Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowania do nowego sezonu

Pora rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. W pewnym sensie historycznego. Pierwszy raz Podbeskidzie Bielsko- Biała wystąpi w europejskich pucharach. Jednak główny cel to powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Biorąc pod uwagę naszą grę na wiosnę to mamy na to duże szanse. Oto jakie cele ustaliłem z zarządem na nadchodzące rozgrywki:

 

 

I liga: awans do Ekstraklasy

Liga Europy: zespół ma zebrać cenne doświadczenie dzięki uczestnictwu w tych rozgrywkach.

Puchar Polski: minimalnie trzecia runda

 

 

Na powyższe cele otrzymałem budżet:

 

Transfery: 0 zł

Płace: 4 mln zł. rocznie

 

 

Aktualnie po przyjściu wcześniej już zakontraktowanych graczy suma wynagrodzeń prawie wynosi nie całe 4 mln zł. rocznie. Brak pieniędzy na transfery nie jest dla mnie problemem bo kadrę już mam prawie gotową. Po wygaśnięciu kontraktów klub opuścili:

 

Richard Zajac

Krzysztof Król

Juraj Dancik

 

 

Natomiast do klubu z wolnego transferu dołączyli:

 

Titi

Maciej Krakowiak

Mateusz Rajfur

Łukasz Kowalski

Arkadiusz Hryszko

Dariusz Tarachulski

 

Łukasz Krzycki za 100 tys zł. odszedł do Energia Khaborowsk. Natomiast do klubu z wolnego transferu dołączył Gracjan Horoszkiewicz. Do końca sezonu z Ruchu Chorzów wypożyczyłem Rafała Stanisławskiego.

 

Rozegraliśmy pierwsze dwa sparingi. Pierwszy z nich to pojedynek z Polonią Środa Wielkopolska występującą aktualnie w III lidze kujawsko- pomorsko- wielkopolskiej.

 

 

 

 

8.07.2013 - Towarzyski

 

Środa Wlkp. - Podbeskidzie 0:7 (0:3)

 

0-1 Ermin Seratlic 2

0-2 Mariusz Sacha 9

0-3 Mariusz Sacha 12

0-4 Titi 63

0-5 Mariusz Sacha (kar) 67

0-6 Bartłomiej Konieczny 80

0-7 Daniel Gołuch 90+2

 

Zawodnik meczu: Mariusz Sacha (Podbeskidzie) 9,6

 

 

Kolejny sparing to wyjazd do Libiąża na mecz z miejscową Janiną występującą w III lidze małopolsko- świętokrzyskiej.

 

 

 

 

 

8.07.2013 - Towarzyski

 

Libiąż - Podbeskidzie 0:4 (0:3)

 

0-1 Piotr Koman 31

0-2 Mariusz Sacha 38

0-3 Maciej Stróżak 42

0-4 Titi 50

 

Zawodnik meczu: Titi (Podbeskidzie) 8,1

Odnośnik do komentarza

Ostatni sparing i mecz o Superpuchar

Odbyło się losowanie Trzeciej rundy kwalifikacyjnej do Ligi Europy. W dwumeczu zagramy z Rapidem Bukareszt. Całkiem fajny przeciwnik jak na debiut w tych rozgrywkach.

 

Okres przygotowawczy jest dość krótki, więc zagramy tylko trzy sparingi. Ostatnim z nich jest pojedynek w Krakowie z Wisłą. Mocny przeciwnik z myślą o czekającym nas za tydzień meczu o Superpuchar Polski z Lechem Poznań. Zastosowałem w tym sparingu taktykę nastawiającą zespół na grę z kontry. Wyszło jak niżej zobaczycie całkiem obiecująco.

 

 

 

 

 

20.07.2013 - Towarzyski

 

Wisła - Podbeskidzie 2:3 (1:2)

 

0-1 Mariusz Sacha 13

0-2 Piotr Koman (kar) 29

1-2 Euzebiusz Smolarek 34

2-2 Euzebiusz Smolarek 49

2-3 Piotr Malinowski 90+1

 

Zawodnik meczu: Euzebiusz Smolarek (Wisła) 8,8

 

 

Przyszedł czas na pierwszy oficjalny mecz w nowym sezonie. Na stadionie we Wrocławiu zagramy z aktualnym Mistrzem Polski Lechem Poznań o Superpuchar. W hierarchii trofeów zajmuje on u mnie ostatnie miejsce, ale warto by było wygrywając go udanie rozpocząć sezon.

 

Podbeskidzie Bielsko- Biała - Lech Poznań

 

 

 

Mecz lepiej rozpoczęła moja drużyna. Kilka składnych akcji i stworzonych sytuacji pokazało, że rywale muszą się z nami liczyć. W 23 minucie Seratlic wykorzystał błąd obrońców Lecha i pewnie pokonał Frąckowiaka. Poznaniacy rzucili się do odrabiania strat. W 52 minucie Konieczny dał odebrać sobie piłkę przed naszym polem karnym i Nowak w sytuacji sam na sam pokonał naszego bramkarza. Takim wynikiem zakończył się mecz i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W konkursie jedenastek my okazaliśmy się lepsi i Podbeskidzie zostało zdobywcą Pucharu Polski.

 

 

 

 

27.07.2013 - Superpuchar Polski

 

Podbeskidzie - Lech 1:1 (1:0) Karne: 5-3

 

1-0 Ermin Seratlic 23

1-1Dawid Nowak 52

 

 

Zawodnik meczu: Bartłomiej Konieczny (Podbeskidzie) 7,7

Odnośnik do komentarza

Debiut w Europie

Robert Demjan przeszedł do portugalskiego Varzim za 40 tys zł. My szykujemy się już do pierwszego meczu w Trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. Rywal w dwumeczu to rumuński Rapid Bukareszt. Drużyna znana i mocna. Myślę jednak, że u siebie powalczymy.

 

 

Podbeskidzie Bielsko- Biała - Rapid Bukareszt

 

 

Goście postanowili nam pomóc, aby nasz debiut na arenie międzynarodowej wyszedł dobrze. Już w 6 minucie ładną akcje Boljevica z Seratlicem wykończył....obrońca gości Raji pokonując własnego bramkarza. Ta bramka chyba ich podłamała i moi zawodnicy byli zdecydowanie stroną przeważającą. W 26 minucie na 2-0 podwyższył Titi wykorzystując sytuacje sam na sam z bramkarzem. Stwarzaliśmy kolejne okazje jednak trzykrotnie Sorek i Seratlic nieznacznie się mylili w dogodnych sytuacjach. W 70 minucie było już 3-0. Ładna akcja Titiego z Sachą i po dośrodkowaniu tego drugiego Kasonde pakuje piłkę do własnej bramki. Mecz kończy się trzy bramkowym zwycięstwem Podbeskidzia i jesteśmy blisko czwartej rundy.

 

 

 

1.08.2013 - Liga Europy, Trzecia runda kwalifikacyjna- pierwszy mecz

 

Podbeskidzie - Rapid 3:0 (2:0)

 

1-0 Nojim Raji (sam) 6

2-0 Titi 26

3-0 Francis Kasonde (sam) 70

 

Zawodnik meczu: Titi (Podbeskidzie) 8,0

 

 

Pora wyjść na pierwszoligowe boiska. Pozostałe zespoły rozegrały już dwie kolejki. My wskutek występu w Superpucharze Polski i Lidze Europy dopiero teraz rozpoczynamy ligowe zmagania. Pierwszym naszym rywalem będzie GKS Katowice. Drużyna ta jest typowana do włączenia się w walkę o awans, więc zapowiada się ciężki mecz.

 

 

Podbeskidzie Bielsko- Biała - GKS Katowice

 

 

Mecz rozpoczął się dla nas od straty gola. Już w5 minucie Skołorzyński dośrodkował z lewej strony i Kaciczak strzałem głową pokonał naszego bramkarza. Szybko chcieliśmy odrobić straty i mieliśmy ku temu wiele okazji jednak szwankowała skuteczność. Do przerwy jednak przegrywaliśmy. Tuż po zmianie stron prawą stroną akcje przeprowadził Sacha. Dośrodkował w pole karne i Gołuch strzałem z półwoleja wyrównał stan meczu. Mimo wielu dobrych okazji z obu stron wynik nie uległ zmianie i pierwszy mecz ligowy remisujemy 1-1.

 

 

 

 

 

 

4.08.2013 - I liga 1/34

 

Podbeskidzie - Katowice 1:1 (0:1)

 

0-1 Damian Kaciczak 5

1-1 Daniel Gołuch 46

 

Zawodnik meczu: Mariusz Sacha (Podbeskidzie) 7,7

 

 

Po meczu ligowym czas na rewanż w kwalifikacjach do Ligi Europy. Po wysokim zwycięstwie u siebie do Bukaresztu jedziemy pełni optymizmu. Oczywiście trzeba być uważnym bo Rapid to mocny zespół i od początku pewnie rzuci się do ataku. To jednak będzie szansa na skuteczny kontratak.

 

 

Rapid Bukareszt - Podbeskidzie Bielsko- Biała

 

 

Co za początek! 6 minuta. Titi z rzutu rożnego zagrywa na krótki słupek i Sourek strzałem głową daje nam cenne prowadzenie. Gospodarze jednak ze zdwojoną siłą rzucili się na nas i w 11 minucie Okechukwu wyrównał. Rapid chciał iść za ciosem. My jednak kontratakowaliśmy i właśnie po jednej z takich akcji Gołuch po drugiej asyście Titiego ponownie dał nam prowadzenie. Miejscowi robili co mogli by zmienić oblicze meczu jednak moja obrona spisywała się nie nagannie. W 48 minucie Okechukwu wyszedł n a czystą pozycję jednak Sourek sfaulował go i sędzia pokazał mojemu obrońcy czerwoną kartkę. Nie zmieniło to zbytnio obrazu gry, a dodatkowo Seratlic w 69 minucie podwyższył nasze prowadzenie. Zwyciężamy w dwumeczu 6-1 co jest sporą sensacją.

 

 

 

 

 

4.08.2013 - Liga Europy, Trzecia runda kwalifikacyjna- rewanż

 

Rapid - Podbeskidzie 1:3 (1:2)

 

0-1 Ondrej Sourek 6

1-1 Daniel Okechukwu 11

1-2 Daniel Gołuch 24

1-3 Ermin Seratlic 69

 

Zawodnik meczu: Titi (Podbeskidzie) 8,6

Odnośnik do komentarza

Kolejne ważne mecze

Zanim nadejdzie czas dwumeczu w czwartej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy rozegramy trzy kolejki ligowe.

 

[2/34] Warta Poznań(10) - Podbeskidzie(12) 2:3 Info ogólne Składy

[3/34] Kluczbork(14) - Podbeskidzie(10) 0:2 Info ogólne Składy

[4/34] Podbeskidzie(7) - Arka Gdynia(17) 4:1 Info ogólne Składy Tabela

 

 

Jak widać całkiem fajnie sobie radziliśmy w ostatnich trzech meczach ligowych odnosząc komplet zwycięstw. Najcięższy był pojedynek w Poznaniu. Mając chęć awansu Warta pokazała, że trzeba się z nią liczyć. Największe rozczarowanie to postawa Arki Gdynia. Początek sezonu mają fatalny. Dla nas nadszedł czas pojedynku w czwartej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. W dwumeczu naszym przeciwnikiem będzie holenderski AZ Alkmaar. Oczywiście zespół naszych rywali jest murowanym faworytem. Postaramy się jednak zrobić wszystko co w naszej mocy by uprzykrzyć życia przeciwnikowi.

 

 

Podbeskidzie Bielsko- Biała - AZ Alkmaar

 

 

To był niesamowity wieczór w Bielsku- Białej. Zastanawiam się tylko , czy to my zagraliśmy tak dobrze, czy rywale nas zlekceważyli. Zaczęło się bardzo źle. Już pierwsza akcja gości przyniosła im gola. Hryszkę pokonał Falkenburg. Od tej pory jednak to my zaczęliśmy dominować na boisku. W 18 minucie wyrównał Sacha. Do przerwy mimo kilku okazji z obu stron wynik nie uległ zmianie. Pięć minut po przerwie świetną szansę zmarnował Titi. Zrehabilitował się siedem minut później. Niespodziewanie prowadzimy i stwarzamy kolejne sytuacje. Goście za wszelką cenę chcieli wyrównać, a my pokaraliśmy ich skuteczną kontrą zamienioną na bramkę ponownie przez Titiego. Sensacja stała się faktem i wygrywamy 3-1.

 

 

 

 

22.08.2013 - liga Europy. Czwarta runda kwalifikacyjna- pierwszy mecz

 

Podbeskidzie - Alkmaar 3:1 (1:1) Info ogólne Składy

 

0-1 Erik Falkenburg 2

1-1 Mariusz Sacha 18

2-1 Titi 57

3-1 Titi 87

 

Zawodnik meczu: Titi (Podbeskidzie) 8,8

Odnośnik do komentarza

Rewanż w Holandii

Podbeskidzie Bielsko- Biała(7) - Termalica Bruk- Bet Nieciecza(15)

 

W kolejnym meczu ligowym zagramy z fatalnie spisującą się w tym sezonie Termalica. Mając w perspektywie rewanż w Holandii na ten mecz postanowiłem wystawić w większości rezerwowy skład. Mecz rozpoczęliśmy dobrze stwarzając sobie wiele świetnych okazji podbramkowych. Jednak wynik otworzyliśmy dopiero w 28 minucie. Stanisławski świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Olszowskiego i ten w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza gości. Osiem minut później było już 2-0. Podanie Kupczaka na bramkę zamienił Stanisławski. Druga połowa już nie była tak udana. Przyjezdnym udało się zdobyć kontaktowego gola za sprawą Masłowskiego. Na więcej jednak im nie pozwoliliśmy i zwyciężamy 2-1.

 

 

 

 

25.08.2013 - I liga 5/34

 

Podbeskidzie - Termalica 2:1 (2:0)

 

1-0 Adrian Olszowski 28

2-0 Rafał Stanisławski 36

2-1 Radosław Masłowski 53

 

Zawodnik meczu: Rafał Stanisławski (Podbeskidzie) 8,8

 

 

 

AZ Alkmaar - Podbeskidzie Bielsko- Biała

 

 

Pora rozegrać rewanżowy mecz w czwartej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. Po sensacyjnym zwycięstwie u siebie udajemy się do Holandii pełni optymizmu. Wiadomo, że gracze Alkmaar muszą szybko zdobywać gole, więc naszą szansą będzie kontratak i tak też nastawiam drużynę. Tak jak się spodziewałem gospodarze rzucili się do ataku. Pierwszą bramkę strzelili w 19 minucie po strzale Altidore'a. My jednak nie poddaliśmy się i też mieliśmy kilka dogodnych okazji, które jednak spie...lili Seratlic z Gołuchem. Do przerwy przegrywaliśmy jedna bramką. Mimo tego w szatni chwaliłem moich zawodników i poleciłem im trochę odważniej zagrać szczególnie kiedy przejmowaliśmy piłkę bo wiedziałem, że miejscowi muszą w większym stopniu odkryć swoje szeregi obronne. Trzy minuty po wznowieniu gry Seratlić w zamieszaniu podbramkowym wykazuje najwięcej zimnej krwi i sprytnym strzałem doprowadza do wyrównania. W 59 minucie ponownie przegrywamy. Strzelcem gola Nikolić. Gospodarze atakują, a my w 74 minucie wyprowadzamy kontrę i po błędzie bramkarza Kołodziej wyrównuje na 2-2. Po tym golu wiedziałem , że w tym meczu już nic złego nam się nie stanie. Napuszonym graczom z Holandii zupełnie zatkało kakao kiedy to trzy minuty później kolejny kontratak mojej drużyny i Sacha sam na sam pokonuje bramkarza. Ta bramka zupełnie załamała gospodarzy i mogliśmy się cieszyć z historycznego awansu Podbeskidzia do fazy grupowej Ligi Europy.

 

 

 

 

 

29.08.2013 -Liga Europy, Czwarta runda kwalifikacyjna- rewanż

 

Alkmaar - Podbeskidzie 2:3 (1:0) Dwumecz: 3-6

 

1-0 Jozy Altidore 19

1-1 Ermin Seratic 48

2-1 Stefan Nikolić 59

2-2 Dariusz Kołodziej 74

2-3 Mariusz Sacha 77

 

Zawodnik meczu: Piotr Koman (Podbeskidzie) 8,7

 

 

W Lidze Europy zagramy w grupie K. Naszymi rywalami będą:

 

 

CSKA Moskwa

FC Basel

Nacional de Madeira

 

Obok nas w fazie grupowej Ligi Europy zagrają również Polonia Warszawa i Lech Poznań, który odpadł w czwartej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Polonia zagra w grupie L a rywalami będą:

 

Olympique Marsylia

Glasgow Rangers

Dnipro Dnipropietrowsk

 

Natomiast Lech Poznań w grupie F zagra z :

 

Zenitem Sankt Petersburg

BATE Borysów

Dinamem Bukareszt

 

 

Po awansie do Ligi Europy otrzymaliśmy 8 mln zł plus kilkaset tysięcy za zwycięstwo w dwumeczu z Alkmaar. W związku ze sporym stanem gotówki na naszym koncie poprosiłem zarząd o rozbudowę bazy treningowej oraz o zwiększenie środków na szkolenie młodzieży. Obie prośby zostały pozytywnie rozpatrzone.

Odnośnik do komentarza

Kolejne mecze ligowe

Chojniczanka Chojnice(13) - Podbeskidzie Bielsko- Biała(8)

 

 

W kolejnej kolejce pierwszej ligi zagramy na wyjeździe z trzynastą w tabeli Chojniczanką Chojnice. Opromienieni awansem do fazy grupowej Ligi Europy chcemy podtrzymać dobrą passę. Początek meczu zapowiadał się obiecująco. Mocno przycisnęliśmy spychając przeciwnika do defensywy. W 13 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Ładną akcje mojego zespołu wykończył Seratlic. Stwarzaliśmy sobie kolejne okazje, ale byliśmy nieskuteczni. Tuż po przerwie na 2-0 podwyższył Gołuch wykorzystując świetne podanie Malinowskiego. Do końca wynik nie uległ zmianie.

 

 

 

 

 

1.09.2013 -I liga 6/34

 

Chojnice - Podbeskidzie 0:1 (0:0)

 

0-1 Ermin Seratlic 13

0-2 Daniel Gołuch 46

 

Zawodnik meczu: Piotr Malinowski (Podbeskidzie) 8,0

 

 

 

GKS Bogdanka Łęczna(1) - Podbeskidzie Bielsko- Biała(3)

 

 

Dzięki ostatniemu zwycięstwu awansowaliśmy na trzecie miejsce w tabeli. Pora nadrobić zaległości. W zaległym meczu zmierzymy się z liderem z Łęcznej. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Oba zespoły nie potrafiły sobie stworzyć dogodnej okazji bramkowej. Dopiero w 44 minucie z rzutu rożnego zagrał Boljevic, a strzałem głową gola zdobył Sourek. Ta bramka chyba podłamała gospodarzy. W sumie gol do szatni potrafi wku...ć. Minutę po wznowieniu gry w drugiej połowie zadaliśmy drugi cios. Kolejne świetne podanie Malinowskiego i Seratlic oko w oko z bramkarzem nie dał mu szans. W 58 minucie było już 3-0. Kopia akcji z poprzedniej bramki i ponownie Seratlic na liście strzelców. W 78 minucie gospodarzą udaje się strzelić kontaktową bramkę za sprawą Zubera. Na więcej już im nie pozwoliliśmy i dzięki tej wygranej awansowaliśmy na pozycję lidera..

 

 

 

 

 

4.09.2013 -I liga 7/34

 

Łęczna - Podbeskidzie 1:3 (0:1)

 

0-1 Ondrej Sourek 44

0-2 Ermin Seratlic 46

0-3 Ermin Seratlic 58

1-3 Michał Zuber 78

 

Zawodnik meczu: Piotr Malinowski (Podbeskidzie) 9,0

Odnośnik do komentarza

Konice okienka transferowego

Resovia Rzeszów(6) - Podbeskidzie Bielsko- Biała(1)

 

 

W ósmej kolejce zagraliśmy w Rzeszowie z szóstą w tabeli Resovią. Mecz był bardzo emocjonującym widowiskiem z wieloma zwrotami akcji. Zaczęło się dla nas źle. W 3 minucie dośrodkowanie Ogrodnika wślizgiem próbuje przerwać Koman i trafia piłką do naszej bramki. Niespodziewanie przegrywamy. Trzy minuty później już jest remis. W sytuacji sam na sam znalazł się Sacha i pewnie pokonał bramkarza. W 35 minucie objęliśmy prowadzenie. Seratlic dośrodkował z lewego skrzydła i Sacha strzałem z ostrego kąta zdobył druga bramkę. Dwie minuty później prowadzimy już 3-1. Świderski strzelił bramkę samobójczą. Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Boljevic dośrodkował z rzutu rożnego i Sourek strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Chwilę później zrobiło się 4-2 bo z rzutu wolnego Hryszkę pokonał Otuszewski. W 62 minucie było już tylko 4-3. Trzecią bramkę dla miejscowych strzelił Ogrodnik i zrobiło się nerwowo. Jednak do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i kolejne trzy punkty trafiają na nasze konto.

 

 

 

 

8.09.2013 -I liga 8/34

 

Resovia - Podbeskidzie 3:4 (1:3)

 

1-0 Piotr Koman (sam) 3

1-1 Mariusz Sacha 6

1-2 Mariusz Sacha 35

1-3 Marcin Świderski (sam) 37

1-4 Ondrej Sourek 47

2-4 Przemysław otuszewski 49

3-4 Michał Ogrodnik 62

 

Zawodnik meczu: Mariusz Sacha (Podbeskidzie) 8,9

 

 

Zakończyło się okienko transferowe. Oto skład Podbeskidzia:

 

Baramkarze:

 

Bartłomiej Danowski

Maciej Krakowiak

Arkadiusz Hryszko

 

 

Obrońcy:

 

Damian Byrtek

Sławomir Cięciała

Mariusz Mikoda

Daniel Wasilewski

Bartłomiej Konieczny

Ondrej Sourek

Mateusz Rajfur

Gracjan Horoszkiewicz

Łukasz Kowalski

 

 

Pomocnicy:

 

Adrian Olszowski

Piotr Koman

Vladimir Boljevic

Maciej Stróżak

Piotr Malinowski

Dariusz Kołodziej

Dariusz Tarachulski

Mariusz Sacha

Mateusz Kupczak

 

Napastnicy:

 

Titi

Ermin Seratlic

Daniel Gołuch

Rafał Stanisławski

 

 

"Biało- czerwoni" w eliminacjach Mundialu:

 

Moldawia- Polska 1:1

Odnośnik do komentarza

Dwie ligowe kolejki u siebie

Podbeskidzie Bielsko- Biała(1) - GKS Tychy(7)

 

 

Kolejne dwa mecze ligowe zagraliśmy przed własną publicznością. Pierwszym naszym rywalem był siódmy w tabeli GKS Tychy. Mecz rozpoczęliśmy od groźnych ataków, które zaowocowały bramką Titiego w 23 minucie. W 31 minucie było już 2-0 po samobójczym golu Kojdeckiego. W 52 minucie wynik podwyższył Koman i moi gracze nagle stanęli na boisku i zaczęły się problemy. Najpierw w 75 minucie kontaktowego gola dla gości zdobył Czupryna. Trzy minuty później drugą żółtą kartkę zobaczył Konieczny co w tej grze oznacza czerwony kartonik i usunięcie z boiska. Żeby tego było mało tuż przed końcem meczu kontuzję złapał Cięciała i ostatnie minuty graliśmy w dziewięciu. Gościom udało się strzelić kontaktowego gola. Uczynił to Osoliński i zrobiło się nerwowo. Sędzia na szczęście zakończył mecz y wygrywamy 3-2.

 

 

 

 

11.09.2013 - I liga 9/34

 

Podbeskidzie - Tychy 3:2 (2:0)

 

1-0 Titi 23

2-0 Michał Kojdecki (sam) 31

3-0 Piotr Koman 52

3-1 Damian Czupryna 75

3-2 Bartosz Osoliński 90+3

 

Zawodnik meczu: Piotr Koman (Podbeskidzie) 7,8

 

 

Podbeskidzie Bielsko- Biała(1) - Cracovia Kraków(10)

 

 

W meczu z "Pasami" musiałem dać odpocząć kilku podstawowym graczom. Była to szansa dla kilku zawodników rezerwowych. Cracovia póki co trochę zawodzi. Mając w składzie kilku dobrych graczy i ogranych na ligowych boiskach miała być murowanym faworytem do awansu. Mecz nie układał się dla nas dobrze. Widać było brak zgrania i to goście mieli dość sporą przewagę. To, że nie traciliśmy goli zawdzięczamy głównie ich nieskuteczności. W 61 minucie objęliśmy prowadzenie. Sacha świetnie podał i Gołuch pokonał Kaczmarka. W 76 minucie niestety goście wyrównali. Dudzic uderzył szczupakiem. Piłka odbiła się od słupka i trafiła w plecy interweniującego Danowskiego po czym wpadła do siatki. Skończyła się nasza seria ośmiu kolejnych ligowych zwycięstw.

 

 

 

 

 

30.03.2013 - I liga 25/34

 

Podbeskidzie - Cracovia 1:1 (0:0)

 

1-0 Daniel Gołuch 61

1-1 Bartłomiej Danowski (sam) 76

 

Zawodnik meczu: Daniel Gołuch (Podbeskidzie) 7,3

 

 

 

"Biało- Czerwoni" w eliminacjach Mundialu:

 

Czarnogóra - Polska 3:3

Odnośnik do komentarza

Ligę Europy czas zacząć

FC Basel - Podbeskidzie Bielsko- Biała

 

 

Pierwszy mecz w fazie grupowej Ligi Europy zagraliśmy w Bazylei. Oczywiście jesteśmy uważani za przysłowiowych chłopców do bicia. Ja myślę jednak, że tanio skóry nie sprzedamy. Patrząc na miny chłopaków jak wychodzili na boisko widziałem ogromne stremowanie. Odbiło się to na naszej grze w początkowych fragmentach meczu i szybko straciliśmy gola. Błąd popełnił Konieczny łamiąc linie spalonego i Frei stanął oko w oko z naszym bramkarzem pewnie go pokonując. Z każdą minutą graliśmy jednak lepiej. Wydawało się, że możemy wyrównać to dostaliśmy drugiego gola. Strzałem głową piłkę w siatce umieścił Streller. Tuż przed przerwą pięknego gola zdobył Kołodziej i odżyły nadzieje. W drugiej połowie przeważaliśmy i mieliśmy kilka świetnych okazji. Zmarnowaliśmy jednak jedną po drugiej. W 58 minucie nogę złamał Titi i wstępna diagnoza dla niego to około 3 miesięcy przerwy. Trzy minuty później po raz kolejny do siatki trafił Frei i było po zawodach.

 

 

 

 

19.09.2013 - Liga Europy, Grupa K 1/6

 

Basel - Podbeskidzie 3:1 (2:1)

 

1-0 Alexander Frei 4

2-0 Marco Streller 36

2-1 Dariusz Kołodziej 45+1

3-1 Alexander Frei 61

 

Zawodnik meczu: Elkin Soto (Basel) 8,8

 

 

 

Nasz kalendarz spotkań od początku sezonu jest napięty jak barani wór. mecze co trzy dni sprawiają, iz muszę często w dużym stopniu rotować składem. Wpływa to negatywnie na jakość naszej gry, ale wyniki póki co są świetne. Rozpoczynamy walkę o obronę Pucharu Polski. W drugiej rundzie zagraliśmy u siebie Dolcanem Ząbki.

 

 

 

 

 

 

 

22.09.2013 - Puchar Polski, Druga runda

 

Podbeskidzie - Dolcan 2:1 (1:1)

0-1 Michał Zapaśnik 31

1-1 Ermin Seratlic 41

2-1 Rafał Stanisławski 88

 

Zawodnik meczu: Sławomir Cięciała (Podbeskidzie) 7,2

 

 

 

 

Już trzy dni po meczu z Dolcanem zagraliśmy w Trzeciej rundzie Pucharu Polski na własnym stadionie z drugoligową Zawiszą Bydgoszcz.

 

 

 

 

 

25.09.2013 - Puchar Polski, Trzecia runda

 

Podbeskidzie - Zawisza 3:1 (1:0)

 

1-0 Piotr Koman 32

1-1 Jakub Bojas 48

2-1 Dariusz Kołodziej 62

3-1 mateusz Kupczak 83

 

Zawodnik meczu: Piotr Koman (Podbeskidzie) 8,6

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz w Lidze Europy

Zanim zagramy w drugiej kolejce Ligi Europy przyszło nam zmierzyć się z ostatnim w pierwszoligowej tabeli Pelikanem Łowicz. Mecz zaczął się zgodnie z planem. W 6 minucie Stanisławski dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne. Piłkę uderzył Seratlic, a tor jej lotu zmienił Sacha zaskakując Stodołę. Troszkę oddaliśmy inicjatywę gościom i w 20 minucie Napierała wyrównał. W przerwie musiałem uświadomić zawodnikom, że na stojąco tego meczu nie wygramy. Efekty tej rozmowy przyszły szybko bo w 47 i 55 minucie dwa gole zdobył Stanisławski i zwyciężamy 3-1.

 

 

 

28.09.2013 - I liga 11/34

 

Podbeskidzie - Pelikan 3:1 (1:1)

 

1-0 Mariusz Sacha 6

1-1 Adrian Napierała 20

2-1 Rafał Stanisławski 47

3-1 Rafał Stanisławski 55

 

Zawodnik meczu: Rafał Stanisławski (Podbeskidzie) 9,1

 

 

 

W drugiej kolejce Ligi Europejskiej zagraliśmy u siebie z portugalskim Nacionalem de Madeira. W meczu zastosowałem nowa taktykę z jednym napastnikiem i typowym defensywnym pomocnikiem. Zespół nastawiłem na grę z kontrataku. Już pierwsza akcja meczu przyniosła nam prowadzenie. Gołuch odebrał piłkę obrońcy, ładnym zwodem minął drugiego i stanął oko w oko z bramkarzem pewnie go pokonując. Rywale mocno zaatakowali lecz ich próby odrobienia strat niweczyli moi obrońcy na spółkę z bramkarzem. My wyprowadzaliśmy groźne kontry, ale byliśmy nieskuteczni. W 72 minucie brutalny faul Seratlica i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Oznaczało to grę w osłabieniu. Trzy minuty później siły się wyrównały bo kontuzję złapał Abdoulaye, a trener gości wykorzystał już limit zmian. Na boisku zrobiło się więcej miejsca i mieliśmy cudowne okazje na kolejne gole jednak rywalom pomogła poprzeczka i słupki. Udało się nam utrzymać wynik do końca i niespodziewanie zwyciężamy.

 

 

 

 

 

3.10.2013 - Liga Europy, Grupa K 2/6

 

Podbeskidzie - Madeira 1:0 (1:0)

 

1-0 Daniel Gołuch 2

 

Zawodnik meczu: Daniel Wasilewski (Podbeskidzie) 7,7

 

 

 

Po meczu pucharowym wreszcie mieliśmy kilka dni odpoczynku. Przydało się to bardzo piłkarzom. Pełni sil przystąpili do meczu z ŁKS- em Łódź. Rywal obecnie zajmuje siódme miejsce. Mecz od początku toczył się pod nasze dyktando. Rewelacyjne zawody rozegrał Boljevic. Zdobył trzy przepiękne gole. Jedno trafienie dołożył Gołuch. Wszystkie bramki z tego meczu były z cyklu "stadiony świata". Swoją drogą na Boljevica i Seratlica bardzo motywujące musiało być powołanie do reprezentacji Czarnogóry.

 

 

 

 

 

9.10.2013 - I liga 12/34

 

Podbeskidzie - ŁKS 4:0 (2:0)

 

1-0 Vladimir Boljevic 19

2-0 Vladimir Boljevic 43

3-0 Daniel Gołuch 51

4-0 Vladimir Boljevic 70

 

Zawodnik meczu: Vladimir Boljevic (Podbeskidzie) 9,5

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...