Skocz do zawartości

Polsko, wracam!


Ćwikła

Rekomendowane odpowiedzi

Szok! Smuda zwolniony! Kto jego zastępcą?!

Wczorajszego dnia PZPN ogłosił, że Franciszek Smuda(59l.) został zwolniony z funkcji selekcjonera! Prezes PZPN nie podał przyczyny, jednak jak mówi portal weszlo.com chodziło o... sprzeczkę Smudy z prezesem na temat Artura Boruca(30l.)! Niedługo mecze z Portugalią[8.09] i Finlandią[12.09] w Eliminacjach do Euro 2008, więc trzeba szybko znaleźć kogoś nowego. Kto to będzie? Mówi się, że faworytami są:

Michał Probierz(34l.)-Obecnie pracuje w Wiśle Kraków, jednak dobrze wiemy, że zawsze chciał pracować z kadrą. Jednak tutaj problemem znowu może być... Boruc! Pan Probierz to trener, który słynie ze swojego trudnego charakteru i jemu nikt nie może podskakiwać.

Stefan Majewski(51l.)-Już jakiś czas temu prowadził kadrę w dwóch spotkaniach i nie poszło mu najlepiej, jednak wiemy że Majewski jest ulubieńcem Grzegorza Laty.

Orest Lenczyk(64l.)-Na tą chwilę jest chyba najlepszym polskim trenerem, na pewno z największym doświadczeniem. Ostatnio w wywiadzie z Przeglądem Sportowym stwierdził, że "Boruc jest najlepszym polskim bramkarzem i powinien być on pierwszym bramkarzem w kadrze." To może być decydujące.

Jose Maria Bakero(44l.)-Niedawno został zwolniony z Lecha Poznań, więc jest "do wzięcia". Na pewno polubiliby się z Borucem, bo Hiszpan lubi piłkarzy, którzy mają własne zdanie.

i...

Paweł Wikieł(29l.)-Nie wiemy o nim za dużo... Do tej pory był scoutem w Legii Warszawa, a w zeszłym roku prowadził reprezentację Polski U-15. Zadecydować może to, że... jest przyjacielem Boruca.

 

Skąd oni się dowiedzieli??? To miała być niespodzianka, ale chyba nic nie wyjdzie...-mówił do siebie Orest Lenczyk przy śniadaniu czytając Przegląd Sportowy...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Proszę o komentarze, to motywuje ;)

 

 

Jest nowy selekcjoner! Został nim...

PZPN ujawnił, że znalazł nowego selekcjonera. Został nim trener Śląska Wrocław, Orest Lenczyk. Nie wiadomo jednak, czy będzie godził obie role, czy zrezygnuje z pracy we Wrocławiu.

 

 

Tymczasem ja rozglądałem się za nową pracą. Były 4 wolne posady: Racing Santander, Borussia Dortmund, Reprezentacja Anglii oraz kadra Słowacji.

 

We wszystkie te miejsca powysyłałem swoje CV, odpowiedź przyszła z jednego klubu i jednej reprezentacji. Chodzi o Borussię i Słowację. Priorytetem jest dla mnie klub, więc porozmawiałem z prezesem BVB i... zgodził się bym prowadził też kadrę. Tak więc przyjąłem obie oferty i zostałem trenerem/selekcjonerem. Nieźle jak na początek.

Odnośnik do komentarza

Zacząłem od gruntownego przeglądu kadry.

 

Bramkarze:

Mitchell Langerak-typowy średniak. Tylko rezerwa.

 

Roman Weidenfeller- Jeden z lepszych bramkarzy w lidze. Bez wątpienia pierwszy skład.

 

Obrońcy boczni:

Julian Koch-Młody, ale mało perspektywiczny. Postaram się go sprzedać.

Łukasz Piszczek-W zeszłym sezonie najlepszy prawy obrońca Bundesligi. Od niego zaczynam ustalanie składu.

Patrick Owomoyela-30-latek jest całkiem niezłym obrońcą, ale nie tak dobrym jak Piszczek. Będzie jego godnym zastępcą.

Marcel Schmelzer-Jedyny lewy obrońca w pierwszym składzie. Jednak i tak jeden z lepszych w lidze.

 

Obrońcy środkowi:

Felipe Santana-24-latek to pewny punkt obrony, jednak musi uważać bo ma konkurentów na plecach.

Neven Subotić-Solidny rezerwowy. Nic więcej o nim nie można powiedzieć.

Mats Hummels-Młody Niemiec będzie tworzył parę nie do przejścia w Bundeslidze razem z Santaną.

 

Środkowi pomocnicy:

Sven Bender-Młodzieniec powinien grać w I składzie.

Sebastian Kehl-Nigdy nie byłem jego fanem. Jednak może przydać się w trudnych momentach.

Florian Kringe-Kolejny do odstrzału.

 

Skrzydłowi:

Mihail Aleksandrov-Młody Bułgar ma spory talent, ale na razie są lepsi od niego. Postaram się go wypożyczyć.

Jakub Błaszczykowski-Kapitan reprezentacji Polski u mnie będzie jokerem na końcówki.

Mario Gotze-Niedawno okrzyknięto go największym talentem na świecie. U mnie w pierwszym składzie.

Kevin Groβkreutz-Na początku będzie rezerwowym, ale później może się to zmienić.

Ivan Perisic-Nowy nabytek starego trenera. Będzie biegał po lewym skrzydle.

 

Ofensywni pomocnicy:

Ilkay Gundogan- Mimo zaledwie 19 lat będzie najprawdopodobniej grał w pierwszym składzie za napastnikiem.

Shinji Kagawa-2 lata starszy od Turka Japończyk będzie na początku jego zmiennikiem.

 

Napastnicy:

Robert Lewandowski-Mój rodak na początku będzie pierwszym napastnikiem. Forma w sparingach pokaże czy miałem racje.

Lucas Barrios-Od kilku lat jest pierwszym napastnikiem Borussi, jednak ten sezon zacznie na ławce.

 

 

Podsumowanie: Mamy kadrę, którą można walczyć o mistrza, ale przydałby się jeden lewy obrońca i można by wzmocnić środek pola. Mamy tam kilku zawodników, ale jakościowo nie są świetni.

 

 

Po rozmowie z prezesem dostałem od prezesa 16,5 mln € na transfery i 640 tys.€ tyg. na płace. Powinno starczyć na jakieś ciekawe transfery.

 

Pierwszym transferem było zatrudnienie Rafała Wolskiego.

http://zapodaj.net/3ac80040c475.jpg.html

 

 

 

 

@W następnym odnicku:

-transfery

-sparingi

-Puchar Niemiec i start ligi

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...