Skocz do zawartości

River Plate Buenos Aires - "Millonarios" !


Debrecen

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mnie kręciła piłka w Ameryce Południowej. Były momenty, że liga Brazylijska była moim oczkiem w głowie, lecz na krótko. Zawsze prym wiodła liga Argentyny. Jak już ten kraj to dla typowego człowieka, który ma ogólne pojęcie o piłce w tym kraju były dwa kluby: Boca i River. Ja od zawsze kibicowałem River. Oczywiście nie jest to kibicowanie fanatyczne, ale byłem sympatykiem tego klubu. Postanowiłem sobie pograć w FM10 tym właśnie klubem, gdyż nigdy nie grałem w Argentynie w tej wersji gry. Pograł bym może i w 12 River, ale laptop nie jest w stanie odpowiednio płynnie pociągnąć tej wersji gry. Na laptopie mam wersję 10 i wersje 07, lecz ta oznaczona numerkiem 07 nie za bardzo przypadła go gustu i trzymam ją tylko i wyłącznie do gry z kolegą. Tak, więc nie przeciągając dłużej wstępu zaczynamy grę.

 

FM 10.0.3

Baza danych: duża

Ligi: Argentyna [1-2], Brazylia [1-3]

Zasady własne. Przyjemność z rozgrywki.

Klub: River Plate

 

Ocena szans na sezon 2009:

Głównym rywalem w walce o mistrza, będzie oczywiście Boca. To chyba nikogo nie dziwi. Od dawien dawna derby przyciągają tłumy widzów i pewnie w tym sezonie nie raz dojdzie do pojedynków z „Niebiesko złotymi”. Trzecią siłą, bo My jesteśmy ta druga, jest San Lorenzo de Almagro. Chłopaki mają potencjał, ale wyżej cenię umiejętności Independiente, które w swoich szeregach ma niesamowitego Patricio Rodrigueza. 19 latek już teraz obdarzony jest niesamowitą techniką i kreatywnością, co stanowi trzon drużyny.

 

Skład:

 

Bramkarze:

  • Juan Pablo Carizzo [25l., GK, ARG, wyp. Z Lazio]
  • Daniel Vega [25l., GK, ARG]
  • Juan Ojeda [26l., GK, ARG, z przyczyn zdrowotnych nie może grac do 7.8.09]

 

Brakarzy posiadam dobrych. A wybór, który stanie między słupkami podczas pierwszego ligowego meczu wydaje się być trudny. Na pierwszy rzut oka na faworyta wyrasta wypożyczony z Lazio Rzym, Carrizo, ale Vega nie stoi na straconej pozycji. Ojeda jak dojdzie do siebie po ciężkiej chorobie, powinien pogodzić się z rolą III golkipera w hierarchii klubowej.

 

Obrona, strona lewa:

  • Juan Manuel Diaz [21l., DL, URU]
  • Carlos Arano [29l., D/DML, ARG]
  • Rodrigo Archubi [24l., D/DM/ML, ARG]

 

Boczni obrońcy u mnie będą grać do przodu i Archubi spełnia moje wymagania. Powinien grać solidnie zarówno w obronie jak i w ataku. Podstawowy skład. Najmłodszy Diaz ma u mnie plus za swój wiek, gdyż nie boję się stawiać na młodzież, a prezentuje się naprawdę dobrze. Arano został wyciągnięty z rezerw, ale ciężko mu będzie przebić się, chociaż na ławkę rezerwowych. Taka asekuracja w razie kontuzji.

 

Obrona, strona prawa:

  • Jonathan Maidana [24l., D R/C, ARG]
  • Facundo Quiroga [31l., D R/C, ARG]
  • Paulo Ferrari [27l., D/DM/MR, ARG]

 

Tutaj pojawia się pierwszy problem kadrowy. Maidana jak i kontuzjowany [4 miesiące przerwy] Quiroga bardziej pasują mi do roli środkowego obrońcy i nie widzę ich na prawej flance obrony. Sprawa z Ferrari zaś przedstawia się tak, że jest on bardziej ofensywnym skrzydłowym, lecz z racji tego, że moja wizja River rysuje się jako gra środkiem i bez skrzydłowych to Paulo musi ostro trenować grę w obronie. Przydało, by się jakieś solidne wzmocnienie bądź pozyskanie obiecującego, młodego gracza na tą pozycje.

 

Obrona, środek:

  • Alexis Ferrero [30l., DC, ARG]
  • Gustavo Cabral [23l., DC, ARG]
  • Nicolas Sanchez [23l., DC, ARG]
  • Maximiliano Coronel [20l., DC, ARG]

 

Przypominam, że na tej pozycji może grać również Maidana, który został przedstawiony w poprzedniej analizie. I właśnie Jonathan będzie kluczowym graczem w tym rejonie boiska. Bardzo ciekawie prezentuje się Sanchez u, którego dopatruję się wybuchu rozwojowego w tym sezonie. Najsłabiej, ale nie koniecznie bezużytecznie przedstawia się Ferrero. Cabral przy dobrej formie również moje wskoczyć do pierwszego składu. Spokojnie do zespołu trzeba zaś wprowadzać młodego Coronela.

 

Skrzydła:

  • Martin Galmarini [27l., MR, ARG]
  • Rodrigo Rojas [21l., AMR, PAR, wyp. Olimpia]

 

Ci dwaj zawodnicy nie będą przydatni zespołowi, gdyż nie używam skrzydłowych. Rojas powróci do swojego macierzystego klubu, a Galmarini zostanie wystawiony na listę transferową.

 

Pomoc, środek, defensywa:

  • Matias Almeyda [35l., DM/MC, ARG]
  • Oscar Ahumada [26l., DM/MC, ARG]
  • Walter Acevedo [23l., DM/MC, ARG]

 

Do roli jednego pomocnika, odpowiedzialnego na rozbijanie ataków, jest w obwodzie trzech graczy. Almeyda to żywa legenda klubu, lecz jedynym minusem jest jego wiek, a co za tym idzie wraz z kolejnymi spotkaniami, Matias nie będzie wytrzymywał obciążeń. Mimo, iż jak mnie zapewnił ma „żelazne płuca” to muszę go oszczędzać. O rolę zmiennika Matiasa, powalczy Ahumada i Acevedo. Mają podobne umiejętności, więc obaj mogą spodziewać, że pograją w tym sezonie.

 

Pomoc, środek – „mózg drużyny”


  • Diego Barrado [28l., M R/C, ARG]
  • Matias Abelairas [24l., M L/C, ARG]
  • Ariel Ortega [35l., AMC/R;ST, ARG]
  • Diego Buonanotte [21l., AMC/L, ARG, wyp. Malaga]
  • Marcelo Gallardo [33l., AMC, ARG]
  • Mauro Diaz [18l., AMC, ARG]

 

„Mózg drużyny” – tak się nazywa u mnie środek pomocy, który będą stanowić dwaj piłkarze. Tutaj zaczyna się wszystko. Dobry przegląd pola, kreatywność i technika. Nie każdy w/w zawodników do tego się nadaje. Nie daję większej nadziei Barrado, który przegrywa rywalizację z każdym na tej pozycji. Podoba mi się ten 18 letni Diaz, który na pewno nie raz wskoczy do wyjściowego składu. Na pierwszy skład zasługują wszyscy pozostali. Będzie ciężki orzech do zgryzienia jak przyjdzie posadzić kogoś na ławce.

 

Napastnicy:

  • Mauro Rosales [28l., AMR/ST, ARG]
  • Gonzago Luduena [23l., ST, ARG]
  • Mariano Palone [27l., ST, ARG, wyp. Betis]
  • Gustavo Canales [27l., ST, ARG]
  • Daniel Villalva [17l., ST, ARG]
  • Gabriel Funes Mori [18l., ST, ARG]

 

River jest chyba stworzone pod moją taktykę 4-3-3. Mam w posiadaniu znakomitych napastników, a zacznę od dwóch nastolatków. Mori musi jeszcze popracować nad „zimną głową” a wyrośnie z niego lis pola karnego. Villalva jest, za to bardziej wszechstronny. Jego głównym atutem jest szybkość i jak na swój wiek ma całkiem wysoką technikę. Jednak Ci dwaj to melodia przyszłości. W podstawowym składzie widzę na pewno miejsce dla Rosalesa oraz Canalesa. Mauro bardziej z boku, swoim dryblingiem powinien robić miejsce dla wchodzącego ze środka Canalesa. Mam nadzieję, że Ci dwaj będą się uzupełniać tak jak sobie to wymarzyłem. Linię ataku uzupełni pewnie Pavone, bo Luduena to oprócz szybkości, to nie jest zbyt rozgarniętym zawodnikiem. Taki typowy joker na końcówkę.

Odnośnik do komentarza

12.07.2009.

 

Martin Galmarini odszedł do Chievo Verona za 2,75 mln zł Pozbyłem się gracza, który nie miał, by szans na grę w zespole.

 

19.07.2009.

Pierwszy mecz pod moją wodzą to był oczywiście sparing, Rywal nie był zbyt wymagający, bo II ligowy San Martin (SJ). Spotkanie z nami przyciągnęło na trybuny aż ponad 7 tysięcy widzów. Mecz jak to mecz towarzyski. Trochę walki, trochę kopaniny, ale jestem zadowolony z przebiegu spotkania. System 4-3-3 widać pod pasował chłopakom i zdominowaliśmy rywali, wygrywając 3:0. Jedyne co mnie trochę zaniepokoiło, to bardzo nerwowa gra Almeydy. Tak doświadczony zawodnik, a popełniał na tle słabego rywala sporo błędów podczas rozgrywania piłki.

 

 

Mecz towarzyski

Stadion Filario Sanchez Rodriguez, San Juan – 7791

 

San Martin (SJ) [iI] – River Plate 0:3 (0:2)

 

0:1 – M. Gallardo `3

0:2 – M. Rosales `8

0:3 – M. Pavone `71

Odnośnik do komentarza

21.7.2009.

 

Drugi mecz sparingowy to wyjazd do Urugwaju. Plaza Colonia z początku postraszyła nas, bo szybko wyszłą na prowadzenie. Z biegiem czasu aklimatyzowaliśmy się w deszczowej Colonii, co zaowocowało dominacją do ostatniej minuty. Efektem tego były trzy gole i pewne zwycięstwo. Brakuje jeszcze dobrego zrozumienia na boisku, ale o to się nie boję. Czas załatwi wszystko.

 

 

Mecz towarzyski

Stadion Campus Municipal Alberto Supicci, Colonia del Sacramento – 7156 widzów

 

Plaza Colonia [uRU] – River Plate 1;3

1:0 – J. Vitavar `8

1:1 – D. Barrado `30

1:2 – G. Mori `33

1:3 – G. Canales `87

Odnośnik do komentarza

26.07.2009.

Damian Lizio. 20 letni środkowy pomocnik, do końca sezonu został wypożyczony do Aldosivi, zespół, który gra na zapleczu ekstraklasy. Może chłopak się rozwinie i nabierze pewności siebie.

 

27.07.2009.

Pobyt w Urugwaju nie służy nam. Rywal Central Espanol to powiedzmy sobie szczerze, nie jest najwyższych lotów. Męczyliśmy się z, nim niemiłosiernie, szczególnie w II połowie. I odsłona wyglądała całkiem przyjemnie i myślałem, że rozniesiemy rywali w pył. Po zmianie stron coś się rozwaliło i cudem dowieźliśmy zwycięstwo do samego końca. Znakomicie wypadł testowany środkowy obrońca – Vinicius ( były gracz HSV), został on wybrany zawodnikiem meczu.

 

 

Mecz towarzyski

Stadion Parque Palermo, Montevideo – 5439 widzów

 

Central Espanol [uRU] – River Plate 0:1 (0:1)

 

0:1 – M. Rosales `39

Odnośnik do komentarza

27.07.2009.

G. Luduena skręcił staw kolanowy podczas ostatniego sparingu I jego absencja wyniesie nawet 3 tygodnie.

 

28.07.2009.

Maximiliano Coronel, 20 letni środkowy obrońca, cały nadchodzący sezon spędzi w Arsenalu de Sarandi, czyli w I lidze.

 

2.08.2009.

Jako, że prowadzimy współpracę z Villarrealem, to do naszego klubu dołączył Tiaro Dutce [18l., DM/MC, BRA].

 

4.08.2009.

Testowany Vinicius [29l., DC, BRA] przekonał mnie co do swoich umiejętności i podpisał z nami kontrakt.

 

5.8.2009.

Pierwszy mecz taki już poważny miałem zagrać z Lanus w lidze, lecz nagle (nikt mi o tym nie wspomniał) zmierzyliśmy się z Bocą!! Pojedynek w ramach Copa Sudamericana (runda wstępna) odbył się na stadionie naszych odwiecznych rywali. Spotkanie było naprawdę ciekawe i porywające. Przez 90 minut prawie 60 tysięcy widzów nie mogło się nudzić. Brakowało tylko jednego – bramek. Gdy powoli zdobywaliśmy przewagę i pokonanie Abbondanzieriego było tylko kwestią czasu, to najstarszy w naszym zespole Almeyda zobaczył drugi żółty kartonik. Przez kolejne 17 minut graliśmy w osłabieniu. Jednak futbol bywa okrutny, w tym wypadku dla gospodarzy. W 77 minucie Pavone został znakomicie obsłużony przez Gallardo i dzięki bramce Mariano wyjechaliśmy ze stadionu Alberto J. Armando ze zwycięstwem. Przed rewanżem stawia to nas bliżej awansu.

 

 

Copa Sudamericana, Runda wstępna, 1 mecz

Stadion Alberto J. Armando, Buenos Aires – 57395

 

Boca Juniors – River Plate 0:1 (0:0)

 

`73 – M. Almeyda CzK

0:1 – M. Pavone `77

 

MoM: R. Abbondanzieri (Boca, GK) – 9.1

 

J. Carrizo – R. Archubi (`74 C. Arano), J. Maidana, G. Cabral, P. Ferrari – M. Gallardo, M. Almeyda, D. Buonanotte – G. Canales, M. Pavone, G. Mori (`74 A. Ortega)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...