Skocz do zawartości

Smuda wraca do Wisły | FM 12


leopoland

Rekomendowane odpowiedzi

Źle się dzieje na Reymonta :/.

Bardzo źle :/

 

 

Mam nadzieję, że w przypadku wyrzucenia Cię z Wisełki nie zrezygnujesz z kontynuowania tej kariery w innym klubie.

Oczywiście , że nie zrezygnuję :)

 

 

Wywal Żaliensa, kup na jego miejsce ze trzech zdolnych, młodszych i od razu będzie lepiej ;d

Okej , kupię młodego prawego obrońcę :)

Odnośnik do komentarza

Po meczu okazało się, że rzut karny dla Podbeskidzia też nie powinien być podyktowany. Zostałem upomniany przez ZPN. Oprócz tego po meczu powiedziałem, że bardzo podobała mi się Juraja Danćika.

 

Załatwiając transfer Arkadiusza Woźniaka, który ma walczyć o miejsce w składzie z Gervasio Nuńezem. postanowiłem poszukać jakiegoś młodego prawego obrońcę. Najbardziej podoba mi Tristan Lahaye, ten 28-letni zawodnik nie jest najmłodszym zawodnikiem, większość kariery Francuz spędził w Ligue 2, obecnie jest bez klubu. Natomiast za 550 tysięcy złotych do klubu dołączył były zawodnik Zagłębia Lubin, Arkadiusz Woźniak, ten 21-letni ofensywny pomocnik tak jak już wcześniej wspomniałem ma walczyć o miejsce w składzie, podpisał 5-letni kontrakt. Z Sybiru przyszła oferta 275 tysięcy złotych za Tomasa Jirsaka, podbiłem do 300 i czekam na odpowiedź.

 

Na konferencji oficjalnie zaprezentowany został Arkadiusz Woźniak powiedziałem, że cieszy się on moim pełnym zaufaniem i jeżeli będzie się przykładał do treningów to będzie grał.

 

Tristan Lahaye nie dojdzie do nas nie udały się negocjacje z tym zawodnikiem.

 

Łukasz Garguła wraca do treningów - to dobra wiadomość.

 

Następnym zawodnikiem, który mnie interesuje jest kolejny Francuz, gracz OGG Nice, 21-letni Yann Mariotti, nie rozegrał jednak żadnego oficjalnego meczu, ale mój asystent go poleca.

 

Natomiast Sybir podbił ofertę do 300 tysięcy, przyjąłem ją. Jirsak szybko się dogadał i następnego dnia był już w Rosji, ja na jego miejsce z rezerw przesunąłem Daniela Bruda, jednak wiedziałem, że Jirsaka trzeba zastąpić kimś lepszym.

 

Nice zaakceptowało moją ofertę 350 tysięcy złotych. My szybko podpisaliśmy kontrakt, 5-letni kontrakt na mocy którego będzie zarabiał 5 tysięcy złotych tygodniowo, ale zarząd klubu odwołał transfer, bo Mariotti nie przeszedł testów medycznych. Dzisiaj ostatni dzień transferów, szybko złożyłem ofertę Jagiellonii Białystok za Alexisa Norambuenę, w wysokości 950 tysięcy, oni jeszcze szybciej ją odrzucili, podbiłem do 1,2 miliona, też nic z tego, byłem zmuszony kupić kogoś w ciemno. Postawiłem na 19-letniego Holendra, gracza PEC Zwolle Simon IJzermana, on także nie gra w swoim klubie, Holendrzy szybko przyjęli ofertę 850 tysięcy złotych i można było usiąść do negocjacji. Szybko się porozumieliśmy będzie zarabiać u nas 1200 złotych tygodniowo w ciągu pięciu lat. Tym razem problemu nie było doszedł do Nas i mówił, że to spełnienie jego najskrytszych marzeń. Zostaliśmy najbardziej rozrzutną drużyną w Polsce , w tym okienku wydając 6,25 miliona złotych na transfery. Dodatkowo budujemy szkółkę dla młodzieży.

 

Zarząd powiedział, że jest usatysfakcjonowany moją postawą, wyniki są słabe, ale cieszą się z idealnie trafionego transferu Marijana Kelemena.

 

Maor Melikson wraca po kontuzji!

 

Zdecydowałem się nie wystawić na mecz z Zagłębiem Piotra Karłowicza i Ivicę Ilieva, którzy ostatnio grali fatalnie i zmodyfikować troszkę taktykę. Zmieniłem na 4-1-3-1-1.

 

Na przedmeczowej konferencji powiedziałem, że Jana Urbana darzę szacunkiem.


Przed meczem każdy wiedział , że w tym meczu liczy się tylko zwycięstwo. Mogłem skorzystać z każdego , Zagłębie grało taktyką Reprezentacji Polski i Borrusii Dortmund , według bukmacherów to my byliśmy faworytami , ale do przerwy było 0:0. Nie robiłem żadnych zmian i ruszyliśmy do drugiej połowy. Od 71. minuty graliśmy dwoma napastnikami. Dwie minuty później graliśmy już trzema, wynik się jednak nie zmienił 0:0, nudne spotkanie, ale chociaż przełamaliśmy fatalną passę porażek.

 

Wisła Kraków : Kelemen - Legrand , Czekaj , Chavez , Jaliens - Diaz , Garguła(71'Karłowicz) , Sobolewski , Brud , Melikson(73'Uryga) - Genkow(63'Iliev)

 

Zagłębie Lubin : Ptak - Nhamoinesu , Reina , Horvath , Kowalczyk - Eneji , Rachwał , Małkowski(84'Jarka) , Pawłowski , Szczepaniak - Traore(84'Gancarczyk)

 

10.9.2011 - T - Mobile Ekstraklasa (6/30)

 

Zagłębie Lubin (12) - Wisła Kraków (14) 0:0 (0:0)

 

Zawodnik meczu : Jean - David Legrand 8,20 (Wisła Kraków)


Po meczu pochwaliłem Legranda i skupiamy się na pierwszym meczu grupowym LE z Rapidem Bukareszt.

 

Po kontuzji wraca Michał Szewczyk.

 

Na przedmeczowej konferencji powiedziałem, że wierzę w zwycięstwo w meczu z Rapidem Bukareszt.

Odnośnik do komentarza

Taktyka bez zmian patrząc na mecz z Zagłębiem. Wreszcie Marko Jovanoviciowi skończyło się zawieszenie. Rapid gra 4-4-2. Jesteśmy faworytami. W 45. minucie rzut karny dla Rapidu, do piłki podszedł Nita i pokonał Marijana Kelemena, niestety, 0:1. W 64. minucie Maor Melikson fenomenalnym, prostopadłym podaniem uruchomił Cwetana Genkowa, który wyszedł na pozycję sam na sam, strzelił piłka odbiła się od Netbai i 1:1! Skandal, znowu nas wydymano! W 86.minucie sędzia podyktował...rzut karny, który nie powinien być podyktowany, znowu podszedł Nita i strzelił. Dwie minuty później powinien być rzut karny...ale dla Nas! Co się dzieję! Mimo porażki jestem zadowolony z gry, graliśmy bardzo dobrze , dawno tak nie graliśmy i gdyby nie sędzia wygralibyśmy.

 

Wisła Kraków : Kelemen - Legrand(81'Iliev) , Jovanović , Chavez , Jaliens(46'Czekaj) - Diaz , Nuńez , Sobolewski , Brud , Melikson(81'Uryga) - Genkow

 

Rapid Bukareszt : Pinta - Popescu , Netbai , Smarandache , Sovre - Maxim , Bratu , Chirita(46'Deac) , Gheorghiu - Lita , Nita

 

15.9.2011 - Liga Europejska - Faza Grupowa

 

Wisła Kraków - Rapid Bukareszt 1:2 (0:1)

Netbai 64 sam. Nita 45 k i 86 k

 

Zawodnik meczu : Dan Nita (Rapid Bukareszt)

Odnośnik do komentarza

Nie mogę się przyzwyczaić do braku odstępu przed przecinkiem :(

 

Śląsk był faworytem w pojedynku z Nami , ale to Nas nie interesuje , czas na przełamanie! Ten mecz był szczególnie ważny dla Marijana Kelemena , który zagra dzisiaj ze swoją byłą drużyną. Śląsk grał taktyką Barcelony , tj.4-1-2-3 , my taktyki nie zmienialiśmy. Po pierwszej połowie bezbramkowy remis , ale Wisła grała dobrze , Wrocławianie dwa razy wybijali piłkę z linii bramkowej. I bez zmian ruszyliśmy do drugiej połowy. W 59. minucie zdecydowałem się na bardziej defensywną taktykę z pięcioma obrońcami. 10 minut później zrobiłem kolejną zmianę i graliśmy 5-2-2-1. Niestety nie dotrwaliśmy z remisem do końca , w 88. minucie Spahić wypuścił Diaza , który sytuacji sam na sam nie zmarnował. Szkoda , ale w końcu ta gra jako tako wyglądała , to dobry znak przed resztą sezonu.

 

Wisła Kraków : Kelemen - Legrand , Diaz , Chavez , Czekaj - Sobolewski(69'Boguski) , Nuńez , Uryga , Brud(59'Jaliens) , Melikson(59'Iliev) - Genkow

 

Śląsk Wrocław : Gikiewicz - Spahić , Pawelec , Pietrasiak , Socha - Kaźmierczak(77'Gikiewicz) , Sztylka , Cetnarski(62'Madej) , Ćwielong(62'Glanowski) , Sobota - Diaz

 

18.9.2011 - T - Mobile Ekstraklasa (7/30)

 

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)

Diaz 88

 

Zawodnik meczu : Amir Spahić 8,10 (Śląsk Wrocław)


W mediach już mówią , że zostanę zwolniony , ale co się dziwić ?

 

W następnym meczu znowu zmodyfikuję taktykę i zobaczymy jak to będzie. A jest dobra okazja , bo gramy w Pucharze Polski z Wartą Poznań , mam zamiar wypróbować tutaj Maxa de Vriesa.

 

Na konferencji powiedziałem , że jestem pewny zwycięstwa z Wartą. No to teraz ustawienie typu "hardcore" :). 2-3-4-1.

 

Byliśmy oczywiście faworytami :).

Odnośnik do komentarza

Co mnie bardzo zaciekawiło w składzie Warty znajduję się kilku piłkarzy , którzy z sukcesami kiedyś grali w ekstraklasie , np. Artur Marciniak , Mariusz Jop , Piotr Reiss , Michał Goliński , czy Maciej Scherfchen. Warta grała 4-2-3-1 , my naszą ryzykowną taktyką. Po pierwszej połowie bezbramkowy remis , mieliśmy lekką , ale tylko lekką przewagę. Nie robiłem zmian i ruszyliśmy do drugiej połowy. Od 66. minuty graliśmy z jednym...obrońcą! W 72. minucie rzut karny , nie widziałem sytuacji , lecz moi zawodnicy żywo protestowali , więc nie wiem czy powinien on być , tak czy tak - Piotr Reiss i 1:0. Już wiedziałem , że moi piłkarze się nie podniosą i resztę spotkania , potraktowałem jako zabawę taktyką. W 83. minucie z prawej strony Magdziarz do Reissa i ten niepilnowany trafił do bramki , co się dziwić skoro nie graliśmy żadnym obrońcą , ale nawet gdybyśmy grali pięcioma to i tak Reiss byłby niekryty , 2:0. W 90. minucie identyczna sytuacja jak w 72. , znowu Piotr Reiss i jest 3:0. Po tym meczu poważnie zastanowiłem się , czy nie podać się do dymisji. W ocenie sędziego było napisane , że będzie musiał się tłumaczyć z dwóch karnych podyktowanych dla Warty , znowu to samo...

 

Wisła Kraków : de Vries - Chavez(72'Genkow) , Jovanović(66'Szewczyk) - Sobolewski , Nuńez , Brud(72'Garguła) , Iliev , Woźniak , Melikson , Boguski - Karłowicz

 

Warta Poznań : Radliński - Marciniak , Jop , Sobieraj , Sasin - Scherfchen , Goliński , Gasmi , Iwanicki(67'Wichtowski) , Magdziarz - Reiss

 

21.9.2011 - Puchar Polski - II Runda

 

Warta Poznań - Wisła Kraków 3:0 (0:0)

Reiss 72 , 83 i 90+1

 

Zawodnik meczu : Piotr Reiss 9,40 (Warta Poznań)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...