Skocz do zawartości

Odbudować szkocką piłkę


Kowal.

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2012

Klub: Glasgow Rangers

Baza: Duża

 

Rangersami gram już jakiś czas, za nami już pół sezonu. W skrócię opiszę ten czas jaki juz rozegraliśmy. Warto dodać że nie gram sam. Mój kolega gra Celticiem.

 

Kadra Glasgow Rangers

 

Bramkarze:

 

Neil Alexander

Allan McGregor

Scott Gallacher

 

Aktualnie Allan McGregor nie ma sobie równych i to on jest pierwszym bramkarzem.

 

Obrońcy:

 

Jordan McMillan

Lee Addy

Carlos Bocanegra

Sasa Papac

David Weir

Dorin Goian

Kyle Bartley

Grzegorz Krychowiak

Lee McCulloch

Steven Whitaker

Lee Wallace

Kirk Broadfoot

 

Kirk Broadfoot wyrzucony do rezerw za słaba grę. Na tą chwilę nasza formacja defensywna wygląda tak: Bocanegra - Krychowiak - Goian - McMillan

 

Pomocnicy:

 

Ivo Pekalski

Tomas Rincon

Stevan Davis

Jamie Ness

Alejandro Bedota

Andy Polo

Kyle Lafferty

Fraser Aird

 

Tomas Rincon na tą chwilę gra na pozycji defensywnego pomocnika jego zmiennikiem jest Pekalski. Na środku pomocy występuje Bedoya. Jeśli chodzi o pomoc ofensywną to na prawej stronie pogrywa Davis a na lewej Lafferty.

 

Napastnicy:

 

Nikica Jelavic

Carlos Fierro

Kane Hammings

Yaya Sanogo

Steven Naismith

 

 

Tutaj do rezerw wyrzuciłem Jelavica i Naismitha. Grali totalne drewno, nawet na pustą bramkę nie potrafili trafić. W pierwszej jedenastce gra Sanogo i Fierro. Od stycznia szanse dam dwóm zawodniką wyrzuconych do drugiej drużyny.

 

TRANSFERY

 

Przybyli:

Tomas Rincon z HSV Hamburg - 6mln zł

Carlos Fierro z Chivas - 11,25ml zł

Lee Addy z Crvena Zvezda - 7,25mln zł

Yaya Sanogo z Auxerre - 13,5mln zł

Grzegorz Krychowiak z Bordeaux - 6,75mln zł

Ivo Pekalski z Malmo FF - 6,75mln zł

Andy Polo z Universitario - 3mln zł

 

Odeszli:

Juanma Ortiz do FC Groningen - Wyp 950tyś zł

Matthew McKay do Vitesse - Wyp 625tyś zł

Maurice Edu do Brighton - 4,6 mln zł

David Healy wolny transfer

 

Także do sztabu szkoleniowego dołączyło kilku trenerów oraz kilku odeszło.

 

Dobra, czas najwyższy opisać w skrócie to co się działo do tej pory.

 

Lipiec i Sierpień

 

Przedewszystkim czas kwalifikacji do europejskich pucharów. Nam w trzeciej rundzie przyszło się zmierzyć z Bułgarskim Litexem. Mecz wyjazdowy wygraliśmy 4:1 a u siebie przypieczętowaliśmy awans zwycięstwem 1:0. Ogólnie było łatwo. W barażu rozegraliśmy dwu mecz z Rosenborgiem. Pierwszy mecz na Ibrox Stadium zakończył się naszą wygraną 4:1, w rewanżu lepsi okazali się norwegowie wygrywając z nami 2:1. W tym czasie zdąrzyliśmy także rozegrać pięć meczy ligowych. Wszystkie zakończone naszymi zwycięstwami.

 

Wrzesień i Październik.

 

My trafiliśmy do Grupy G gdzie znaleźli się także mistrzowie Ukrainy Szachtar Donieck, Real Madryt oraz Otelul Galati. Pierwszy mecz i już bardzo ciężki mecz z Realem Madryt. Bardzo obawiałem się tego meczu lecz udało się, sprawiliśmy wielką niespodzianke i wygraliśmy 1:0. Od razu po zwycięstwie z Realem czekał nas derbowy mecz z Celticiem ten niestety zakończył się porażką 2:0. Jeśli chodzi o bilans meczy w tych dwóch miesiącach to wygląda to tak: Na siedem meczy wygraliśmy pięć, jedna porażka i remis. W lidze mistrzów wygraliśmy trzy mecze na trzy.

 

Listopad i Grudzień

 

Dwa bardzo ciężkie miesiące, kryzys. Wydawało się że wszystko będzie dobrze, kolejna wygrana w lidze mistrzów tym razem z Otelulem lecz póżniej dwie pod rząd wpadki kolejno przegrana i remis z Dundee Utd i Kilmarnock. Bardzo pomocna okazała się przerwa na reprezentacje gdzie zrobiliśmy sobie jeden sparing z Rangers U-19, wygraliśmy go 7:0. Kilka dni póżniej takim samym wynikiem zakończył się mecz ligowy z St. Johanstone.

Lecz jednak najgorsze przede mną jak się okazało. Gdy już byłem praktycznie pewny wyjścia z grupy mając 12pkt przegrałem na Santiago 4:0 z Realem. No nic pomyślałem trudny rywal itp. Następnie czekał mnie mecz z Szachtarem u siebie, potrzebowałem remisu. Przeważałem cały mecz, strzeliłem nawet gola którego sędzia nie uznał jak się potem okazało nie słusznie... I niestety przegrałem z Szachtarem 1:0 po bramce z rożnego. Będę musiał nacieszyć się ligą europy.

 

Tabela:

Poz | Zespół | Mecze | Wygrane | Remisy | Porażki | ZdG | StG | R.B. | Pkt.

1. | Celtic | 17 | 15 | 2 | 0 | 61 | 14 | +47 | 47

2. | Rangers | 17 | 13 | 2 | 2 | 44 | 14 | +30 | 41

3. | Hearts | 17 | 8 | 4 | 5 | 27 | 14 | +9 | 28

4. | St. Johanstone | 17 | 8 | 3 | 6 | 19 | 14 | -8 | 27

5. | Hibernian | 17 | 8 | 2 | 7 | 40 | 14 | +16 | 26

Odnośnik do komentarza

11.12.2011, Premier League [18/33]

Easter Road Stadium

Hibernian - Glasgow Rangers

Skład: McGregor - Bocanegra, Krychowiak, Goian, McMillan - Pekalski, Bedoya, Davis, Lafferty - Sanogo, Fierro

 

Po odpadnięciu z LM przychodzi nam zagrać mecz ligowy z Hibernian. Podchodzimy bardzo skoncentrowani i zależy nam tylko na zwycięstwie. Dzień wcześniej Celtic zremisował z Hearts, dlatego my musimy wygrać aby zmniejszyć ich przewage nad nami. Na pewno nie tak chcieliśmy zacząć mecz, od czwartej minuty przegrywamy. Niestety Sanogo złapał kontuzję w 18min i w jego miejsce musiał wejść Jelavic. Długie wybicie bramkarza, piłkę przejął Jelavić odegrał do Laffertego i ten na pustą bramkę strzelił. Moi piłkarze grają bardzo słabo, nie potrafią wyjść za połowe. Skutkiem czego jest stracona bramka z rożnego. Katastrofa totalna Carlos Fierro ma przed sobą tylko bramke i strzela obok. Powraca nadzieja. Wrzutka Davisa i nie kto inny jak Lafferty wyrównuje. Sam na sam Polo strzaela prosto w bramkarza, lecz mamy rzut rożny. Bardzo dobra wrzutka, Goian musi coś takiego wykorzystywać i tak było tym razem 3:2.

 

Hibernian - Glasgow Rangers 2:3

Gole: Lafferty x2, Goian

Frekwencja: 19724

 

Yaya Sanogo kontuzjowany będzie przez ok. 2 tygodnie.

 

W Pierwszej Rundzie Ligi Europy przyjdzie nam zagrać z PSG a w kolejnej ze zwycięzcą meczu Borussia - Sporting Lizbona.

 

17.12.2011, Premier League [19/33]

Ibrox Stadium

Glasgow Rangers - Inverness CT

Skład: McGregor - Bocanegra, Krychowiak, Goian, McMillan - Pekalski, Bedoya, Davis, Lafferty - Jelavic, Fierro

 

Tylko i wyłącznie zwycięstwo się liczy w tym meczu. Ostatnia minuta pierwszego kwadransu i z rzutu rożnego bramke zdobywa Goian. Pieć minut później już 2:0, Jelavić strzela. Goian dziś w wysokiej formie, zdobywa kolejną bramkę z rzutu rożnego. W 55min czerwoną kartką ukarany piłkarz gości i od tej pory gramy w przewadze. Grając w przewadze zdobywamy kolejnego gola, pięknym lobem popisał się Davis.

 

Glasgow Rangers - Inverness CT 4:0

Gole: Jelavic, Goian x2, Davis

Frekwencja: 45243

 

21.12.2011, Premier League [20/33]

St. Mirren park

St. Mirren - Glasgow Rangers

Skład: McGregor - Bocanegra, Krychowiak, Goian, McMillan - Pekalski, Bedoya, Davis, Lafferty - Jelavic, Fierro

 

Bardzo nudna pierwsza połowa. Nawet nie ma o czym pisać. Co moi piłkarze robią? Bawią się w obronie tracą piłke i bez zagrożenia falują. Z rzutu karnego St. Mirren strzela na 1:0. Zmiana taktyki na superofensywę. Niestety porażka. Piłkarze zawidli mnie na całej lini a już w następnej kolejce derby Glasgow... Mecz który może zadecydować o mistrzostwie.

 

St. Mirren - Glasgow Rangers 1:0

Gole:

Frekwencja: 6157

 

18.12.2011, Premier League [21/33]

Celtic Park

Celtic Glasgow - Glasgow Rangers

Skład: McGregor - Bocanegra, Krychowiak, Goian, McMillan - Pekalski, Bedoya, Davis, Lafferty - Jelavic, Fierro

 

Wyszliśmy w taktyce skierowanej na kontre. Przede wszystkim nie chcę przegrać. Szybki mecz ale bez groźniejszych akcji. Była okazja w doliczonym czasie. Jelavić niestety przestrzelił. Chyba pierwsza akcja w drugiej połowie. Nikica Jelavic otwiera mecz w 75min. Siedem minut potem, Goian znów strzela z rożnego. Rangers 2 Celtic 0.

 

Celtic - Glasgow Rangers 0:2

Gole: Jelavic, Goian

Frekwencja: 60355

Odnośnik do komentarza

2.1.2012, Premier League [22/33]

Ibrox Stadium

Glasgow Rangers - Motherwell

Skład: McGregor - Bocanegra, Krychowiak, Goian, Boradfoot - Rincon, Bedoya, Davis, Lafferty - Jelavic, Fierro

 

Opromienieni zwycięstwem w derbach chcielibyśmy podtrzymać passe w kolejnym meczu. Piąta minuta i niestety kolejna kontuzja Rincona. Sędzie dyktuje karnego z kapelusza, naprawdę nie wiem za co i przegrywamy. Na początku drugiej połowy gościa dają nam prezent w postaci samobója. Chwila potem i przepiękny gol Davisa z rzutu wolnego. Bardzo trudne i wymęczone zwycięstwo. Najważniejsze trzy punkty.

 

Glasgow Rangers - Motherwell 2:1

Gole: Davis,

Frekwencja: 45600

 

Kontuzja Tomasa Rincona bardzo długa. Potrwa aż 3 miesiące.

 

8.1.2012, Scottish Cup

Ibrox Stadium

Glasgow Rangers - Queen of The South

Skład: McGregor - Addy, Weir, Papac, Boradfoot - McCulloch, Aird, Wylde, Polo - Hemmings, Naismith

 

Na ten mecze zdecydowałem się wystawić piłkarzy którzy nie grają zbyt dużo w pierwszej jedenastce. Bardzo dobrze zaczynamy Aird zdobywa bramkę z cyklu stadiony świata. Pierwsza połowa rozegrana nieźle, brakowało ostataniego podania. Aird dziś szaleje, potężny strzał z dystansu cudem obroniony przez bramkarza rywali. Gdy już myślałem o końcu meczu w 87min goście oddali 1 strzał który zakończył się bramką. Chciałem tego uniknąć ale niestety musimy zagrać powtórkę.

 

Glasgow Rangers - Queen of The South 1:1

Gole: Aird

Frekwencja: 19270

 

8.1.2012, Scottish Cup (powtórka)

Palmerston Park

Queen of The South - Glasgow Rangers

Skład: McGregor - Wallace, Weir, Papac, Boradfoot - McCulloch, Aird, Ness, Polo - Hemmings, Naismith

 

Nie wyobrażam sobie żebyśmy odpadli z taką drużyną. Bardzo słabo gramy. Przeważającą stroną są rywale. Strzeliliśmy bramkę lecz sędzia jej nie uznał, a szkoda. Męczemy się i męczymy... Naismith nie trafia na pustą bramkę. Bardzo ważny gol dla nas, Ness zdobywa go w końcówce. Wygrywamy po bardzo ciężkim meczu.

 

Queen of The South - Glasgow Rangers 0:1

Gole: Ness

Frekwencja: 4540

 

15.1.2012, Premier League [23/33]

McDiarmid Park

St. Johnstone - Glasgow Rangers

Skład: McGregor - Bocanegra, Krychowiak, Goian, McMillan - Pekalski, Bedoya, Davis, Lafferty - Jelavic, Sanogo

 

Precyzyjny strzał Jelavica, od 34min prowadzimy. To w zasadzie na tyle jeśli chodzi o pierwszą połowe. Bardzo nudny mecz, żadnych akcji, mało strzałów. Słabooo. Ale najważniejsze w tym dniu jest to że zdobywamy cenne trzy punkty.

 

St. Johnstone - Glasgow Rangers 0:1

Gole: Jelavic,

Frekwencja: 8455

Odnośnik do komentarza

21.1.2012, Premier League [24/33]

Ibrox Stadium

Glasgow Rangers - Aberdeen

Skład: McGregor - Bocanegra, Krychowiak, Goian, McMillan - Pekalski, Bedoya, Davis, Lafferty - Jelavic, Fierro

 

Goście dość odważnie z trzema obroncami i ofensywnie. Gramy bardzo słabo, chyba najsłabszy mecz w tym sezonie. Do przerwy ZERO strzałów oddaliśmy. Z tak grą nic dziwnego że przegrywamy... Najbardziej boli fakt że tracimy gola z wolnego. Sędzia dyktuje rzut karny dla nas i Sanogo zamienia go na bramkę. Błąd bramkarza gości, źle wybija piłkę, przejmuje ją jeden z naszych piłkarzy podaje do Jelavica i w końcówce wychodzimy na prowadzenie. Tym wynikiem zrównujemy się punktami z liderem którym jest Celtic.

 

Glasgow Rangers - Aberdeen 2:1

Gole: Jelavic, Sanogo

Frekwencja: 51076

 

24.1.2012, League Cup Półfinał

Hampden Park (Neutralny)

Glasgow Rangers - Celtic Glasgow

Skład: McGregor - Papac, Weir, Bartley, Boradfoot - McCulloch, Aird, Wylde, Polo - Hemmings, Naismith

 

Niby derby ale ja wystawiłem rezerwowy skład. Rzut wolny, Ness strzela bramkę - prowadzimy. Próbujemy kontrować, lecz na razie bez skutku. Mamy szczęście, sędzia nie uznaje bramki Celticowi. Ostatni kwadrans przed nami wciąż prowadzimy. Wygrywamy rezerwami z pierwszym składem Celticu.

 

Glasgow Rangers - Celtic Glasgow 1:0

Gole: Ness

Frekwencja: 52500

 

W finale League Cup zmierzymy się z drugoligowym Falkirk.

 

28.1.2012, Premier League [25/33]

Ibrox Stadium

Glasgow Rangers - Hibernian

Skład: McGregor - Bocanegra, Krychowiak, Goian, McMillan - Pekalski, Bedoya, Davis, Lafferty - Jelavic, Sanogo

 

Bardzo źle zaczynamy mecz, tracimy bramkę z rożnego w drugiej minucie. Bardzo ładnie rozegraliśmy piłkę, jeszcze lepsze podanie do Davisa i zdobywamy bramkę. I znów tracimy z rożnego, nie wiem jak ci moi obrońcy kryją. Rewanżujemy się strzelając także z rożnego ale to było sa mało aby wygrać, remis... Szkoda dwóch punktów.

 

Glasgow Rangers - Hibernian 2:2

Gole: Davis, Goian

Frekwencja: 46175

 

4.2.2012, Scottish Cup

East End Park

Dunfermline - Glasgow Rangers

Skład: McGregor - Bocanegra, Krychowiak, Goian, McMillan - Pekalski, Bedoya, Davis, Lafferty - Jelavic, Sanogo

 

Zabawa piłkarzy Dunfermline, Jelavić odbiera piłkę i zdobywa bramkę pewnym strzałem. Pierwsza bramka polskiego piłkarza. Gola zdobył Grzegorz Krychowiak. Wychodzimy z kontrą piłkę dostaje Lafferty, ten strzela na pustą bramkę. Tym razem bardzo szybko piłka przetransportowana z autu pod pole karne stał tam Sanogo, zdobywa on bramkę z ok. 15m. Tracimy bardzo głupiego gola, praktycznie z niczego. Nie podłamuje nas to, szybko się "ogarniamy" i Sanogo zdobywa kolejnego gola. Bardzo ładna akcja moich piłkarzy, a bramką kończy ją Jelavic.

 

Dunfermline - Glasgow Rangers 1:6

Gole: Jelavic x2, Krychowiak, Lafferty, Sanogo x2.

Frekwencja: 10368

 

Po raz kolejny los chciał abyśmy zmierzyli się z Celticiem. To będzie już czwarty mecz między nami w tym sezonie a jeszcze czekają nas minimum dwa.

 

12.2.2012, Premier League [26/33]

East End Park

Dunfermline - Glasgow Rangers

Skład: McGregor - Bocanegra, Krychowiak, Goian, McMillan - Pekalski, Bedoya, Davis, Lafferty - Jelavic, Sanogo

 

Kolejny mecz z Dunfermline tym razem ligowy. Szanse dałem tym samym piłkarzą. Od siódmej minuty prowadzimy, gola zdoby Lafferty. Goian zdobywa kolejnego gola, oczywiście z rożnego. Sanogo kapitalnie uderza zza pola karnego, bramka do szatni. Jak zaykle musimy stracić bramkę... Gospodarze strzelają od środka. Podobnie jak w pucharze odpowiadamy bardzo szybko, strzelcem Davis. Sanogo zdobywa swojego kolejnego gola, widać jest w formie. Niezły wynik. Już w czwartek Liga Europy z PSG.

 

Dunfermline - Glasgow Rangers 1:5

Gole: Lafferty, Goian, Sanogo x2, Davis

Frekwencja: 8307

 

16.2.2012, Liga Europejska [1/2]

Parc des Princes

Paris Saint-Germain - Glasgow Rangers

Skład: McGregor - Bocanegra, Krychowiak, Goian, McMillan - Pekalski, Bedoya, Davis, Lafferty - Jelavic, Sanogo

 

Zabiją mnie te rzuty rożne. Poraz kolejny z rożnego co gorsza samobój. Sanogo jest w formie! Zdobywa gola przeciwko PSG. Pięknie... znów tracimy z rożnego. Odpowiadamy tym samym! Goian! Kontrujemy z rzutu rożnego PSG. Sanogo wyszedł sam na sam i nie mógł się pomylić, prowadzimy 3:2. Bardzo dobry wynik przed rewanżem.

 

Paris Saint-Germain - Glasgow Rangers 2:3

Gole: Sanogo x2, Goian

Frekwencja: 30741

 

Celtic zwyciężył 2:0 z Benfica na własnym boisku.

 

19.2.2012, Premier League [27/33]

Ibrox Stadium

Glasgow Rangers - Kilmarnock

Skład: McGregor - Addy, Krychowiak, Goian, McMillan - Pekalski, Bedoya, Davis, Polo - Jelavic, Fierro

 

Skład lekko zmieniony, aby dać odpocząć niektórym zawodniką. Kontrujemy, Fierro wychodzi skrzydłem, pięknie wrzuca i Davis dostawia noge strzelając z najbliższej odległości. tracimy bardzo głupią bramkę. Goście rozgrywali jak chcieli sobię piłkę po wyrzucie z autu a my sie tylko patrzyliśmy. Davis zdobywa swojego drugiego gola po błędzie bramkarza. Pięć minut tylko minęło i widzę kolejnego gola tym razem Fierro. W doliczonym czasie mamy jeszcze rzut karny którego na bramkę zamienia Naismith.

 

Glasgow Rangers - Kilmarnock 4:1

Gole: Davis x2, Fierro, Naismith

Frekwencja: 48400

 

22.2.2012, Liga Europejska [2/2]

Ibrox Stadium

Glasgow Rangers - Paris Saint-Germain

Skład: McGregor - Bocanegra, Krychowiak, Goian, McMillan - Pekalski, Bedoya, Davis, Lafferty - Jelavic, Sanogo

 

Jest duża szansa awansować dalej, oby jej nie zmarnować. Rzut karny dla PSG, ale nie trafiają! Broni McGregor. Kontrujemy Paryżan, wrzucił Sanogo a Jelavić tylko dopełnił formalności. Kolejna bramka Goiana z rzutu rożnego. Do przerwy prowadzimy 2:0, bardzo dobry wynik. Asysta naszego bramkarza, długie podanie do Davisa ten wychodzi sam na sam i strzela gola. Kolejny stracony gol z rożnego, coś zdecydowanie jest nie tak. Znów kontratak z naszej strony, Sanogo strzelcem.

 

Glasgow Rangers - Paris Saint-Germain 4:1

Gole: Jelavic, Goian, Davis, Sanogo

Frekwencja: 50427

 

W kolejnej rundzie gramy z Borussia Dortmund.

 

26.2.2012, Premier League [28/33]

Tulloch Caledonian Stadium

Inverness CT - Glasgow Rangers

Skład: McGregor - Bocanegra, Krychowiak, Goian, McMillan - Pekalski, Bedoya, Davis, Lafferty - Jelavic, Naismith

 

Po dużym zamieszaniu w polu karnym strzał Jelavica daje nam prowadzenie. Mamy rzut karny i po raz kolejny Namisth strzela bardzo pewnie zdobywając bramkę. Niestety tracimy bramkę, taka z niczego. Wszystko na jeden kontakt dobre podanie do Bedoya ten precyzyjnym strzałem zdobywa gola. W końcówce jeszcze Jelavić podwyższa wynik meczu na 4:1.

 

Inverness CT - Glasgow Rangers 1:4

Gole: Jelavic x2, Naismith, Bedoya

Frekwencja: 6279

 

4.3.2012, Scottish Cup Ćwf.

Ibrox Stadium

Glasgow Rangers - Celtic Glasgow

Skład: McGregor - Wallace, Papac, Bartley, Whittaker - McCulloch, Aird, Ness, Polo - Hemmings, Jelavic

 

Kolejny mecz derbowy przed nami, ja podobnie jak poprzedni zagram go rezerwami, ponieważ kilka dni później czeka nas ważny mecz z Borussią. Znów tracimy ze stałego fragmentu... I kolejny gol stracony ze stałego fragmentu, to jakaś paranoja. Bardzo źle obrona gra w tym meczu, duża wina i obrony i bramkarza przy stracie trzeciego gola. Trzeci gol ze stałego fragmentu, tym razem z rzutu karnego.

 

Glasgow Rangers - Celtic Glasgow 0:4

Gole:

Frekwencja: 51076

 

22.2.2012, Liga Europejska [1/2]

Ibrox Stadium

Glasgow Rangers - Borussia Dortmund

Skład: McGregor - Bocanegra, Krychowiak, Goian, McMillan - Pekalski, Bedoya, Davis, Lafferty - Fierro, Sanogo

 

Bardzo źle. Tracimy gola samobójczego. Pierwsza połowa rozegrana bardzo słabo, praktycznie bez zadnej akcji. Druga połowa zaczyna sie lepiej, już na początku Fierro zdobywa gola. Bardzo blisko byliśmy strzelenia drugiej bramki, lecz piłka uderzyła w poprzeczkę. Stało się to czego bałem się najbardziej, czyli stracenie bramki z rożnego. Piękna bramka Fierro! Wracamy do gry.

 

Glasgow Rangers - Borussia Dortmund 2:2

Gole: Fierro x2

Frekwencja: 51076

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...