Skocz do zawartości

Świat oszalał...


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2012

Rozmiar bazy danych: Duża

Ligi: Anglia (4), Belgia (3), Francja (3), Grecja (2), Hiszpania (2), Holandia (2), Niemcy (2), Polska (2), Portugalia (2), Turcja (2), Włochy (2)

Zasady: Własne.

Dodatki: Free player database (drobna modyfikacja w budżetach)

Klub: Wisła Kraków

 

 

Tak jak zapowiadałem, rozpoczynam nową karierę, tym razem z dodatkiem free player database, ale troszkę przerobioną. Ustawiłem sobie tj. Wiśle budżet płacowy na poziomie 400 tysięcy funtów miesięcznie, podobnie Legii, Lechowi. Reszta Ekstraklasy ma do dyspozycji po 200 tysięcy. Czy będę chciał objąć jakąś reprezentację? Nie wiem, na razie nie mam ochoty, ale w dalszej części kariery kto wie. Jakoś szybko się zebrałem do tej kariery, zobaczymy jak Wam się bedzie podobać taka gra. Po krótce przedstawię Wam kadrę, jaką udało mi się sklecić:

 

 

Bramkarze:

 

Artur Boruc (POL,31)

Adam Stachowiak (POL/24)

Łukasz Skorupski (POL/20)

 

Wiadomo kto będzie podstawowym bramkarzem. Skorupski prawdopodobnie zostanie wypożyczony.

 

 

Prawa obrona:

 

Piotr Celeban (POL/26)

Sebastien Corchia (FRA/20)

Marciano Bruma (NED/27)

Filip Modelski (POL/18)

 

Tutaj prawdopodobnie będzie grał Celeban, gdyż Corchie będę chciał wystawiać na lewej stronie obrony. Modelski na wypożyczenie.

 

 

Środek obrony:

 

Jan Vertonghen (BEL/24)

Adam Danch (POL/23)

Hubert Wołąkiewicz (POL/25)

Marcin Kamiński (POL/19)

 

Zdecydowania gwiazdą tej formacji jest "były" zawodnik Ajaxu - Vertonghen. Na środku będzie grał razem z Danchiem lub Wołąkiewiczem.

 

 

Lewa obrona:

 

Tomasz Lisowski (POL/26)

Marcin Woźniak (POL/26)

 

Tak jak pisałem wcześniej, tutaj będzie grał Corchia. Ta dwójka będzie walczyć o rolę rezerwowego.

 

 

Środek pomocy:

 

Cezary Wilk (POL/25)

Chris Brunt (NIR/26)

Amir Omrani (TUN/22)

Łukasz Trałka (POL/27)

Taieb Maroci (ALG/26)

Leszek Nowosielski (POL/19)

 

Wilk lub Trałka będą odgrywać rolę tego bardziej defensywnego zawodnika, jako rozgrywający natomiast Brunt. "Klasyczna dziesiątka" dla Omraniego lub Nowosielskiego.

 

 

Skrzydłowi:

 

Patryk Małecki (POL/22)

Rafał Wolski (POL/18)

Michał Żyro (POL/18)

Kamil Grosicki (POL/22)

 

Na początku będzie grać para Grosicki-Małecki, zobaczymy co będzie później.

 

 

Napastnicy:

 

Arkadiusz Milik (POL/17)

Erick Torres (MEX/18)

Roman Bezus (UKR/20)

Marek Saganowski (POL/32)

Daniel SIkorski (POL/23)

Maciej Jankowski (POL/21)

 

Hehe, sporo tych zawodników, tutaj będzie wielka rywalizacja - tym bardziej, (jak wiecie z poprzedniej kariery) preferuję grę jednym napastnikiem ;)

Odnośnik do komentarza

@mhudy26 - Wiadomo, mistrzostwo w pierwszym sezonie to nasz obowiązek, w LM też liczę na coś więcej niz tylko grupa.

 

RAC 0:2 Wisła Kraków

 

67' Rafał Wolski

75' Amir Omrani

 

Pierwszy sparing udany, już zdążyła błysnąć gwiazda poprzedniej kariery, czyli Wolski.

 

 

Czernomorec Burgas 0:1 Wisła Kraków

 

51' Arkadiusz Milik

 

Cóż, liczyłem na więcej z takim rywalem, ale to tylko sparing więc nie ma się co przejmować.

 

 

Akademik Sofia 1:5 Wisła Kraków

 

6' Kristian Bachvarov

34' Michał Żyro

58' Arkadiusz Milik

62' Chris Brunt

79' Rafał Wolski

82' Marek Saganowski

 

Wreszcie wynik jakiego oczekiwałem! Zaaplikowaliśmy rywalom aż 5 bramek, w końcu dobry mecz rozegrał Brunt.

 

 

Swetkawica 2:5 Wisła Kraków

 

22' Patryk Małecki

24' Patryk Małecki

35' Leszek Nowosielski

45+1' Zhechev

48' Aleksandrov

75' Roman Bezus

85' Michał Żyro

 

To był nasz ostatni sparing przed pierwszym oficjalnym meczem. W 2 rundzie eliminacji LM będziemy grać z Bangor City.

Po okienku transferowym przedstawię Wam składy drużyn Polskiej ekstraklasy oraz światowej czołówki :)

Odnośnik do komentarza

No to zaczynamy! Pierwszy oficjalny mecz przypadł na 2 rundę kwalifikacyjną do Ligi Mistrzów z Walijskim zespołem Bangor City. Już od 3 minuty gramy w przewadze jednego zawodnika, gdyż Bassett brutalnie fauluje Ormamiego i sędzia bez wahania pokazuje czerwoną kartkę! W 27 minucie mogliśmy prowadzić, ale Grosicki swój piękny rajd zakończył fatalnym strzałem, lekkim i niecelnym. W 35 minucie Bangor miał rzut rożny, Nasi zawodnicy wybili piłkę a ta trafiła do Ormaniego, ten od razu zagrał na wolne pole, do Torresa a młody Meksykanim huknął pod poprzeczkę bramki Wynne. W 48 minucie Grosicki ładnie wypatrzył z boku pola karnego Małeckiego ale ten strzelił wprost w ręce bramkarza gości. Rywala dobijamy w 83 minucie, fajna akcja naszego zespołu, najpierw WIlk podał przed pole karne do Wilka, ten znowu dograł prostopadle do Torresa a on strzelił drugą bramkę w tym meczu.

 

Eliminacje Ligi Mistrzów, Druga runda [1/2]

Stadion im. Henryka Reymana - Kraków

Frk: 20,909

Wisła Kraków 2:0 Bangor City

 

35' Erick Torres 1:0

83' Erick Torres 2:0

 

Stachowiak - Celeban Wołąkiewicz Danch Corchia - Wilk Brunt (45' Maroci) Małecki (45' Wolski) Omrani (63' Żyro) Grosicki - Torres

 

MotM: Erick Torres 8.8

 

Dodatkowo, załatwiłem transfery jeszcze trzech piłkarzy:

 

Paulo Dybala (dołączy 15.11.2011)

Carlos Fierro (dołączy 24.7.2012)

Lazar Markovic (dołączy 2.3.2012)

 

Planuje jeszcze zakup kilku zawodników do drużyny rezerw, o tym was będę informował na bieżąco.

Odnośnik do komentarza

@bieniek12 - Jest na cmrevie, nie wrzuce bo nie jest ona wykonana prze ze mnie, ja ją tylko lekko zmodyfikowałem.

@lew77 - Powiem Ci... że niestety nie za bardzo, głównie kontraktują Polaków :(

 

20 lipca Leo Messi podpisał kontrakt z Manchesterem United :)

A My gramy rewanż z Bangor City, który tak na prawdę jest już tylko formalnością. W 10 minucie obejmujemy prowadzenie, ładna akcja - Torres odwrócony plecami do bramki oddaje piłkę Wolskiemu, ten zagrywa prostopadle na bok pola karnego do Małeckiego który uderzył kompletnie myląc bramkarza. W 14 minucie 2:0, tym razem Mały miał piłkę na skrzydle, dośrodkował prosto na nogę Torresa a ten się nie pomylił. 25 minuta no i 3:0, Brunt dośrodkowywał z rzutu rożnego, w polu karnym sporo chaosu i w końcu Williams pakuje piłkę do własnej bramki. W 49 minucie 4:0, znowu rzut rożny, tym razem wykonany przez Małeckiego, piłka spadła pod noga Dancha który za pierwszym razem trafił w Williamsa ale później się poprawił i umieścił piłkę w siatce. W 56 minucie kolejne trafienie samobójcze zalicza Williams, tym razem nabił go Grosicki, a minutę później Bangor trafia bramkę honorową, Smith pięknie uderzył z dystansu i piłka wpadła do bramki od słupka. W 71 minucie 6:1, bardzo słabe, lekkie uderzenie Grosickiego znalazło się w siatce - to uderzenie pokazało jak słabą drużyną jest Bangor. W 85 minucie Brunt był fualowany w polu karnym, sam poszkodowany podszedł do jedenastki i wymierzył sprawiedliwość. Jeszcze 2 minut później zadajemy ostatni cios, Grosicki z lewego skrzydła dograł na noge Torresa a Meksykanim strzelił swoją czwartą bramkę w barwach naszego klubu.

 

Liga Mistrzów, Druga runda [2/2]

Farrar Road - Bangor

Frk: 740

Bangor City 1:8 Wisła Kraków

 

10' Patryk Małecki 0:1

14' Erick Torres 0:2

25' Barry Williams sam. 0:3

49' Adam Danch 0:4

66' Barry Williams sam. 0:5

67' Matthes Smith 1:4

71' Kamil Grosicki 1:6

85' Chris Brunt 1:7

87' Erick Torres 1:8

 

Boruc - Celeban Vertonghen Danch Corchia - Wilk (45' Maroci) Brunt Małecki Wolski Grosicki - Torres

 

MotM: Patryk Małecki 9.4

Odnośnik do komentarza

@lew77 - Jeszcze nigdzie :P

 

W 3 rundzie kwalifikacyjnej czeka nas dwumecz z mistrzem Belgii czyli KRC Genk. W 8 minucie mogliśmy wyjść na prowadzenie, ale dobre uderzenie Maroci ze skraju pola karnego sparował bramkarz gospodarzy. W 18 minucie jedną z nielicznych akcji wyprowadzili gracze Genk, przed polem karnym miał piłkę Mertens, podał na środek do Kage ale jego uderzenie dobre wybronił Boruc. W 22 minucie błąd w ataku pozycyjnym graczy z Belgii, piłkę przejął Grosicki i znakomicie wykorzystał swoją szybkość, dobiegł do pola karnego i zagrał płaską piłkę na środek a tam najlepiej zachował się Małecki i skierował piłkę do siatki. W 32 minucie bardzo głupi faul w środku boiska Ojo i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Teraz już nie mogliśmy tego przegrać. Zaraz po przerwie, w 47 minucie było 2:0, znowu piękna kontra w naszym wykonaniu, na środku boiska Grosicki zagrał na skrzydło do Małego, ten dobiegł do pola karnego i zgrał na środek a tam Bezus w swoim pierwszym występie trafia do siatki. Pewne zwycięstwo i może już teraz świętować awans do baraży.

 

Liga Mistrzów, Trzecia runda [1/2]

Cristal Arena - Genk

Frk: 22,000

KRC Genk 0:2 Wisła Kraków

 

22' Patryk Małecki 0:1

47' Roman Bezus 0:2

 

Boruc - Celeban Danch Vertonghen Corchia - Maroci Brunt Małecki Wolski Grosicki - Torres (45' Bezus)

 

MotM: Patryk Małecki 8.7

Odnośnik do komentarza

W pierwszym meczu ligowym czekał nas wyjazd do Zabrza, na mecz z Górnikiem. W 3 minucie Bruma podał na bok pola karnego do Małeckiego, ten dośrodkował prosto na głowę Grosika i obejmujemy prowadzenie. W 30 minucie mamy 2:0, przed polem karnym Szalek wybił piłkę spod nóg Bezusa, ale dopadł do niej Trałka i uderzył bez zastanowienia pod poprzeczkę. W 41 minucie rzut rożny wybijał Małecki, w polu karnym Danch zgrał do Wołąkiewicza a musiał poprostu trafić do siatki. Dwie minuty przed przerwą trafiamy jeszcze jedną bramkę, Grosicki dośrodkowywał, uderzenie Małeckiego wybronił bramkarz, ale przy dobitce Sagana nie miał już nic do powiedzenia. Do przerwy 4:0. W 73 minucie kolejna bramka, znowu rzut rożny - tym razem wybijał go Grosicki a w polu karnym Wołąkiewicz zgrał piłkę do Dancha a nasz kapitan umieścił ją w siatce. W 81 minucie.. 6:0, Grosicki zagrał na 11 metr do Małeckiego a ten z woleja po długim słupku i pokonał Górę. Ostatnia bramka pada w 88 minucie, Danch był faulowany w polu karnym a do jedenastki podszedł Torres i pokonał bramkarza. 8:0 w pierwszym meczu ligowym ;)

 

Ekstraklasa [1/30]

Stadion im, Ernesta Pohla - Zabrze

Frk: 3,500

Górnik Zabrze 0:7 Wisła Kraków

 

3' Kamil Grosicki 0:1

30' Łukasz Trałka 0:2

41' Hubert Wołąkiewicz 0:3

44' Marek Saganowski 0:4

73' Adam Danch 0:5

80' Patryk Małecki 0:6

88' Erick Torres 0:7

 

Boruc - Bruma Danch Wołąkiewicz Corchia - Trałka Nowosielski Małecki Bezus (45' Torres) Grosicki - Saganowski

 

MotM: Patryk Małecki 9.5

Odnośnik do komentarza

Czas na rewanż z Genk, w pierwszym meczu pewnie wygraliśmy 2:0, tym razem nie mogło być inaczej. W 16 minucie pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Maroci ale jego uderzenie dobrze wybronił Goeman. W 45 minucie w końcu wyszliśmy na prowadzenie, kolejny raz Grosik wykorzystał swoją nadprzeciętną szybkość, dośrodkował i nabił De Bocka który zaliczył trafienie samobójcze. Rywala dobijamy 6 minut przed końcem, mieliśmy rzut wolny z około 35 metrów, podszedł do niego Małecki - dośrodkował do Torresa który odegrał na 5 metr do Brunta a Irlandczyk bez problemu umieścił piłkę w siatce. W barażu zagramy z Rosenborgiem.

 

Liga Mistrzów, Trzecia Runda [2/2]

Stadion im. Henryka Reymana - Kraków

Frk: 23,050

Wisła Kraków 2:0 KRC Genk

 

45' Laurens De Bock sam 1:0

85' Chris Brunt 2:0

 

Boruc - Celeban Danch Vertonghen Corchia - Maroci Brunt Małecki Wolski (80' Nowosielski) Grosicki (77' Żyro) - SIkorski (74' Torres)

 

MotM: Chris Brunt 7.8

 

Tak jak zapowiadałem wcześniej, zakontraktowałem kilkunastu juniorów do drużyny rezerw. Wybór padł na: Emmanuel Mbola, Pietro Perdchizzi, Ignasi Miguel, Juanpe, Tom Trybull, Musa Cagiran, Damian Dąbrowski, Łukasz Wroński, Joe Newell, Mats Rits, Suso, Fabian Schnellhardt, Wojciech Król, Iker Hernandez, Miguel Medina.

Planuje jeszcze zakup 2-3 zawodników, ale o kogo chodzi to Wam powiem jak przyjdą.

Odnośnik do komentarza

@mhudy26 - Jak mi go poleciłeś, to sprawdziłem go od razu. Póki co będzie wypożyczany, ale za pare lat może zostać najlepszym defensorem w drużynie.

@lew77 - Tak jeszcze wracając do Schelotto to niestety podpisał on już kontrakt z Atalantą.

 

Kolejny mecz ligowy, tym razem u siebie z Koroną Kielce. W meczu od początku było widać jak obydwóm ekipą zależało na wygranej, do 20 minuty sędzia zdążył rozdać już 5 żółtych kartek. W 25 minucie wyszliśmy na prowadzenie, Wilk bardzo dobrze podał prostopadle do Grosika a ten bez problemu zdobył bramkę. W 29 minucie Wołąkiewicz osłabia zespół, bardzo głupi faul od tyłu i zostaje on wyrzucony z boiska. Mimo gry w osłabieniu strzelamy drugą bramkę, troche przypadkowo bo bramkarz Korony wybijał piłkę, Bezus głową uderzył do przodu a do piłki dopadł Torres i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Po przerwie zmieniłem troche taktyke, przesunąłem Celebana na środek obrony, a Trałka i Wilk pełnili rolę defensywnych pomocników. W 53 minucie mamy 3:0, dobrze bity rzut rożny przez Bezusa wykorzystał Celeban. Koronie w końcu udało się odpowiedzieć bramką, Jędryka dośrodkowywał z rzutu rożnego a wolejem piłkę do siatki skierował Świątek. Ostatnie słowo jednak należy do nas, w 65 minucie znowu przypadkowo do sytuacji sam na sam dochodzi Torres i pokonuje Kaczmarka. Pewnie zwycięstwo.

 

Ekstraklasa [2/30]

Stadion im. Henryka Reymana - Kraków

Frk: 16,856

Wisła Kraków 4:1 Korona Kielce

 

25' Kamil Grosicki 1:0

41' Erick Torres 2:0

53' Piotr Celeban 3:0

58' Adrian Świątek 3:1

65' Erick Torres 4:1

 

Boruc - Celeban Danch Vertonghen Wołąkiewicz (29' cz.k.) - Wilk Trałka Grosicki Bezus Żyro - Torres

 

MotM: Erick Torres 8.9

Odnośnik do komentarza

W ostatniej rundzie przed upragnioną ligą mistrzów spotkaliśmy się z norweskim zespołem Rosenborg Trondheim. Już w 14 minucie przegrywaliśmy, Kjesnes dobrze podał prostopadle do Belsvika który pokonał Boruca. W 19 minucie na szczęście wyrównaliśmy, Wolski dośrodkowywał z rzutu rożnego a na krótkim słupku był ustawiony Vertonghen i pokonał bramkarza. Do przerwy utrzymał się taki wynik, graliśmy słabo a Rosenborg powinien prowadzić conajmniej 2:1. Po przerwie zaatakowaliśmy odważniej, ale brakowało ostatniego, dokładnego podania które otworzyłoby drogę do bramki. W 90 minucie pada ostatnia bramka, dobrze, że dla nas. przed pole karnym Brunt podał do Sagana, ten wycofał do naszego nowego nabytku - Matuszczyka który walnął z całej siły i pokonał Malme! Dobry wynik na wyjeździe.

 

Liga Mistrzów, Baraż [1/2]

Stadion Lerkendal - Trondheim

Frk: 21,166

Rosenborg Trondheim 1:2 Wisła Kraków

 

14' Christian Belsvik 1:0

19' Jan Vertonghen 1:1

90+1' Adam Matuszczyk 1:2

 

Boruc - Celeban Danch Vertonghen Corchia - Matuszczyk Brunt Małecki Wolski Grosicki - Torres (45' Saganowski)

 

MotM: Adam Matuszczyk 7.5

 

Po tym meczu dołączyło do nas jeszcze dwóch zawodników: Wojtek Szczęsny oraz.... Oliver Giroud :)

Odnośnik do komentarza

@lew - Nie dużo, tylko 20 tysięcy funtów miesięcznie :)

 

Przed 3 kolejką dołączył do nas Tomasz Kupisz. Pierwszy poważny sprawdzian w lidze, gościmy u siebie odwiecznego rywala, zespół Legii Warszawa. Już w 3 minucie mogliśmy wyjść na prowadzenie, ale fantastyczną sytuację wypracowaną przez Wolskiego zmarnował Saganowski. W 32 minucie po dobrym dograniu w pole karne Trałki w słupek trafił nowy nabytek, Giroud. W 34 minucie Wolski dogrywał z rzutu wolnego, piłkę przejął Pietroń a Saganowski go brutalnie sfaulował i wyleciał z boiska. To jest koniec kariery Sagana w mojej drużynie, nie będę dłużej tolerował jego słabej gry. W 43 minucie wreszcie obejmujemy prowadzenie, Żyro bardzo dobrze odebrał piłkę jednemu z obrońców, doszedł do pola karnego i zagrał na piąty metr a tam Kupisz przyłożył nogę i strzelił bramkę. W 65 minucie Bezus bardzo dobrze przedryblował jednego z zawodników, drugi wybił mu piłkę spod nóg ale ta poleciała do Girouda który z około 16 metrów nie dał szans bramkarzowi gości. W 83 minucie Magiera faulował Girouda w polu karnym, do jedenastki podszedł Bezus i spokojnie pokonał bramkarza. Dobry mecz, teraz czeka nas batalia o ligę mistrzów.

 

Ekstraklasa [3/30]

Stadion im. Henryka Reymana

Frk: 22,785

Wisła Kraków 3:0 Legia Warszawa

 

43' Tomasz Kupisz 1:0

66' Olivier Giroud 2:0

85' Roman Bezus 3:0

 

Szczęsny - Celeban Danch Kamiński Bruma - Trałka Wolski (45' Bezus) Kupisz Żyro - Giroud Saganowski (34' cz.k.)

 

MotM: Tomasz Kupisz 8.2

Odnośnik do komentarza

Zaczynamy, rewanż z Rosenborgiem. Nie ukrywam, że chciałem przypieczętować awans i wygrać pewnie, jakies 2-3:0, ale Rosenborg pokazał, że nie jest słabą drużyną. W 39 minucie wyszli na prowadzenie, Sadnal mimo asysty obrońcy na plecach zdołał się odwrócić i skierować piłkę do siatki. W 66 minucie Corchia wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę i było nieciekawie. Udało się utrzymać wynik i zagramy w lidze mistrzów. Nie było tak łatwo jak myślałem, ale liczy się awans.

 

Liga Mistrzów, Baraż [2/2]

Stadion im. Henryka Reymana - Kraków

Frk: 23,050

Wisła Kraków 0;1 Rosenborg Trondheim

 

39' Oyvind Sandal 0:1

 

Boruc - Celeban Danch Wołąkiewicz Corchia (66' cz.k.) - Matuszczyk (45' Maroci) Wolski Małecki Bezus (67' Żyro) Grosicki - Torres (45' Milik)

 

MotM: Fredrik Storhaug 7.6

 

Do zespołu dołączyły kolejne gwiazdy ;) Inigo Martinez, Alan Dzagoev oraz Georginio Wijnaldum :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...