Skocz do zawartości

Śląskie eldorado


el_eldorador

Rekomendowane odpowiedzi

Polacy w meczu o MŚ przegrali z reprezentacją Anglii ale udało się awansować z drugiego miejsca w grupie.

 

Polskie kluby na arenie międzynarodowej – Wisła zwyciężyła swój pierwszy mecz w LM (z Schalke 2:1. Wisła Płock i Legia w PE, Wisła grupa D (Man United, AEK, Espanyol, Grasshopper), a drużyna z Warszawy – grupa G (Galatasaray, Sevilla, Bolton, Hibernian)

 

Wydaje się że drużyna Piasta Gliwice w tym sezonie będzie dostarczycielem punktów. Zawodnicy tego klubu nawet gdy mieli stuprocentowe sytuacje nie potrafili ich wykorzystać, a drużyna jako całość raczej nie istniała, ich akcje opierali na dalekich podaniach do napastnika. Nie było tam kszty logiki ani taktyki. Faktem usprawiedliwiającym może być to że poprzedni właściciele byli uczestnikami korupcji w polskim futbolu. A ówczesne władze nie robią nic aby cokolwiek zmienić.

 

(16/34) 15.10.2005 2. Liga Polska [18] Piast Gliwice - [1] Śląsk Wrocław 0:3

0:1 – 18' Kosztowniak

0:2 – 63' Ostrowski

0:3 – 70' Surdykowski

 

S: Matuszek – Rudolf, Sztylka, Celeban, Wolczek – Ostrowski, Jelonkowski, Szewczyk, Budka – Kosztowniak, Kowal

 

Kibice – 1843

Odnośnik do komentarza

Na mecz z Finishparkietem (w ramach ciekawostki powiem że to był mój pierwszy wybór jako klub w tej karierze jednak pożniej postanowiłem odnowić potęgę Śląska) wróci Sebastian Dudek.

 

Pierwsza połowa była zupełnie pod kontrolą Finishparkietu który tworzył cały czas nowe sytuacje, jednak brakowało skuteczności. Tego nie zabrakło naszym zawodnikom. W 36 minucie Ostrowski zauważył że Kowal jest niekryty i zacentrował w obręb szesnastki. Kowal spodziewał się tego i umiejętnie wpakował głową piłkę do bramki. Później była już tylko strzelanina do jednej bramki. Swoje dołożył Sztylka i Kowal dla którego był to już drugi gol w tym spotkaniu. Warto zaznaczyć że gole padły po kontrowersyjnych karnych.

 

(17/34) 22.10.2005 2. Liga Polska [16] Finishparkiet - [1] Śląsk Wrocław 0:3

0:1 – 36' Kowal

0:2 – 45' Sztylka (k.)

0:3 – 54' Kowal (k.)

 

S: Matuszek – Rudolf, Sztylka, Celeban, Wolczek – Ostrowski, Dudek, Szewczyk, Budka – Kosztowniak, Kowal

 

Kibice – 1376

Odnośnik do komentarza

W drugiej rundzie PP w meczu rewanżowym pokonaliśmy Cracovię 3:2 (do 66 minuty 0:2, Ostrowski, Surdykowski, Kowal) W trzeciej rundzie zagramy z Pogonią Szczecin.

 

Z klubu został zwolniony doświadczony Artur Bugaj na którego nie stawiałem a jego wynagrodzenie (625 euro na mies) nie pozwalało mu pozostać w klubie.

 

Na mecz z Switem nie pojedzie Ostrowski który pauzuje za kartki.

 

Mecz był bardzo trudny gdyż drużyna Switu postawiła twarde warunki i naprawdę nie było się jak przedrzeć. Po bramkach Szewczyka i Kosztowniaka myślałem że nic nie może się już wydarzyć. Karnego po faulu Szewczyka wykorzystał Zawadzki i rywale mieli dodatkowy bodziec, a menadżer łatwiejsze pole do motywacji drużyny. I tak w 71 minucie wyrównał Milaczewski który wykorzystał swoją szybkość i minął Celebena, po czym władował piłkę do bramki strzałem z pola karnego. Honor uratował Jelonkowski który otrzymał dośrodkowanie od Wolczka i wpakował piłkę do bramki głową.

 

(18/34) 29.10.2005 2. Liga Polska [15] Swit - [1] Śląsk Wrocław 2:3

0:1 – 8' Szewczyk

0:2 – 11' Kosztowniak

1:2 – 45+1' Zawadzki (k.)

2:2 – 71' Milaczewski

2:3 – 78' Jelonkowski

 

S: Matuszek – Rudolf, Sztylka, Celeban, Wolczek – Jelonkowski, Dudek, Szewczyk, Budka – Kosztowniak, Kowal

 

Kibice – 811

Odnośnik do komentarza

INFO: Jeżeli ktoś śledzi mojego opka i chce być bieżąco to informuje że moje nowe posty w opku będą od teraz pojawiać się w godzinach wieczornych, nie wyznaczam żadnych dni i konkretnych godzin (polecam obserwować ten temat), poprostu gdy będę miał czas wieczorem to coś wrzucę, pozdro!

 

---

 

Komisja okrzyknęła mnie Menadżerem Miesiąca 2.Ligi Polskiej, jestem naprawdę szczęśliwy z tego powodu.

 

Co do Polskich drużyn na arenie międzynarodowej: Wisła zagrała dwa mecze z Udinese, obydwa skończyły się wynikiem 2:0, raz dla Wisły, raz dla Udinese. Wisła Płock w PE jak narazie pokonała Grasshopper 3:0 i przegrała z Espanyolem takim samym wynikiem. Legia natomiast uległa Boltonowi 0:2

 

Drużyna KSZO za bardzo nam nie podchodzi.. Cały mecz został przez nich zdominowany i nie mogliśmy nic zrobić. To już druga przegrana w tym sezonie, jedynym plusem jest to że będzie trzeba szukać powoli alternatywnych rozwiązań taktycznych.

 

(19/34) 5.11.2005 2. Liga Polska [1] Śląsk Wrocław - [16] KSZO 0:1

0:1 – 75' Rogalski

 

S: Matuszek – Rudolf, Sztylka, Celeban, Wolczek – Ostrowski, Dudek, Szewczyk, Budka – Kosztowniak, Kowal

 

Kibice – 4489

Odnośnik do komentarza

Na mecz z Widzewem musieliśmy się mocno przygotować gdyż piłkarze z Łodzi dostali wiatru w żagle i zaczynają mocno gonić. Po słabym początku włączyli pierwszy bieg i starają się nadgonić. Sytuacja może być na tyle dla nich dobra gdyż zaczyna sypać się nasza obrona. Jedzący na zgrupowania Celeban gra słabo i nie potrafi ustabilizować formy gdyż w kadrze U-21 siedzi raczej na trybunach lub wchodzi na ostatnie minuty. Sztylka powoli szuka nowego klubu ponieważ jest duże zainteresowanie jego osobą a on sam nie wie co ze sobą zrobić. Ignasiak pomimo doświadczenia popełnia szczeniackie błędy i gra gorzej od Celebana (nie wiedziałem że tak można), a zmiennicy Wan i Dorobek nie posiadają odpowiednich umiejętności aby grać na tak ważnej pozycji. Reszta chyba też zaczyna iść w dół z resztą zespołu, nie zawodzi tylko młody Kowal którym po dobrych występach interesują się czołowe drużyny 1. Ligi.

 

Piłkarze Widzewa robili co chcieli z naszą obroną..

 

(20/36) 12.11.2005 2. Liga Polska [3] Widzew - [1] Śląsk Wrocław 2:1

1:0 – 22' Kelechi

1:1 – 74' Kowal

2:1 – 88' Grzelak

 

S: Matuszek – Rudolf, Sztylka, Ignasiak, Wolczek – Ostrowski, Dudek, Szewczyk, Budka – Kosztowniak, Kowal

 

Kibice – 7055

Odnośnik do komentarza

Gdy na początku sezonu graliśmy równo i nie popełnialismy błędów do moglismy wygrać każdy mecz. Teraz sytuacja jest odwrotna. Nasi piłkarze nie wypełniają planów taktycznych, a nasze ataki nie opierają już się na atakach wspartych krótkimi podaniami a długimi wrzutami w pole karne.. Zachowujemy się nie jak pierwsza drużyna 2. Ligi, a jak drużyna okręgowki.. No cóż trzeba będzie podziekować paru zawodnikom, jednak to dopiero w zimowym okienku.

 

(21/34) 19.11.2005 2. Liga Polska [7] Zagłebie Sosnowiec - [1] Śląsk Wrocław 2:1

1:0 – 52' Bednar

2:0 – 69' Trescinski

2:1 – 90+2' Kowal

 

S: Matuszek – Rudolf, Sztylka, Ignasiak, Wolczek – Ostrowski, Dudek, Matusiak, Budka – Surdykowski, Kowal

 

Kibice – 2578 / tabela

Odnośnik do komentarza

Na mecz pucharowy do składu doszli: Pietrucha i Małecki [z II składu]

 

W dzisiejszym meczu Wiliam i Andradina postanowili dać lekcję dobrego futbolu naszej drużynie. Szczególnie można wyróżnić tutaj Celebana którego błędy spowodowały w mniejszym lub większym stopniu stratę bramek. Jeżeli nic się nie zmieni to Piotek drugą część sezonu będzie oglądał na trybunach – lub co lepsze dla niego w innym klubie.

 

(Trzecia Runda) 30.11.2005 Puchar Polski [1L] Pogoń Szczecin – [2L] Śląsk Wrocław 3:0

 

1:0 – 10' Andradina

2:0 – 15' Fabio Costa

3:0 - 85' Andradina

 

S: Matuszek – Pietrucha, Sztylka, Celeban, Wolczek – Ostrowski, Dudek, Szewczyk, Malecki – Surdykowski, Kowal

 

Kibice – 6015

Odnośnik do komentarza

Nikt raczej nie liczył że nasza drużyna wygra dwumecz. Wszyscy liczyly raczej aby zatrzeć tą plamę na honorowe. Mam nadzieję że pokonanie brazylijskiej Pogoni (tudzież wylegarni brazylijskich talentów) podniesie morale drużyny.

 

(Trzecia Runda) 7.12.2005 Puchar Polski [2L] Śląsk Wrocław - [1L] Pogoń Szczecin 4:2 (4:5)

0:1 – 1' Andradina

1:1 – 19' Kowal

2:1 – 34' Kowal

2:2 – 39' Andradina

3:2 – 47' Dudek (k.)

4:2 – 86' Kosztowniak

 

S: Matuszek – Rudolf, Sztylka, Celeban, Dorobek – Ostrowski, Dudek, Szewczyk, Budka – Kosztowniak, Kowal

 

Kibice – 3482

Odnośnik do komentarza

/W pucharze popełniłem jeden błąd, wystawiłem paru młodych w pierwszym meczu i niestety zagrali klapę. Miejmy nadzieję że będzie szansa na rewanż w ekstra :)

---

 

Polskie kluby na arenie międzynarodowej: Wisła awansowała do kolejnej rundy Ligi Mistrzów (w kolejnych meczach: 2:1 z Villarealem, 1:2 z Schalke), PE: Legia przegrała dwa kolejne mecze (Galatasaray 0:2, Sevilla 0:1), a Wisła Płock odniosła sukces na skale światowa wygrywając 1:0 z Manchesterem United (!) po bramce Ernesta Konona. Polskie kluby naprawdę pokazują że umiejętności to nie wszystko i liczy się też wola walki.

 

Powoli wraca forma naszym zawodnikom. Wkurza mnie jeden fakt – Piotr Celeban. Ten zawodnik nie powinien tak grać – nie wiem czy to robi specjalnie czy bo jest bez formy, jednak trzeba dać mu odpocząć, a będzie miał dużo czasu gdyż nadchodzi przerwa w sezonie.

 

(22/34) 14.12.2005 2. Liga Polska [1] Śląsk Wrocław - [9] Lechia Gdańsk 1:0

1:0 – 33' Kosztowniak

 

S: Matuszek – Rudolf, Sztylka, Celeban, Dorobek – Ostrowski, Dudek, Szewczyk, Budka – Kosztowniak, Kowal

 

Kibice – 2578

Odnośnik do komentarza

Gdy rozpoczeło się okienko transferowe odrazu przystąpiłem do negocjacji. Niektóre transfery były już zaklepane wczesniej, jednak duża z nich część rozegrała się w pierwszym tygodniu lutego.

 

BRAMKA:

 

Przybył:

Sebastian Nowaczynski (POL, 19l.) (Polonia Warszawa, 6 tys)

Opuscił:

Tomasz Hrynczuk (Polonia Warszawa, 1 tys)

 

Podsumowanie: Do naszego klubu przybył młody Nowaczynski który ma talent podobny do Janukiewicza który grał u nas na początku sezonu.

 

OBRONA:

 

Przybył:

Piotr Hernacki (POL, OŚ, 18l.) (Pogoń Szczecin, 6 tyś), Mariusz Pawelec (POL, LO, 19l.) (Górnik Łęczna, 2 tyś), Marek Wasiluk (POL, OŚ, 18l.) (Jagiellonia, 24 tyś)

Opuscił:

Dariusz Sztylka (AaB, 2,1 M), Krzysztof Wolczek (Wisła Płock, 500 tyś), Piotr Celeban (Korona Kielce, 1 M), Patryk Lipinski (wolny transfer), Andrzej Ignaciak (Radomiak, 1 tyś)

 

Podsumowanie: Straciliśmy trzech podstawowych obrońców, Sztylka i Wolczek oczekiwali większych kontraktów (rzędu powyżej tysiąca euro na mieś) na co nie mogłem się zgodzić. Z Celebanem było inaczej – grał kichę a każdy go chciał bo grał w kadrze. Postanowiłem więc poszukać dobrych zamienników i tak do kadry doszli dwaj swietni srodkowi – Hernacki i Wasiluk który mają przed sobą swietlaną przyszłość.

 

POMOC:

 

Przybył:

Alexandru Constantin (ROM, PP, 20l.) (Dinamo Buk, 1 tyś)

Opuscił:

Robert Rosinski (wolny transfer)

 

Podsumowanie: Do kadry dołączył Constantin który będzie dobrym zmiennikiem dla Budki.

 

ATAK:

 

Przybył:

Mihai Damaschin (ROM, N, 18l.) (Dinamo Buk, 1 tyś)

 

Podsumowanie: Potrzebowaliśmy na wszelki wypadek napastnika i tak przybył do nas Damaschin.

Odnośnik do komentarza

Wracamy po paru miesiącach bez meczy. Co ciekawe na ten mecz nie pojechało obydwóch bramkarzy – Matuszek i Nowaczynski którzy odczuwają drobne urazy. Na mecz pojechał 'szarak' z II drużyny.

 

Tego rozwoju spraw raczej nikt się nie spodziewał. Jest 3:3 – Budka rozgląda się i dostrzega Szewczyka w polu karnym, po czym centruje mu piłkę na głowę a Szewczyk dokłada tylko głowę i jest 4:3. Cały stadion zawrzał, jednak nikt nie spodziewał się co się stanie zaraz. Raczka truchtał lewą stroną i zrobił bliźniaczo podobną akcję co Budka trzy minuty wcześniej. Tym razem Chudy zdobywa bramkę i sen o trzech punktach jak sen o pięknej Warszawie..

 

(23/34) 4.03.2006 2. Liga Polska [1] Śląsk Wrocław - [13] Szczakowianka 4:4

1:0 – 5' Kowal

2:0 – 10' Kowal

2:1 – 33' Partyka

3:1 – 40' Kowal (k.)

3:2 – 47' Buskiewicz

3:3 – 71' Giesa

4:3 – 90' Szewczyk

4:4 – 90+4 Chudy

 

S: Sikora – Rudolf, Wasiluk, Hernacki, Dorobek – Ostrowski, Dudek, Szewczyk, Budka – Kosztowniak, Kowal

 

Kibice – 4736

Odnośnik do komentarza

Powraca Nowaczynski, na Matuszka trzeba będzie troche poczekać. Niestety na ten wyjazd oprócz Matuszka nie pojadą też Szewczyk i Rudolf.

 

Jakby to powiedział Piotr Cwielong, jest ciężko - sobota, 8 stopni, sucho – nie da się grać. A do tego jak Franciszek Smuda – na ławce piec osób. W tym meczu bramki strzelali tylko nasi zawodnicy. 'Świetnym' samobójem popisał się Dorobek.. stadiony świata... Nowaczynski zapewne zapamięta ten debiut do końca życia.. Drugim ciekawszym wydarzeniem tym razem na korzyść dla naszej drużyny było świetne uderzenie Surdykowskiego, który przelobował bramkarza z 20 metrów.

 

(24/34) 11.03.2006 2. Liga Polska [1] Śląsk Wrocław - [15] Polonia Bytom 3:1

0:1 – 1' Dorobek (sam)

1:1 – 42' Ostrowski

2:1 – 63' Surdykowski

3:1 – 90' Dudek

 

S: Nowaczynski – Pawelec, Wasiluk, Hernacki, Dorobek – Ostrowski, Dudek, Matusiak, Budka – Kosztowniak, Kowal

 

Kibice – 4368

Odnośnik do komentarza

Polskie kluby na arenie międzynarodowej: Wisła w pierwszej rundzie eliminacyjnej przegrała z Interem w dwumeczu 0:7. Wisła Plock i Legia nie wyszły z grupy PE.

 

Jak nie Szewczyk i Matuszek to jeszcze Wasiluk...

 

Zmianę życia w tym meczu dał Jelonkowski, który był wszędzie tam gdzie chcieli go koledzy z drużyny. Ponadto muszę pochwalić zawodnika rywali – Kołodziejczaka, który naprawdę sprawiał wielkie problemy naszym obrońcom.

 

(25/34) 18.03.2006 2. Liga Polska [6] Radomiak - [1] Śląsk Wrocław 2:3

1:0 – 10' Kolodziejczak

1:1 – 29' Budka

1:2 – 43' Dudek

2:2 – 46' Kolodziejczak

2:3 – 90' Jelonkowski

 

S: Nowaczynski – Rudolf, Pawelec, Hernacki, Dorobek – Ostrowski, Dudek, Matusiak, Budka – Kosztowniak, Kowal

 

Kibice – 6298

Odnośnik do komentarza

Krzysztof Szewczyk wrócił do treningów i w meczu z Polkowicami usiądzie na ławce rezerwowych.

 

W tym meczu błędy obrony znakomicie naprawiał Nowaczynski. Krzysztof Szewczyk, który wraca po kontuzji odrazu został rzucony na prawie cały mecz, gdyż kontuzji doznał Matusiak, miedzy tymi dwoma piłkarzami widać małą różnice – jeden angażuje się w akcję w środku pola, a drugi raz bardziej defensywnie i to widać.

 

(26/34) 25.03.2006 2. Liga Polska [1] Śląsk Wrocław - [10] Polkowice 3:0

1:0 – 23' Kowal

2:0 – 64' Surdykowski

3:0 – 90' Szewczyk

 

S: Nowaczynski – Rudolf, Pawelec, Hernacki, Dorobek – Ostrowski, Dudek, Matusiak, Budka – Kosztowniak, Kowal

 

Kibice – 4479

Odnośnik do komentarza

Na koniec marca ogłoszono wyróżnienia dla trenerów jak i zawodników. Najlepszym trenerem marca został Marek Wlecialowski (Ruch Chorzów) według komisji żelaznym argumentem na nadanie trenerowi Ruchu tego tytułu było to że zwyciężył we wszystkich meczach w tym miesiącu. Na drugim miejscu można było ujrzeć moje imię i nazwisko, naprawdę mało brakowało. Piłkarzem Miesiąca został nasz zawodnik – Marek Kowal, a na trzecim miejscu Krzysztof Ostrowski.

 

Ponadto prezes Sobanski postanowił przedstawić mi nowy kontrakt. Jednak uznałem że warto go trochę udoskonalić, nie chodziło mi o płace, lecz o smaczki takie jak długość (4 lata), budżet na pensje dla zawodników czy tez dekret w którym będę mieć pewność że gdy sobie tego zażyczę zostanie podniesiony standard bazy treningowej. Obecnie trwają negocjację.

 

Ten mecz przejdzie do historii jako jeden z najdziwniejszych meczów. Cały mecz Heko atakowało aby w 90 minucie dać prezent Kowalowi i cała ich praca poszła na marne.

 

(27/34) 2.04.2006 2. Liga Polska [14] Heko - [1] Śląsk Wrocław 1:2

0:1 – 13' Dorobek (k.)

1:1 – 57' Sobczynski

1:2 – 90' Kowal

 

S: Nowaczynski – Rudolf, Jelonkowski, Hernacki, Dorobek – Ostrowski, Dudek, Szewczyk, Budka – Kosztowniak, Kowal

 

Kibice – 1387

Odnośnik do komentarza

Porozumiałem się z prezesem Sobanskim, postanowiłem że zrezygnuje z długiego kontraktu i wezmę taki który będę mógł w każdej chwili przedłużyć i w każdej chwili odejść. Ponadto zwiększono mi 4-krotnie wydatki na płace i budżet na około 700 tysięcy euro. Nie udało się jedynie wymusić pewności na zwiększenie standardów bazy treningowej.

 

Jagiellonia to już nie ten sam zespół co jeszcze parę miesięcy wcześniej. Sprzedali wszystkie swoje talenty a w ich miejsce przyszli kopacze. Niestety – taka jest polska piłka.

 

(28/34) 8.04.2006 2. Liga Polska [1] Śląsk Wrocław - [7] Jagiellonia 2:0

1:0 – 30' Budka

2:0 – 43' Dudek

 

S: Nowaczynski – Rudolf, Jelonkowski, Hernacki, Dorobek – Ostrowski, Dudek, Szewczyk, Budka – Kosztowniak, Kowal

 

Kibice – 4514

Odnośnik do komentarza

Do 'ławki kontuzjowanych' dołączył Dorobek.

 

Gdyby ktoś mnie pytał jeszcze w rundzie wiosennej czy się boje ŁKS-u odpowiedź brzmiałaby twierdząco, dzisiaj jednak szukają formy – wygrana z nimi przybliży nas do zwycięstwa.

 

Mecz na straty. Od około 75 minuty na bramkę zamiast kontuzjowanego Nowaczynskiego wszedł Wasiluk.. Wiedziałem już wtedy że jest po meczu...

 

(29/34) 12.04.2006 2. Liga Polska [5] ŁKS - [1] Śląsk Wrocław 6:2

0:1 – 6' Dudek (k.)

1:1 – 46' Sotirovic

2:1 – 52' Sotirovic

2:2 – 66' Kowal

3:2 – 71' Madej

4:2 – 79' Wojcik

5:2 – 88' Sotirovic

6:2 – 89' Wojcik

 

S: Nowaczynski – Rudolf, Jelonkowski, Hernacki, Pietrucha – Ostrowski, Dudek, Szewczyk, Budka – Kosztowniak, Kowal

 

Kibice – 5350

Odnośnik do komentarza

Do tego meczu miałem jednego sprawnego środkowego obrońcę.. teraz nie mam żadnego.. Plaga kontuzji na koniec sezonu przysporzy nam wielu kłopotów jednak musimy walczyć. Widzew na szczęscie również zremisował.

 

(30/34) 15.04.2006 2. Liga Polska [1] Śląsk Wrocław - [3] Ruch Chorzów 2:2

0:1 – 3' Bonk

1:1 – 34' Kowal

2:1 – 75' Kowal

2:2 – 77' Kozminski

 

S: Nowaczynski – Rudolf, Jelonkowski, Hernacki, Pietrucha – Ostrowski, Dudek, Szewczyk, Constantin – Damaschin, Kowal

 

Kibice – 4338

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...