Skocz do zawartości

Made in Poland


Shurik

Rekomendowane odpowiedzi

06.10.2012 - Konferencja prasowa przed meczem z Koroną Kielce

 

 

Jest Pan zadowolony z postawy zawodników w meczu z Bayerem?

- Mecz przegraliśmy w samej końcówce, ale zawodnicy pokazali charakter. Gdyby nie pechowe interwencje w obronie, to kto wie? Może wygralibyśmy drugi mecz w Lidze Mistrzów? Spotkanie już się odbyło i wyniku nikt nie zmieni. Porozmawiajmy o dzisiejszym meczu z Koroną.

 

Czy to prawda, że Bartosz Ślusarski rozwiązał kontrakt z klubem? Jak wiemy, między Panami doszło do poważnego konfliktu.

- Bartek póki co, dalej jest zawodnikiem Kolejorza. Proszę o inne pytanie.

 

Jak Pan ocenia szanse Lecha w tegorocznej Lidze Mistrzów?

- Panie redaktorze, na to pytanie odpowiedziałem tuż po losowanie grup i zdania nie zmieniłem. Skupmy się w końcu na dzisiejszym przeciwniku. Jest to w końcu konferencja przedmeczowa.

 

Na spotkanie z Kielczanami nie powołał Pan Toneva. Zawodnik doznał jakiegoś urazu?

- Olek jest mocno przemęczony i dałem mu odpocząć. Na lewym skrzydle zagra dzisiaj Roger, który bardzo dobrze czuje się na tej pozycji. Postanowiłem również, że na środku obrony zagra Mikic. Kamiński jest ostatnio w słabszej formie, a mecze ze "Scyzorami" są zawsze trudne.

 

Czy to prawda, że Marcin Kamiński zimą opuści klub? Mówi się również o sprzedaży Lazovicia i Murawskiego.

- Co prawda Marcinem interesowała się Austria Wiedeń, ale żadnej konkretnej oferty nie przedstawili. Sam Marcin udowodnił, że chce zostać w klubie podpisując ostatnio nowy kontrakt. Co do pozostałej dwójki, to póki co, zostają w naszym klubie. Lazovic miał ogromnego pecha łapiąc w zeszłym sezonie kontuzję, która wykluczyła go do końca sezonu. Wiążę z nim ogromne nadzieję, gdyż takiego skrzydłowego Ekstraklasa jeszcze nie widziała. Dajmy mu tylko trochę czasu, aby doszedł do formy.

 

Czego się Pan spodziewa po dzisiejszym spotkaniu?

- Przede wszystkim atrakcyjnej gry moich zawodników. Kibice Kolejorza są bardzo wybredni, szczególnie po zeszłorocznych sukcesach.

 

Odkąd objął Pan zespół, stawia Pan konsekwentnie na młodych piłkarzy z Polski. Czemu?

- Dlatego, że to przyszłość naszej drużyny i tego kraju. Sądzę, że powinni być Państwo zadowoleni. Nie tak dawno, w reprezentacji Polski zadebiutował nasz prawy obrońca, Tomek Kędziora. Etatowym reprezentantem jest Kamiński. W Lechu pierwsze skrzypce grają Możdżeń i Linetty. Między słupkami stoi Słowik, a bramki strzela Teodorczyk. Mamy najniższą, średnią wieku w Ekstraklasie, a mimo to osiągamy duże sukcesy. Pamiętajmy, że ściągnąć zagraniczny szrot jest bardzo łatwo. Dla mnie jest to inwestycja, która po paru latach zwróci się z nawiązką.

 

 

 

FM 2012 12.2.2

Team: Lech Poznań

Baza: Duża

Dodatki: Free PA + Update bartekr Winter 1.3

Ligi: Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Finlandia, Węgry, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Serbia

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim! Zaczynam może nietypowo, ale nie chciałem rezygnować z aktualnie prowadzonej rozgrywki. Relacje będą prowadzone w postaci miesięcznych podsumowań. Opis zaczynam od października 2012 roku. Jak widzicie, karierę rozpocząłem od krótkiej konferencji prasowej. W całym sezonie odbędą się trzy takie konferencje (przed, w środku oraz po sezonie), a dziennikarzami będziecie Wy! O wysyłce pytań na moje PW będę Was powiadamiał w odpowiednim poście. Aby konferencja się odbyła muszę dostać co najmniej pięć pytań. Zapraszam więc do śledzenia tematu.

 

------------------

 

Kadra Lecha Poznań w sezonie 2012/2013.

 

Bramkarze:

Jakub Słowik || Aleksander Wandzel

 

Obrońcy:

Hubert Wołąkiewicz || Ivan Djurdjevic || Luis Henriquez || Marcin Kamiński || Mateusz Wilk || Mitja Viler || Nikola Mikic || Tomasz Kędziora

 

Pomocnicy:

Aleksandar Tonev || Darko Lazovic || Ivan Radovanovic || Karol Linetty || Łukasz Trałka || Mateusz Możdżeń || Rafał Murawski || Roger || Szymon Drewniak || Xisco Nadal || Zakaria Lofti

 

Napastnicy:

Bartosz Ślusarski || Ivan Santini || Łukasz Teodorczyk || Patryk Majka

 

Potencjalne gwiazdy:

Adrian Cierpka || Dariusz Formella || Grzegorz Bella || Łukasz Wroński || Patou N'Goma || Patryk Wolski || Przemysław Frąckowiak || Woktor Witt

 

 

PAŹDZIERNIK 2012

 

Faza Grupowa Ligi Mistrzów

(03.10.12) [2/8] Lech Poznań - Bayer Leverkusen 1:2 (Teodorczyk 55' - Kiesling 81', Hegeler 88')

(24.10.12) [3/8] Lech Poznań - Real Madryt 0:0

 

Ekstraklasa

(06.10.12) [09/30] Lech Poznań - Korona Kielce 2:1 (Roger 19', Wołąkiewicz kar. 37' - Janota 86')

(10.10.12) [10/30] Piast Gliwice - Lech Poznań 2:5 (Jurado 2', 36' - Podgórski sam. 13', Teodorczyk 15', 20', Radovanovic 59', Murawski 86')

(20.10.12) [11/30] Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:1 (Teodorczyk 79')

(27.10.12) [12/30] Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1:1 (Teodorczyk 8' - Wołąkiewicz sam. 28')

 

Puchar Polski

(30.10.12) [3R] Widzew Łódź - Lech Poznań 1:3 (Mroziński 84' - Majka 9', Witt 32', Drewniak 81')

 

 

Podsumowanie:

Październik rozpoczął się od porażki z Bayerem. Co prawda, bukmacherzy zdecydowanie stawiali na gości, ale to my prowadziliśmy do 80. minuty. Końcówka spotkania obnażyła nasze braki w defensywie i to Leverkusen schodziło zwycięsko z murawy. Przed przerwą na reprezentację, rozegraliśmy dwa spotkania w Ekstraklasie. Po ciężkim boju z Koroną Kielce, która jak zawsze jest bardzo niebiezpiecza, pojechaliśmy na mecz do Gliwic. Miało być łatwo i przyjemnie, ale Gliwiczanie postawili bardzo trudne warunki. Jurado szalał w naszym polu karnym, a Kamiński do spóły z Wołąkiewiczem zagrali chyba najgorsze zawody w tym sezonie. Mimo to wygraliśmy, a pięknymi bramkami popisali się Radovanovic i Murawski. Po tych spotkaniach czekała nas przerwa na reprezentację, na którą pojechało czterech moich zawodników: Murawski, Wołąkieiwcz, Kamiński i Teodorczyk. Na Mołdawię wyszedł tylko Kamyk, który niczym szczególnym nie błysnął. Mimo wygranej 3-1, gra naszej reprezentacji wyglądała fatalnie i nie nastrajała optymistycznie przed starciem z Ukrainą. Z naszymi wschodnimi sąsiadami wyszła już cała nasza czwórka, i gdyby nie genialny Pyatov, to Polacy mogli wygrać ten mecz. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Teo, ale Pyatov był w tym dniu nie do pokonania. Po rewelacyjnej grze i z dużym niedosytem, Polska zremisowała bezbramkowo z Ukrainą i dalej liczy się w walce o Mistrzostwa Świata. Czas wrócić na ligowe boiska. W Lubinie pokazaliśmy fatalną skuteczność i tylko szczęście pozwoliło na wywieźć trzy punkty. Jedynym celnym uderzeniem był gol Teodorczyka, a liczyłem na dużo więcej. Cała liga zeszła na dalszy plan, kiedy to do Poznania przyjechał wielki Real Madryt. Od momentu wylosowania grup było wiadomo, że będzie to najważniejsze spotkanie jesieni. Pełne trybuny, cudowny doping oraz świetna gra Kolejorza, dzięki której pokazaliśmy, że każdy kto przyjeżdża na Bułgarską musi liczyć się z naszym zespołem. Real ma wspaniałych zawodników, ale to my byliśmy bliżej strzeleniu bramki. Szkoda szczególnie sytuacji Możdżenia, który posłał futblówkę minimalnie obok słupka. Po takiej grze, kibice spodziewali się, że wciągniemy Lechię nosem, ale mecz potoczył się dla nas fatalnie. Bramka samobójcza, fatalna postawa w środku pola oraz trzy kontuzje uniemożliwiły nam wygraną. Trzeba się cieszyć choćby z tego remisu, tym bardziej, że mecz kończyliśmy ośmioma zawodnikami. Na spotkanie pucharowe z drugoligowym Widzewem, puściłem mojego asystenta, który zabrał ze sobą paru młodych zawodników. Z wiadomości około boiskowych, nawiązaliśmy współpracę z naszym rywalem w Lidze Mistrzów, Bayerem Leverkusem. Fatalnej postawy swojej drużyny nie mógł już oglądać Bogusław Cupiał, więc postanowił zwolnić Jacka Zielińskiego. Wisła, która w zeszłym sezonie ledwo utrzymała się w Ekstraklasie, postanowiła zatrudnić byłego selekcjonera reprezentacji Ukrainy, Leonida Buryaka. Natomiast swoją postawą zadziwia GKS Bełchatów, który dalej utrzymuje pozycję wicelidera. Decyzja trenera Kieresia procentują i widać, że Bełchatów może być drużyną, która powalczy o europejskie puchary.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...