Skocz do zawartości

W słonecznym raju


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Dane rozgrywki:

Wersja gry: FM 13.3.3.3

Baza danych: Uaktualnienie 13.3.3.3

Rozmiar bazy danych: Duża

Ligi: Wszystkie Europejskie + Meksyk

Klub: Padroense Futebol Clube

Zasady: Własne

 

Hejka,

dopiero co rozpocząłem przygodę z nowym FM. Chciałem podzielić się z wami moją karierą. Wybór klubu, jak zawsze, nie był prosty. Ostatecznie padło na słoneczną Portugalię, a konkretnie na trzecioligowe Padroense FC. Jeżeli uznacie, że coś jest nie tak to śmiało walcie prosto z mostu, choć mam nadzieję, że kariera wam się spodoba. No to jazda!

 

Dnia 20 czerwca 2012 roku zostałem nowym trenerem półzawodowego klubiku z Portugalii, Padroense FC. Może nie był to szczyt moich marzeń, ale na razie mi to wystarczyło. Na spotkaniu z prezesem dowiedziałem się, że naszym celem w tym sezonie będzie uniknięcie spadku z ligi. Aby osiągnąć wyznaczony cel prezes dał mi do dyspozycji 200 tyś. euro na transfery oraz 80 tyś. na miesięczne pensje. Może to i nie dużo, ale na zbudowanie solidnej, III-cio ligowej drużyny powinno wystarczyć. Na pierwszym treningu z drużyną oznajmiłem wszem i wobec, że każdy zaczyna u mnie z czystą kartą i wszyscy mają szanse udowodnić mi, że zasługują na gre w pierwszej jedenastce. Kadra prezentowała się następująco:

 

Bramkarze:

Marco (30, POR) - Podstawowy bramkarz. Jak na III lige powinien wystarczyć.

Moreira (19, POR) - Zmiennik Marco. Mam nadzieję, że kiedyś będzie u nas nr 1.

 

Lewi obrońcy:

Carlos Mariano (36, POR) - Najstarszy zawodnik w zespole. Jego doświadczenie w tym sezonie będzie nam niezbędne.

Victor Lobo (23, POR) - Zmiennik Carlosa. Może jednak odejść bo interesuje się nim kilka klubików.

 

Środkowi obrońcy:

Armando (28, POR) - Najbardziej wartościowy gracz w klubie. Ma być podporą linii defensywnej.

Bruno Pereira (28, POR) - Na razie będzie partnerem Armando, a później się zobaczy,

Pedro Dias (24, POR) - Pierwszy zmiennik, ale jest kiepski nawet jak na III lige.

Ricardo Correia (20, POR) - Obecnie najsłabszy, ale i najmłodszy środkowy obrońca w drużynie. Zostanie, bo dostrzegam w nim spory potencjał.

 

Prawy obrońca:

Paulinho (35, POR) - Jedyny prawy obrońca jakiego mam do dyspozycji, ale i tak prezentuje bardzo dobry poziom.

 

Defensywny pomocnik:

Mario Jorge (21, POR) - Jedyny, ale prezentujący odpowiedni poziom, defensywny pomocnik.

 

Środkowi pomocnicy:

Renato Teixeira (21, POR) - Najlepszy środkowy pomocnik jakim dysponuje. Ma spory potencjał.

Nuno Paulo (19, POR) - Zmiennik Teixeiry, ale z powodzeniem może się włączyć do walki o podstawowy skład.

Chico (19, POR) - Najsłabszy z środkowych pomocników. Pójdzie na wypożyczenie.

 

Lewy pomocnik:

Miguel (19, POR) - Z konieczności gra na lewej stronie. Poziom - Polska liga okręgowa.

 

Prawy pomocnik:

Miguel Baptista (28, POR) - Tu jest o niebo lepiej. To właśnie Baptista ma drygować drugą linią.

 

Ofensywny prawy pomocnik:

Goncalo (21, POR) - Ma być najlepszym asystentem ligi!

 

Ofensywny lewy pomocnik:

Mario Costa (22, POR) - Pewny punkt drużyny, niezwykle szybki.

 

Napastnicy:

Vinicius (20, BRA) - W tym sezonie to właśnie Brazylijczyk ma być naszym głównym żądłem.

Rui (20, POR) - W tym sezonie będzie pełnił funkcję zmiennika Viniciusa.

 

 

Ocena ogólna:Nawet na III lige obsady niektórych pozycji są tragiczne. Poza tym kadra jest bardzo wąska i zawodnicy mogą nie wytrzymać kondycyjnie. Potrzeba bardzo wielu wzmocnień!!!

Odnośnik do komentarza

Już następnego dnia dołączył do nas pierwszy zawodnik, który może grać na obu skrzydłach. Mowa o 28 letnim portugalczyku, Cerejo. Na sparing ze swoimi rezerwami wyjdziemy w ustawieniu 4-1-2-2-1.

 

Marco-Mariano, Armando, Pereira, Paulinho-Mario Jorge-Baptista, Renato Teixeira-Costa, Goncalo-Vinicius

 

W 8 minucie dośrodkował Paulinho, głową strzelał Costa, ale niecelnie. Minutę później groźnie strzelał Areias, ale Marco pewnie sparował piłkę na rzut rożny. W 30 minucie strzelał ponownie Costa, ale i tym razem bardzo niecelnie. Sześć minut później ponownie dośrodkowywał Paulinho, a Vinicius uderzył w poprzeczke!!! W 47 minucie meczu Baptista dośrodkował, a Armando z woleja trafił w słupek! W 57 minucie meczu piłkę dośrodkował Miguel, a do siatki trafił wreszcie Rui! Trzy minuty później strzelał Costa, bramkarz wypuścił ją z rąk, a Rui nie miał problemów ze skierowaniem jej do pustej bramki. Niestety rywale w 66 minucie strzelili gola kontaktowego. Autorem tego trafienia był Gazela. Dziesięć minut później strzelał Chico, ale Campos obronił to uderzenie. Jednak w 80 minucie dopieliśmy wreszcie swego. Z rzutu wolnego dośrodkował Chico, a bramkę płaskim strzałem zdobył Vitor Lobo. W doliczonym czasie gry Ruben Moura zdołał strzelić kontaktowego gola, ale na więcej naszych przeciwników stać nie było.

 

21.06.2012 - Mecz Towarzyski

Padroense 3-2 Padroense II

57' Rui 1:0

60' Rui 2:0

66' Gazela 2:1

80" Victor Lobo 3:1

90+1' Ruben Moura 3:2

MoM: Rui 8,7

Odnośnik do komentarza

Po tym meczu kontrakty podpisali z nami czterej portugalczycy: 26 letni defensywny pomocnik, Duarte, 28 letni środkowy obrońca Sidon, 31 letni środkowy obrońca Nuno Pinhal oraz środkowego pomocnika, 32 letniego Nuno Souse. Swój drugi mecz sparingowy rozegramy z drużyną Santa Teresa. Skład oczywiście pozostaje niezmieniony.

 

Marco-Mariano, Armando, Pereira, Paulinho-Mario Jorge-Baptista, Renato Teixeira-Costa, Goncalo-Vinicius

 

Mecz bez historii. Wygraliśmy bardzo pewnie, ale też przeciwnik był o klasę gorszy. Mimo to jestem zadowolony z dzisiejszej gry zespołu.

 

30.06.2012 - Mecz Towarzyski

Padroense 7-0 Santa Teresa

12' Mario Costa 1:0

24' Vinicius 2:0

26' Renato Teixeira 3:0

34' Mario Costa 4:0

36' Goncalo 5:0

66' Manuel Baptista 6:0

90+2' Carlos Mariano 7:0

MoM:Goncalo 9,5

 

Następnym naszym sparingpartnerem będzie drużyna Vilanovense. Pomiędzy tym, a spotkaniem z Santa Teresa nie mogłem przeprowadzić żadnych transferów ponieważ toczyły się rozmowy w sprawie przejęcia klubu.

 

Marco-Mariano, Armando, Pereira, Paulinho-Mario Jorge-Baptista, Renato Teixeira-Goncalo, Costa-Vinicius

 

Już od pierwszych minut ruszyliśmy do ataku. Opłaciło się to ponieważ już w 12 minucie meczu gola na 1:0 strzelił Vinicius. Dziewięć minut później mieliśmy już dwubramkową przewagę. Po dośrodkowaniu Goncalo swoją drugą bramke zdobył Vinicius. Ale to nie był koniec popisów strzeleckich Brazylijczyka. Bo o to w 36 minucie uderzył z dystansu nie do oborny i skompletował klasycznego hat-tricka. Następna akcja miała miejsce dopiero w 60 minucie. W pole karne wbiegł Armando i został wycięty przez rywala. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Carlos Mariano i pewnie umieścił ją w siatce. Strzelanie w 90 minucie zakończył bramkarz gości, który po uderzeniu Viniciusa sma sam sobie wpakował futbolówkę do bramki.

 

08.07.2012 - Mecz Towarzyski

Padroense 5-0 Vilanovense

12' Vinicius 1:0

21' Vinicius 2:0

36' Vinicius 3:0

60' Carlos Mariano (k) 4:0

90' Antero Sa (sam.) 5:0

MoM: Vinicius 9,7

Odnośnik do komentarza

Po tym meczu ostatecznie rozstrzygneła się sprawa własności klubu. Nowy prezes dał mi do zrozumienia, że zamierza dać mi szansę. Prace nad wzmocnieniami znowu ruszyły pełną parą. A tymczasem czeka nas potyczka z rezewami słynnego FC Porto.

 

Marco-Mariano, Armando, Pinhal, Paulinho-Sousa-Baptista, Renato Teixeira-Goncalo, Cerejo-Vinicius

 

Rezerwy Porto pokazały nam miejsce w szeregu. Inna sprawa, że i my byliśmy dzisiaj bardzo słabi.

 

15.07.2012 - Mecz Towarzyski

FCP B 5-1 Padroense

10' Fabio Martins (k) 1:0

20' Mauro Cabalerro 2:0

25' Tiago Ferreira 3:0

30' Mauro Cabalerro 4:0

66' Dellatorre 5:0

84' Vinicius 5:1

MoM:Mauro Cabalerro 8,8 

 

Do nasępnego spotkania z FC Bastelicaccia zostało nam 6 dni. Poświęciliśmy je na ćwiczenie taktyki i stałych fragmentów gry. Chciałem też aby morale w frużynie były jak najwyższe więc urządziliśmy trening integracyjny. Zobaczymy czy da to spodziewane efekty.

 

Marco-Mariano, Pinhal, Pereira, Paulinho-Sousa-Baptista, Renato Teixeira-Goncalo, Costa-Vinicius

 

Od początku meczu widać było, że mamy sporą przewagę. Udokumentowaliśmy to w 23 minucie za sprawą Baptisty, który płaskim strzałem dał nam prowadzenie. Goście starali się wyrównać, ale im nie szło. Nam za to poszło w 49 minucie kiedy to Nuno Sousa wykończył akcję całego zespołu. Kolejnego gola strzelił ładnym strzałem rezerwowy Chico, a wynik ustalił Cerejo po błyskawicznej kontrze.

 

22.07.2012 - Mecz Towarzyski

Padroense 4-0 Bastelicaccia

23' Manuel Baptista 1:0

49' Nuno Sousa 2:0

81' Chico 3:0

83' Cerejo 4:0

MoM:Nuno Sousa 7,7

Odnośnik do komentarza

Po tym soptkaniu dołączył do nas 33 letni brazylijski napatnik Dagil. Ma on stwarzać realną konkurencję dla Viniciusa. Następnym naszym rywalem będzie amatorski zespół Maliarvas. Przewiduję tylko wynik hokejowy.

 

Marco-Mariano, Pinhal, Pereira, Paulinho-Sousa-Baptista, Chico-Goncalo, Costa-Vinicius

 

Pierwsze kilkanaście minut upływało pod znakiem gry w środku pola. Pierwszy gol padł dopiero w 25 minucie, kiedy to Paulinho przerzucił piłkę nad bramkarzem naszych rywali. Gospodarze próbowali atakować, a my kontrowaliśmy i to z dobrym skutkiem. W 64 minucie środkiem boiska popędził Pedro Dias i pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Honorową bramkę gospodarze strzelili na kwadrans przed końcem. Fenomenalnym uderzeniem popisał się Cunha, ale na więcej tutejszych stać nie było. Mimo to czuje lekki niedosyt.

 

28.07.2012 - Mecz Towarzyski

Maliarvas 1-2 Padroense

25' Paulinho 0:1

64' Pedro Dias 0:2

74' Renan Neves Cunha 1:2

MoM:Paulinho 7,5

Odnośnik do komentarza

Przed kolejnym meczem dołączyła do nas paczka Brazylijczyków oraz Portugalczyk. Zawodnikiem z półwyspu Iberyjskiego jest 31 letni Janita. Ma on pełnić funkcję zmiennika Paulinho. Natomiast zawodnicy z kraju kawy to: Ronaldo (31, N), Britto (32, DP), Danilo (31, ŚO) oraz Lucas (31, OPŚ). Skład na kolejny mecz towarzyski, tym razem z Salgueiros 08 prezentował się tak:

 

Marco-Mariano, Danilo, Britto, Paulinho-Lucas, Baptista-Goncalo, Costa-Ronaldo, Dagil

 

Bardzo dobrze w zespół wkomponowała się kompania Brazylijczyków, a w szczególności Ronaldo. To właśnie ten gracz dał nam prowadzenie w 33 minucie meczu. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Dagil. W drugiej połowie groźnie z dystansu uderzał Baptista, ale piłka uderzyła w poprzeczkę, odbiła się od linii bramkowej i wypadła w boisko. Ostatecznie wygrywamy 2:0 i z tego wyniku jestem zadowolony.

 

04.08.2012 - Mecz Towarzyski

Padroense 2-0 Salgueiros 08

33' Ronaldo

45+2' Dagil

MoM:Danilo 8,1

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...