Skocz do zawartości

Football Factory po łódzku, tudzież łódzka patoLegia


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

12 maja 2018, Warszawa, Łazienkowska 3. Konferencja prasowa po ostatnim spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy

Dziennikarz: Panie trenerze, na początek gratulacje za zdobycie tytułu Mistrza Polski.

Smętkowski: Dziękuję, cały zespół bardzo ciężko pracował w tym roku nad tym osiągnięciem. To chyba najciężej wywalczony tytuł mistrzowski w ostatnich latach.

 

Dziennikarz: To już Pana piąty tytuł zdobyty w ŁKS-ie, czy nie nie ma Pan większych aspiracji ?

Smętkowski: Uważam, że ŁKS ma potencjał, aby osiągać większe cele. Udowodniliśmy to już 3 lata temu wygrywając Ligę Europejską. Proszę o tym nie zapominać.

 

Dziennikarz: Od tego czasu ilość piłkarzy, która przewinęła się przez klub była ogromna. Dlaczego nie potraficie utrzymać stałej kadry przez dłuższy czas ?

Smętkowski: Proszę pytać Prezesa lub pozostałych członków zarządu.

 

Dziennikarz: W ŁKS poza Kubikiem nie widzieliśmy żadnej świeżej krwi. Co się stało z wychowankami, z których niegdyś klub słynął ?

Smętkowski: Problemem jest, że klub nie ma systemu szkolenia młodzieży. Od czasu oddania przez byłych działaczy gruntów pod Atlas Arenę w klubie nie ma odpowiedniego systemu.

 

Dziennikarz: Klub dysponuje specjalnym ośrodkiem szkoleniowym na obiektach Kolejarza, gdzie jest kilka boisk trawiastych, aż nie chce się wierzyć w to, co Pan mówi.

Smętkowski: Już kilka lat temu wspominałem o tym zarządowi. Klub od tamtej pory ma jednoznaczne stanowisko - mamy do klubu kupować piłkarzy ułożonych, zdolnych do gry w pierwszym zespole.

 

Dziennikarz: To dlaczego mimo ogromnych funduszy nie decyduje się Pan kupować zawodników gwarantujących sukces w Europie ?

Smętkowski: Mamy za małe osiągnięcia żeby skusić gwiazdy europejskiego formatu.

 

Dziennikarz: a chociażby Hernan Crespo ?

Smętkowski: Proszę pamiętać, że kiedy dołączył do Nas miał 38-39 lat.

 

Dziennikarz: W kuluarach mówi się, że w najbliższej przyszłości będzie chciał Pan poświęcić swój czas w 100% Reprezentacji

Smętkowski: Sezon zasadniczy właśnie się skończył. Piłkarze rozpoczynają urlopy. Ja zamierzam się skupić na przygotowaniach do MŚ w Rosji.

 

Dziennikarz: Wiele osób zarzuca Panu faworyzowanie klubowych zawodników w reprezentacji. Jak się ustosunkuje do tego ?

Smętkowski: Wyniki reprezentacji mnie bronią.

 

Dziennikarz: Z tym nie da się polemizować. Ale czy aby 17 letni Zapaśnik i Turek to nie jest kpina ?

Smętkowski: ŁKS wyłożył za nich ciężkie pieniądze. Chłopacy mają ogromny potencjał. Uważam, że będą za kilka lat stanowić o sile naszej reprezentacji, dlatego już dziś są jej ważną częścią.

 

Dziennikarz: Jak widzi Pan ŁKS w przyszłym sezonie ? Czy znowu będzie Pan zwlekał do końca czerwca z przedłużeniem kontraktu ?

Smętkowski: Jeszcze przed wyjazdem do Rosji zamierzam spotkać się z Prezesem i porozmawiać o naszej przyszłości - od podjętych decyzji zależy moja przyszłośc w klubie.

 

 

Po słowach, które wypowiedziałem na konferencji prasowej mój czas w ŁKS zdaje się dobiegać końca. Za kilka dni spotkanie z prezesem i jednoznacznie się to wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...