Skocz do zawartości

Optymalnie optymalni


Rekomendowane odpowiedzi

Wersja FM : 12.2.0

Baza danych : Duża

Ligi : Anglia – Premier League, Niemcy – Bundesliga, Polska – Ekstraklasa i 1 liga.

 

Witam! Po ponad rocznym rozbracie z Football Managerem postanowiłem pełen otuchy i nadziei, że szybko mi się nie znudzi gra – powrócić do rywalizacji komputerowej. Natchnieniem do gry były egzaminy gimnazjalne, które dały mi pełno motywacji do wielu rzeczy :D Co do gry, wybrałem portowców – Pogoń Szczecin. Bez jakiegokolwiek pomysłu na nich wziąłem tę drużynę z myślą o tym, że uda mi się doprowadzić ich do Ekstraklasy i udowodnienie, że beniaminek tejże ligi potrafi coś ugrać. Nic innego mi nie pozostaje, jak zaprosić Was do mojej przygody w Szczecinie!

 

Kadra Pogoni

 

Bramkarze :

 

Radosław Janukiewicz

Bartosz Fabiniak

Marcin Zomerski

 

Obrońcy :

 

Peter Hricko

Mateusz Szalek

Błażej Radler

Łukasz Matuszczyk

Dawid Kucharski

Piotr Petasz

Damian Kostkowski

Maksymilian Rogalski

 

Pomocnicy :

 

Adrian Łuszkiewicz

Przemysław Pietruszka

Takafumi Akahousi

Adam Frączczak

Daniel Wołkiewicz

Robert Kolendowicz

Mateusz Lewandowski

Bartosz Ława

Edi Adradina

Donald Djousse

 

Napastnicy :

 

Vuk Sotirović

Marcin Juszczak

 

Problemów z napastnikami nie ma, jak może się wydawać czytając listę snajperów drużyny. Edi jak i Donald stanowią atak Pogoni, przez co dwaj klasyczni napastnicy nie są osamotnieni.

Odnośnik do komentarza

Okres przygotowawczy nie przyniósł obfitych rokoszy transferowych. Poprzez brak jakiegokolwiek centa przeznaczonego na transfery mieliśmy poważne problemy ze ściągnięciem dowolnego piłkarza. Na pierwszy strzał transferowy poszedł lewy pomocnik - Denis Glavina. Nie byliśmy jedynym klubem, który chciał zakontraktować tego zawodnika, dostępnego za całe 0 euro. Ku mojemu zdziwieniu, w walce o Denisa wyprzedził nas GKS Katowice, który zaproponował zapewne większe pieniądze od nas. Załamanie nie trafiło do mnie, a wręcz przeciwnie, szukaliśmy innego transferu. Głównym celem było uskrzydlenie środka obrony, gdyż nie miałem pewności, że Błażej Radler poradzi sobie w grze, gdzie obok siebie będzie mieć młodego obrońcę. Na ratunek przyszedł Mariusz Jop, który za niezbyt wygórowaną pensję przyszedł do klubu i wzmocnił nasz klub. Co do okresu - sparingów. Jestem z nich mocno zadowolony. Czas na porządne rozpier***enie I ligi! :)

 

Sparingi :

 

Pogoń 0:0 Zakaparcie Użhorod

Pogoń 0:0 Papa FC

Pogoń 3:2 Pogoń II

Sparta Krc 0:4 Pogoń

Crvena Zvezda 1:1 Pogoń

Pogoń 1:0 Flota

Odnośnik do komentarza

@Vanlid - Powiem Ci tak, jestem do przodu z meczami i przekonacie się, czy dobrze czy źle jest :D

 

Pierwszy ligowy mecz, 30 lipca 2011 był moim pierwszym mega stresem. Graliśmy w Szczecinie u siebie z Sandencją Nowy Sącz, która nie była przez bukmacherów stawiana na zwycięzcę tego starcia. Początek meczu ku mojemu zdziwieniu ułożył się pod dyktando rywali z południa Polski, gdyż już 2 minucie po dośrodkowaniu Filipa Burkhardta z rogu boiska, Łukasz Janic piękną główką zdobył 1 bramkę meczu. Nie minęło 5 minut, kiedy to Vuk Sotirović po przedarciu się przez obronę uderzył nie do obrony i doszło do wyrównania. Reszta emocji trwała do 30 minuty walki na boisku. W 19 minucie Adam Frączczak po otrzymanej na wolne pole piłki przez Bartosza Ławę wyprowadził team na prowadzenie. Równie 10 minut później Vuk Sotirović dał piłkę Danielowi Wołkiewiczowi, który sam na sam pokonał bramkarza rywali, i tak padła bramka na 3-1 (ostatnia bramka meczu). W 72 minucie kontuzję złapał Bartosz Ława, ale jak się okazało było to lekkie draśnięcie.

 

I liga polska 30.7.2011 - Stadion im. Floriana Krygiera w Szczecinie

Pogoń Szczecin 3:1 Sandecja Nowy Sącz

2' Łukasz Janic (0:1)

7' Vuk Sotirović (1:1)

19' Adam Frączczak (2:1)

29' Daniel Wołkiewicz (3:1)

 

Widzów - 5028

 

Janukiewicz - Matuszczyk, Jop, Radler, Szalek (72' Szalek) - Łuszkiewicz, Ława (72' Adradina), Akahoshi, Frączczak, Wołkiewicz - Sotirović

Odnośnik do komentarza

Nasze drugie starcie miało miejsce na Stadionie przy ul. Piłsudskiego w Grudziądzu, przeciwko Olimpii. Większość ekspertów uważa, że mieliśmy wielkie szanse na wygranie tego pojedynku. Początek meczu nie układał się pod nasze dyktando przez co Olimpia zyskała większą przewagę, jednak wszystko odwróciło się kiedy w 30 minucie Vuk Sotirović po 20 metrowym podaniu Takahoshiego stracił piłkę, ale uzyskał ją ponownie i zdobył 1 bramkę meczu. W doliczonym czasie pierwszej połowy Piotr Ruszkul po wrzutce Grischoka i docentrowaniu piłki przez Domżalskiego trafił wyrównującą bramkę. Druga połowa to popis Pogoni, kiedy w 53 minucie Sotirović solidnie dośrodkował na 6 metr, a tam Daniel Wołkiewicz skierował piłkę w samo okienko i było już 2-1. W 80 minucie, padła 3 bramka po rzucie karnym egzekwowanym przez Piotra Petasza. Ten sam zawodnik w 92 minucie trafił do siatki po rzucie rożnym!

 

I Liga Polska 3.8.2011 - Grudziądz

Olimpia Grudziądz 1:4 Pogoń Szczecin

30' Vuk Sotirović (0:1)

53' Daniel Wołkiewicz (1:2)

80', 92' Piotr Petasz (1:3 ; 1:4)

 

Widzów : 3567

 

Janukiewicz - Matuszczyk (74' Petasz), Rogalski, Kucharski, Radler - Łuszkiewicz, Akahoshi (74' Kolendowicz), Adradina, Frączczak, Wołkiewicz - Sotirović

Odnośnik do komentarza

Kolejne spotkanie to walka o 3 punkty na trudnym terenie w Gliwicach, jednak ciężko mówić o jakimś trudnym meczu. Już w 1 minucie Vuk Sotirović wykreował sobie pozycję, abyy walczyć 1 vs 1 z bramkarzem i skutecznie trafił do bramki. W 40 minucie Daniel Wołkiewicz powtórzył idealnie tę samą akcję co Sotirović i także trafił w sam środek bramki. W 1 minucie doliczonego czasu 1 połowy, Wojciech Kędziora skierował piłkę do bramki po świetnym dośrodkowaniu Adriana Świątka. W 80 minucie Błażej Radler wypuścił na wolne pole Adradine, który prześcignął obrońcę Piasta i zdobył ostatnią bramkę meczu

 

I Liga Polska 6.8.2011 - Gliwice

Piast Gliwice 1:3 Pogoń Szczecin

1' Vuk Sotirović (0:1)

40' Daniel Wołkiewicz (0:2)

80' Edi Adradina (1:3)

 

Widzów : 6013

 

Janukiewicz - Petasz, Szalek, Jop, Radler - Łuszkiewicz, Akahoshi, Ława (64' Pietruszka), Frączczak, Wołkiewicz (64' Adradina) - Sotirović

Odnośnik do komentarza

Kolejne nasze ligowe spotkanie odbyło się na własnym terenie w Szczecinie. Podejmowalismy zespół, który jakichkolwiek szans nie miał na awans - Bogdanka Łęczna. Okazało się, że mecz nie należał do trudnych. Do 29 minuty nic się w sumie nie działo, kiedy pressing zaowocował świetną kontrą i Bartosz Ława wyłożył Wołkiewiczowi piłkę jak na tacę i uzyskaliśmy pierwszego gola. Ta bramka uskrzydliła nasze serca, a w 64 min. byliśmy już spełnieni. Strzelec pierwszego gola skierował piłkę ku Adrianowi Łuszkiewiczowi, który skierował ją po ziemi w światło bramki, a bramkarz był bez najmniejszych szans. Nie minęło jednak kilka minut, a tragedia doszła do skutku - Błażej Radler doznał kontuzji w 84 minucie i nasza defensywa się mocno osłabiła, jednak apetyty na ligę rosną.

 

I Liga Polska, 13.8.2011 - Szczecin

Pogoń Szczecin 2:0 GKS Bogdanka Łęczna

29' Wołkiewicz (1:0)

64' Łuszkiewicz (2:0)

 

Widzów : 4648

 

Janukiewicz - Matuszczyk, Jop, Radler (84' Grocholski) , Szalek - Łuszkiewicz, Takahoshi, Ława, Frączczak (65' Adradina), Wołkiewicz - Sotirović (65' Juszczak)

Odnośnik do komentarza

Na kolejny mecz musieliśmy przedostać się praktycznie przez całą Polskę, gdzie trzeba było dotrzeć na Śląsk do Bytomia. Polonia nie powinna sprawić kłopotów. Tak też właśnie. Zmęczenie dało w kość, ale na meczu pokazaliśmy lwi pazur. 28 minuta to początek nawałnicy - Adam Frączczak przedarł się przez obronę, aby trafić w akcji sam na sam do bramki. 1-0. Druga bramka padła w 58 po soczyście mocnym strzale w okienko z 30 metrów w wykonaniu Jakuba Świerczoka. 1-1. Ostatni gol meczu padł w kontrowersyjnej sytuacji, gdzie Adam Frączczak z pozycji spalonej (!) wybiegł na wolne pole i po jego dośrodkowaniu Vuk Sotirović strzelił w 93 minucie decydującego gola

 

I Liga Polska, 20.8.2011 Bytom

Polonia Bytom 1:2 Pogoń Szczecin

28' Adam Frączczak (0:1)

93' Sotirović (1:2)

 

Widzów : 2158

 

Janukiewicz - Matuszczyk, Jop, Kucharski, Szalek - Łuszkiewicz, Ława, Takahoshi, Frączczak, Wołkiewicz - Sotirović

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz to już inna półka i dość trudniejszy mecz - beniaminek ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała zawitał do Portowców na 1 rundę Pucharu Polski. Przed meczem obawy duże, gdyż mierzymy się z kimś, z kim chcemy za rok się mierzyć w lidze. Początek meczu = katastrofa. Maciej Rogalski w 2 minucie przeskoczył Dawida Kucharskiego i trafił głową w siatkę, przez co Podbeskidzie objęło prowadzenie. Wyrównanie przyszło szybciej niż myślałem - już w 5 minucie Bartosz Ława półwolejem skierował piłkę wprost przy słupku... 1-1! Trzecia bramka meczu strzelona w 55 to dzieło Daniela Wołkiewicz, który piękną szybkością wykazał przewagę i w akcji sam na sam nie zmarnował okazji. Nasze oblężenie dalej trwało i tak w 77 minucie Adam Frączczak po wrzutce Wołkiewicza skierował piłkę między nogami bramkarza! 3-1! Honorowa bramka padła w 82 minucie dzięki Jackowi Broniewiczowi, który pięknie wykorzystał rzut rożny i uderzył głową.

 

Puchar Polski - I runda, 24.8.2011 Szczecin

Pogoń Szczecin 3:2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

5' Bartosz Ława (1:1)

55' Daniel Wołkiewicz (2:1)

77' Adam Frączczak (3:1)

 

Widzów : 4340

 

Janukiewicz - Petasz, Jop, Kucharski, Rogalski (Maksymilian) - Łuszkiewicz, Ława, Akahoshi, Frączczak, Wołkiewicz - Sotirović.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nikt nie czyta, ale motywacja dalej jest ; )

 

Wracamy do naszego piorytetu - 1 liga! Na naszym froncie w Szczecinie gościł Kolejarz Stróże. Kolejna drużyna, która możnaby rzec do rozbicia, ale nie dali się nam. W skrócie opisując ten mecz, mieliśmy potężną przewagę w ofensywie, ale to w niczym nam nie pomogło. 7/14 celnych strzałów, ale prosto w bramkarza. Co najgorsze, statystyka statystyką, ale już w 6 minucie straciliśmy jedyną bramkę meczu, kiedy to Rafał Zawiślan po wrzutce kolegi skrzydłowego skierował futbolówkę w przeciwnym kierunku w stosunku do obrony bramkarza. To był cały mecz. Nic więcej... nic więcej..

 

I Liga Polska, 27.8.2011, Szczecin

Pogoń Szczecin 0:1 Kolejarz Stróże

7' Rafał Zawiślan (0:1)

 

Widzów : 4641

 

Janukiewicz - Petasz, Jop, Kucharski, Szalek - Łuszkiewicz, Takahoshi, Andradina, Wołkiewicz, Frączczak - Sotirović

Odnośnik do komentarza

Kolejna podróż już w bliższe strony Szczecina - do Świnoujścia. Choć Flota przoduje na samym dole tabeli to jest to trudny teren. I nie było inaczej. Już w 24 minucie wykluczony został nasz kluczowy napastnik - Vuk Sotirović przez nieszczęsną kontuzję, która go dopadła i eliminowała na 3-4 miesiące. 11 minut później Bartosz Ława skierował piłkę z 16'tki do bramki i zaczęliśmy od prowadzenia. Jednak 5 minut później Christian Nmanami, który dostał piękne podanie z głębi pola na 11 metr nie dał szans Janukiewiczowi. To była ostatnia bramka. W 86 minucie Flota została osłabiona przez czerwoną kartkę, ale uratowali remis

 

I Liga Polska, 31.8.2011, Świnoujście

Flota Świnoujście 1:1 Pogoń Szczecin

35' Bartosz Ława (0:1)

 

Widzów : 1999

 

Janukiewicz - Matuszczyk, Jop, Kucharski, Szalek - Łuszkiewicz, Ława, Andradina, Wołkiewicz, Frączczak - Sotirović (24' Pietruszka ; Andradina przesunięty na atak)

Odnośnik do komentarza

@Vanlid - Dosłownie, czułem się tak jak wczoraj kibice Chelsea :D

 

Kolejne spotkanie u nas w Szczecinie. Podejmowaliśmy jednego z faworytów do awansu - Zawiszę Bydgoszcz. Mecz zaczeliśmy, że tak powiem - zajebiście. Już w pierwszych pięciu minutach mieliśmy 2 słupki, ale 8 minuta to pierwszy gol dla Nas po pięknej wrzutce Andradiny, którą wykorzystał Daniel Wołkiewicz. Zawisza nie mogła przejąć inicjatywy i odbiło się w 45 minucie, gdzie po rzucie rożnym na długi słupek Dawid Kucharski dograł do Mariusza Jopa i na pustą bramkę strzelił gola. Przez całą drugą połowę Zawisza oddała 2 STRZAŁY, i nic więcej. Maksymilian Rogalski w 95 minucie doznał kontuzji, ale nic groźnego

 

I Liga Polska, 4.9.2011, Szczecin

Pogoń Szczecin 2:0 Zawisza Bydgoszcz

8' Daniel Wołkiewicz (1:0)

45' Mariusz Jop (2:0)

 

Widzów : 4543

 

Janukiewicz - Matuszczyk, Jop, Kucharski, Rogalski (95' Petasz) - Łuszkiewicz, Ława, Akahoshi, Wołkiewicz, Frączczak - Andradina

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...