Skocz do zawartości

FM Maniak- Pasja do futbolu


fm-maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na szóstą serie spotkań w lidze Honkongu. Po dwóch zwycięstwach z rzędu morale zespołu bardzo wzrosło. Gościmy na stadionie drugiego w tabeli Yokohama FC. Chcemy podtrzymać świetną passę i w zespole panuje pełna mobilizacja. Ten sezon póki co u nas charakteryzuje się brakiem kontuzji i co mecz mam pełną kadrę do dyspozycji. Jeśli chodzi o sam mecz to był on perfekcyjny. Patrząc na statystyki nie mogę się nachwalić mojego zespołu. Gospodarze nie oddali celnego strzału mimo, iż mieli przewagę w posiadaniu piłki. My za to oddaliśmy pięć celnych uderzeń i dwa znalazły drogę do bramki. Najpierw w 19 minucie Tsz Chun wykorzystał nieporozumienie obrońców i bramkarza, a następnie Bell Bell wykończył świetną kontrę w 41 minucie. Drugą połowę nakazałem zawodnikom grac spokojniej i skupić się na obronie. Zrealizowali założenia taktyczne idealnie i dzięki wygranej 2-0, choć na kilkanaście godzin jesteśmy liderem.

 

[Red MR First Division 6/22] Yokohama FC – Sha Tin 0-2 _ _ _ Info _ _ _ Składy _ _ _ Tabela

 

 

Kolejny mecz to spotkanie z niepokonanym dotąd zespołem Sun Pegasus. Jak dokładnie wyliczyli statystycy będzie to mecz numer sto w mojej karierze menadżera. Mam nadzieję otrzymać prezent w postaci wygranej od chłopaków. Po tym meczu nie pozostaje nic innego jak ponownie zachwycać się nad naszą grą. Od pierwszej minuty do końcowego gwizdka goście nie mieli prawa pomyśleć o jakim kol wiek korzystnym rezultacie. Mimo, iż w pierwszej połowie zdobyliśmy tylko jednego gola za sprawą Tsz Chuna to w pełni kontrolowaliśmy spotkanie. Po zmianie stron najpierw w 58 minucie Kai Ming pięknym strzałem z narożnika pola karnego zmiótł pajęczynę w bramce Sun Pegasus, a w 61 minucie wynik spotkania ustalił Bell Bell strzałem z rzutu wolnego. Dzięki wygranej zajmujemy drugie miejsce mając tyle samo punktów co Kitchee.

 

[Red MR First Division 7/22] Sha Tin – Sun Pegasus 3-0 _ _ _ Info _ _ _ Składy _ _ _ Tabela

 

Ósma kolejka jest szansa na kolejne trzy punkty. Gramy bowiem z dziesiątą drużyną ligowej hierarchii Sun Hei. Mecz rozpoczęliśmy znakomicie i po indywidualnej akcji prowadzenie dał nam Bell Bell. Goście postanowili nie poddawać się i w 29 minucie wyrównał Teng. Dwie minuty późnie ponownie prowadziliśmy po ładnej bramce Pak Heia. Po zmianie stron tempo gry znacznie spadło. W 69 minucie publiczność ożywił Rayan podwyższając nasze prowadzenie. Wydawało się, że spokojnie zwyciężymy w tym meczu. Chwila dekoncentracji i goście w 79 minucie strzelają kontaktowego gola. Zapowiadała się nerwowa końcówka. Mimo naporu rywala przetrwaliśmy i odnieśliśmy piąta wygraną z rzędu.

 

[Red MR First Division 8/22] Sha Tin – Sun Hei 3-2 _ _ _ Info _ _ _ Składy _ _ _ Tabela

Odnośnik do komentarza

Przed nami miesięczna przerwa i sam nie wiem z jakiego powodu. Mniejsza z tym. Odpoczniemy sobie trochę, a po przerwie rozgrywki HKFA League Cup. W pierwszej rundzie fazy zasadniczej zagramy w będącym ciągle w dołku Citizen. Chłopaki przerwę wykorzystają na regeneracje sił oraz pograją trochę w rezerwach. Miłe wyróżnienie spotkało Leunga Tsz Chuna i został on wybrany piłkarzem października w lidze Honkongu. W jedenastce miesiąca października znaleźli się Beni, Kwun Chung, Hang Wui, Pak Hei, Bell Bell oraz Tsz Chun. Ładna ekipa. Zaczęlo się obiecująco i w pierwszych siedmiu minutach mieliśmy trzy stuprocentowe okazje, ale Pak Hei i Tsz Chun nie potrafili zamienić ich na bramkę. Zemściło się to na nas w dziewiątej minucie i po kontrze Tse pokonał Ho Faia. Rywal cofnął się do obrony,a my straliśmy się zmienić sytuacje na boisku. Długo się to nie udawało. Dopiero w 38 minucie obrońcy przeciwnika zapomnieli o Pak Heiu i ten nie pilnowany spokojny m uderzeniem z pięciu metrów wyrównał. Po zmianie stron gra wyglądała tak samo. My atakujemy, Citizen się broni i kontruje. Uczuliłem na to obrońców i byli już uważni. Nam za to powiodło się w ataku i Tsz Chun w 64 minucie dał nam wygraną. W kolejnej rundzie zagramy z HKFC.

 

[HKFA League Cup, F. zasad. 1 runda] Sha Tin – Citizen 2-1 _ _ _ Info_ _ _ Składy

 

 

W drugiej rundzie jak już wspomniałem naszym przeciwnikiem jest przedostatnia ligowa drużyna HKFC. To dobra okazja dać zagrać kilku rezerwowym graczom. Mam nadzieję, że wywiążą się z zadania. Jak już wspomniałem w tym meczu szansę dostali gracze, którzy w tym sezonie nie mieli okazji powąchać murawy albo wąchali jej mało. Widać było ten brak rytmu meczowego i dużo nie dokładności w naszej grze. Z czasem jednak wyglądało to coraz lepiej. W 30 minucie skuteczną dobitką po strzale Baise wykazał się Pak Hei i prowadziliśmy. Po zmianie stron rywale wyrównali w 54 minucie i zaczęli z większym impetem zagrażać naszej bramce. W 80 minucie szybka i zabójcza kontra zakończona golem Hon Ho dała nam wygraną i awans do kolejnej rundy.

 

[HKFA League Cup, F. zasad. 2 runda] HKFC – Sha Tin 1-2 _ _ _ Info_ _ _ Składy

 

Dwie rundy jednego pucharu za nami, więc pora zacząć kolejny. W ćwierćfinale Senior Shield zmierzymy się z Yokohama FC. W tym spotkaniu wystawiam co co mam najlepsze. Jedynie na prawej obronie pierwszy raz w tym sezonie zagra Lai Kin. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do nas. Wszystko jednak układało się dobrze do szesnastki przeciwnika. Zawodziła skuteczność i ostatnie podanie. W 28 minucie wreszcie się udało i nie pilnowany Ryan pięknym uderzeniem z woleja dał nam prowadzenie. Okazało się, że to rozstrzygający gol. W drugiej części jednak rywal przycisnął i większość czasu mogliśmy tylko wybijać piłki z pola karnego. W 61 minucie za Tsz Chuna wprowadziłem Beachera. Czemu o tym pisze? Po meczu ten pierwszy przyszedł do mnie i zażądał wyjaśnień dlaczego zdjąłem go z boiska. Zdecydowałem tak, bo chciałem mu dać odpocząć, a ten się obraził na całego i chce odejść. To się ku..a gwiazda znalazła.

 

[senior Shield, Ćwierćfinał] Sha Tin – Yokohama FC 1-0 _ _ _ Info_ _ _ Składy

Odnośnik do komentarza

Puchar Senior Shield grany jest w szybkim tempie. W półfinale gramy z zespołem Sun Hei. Fajnie by było wygrać ten Puchar i dlatego też wystawiam wszystko co najlepsze. Jedynie Kai Ming pauzuje za nadmiar kartek. Już po pierwszej połowie wiadomo było kto zagra w finale. W siódmej minucie Bell Bell dał nam prowadzenie. Szybki gol wprowadził jakby nieco rozluźnienia w nasza grę, ale opanowaliśmy sytuacje stwarzając kilka groźnych akcji. W 42 minucie po samobóju Juna mieliśmy już dwie bramki przewagi. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy na 3-0 podwyższa Pak Hei i raczej rywal już został pozbawiony nadzieji .Niby w 54 minucie Jun zrehabilitował się za samobójcze trafienie, ale to wszystko na co im pozwoliliśmy. Jesteśmy w finale Senior Shield i zagramy tam z Kitchee.

 

[senior Shield, Półfinał] Sun Hei – Sha Tin 1-3 _ _ _ Info _ _ _ Składy

 

 

Uradowani awansem do finału Senior Shield przystąpiliśmy do ligowego meczu z HKFC. Pierwsza połowa była strasznie nudna. Graliśmy jakoś tak bojaźliwie. Dopiero w drugiej minucie doliczonego przez sędziego czasu Bell Bell popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego. Bramka do szatni podłamała miejscowych i widać, że wyszli na drugą część niezbyt umotywowani. W 48 minucie dobił ich Kwun Chung. Dwa gole przewagi spowodowały z lekka spadek emocji i szybkości gry. Kiedy wszyscy na stadionie zasypiali - łącznie z moimi obrońcami – urwał się Cox i niespodziewanie dał bramkę kontaktową drużynie HKFC. Kubeł zimnej wody na głowy nam się przydał i już dwie minuty później było 3-1 po golu Pak Heia. Kolejna wygrana i w tabeli zajmujemy drugie miejsce.

 

[Red MR First Division 9/22] HKFC – Sha Tin 1-3 _ _ _ Info _ _ _ Składy_ _ _ Tabela

 

Mecz z HKFC był ostatnim spotkaniem w 2016 roku. Nowy rok zaczynamy od meczu z Eastern, a następnie final Senior Shield z Kitchee. Eastern w tym sezonie spisuje się dosyć słabo i zajmuje w tabeli dziesiąte miejsce. Bell Bell jest zawieszony za nadmiar kartek. Reszta chętna do gry.Oj męczyliśmy się niesamowicie. Siedemdziesiąt minut walenia w mur. Dopiero uało się go skruszyć po świetnej akcji Pak Heia i od tej pory było łatwiej. Gospodarze dążyli do wyrównania, a my szybką kontrą i drugim golem Pak Heia zapewniliśmy sobie wygraną 2-0.

 

[Red MR First Division 10/22] Eastern – Sha Tin 0-2 _ _ _ Info _ _ _ Składy_ _ _ Tabela

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...