nagatomo 6.9 – Hernanes 6.8, M. Kovacic 7.0 (S. Taider 6.9, 72’), F. Guarin 8.6 – M. Icardi 6.8, V. Love 6.5 (Nilmar 7.5, 45’)

 

MoM: F. Guarin 8.6 (Inter Mediolan)

Odnośnik do komentarza

15.1.2012r.
Cztery dni po pucharowym meczu z Atalantą zagramy z Livorno. Drużyna typowana do spadku, jak na razie zaskakuje swoją grą. Oczywiści,e nie jest to specjalnie wysoki poziom, jednak 14 miejsce tej drużyny to niespodzianka. Mam nadzieję, że moi piłkarze pokażą dziś, że są parę klas lepsi od gospodarzy i, że w końcu zaczniemy gonić Juventus Turyn, który cały czas ma nad nami przewagę 5 punktów. W ataku zobaczymy dziś dwóch Brazylijczyków – Nilmara z Vagnerem Love, na defensywnym pomocniku zagra Hernanes, który zastępuje kontuzjowanego Cambiasso. Argentyńczyk złamał obojczyk i wróci do nas za około 5 tygodni. Na bramce nadal Castellazzi. Handanovic treningi ma wznowić za około 10 dni.

Ależ bomba Kuzmanovica, z 20 metrów Serb znakomicie uderzył piłkę, ta niestety odbijając się od słupka wyszła na aut. Szósta minuta i prowadzimy, Nilmar wykorzystał podanie od Kuzmanovica. Wreszcie dobra akcja Vagnera Love, niestety jego strzał z 16 metrów obronił Conejo Perez. Jak na razie Livorno nie istnieje na boisku. Zamieszanie w polu karnym gości, niestety dwukrotnie blokowany był strzał Tomkinsa. W 57 minucie Vagner Love powinien był strzelić bramkę, niestety chybił. W końcówce meczu gospodarze rzucili się do ataków, jak na razie nie przynoszą one rezultatu, jednak moi piłkarze jak najszybciej muszą opanować sytuację, bo może się to źle skończyć. I druga bramka dla Interu. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Kovacic, a piłkę w siatce umieścił Tomkins. Jest, to jego pierwsza bramka w barwach Interu. Do końca meczu nic się nie zmieniło i zdobywamy 3 punkty.

 

Seria A [19/38]
Stadion: Armando Picchi w Livorno, Widzów: 16.747, Sędzia: P. Mazzoleni
[14]Livorno 0:2 Inter Mediolan[2]
[Nilmar 6’, J. Tomkins 87’]

 

L. Castellazzi 6.9 – J. Zanetti 6.9 (k), J. Tomkins 7.5, Rolando 7.2, A. Ranocchia 6.9, Y. Nagatomo 7.1 – Hernanes 6.9 (M. Kovacic 6.9, 62’), F. Guarin 6.9 (S. Taider 6.9, 62’), Z Kuzmanovic 7.7 – V. Love 6.9, Nilmar 7.2 (D. Milito 6.6, 74’)

 

MoM: Z. Kuzmanovic 7.7 (Inter Mediolan)

Odnośnik do komentarza

18.1.2012r.

NextGen Series Finał
Sporting Lizbona U-19 0:2 PSC Eindhoven U-19
[M. Depay 41’, T. Ozbozkrut 44’]

 

22.1.2012r.

Zaczynamy rundę rewanżową. Na wyjeździe podejmiemy Catanie. W pierwszym spotkaniu wygraliśmy 1:0, dziś też chcemy wygrać. Juventus cały czas utrzymuję 5 punktową przewagę, my zaś musimy uciekać takim drużynom jak Napoli, Fiorentina i AC Milan.

 

Pierwszy strzał i pierwsza bramka w dzisiejszym spotkaniu. Vagner Love pokonuje Alessio Scarpiego. Jest to premierowe trafienie Brazylijczyka. Cztery minuty później Vagner Love powinien mieć już drugą bramkę, niestety tym razem to bramkarz był lepszy. Kolejna świetna akcja zakończona bramką. Dalekim podaniem na wolne pole popisał się Guarin, Vagner Love popędził co sił prawym skrzydłem, dograł piłkę do Nilmara, a ten bez problemów umieścił ją w bramce. Dwójkowa akcja NilmarLove zakończona bramką tego drugiego, świetne 15 minut mojego zespołu. Co strzał to bramka, znów Love, w 18 minut ustrzelił hat-tricka. To jest niewiarygodne, 23 minuta i mamy 5:0, tym razem Rolando wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Guarina. W 30 minucie byliśmy blisko stracenia bramki, ale uratował nas słupek. Czwarta bramka Vagnera Love, jeśli w kolejnych meczach, choć w połowie będzie grał tak jak dziś to będzie transfer sezonu. Do przerwy wynik nie ulega zmianie. Po przerwie nic się nie zmienia, my atakujemy, a Catania rozpaczliwie się broni. Gospodarze w 85 minucie mogli strzelić bramkę, ale na posterunku był Castellazzi. W samej końcówce tracimy bramkę, niepotrzebnie jednak 6:1 już nie wygląda tak extra, jak 6:0.

 

Seria A [20/38]
Stadion: Angelo Massimino w Catanii, Widzów: 17.155, Sędzia: G. Vuoto
[13]Catania 1:6 Inter Mediolan[2]

[C. Capuano 90’ – V. Love 2’, 14’, 18’, 33’, Nilmar 10’, Rolando 23’]

 

L. Castellazi 7.2 – J. Zanetti 7.8 (k), J. Tomkins 7.5, Rolando 8.5, A. Ranocchia 7.6, Y. Nagatomo 7.9 (Jonathan 6.4, 60’) – Hernanes 8.8, F. Guarin 8.7 (M. Kovacic 6.4, 60’), Z. Kuzmanovic 8.2 – V. Love 9.9, Nilmar 8.8 (M. Icardi 6.3, 45’)

 

MoM: V. Love 9.9 (Inter Mediolan)

 

24.1.2012r.
Rolando, Fredy Guarin i Vagner Love zostali wybrani do Jedenastki Tygodnia Seria A.

 

Tabela Seria A po 20 kolejkach.

 

Tabela strzelców po 20 kolejkach.

Odnośnik do komentarza

26.1.2012r.
Do pierwszej drużyny dołączył Albin Ekdal. Szweda zakupiłem z Cagliari. Kosztował nas 6 mln euro. Młody Szwed wzmocni środkową linie pomocy,

 

26.1.2012r.
W ćwierćfinale Pucharu Włoch zmierzymy się z Parmą. Ostatni mecz z tym przeciwnikiem nam nie wyszedł, ale pucharowe spotkania rządzą się innymi prawami. Podczas wyboru składu miałem niemały ból głowy jak zestawić środkową linie pomocy. Zdecydowałem się na Kuzmanovica, Mudingayia i Ekdala. Dla Szweda będzie to debiut w barwach Interu. Miło, by było pokonać drużynę Parmy i zawalczyć o finał Pucharu Włoch, jednak to liga jest dla mnie najważniejsza.

 

Początek meczu to ataki Parmy. W 3 minucie Castellazzi źle wyprowadził piłkę, na szczęście Amauri nie trafił w bramkę. Pechowo Ekdal rozpoczął swoją przygodę z Interem, w 5 minucie z powodu kontuzji musi zejść z boiska. W 7 minucie tracimy bramkę, Schelotto umieszcza piłkę głową w siatce. Tragicznie wygląda dziś nasza gra, w 9 minucie jest już 0:2. Wreszcie celny strzał, Rolando próbował z główki, niestety wprost w bramkarza. Nie wierzę w to, co moi piłkarze robią, 0:3 dla Parmy. Castellazzi zawalił nam bramkę, dobrze, że do zdrowia wrócił Handanovic. Nie potrafimy wymienić paru celnych podań, tragedia. Wreszcie coś się ruszyło, w 47 minucie I połowy bramkę strzela Vagner Love. Chyba moje słowa w przerwie meczu trafiły do zawodników, w 51 minucie strzelamy drugą bramkę, a jej autorem jest Gaby Mudingayi. Próbujemy doprowadzić do remisu, niestety jak na razie nasze ataki są nieskuteczne. Tak jest, udało się! Po znakomicie rozprowadzonej akcji bramkę zdobywa Nilmar, a asystował Zanetti. W dogrywce obie drużyny nie miały już sił i działo się bardzo niewiele. O wejście do półfinału powalczymy w karnych. Zaczyna Parma, Pozzi strzela i trafia w poprzeczkę, zaczynamy szczęśliwie. Z naszej drużyny do piłki podchodzi Vagner Love, niestety strzał Brazylijczyka broni Antonio Mirante. Teraz Marco Parolo, broni Castellazzi. Do piłki podchodzi Nilmar i bez problemu pokonuje bramkarza gości. I mamy pierwszego strzelonego karnego dla Parmy, autorem trafienia jest Raffaele Palladino. Teraz czas na Hernanesa, uderzył nie do obrony i mamy bramkę. Teraz Amauri, Włoch fatalnie skiksował i jeśli Rolando teraz wykorzysta swój rzut karny to awansujemy dalej. Portuglaczyk bierze rozbieg i znakomitym strzałem pod poprzeczkę nie daje szans bramkarzowi gości. Po fatalnej I połowie, bardzo dobrej drugiej i serii rzutów karnych awansujemy dalej, gdzie czeka na nas już Juventus.

 

Puchar Włoch - Ćwierćfinał
Stadion: Giuseppe Meazza w Mediolanie, Widzów: 59.278, Sędzia: A. Damato
Inter Mediolan 3:3 Parma [3:1k]
[V. Love 47’, G. Mudingayi 52’, Nilmar 82’ – M. Schelotto 7’, M. Parolo 9’, 23’]

 

L. Castellazzi 6.9 – J. Zanetti 7.0 (k), J. Tomkins 6.3, Rolando 6.6, A. Ranocchia 6.5, Y. Nagatomo 6.8 – G. Mudingayi 8.3, A. Ekdal bez oceny (M. Kovacic 9.0, 5’), Z. Kuzmanovic 6.7 (Hernanes 6.9, 76’) – D. Milito 6.0 (Nilmar 7.5, 45’), V. Love 7.4

 

MoM: M. Parolo 9.2 (Parma)

Odnośnik do komentarza

27.1.2012r.

Udało mi się sprzedać do PSG Rodrigo Alborno. Za 18-letniego Włocha francuski klub zapłacił 2,6 mln euro. Zdecydowałem się na taki krok, ponieważ Włoch może grać tylko na skrzydle, a ja skrzydłowych nie potrzebuję, więc ,gdy nadarzyła się okazja skorzystałem z niej.  

 

29.1.2012r.
Bardzo słabo spisuję się Udinese w tym sezonie. Mieli walczyć o ligowe podium, a błąkają się w dolnych rejonach tabeli. W poprzednim spotkaniu spokojnie wygraliśmy z tą drużyną 2:0. Dziś także chcemy zgarnąć 3 punkty i w końcu zbliżyć się do Juventusu, który cały czas trzyma nas na dystans. Z powodu dużej ilości kartek nie mogą dziś zagrać Zdravko Kuzmanovic i Javier Zanetti, Handanovic zagra dopiero w następnym meczu, a na dodatek na Yuto Nagatomo wyjechał na Puchar Azjii Wschodniej. Tak, więc na bokach obrony zagrają Jonathan z Chivu, a dzięki ostatniemu dobremu występowi od początku na boisku pojawi się Mateo Kovacic.

Dobrze weszliśmy w mecz, Milito i Love oddali po groźnym strzale po, których musiał wykazać się Brkic. W 8 minucie wychodzimy na prowadzenie, bramkę głową zdobywa Tomkins. Udinese po stracie bramki zaczęło przeważać, ale ich strzały nie robią nam krzywdy. I niestety goście doprowadzają do remisu, z boku boiska dośrodkował Lazzari, a piłkę do bramki wpakował Di Natale. Do przerwy nic się nie zmienia. W 53 minucie kontuzji doznaje Ranocchia. Udinese w 63 minucie było bardzo blisko objęcia prowadzenia, ale na szczęście Chivu wybił piłkę z linii bramkowej. Aj! W 67 minucie byliśmy blisko strzelenia bramki, niestety piłka po strzale Chivu nieznacznie minęła słupek bramki. W końcówce spotkania cały czas atakujemy, ale jak na razie nie przynosi to żadnego rezultatu. W 92 minucie czerwoną kartkę dostaje Ziani, ale nic nam to nie dało. Tylko remisujemy z Udinese. Słaby mecz w wykonaniu mojej drużyny.

Seria A [21/38]
Stadion: Giuseppe Meazza w Mediolanie, Widzów: 60.477, Sędzia: A. De Marco
[2]Inter Mediolan Udinese[13]
[J. Tomkins 8’ – A. Di Natale 39’]

 

L. Castellazi 6.9 – Jonathan 6.8, J. Tomkins 7.7, Rolando 6.0, A. Ranocchia 6.0 (Juan 6.7, 53’), C. Chivu 6.1 (k) – Hernanes 6.6, M. Kovacic 6.7 (G. Mudingayi 6.7, 45’), F. Guarin 7.8 – D. Milito 6.6 (Nilmar bez oceny, 76’), V. Love 6.7

 

MoM: F. Guarin 7.8 (Inter Mediolan)

 

30.1.2012
Postanowiłem rozwiązać kontrakt z Christianem Chivu. Grał on bardzo słabo, był niezadowolony i pobierał ogromną pensję, 150 tys. euro tygodniowo. Na szczęście Rumun nie chciał od nas żadnych pieniędzy za rozwiązanie kontraktu. Zamiast niego sprowadziłem do zespołu Lee Wallace'a za 7,5 mln euro. Szkot ostatnio występował w Rangersach i ma 24 lata. W związku z czym myślę, że parę lat u nas pogra.

 

1.2.2012.r

Top 10 transferów na świecie:
Nani, Manchester United <- - -> Chelsea Londyn, 25 mln €
Igor Khudobyak, Karpaty Lwów <- - -> Szachtar Donieck, 18,5 mln €
Sandro, Tottenham Hotspur <- - -> Atletico Madryt, 17,25 mln €
Marcelo, Real Madryt <- - -> Juventus, 17,25 mln €
Jonas, Valencia <- - -> Benfica, 15,25 mln €
Andre Ayew, Olympique Marsylia <- - -> Napoli, 13 mln €
Milan Badelj, Hamburg SV <- - -> Benfica, 12,75 mln €
Vagner Love, Shandong Luneng <- - -> Inter Mediolan, 12 mln €
Rhodolfo, Sao Paulo <- - -> Sevilla, 11 mln €
James Tomkins, West Ham United <- - -> Inter Mediolan, 10,75 mln €

 

Top 10 transferów w Seria A:
Marcelo, Real Madryt <- - -> Juventus, 17,25 mln €
Andre Ayew, Olympique Marsylia <- - -> Napoli, 13 mln €
Vagner Love, Shandong Luneng <- - -> Inter Mediolan, 12 mln €
James Tomkins, West Ham United <- - -> Inter Mediolan, 10,75 mln €
Stephan Lichtsteiner, Juventus <- - -> Olimpique Lyon, 10,5 mln €
Juraj Kucka, Genoa <- - -> Benfica, 10 mln €
Robert Huth, Stoke City <- - -> AS Roma, 9,75 mln €
Lee Wallace, Rangers <- - -> Inter Mediolan, 7,5 mln €
Daniele Gastaldello, Sampdoria <- - -> Malaga, 7.5 mln €
Alessandro Gazzi, Torino <- - -> AS Roma, 7.5 mln €

 

Top 3 transfery w T-Mobile Ekstraklasie:
Sebastian Mila, Śląsk Wrocław <- - -> Sevilla, 3 mln €
Paweł Wojciechowski, Zawisza Bydgoszcz <- - -> Middlesbrough, 800 tys. €
Saidi Ntibazonkiza, Cracovia <- - -> Watford, 725 tys. €

Odnośnik do komentarza

2.2.2012r.
Po Udinese teraz pora na AS Romę. Rzymianie w ostatnich meczach słabo się spisują i naszym obowiązkiem jest dziś zgarnięcie 3 punktów. W tabeli wyprzedziło nas już Napoli, ale, jeśli dziś wygramy odzyskamy drugie miejsce. Dziś w pierwszym zespole zadebiutuje Lee Wallace, a po kontuzji do składu wraca Samir Handanovic. Swoją szanse dostanie także Juan, który zastąpi Ranocchie. Włoch nie jest jeszcze w pełni sił i dałem mu dziś odpocząć.

 

Pierwsza dobra akcja Interu, z daleka huknął Kuzmanovic, a De Sanctis wybił piłkę na rzut rożny. Znów dobry strzał z daleka, tym razem dobrze przymierzył Mudingayi, niestety bramkarz gospodarzy znów był górą. Gospodarze opanowali środek pola i nie możemy sobie poradzić z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Muszę chyba ograniczyć te strzały z dystansu, bo nie robią one w ogóle krzywdy przeciwnikowi. W 28 minucie czerwona kartka dla Zdravko Kuzmanovica, nie wiem za bardzo za co. Teraz będzie jeszcze ciężej. Przechodzimy teraz na grę z kontry. Już pierwsza z nich mogła zakończyć się z bramką, niestety strzał Wallace zatrzymał się na bocznej siatce. Do przerwy utrzymujemy remis. Roma cały czas atakuje, ale jak na razie żadnych klarownych sytuacji do strzelenia bramki sobie nie wypracowali. W 67 minucie byliśmy bliscy strzelenia bramki, niestety strzał Tomkinsa dobrze wybronił De Sanctis. W tej samej akcji Roma nas skontrowała na szczęście strzał Michela Bastosa minął naszą bramkę. Ależ parada Handanovica, De Rossi z 18 metrów przymierzył w samo okienko, na szczęście Słoweniec sobie z tym strzałem poradził. W ostatniej akcji meczu z dystansu huknął De Rossi, ale i tym razem Handanovic nie dał się zaskoczyć. Dotrwaliśmy do końca meczu i zdobywamy cenny punkt.

 

Seria A [22/38]
Stadion: Stadion Olimpico w Rzymie, Widzów: 48.482, Sędzia: A. De Marco
[9]AS Roma 0:0 Inter Mediolan[3]

 

S. Handanovic – J. Zanetti 6.9 (k), J. Tomkins 7.4, Roladno 7.0, Juan 7.0, L. Wallace 7.0 – G. Mudingayi 6.9, F. Guarin 6.7 (A. Ekdal 6.5, 68’), Z. Kuzmanovic (cz. kartka 28’) – V. Love 6.7 (Hernanes 6.7, 29’), Nilmar 6.3 (D. Milito bez oceny, 84’)

 

MoM: F. Balzaretti 7.6 (AS Roma)

Odnośnik do komentarza

7.2.2012r.
Wielkie piłkarskie święto, a za razem wielka piłkarska wojna na trybunach jak i na boisku. O finał Pucharu Włoch powalczymy z Juventusem. Ostatnio po fantastycznym widowisku zremisowaliśmy ze Starą Damą 3:3, jednak puchar to, co innego. Dziś najważniejsze jest to, by nie stracić bramki, będzie to bardzo trudne, bo Juventus dysponuję ogromną siłą rażenia z Carlosem Tevezem na czele. Do pierwszego składu Interu powraca Ranocchia, Hernanes i Milito. Na początku przygody z Pucharem nie przejmowałem się nim specjalnie, ale dziś chcę wygrać i przybliżyć się do awansu.

 

Zaczynamy pechowo, Kuzmanovic huknął z dystansu, niestety piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 15 minucie także strzałem z dystansu odgryza nam się Marchisio, ale Handanovic był na posterunku. Powinna być bramka dla Interu, niestety Nilmar z 11 metrów strzelił obok bramki. Ależ strzał Vidala, gdyby tylko piłka leciała w światło bramki Handanovic nie miał, by szans. Razi dziś nieskuteczność obu drużyn, to pewnie przez ciśnienie związane z meczem. W polu karnym gości pada jak rażony piorunem Guarin i sędzia wskazuje na jedenastkę. Trzeba ją tylko wykorzystać. Tak jest! Milito nie daje szans Storariemu. Po przerwie Juve rzuciło się do odrabiania strat, ale jak na razie im się to nie udaje. Geniusz Pirlo daje remis drużynie z Turynu. Z 35 metrów uderzył nie do obrony. Ależ podanie Jonathana, spod własnego pola karnego podał do Milito, który z ostrego kąta trafił do bramki Juventusu. Strzał Hernanesa i słupek, szkoda, że to nie wpadło. Juventus nie potrafił odpowiedzieć nam kolejną bramką i na rewanż do Turynu udamy się z niewielką zaliczką.

 

Puchar Włoch – Półfinał [1/2]
Stadion: Giuseppe Meazza w Mediolanie, Widzów: 80.018, Sędzia: N. Rizzoli
Inter Mediolan 2:1 Juventus Turyn
[D. Milito 46’ (karny), 70’ – A. Pirlo 59’]

 

S. Handanovic 6.9 – J. Zanetti 7.0 (k), J. Tomkins 6.9, Rolando 6.9, A. Ranocchia 6.9, L. Wallace 6.9 (Jonathan 6.8, 45’) – Hernanes 6.9, F. Guarin 7.9, Z. Kuzmanovic 6.8 (A. Ekdal 6.9) - D. Milito 8.6, Nilmar 6.5 (V. Love 6.9, 62’)

 

MoM: D. Milito 8.6 (Inter Mediolan)

 

8.2.2012r.

Puchar Włoch – Półfinał [1/2]
AC Milan 2:0 Napoli
[Pazzini, Poli]

Odnośnik do komentarza

12.2.2012r.
Przed nami mecz, który po prosu musimy wygrać, chociaż w poprzednim meczu z tą ekipą zdobyliśmy tylko punkt. Drużyna z Verony jest na 19 miejscu i walczy o utrzymanie, my zaś potrzebujemy punktów, by nie tylko dogonić Juventus, ale także Napoli, które zajęło nasze miejsce na pozycji wicelidera. W dzisiejszym spotkaniu w środku pomocy od początku zagrają Kovacic z Ekdalem, za strzelanie bramek będzie odpowiadał duet LoveMilito.

 

Gospodarze mecz zaczęli od zaciekłych ataków, już w 5 minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale lob Luci Toniego minął o centymetry naszą bramkę. W 16 minucie dobrym podaniem do Milito popisał się Vagner Love, niestety Argentyńczyk uderzył wprost w bramkarza. Nie klei nam się dziś gra, a na dodatek bardzo przeszkadza nam murawa, która jest zlodowaciała i w niektórych miejscach pokryta śniegiem w tych warunkach lepiej radzą sobie gospodarze. W trudnej sytuacji Milito oddał dobry strzał, niestety bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Hellas był bliski strzelenia bramki, ale strzał z główki jednego z piłkarzy tamtejszej druzyny zatrzymał się na poprzeczce. Bardzo słabo wygląda nasza gra, jeśli znów zremisujemy z tym zespołem to chyba wyjdę z siebie. No po prostu tragedia, jak można nie wygrywać meczów z takimi drużynami, normalnie nóż się w kieszeni otwiera jak widzę jak moi piłkarze grają. Do końca meczu nic się nie zmieniło i tylko remisujemy z drużyną z Verony. Nie dość, że Juve z Napoli uciekają nam w tabeli to Fiorentina zrównała się z nami punktami, a gonią nas jeszcze Milan i Lazio.

 

Seria A [23/38]
Stadion: Marcantonio Bentegodi w Weronie, Widzów: 24.522, Sędzia: M. Bergonzi
[19]Hellas Verona 0:0 Inter Mediolan[3]

 

S. Handanovic 6.8 – J. Zanetti (k) 6.7 (Jonathan 6.3, 62’). J. Tomkins 6.9, Rolando 6.9, A. Ranocchia 7.3, L. Wallace 6.8 – Hernanes 6.8, M. Kovacic 6.8, A. Ekdal 6.7 (F. Guarin 6.7, 62’) – D. Milito 6.7 (Nilmar bez oceny, 77’), V. Love 6.9

 

MoM: J. A. Crespo 7.3 (Hellas Verona)

Odnośnik do komentarza

15.2.2012r.
Po ostatnim meczu, w którym naszym przeciwnikiem była drużyna z Verony dziś nie jestem pewny nawet punktu. Genoa zajmuje obecnie 16 miejsce i walczy o utrzymanie, my zaś, jeśli będziemy grać tak jak w poprzednim meczu to szybko zaczniemy pikować w dół tabeli. Do pierwszego składu powraca Hernanes, który wraz z Guarinem i Mudingayiem będą się starać opanować środek boiska i rozdzielać piłki do napastników.

 

Pierwsze 15 minut to w większości gra w środku boiska, Genoa jako pierwsza oddała strzał, jednak Vrasljko uderzył niecelnie. Nie szło nam w ataku pozycyjnym, na szczęście po dobrym dośrodkowaniu Guarina z rzutu wolnego, Rolando wpakował piłkę do bramki. W 29 minucie mogła być 2:0, niestety strzał Guarina o centymetry minął bramkę rywala. Dosłownie minutę później musiało być 2:0, ale Nilmar w sytuacji sam na sam przestrzelił. Uff! Niewiela brakowało, a po strzale Matuzalema z 11 metrów byłoby 1:1. Kolejny stały fragment gry i kolejna bramka, tym razem strzelcem bramki Tomkins. W ostatnich minutach I połowy Genoa próbowałą odrobić straty, ale na posterunku stał Handanovic. Znakomita akcja Nilmara, zdobył piłkę w środkowej części boiska i pognał na bramkę przeciwnika po drodze okiwał 4 graczy Genoi, niestety Tzorvas zatrzymał strzał Brazylijczyka. Guarin miałby 3 asystę ze stałego fragmentu gry niestety, Ranocchia przy strzale faulował. Bardzo groźne są dziś nasze stałe fragmenty gry, w 71 minucie bliski strzelenia kolejnej bramki głową był Tomkins. Dosłownie minutę później Love powinien wykorzystać fantastyczne podanie za obrońców Nagatomo, ale strzał Brazylijczyka wybronił Tzorvas. Po drugiej stronie boiska z kolei fenomenalną interwencją popisał się Handanovic, Słoweniec popisał się refleksem i wybronił strzał von Bergena. No i niestety ciągłe ataki gości kończą się dla nich bramką. Kolejne minuty to kolejne ataki Genoi, na szczęście mamy Handanovica. Nareszcie po 3 remisach w Seria A zdobywamy 3 punkty. Punkty wywalczone ciężko i, gdyby nie Handanovic to pewnie nawet 1 oczka byśmy dziś nie zdobyli.

 

Stadion: Stadion Giuseppe Meazza w Mediolanie, Widzów: 62.703, Sędzia: N. Rizzoli
[3] Inter Mediolan 2:1 Genoa[16]
[Rolando 26’, J. Tomkins 39’ – A. Gamberini 82’]

 

S. Handanovic 8.3 – J. Zanetti (k) 7.0 (Jonathan 6.4, 66’), J. Tomkins 7.8, Rolando 8.0, A. Ranocchia 6.9 (Juan 6.4, 66’), Y. Nagatomo 6.9 – G. Mudingayi 6.9, Hernanes 6.9 (A. Ekdal 6.4, 45’), F. Guarin 7.7 – V. Love 6.9, Nilmar 6.8

 

MoM: S. Handanovic 8.3 (Inter Mediolan)

Odnośnik do komentarza

Powołania na towarzyskie spotkanie z Japonią U-21.

 

28.2.2012r.
Przed moimi wybrańcami pierwszy mecz w 2012 roku. Zmierzymy się z Japonią. Rywal jak najbardziej w naszym zasięgu. Dzięki powołaniom Nawałki mogłem dziś w składzie wystawić Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milka, którzy w poprzednich meczach powoływani byli do seniorskiej kadry. Na skrzydłach zadebiutują młodzi i gniewni – Łukasz Wroński i Jakub Bąk, za rozegranie piłki będzie odpowiadał Mateusz Klich.

 

O pierwszych 20 minutach można zapomnieć, kompletnie nic się nie działo. I obejmujemy prowadzenie, dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Matras. Ależ refleks Szczęsnego, znakomicie zatrzymał strzał Japończyka z 5 metrów. I znów ratuje nas Szczęsny, tym razem odbił strzał Sasakiego z 11 metrów. W drugiej połowie dałem pograć zmiennikom i o dziwo w 53 minucie wychodzimy na dwu bramkowe prowadzenie, świetne prostopadłe podanie od Wolskiego wykorzystał Efir. Minęły trzy minuty i jest już 0:3, Efir ograł środkowych obrońców i wykorzystał sytuacje sam na sam. Do końca meczu spokojnie kontrolowaliśmy spotkanie, nie dając Japończykom żadnej sytuacji na strzelenie bramki i po bardzo dobrej drugiej połowie wygrywamy 0:3.

 

Mecz Towarzyski

Stadion: National Kasumigaoka Stadium w Tokio, Widzów: 18.233, Sędzia: K. Phanprom
Japonia U-21 Polska U-21
[M. Matras 23’, M. Efir 53’, 56’]

 

W. Szczęsny 7.2 – P. Olkowski 6.9 (P. Stolarski 7.4, 45’), M. Nalepa 7.1 (K. Szymura 6.4, 60’), M. Matras 8.0 (M. Staszowski 6.9, 60’), A. Stulin 6.9 (W. Lisowski 6.9 45’) – A. Borysiuk 6.9 (P. Mroziński 6.9, 45’), D. Furman 7.3 (G. Krychowiak 6.9, 60’), Ł. Wroński 6.9 (M. Przybecki 6.9, 45’), M. Klich 6.8 (R. Wolski 7.1, 45’), J. Bąk 7.5 (P. Wszołek 6.9, 60’) – A. Milik 6.0 (M. Efir 8.7, 45’)

 

MoM: M. Efir 8.7 (Polska U-21) 

Odnośnik do komentarza

Z braku czasu na grę i jednoczesną chęcią nie przedłużania gry, przechodzę na miesięczne raporty.

 

W miesiącu marcu mieliśmy do rozegrania 6 spotkań z czego aż 3 były bardzo ważne; z Fiorentiną i Napoli w lidze oraz w półfinale Pucharu Włoch z Juventusem. Zanim te mecze jednak nadeszły 4 marca spotkaliśmy się z drużyną Atalanty Bergamo. Mecz spokojnie wygraliśmy 2:0, w kolejnym meczu podejmowaliśmy u siebie drużynę beniaminka US Sassuolo, zdołaliśmy wgrać 1:0, jednak po tym meczu mierzyliśmy się z Fiorentiną i patrząc na grę moich zawodników byłem pewien obaw przed starciem z 4 drużyną Seria A. Na szczęście moje obawy się nie sprawdziły i po bardzo dobrym spotkaniu zgarnęliśmy 3 punkty, warto odnotować, że Vagner Love po raz trzeci z rzędu wpisał się na listę strzelców, a Diego Milito w tym spotkaniu strzelił swoją 16 i 17 bramkę w sezonie i tym samym jest najlepszym strzelcem mojej drużyny. Dwa dni po Fiorentinie graliśmy z Juventusem Turyn, chyba był to mój najważniejszym mecz w dotychczasowej pracy z Interem. Do tego spotkania podchodziłem z wielkimi nadziejami, w pierwszym meczu wygraliśmy i do awansu wystarczał nam remis. Niestety, Juventus niesiony dopingiem swoich kibiców już I połowie wbił nam 3 bramki i było pozamiatane, a w końcówce dobił nas jeszcze Bonucci. W drugim półfinałowym spotkaniu AC Milan okazał się być słabszy od Napoli, przegrywając w dwumeczu 2:3. Po druzgocącej porażce z Juve w następnym spotkaniu czekało na nas Napoli; bezpośredni rywal o drugie miejsce. Moja drużyna wspaniale się odrodziła i po I połowie wygrywaliśmy już 3:0 i tak też zakończyło się spotkanie. Niesieni tym zwycięstwem na wyjeździe podejmowaliśmy Bologne, tam niestety zagraliśmy słabiutko i zaliczyliśmy bezbarwny remis.

 

Seria A:

[27/38], 4.3.2012r.
[12]Atalanta 0:2 Inter Mediolan[3]
[J. Tomkins 33’, V. Love 75’]

S. Handanovic 7.5 – J. Zanetti (k) 7.2, J. Tomkins 7.7, Rolando 6.9, A. Ranocchia 6.9, L. Wallace 7.0 – G. Mudingayi 7.5, F. Guarin 7.0, Z. Kuzmanovic 6.9 – D. Milito 6.0, V. Love 7.7

Zmiany: E. Cambiasso 6.9, 45’ ---> Z. Kuzmanovic, M. Icardi 6.9, 64’ ---> D. Milito, M. Kovacic bez oceny, 77’ ---> G. Mudingayi

MoM: J. Tomkins 7.7 (Inter Mediolan)

 

[28/38], 11.3.2012r.
[3]Inter Mediolan 1:0 US Sassuolo[10]
[V. Love 43’]
S. Handanovic 6.8 – J. Zanetti (k) 7.2, J. Tomkins 6.9, Rolando 7.2, A. Ranocchia 7.3, L. Wallace 6.9 – G. Mudingayi 6.9, M. Kovacic 6.6, Z. Kuzmanovic 6.9 – D. Milito 6.6, V. Love 7.5
Zmiany: S. Taider 6.6, 56’ ---> M. Kovacic, Y. Nagatomo 6.8, 69’ ---> L. Wallace, E. Cambiasso 6.8, 69’ ---> G. Mudingayi
MoM: V. Love 7.5 (Inter Mediolan)

 

[29/38], 18.3.2012r.

[4]Fiorentina 1:3 Inter Mediolan[3]
[Joaquin 33’ – D. Milito 19’, 25’, V. Love 73’]
S. Handanovic 7.1 – J. Zanetti (k) 6.1, J. Tomkins 6.9, Rolando 7.2, A. Ranocchia 7.0, Y. Nagatomo 7.9 – E. Cambiasso 6.9, F. Guarin 6.9, Z. Kuzmanovic 6.9 – D. Milito 8.8, V. Love 8.6
Zmiany: L. Wallace 6.9, 64’ ---> J. Zanetti, M. Kovacic 6.9, 64’ ---> E. Cambiasso, Juan 6.8, 74’ ---> A. Ranocchia
MoM: D. Milito 8.8 (Inter Mediolan)

 

[30/38], 24.3.2012r.
[3]Inter Mediolan 3:0 Napoli[2]
[Z. Kuzmanovic 12’, V. Love 18’, D. Milito 42’]
S. Handanovic 7.5 – Jonathan 7.8, Juan 7.3, J. Tomkins 7.2, A. Ranocchia 7.0, Y. Nagatomo 7.5 – E. Cambiasso (k) 7.0, M. Kovacic 6.9, Z. Kuzmanovic 8.3 – D. Milito 8.2, V. Love 7.7
Zmiany: S. Taider 6.2, 45’ ---> E. Cambiasso, L. Wallace 6.2, 65’ ---> Jonathan, A. Ekdal 6.6, 74’ ---> M. Kovacic
MoM: Z. Kuzmanovic 8.3 (Inter Mediolan)

 

[31/38], 31.3.2012r.
[10]Bologna 0:0 Inter Mediolan[2]
S. Handanovic 6.8 – Jonathan bez oceny, J. Tomkins 6.9, Rolando 7.0, Juan 7.1, Y. Nagatomo 7.1 – E. Cambiasso (k) 7.1, M. Kovacic 6.7, Z. Kuzmanovic 6.6 – D. Milito 6.0, V. Love 6.5

Zmiany: L. Wallace 7.2, 14’ ---> Jonathan, Nilmar 6.7, 63’ ---> D. Milito, F. Guarin bez oceny, 76’ ---> M. Kovacic
MoM: M. Yasuda 7.8 (Bologna)

 

Coppa Italia:
Półfinał - [2/2], 20.3.2012r.
Juventus Turyn 0:4 Inter Mediolan
[C. Tevez 32’, M. Vucinic 35’, 40’, L. Bonucci 84’]
S. Handanovic 6.3 – J. Zanetti (k) 5.6, Juan 5.4, J. Tomkins 5.9, A. Ranocchia 5.4, Y. Nagatomo 5.9 – E. Cambiasso 6.3, F. Guarin 6.6, Z. Kuzmanovic 5.8 – D. Milito 5.7, V. Love 5.8
Zmiany: L. Wallace 6.0, 61’ ---> Y. Nagatomo, M. Kovacic 6.1, 45’ ---> E. Cambiasso, M. Icardi 6.5, 73’ ---> V. Love
MoM: M. Vucinic 9.3 (Juventus Turyn)

Odnośnik do komentarza

Kwiecień rozpoczęliśmy od skromnego, ale pewnego zwycięstwa nad Lazio Rzym. Po tym meczu coraz bardziej rozważałem myśl o sprzedaniu Milito. Pomimo tego, że jest najlepszym strzelcem mojej drużyny, to ma już 32 lata, pobiera ogromna pensję, a ja chcę odmłodzić skład i odciążyć budżet. Muszę się nad tą decyzję jeszcze głęboko zastanowić. Po domowym spotkaniu z Lazio wyjechaliśmy do Genui, by spotkać się z Sampdorią. Tam, po znakomitej grze zwyciężyliśmy 1:3, Nilmar strzelił dwie bramki, jedną dołożył Fredy Guarin. Dzięki tej wygranej mogliśmy być już spokojni o awans do Ligi Europejskiej. Nas jednak interesuje tylko Liga Mistrzów. Żeby zrealizować ten cel musieliśmy pokonać rewelacje początku sezonu; drużynę Chievo Verony. I tak też się stało. Dzięki bramce w 84 minucie Tomkinsa zdobyliśmy 3 punkty. W tym spotkaniu wreszcie na miarę swoich możliwości zagrał Hernanes, strzelił bramkę i panował w środku pola. Nad losem Brazylijczyka w mojej drużynie także muszę się zastanowić, bo nie gra on tak jak bym sobie od niego oczekiwał. Tydzień później odbyły się derby Mediolanu. W tamtym meczu zagraliśmy bardzo dobrze, jednak z 10 celnych strzałów tylko jeden trafił do bramki, a AC Milan potrzebował tylko jednego celnego strzału, by strzelić bramkę. Punkt uratowaliśmy po bramce strzelonej w doliczonym czasie gry. Autorem jej był Mateo Kovacic, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach klubu, od razu bardzo ważne. Dzięki naszemu remisowi przy jednoczesnym zwycięstwie Juventusu, Stara Dama zapewniła sobie mistrzostwo Seria A. My zaś po meczu do zapomnienia przeciwko Torino zagwarantowaliśmy sobie udział co najmniej w barażu o Ligę Mistrzów. Wcześniej wspomniane Torino pokonaliśmy 1:0 po bramce Zdravko Kuzmanovica. Jeszcze warto odnotować, że ta słabsza drużyna z Turynu po przegranej z nami dołączyła do Cagliari i spadło z ligi. O pozostanie w szeregach Seria A walczą jeszcze drużyny Catanii i Hellasu Verona, obie mają po 30 punktów i spotkanie pomiędzy sobą.

 

Zdecydowałem się sprzedać Waltera Samuela, Argentyńczyk ma już 34 lata, gra coraz słabiej, pobierał ogromną pensje, a za parę miesięcy i tak przyjdzie Nemanja Vidic. Walter Samuel za 2.2 mln € odchodzi do Tottenhamu. Jeśli chodzi o transfery myślę, jeszcze nad wykupieniem Mudingayia z Bologny, kosztowało by mnie to około 2,5 mln €, ale z wypożyczenia z Parmy wraca McDonald Mariga, Kenijczyk nic by mnie nie kosztował, musiałbym tylko przedłużyć z nim kontrakt, który wygasa w czerwcu 2012 roku, jednak jest trochę słabszy od Belga. W Parmie radził sobie dobrze, wystąpił w 20 meczach, strzelił 1 bramkę, zaliczył 1 asystę, a jego średnia ocena 7,05. Zważając na wiek obu piłkarzy i cenę, chyba zdecyduję się na Kenijczyka. Postanowiłem nie przedłużać kontraktu z Lucą Castellazzi, pomimo tego, że Włoch dobrze zagrał w spotkaniach w których dostał szansę to pobiera zbyt dużo pensję jak na swoje umiejętności. Na pozycji drugiego bramkarza Włocha zastąpi Vid Belec, Słoweniec w tym sezonie wypożyczony jest do SC Olhanense. Tam wystąpił tylko 3 spotkaniach, ale o miejsce w składzie musiał rywalizować z Ricardo. Kolega Handanovica, ma dopiero 21 lat, jest o wiele tańszy w utrzymaniu od Castellazziego i myślę, że poradzi sobie jako zmiennik bardziej doświadczonego Handanovica.

 

W Lidze Mistrzów działo się wiele. W meczach ćwierćfinałowych formą błysnął Robert Lewandowski, którego dwie bramki przeciwko Manchesterowi United dały awans drużynie z Dortmundu. W innych meczach ćwierćfinałowych Manchester City pokonał Chelsea, Real Madryt okazał się być lepszy od Napoli, a FC Barcelona dwa razy po 1:0 pokonała Arsenal, którego bramki strzeże Wojciech Szczęsny. W meczach półfinałowych Borussia grała z Realem Madryt, a FC Barcelona z Manchesterem City. W pierwszej parze Real Madryt dzięki zwycięstwu u siebie 3:0 awansował dalej. W pierwszym meczu tych drużyn Borussia także strzeliła 3 bramki, jednak Real potrafił odpowiedzieć 1 bramką i dzięki tej bramce awansował dalej. W drugiej parze po szalonych meczach Barcelona uległa ostatecznie Manchesterowi 5:4 w dwumeczu. Drugi mecz rozgrywany w Manchesterze zakończył się wynikiem 4:3 dla City, a awans Obywatelom dał Yaya Toure strzelając bramkę w doliczonym czasie gry. Finał odbędzie się w Monachium na Allianz-Arenie.

 

W Lidze Europejskiej nieoczekiwanie w półfinale znalazły się dwie tureckie drużyny; Bursaspor i Besiktas. Pierwsza z wymienionych drużyn nie miała jednak szans w starciu z Tottenhamem. Angielska drużyna zwyciężyła dwukrotnie, w pierwszym meczu na wyjeździe 1:2, a w drugim nie dała szans przyjezdnym zwyciężając 4:1, Druga para była o wiele bardziej wyrównana. Przeciwko tureckiej drużynie grał Bayer Leverkusen. W pierwszym spotkaniu niespodziewanie Bayer uległ u siebie 1:2, a zwycięstwo drużynie przyjezdnej dał Mamadou Niang. W drugim spotkaniu Bayer wygrał 0:1, ale Beskitas awansował dzięki bramkom strzelonym na wyjeżdzie. Mecz finałowy pomiędzy Besiktasem a Tottenhamem zostanie rozegrany na National Arena w Bukareszcie.

 

Transfery:
Walter Samuel ---> Tottenham Hotspur, 2,2 mln €

 

Seria A:
[32/38], 7.4.2012r. – Inter Mediolan 1:0 Lazio Rzym (V. Love 21’)
MoM: J. Zanetti 7.3 (Inter Mediolan)

 

[33/38], 11.4.2012r. – Sampdoria 1:3 Inter Mediolan (B. Bjarnasson 53’ – F. Guarin 17’, Nilmar 57’, 69’)
MoM: Nilmar 8.8 (Inter Mediolan)

 

[34/38], 15.4.2012r. – Inter Mediolan 3:2 Chievo Verona (F. Guarin 20’, Hernanes 37’, J. Tomkins 84’ – S. Pellissier 41’, 81’)
MoM: S. Ujkani 9.4 (Chievo Verona)

 

[35/38], 22.4.2012r. – AC Milan 1:1 Inter Mediolan (A. Paloschi 26’ – M. Kovacic 91’)
MoM: C. Abbiati 8.0 (AC Milan)

 

[36/38], 29.4.2012r. – Inter Mediolan 1:0 Torino (Z. Kuzmanovic 54’)
MoM: J. Zanetti 8.1 (Inter Mediolan)

 

Wyniki meczów ćwierfinałowych Ligi Mistrzów:
Chelsea 3:4 Manchester City
Napoli 0:2 Real Madryt
Borussia Dortmund 3:1 Manchester United
FC Barcelona 2:0 Arsenal

 

Wyniki meczów ćwierćfinałowych Ligi Europejskiej:
Girondins Bordeux 1:4 Bursaspor
Besiktas JK 4:3 Atletico Madryt
Tottenham Hotspur 5:4 Fiorentina
Bayer Leverukusen 6:4 Udinese

 

Wyniki meczów półfinałowych Ligi Mistrzów:
Borussia Dortmund 3:4 Real Madryt
FC Barcelona 4:5 Manchester City

 

Wyniki meczów półfinałowych Ligi Europejskiej:
Bursaspor 2:6 Tottenham Hotspur
Bayer Leverkusen 2:2w Besiktas JK

Odnośnik do komentarza

W maju kończyła się liga, a nam na zakończenie zostały 2 mecze; z Parmą na wyjeździe i Livorno u siebie. Zwycięstwo nad drużyną z Stadio Ennio Tardini dawało nam już pewne 2 miejsce i grę w Lidze Mistrzów. Moi zawodnicy niestety nie sprostali oczekiwaniom i przegrali 1:0, a całe spotkanie to była katastrofa jeśli chodzi o grę do przodu w wykonaniu moich zawodników. Ostatni mecz musieliśmy tylko zremisować by zająć 2 miejsce. Na szczęście tym razem gra wyglądała o niebo lepiej i po bramce Nilmara w 77 minucie odnieśliśmy 23 zwycięstwo w lidze. W meczu z Livorno zmieniłem dotychczasową taktykę, zobaczę jak się będzie sprawdzała w przygotowaniach przed sezonowych. Jeśli wypali to zdecyduję się na nią. Nowa taktyka jest bardziej ofensywna i mam nadzieję, że nasze spotkania będą przyjemniejsze dla oka. Plan minimum na ten sezon osiągnęliśmy. Zagramy w fazie grupowej Ligi Mistrzów, bardzo przydadzą się nam pieniądze z transmisji i samych spotkań ponieważ klubowe finanse wyglądają bardzo źle. Do klubu wpłynął fax informujący mnie o tym, że Rolando i Andrea Ranocchia zostali powołani do swoich reprezentacji na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie. Cieszy mnie to, że moi zawodnicy swoją grą przekonali do siebie swoich selekcjonerów.

 

Tak jak wspominałem wcześniej pozbyłem się Luci Castellazziego. Benfica Lizbona zapłaci 250 tys. €. Jestem zadowolony z sumy jaką otrzymam od portugalskiego klubu. Kolejnym transferem, którego udało mi się dopiąć były przenosiny Jonathana do Stoke City, Brazylijczyk nie przekonał mnie swoją grą, a wraz z powrotem z wypożyczenia Schelotto na prawej obronie zrobiło by się bardzo ciasno.

 

W europejskich finałach zwyciężali faworyci. Tottenham bez problemu pokonał Besiktas 0:2. Strzelcami bramek byli Dembele i Soldado. W ogóle Tottenham w tym sezonie spisywał się bardzo dobrze i w angielskiej Premier League zajęli 4 miejsca, tuż za Manchesterem City, Arsenalem i Chelsea, a Roberto Soldado został wicekrólem strzelców. W finale Ligi Mistrzów po ogromnej przewadze zwyciężył Real Madryt 3:1. Już w 7 minucie Joe Hart wpakował sobie samobója, a później Realowi poszła jak z płatka. Najpierw Pepe, a na 3:0 podwyższył Xabi Alonso. Twarz Manchesterowi City uratował młody Jack Rodwell. Obywatele nie dość, że nie wygrali Ligi Mistrzów to w lidze zajęli jak na siebie dopiero 3 miejsce, a przecież dzięki ogromnej ilości pieniędzy przeznaczonej na transfery mieli bić się o mistrza Premier League. Real Madryt zaś dzięki zwycięstwu w Lidze Mistrzów zdobył w tym sezonie 2 trofea, pierwszym z nich było wygranie La Ligi. Królewscy za sobą pozostawili FC Barcelonę, która straciła do mistrza 5 punktów. Parę dni po meczu finałowym rozdano nagrody. Najlepszym piłkarzem Ligi Mistrzów został David Silva, a Złotego Buta Ligi Mistrzów otrzymał Robert Lewandowski (10 bramek).

 

Transfery:
Luca Castellazzi ---> Benfica Lizbona, 250 tys. €
Jonathan ---> Stoke City, 3.4 mln €

 

Seria A:

[37/38], 6.5.2012r. - Parma 1:0 Inter Mediolan (Amauri 11’)

MoM: Amauri 7.8 (Parma)

 

[38/38], 13.5.2012r. - Inter Mediolan 1:0 Livorno (Nilmar 77’)
MoM: Juan 7.4 (Inter Mediolan)

 

Puchar Włoch – Finał
Juventus 2:3 Napoli (C. Tevez 72’, 91’ – A. Diamanti 16’, G. Pandev 30’, C. Maggio 45’)

 

Liga Europejska – Finał
Besiktas JK 0:2 Tottenham Hotspur (M. Dembele 46’, R. Soldado 53’)

 

Liga Mistrzów – Finał
Real Madryt 3:1 Manchester City (J. Hart sam. 7’, Pepe 14’, X. Alonso 51’ – J. Rodwell 83’)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...