Skocz do zawartości

Wiwat przegranym.


el_eldorador

Rekomendowane odpowiedzi

REPREZENTACJA POLSKI:

Słowacja - Polska [towarzyski] 3:2 [błaszczykowski, Lewandowski]

Polska - Bośnia [eliminacje ME] 0:1

Polska - Chile [towarzyski] 1:1 [Lewandowski]

 

OKNO TRANSFEROWE:

  • Chyba największym moim posunięciem w tym okienku transferowym było odejście Marka Osucha do Dolcanu Ząbki za 150 tysięcy złotych, kibice linczowali mnie, twierdzą że to mała suma jak za takiego piłkarza, jednak moim zdaniem nie ma sensu aby zawodnik takiej klasy psuł sobie karierę a także klubowi - nie potrzebujemy piłkarza który ciągłe płacze w mediach że nie szukam dla niego klubu, mimo złożonej przysięgi - a więc rozstaliśmy się może nie w pokojowych nastrojach, ale mamy już to za sobą. Do kompletu odeszli: Kamil Leszczyński, Lukasz Bendarz, Michal Kazimierski, Damian Małkowski, Adam Stachowiak, Damian Szala - starałem się w tym okienku uporządkować ławkę rezerwowych, nie potrzebni zawodnicy odeszli a nowi miejmy nadzieję pokażą coś więcej.

 

  • Transfery przychodzące naprawdę przemyślałem w 100%, do klubu przyszli: Ukrainiec: Vyacheaslav Shushkovskyi, który przyszedł do naszego klubu na zasadzie wypożyczenia (płacimy jego płace) z Howerla, ma on być konkurentem dla Adama Majki, jednak po sparingach wydaje się że to Ukrainiec ma większe szanse. Kolejnym skrzydłowym tym razem lewym w naszym klubie został Damian Miśkowiec, sparingi również pokazały to że może grać w pierwszej jedenastce, jednak wydaje mi się że może być tylko solidnym rezerwowym. Kolejnym problemem jest kontuzja Majewskiego (3 miesiące) w jego miejsce został ściągnięty Szymon Martus, umiejętnościami przewyższa o wiele Majewskiego jednak na przestrzeni lat w KSZO to nie wszystko*, ostatnim zawodnikiem którego ściągnąłem na Stadion Miejski jest bramkarz Mateusz Kryczka, który również będzie u nas grał na wypożyczeniu, jednak nie musimy mu płacić pensji (dlatego go ściągnąłem), główne będzie wystawiany gdy Kupisz będzie miał problemy.

 

W skrócie:

Przychodzą: Vyacheaslav Shushkovskyi (100% płacy, Howerla), Damian Miśkowiec (wolny transfer), Szymon Martus (wolny transfer), Mateusz Kryczka (bezpłatne wypożyczenie, Dolcan Ząbki)

 

Odchodzą: Marek Osuch (Dolcan Ząbki, 150.000 zł), Kamil Leszczynski (wolny transfer), Łukasz Bendarz (wolny transfer), Michal Kazimierski (wolny transfer), Damian Małkowski (wolny transfer), Adam Stachowiak (wolny transfer), Damian Szala (wolny transfer)

Odnośnik do komentarza

Kolejny raz z Granatem, miejmy nadzieję że tym razem pokażemy coś więcej niż styl na boisku. Zespół gości w tym sezonie będzie walczył o utrzymanie się w lidze, jak narazie są w strefie spadkowej. No cóż, mecz nie był wysokich lotów, pomimo braku Kubisza i Karasa czyli dwójki liderów potrafiliśmy konstruować piękne akcje, świetny mecz Śliwy który naprawdę pokazał że warto na niego stawiać, widać że ma talent brakuje jednak zimnej głowy w kluczowych meczach. Nie ma co się jednak podniecać, teraz czeka nas ważny mecz z KS Tymbarkiem.

 

[14 marca, III Liga małopolsko-świętokrzyska [6] KSZO Ostrowiec Św. - [13] Granat Skarżysko 5:2]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,000 kibiców

 

Sliwa 14' 60' 90' Kowalczyk 39' 65' - Zych 56' 68'

 

Skład: Kupisz - Wronski, Jagła, Zielinski, Jania - Nowak, Shushkovskyi (Majka 57.), Jedryas (Miśkowiec 57.), Śliwa - Martus (Mech 57.), Kowalczyk

 

Pauzują: Kubisz (kontuzja), Majewski (kontuzja), Karas (kartki)

 

KS Tymbark - to nasz kolejny rywal, ale nie taki normalny - to jest mecz raczej o wszystko, o możliwość walki o tytuł gdyż pierwszej Resovii podwinęła się noga z dość łatwym rywalem Wisłą Sandomierz (x3 Trakul), także wydaje mi się że to jest mecz o wszystko dla obydwóch drużyn. Ktoś może powiedzieć że remis w tym spotkaniu to taka jakby przegrana - nic bardziej mylnego, to sukces - świetnie spisał się dzisiaj nasz bramkarz Kupisz który był jak niezdobyta forteca! Świetny mecz, szkoda tylko że nie potrafimy grać z kontry.

 

[21 marca, III Liga małopolsko-świętokrzyska [6] KS Tymbark - [4] KSZO Ostrowiec Św. 1:1]
Tymbark, Tymbark 249, 807 kibiców

 

Drag 27' - Kowalczyk 39'

 

Skład: Kupisz - Wronski, Jagła, Zielinski, Jania - Nowak (Zbikowski 73.), Shushkovskyi, Jedryas (Miśkowiec 59.*) (Majka 78.), Śliwa - Martus (Mech 46.), Kowalczyk

 

Pauzują: Kubisz (kontuzja), Majewski (kontuzja)

Odnośnik do komentarza

Zaraz po przyjeździe z Tymbark otrzymałem smsa w którym pisało:

 

- Jesteś potrzebny w klubie, popieramy Cię, jednak jeżeli chcesz możesz odejść w każdej chwili.

 

A pisał do mnie Prezes, nie zwiedzalem zbytnio o co chodzi, w tym czasie wraz z trenerami obmyślaliśmy co możemy zrobić aby awans nastąpił w tym sezonie. Nie wiedząc co mnie czeka pojechaliśmy wraz z piłkarzami do klubu gdzie osłuchałem rozmowę Prezesa Wysockiego z jakimś człowiekiem:

 

- Lepszy kontrakt, dwa razy większy budżet płacowy, lepsza reputacja - Szterling na pewno nas wybierze, niech pan się nie łudzi że zostanie w jakimś klubie na wsi..

- Kim pan jest? Może zaczęlibyście rozmawiać ze mną o mojej przyszłości a nie robicie to potajemnie.. - wszedłem w rozmowę jak bohater wracający z bitwy.

- Jestem trenerem Bytovii Bytów proponujemy Panu posadę w naszym klubie, dwa razy wię..

- Nie interesuje mnie ta posada, mam ważny kontrakt i zamierzam go dopełnić, no chyba że jakaś reprezentacja mnie wezwie..

- Ale..

- Nie ma żadnego ale - proszę wyjść, przygotowujemy się tutaj do kolejnego meczu..

 

Po czym Prezes Wysocki odpalił:

 

- Szterling, królu złoty, jak Ci dziękować?

- Po prostu niech Pan pójdzie i niech robi swoje a ja się zajmę drużyną..

- W porządku..

 

Dzisiaj rozgrywamy drugi mecz o wszystko z Dalinem Myślenice - wygramy to mamy wszystko w naszych rękach - przegramy - mamy już raczej taką dużą stratę do Resovii że to byłby koniec. Niektórzy zawodnicy Dalinu to naprawdę dobrzy grajkowie, jednym z najlepszych zawodników na pewno jest Maciej Papiez który ma na koncie 12 bramek w tym sezonie. Ważnym ogniwem na pewno jest też Wojciech Cygal, który dzieli i rządzi w obronie Dalinu, na nich trzeba uważać żeby nie zrobili jakiegoś niepotrzebnego zamieszania i nie zabrali nam cennych punktów. Co za mecz! Wielkie słowa uznania na pewno powinny pójść do napastników, Martus strzelił cztery gole, a Kowalczyk ściągał mu obrońców, dużo się dzisiaj narobił i należał mu się ten gol w 72 minucie. Na górze tabeli uśmiechnęło się do nas szczęście, Resovia zremisowała z Wołą Redzińską i tracimy do nich tylko cztery punkty.

 

[28 marca, III Liga małopolsko-świętokrzyska [5] KSZO Ostrowiec Św. - [3] Dalin Myślenice 5:1]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,072 kibiców

 

Martus 7' 23' 30' 42' Kowalczyk 72' - Walczak-Wójciak 24'

 

Skład: Kupisz - Karas, Jagła, Zielinski, Jania - Nowak, Majka, Jedryas, Śliwa (Kubisz 53.) - Martus, Kowalczyk

 

Pauzują: Miśkowiec (kontuzja), Majewski (kontuzja)

Odnośnik do komentarza

REPREZENTACJA POLSKI:

Polska - Austria [eliminacje ME] 1:1 [Małecki]

Polska - Nowa Zelandia [towarzyski] 3:0 [Teodorczyk x2, Jankowski]

 

Tabela:

1.Cracovia II - 40 pkt (nie może awansować)

2. Resovia - 40 pkt

3. Dalin - 37 pkt

4. KSZO - 36 pkt

5. KS Tymbark - 35 pkt.

6. Wisła Sandomierz - 34 pkt.

7. Wołania Woła - 33 pkt.

---

 

Resovia Rzeszów - najważniejszy rywal w drodze o awans, gdybyśmy dzisiaj dali radę wygrać to byli byśmy coraz bliżej, później czekają nas tylko pojedynki z Wołanią i Wisła z górnej części tabeli, także wygrywamy i czekamy na potknięcie rywali. Stałe fragmenty gry, gra z kontry i ustawienie w defensywie to nasze najgorsze błędy - sam Hajduk potrafił ściągać trzech graczy na siebie.. ale co zrobić, szkoda - ustawienie (4-5-1 z Mechem jako lis) dało nam dużą przewagę jednak nie było już czego ratować bo mecz był przegrany.

 

[5 kwietnia, III Liga małopolsko-świętokrzyska [2] Resovia Rzeszów - [4] KSZO Ostrowiec Św. 4:2]
Rzeszów, Stadion Uniwersytecki, 1107 kibiców.

 

Ogrodnik 14' Hajduk 36' 63' Slaby 52' - Kowalczyk 40' Mech 84'

 

Skład: Kupisz - Karas, Jagła, Zielinski, Jania (Cichos 52.) - Nowak, Majka, Jedryas, Kubisz - Martus (Mech 52.), Kowalczyk (Zbikowski 69.)

 

Pauzują: Miśkowiec (kontuzja), Majewski (kontuzja)

Odnośnik do komentarza

Do miasta przyjechaliśmy jako przegrani, jednak z tą myślą nie można iść skoro mamy taki łatwy terminarz na koniec sezonu, trzeba spiąć dupę i każdy z tych meczy wygrać, wtedy możemy mówić że jesteśmy przegrani.. Dzisiaj zagramy z Wisłą w Sandomierzu. Będzie to 21 Kolejka, miejmy nadzieję że szczęśliwa dla nas. W składzie są dwie zmiany za Kowalczyka - Mech, a za Kupisza - Kryczka. To chyba był pierwszy wyjazd na który miało przyjechać aż 1400 kibiców (razem) obydwóch klubów. Na początek spotkania wyszliśmy trochę bojaźliwie, rywale bardziej agresywnie przez co mogli na początku strzelić bramkę co raczej trwale uśpiło nas w sen zimowy, jednak dzięki Mechowi gra ofensywna zaczęła się kleić, zaczął Jagła z główki z rzutu rożnego, a skończył Mech, który otrzymał prezent w wpakował piłkę z 16 do bramki.

 

[11 kwietnia, III Liga małopolsko-świętokrzyska [5] Wisła Sandomierz - [6] KSZO Ostrowiec Św. 0:2]
Sandomierz, Miejski Stadion Sportowy, 1406 kibiców

 

Jagła 26' Mech 73'

 

Skład: Kryczka - Karas, Jagła, Zielinski (Cichos 62.), Jania - Nowak (Zbikowski 62.), Majka, Jedryas, Kubisz - Martus (Kowalczyk 62.), Mech

 

Pauzują: Miśkowiec (kontuzja), Majewski (kontuzja)

 

Może mieliśmy szczęście w poprzednim meczu, jednak jesteśmy w formie i trzeba pokazać to krytykom. Poprzedni mecz z Wierną w pierwszej kolejce przegraliśmy 0:1, jednak teraz Wierna ma duże kłopoty kadrowe gdyż ich główne motory napędowe doznały kontuzje a dokładnie: Marreiros ('słynny' Portugalczyk w trzeciej lidze) i Malinowski. Jak to mówią takich meczy nie można przegrywać - przegraliśmy i nie mam nic więcej do dodania..

 

[18 kwietnia, III Liga małopolsko-świętokrzyska [4] KSZO Ostrowiec Św. - [10] Wierna Małogoszcz 1:2]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,000 kibiców

 

Zbikowski 76' - Debiczak 8' Wozniak 33'

 

Skład: Kryczka - Karas, Jagła, Zielinski, Cichos - Nowak, Majka (Shushkovskyi 52.), Jedryas, Sliwa (Mikołajczyk 52.) - Martus (Zbikowski 52.), Mech

 

Pauzują: Miśkowiec (kontuzja), Majewski (kontuzja), Jania (kartki), Kubisz (kartki)

Odnośnik do komentarza

osiem meczy, 10 punktów straty.. A my się przygotujemy się do meczu z Izolatorem i zamierzam przetestować nową taktykę. Po meczu z Wierną byliśmy przygnieceni do ściany, taktyka która przez prawie dwa sezony dawała nam wszystko co chcieliśmy teraz zaczęła zawodzić, wraz ze sztabem odrazu ruszyliśmy do klubowej szatni i myśleliśmy co by tutaj zrobić żeby wszystko wróciło do normy, do głowy przyszła nam taktyka która dobrze działała w drugiej połowie z Resovią czyli 4-5-1 z dwoma środkowymi pomocnikami (odbierający piłkę + cofnięty rozgrywający) + ofensywnym pomocnikiem (w trzeciej lidze praktycznie wszyscy grają przez środek mało kto ma dobre skrzydła) jako schodzący napastnik i strategią osobno dla każdego rywala, wynik tej formacji możecie widzieć poniżej:

 

[25 kwietnia, III Liga małopolsko-świętokrzyska [6] KSZO Ostrowiec Św. - [13] Izolator Boguchwała 7:2]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 9,999 kibiców

 

Kubisz 4' 21' 90+1 Mech 10' 39' 45+2 50' - Lukasik 22' 30'

 

Skład: Kryczka - Karas, Jagła, Zielinski, Cichos - Nowak, Zbikowski, Kubisz, Majka, Jedryas - Mech

 

Pauzują: Majewski (kontuzja)

 

Kolejny mecz i nowe nadzieje, Mech w końcu zaskoczył, ta taktyka jest idealna dla jego umiejętności (nie zbyt szybki, wykończenie 13, dosyć dobre statystyki psychiczne), jeżeli będzie się rozwijał tak jak ludzie w klubie wróżą to wydaje mi się że długo tutaj nie pobędzie, ja natomiast zamierzam zrobić z niego czołowego napastnika jeżeli jego forma nie przystanie nawet na moment. Co do dzisiejszego meczu gramy z Juventą Starachowice, czyli z dawnymi przyjaciółmi, którzy mogą nam spłatać figla. Co ciekawe Juventa jest na 8 miejscu w lidze a to jest na pewno spore zaskoczenie gdyż oprócz Adriana Wodki, nie ma tam żadnego zawodnika przekraczającego 19 lat. Mecz wygrany, styl sredni, jednak co poradzić - wygrana to wygrana.

 

[3 maja, III Liga małopolsko-świętokrzyska [4] KSZO Ostrowiec Św. - [8] Juventa Starachowice 3:1 ]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,063 kibiców

 

Majka 25' Mech 31' Nowak 33' - Trela 81'

 

Skład: Kryczka - Karas, Jagła (Machi 64.), Zielinski, Jania - Nowak, Zbikowski (Mikołajczak 64.), Kubisz (Shushkovskyi 64.), Majka, Jedryas - Mech

Odnośnik do komentarza

Tabela:

1. Resovia - 51 pkt.

2. Dalin - 49 pkt.

3. Cracovia II - 48 pkt. (nie może awansować)

4. KSZO - 45 pkt.

5. Wołania Woła - 45 pkt.

 

Zaraz po meczu z Juventą poszliśmy zobaczyć w internecie jak spisali się nasi rywale, Resovia zremisowała z Hutnikiem, a Dalin wygrał 3-0 z Cracovią (!). W dniu dzisiejszym gramy przeciwko Wołanii, ten kto wygra zachowa szanse, przy każdym meczu to mówię ale jest dla mnie to piekielnie ważne żeby awansować. To był mecz, nie wiem czy tak na moich graczy działa nowa taktyka czy znakomita forma Mecha, to jest pytanie raczej retoryczne. Niestety Resovia wygrała swój mecz i mamy do niej sześć punktów straty.

[9 maja, III Liga małopolsko-świętokrzyska [5] Wołania Woła Rzędzińska - [4] KSZO Ostrowiec Św. 1:3]
Woła Rzędzińska, Woła Rzędzińska 459c, 486 kibiców

 

Cabała 50 ' - Jedryas 8' Jagła 21' Mech 83'

 

Skład: Kryczka - Karas, Jagła (Machi 50.), Zielinski, Jania - Nowak, Zbikowski (Mikołajczak 50.), Kubisz, Majka, Jedryas - Mech

 

Mecze do rozegrania:

1. Resovia 54 pkt. vs Cracovia (2.), Granat (12.), KS Tymbark (6.), Dalin (3.), Juventa (8.)

2. Cracovia II 51 pkt. vs Resovia (1.), Wierna (11.), Wisła Sandomierz (7.), Izolator (13.), Wołania Woła (5.)

3. Dalin 50 pkt. vs Granat (12.), Tymbark (6.), Juventa (8.), Resovia (1.), Wierna (11.)

4. KSZO 48 pkt. vs Szreniawa (14.), Hetman (15.), Przebój (9.), Karpaty (16.), Hutnik (10.)

5. Wołania 45 pkt. vs Hetman (15.), Przebój (9.), Karpaty (16.), Hutnik (10.), Cracovia (2.)

Odnośnik do komentarza

Przed tym meczem rozważano czy Jagła poradzi sobie z presją (zagra przeciwko dawnemu klubowi), ale nikt chyba nie spojrzał na jego licznik który bije już 35 lat, sam zainteresowany raczej skupiał się na tym żeby rozegrać cały mecz gdyż kondycyjnie już nie wyrabia, ale dalej jest solidnym punktem obrony. Nie rozumiem co robią moi zawodnicy, czy też awans całkowicie zakrywa im pole widzenia, czy to ja popełniłem gdzieś błąd? Mamy 14 strzałów oddanych na bramkę przeciwnika i tylko jeden wpada do bramki.. Cieszy tylko fakt powrotu Majewskiego i pierwszej bramki po czteromiesięcznej absencji.

 

[16 maja, III Liga małopolsko-świętokrzyska [4] KSZO Ostrowiec Św. - [14] Szreniawa Nowy Wiśnicz 1:1]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,357 kibiców

 

Majewski 72' - Krzak 47' (k.)

 

Skład: Kryczka - Karas, Jagła, Zielinski, Jania - Nowak (Sliwa 47.), Zbikowski, Kubisz, Majka (Shushkovskyi 47.), Jedryas - Mech (Majewski 47.)

 

Kolejny mecz gramy ze już to można powiedzieć spadkowiczem trzeciej ligi - Hetmanem Włoszczowa, zobaczymy co pokażą moi zawodnicy na zakończenie sezonu. Miał to być łatwy mecz, jednak było zupełnie inaczej, tutaj Hetman dyktował tempo gry, jednak dzięki naszym kontrom udało się zneutralizować pokusy przeciwnika i wygrać ten mecz.

 

[23 maja, III Liga małopolsko-świętokrzyska [15] Hetman Włoszczowa - [4] KSZO Ostrowiec Św. 2:4 ]
Włoszczowa, OSiR Włoszczowa, 1972 kibiców

 

Tomczyk 52' Matras 71' - Nowak 33' 57' Majewski 51' Kubisz 65'

 

Skład: Kryczka - Karas, Jagła, Zielinski, Jania - Nowak, Zbikowski, Kubisz, Majka, Jedryas (Shushkovskyi 48.) - Mech (Majewsk 48.)

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj gramy przeciwko Przebojowi Wolbrom, który był tryumfatorem pucharu okręgowego w sezonie 2014. Pojedynek ten powinien być bardzo łatwy, gdyby nie forma moich zawodników i także mnie jako menadżera, już rozmyślam nad nowym sezonem, nad nową taktyką i nowymi zawodnikami. Jedyne słowa które cisną się na usta to frustracja, bezsilność.. Nie pojmuje tego jak można było przegrać ten mecz.. Brawa dla Resovii za awans do 2 ligi (zremisowała 3:3 z Tymbarkiem i nikt nie ma szans jej prześcignąć)

 

[30 maja, III Liga małopolsko-świętokrzyska [3] KSZO Ostrowiec Św. - [8] Przebój Wolbrom 2:2]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,356 kibiców

 

Mech 6' 41' - Czarnecki 28' Radlinski 75' (k.)

 

Skład: Kryczka - Karas, Jagła (Machi 75.), Zielinski, Jania - Nowak, Zbikowski (Sliwa 75.), Kubisz (Mikołajczak 75.), Majka, Shushkovskyi - Mech

 

Pauzują: Jedryas (kontuzja)

 

Cała liga prawi komplementy Resovii i jej trenerowi, a ja? dalej żyłem niespełnioną szansą, ale zrobię wszystko aby następny sezon był nasz. Kolejnym przeciwnikiem na naszej drodze będzie drużyna Karpaty Krosno. Karpaty w tym sezonie zawodzą i to już jest pewne że spadną z ligi. Już cała ławka rezerwowych wraz ze mną opuszczała powoli stadion przy ul. Legionów, jednak usłyszałem jęk zawodu i zobaczyłem że biegnie do mnie ucieszony Majewski, który okazał się strzelcem gola w ostatnich sekundach meczu!

 

[7 czerwca, III Liga małopolsko-świętokrzyska [16] Karpaty Krosno - [3] KSZO Ostrowiec Św. 0:1 ]
Krosno, przy ul. Legionów, 567 kibiców

 

Majewski 90+3

 

Skład: Kryczka - Karas, Machi, Zielinski, Jania - Nowak, Zbikowski, Sliwa (Miśkowiec 62.), Shushkovskyi, Skrzynski (Majewski 46.) - Mech

 

Pauzują: Kubisz (kadra), Jedryas (kontuzja), Majka (kartki)

Odnośnik do komentarza

Ostatni mecz sezonu rozegramy z Hutnikiem Kraków, który niezbyt dobrze spisuje się w tym sezonie. Kibice na pewno spodziewali się lepszego miejsca w lidze, ale to już nie nasz problem. Ostatecznie kończymy na drugim miejscu w tabeli, co nie premiuje awansem, szkoda tego sezonu, ale co zrobić - trzeba zagrać w kolejnym tak aby awansować.

 

[13 czerwca, III Liga małopolsko-świętokrzyska [2] KSZO Ostrowiec Św. - [10] Hutnik Kraków 2:0]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 11,871 kibiców

 

Nowak 56' Majewski 60'

 

Skład: Kryczka - Karas, Machi, Jagła, Jania - Nowak, Zbikowski, Kubisz (Mikołajczak 46.), Majka, Shushkovskyi (Miśkowiec 46.) - Mech (Majewski 46.)

 

Pauzują: Kubisz (kadra), Jedryas (kontuzja), Majka (kartki), Zieliński (kontuzja)

 

Anglia:

Mistrz: Manchester City [1] [84 punktów]

Bramki: Peter Crouch [25] [stoke]

Spadek: Norwich, Swansea, Fulham

Awans: Blackpool, Blackburn, Reading

 

Hiszpania:

Mistrz: Barcelona [1] [83 punktów]

Bramki: Falcao [25] [Atletico Madryt]

Spadek: Granada, Deportivo, Almeria

Awans: Las Palmas, Racing, [trwa finał]

 

Niemcy:

Mistrz: Leverkusen [2] [76 punktów]

Bramki: Vaclav Kadlec [20] [borussia Dortmund]

Spadek: Dussedorf, Werder Brema

Awans: Furth, Freiburg

 

Włochy:

Mistrz: Juventus [4] [77 punktów]

Bramki: Gianluca Caprari [18] [AS Roma]; Andrea Catellani [18] [Crotone]

Spadek: Empoli, Sassuolo, Empoli

Awans: Cagliari, Brescia, Parma

 

Polska:

Mistrz: Jagiellonia [1] [61 punktów]

Bramki: Piotr Grzelczak [15] [Lechia Gdańsk]

Spadek: Korona, Cracovia

Awans: Zawisza, GKS Katowice

 

Belgia:

Mistrz: Anderlecht [1] [48 punktów]

Bramki: Henk Wagenaar [25] [Lierse]

Spadek: OH Leuvren

Awans: Antwerpia

 

III Liga Małopolsko-świętokrzyska

Mistrz: Resovia [1] [65 punktów]

Bramki: Mariusz Trakul [22] [Wisła Sandomierz]

Spadek: Szreniawa, Izolator, Karpaty, Hetman Włoszczowa

Awans: Naprzód Jędrzejów, LZS Lubrzanka Kajetanów

 

TABELA

 

KSZO Ostrowiec

Pozycja: 2 miejsce

Prognoza Mediów: 13 miejsce

Finanse: zł567,140 (-zł579,313)

Frekwencja: 10475

Odnośnik do komentarza

#PiotruH - gdyby były baraże prawdopodobnie bym z nich awansował, a tak to lipa ;/

 

Bramkarze:

 

Mateusz Kryczka (22 lata) (10/11/3/0/6.85) - był wypożyczony z Dolcanu i pokazał parę fajnych interwencji, jednak wydaje mi się że to za mało.

 

Krzysztof Kupisz (22 lata) (18/29/0/0/6.88) - po pewnym czasie zaczął puszczać takie szmaty, że aż kibice na trybunach byli zdziwieni że on jeszcze jest w tym klubie, mam nadzieję że kolejny sezon będzie w jego wykonaniu lepszy.

 

CEL: Miejsce drugiego bramkarza zajmie jakiś młodzik.

 

Prawa Obrona:

 

Mateusz Wroński (21 lat) (2 -1-/0/0/0/6.60) - nie pokazał nic co mogło by mnie przekonać do niego, zdarzały mu się takie fatalnie interwencje że bez żalu oddam go do innego klubu bo kończy mu się kontrakt.

 

Tomasz Karas (32 lata) (28/2/3/0/7.07) - solidny zawodnik, bez niego obrona nie była taka sama, próbował rozgrywać i angażować się w grę ofensywną z różnym skutkiem.

 

CEL: Mamy już zakontraktowanego pewnego utalentowanego młodzika.

 

Środek Obrony:

 

Tomasz Cichos (19 lat) (5 -4-/0/0/0/6.93) - w tym sezonie był dobrym zmiennikiem, wchodził w każdy punkt obrony i próbował chociaż się starać tam jakoś zagrać, zobaczymy co będzie dalej, narazie się rozwija więc jest dobrze.

 

Sławomir Jagla (35 lat) (26/2/2/3/7.39) - znakomity sezon Sławomira, wraz z Zielińskim tworzyli świetny duet młodzież + doświadczenie, szkoda tylko że powoli zaczyna nie wyrabiać i nie wiem czy dotrzyma kolejny sezon w takiej formie.

 

Rafał Zielinski (17 lat) (24 -1-/1/0/0/7.10) - kibice zdążyli mu chyba zapomnieć fatalny początek w moim klubie, jednak z czasem i przyjściem doświadczonego kolegi jego umiejętności zaczęły wzrastać i szybko stał się filarem defensywy, mam nadzieję że nie odbije mu palma i zostanie u nas jeszcze długo.

 

Maciej Machi (22 lata) (4 -5-/0/0/1/7.04) - gdy wchodził na boisko to grał świetnie, myślę że z czasem wygryzie Jagle ze składu bądź wymieni Zielińskiego gdy ten odejdzie.

 

CEL: Nie zamierzam nikogo zakupić na tą pozycję, każdy z tych czterech obrońców dowiódł swojej wartości, także są pewniakami i na pewno zostaną.

 

Lewa Obrona:

 

Michal Jania (25 lat) (29/1/3/0/7.06) - strasznie spoważniał kiedy stał się kapitanem, nie popełnia już głupich błędów, nawet bez konkurencji jest w stanie wejść na wyżyny swoich możliwości.

 

CEL: Jania nie potrzebuje konkurencji, w razie problemów jest Cichos.

 

Środkowi Pomocnicy:

 

Dawid Zbikowski (19 lat) (10 -6-/1/3/0/6.94) - nic ciekawego nie pokazał oprócz pięknego gola z 25 metrów w meczu z Wierną, odchodzi bo poziom trzecioligowy to raczej nie na jego umiejętności.

 

Łukasz Nowak (27 lat) (26 -2-/4/2/1/7.21) - był wypożyczony i po dwóch spotkaniach byłem pewny że chce go kupić. Wydałem 30 tysięcy za piłkarza który spokojnie poradziłby sobie na poziomie ekstraklasowym jako rezerwowy.

 

CEL: Jest kupiony jeden środkowy pomocnik, zobaczymy co będzie dalej.

 

Lewa Pomoc:

 

Mariusz Jedryas(18 lat) (21/3/8/0/7.14) - grał dobrze, jednak dobre występy przeplatał ze słabymi, odchodzi bo kończy mu się kontrakt, a za dużo chciał za jego przedłużenie.

 

Damian Miśkowiec (20 lat) (0 -4-/0/3/0/7.00) - nie mam do niego żadnych uwag, dobry zmiennik nic więcej.

 

CEL: Do klubu przyjdzie pewien utalentowany zawodnik którego nauczy się tej pozycji.

 

Prawa Pomoc:

 

Adam Majka (18 lat) (21 -2-/4/5/2/7.18) - jeden z piątki z Chorzowa, a raczej już czwórki - tym razem grając na prawej pomocy zmiótł wszystkich konkurentów i nawet gdy miałem pewne wątpliwości, robił wszystko abym o nich zapomniał.

 

Vyacheaslav Shushkovskyi (21 lat) (5 -4-/0/1/0/6.86) - po meczach sparingowych wchodził do składu wraz z Miśkowcem jako pewniacy jednak czar szybko prysł wraz z umiejętnościami Vyacheaslava.. szkoda bo liczyłem na więcej.

 

CEL: Trwają poszukania zmiennika dla Adama Majki.

 

Środkowy Pomocnik Ofensywny:

 

Janusz Kubisz (18 lat) (21 -1-/11/14/5/7.77) - gwiazda, bo jak inaczej mogę go opisać? Oby został na kolejny sezon, bo o to będzie raczej trudno.

 

Franciszek Sliwa (18 lat) (5 -7-/3/1/1/6.95) - miał parę dobrych meczy po czym zgasł i już nie udało się go odpalić, potrzeba mu występów, pójdzie na wypożyczenie, bo jak narazie jest tylko numerem 3.

 

Kamil Mikołajczak (18 lat) (4 -9-/2/3/1/7.08) - świetny gracz, taki typowy playmaker - mam nadzieję że utrzyma formę w kolejnym sezonie.

 

CEL: Wypożyczyć Sliwę.

 

Napastnicy:

 

Kamil Kowalczyk (22 lat) (19 -2-/13/9/1/7.46) - największy pechowiec, przyszedł kryzys formy i animuszu dostał Mech, a później wrócił Majewski, który również doskonale się prezentował, prawdopodobnie zostanie sprzedany.

 

Szymon Martus (24 lat) (6/4/0/1/7.17) - nawet jak ktoś strzeli 4 bramki w jednym meczu nie jest w stanie mieć bezpiecznego miejsca na napadzie, odchodzi bo nic oprócz tego nie pokazał.

 

Edward Majewski (19 lat) (14 -4-/13/2/2/7.29) - 71 meczy w barwach KSZO i 53 bramek, to naprawdę świetne osiągnięcie (dorzucam umiejętności Majewskiego)

 

Michał Mech (18 lat) (10 -12-/10/3/3/7.15) - Objawienie sezonu, jako ciekawostkę dodam że jako rezerwowy ten zawodnik nie strzelił żadnego gola w tym sezonie. Także udało mu się trafić w 10 meczach - 10 goli.

 

CEL: Sprzedaż Kowalczyka za godziwy pieniądz.

Odnośnik do komentarza

REPREZENTACJA POLSKI:

Ranking: 84. (443.) Niemcy 1. (1426.), Belgia 2. (1410.) Włochy 3. (1314.) Senegal 4. (1235.) Hiszpania 5. (1166.)

Trener: Waldemar Fornalik

Status: Stabilny

 

Janusz Kubisz został powołany na mistrzostwa świata U-20, które odbędą się w Nowej Zelandii, a zagrają tam z Katarem, Egiptem i gospodarzami - Nową Zelandią.

 

OKNO TRANSFEROWE:

Po długich poszukiwaniach udało mi się w końcu ściągać jakąś gwiazdę na środek pola i lewą pomoc, tymi szczęśliwcami są: brazylijski gwiazdor; wypożyczony z Sao Bernardo, Ãngelo, po pierwszych treningach było widać że jest świetnie wyszkolony technicznie, a reszta atrybutów leży, jednak wydaje mi się że uda się go tego nauczyć i po wypożyczeniu będzie chciał na stałe u nas grać. Wspomnianym lewym pomocnikiem jest Sławomir Stawowy, zawodnik Olimpii 2004 Elbląg, jest to nastoletnia nadzieja polskiej piłki, ma już za sobą epizody w polskich młodzieżowych reprezentacjach, jego nominalną pozycją jest środek pomocy, jednak wydaje mi się że lepiej będzie czuł się na skrzydle. Kolejnym talentem którego ściągnąłem na Stadion Miejski jest Mirosław Kosowski, ma on być podstawowym prawym obrońcom, jako że Tomasz Karaś już zbytnio nie daje sobie rady, a przyda mu się konkurencja, za jego transfer zapłaciłem 35 tysięcy złotych. A jak już mowa o konkurencji to warto wspomnieć o dwóch zawodnikach których sprowadziłem z myślą o rotowaniu składem Mateusz Dadacz (Energia Kozienice) i Michał Tyrka (Motor Lublin), zrobią wszystko żeby jak najszybciej wejść do pierwszej jedenastki.

 

Przychodzą: Ãngelo [sao Bernardo, środkowy pomocnik], Sławomir Stawowy [Olimpia 2004 Elbląg, środkowy pomocnik ofensywny], Mirosław Kosowski [Juventa Starachowice, prawy obrońca, zł35.000], Mateusz Dadacz [Energia Kozienice, napastnik], Michał Tyrka [Motor Lublin, środkowy pomocnik]

 

O zawodnikach którzy odchodzą nie ma co się zbytnio rozpisywać, odeszli Ci co mieli. Zostaje tylko sprawa Kamila Kowalczyka.

 

Odchodzą: Szymon Martus [wolny transfer], Dawid Zbikowski [wolny transfer], Mariusz Jedryas [wolny transfer], Sylwester Kozubek [wolny transfer], Mateusz Wroński [Zdzieszowice, wolny transfer], Kamil Kowalczyk [szuka klubu]

 

 

Według dekretu PZPN-u, nasz klub został przeniesiony do 3 ligi Opolsko-śląskiej, gdyż system dołączył jednego z beniaminków z czwartej ligi do ligi małopolsko-świętokrzyskiej i wyszło że my musimy zmienić ligę (na dniach ukaże się artykuł o drużynach z którymi będę rywalizował)

 

Odnośnik do komentarza

#Celson - brazylijczyk

#PiotruH dzięki za dobre słowo :D

 

W trzeciej lidze opolsko-śląskiej będą występować następujące zespoły wraz ze swoimi gwiazdami:

 

- AKS Wyzwolenie Chorzów

Gwiazda: Wojciech Chalbinski (17l.)

Prognoza: 10.

 

- Beskid Andrychów

Gwiazda: Krzysztof Basta (18l.)

Prognoza: 5.

 

- GKS Bogdanka II

Gwiazda: Veljko Nikitovic (34l.)

Prognoza: -

 

- GKS Katowice II

Gwiazda: Slawomir Cienciala (32l.)

Prognoza: -

 

- Jarosławski Klub Sportowy 1909 Jarosław

Gwiazda: Marcin Pawlus (17l.) (klepie wraz z Kubiszem na MŚ-20, spokojnie by mógł grać w ekstraklasie, przykoksony newgen)

Prognoza: 9.

 

- KS Kolbuszowianka Kolbuszowa

Gwiazda: Przemysław Smoliński (19l.)

Prognoza: 13.

 

- KS Unia Ząbkowice

Gwiazda: Marcin Gasior (18l.) (jak będzie okazja to przejdzie do mnie, ale jeszcze zobaczymy jak się rozwinie)

Prognoza: 11.

 

- LZS Turbia

Gwiazda: Marcin Tulacz (17l.)

Prognoza: 12.

 

- MKS Kluczbork II

Gwiazda: Milosz Culic (20l.)

Prognoza: -

 

- MKS Stal Nowa Dęba

Gwiazda: Andrzej Kamiński (17l.)

Prognoza: 14.

 

- ŁKS Przeciszovia Przeciszów

Gwiazda: Tomasz Azikiewicz (23l.)

Prognoza: 6.

 

- Stal Kraśnik

Gwiazda: Dominik Brzyski (16l.)

Prognoza: 16.

 

- Stal Stalowa Wola

Gwiazda: Dziugas Bartkus (25l, Litwa)

Prognoza: 1.

 

- Szczakowianka Jaworzno

Gwiazda: Przemysław Debski (23l.)

Prognoza: 3.

 

- TS Czarni Góra-Żywiec

Gwiazda: -

Prognoza: 15.

 

KSZO Ostrowiec Św.

Gwiazda: Janusz Kubisz (18 l.)

Prognoza: 8.

 

Opis: O awans będziemy walczyli z Stalą Stalowa Wola i Jarosławskim Klubem Sportowym, na mistrza pójdzie jakaś druga drużyna, typuje że GKS Katowice.

Odnośnik do komentarza

Zaczynamy nową przygodę na wyjedzie ze Szczakowianką, wydaje mi się że będzie remis, gdyż jedyny sparing który zagraliśmy w porażka 0:2 z Legią. Dobry mecz naszych zawodników, a szczególnie środkowa pomocy, Ãngelo i Nowak świetnie ze sobą współgrali w ofensywie przez co nasz zespół miał wiele sytuacji do strzelenia bramki. Co do meczu można wspomnieć również o dużej brutalności tego widowiska, sędzia aż dwa razy wyjmował czerwony kartonik i raz musiał wskazać na białą linię narysowaną na 11 metrze.

 

[8 sierpnia, III Liga małopolsko-świętokrzyska Szczakowianka - KSZO Ostrowiec Św. 1:3]
Jaworzno, Stadion Miejski w Jaworzno, 806 kibiców

 

Janicki 41 (cz.) Słodowy 62' (k.) - Sliwa 26' Majka 46 (cz.) Mech 57' Nowak 65'

 

Skład: Kupisz - Jania, Machi, Zielinski, Kosowski - Stawowy (Mikołajczak 64.), Nowak, Ãngelo, Majka, Sliwa (Miśkowiec 46.) - Mech (Dadacz 64.)

 

Pauzują: Cichos (kontuzja), Kubisz (kadra), Majewski (kontuzja)

 

Pierwszy mecz na naszym stadionie będzie nam dane zagrać z Przeciszovią Przeciszów. Na ten mecz wrócił Kubisz który wraz z Polską U-20 odpadł w fazie grupowej Mistrzostw Świata. Nie jesteśmy jeszcze w formie, jednak wygramy. Trzeba zmienić parę rzeczy w naszych stylu gry i powinno być wszystko dobrze, jednak narazie jedziemy zgodnie z planem.

 

[12 sierpnia, III Liga małopolsko-świętokrzyska KSZO Ostrowiec Św. - Przeciszovia Przeciszów 1:0]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,442 kibiców

 

Tyrka 76' Mikołajczak 90 (cz.)

 

Skład: Kupisz - Jania, Machi, Zielinski, Kosowski - Stawowy (Miśkowiec 75.), Nowak, Ãngelo, Mikołajczak, Kubisz (Tyrka 75.) - Mech (Dadacz 56.)

 

Pauzują: Cichos (kontuzja), Majewski (kontuzja), Skrzynski (kontuzja), Sliwa (kontuzja), Majka (kartki)

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz rozegramy z Bogdanką II na wyjeździe. Co ciekawe zespół z Łęcznej zawodzi, gdyż nie dostaje żadnych 'posiłków' z pierwszoligowego klubu. Jak po maśle, cały mecz pod kontrolą, wchodzi zmiennik i jest bramka, do tego Stal i Jarosławski KS tracą punkty, a to mnie cieszy niezmiernie. Na liderów mojej drużyny wychodzą Maciej Machi i Mirosław Kosowski którzy dzielą i rządzą w obronie.

 

[16 sierpnia, III Liga małopolsko-świętokrzyska Bogdanka II - KSZO Ostrowiec Św. 0:1]
Łęczna, przy alei Jana Pawła II, 3341 kibiców

 

Tyrka 69'

 

Skład: Kupisz - Jania, Machi, Zielinski, Kosowski - Stawowy (Miśkowiec 55.), Nowak, Ãngelo, Majka, Kubisz (Tyrka 55.) - Mech (Dadacz 62.)

 

Pauzują: Majewski (kontuzja), Skrzynski (kontuzja), Sliwa (kontuzja), Mikołajczak (kartki)

 

Czas na pojedynek z MKS Kluczborkiem II, pojedynek ten powinien być tylko formalnością. Przed meczem obiegła nas wiadomość że Ãngelo jest kontuzjowany i wróci na drugą część rundy. Mecz nie był zbyt pasjonujący, drużyna młodzieżowa bo tak trzeba ją nazwać MKS Kluczbork nie pokazała nic co mogło by nas zaskoczyć a my swoją przewagę przekuliśmy na dwa szybkie gole i kontrolowaliśmy spotkanie przez cały mecz. Trzecią bramkę po zamieszczaniu w polu karnym strzelił Zielinski.

 

[22 sierpnia, III Liga małopolsko-świętokrzyska [2] KSZO Ostrowiec Św. - [16] MKS Kluczbork II 3:0 ]
Ostrowiec Św, Stadion Miejski, 10,487 kibiców

 

Mech 15' 28' Zielinski 69'

 

Skład: Kupisz - Jania* (Karas 82.), Machi, Zielinski, Kosowski - Stawowy (Miśkowiec 62.), Nowak, Tyrka, Majka, Kubisz (Mikołajczak 62.) - Mech

 

Pauzują: Skrzynski (kontuzja), Sliwa (kontuzja), Cichos (kontuzja), Ãngelo (kontuzja)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...