Skocz do zawartości

Czerwony przypływ - La Marea Roja.


Debrecen

Rekomendowane odpowiedzi

FM 12.2.2.

Baza danych: średnia

Dodatkowe pliki: ligi Panamy, Kostaryki, Jamajki + załadowana liga Meksyku.

Dodatkowi piłkarze: aktualni reprezentanci wszystkich kontynentów

 

Reprezentacja: Panama!

 

Jako, że ta reprezentację darzę ogromną sympatią to postanowiłem znów rozpocząć karierę Panamą. Emocjonujące mecze przeciwko Meksykowi, USA czy Kostaryce bardziej przykuwały moją chęć do gry niż pojedynki w Europie. Eliminacje do MŚ zaczynaliśmy od II fazy. W grupie mieliśmy takich o to rywali: Barbados, Bermudy oraz Gujanę. Nikt o zdrowych zmysłach nie myśli nawet o tym, żebyśmy nie awansowali dalej. Pierwsze mecze przeciwko Bermudom i przeciwko Barbadosowi. Powołania na te dwa spotkania dostała następująca grupa zawodników:

 

Bramkarze:

  • Adnihel Ariano (20l., GK, Tauro, 0/0 A)
  • Luis Mejia (20l., GK, Fenix, 4/0 A)
  • Jaime Penedo (29l., Municipal (GUA), 44/0 A)

 

Obrońcy:

  • Eric Davis (20l., D/DM/M L, Fenix, 7/0 A)
  • Luis Henriguez (29l., D/DM L, Lech Poznań, 49/0A)
  • Eduardo Dasent (22l., D/DM R, Tauro, 3/0 A)
  • Jean McClean (27l., DC/DML/DMC, Plaza Amador, 2/0 A)
  • Roman Torres (25l., DC, La Equidad, 50/1 A)
  • Adolfo Machado (26l., D R/C, Comunicaciones, 25/1 A)
  • Luis Moreno (30l., D R/C, Tauro, 34/0 A)
  • Felipe Baloy (30l., DC, Santos Laguna, 49/3 A)

 

Pomocnicy:

  • Reggie Arosemena (24l., M/AMC, Tauro, 7/0 A)
  • Amilcar Henruguez (28l., M/AMC, Huila, 17/0 A)
  • Victor Herrera (31l., M/AMC, Sporting Sam Miguelito, 21/0 A)
  • Rolando Escobar (29l., MC, Anzoategui, 9/0 A)
  • Eybir Bonaga (25l., M L/C, Chico FC, 0/0 A)
  • Ricardo Palomino (29l., DMC/MC, Alianza FC (PAN), 0/0 A)
  • Juan Perez (31l., DMC, Tauro, 18/0 A)

 

Napastnicy:

  • Jose Justavino (29l., ST, Chorrillo, 0/0 A)
  • Eduardo McTaggart (24l., ST, Chiriqui, 0/0 A)
  • Cecilo Waterman (20l., ST, Fenix, 1/0 A)
  • Blas Perez (30l., ST, FC Dallas, 37/21 A)
  • Luis Tejada (29l., ST, Juan Aurich, 27/13 A)

 

Kącik statystyka:

Średnia wieku: 26 lat 
Najmłodszy piłkarz: C. Waterman (20 l.) 
Najstarszy gracz: J. Perez (31l.) 
Najwięcej występów w reprezentacji: R. Torres (50A) 
Najlepszy strzelec: B. Perez (21 goli) 
Liczba debiutantów: 5 
Klub dający najwięcej reprezentantów: Tauro (5) 
liczba zawodników zza granicy: 10 

 

Poprzednie spotkania przeciwko Bermudom:

0 (0-0-0) -:-, - pkt

 

 

Eliminacje zaczynaliśmy od domowego pojedynku z Bermudami. Rywale zajmują 189 miejsce w rankingu FIFA, więc innego wyniku niż nasze zwycięstwo nie można było się spodziewać. Cały mecz toczony był pod nasze dyktando i strzelane przez nas bramki nie zdziwiły nikogo. Rywal zaskoczył nas o dziwo w 80 minucie. Przy wyniku 4:0 zdobyli bramkę, która wywołała niesamowity wzrost ambicji i woli walki u rywali. W przeciągu kolejnych minut grali lepiej od nas! Jednak to tylko kilkaset sekund, nic więcej. My zdominowaliśmy środek pola co nie było wcale trudne. W 1 składzie miałem dylemat jaki skład wystawić. Nie chciałem wrzucać wszystkich debiutantów od razu, chciałem także zobaczyć jak prezentują się gracze z pierwszej półki. W ataku zamiast Pereza od pierwszych minut wybiegł młodziutki Waterman, dla którego był to debiut w walce o punkty. Cecillio potwierdził moje przypuszczenia co do jego sprytu strzelania goli. Hattrick z Bermudami może nie brzmi jakoś rewelacyjnie, ale zawsze to hattrick. W naszej grupie Gujana zremisowała z Barbadosem 2:2 i samotnie liderujemy w grupie.

 

 

2.9.2011.

Agustin "Muquita" Sanchez, La Chorrera (8,000 widzów)

Eliminacje MŚ, Faza 2, Grupa 3 (1/6)

 

Panama ( - , 69*) - Bemudy (- , 189*) 4:1 (4;0)

 

1:0 - C. Waterman `8

2:0 - C. Waterman `13

3:0 - L. Tejada `23

4:0 - C. Waterman `31

4:1 - R. Lambe `80

 

MoM: C. Waterman - Panama, ST, 9.6

 

L. Mejia - A. Machado, L. Moreno, F. Baloy © [`45 J. McClean], L. Henriguez - E. Bonaga, R. Palomino, A. Henriguez - J. Justavino [45 B. Perez], C. Waterman, L. Tejada

Odnośnik do komentarza

z Luisów (Mejia i Tejada) powinieneś mieć dużo radości. Brakuje mi Nelsona Barahony, u mnie przez dekadę był bardzo pomocny (w sumie to dalej jest).

Powodzenia i obyś zaszedł dalej niż ja ;)

Odnośnik do komentarza

z Luisów (Mejia i Tejada) powinieneś mieć dużo radości. Brakuje mi Nelsona Barahony, u mnie przez dekadę był bardzo pomocny (w sumie to dalej jest).

Powodzenia i obyś zaszedł dalej niż ja ;)

Znam gościa i dobry jest :) Lecz na te 2 spotkania nie został powołany z przyczyn zdrowotnych :) Na spotkanie z Gujaną pewnie się wykuruje.

Odnośnik do komentarza
Spotkania przeciwko Barbadosowi:

0 (0-0-0) 0:0, 0 pkt

 

 

Barbados podobnie jak i Bermudy nie stanowił dla nas większego problemu. Z poprzednim rywalem łączy ich to , że strzelili nam jedną bramkę. Znów była to bramka zdobyta wtedy kiedy wynik meczu był już przesądzony. Forte w 69 minucie trafił honorowego gola przy stanie 5:0 . W tym meczu wystawiłem troszkę innym skład i już w kadrze powołanej na te dwa mecze nie ma już debiutantów. W ataku od pierwszych minut wystawiłem Pereza, który odpłacił mi się czterema trafieniami! Jedną cegiełkę dołożył Tejada. W drugim meczu naszej grupy, Bermudy pokonały Gujanę 1-0 i nad drugimi właśnie Bermudami mamy 3 punkty przewagi. Awans oczywiście pewny, w tej rundzie eliminacji można sobie poprawić bilans strzelonych bramek w reprezentacji.

 

 

6.9.2011.

Stadfion Narodowy, Barbados (13, 775 widzów !!)

Eliminacje MŚ, Faza II, Grupa 3 (2/6)

 

Barbados (2; 150) - Panama (1; 61) 1:5 (0:4)

 

0:1 - L. Tejada `7

0;2 - B. Perez `19

0:3 - B. Perez `30

0:4 - B. Perez `44

0:5 - B. Perez `55

1:5 - J. Forte `69

 

MoM: B. Perez - Panama, ST, 9.8

 

A. Ariano - E. Dasent, R. Torres, F. Baloy (k), E. Davis - E. Bonaga [45 V. Herrera), J. Perez, R. Arosemena - E. McTaggart [45 C. Waterman], L. Tejada

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecz przeciwko Gujanie:

 

Bramkarze:

  • Adnihel Ariano (20l., GK, Tauro, 1/0 A)
  • Luis Mejia (20l., GK, Fenix, 5/0 A)
  • Jaime Penedo (29l., Municipal (GUA), 44/0 A)

 

Obrońcy:

  • Eric Davis (20l., D/DM/M L, Fenix, 8/0 A)
  • Luis Henriquez (29l., D/DM L, Lech Poznań, 50/0A)
  • Eduardo Dasent (22l., D/DM R, Tauro, 4/0 A)
  • Paul Cordero (20l., Arabe Unido, 0/0 A)
  • Roman Torres (25l., DC, La Equidad, 51/1 A)
  • Adolfo Machado (26l., D R/C, Comunicaciones, 26/1 A)
  • Luis Moreno (30l., D R/C, Tauro, 35/0 A)
  • Felipe Baloy (30l., DC, Santos Laguna, 51/3 A)

 

Pomocnicy:

  • Nelson Barahona (23l., AMC, Huila, 20/2 A)
  • Arturo Tejada (21l., MC/AMC, Plaza Amador, 0/0 A)
  • Rolando Escobar (29l., MC, Anzoategui, 9/0 A)
  • Eybir Bonaga (25l., M L/C, Chico FC, 2/0 A)
  • Ricardo Palomino (29l., DMC/MC, Alianza FC (PAN), 1/0 A)
  • Gabriel Gomez (27l., DMC/MC, Philadelphia, 52/2 A)
  • Wess Torres (30l., DC/DMC, Plaza Amador, 1/0 A)

 

Napastnicy:

  • Jose Justavino (29l., ST, Chorrillo, 1/0 A)
  • Eduardo McTaggart (24l., ST, Chiriqui, 1/0 A)
  • Johny Ruiz (29l., ST, Xelaju, 0/0 A)
  • Blas Perez (30l., ST, FC Dallas, 39/25 A)
  • Luis Tejada (29l., ST, Juan Aurich, 29/15 A)

 

Kącik statystyka:

Średnia wieku: 25 lat
Najmłodszy piłkarz: E. Davis (20 l.)
Najstarszy gracz: J. Perez (31l.)
Najwięcej występów w reprezentacji: G. Gomez (52 A)
Najlepszy strzelec:  B. Perez (25 goli)
Liczba debiutantów: 3
Klub dający najwięcej reprezentantów:  Tauro (5)
liczba zawodników zza granicy:  11
Średnia występów w reprezentacji: 18 A

Gujana - bilans spotkań:
0 (0-0-0) 0-0, 0 pkt

Odnośnik do komentarza

Każdy był realistą przed tym spotkaniem. Rywale przyjechali do nas aby wyjechać z jak najmniejsza ilością wbitych bramek. Ta sztuka, im się udała, bo, pomimo iż mobilizowałem swoich graczy do tego, aby włączyć ten 5 bieg nawet w starciu z tak słabym rywalem. Moja siła perswazji była jednak chyba zbyt mała. Zagraliśmy na pół gwizdka, słabo, bez polotu, szybkości i bez większego pomysłu. Faktem najistotniejszym jest to, że wygraliśmy, a wynik ustalił się już w pierwszej połowie. Dwa gole Pereza ustawiły to spotkanie. Wynik 2-0 ciągnął się do ostatniego gwizdka. Atakowaliśmy, przeważaliśmy, ale jak już wcześniej wspomniałem, bez pomysłu i zaangażowania nie da się nic zrobić. Bermudy przegrały z Barbadosem 0-2 i teraz mamy aż 5 punktów przewagi nad II drużyną.

 

1. Panama 3 (3-0-0) 11:2, 9 pkt

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

2. Barbados 3 (1-1-1) 5:7, 4 pkt

3. Bermudy 3 (1-0-2) 2:6, 3 pkt

4. Gujana 3 (0-1-2) 2:5, 1 pkt

 

7.10.2011.

Agustin "Muquita" Sanchez, La Chorrera (8,000 widzów)

Eliminacje MŚ, Faza II, Grupa 3 (3/6)

 

Panama (1; 64) - Gujana (4; 130) 2:0 (2;0)

 

1;0 - B. Perez `20

2:0 - B. Perez `27

 

MoM: B. Perez - Panama, ST, 8.8

 

J. Penedo - A. Machado, F. Baloy ©, R. Torres, L. Henriquez [45 P. Cordero] - E, . Bonaga [45 R. Escobar], N. Barahona - J. Ruiz [45 E, . McTaggart], B. Perez, L. Tejada

Odnośnik do komentarza

Bermudy to kolejny już przeciwnik, z którym trzeba wygrać. I tą sztukę znów udało nam się dobrze zagrać. Odnieśliśmy kolejne zwycięstwo, kolejne zwycięstwo, które tak jak poprzednie osiągnęliśmy niezbyt dużym nakładem sił. Ciężko mi jest zmobilizować chłopaków, aby zagrali na 100% swoich umiejętności, gdy grają z takimi słabymi rywalami. Ważne jest to, że wygrywamy, że nie dochodzi do żadnych sensacji i spokojnie dopisujemy sobie kolejne już 3 punkty. W II połowie gospodarze dwa razy nas mocno ukąsili. Pierw od razu po wznowieniu gry, a następnie tuż przed samym końcem. Dwa razy zostaliśmy nieoczekiwanie zaskoczeni przez ofensywę rywali co w starciu z mocniejszym rywalem może być fatalne w skutkach. Barbados rozgromił Gujanę 4-0. Przewaga nad drugim zespołem (Barbados) wynosi 5 punktów.

 

11.10.2011.

National Stadium, Hamilton (8,500 widzów)

Eliminacje MŚ, Faza 2, Grupa 3 (4/6)

 

Bermudy (3; 188) - Panama (1; 65) 2:4 (0:3)

 

0:1 - R. Palomino `27

0:2 - L. Tejada `37

0:3 - F. Baloy `41

1:3 - T. Burgess `48

1:4 - L. Tejada `69

2:4 - M. Waldorn `87

 

MoM: L. Tejada - Panama, ST, 9.4

 

L. Mejia - E. Dasent, F. Baloy ©, L. Moreno [45 R. Torres), E. Davis - A. Machado, G. Gomez [60 R. Escobar], R. Palomino [69 W. Torres], E. Bonaga - B. Perez, L. Tejada

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecze z Barbadosem i Gujaną:

 

Bramkarze:

  • Adnihel Ariano (20l., GK, Tauro, 1/0 A)
  • Luis Mejia (20l., GK, Fenix, 6/0 A)
  • Jaime Penedo (30l., Municipal (GUA), 45/0 A)

 

Obrońcy:

  • Eric Davis (20l., D/DM/M L, Fenix, 9/0 A)
  • Luis Henriguez (29l., D/DM L, Lech Poznań, 51/0A)
  • Eduardo Dasent (23l., D/DM R, Tauro, 5/0 A)
  • Paul Cordero (20l., Arabe Unido, 1/0 A)
  • Roman Torres (25l., DC, La Equidad, 53/1 A)
  • Ricardo Paschal (32l., D R/C, Plaza Amador, 1/0 A)
  • Cesar Blackman (22l., DC, Plaza Amador, 0/0 A)
  • Felipe Baloy (30l., DC, Santos Laguna, 53/4 A)

 

Pomocnicy:

  • Nelson Barahona (23l., AMC, Huila, 21/2 A)
  • Osvaldo Tejada (20l., DMC/MC, Alianza FC (PAN), 0/0 A)
  • Amilcar Henriquez (28l., MC, Hulia, 18/0 A)
  • Eybir Bonaga (25l., M L/C, Chico FC, 4/0 A)
  • Ricardo Palomino (29l., DMC/MC, Alianza FC (PAN), 2/1 A)
  • Gabriel Gomez (27l., DMC/MC, Philadelphia, 54/2 A)
  • Wess Torres (30l., DC/DMC, Plaza Amador, 2/1 A)

 

Napastnicy:

  • Cecillio Waterman (20l., ST, Fenix, 3/3 A)
  • Eduardo McTaggart (24l., ST, Chiriqui, 2/0 A)
  • Johny Ruiz (29l., ST, Xelaju, 1/0 A)
  • Blas Perez (30l., ST, FC Dallas, 41/27 A)
  • Luis Tejada (29l., ST, Juan Aurich, 31/15 A)

 

Kącik statystyka:

Średnia wieku: 25 lat
Najmłodszy piłkarz: O. Tejada (20 l.)
Najstarszy gracz: R. Paschal (32l.)
Najwięcej występów w reprezentacji: G. Gomez (54 A)
Najlepszy strzelec:  B. Perez (27 goli)
Liczba debiutantów: 2
Klub dający najwięcej reprezentantów:  Fenix, Plaza Amador (3)
liczba zawodników zza granicy:  10
Średnia występów w reprezentacji: 18 A

Barbados - bilans spotkań:
1 (1-0-0) 5-1, 3 pkt

Odnośnik do komentarza

Ostatni mecz przeciwko Barbadosowi pamiętam miło. Wbite 5 bramek i pewna dominacja. W rewanżu i to na własnym stadionie także nie mieliśmy litości dla rywali. Tym razem jedyną różnica w wyniku było to , że zawodnicy z tej małej wysepki na Antylach nie potrafili zagrozić bramce Mejii. My zaś wręcz przeciwnie. Prawie nie schodziliśmy z połowy rywali i wynik powinien być o wiele wyższy. Nie ma co jednak narzekać, kolejne zwycięstwo i zapewniony awans do kolejnej rundy. W tym meczu postanowiłem dać odpocząć dwóm legendom Panamy. Baloya zastąpił debiutant Blackman, a Blasa Pereza zmienił młody i utalentowany Waterman. Dla Blackmana debiut wypadł okazale. Nie miał zbyt wiele pracy, ale jak już grał agresywnie i czysto. Jeśli ten młody obrońca zagrał okazale, to nie wiem jak nazwać grę 20 letniego napastnika! Wynik 5:0 w tym 4 gole właśnie tego gracza Fenix'u. Worek z bramkami otworzył jednak Ruiz, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach reprezentacji. Mocno bite dośrodkowanie od Dasenta, przeleciało nad głowami dwóch zdezorientowanych obrońców i Johny miał jeszcze miejsce aby opanować podanie i spokojnym strzałem z 6 metrów skierował piłkę do siatki. Potem był już szoł Watermana.

W 38 minucie z rzutu rożnego wykorzystał wrzutkę Bonagi, jeszcze w doliczonym czasie gry wynik został powiększony w identyczny sposób. Po przerwie, a dokładnie w 60 minucie znów po rzucie rożnym Cecilio po raz trzeci uprzedził obrońców i znów po podaniu Bonagi. Wynik spotkania został ustalony 5 minut później po tym jak Ruiz ze skraju pola karnego zagrał sprytną piłkę na 11 metr w kierunku wbiegającego Watermana. Ten natychmiast znalazł się pod pressingiem 3 rywali, lecz lekko podciął piłkę, a ta przeleciała nad Simmsem, który żwawo ruszył w kierunku mojego napastnika nie wiadomo po co.

Gujana zremisowała z Bermudami 0;0. Przewaga nad 2 zespołem (Barbados) wynosi 8 punktów, a że do zakończenia tej fazy eliminacji pozostała jedna kolejka to zapewniliśmy sobie awans. Chyba nikogo to nie dziwi.

W innych grupach także już wiadomo, kto zagra dalej (Gr.1 : Gwatemala, Gr.2: Salwador, Gr. 5: Trynidad i Tobago) jedynymi wyjątkami są grupy 4 i 6. W tej pierwszej o awans biją się aż trzy zespoły Kanada (10 pkt), Curacao (9pkt), Belize (8 pkt). W ostatniej serii Kanada gra z Belize, a Curacaco z najsłabszym Saint Kitts i Nevis. Kto chce awansować musi wygrać!

Zaś w grupie 6 zostały dwa zespoły bijące się o awans. Najciekawsze jest to, że w ostatniej kolejce stoczą ze sobą bezpośredni bój o awans! Mowa tu o Grenadzie(10pkt) i Kajmanach (9pkt).

 

11.11.2011.

Agustin "Muquita" Sanchez, La Chorrera (8,000 widzów)

Eliminacje MŚ, Faza 2, Grupa 3 (5/6)

 

Panama (1; 65) - Barbados (2; 184) 5:0 (3:0)

 

1:0 - J. Ruiz `29

2:0 - C. Waterman `38

3;0 - C. Waterman `45+1

4;0 - C. Waterman `60

5:0 - C. Waterman `65

 

MoM: C. Waterman - Panama, ST, 9.7

 

L. Mejia - E. Dasent, C. Blackman, R. Torres ©, L. Henriquez - O. Tejada [45 R. Palomino], G. Gomez, E. Bonaga - J. Ruiz, C. Waterman, L. Tejada [45 E. McTaggart]

Odnośnik do komentarza

Bilans spotkań z Gujaną: 
1 (1-0-0) 2:0 

 

Gujana okazała się najsłabsza ekipą z tych w naszej grupie. Ostatni mecz w tej fazie zagraliśmy znów koncertowo i znów nasz licznik bramek na koniec meczu wskazywał liczbę 5. Wynik otworzył Blas Perez, który wykorzystał swoją szybkość i dokładnego dogranie od Ruiza. Nie minęło 5 minut a znów z prawej strony po dwójkowej akcji Ruiza i Dasenta linia obrony została rozbita. Prawy obrońca zastępujący kontuzjowanego Machado miękko dograł na 7 metr, a tam Tejada lekko tracił piłkę, która wpadła obok zaskoczonego bramkarza. Jeszcze przed zmianą stron zdołaliśmy podwyższyć po rzucie rożnym. Gra w powietrzu była dziś nasza mocna stroną. Gdy już doszło do zmiany stron, tempo meczu siadło, nam się za bardzo nie chciało, ale w 60 minucie piłka znów zatrzepotała w siatce rywali. Po centrze Henriqueza, bramkarz gospodarzy niefortunnie machnął ręką i tym samym skierował piłkę za swoje plecy.

W 81 minucie rywale oddali pierwszy, celny strzał w kierunki naszej bramki. Richardson nie dał się złapać na spalonego i w sytuacji sam na sam potężnym strzałem pod poprzeczkę nie dał nasz Mejii. Trochę mnie ta stracona bramka rozdrażniła, tak jak i cały zespół. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania, Waterman urwał się obrońcom, lecz w pojedynku z Johnsonem okazał się mało skuteczny, wcelował w nogi. Mieliśmy szczęście, bo piłka odbiła się przed bramkarza, a z boku wleciał Tejada i pięknym, mierzonym strzałem z 10 metra wcelował tuż pod poprzeczkę.

 

Bermudy pokonały w ostatniej kolejce Barbados 1-0 i sytuacja na koniec wygląda następująco:

1. PANAMA 6 (6-0-0) 25:5, 18 pkt

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

2. Barbados 6 (2-1-3) 9:13, 7 pkt

3. Bermudy 6 (2-1-3) 5:10, 7 pkt

4. Gujana 6 (0-2-4), 3:14, 2 pkt

 

15.11.2011.

Stadion Narodowy (13,585 widzów)

Eliminacje MŚ, Faza 2, grupa 3

 

Gujana (4; 146) - Panama (1; 65) 1:5 (0:3)

0:1 - B. Perez `9

0:2 - L. Tejada `13

0:3 - E. Bonaga `34

0:4 - S. Johnson `60 [samobój]

1:4 - G. Richardson `81

1:5 - L. Tejada `88

 

MoM: L. Tejada - Panama, ST, 8.9

 

L. Mejia - E. Dasent, C. Blackman, F. Baloy ©, P. Cordero - N. Barahona [45 A. Henriquez], G. Gomez, E. Bonaga - J. Ruiz [45 C. Waterman], B. Perez, L. Tejada

 

Zapraszam na kącik statystyka po II fazie eliminacji:

 

Końcowe tabele II fazy:

 

Grupa 1: 
1. Gwatemala 6 (5-1-0) 12:2, 16pkt 
------------------------------------------ 
2. Nikaragua 6 (2-1-3) 5:7, 7 pkt 
3. Haiti 6 (1-2-3) 7:12, 5 pkt 
4. Saint Lucia 6 (0-4-2) 5:8, 4 pkt 

Grupa 2: 
1. Salwador 6 (6-0-0) 20:3, 18 pkt 
------------------------------------------ 
2. Dominikana 6 (1-2-3) 3:7, 5 pkt 
3. Portoryko 6 (1-2-3) 3:8, 5 pkt 
4. Wyspy Dziewicze USA 6 (1-2-3) 4:12, 5 pkt 

Grupa 4: 
1. Kanada 6 (4-1-1) 19;9, 13 pkt 
---------------------------------------- 
2. Curacao 6 (4-0-2) 15:13, 12 pkt 
3. Belize 6 (2-2-2) 6:6, 8 pkt 
4. Saint Kitts i Nevis 6 (0-1-5) 1:13, 1 pkt 

Grupa 5: 
1. Trynidad i Tobago 6 (5-1-0) 15:3, 16 pkt 
----------------------------------------------------- 
2. Dominikana 6 (2-3-1) 11:8, 9 pkt 
3. Antigua i Barbuda 6 (1-1-4) 6:13, 4 pkt 
4. Saint Vincent 6 (1-1-4) 5:13, 4 pkt 

Grupa 6: 
1. Grenada 6 (4-1-1) 15:7, 13 pkt 
---------------------------------------- 
2. Kajmany 6 (2-3-1) 10:11, 9 pkt 
3. Surinam 6 (1-3-2) 7:9, 6 pkt 
4. Turks i Caicos 6 (1-1-4), 6:11, 4 pkt 

Najlepszy strzelec: 
1. J. Roberts (Grenada) - 10 goli 
2. C. Waterman (Panama) - 7 
= K. Jones (Tr. i To.) - 7 
= B. Perez (Panama) - 7 
(..) 
5. L. Tejada (Panama) - 6 

Najwięcej asyst: 
1. E, . Bonaga (Panama) - 5 asyst 
2. O. Romero (Salwador) - 4 
3. J. Ruiz (Panama) - 3 
= R. Nelisse (Curacao) - 3 
= P. Bernier (Kanada) - 3 
= L. Tejada (Panama) - 3 
(..) 
9. L. Tejada (Panama) - 2 

Średnia ocen (najlepszy gracz): 
1. C. Waterman (Panama) - 8.23 
2. J. Roberts (Grenada) - 8.17 
3. B. Perez (Panama) - 8.12 
=. L. Tejada (Panama) - 8.12 
(..) 
9. E. Dasent (Panama) - 7.93 
(..) 
12. E. Bonaga (Panama) - 7.87 
(..) 
18. F. Baloy (Panama) - 7.58 

Odbyło się także losowanie III fazy eliminacji: 

Grupa 1: 
Grenada, Jamajka, Meksyk, Salwador 

Grupa 2: 
Gwatemala, Honduras, Kanada, Kuba 

Grupa 3: 
Kostaryka, PANAMA, Trynidad i Tobago, USA 

 

Trafiliśmy do grupy śmierci. Trafiliśmy najgorzej jak mogliśmy. Grupa 2 to jakiś śmiech na sali. Będzie bardzo ciężko awansować dalej. Każdy punkt będzie na wagę złota, a mecze z naszym największym rywalem (czyt. Kostaryką) będą pewnie okraszone ogromną agresywnością jak i z naszej strony tak i ze strony rywala. USA gra obecnie inną piłkę niż my, o klasę lepszą. Trynidad jest do ogrania, ale to także bardzo niewygodny rywal. Trafiliśmy do piekła!

Odnośnik do komentarza

Z USA raczej bez szans, Kostaryka i Trynidad do ogrania, Awans z drugiego miejsca jak najbardziej realny! Jazda ! :)

Z USA przewiduje zaciety pojedynek, raczej nastawiam sie na porazke. Stany to zupelnie inna klasa.

Kostaryka. Najwiekszy rywal, wiec tutaj emocje wezma gore.

Trynidad? Do ogrania, nie wyobrazam sobie innej zdobyczy punktowej niz 6 oczek.

 

Jednak nie mam punktu odniesienia. Bo Barbados, Gujana czy Bermudy to nie rywale, tylko dostarczyciele punktow i nie wiem jak moje ustawienie ofensywne sprawdzi sie na mocniejszym rywalu. ^^

Odnośnik do komentarza

Ja grając Panamą zawsze grałem ustawieniem 4-4-2 Diamond (lub jak kto woli 4-1-2-1-2) z Barahoną na OPŚ, Gabrielem Gomezem lub Juanem Perezem na DPŚ i dwoma bocznymi pomocnikami, w ataku oczywiście Tejada z Blasem Perezem, nastawienie ofensywne. Z Meksykiem czasami się sprawdzało (Zdarzyło się nawet zwycięstwo, czy remisy), natomiast z USA nigdy nie urwałem punktu (najlepszy wynik 3:5). Na Kostaryke zawsze wychodziłem ofensywnie, ale jeśli chodzi o bilans, to w 2021 roku wygląda on tak: 17 (6-4-7), bramki 26:32, więc jak widzisz dosyć równo. Widzę, że Ty grasz trójką napastników i wydaje mi się, że lepiej jak przy tym zostaniesz (jedynie zmieniać można nastawienie - ofensywne/defensywne itd) bo zmiana ustawienia zazwyczaj niezbyt dobrze mi wychodziła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

4-3-3 na tle słabych rywali prezentowało się wybornie. Rywale mieli mało okazji strzeleckich, a w obronie w miare ok, tylko jak zagram z MEX czy USA to oni swoja szybkością mnie rozjadą :D Muszę jeszcze usprawnić obronę, bo na szybkich defensorów nie mam. A miales potem jakiś ciekawych regenów? Po odejsciu Baloya, Pereza, Pereza czy Barahony?

 

PS. Jak wam, czytelnikom podobał się kącik statystyka?

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecze eliminacyjne przeciwko USA oraz Trynidadowi i Tobago

 

Bramkarze:

  • Luis Mejia (21l., GK, Philadelphia, 8/0 A)
  • Jaime Penedo (30l., Municipal (GUA), 45/0 A)
  • Junior Torres (23l., Sporting San Miguelito, 0/0 A)

 

Obrońcy:

  • Adolfo Machado (27l., D R/C, DMR/MR, Comunicaciones, 28/1 A)
  • Felipe Baloy (31l., DC, Santos Laguna, 54/4 A)
  • Roderick Miller (20l., D LC, San Francisco (PAN), 0/0 A)
  • Luis Moreno (31l., D RC, Tauro, 36/0 A)
  • Carlos Rodriguez (22l., D/DM L, FC Dallas, 2/0 A)
  • Roman Torres (26l., DC, La Equidad, 54/1 A)
  • Luis Henriguez (30l., D/DM L, Lech Poznań, 52/0 A)
  • Eduadro Dasent (23l., D/DM R, Tauro, 7/0 A)

 

 

Pomocnicy:

  • Gabriel Gomez (28l., DM/MC, Philadelphia, 56/2 A)
  • Eybir Bonaga (26l., M LC, Chico FC, 6/1 A)
  • Nelson Barahona (24 l., AMC, Hulia, 22/2 A)
  • Juan Perez (32l., DM/MC, Tauro, 19/0 A)
  • Anibal Godoy (22l., M/AM LC, Godoy Cruz, 0/0 A)
  • Yairo Glaize Yau (22l., AMC/ST, Alianza FC (PAN), 2/0 A)

 

Napastnicy:

  • Blas Perez (31l., ST, FC Dallas, 42/28 A)
  • Cecilio Waterman (21l., ST, Fenix, 5/7 A)
  • Eduardo Cox (18l., ST, Tauro, 0/0 A)
  • Jose Luis Garces (31l., ST, San Francisco (PAN), 8/1 A)
  • Luis Tejada (30l., ST, Juan Aurich, 33/19 A)
  • Eduardo McTaggart (25l., ST, Chiriqui, 3/0 A)

 

Kącik statystyka:

Średnia wieku: 25 lat
Najmłodszy piłkarz:  E. Cox (18 l.)
Najstarszy gracz: J. Perez (32l.)
Najwięcej występów w reprezentacji: G. Gomez (56 A)
Najlepszy strzelec:  B. Perez (28 goli)
Liczba debiutantów: 4
Klub dający najwięcej reprezentantów:  Tauro (4)
liczba zawodników zza granicy:  13
Średnia występów w reprezentacji: 20 A

USA - bilans spotkań:
0 (0-0-0) 0-0

Trynidad i Tobago, bilans spotkań:
0 (0-0-0) 0:0

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...