Skocz do zawartości

Wiwat przegranym.


el_eldorador

Rekomendowane odpowiedzi

#wkradł się mały bląd, w poprzednich opisach powinna być III liga opolska-śląska a nie - małopolsko świętokrzyska.

 

Kolejna drużyna w naszej drodze do 2 ligi to MKS Stal Nowa Dęba, jest to drużyna która raczej nie powinna nam sprawić żadnych problemów. Co do sytuacji w lidze, mamy trzy punkty przewagi a główni rywale zawodzą (może poza Jarosławskim KS-em który ma właśnie 3 punkty straty). Dobry mecz mojego zespołu, mam tylko jeden znak zapytania - Janusz Kubisz, nie wiem za bardzo co dzieje się z tym chłopakiem, nie pomagają rozmowy, prośby - a nawet koledzy z zespołu, widać że klęska na mistrzostwach świata odcisnęła na jego psychice duże piętno.

 

[29 sierpnia, III Liga opolsko-śląska [1] KSZO Ostrowiec Św. - [6] MKS Stal Nowa Dęba 1:0]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,558 kibiców

 

Mech 36'

 

Skład: Kupisz* (Pietrasiak 88.) - Jania, Machi, Zielinski, Kosowski - Stawowy, Nowak, Tyrka, Majka, Kubisz* (Mikołajczak 30*.) (Majewski 88.) - Mech

 

Pauzują: Skrzynski (kontuzja), Cichos (kontuzja), Ãngelo (kontuzja)

 

AKS Wyzwolenie Chorzów to nasz kolejny rywal, będziemy mieli okazję zagrać z nimi w ramach pucharu okręgowego. AKS występuje w tej samej lidze co my, trzeciej opolsko-śląskiej. Skład jest bardzo eksperymentalny, złożony w większości z juniorów i rezerwowych. Chorzowianie wygrali ten mecz w pełni zasłużenie, zmiany niby coś pomogły, jednak trzeba mieć na uwadze że ta trójka która weszła jest bez formy z różnych powodów, słaby mecz i teraz trzeba zając się ligą.

 

[2 września, Puchar Okręgowy opolsko-śląski [3OS] KSZO Ostrowiec Św. - [3OS] AKS Wyzwolenie Chorzów 2:3]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,213 kibiców

 

Karas 36' (k.) Stawowy 67' - Chrapek 20' Chalbinski 52' Solecki 62'

 

Skład: Pietrasiak - Banas, Jagla, Kajda, Karas - Miśkowiec, Nowak, Tyrka (Stawowy 52.), Majka, Śliwa (Kubisz 52.) - Majewski (Skrzynski 64.)

 

Pauzują: Cichos (kontuzja), Ãngelo (kontuzja), Mikołajczak (kontuzja)

Odnośnik do komentarza

REPREZENTACJA POLSKI:

Gruzja - Polska [towarzyski] 0:2 [Lewandowski, Jankowski]

Portugalia - Polska [towarzyski] 3:1 [Lewandowski]

Bośnia - Polska [eliminacje ME] 1:1 [Lewandowski]

 

Polska straciła szanse na awans i została zdeklasowana przez każdy zespół w grupie. Jeżeli Fornalika nie zwolnią po eliminacjach to to będzie żart stulecia..

 

---

 

Cztery punkt - czy tą przewagę roztrwonimy w meczu z Kolbuszowianką? Zobaczymy. Trudny mecz, nasi rywale mogli spokojnie ten mecz wygrać już w pierwszej połowie, raz nie udało im się strzelić karnego (obrona Kupisza), a raz nie mogli się wstrzelić w bramkę przez co stracili pewność siebie i oddali nam inicjatywę, a my prezenty od rywali zawsze przyjmujemy.

 

[5 września, III Liga opolsko-śląska [15] KS Kolbuszowianka Kolbuszowa - [1] KSZO Ostrowiec Św. 1:2]
Kolbuszowa, przy ul.Wolskiej, 1000 kibiców

 

Kaluzny 7' - Majewski 51' Majka 60'

 

Skład: Kupisz - Jania, Machi, Zielinski, Kosowski - Stawowy (Miśkowiec 80.), Nowak, Tyrka, Majka, Sliwa (Kubisz 45.) - Mech (Majewski 45.)

 

Pauzują: Ãngelo (kontuzja), Mikołajczak (kontuzja)

 

Drugi z trzech kolejnych meczy wyjazdowych rozegramy z obecnie trzecim w tabeli TS Czarni Góra-Żywiec. Mówiłem już nie lubię formacji 4-5-1 (tak zwana piramida)? Gospodarze wykorzystali atut swojego boiska, a do tego moi zawodnicy mają fatalne problemy z skutecznością i robię wszystko żeby sprowadzić jakiegoś napastnika.

 

[9 września, III Liga opolsko-śląska [3] TS Czarni Góra-Żywiec - [1] KSZO Ostrowiec Św. 2:2]
Żywiec, przy ul. Tetmajera 50, 1787 kibiców

 

Bonk 41' Bielecki 58' (k.) - Majewski 54' Nowak 73'

 

Skład: Kupisz - Jania, Machi, Zielinski, Kosowski - Stawowy (Miśkowiec 69.), Nowak, Tyrka, Majka (Kubisz 45.), Sliwa - Mech (Majewski 45.)

 

Pauzują: Ãngelo (kontuzja), Mikołajczak (kontuzja)

Odnośnik do komentarza

AKS Wyzwolenie Chorzów - to nasz kolejny rywal, czeka nasz trzeci wyjazd z rzędu. Tym razem wypróbujemy nową taktykę. Jest zwycięstwo jednak ja dalej ma uraz do takich taktyk, wolałbym wygrywać minimalnie i kontrolować boisko niż to żeby kibice na trybunach cieszyli się dużą ilością goli.. Taka jest prawda. Co ciekawe w tej taktyce swój cały kunszt pokazał Janusz Kubisz, który może nie strzelał, jednak wyprowadzał świetne piłki do rywali.

 

[13 września, III Liga opolsko-śląska [14] AKS Wyzwolenie Chorzów - [1] KSZO Ostrowiec Św. 2:4]
Chorzów, stadion MOSiR, 1956 kibiców

 

Solecki 76' Murawski 86' - Machi 1' Mech 5' Stawowy 25' Majewski 28'

 

Skład: Kupisz - Jania, Machi, Zielinski, Kosowski (Majka 72.) - Nowak, Tyrka (Sliwa 56.), Stawowy, Kubisz - Mech, Majewski (Skrzynski 76.)

 

Pauzują: Ãngelo (kontuzja), Mikołajczak (kontuzja)

 

Czas na batalie z Beskidem. To nie był nasz najlepszy mecz w sezonie ale i tak jesteśmy zadowoleni z wyniku, cały czas poznajemy stworzoną przezemnie taktykę i potrzeba czasu aby dobrze się w niej odnaleźć. Duet Kubisz-Majewski współgra idealnie i strzela coraz więcej bramek, oby tak dalej. Do tego wraca powoli Brazylijczyk Ãngelo i będziemy mieli większą rotację w środku pola.

 

[19 września, III Liga opolsko-śląska [1] KSZO Ostrowiec Św. - [14] Beskid Andrychów 3:1]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,362 kibiców

 

Majewski 3' 52' Kubisz 16' - Basta 30'

 

Skład: Kupisz - Jania, Machi, Zielinski, Kosowski - Nowak, Tyrka (Sliwa 77.), Stawowy, Kubisz - Mech (Skrzynski 77.), Majewski

 

Pauzują: Ãngelo (kontuzja), Mikołajczak (kontuzja)

Odnośnik do komentarza

Naszym kolejnym rywalem będzie druga drużyna GKS Katowic. Ta drużyna jest najbardziej wspomagana ze wszystkich drugich drużyn w naszej lidze. Na początku sezonu było tam parę zawodników, a teraz jest już cały skład a w nim min. Jan Zapotoka (kiedyś Lech Poznań) czy nasz stary przyjaciel Mateusz Cholewiak. Który po nieudanej przygodzie w Niecieczy przeniósł się do ekstraklasowego GKS-u w którym raczej kariery nie zrobi. To był mecz! Nawet nie wiecie co czułem w trakcie meczu gdy strzelaliśmy bramki, gdy nagle nastąpił nagły zwrot akcji i naszym chłopakom zabrakło paliwa! Poczułem się jak na ekstraklasowym boisku, zamknąłem oczy i nie chciałem ich otwierać, jednak po chwili czar prysł i zobaczyłem że jesteśmy tutaj w Ostrowcu w trzeciej lidze, trzeba jak najszybciej wybiec z tego bagna..

 

[26 września, III Liga opolsko-śląska [1] KSZO Ostrowiec Św. - [6] GKS Katowice II 2:1]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,521 kibiców

 

Kosowski 13' Stawowy 48' - Ziajka 60'

 

Skład: Kupisz - Jania, Machi (Jagla 69.), Zielinski, Kosowski - Nowak, Ãngelo (Sliwa 63.), Stawowy, Kubisz - Mech (Skrzynski 46.), Majewski

 

Pauzują: Mikołajczak (kontuzja)

 

Wraz z prezesem Warzychą po meczu z GKS-em rozmawialiśmy co trzeba robić dalej. Ja przedstawiłem mu wizję, nowy kontrakt, status profesjonalny w następnym sezonie, scouting na wyższą skale i zakup Ãngelo jednak tego ostatniego raczej nie będzie w stanie nawet sprostać, brazylijczycy żądają kwoty 180 tysięcy złotych co jest moim zdaniem dużym wyzyskiem, jednak zrobimy wszystko aby go pozyskać gdy skończy mu się kontrakt lub przedłużyć wypożyczenie na dłużej. Zobaczymy co będzie dalej. Tymczasem czeka nas wyjazd do Kraśnika w którym zagramy z tutejszą Stalą. Stal zajmuje w tym sezonie jedenaste miejsce, czym zaskakuje media które wróżyły im raczej spadek z ligi. Co do samego spotkania to był to raczej mecz bez historii, szybkie gole dołujące rywala + dobra gra w obronie to chyba taktyka na każdego rywala.

 

[3 października, III Liga opolsko-śląska [11] Stal Kraśnik - [1] KSZO Ostrowiec Św. 1:4]
Kraśnik, Stadion MOSiR, 576 kibiców

 

Stadowski 58' - Stawowy 19' Majewski 41' 45+2' Sliwa 79'


Skład: Kupisz - Jania, Machi, Zielinski, Kosowski - Nowak (Sliwa 65.), Ãngelo, Stawowy, Kubisz - Mech, Majewski (Skrzynski 65.)

 

Pauzują: Mikołajczak (kontuzja)

 

Odnośnik do komentarza

REPREZENTACJA POLSKI:

Polska - Białorus [eliminacje ME] 0:2

Austria - Polska [eliminacje ME] 2:0

 

Co ciekawe z grupy wraz z Polską nie wyszła Hiszpania. Awans z pierwszego Bośni, z drugiego Austria a baraż został Białorusi.

 

---

 

Rywale mają wiele pobocznych problemów a mkniemy na przód, dzisiaj chyba jeden z ważniejszych pojedynków przeciwko Stali Stalowa Wola, możemy się od nich odbić na aż 12 punktów! Nie wiem co powiedzieć, niby na totalnym farcie wygraliśmy to spotkanie jednak chyba w żadnej z tych minut co remisowaliśmy nie dopuszczałem myśli nawet że może stać się inaczej.. Jest zwycięstwo i możemy już raczej spać spokojnie.

 

[11 października, III Liga opolsko-śląska [2] Stal Stalowa Wola - [1] KSZO Ostrowiec Św. 1:2]
Stalowa Wola, Stadion MOSiR, 738 kibiców

 

Zaniewski 78' - Majewski 3' Stawowy 90+1


Skład: Kupisz - Jania, Machi, Zielinski, Kosowski (Majka 54.) - Nowak (Sliwa 79.), Ãngelo, Stawowy, Kubisz - Mech (Skrzynski 54.), Majewski

 

Pauzują: Mikołajczak (kontuzja)

 

To miałbyć taki ważny dwumecz, jednak JKS zawodzi (a może jednak nie, połowa składu ma kontuzje) a tak to zwycięstwo w tym meczu będzie formalnością. Kibice przyjeżdżają i robią taką frekwencje to trzeba ładnie zagrać, 4-0 chociaż mogło być więcej, nawet z Pawlusem (wraca po kontuzji), nie byli w stanie nam zagrozić. Konsekwencje spełniamy założenia i staramy się grać jak najlepiej co przynosi skutki. A nasi rywale jak zaczarowani - 15 punktów przewagi.

 

[18 października, III Liga opolsko-śląska [1] KSZO Ostrowiec Św. - [6] JKS 1909 Jarosław 4:0]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,500 kibiców

 

Nowak 3' Machi 8' Mech 16' Kubisz 32'

 

Skład: Kupisz - Jania, Machi (Jagła 75.), Zielinski, Kosowski - Nowak, Ãngelo (Sliwa 75.), Stawowy (Tyrka 75.), Kubisz - Mech, Majewski

Odnośnik do komentarza

#Ten post może być bardzo ubogi gdyż mój komputer odmówił posłuszeństwa.. a nie miałem żadnej kopii gdyż wklejałem już gotowy tekst kliknąłem na dodaj odpowiedź i wywaliło mi kompa :hahaha:

 

 

REPREZENTACJA POLSKI:

Trenerem został Mariusz Rumak, w polskich mediach ta informacja została przekształcona w żart... Kto by się spodziewał że PZPN weźmie trenera bez doświadczenia i sukcesów nawet na scenie polskiej.

 

Polska - Gruzja [towarzyski] 0:0

Albania - Polska [eliminacje ME] 2:1 [Lewandowski]

 

---

 

KLUB:

KSZO Ostrowiec - Unia Ząbkowice [D] 2:1 [Majewski, Jania]

KSZO Ostrowiec - LZS Turbia [W] 0:3

KSZO Ostrowiec - Szczakowianka [D] 1:1 [Majewski]

 

Po tych wyczynach postanowiłem się rozstać z:

- Kamil Mikołajczak

- Tomasz Cichos

- Ãngelo

- Mateusz Dadacz

- Roger Pietrasiak

 

Ci zawodnicy raczej niczym nie zaskoczyli mnie, no może oprócz Brazylijczyka Ãngelo który po kontuzji stracił diametralnie formę i wraca do Brazylii.

 

RUNDA JESIENNA

Odnośnik do komentarza

Okienko zimowe 2015;

 

TOP 5 TRANSFERÓW W POLSCE:

Rafał Wolski (Legia Warszawa --> AZ Alkmaar) – 9,5 mln zł
Michał Żyro (Legia Warszawa --> Deportivo ) - 7 mln zł
Cezary Wilk (Wisła Kraków --> Aalesund) – 1,7 mln zł
Martin Csolle (Bańska Bystrzyca --> Śląsk Wroclaw) – 1,3 mln zł
Josef Ptacek (Jihlava --> Miedź) – 700 tys zł

TOP 5 TRANSFERÓW W EUROPIE:

Younes Belhanda (Montpellier --> Manchester United) - 46 mln $
Andre Ayew (Arsenal --> Manchester United) - 43 mln $
Erick Torres (Chivas --> Olimpique Marsylia) - 24 mln $
Lima (Bodafogo --> Ajax) - 19 mln $
Felipe Guiterrez (FC Twente --> Man.City) - 28.5 mln $

 

OKNO TRANSFEROWE:

Przychodzą: Marcin Byszewski (wolny transfer), Szymon Kapelusz (wolny transfer), Adrian Sosin (wolny transfer)

 

Było wiadome że szukam trzech piłkarzy, jeden środkowy pomocnik – wybór padł na Byszewskiego który może nie posiada wielkich umiejętności, lecz wydaje się że może się dobrze rozwinąć a do tego jego płaca nie należy do najwyższych. Jeden środkowy ofensywny pomocnik – wybór padł na młodego nieopierzonego Szymona Kapelusza który w swoich poprzednich klubach robił za takiego błyskotliwego pomocnika, który bardziej bazuje na przyspieszeniu, a nie jak reszta moich pomocników na sile, ma on zmotywować Kubisza do lepszej pracy na boisku. I ostatni gracz który chyba jest najlepszy z tej trójki to Adrian Sosin, będzie on miał za zadanie być tam gdzie nikt inny nie chce grać, brakło mi takiego wszechstronnego zawodnika który byłby w stanie zagrać na każdej pozycji.

 

Odchodzą: Tomasz Cichos (wolny transfer), Kamil Mikołajczak (wolny transfer), Roger Pietrasiak (wolny transfer), Mateusz Dadacz (ŁKS Łagów, wypożyczenie), Edward Majewski (Polonia Iłża, wypożyczenie)

 

Bardziej niż przychodzące transfery kibiców na pewno zdziwiły moje poczynania w odwrotną stronę, co do transferów Cichosa, Mikołajczaka i Pietrasiaka nie ma co się dziwić, to duet Dadacz – Majewski już tak. Z Dadaczem był jeden problem gdy już wchodził na boisko to raczej nie starał się strzelać do bramki a rozgrywać, przez co nie wypracowywał sobie dogodnych sytuacji, miejmy nadzieje że okres wypożyczenia w klubie z Łagów, da mu troszeczkę doświadczenia, ale też nie zabierze tego jego pazura, potrzebuje tylko lekkiego oszlifowania – nie straty piłkarza który w przyszłości może naprawdę zamieszać.Co do Majewskiego to za niego będzie wielki lincz od kibiców, ten zawodnik przecież strzelał bramki i dawał sobie radę, moim zdaniem jednak potrzebował nowej przygody, jego umiejętności nie rozrastały się aż tak jak powinny, a pomoc kolegów z drużyny którzy mogli go czegoś nauczyć nic nie pomogła. Wydaje się że ostatnią deską ratunku było to wypożyczenie, jeżeli ono nic nie da to jego licznik zatrzyma się na 63 bramkach dla naszej drużyny, a to byłby bolesny cios.

Odnośnik do komentarza

Wracamy z animuszem - czas na powrót trzeciej ligi, po wielu sparingach (około 40, z powodu czteromiesięcznej przerwy). Dzisiaj będziemy mieli okazję zmierzyć się z drugą drużyną Bogdanki, będzie to raczej mecz który nas sprawdzi a nie wypróbuje. Od początku było widać kto przyjechał tutaj żeby wygrać, mówią że z zakładnika nie ma pracownika i to prawda - w drużynie z Łęcznej grali tacy zawodnicy jak Pielorz czy Szałachowski i nie pokazali oni raczej niczego ciekawego.

 

[12 marca, III Liga opolsko-śląska [1] KSZO Ostrowiec Św. - [13] Bogdanka II 4:1]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,456 kibiców

 

Skrzynski 14' 43' Zielinski 50' Machi 69' - Pielorz 33'

 

Skład: Kupisz - Jania, Machi, Zielinski, Kosowski - Nowak, Tyrka, Stawowy (Byszewski 67.), Kubisz (Kapelusz 67.) - Mech* (Sosin 15.), Skrzynski

 

Na kolejny mecz będziemy musieli pojechać do wsi Przeciszów. Nie żebym był jakiś skromny czy coś w ten desent, ale wydaje mi się że ten awans jest już w naszych rekach, oprócz dwóch drużyn - Stali Stalowej Woli i Stali Nowa Dęba raczej nikt nie jest w stanie nas przegonić, dziesięć punktów przewagi jest dalej utrzymane po tym meczu.

 

[20 marca, III Liga opolsko-śląska [13] Przeciszovia Przeciszów - [1] KSZO Ostrowiec Św. 0:3]
Przeciszów, Podlesie 94, 571 kibiców

 

Machi 10' Kubisz 61' Nowak 76'

 

Skład: Kupisz - Jania, Machi, Zielinski, Kosowski - Nowak, Tyrka (Byszewski 64.), Stawowy, Kubisz - Mech, Skrzynski

Odnośnik do komentarza

Kolejny już dziewiętnasty mecz rozegramy w niepobliskim Kluczborku, drużyna ta jest raczej outsiderem w naszej lidze, gdyż zdobyła tylko 5 punktów ligowych. Wydaje mi się że nie ma zbytnio co opisywać, szybko wygrany mecz, bez zbytnich ceregieli, chyba jedyną rzeczą wartą uwagi było pojawienie się na boisku młodego Kajdy który wygrał miejsce na ławce rezerwowym z 36-letnim Sławomirem Jaglą i dopiero zaczyna pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu.

 

[26 marca, III Liga opolsko-śląska [16] MKS Kluczbork II - [1] KSZO Ostrowiec Św. 1:5]
Kluczbork, Stadion Miejski, 2586 kibiców

 

Rogodzinski 14' - Stawowy 8' 61' Skrzynski 24' 42' Kapelusz 77'

 

Skład: Kupisz - Jania, Machi (Kajda 64.), Zielinski, Kosowski - Nowak (Kapelusz 71.), Tyrka (Byszewski 54.), Stawowy, Kubisz - Mech, Skrzynski

 

Trzeci wyjazd z rzędu tym razem wyjątkowy - a dlaczego, gdyż gramy z drużyną z którą 'walczymy' o bezpośredni awans do drugiej ligi, mam troszkę obawy mimo tego że wyjazdy dobrze zaczeły nam wychodzić czy jesteśmy w stanie wygrać z MKS Stal Nowa Dęba, czy moi zawodnicy po ostatnich dobrych recenzjach mediów nie zejdą z dobrego toru, zobaczymy. Pozostawienie Skrzynskiego i Mecha bez żadnego mentora na pozycji napastnika było moim błędem, ale mam na to receptę którą przedstawię wkrótce.

 

[2 kwietnia, III Liga opolsko-śląska [3] MKS Stal Nowa Dęba - [1] KSZO Ostrowiec Św. 2:2]
Nowa Dęba, Stadion Samorządowego MOSiR, 2000 kibiców

 

Wolanski 15' Pisz 42' - Machi 24' Kubisz 37'

 

Skład: Kupisz - Jania, Machi, Zielinski, Kosowski (Karas 56.) - Nowak, Tyrka (Byszewski 56.), Stawowy, Kubisz - Mech (Sosin 56.), Skrzynski

Odnośnik do komentarza

Ten transfer chyba zostanie obwołany szaleństwem - wrócił syn marnotrawny - Michał Górniak (dla przypomnienia, sezon 12/13, 30/16/10/5/7.31, 4 liga) który nie przedłużył z naszym klubem kontraktu, po czym trafił do Unii Tarnów co było raczej jego życiowym błędem, młodzi zawodnicy raczej grać a nie siedzieć na trybunach, później kolejna klęska - transfer do Siarki w której zagrał więcej, ale bardziej rozczarował - ciekawe co pokaże u nas. (dobrze że mam dobrego scouta który go wyszukał bo reszta tych leni nic nie robi..) No i huknął, świetny gol Górniaka na 1:0, techniczny strzał z ponad 25 metrów! Mecz skończył się wynikiem 2:0 i przybliża on nas do mistrzostwa!

 

[9 kwietnia, III Liga opolsko-śląska [1] KSZO Ostrowiec Św. - [13] TS Czarni-Góra Żywiec 2:0]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,372 kibiców

 

Górniak 38' Karas 86'

 

Skład: Kupisz - Jania, Machi (Karas 67.), Zielinski, Kosowski (Majka 61.) - Nowak, Tyrka, Stawowy, Kubisz (Sliwa 61.) - Górniak, Skrzynski

 

Pierwszy mecz Górniaka w naszym klubie spowodował to że raczej próżno będzie w tym składzie szukać Mecha, który grał ostatnimi czasy fatalnie i przeniosłem go na ławkę rezerwowych. Kolejny wygrany mecz, no ciekawe widać skutki naszego mitingu, Górniak przeleciał dwa mecze i już prosi o przerwę w treningach przez brak kondycji. A zawodnicy którzy przebyli cały okres przygotowawczy według statystyk mają o 1/4 lepszą kondycję od Górniaka, to widać że mój reżim daje znaczące efekty.

 

[16 kwietnia, III Liga opolsko-śląska [1] KSZO Ostrowiec Św. - [13] Kolbuszowianka Kolbuszowa 3:0]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,485 kibiców

 

Górniak 9' Skrzynski 32' 82'

 

Skład: Kupisz - Jania* (Sosin 57.), Machi, Zielinski, Kosowski - Nowak, Tyrka, Stawowy, Kubisz - Górniak, Skrzynski

Odnośnik do komentarza

osiem kolejek do końca i chyba jedynym rywalem który może nam zagrozić to MKS Stal Nowa Dęba (18 punktów + jedna kolejka), reszta odstaje, słabą formę Stali wykorzystała LZS Turbia i zrównała się z nimi punktami (19 punktów straty do nas). Drużyna z Andrychowa naprawdę była dobrze dysponowana i czerwona kartka (Jania zagrał 100 mecz dla nas i zjadła go trema) wzmocniła jeszcze morale ich zespołu, jednak ich zapały zestudził gol Skrzynskiego w 34 minucie. Po przerwie było widać kto tutaj rządzi i gol wyrównujący Szuszkiewicza sprawił że wracamy z jednym punktem co jest dla mnie raczej dobrym wynikiem.

[23 kwietnia, III Liga opolsko-śląska [14] Beskid - [1] KSZO Ostrowiec Św. 1:1]
Andrychów, Stadion Miejski, 549 kibiców

Szuszkiewicz 61' - Jania 7 cz. Skrzynski 34'

Skład: Kupisz - Jania, Machi, Zielinski, Kosowski (Karas 7.) - Nowak, Tyrka, Stawowy, Kubisz - Górniak, Skrzynski


Kolejny mecz rozegramy z Wyzwoleniem Chorzów, co ciekawe mecz z AKS-em na trybunach obejrzy nasz kapitan - Michał Jania, któremu przedłużyli zawieszenie o 2 mecze (do 3), do tego dochodzi kontuzja Jagły i kartki Zielińskiego, nasza obrona w tym spotkaniu będzie wręcz eksperymentalna. O samym meczu nie ma co się rozwodzić, bardziej martwi nas to że w tym meczu trzej nasi najlepsi zawodnicy doznali urazów (Machi, Kubisz, Górniak), co do tego pierwszego jest to kwestia tygodnia-dwóch, co do pozostałej dwójki to jest dla niej już chyba koniec sezonu.

[30 kwietnia, III Liga opolsko-śląska [1] KSZO Ostrowiec Św - [13] AKS Wyzwolenie Chorzów. 4:1]
Ostrowiec, Stadion Miejski, 10,507 kibiców

Górniak 6' 71' 89' Majka 45+1' - Krol 80'

Skład: Kupisz - Sosin, Machi* (Karas 44.), Kajda, Kosowski - Nowak, Tyrka, Stawowy, Kubisz* (Majka 43.) - Górniak, Skrzynski (Mech 57.)

 

Odnośnik do komentarza

Kosowski, Kubisz, Górniak, Machi, Jania i Jagła - ta szóstka (piątka z pierwszej 11) nie wystąpi w tym meczu.. Ci piłkarze którzy walczyli o kontrakt na pewno go dostaną, świetny mecz Kapelusza, ten chłopak naprawdę wie na czym polega rozegranie piłki, wychodzenie na wolne pole, ten piłkarz nam się przyda. Pokazał się również Stawowy, który wraz ze wspomnianym Kapeluszem niszczył obronę rywali.

 

[30 kwietnia, III Liga opolsko-śląska [1] KSZO Ostrowiec Św - [11] Stal Kraśnik 5:1]
Ostrowiec, Stadion Miejski, 10,346 kibiców

Roslon 20' - Kazimierowicz 34' (sam.) Mech 44' Karas 45' Stawowy 61' Kapelusz 85'

Skład: Kupisz - Sosin, Zielinski (K.Stawowy 61.), Kajda, Karas (Szeliga 61.) - Nowak, Tyrka (Krawczyk 46.), Byszewski, Kapelusz, Mech, Skrzynski


b9bo6c.jpg

Odnośnik do komentarza

Jako że awansowałem do wyższej ligi zmieniłem walutę na euro.

 

REPREZENTACJA POLSKI:

Polska - Korea Północna [towarzyski] 1:0 [błaszczykowski]

 

Polska jest w rankingu na 100 miejscu.. A tymczasem nasza liga ma prawie trzy gwiazdki (brakuje jednego miejsca) + mamy dwa miejsca w LM.

---

 

KLUB:

KSZO Ostrowiec - GKS Katowice II [W] 2:1 [Zielinski x2]

KSZO Ostrowiec - JKS 1909 Jarosław [W] 5:3 [skrzynski x3, Zielinski, Karas]

KSZO Ostrowiec - Stal Stalowa Wola [D] 1:1 [sliwa]

KSZO Ostrowiec - KS Unia Ząbkowice [W] 3:2 [skrzynski, Gorniak, Byszewski]

KSZO Ostrowiec - LZS Turbia [D] 3:0 [Jarecki [sam], Stawowy, Gorniak]

 

Po tych sezonie postanowiłem pożegnać się z dwunastoma niespełnionymi talentami ze szkółki i dwójką doświadczonych graczy Sławomirem Jagłą (3/0/0/0/7.15) i Tomaszem Karasiem (11/3/0/0/7.22), którzy moim zdaniem są już w kwiecie wieku piłkarskiego i nie nadają się na salony. Jednym zawodnikiem który jak narazie dołączył jest Mateusz Kwiatkowski.

 

---

 

Anglia:

Mistrz: Manchester United [1] [86 punktów]

Bramki: Sergio Aguero [21] [Manchester City]

Spadek: Wigan, Blackpool, Southampton

Awans: Swansea, Fulham, Norwich

 

Hiszpania:

Mistrz: Real Madryt [1] [89 punktów]

Bramki: Falcao [28] [Atletico Madryt]

Spadek: Rayo, Las Palmas, Sporting

Awans: Granada, Almeria, [trwa finał]

 

Niemcy:

Mistrz: Leverkusen [3] [69 punktów]

Bramki: Andreas Cornelius [19] [Leverkusen]

Spadek: Duisburg, Furth, Hertha Berlin

Awans: Dusseldorf, Werder Brema, Bochum

 

Włochy:

Mistrz: Juventus [5] [85 punktów]

Bramki: Francesco Grandolfo [21] [brescia]

Spadek: Atalanta, Pescara, Crotone

Awans: Spezia, Sassuolo, Siena

 

Polska:

Mistrz: Legia [1] [59 punktów]

Bramki: Piotr Grzelczak [14] [Lechia Gdańsk]; Arkadiusz Piech [14] [Ruch Chorzów]; Matej Jelic [14] {Ruch Chorzów]; Michał Kucharczyk [14] [Legia Warszawa]

Jedenastka Sezonu: Kelemen (Śląsk) - Vage Nilsen (Legia), Kosut (Legia), Kamiński (Lech), Norambuena (Jagiellonia) - Janoszka (Lech), Ricardinho (Lechia), Swiderski (GKS Katowice), Możdżeń (Lech) - Kucharczyk (Legia), Wozniak (Zagłebie Lubin)

Spadek: Miedź, GKS Katowice

Awans: Piast, Górnik Zabrze

 

Belgia:

Mistrz: Anderlecht [2] [48 punktów]

Bramki: Leo Itaperuna [19] [standard]

Spadek: Antwerpia

Awans: Cercle Brugge

 

III Liga Opolsko-Śląska

Mistrz: KSZO Ostrowiec Św. [1] [77 punktów]

Bramki: Wojciech Osyra [17] [Przeciszovia Przeciszów]

Awans: KSZO Ostrowiec

Spadek: MKS Kluczbork II, Stal Kraśnik, Beskid, KKS Kolbuszowianka Kolbuszowa

 

TABELA

 

KSZO Ostrowiec

Pozycja: 1 miejsce

Prognoza Mediów: 8 miejsce

Finanse: €145.576 (+36.486)

Frekwencja: 10692

Odnośnik do komentarza

Dzięki :)

 

--

 

Bramkarze:

 

Krzysztof Kupisz (23 lata) (30/29/0/1/7.09) - W końcu się ustabilizował, jednak dalej zdarzają mu się głupie błędy, nie wiem co dalej, ale raczej dalej będzie numerem 1.

 

CEL: Prowadziliśmy rozmowy z wieloma bramkarzami lepszymi od Kupisza, odpowiedział tylko Sergei Pareiko, który nie zgodził się na płace rzędu 20 tysięcy euro rocznie.

 

Prawa Obrona:

 

Mirosław Kosowski (16 lat) (24/1/6/2/7.40) - rozegrał dobry sezon, jednak brakuje mu doświadczenia.

 

Tomasz Karas (32 lata) (11/3/0/0/7.22) - grał z różnym skutkiem na tej pozycji, to już nie ten sam zawodnik co rok temu - odszedł bez żalu.

 

CEL: Przychodzi zmiennik dla Kosowskiego.

 

Środek Obrony:

 

Sławomir Jagla (36 lat) (3/0/0/0/7.15) - poprostu nie dał rady i odchodzi, powodzenia w karierze menadżerskiej Sławomir!

 

Rafał Zielinski (18 lat) (28/5/0/2/7.26) - z przyrostem wieku w jego wypadku widać progres w psychice, niestety jego umiejętności są średnie i naprawdę niewiem czy da sobie radę w 2 lidze.

 

Maciej Machi (23 lata) (29/5/2/2/7.32) - był pewny - można powiedzieć że bez niego środek obrony w ogóle nie funkcjonował.

 

Krzysztof Kajda (16 lat) (3 -2-/0/0/0/6.86) - strasznie anemiczny, wrócił do U-18.

 

CEL: Nie będzie tutaj żadnych transferów, w obwodzie jest parę fajnych talentów więc nie ma to sensu żebym sprowadzał jakiegoś emeryta-rencistę.

 

Lewa Obrona:

 

Michal Jania (26 lat) (26/1/4/1/7.03) - grał dobrze, ale końcówka sezonu nie była jego, zobaczymy co zagra w 2 lidze.

 

Adrian Sosin (22 lata (4 -4-/0/1/0/7.08) - dobry zawodnik, daje rade na skrzydłach i na ataku, zostaje na kolejny sezon.

 

CEL: Jania jest kapitanem, myślę że gdybyśmy awansowali odrazu do pierwszej ligi to raczej byłby to jego ostatni sezon.

 

Środkowi Pomocnicy:

 

Michal Tyrka (23 lata) (19 -3-/2/3/0/6.87) - jest rozgrywającym co zbytnio mu nie wychodzi, zostanie kolejny sezon bo narazie nie mogłem nikogo sciągnąć.

 

Łukasz Nowak (28 lat) (28/4/5/2/7.18) - grał dobrze, nie mam żadnych zastrzeżeń, wydaje mi się tylko że on jest tylko dobry, bez niego zespół mógłby grać dalej to samo, zobaczymy co będzie w drugiej lidze.

 

Sławomir Stawowy (18 lat) (28/8/8/2/7.21) - nie grał na swojej pozycji a i tak gra dobrze, gra nawet w młodzieżowej reprezentacji Polski wraz z Kubiszem. Ciągle się rozwija i nie długo mogę nie dać rady go utrzymać w klubie.

 

Marcin Byszewski (22 lata) (2 -5-/1/1/0/7.06) - dobry zawodnik, bardzo możliwe że zastąpi Tyrkę w pierwszym składzie.

 

Bartosz Krawczyk (16 lat) (2 -3-/0/1/0/6.94) - młody - głodny gry, myślę że będą z niego ludzie.

 

CEL: Wszyscy zostają i walczą o pierwszą jedenastkę.

 

Lewa Pomoc:

 

Damian Miśkowiec (21 lat) (0 -8-/0/0/0/6.85) - odchodzi, nie mam w planach grać skrzydłami.

 

CEL: Sprzedaż Miśkowca.

 

Prawa Pomoc:

 

Adam Majka (19 lat) (6 -6- /2/4/1/6.95) - o prawej pomocy wszyscy zapomnieli, szkoda że wraz ze skrzydłami zapomniałem również o nim.

 

CEL: Majka zostanie przekwalifikowany na ŚPO.

 

Środkowy Pomocnik Ofensywny:

 

Janusz Kubisz (19 lat) (23 -2-/4/12/4/7.36) - Ma straszne problemy ze stabilnością formy, jednak dalej jest moim najlepszym zawodnikiem.

 

Franciszek Sliwa (19 lat) (4 -11-/3/2/0/6.88) - nie wiem co się z nim dzieję, to jest ostatni gwizdek - moja cierpliwość się kończy i wystawiam go na listę transferową.

 

Szymon Kapelusz (21 lat) (3 -3-/2/3/0/7.40) - dobry zawodnik, wygryzł Sliwę i raczej jest to jego sezon.

 

CEL: Sprzedaż Śliwy.

 

Napastnicy:

 

Edward Majewski (20 lat) (-) - grał na wypożyczeniu po którym raczej nie prędko zawita do pierwszego składu.

 

Michał Mech (19 lat) (22 -3-/7/8/1/7.10) - co z tego że statystyki dobre skoro nie potrafi wykorzystać żadnej sytuacji 1vs1, zostanie wypożyczony.

 

Michał Gorniak (21 lat) (7/7/2/2/7.69) - zobaczymy jak będzie grał po sezonie przygotowawczym. W tych siedmiu meczach grał świetnie.

 

Arkadiusz Skrzynski (17 lat) (15 -7-/11/3/2/7.25) - rozwija się świetnie, brakuje mu lekko skuteczności ale to da się nadrobić.

 

CEL: Majewski i Dadacz po wypożyczeniach przeniesieni do U-21. W ich miejsce Kwiatkowski i jeden młodzik który przybędzie z Warty Poznań.

Odnośnik do komentarza

OKNO TRANSFEROWE:

Nasz budżet został zwiększony tak że byliśmy w stanie zatrzymać Kubisza i Stawowego przy czym również myśleć o zaciągu afrykańskim który dołączy do nas w odpowiednim czasie. Nasze problemy ograniczały się do dwóch pozycji - środka pomocy i napastnika który będzie strzelał gole, może te transfery bardzo obciążyły nas budżet, jednak ja wierze że uda się awansować. Pierwszym zawodnikiem którego ściągnąłem był Bartosz Smolarczyk który w poprzednim sezonie występował w Koronie Kielce. Jest to prawy obrońca który jest w moim składzie na zasadzie - a może wypali, jeżeli nie pokaże nic ciekawego zapewne odejdzie tak szybko jak tutaj przybył. Kolejnym zawodnikiem który przybył na tej samej zasadzie jest Kamil Abramowicz z Warty Poznań, jest to napastnik - jak już znacie moje podejście do zawodników na tej pozycji wiecie że jestem w stanie zrobić wszystko z zawodnikiem który nie strzela bramek. Ponadto już nie długo przychodzi pewna perełka z CIV-u i trzeba będzie jej zrobić miejsce. Kolejnym piłkarzem który od dzisiaj będzie zamieszkiwał Ostrowiec Św będzie bramkarz, co raczej nie będzie zaskoczeniem. A jest nim Grzegorz Stefaniuk. Przybyło trzech młodzieniaszków do drużyny U-21, najważniejszym z nich był Andreja Vuletic, jest on owocem otwarcia się na rynek bałkański. Jedynym zawodnikiem który odszedł i będę go żałował to Edward Majewski, ojciec 63 bramek w 82 występach dla naszego klubu.

 

Przychodzą: Michal Smolarczyk (Korona Kielce, prawy obrońca), Kamil Abramowicz (Warta Poznań, napastnik), Grzegorz Stefaniuk (Pogoń Siedlce, bramkarz), Andreja Vuletic (Serbia, środek pomocy)

 

Odchodzą: Franciszek Sliwa (Lubrzanka Kajetanów, wolny transfer), Damian Miśkowiec (OKS Mokrzyszów, wolny transfer), Michał Mech (Spartakus Dalaszyce, wypożyczenie). Michal Tyrka (szuka klubu), Mateusz Dadacz (szuka klubu), Edward Majewski (szuka klubu)

Odnośnik do komentarza

Czas na pierwszy sprawdzian - czy jesteśmy godni aby grać w 2 lidze? Zobaczymy. Graliśmy bardzo chaotycznie jak zawsze w pucharach. Ten mecz niczego nie może nam powiedzieć.

 

[13 lipca, Puchar Polski Runda Kwalifikacyjna [2W] Puszcza - [2Z] KSZO Ostrowiec Św 3:1]
Niepołomice, przy ul.Kusocińskiego, 376 kibiców

Glaz 25' 44' Batrovic 86' - Kubisz 18'

Skład: Stefaniuk - Kosowski, Machi, Zielinski, Jania - Krawczyk, Byszewski (Kapelusz 59.), Nowak, Kubisz* (Majka 65.) - Kwiatkowski (Górniak 49.), Skrzynski

 

Do klubu dołączył Andrzej Kosinski z Jagiellonii Białystok, ma on być wypożyczony przez 6 miesięcy aż nie przybędzie do nas zaciąg z Afryki. Kontuzje Kubisza i Sosina trochę nas osłabią na początku sezonu ale myślę że damy radę. Wstyd.. Trzy bramki i rywale tak naprawdę nie musieli nic robić.. dostawali podania i musieli je tylko wykończyć..

 

[27 lipca, II Liga Grupa Zachodnia KSZO Ostrowiec Św - Gryf Wejherowo 1:3 ]
Ostrowiec, Stadion Miejski, 11,849 kibiców

Kwiatkowski 43' - Gicewicz 28' 77' Szuprytowski 89'

Skład: Stefaniuk - Kosowski (Smolarczyk 46.), Machi, Zielinski, Jania - Stawowy, Kosinski (Byszewski 67.), Nowak, Kapelusz - Kwiatkowski, Skrzynski (Abramowicz 76.)

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...