Skocz do zawartości

Odbudować potęgę


goonerpl

Rekomendowane odpowiedzi

FM: 2010

Wersja: 10.0.0

Ligi: Anglia (Coca Cola League 1 - Premier League), reszta największych lig - tylko podgląd.

Baza danych: Średnia

Zasady: Własne

--------------------------------

 

Witam,

w FM'a gram już sporo czasu, ale jest to mój pierwszy opek, więc proszę o wyrozumiałość ;).

Ze względu na skromne możliwości mojego komputera, wciąż gram w FM 10. Pewnie zastanawia was brak jakichkolwiek aktualizacji, ale są one spowodowane brakiem stałego łącza mojego PC z internetem. Zawsze chciałem podzielić się moimi osiągnięciami trenerskimi z innymi, więc postanowiłem, że zrobię to na tym forum. Tego opka pisał będę z laptopa mojego brata.

To tyle tytułem wstępu ;)

--------------------------------

 

Mój wybór padł na Leeds United, mam nadzieję, że uda mi się odbudować potęgę tego zespołu.

 

Leeds United

Pełna nazwa: Leeds United Association Football Club

Przydomek: The Peacocks, The Whites, United

Data założenia: 1919

Liga: Coca-Cola League 1

Stadion: Elland Road, Leeds

Prezes: Ken Bates

Trener: Łukasz Nowacki

 

Leeds United Association Football Club- angielski klub piłkarski z siedzibą w Leeds w hrabstwie Yorkshire, rozgrywający swoje mecze na stadionie Elland Road. Klub ten powstał w 1919 roku jako kontynuator tradycji klubu Leeds City F.C.założonego w 1904 roku Obecnie występuje w rozgrywkachFootball League Championship. Za czasów trenera Dona Reviego - w latach 60. i 70. Leeds zdobywało wiele krajowych oraz europejskich trofeów. Był to najlepszy okres w historii klubu. Po odejściu Reviego, który objął funkcję trenera reprezentacji Anglii, Leeds w 1982 spadło do drugiej ligi, z której do najwyższej klasy rozgrywek w kraju powróciło w 1990 roku, kiedy to trenerem zespołu był Howard Wilkinson. Szkoleniowiec ten w 1992 roku doprowadził Leeds do mistrzostwa Anglii. Na ekipę Leeds mawia się często "United" albo "The Whites". Inny przydomek tej angielskiej drużyny to "The Peacocks" - "Pawie". Nazwa ta pochodzi od dawnej nazwy stadionuElland Road, który swojego czasu nosił nazwę "The Old Peacock Ground". Pub znajdujący się naprzeciwko stadionu Leeds do dziś nosi nazwę "Old Peacock".

Odnośnik do komentarza

Skład Leeds United przed rozpoczęciem sezonu 2009/2010

 

Bramkarze

 

Casper Angerken / 29 lat / Dania / 45 tys. €

Shane Higgs / 32 lata / Anglia / 100 tys. €

 

Między słupkami naszej bramki zdecydowanie potrzebne jest zakupienie nowej osoby na to miejsce. Obaj GK, których mam do dyspozycji nie powalają atrybutami, a do tego są to zawodnicy wiekowi, także poszukam młodego, utalentowanego bramkarza, który będzie mi służył na lata. Mój cel nr. 1 to rumun Silviu Lung Jr.

 

Boczni Obrońcy

 

Andy Hughes / 31 lat / Anglia / 30 tys. €

Ben Parker / 21 lat / Anglia / 40 tys. €

Alan Sheenan / 22 lata / Irlandia / 230 tys. €

Jason Crowe / 30 lat / Anglia / 95 tys. €

Aidan White / 17 lat / Anglia / 300 tys. €

 

Mamy tu dwóch utalentowanych juniorów i... nic więcej!! Pozostali gracze na boki obrony są do odstrzału, i najprawdopodobniej wkrótce nas opuszczą. Od razu biorę się za poszukiwanie Prawego obrońcy.

 

Środkowi Obrońcy

 

Leigh Bromby / 29 lat / Anglia / 275 tys. €

Patrick Kisnorbo / 28 lat / Australia / 450 tys. €

Richard Naylor / 32 lata / Anglia / 120 tys. €

Lubomir Michalik / 25 lat / Słowacja / 140 tys. €

 

Pozycja dobrze obsadzona, co nie oznacza, że nie poczynię w niej wzmocnień. Potrzebny jest nam partner dla Kisnorbo, z którym tworzyłby solidną ścianę nie do przejścia.

Odnośnik do komentarza

Środkowi Pomocnicy

 

David Prutton / 27 lat / Anglia / 50 tys. €

Jonathan Howson / 21 lat / Anglia / 190 tys. €

Neil Kilkenny / 23 lata / Australia / 600 tys. €

Michael Doyle / 27 lat / Irlandia / 210 tys. € (wyp. z Coventry)

 

Howson i Kilkenny będą pewnymi punktami zespołu, ale w obliczu odejścia słabego Pruttona potrzebny jest solidny zmiennik. Najprawdopodobniej sięgniemy po dostępnego do wypożyczenia Tomasza Cywkę.

 

Skrzydłowi

 

Andy Robinson / 29 lat / Anglia / 160 tys. €

Robert Snodgrass / 21 lat / Szkocja / 525 tys. €

Enoch Shuwunmi / 27 lat / Nigeria / 100 tys. €

 

Szkot Snodgrass, będzie pewnym punktem zespołu, czego niestety nie mogę powiedzieć o pozostałych skrzydłowybh. Szczególnego wzmocnienia wymaga nasza prawa flanka.

 

Napastnicy

 

Tom Elliott / 18 lat / Anglia / 230 tys. €

Luciano Becchio / 25 lat / Argentyna / 550 tys. €

Jermaine Beckford / 25 lat / Anglia / 975 tys. €

Mike Grella / 22 lata / USA / 120 tys. €

 

Mamy tu naszą gwiazdę, Beckforda i solidnego partnera dla niego - Becchio, wokół którego krąży wiele spekulacji łączących go z powrotem do ojczyzny. Wielce możliwe jest jego odejście, a więc rozejrzymy się za jego ewentualnym następcą.

Odnośnik do komentarza

LIPIEC 2009

 

Otrzymałem od zarządu budżet transferowy na poziomie 1,1 mln €, oraz płacowy w wysokości 100 tys. €.

 

Transfery:

 

Do klubu:

 

Lauren - wolny transfer - 0 € - O P

Silviu Lung Jr - U. Craiova - 250 tys. € - BR

Javan Vidal - Man City - 500 tys. € - O P

Henri Camara - wolny transfer - 0 € - N

Vladimir Weiss - Man City - wypożyczenie (cały sezon) - OP P

Ritcie De Leat - Man Utd - wypożyczenie (cały sezon) - O PLŚ

Tomasz Cywka - Wigan - wypożyczenie (cały sezon) - OP Ś

 

Z klubu:

 

Rui Marques - Rotherham - 65 tys. € - O Ś

Alan Sheelah - Barnsley - 45 tys. € - O L

Andy Hughes - Swansea - 35 tys. € - O P

Luciano Becchio - BOCA - 1 mln € - N

 

 

Mecze towarzyskie

 

Leeds 2:0 Leeds II (Beckford, Grella)

Rotherham 1:0 Leeds

Dag & Red 0:3 Leeds (Robinson, Snodgrass, Elliott)

Leeds 2:0 GH Academy (Grella x2)

Guisley 0:6 Leeds (Camara x3, Beckford x2, Kilkenny)

Farsley 0:7 Leeds (Robinson x2, Camara x2, Howson, Shuwunmi, Grella)

Grimsby 0:4 Leeds (Beckford, Snodgrass x2, Weiss)

Accrington 0:6 Leeds (Camara x2, Snodgrass x2, Elliott x2)

 

Podsumowanie: 7 - 0 - 1 30:2 +28

 

Camara 7

Snodgrass 5

Beckford 4

Robinson 3

Elliott 3

 

 

Już 8 sierpnia zainaugurujemy sezon ligowy podejmując na Elland Road zespół Exeter. Cieszy mnie fakt, że będę mógł w tym spotkaniu skorzystać z każdego z moich podopiecznych.

Podczas sparingów formą zaimponowali Camara i Snodgrass. Jest niemal pewne, że zagrają oni w najbliższym spotkaniu.

Przewidywany składa:

 

Lung Jr - Parker, Bromby, Kisnorbo, Lauren - Snodgrass, Doyle, Howson, Weiss - Beckford, Camara.

 

 

Odnośnik do komentarza

8.08.2009

 

Nadszedł ten długo wyczekiwany dzień. Zarówno ja, jak i nasi kibice byliśmy bardzo podekscytowani, ale moja ekscytacja była naprawdę wielka. Chciałem się pokazać z jak najlepszej strony i zdobyć zaufanie kibiców, przed którymi mieliśmy wystąpić.

Moi podopieczni byli w optymalnej kondycji i wierzę, że zrobiłem wszystko, aby dobrze ich przygotować nie tylko do tego meczu, ale i do całego sezonu.

Na to spotkanie wyszliśmy w ustawieniu 1-4-2-4, w następującym zestawieniu:

 

Lung Jr - Parker, Bromby, Kisnorbo, Lauren - Snodgrass, Doyle, Howson, Weiss - Beckford, Camara

 

Od pierwszych minut meczu ruszyliśmy do ataku. Ekipa Exeter była tłem dla naszych składnych akcji. Większość ataków przeprowadzaliśmy skrzydłami i po którejś z rzędu takiej akcji, wreszcie uśmiechnęło się do nas szczęście. Z prawej flanki mocno dośrodkował Lauren, a zrobił to wprost pod nogi Roberta Snodgrassa, który przyjął sobie piłkę i błyskawicznie oddał mocny strzał na krótki słupek nie dając większych szans bramkarzowi. Od 35 minuty prowadzimy 1:0!! Do końca połowy wynik się nie zmienił.

Na drugą częśą spotkania wyszliśmy bardzo agresywnie i już w 48 minucie Henri Camara zmarnował dobrą okazję, kierując głową piłkę na poprzeczkę. Ten sam zawodnik w 53 minucie dośrodkował z prawej strony do Beckforda, który sprytnym przyjęciem oszukał bramkarza i stanął przed pustą bramką. Nie zmarnował tej okazji i wyprowadził nasz zespół na pewne prowadzenie 2:0. Pomimo naszych ataków nie udało się zmienić wyniku.

Zdobywamy 3 punkty na starcie rozgrywek, co z pewnością doda nam wiary we własne siły.

 

Leeds 2:0 Exeter

8.08.2009 - Elland Road

Coca-Cola League 1 (1/46)

 

35' [1:0] R. Snodgrass

53' [2:0] J. Beckford

 

MotM: Robert Snodgrass 7.7

Odnośnik do komentarza

11.08.2009

 

Tego dnia na swoim stadionie w ramach rozgrywek o Puchar Ligi przy Elland Road podejmowaliśmy grającą o jedną klasę rozgrywkową niżej od nas ekipę Port Vale. Przed meczem udało nam się sfinalizować nasz największy w tym okienku transfer. Do klubu za nieco ponad 4 mln € dołączył z Dynama Kijów mogący grać zarówno w obronie, jak i pomocy Ayila Yussuf.

Słono nas ten transfer kosztował, ale wierzę, że niechciany na Ukrainie 24-latek stanie się gwiazdą nie tylko naszej ekipy, ale i całej ligi.

Postanowiłem już w meczu pucharowym dać mu szansę na debiut.

 

Jedenastka na mecz przeciwko Port Vale:

 

Lung Jr - White, Kisnorbo, Yussuf, Vidal - Snodgrass, Doyle, Kilkenny, Robinson - Camara Beckford

 

Leeds 3:0 Port Vale

Puchar Ligi - I Runda

11.08.2009 - Elland Road

 

33' [1:0] H. Camara

52' [2:0] J. Beckford

56' [3:0] J. Beckford

 

MotM: Jermaine Beckford 8.5

 

W pełni kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku i nie pozostawiliśmy naszym rywalom złudzeń. Świetnie spisał síę duet Camara - Beckford. Pierwszy zaliczył 1 trafienie i asystę, a drugi dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

 

Niedługo po tym meczu poznaliśmy naszych rywali w kolejnej rundzie Pucharu Ligi i Johnstone's Paint Trophy. Będą nimi odpowiednio Newcastle United i Hartlepool. Oba mecze rozegramy u siebie.

 

Kilka dni po meczu otrzymałem informację o pomyślnej finalizacji kolejnego transferu. Nasze szeregi na zasadzie całorocznego wypożyczenia z Evertonu zasilił mlodziutki napastnik - Jose Baxter.

Odnośnik do komentarza

15.08.2009

 

Po awansie w Pucharze Ligi bardzo szybko wracamy do ligowej rzeczywistości. Terminarz mamy bardzo napięty, a to już nasz 3 mecz w przeciągu ostatnich 7 dni. W najbliższej kolejce ligowej czeka nas wyjazd na mecz z Wycombe.

Na dzień przed spotkaniem dotarła do mnie informacja o kontuzji Andy'ego Robinsona. Nasz angielski skrzydłowy będzie pauzował przez najbliższe 3 tygodnie.

David Pruton opuścił nasz klub na rzecz Coventry. Za ten transfer uzyskaliśmy 40 tys. € i nie będziemy za tym graczem tęsknić.

 

Na mecz przeciwko Wycombe desygnowałem następującą jedenastkę:

Lung Jr - Parker, Yussuf, Kisnorbo, Lauren - Shuwunmi, Doyle, Howson, Snodgrass - Baxter, Camara

 

Wycombe 0:2 Leeds

Coca-Cola League 1 (2/46)

15.08.2009 - Adams Park

 

29' [0:1] H. Camara

90' [0:2] H. Camara

 

MotM: Henri Camara 8.5

 

Zmiany:

Cywka ---> Doyle

Weiss ---> Snodgrass

Beckford ---> Baxter

 

Udało się!! Zwyciężamy w naszym pierwszym w tym sezonie meczu wyjazdowym. Dodatkowo to już nasz 9 mecz bez straty bramki. W tym meczu swój kunszt strzelecki pokazał Senegalczyk Henri Camara. Cos czuję. że to może być czołowy strzelec ligi :).

Sezon zaczynamy w imponującym stylu i mam nadzieję, że nie będziemy mieli problemów w awansem na zaplecze Premier League.

Co do transferów, to już raczej koniec jeśli chodzi o to okienko. Z dotychczas poczynionych wzmocnień jestem nawet więcej niż zadowolony. Postaram się jeszcze sprzedać paru zawodników, którzy nie są nam potrzebni, aby nasz bilans po zakończeniu miesiąca nie był aż tak znacznie ujemny.

Odnośnik do komentarza

18.08.2009

 

Tego dnia czekał nas znów mecz w delegacji. Tym razem naprzeciw nam miała stanąć drużyna Walsall, która do tej pory w pierwszych 2 kolejkach ligowych i meczu pucharowym nie strzeliła jeszcze bramki. Są oni naszym zupełnym przeciwieństwem pod względem rezultatów swoich spotkań. W 3 meczach stracili 7 goli, podczas gdy my dokładnie tyle samo strzeliliśmy, zachowując przy tym dodatkowo czyste konto.

Zapowiadał się zatem z pozoru łatwy mecz, i pewne 3 punkty na naszym koncie.

 

Walsall 0:3 Leeds

18.08.2009 - Bescot Stadium

Coca-Cola League 1 (3/46)

 

1' [1:0] J. Beckford

48' P. Kisnorbo - cz. kartka (2x żółta)

71' [2:0] A. Yussuf

73' J. Vidal - kontuzja

80' [3:0] V. Weiss

 

MotM: Vladimir Weiss 7.9

 

Zmiany:

Cywka ---> Kilkenny

Yusuff ---> Camara

Baxter ---> Beckford

 

Mecz zaczęliśmy od mocnego uderzenia, gdyż już w 48. sekundzie wynik otworzył Beckford, który przedryblował obrońcę i pięknie uderzył z 15 metrów pod poprzeczkę.

Druga połowa zaczęła się z kolei fatalnie, złośliwy faul Kisnorbo w środku pola. Zostaje on ukarany już drugą w tym meczu żółtą kartką i jest zmuszony opuścić boisko. Aby załatać lukę powstałą po tej kartce w miejsce Camary wprowadziłem Yussufa. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, gdyż ten zawodnik po dośrodkowaniu w rzutu różnego Snodgrassa głową umieścił piłkę w bramce rywali. Niestety, od 73 minuty graliśmy w 9, ponieważ kontuzji doznał Vidal, a ja nie miałem już do dyspozycji żadnych zmian. Na szczęście rywale nie narzucali jakichś strasznych warunków gry, a my jeszcze podwyższyliśmy wynik za sprawą cudownego uderzenia z 25 metrów Vladimira Weissa.

Odnosimy cenny triumf nad słabym rywalem, mimo gry w osłabieniu.

Odnośnik do komentarza

22.08.2009

 

Przed zbliżającym się meczem z Tranmere otrzymaliśmy raport dotyczący urazu Javana Vidala. Nasz prawy obrońca odpocznie od futbolu przez około 4 tygodnie.

 

Na mecz z Tranmere wyszliśmy w następującym zestawieniu:

 

Lung Jr - Parker, Yussuf, Bromby, Lauren -Snodgrass, Doyle, Howson, Baxter - Beckford, Camara

 

[ 2. ]Leeds 2:0 Tranmere [ 8. ]

22.08.2009 - Elland Road

Coca-Cola League 1 (4/46)

 

56' [1:0] Yussuf

75' [2:0] Camara

 

MotM: Ayila Yussuf 7.9

 

Pierwsza połowa tego spotkania była nudna jak przysłowiowe flaki z olejem. Tylko 2 strzały, z czego 1 celny z obu stron. Na szczęście obraz gry zmienił się po przerwie. Zagraliśmy agresywniej, zaliczaliśmy mnóstwo odbiorów, a co najważniejsze zdobyliśmy dwie bramki.

Fenomenalne zawody rozegrał szczególnie nasz nigeryjski stoper - Ayila Yussuf. Był w tym mecz po prostu nie do minięcia, a jego występ ukoronowała bramka zdobyta głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Roberta Snodgrassa.

Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wskoczyliśmy na fotel lidera kosztem ekipy Southend.

Niestety nasze sielankowe nastroje zepsuła informacja o urazie wykluczającego z gry na 3 tygodnie kolejnego prawego obrońcę - Laurena, co przed zbliżającym się meczem z Newcastle nie dawało mi do dyspozycji żadnego z zawodników na tę pozycję z pierwszego zespołu. Jak wiemy wypożyczony De Leat nie może nas reprezentować w meczach pucharowych. Tak więc jestem zmuszony sięgnąć do moich rezerw w poszukiwaniu gracza na tę pozycję.

 

Następny mecz:

Puchar Ligi Angielskiej

25.08.2009 - Elland Road

Leeds - Newcastle

 

Niedostępni zawodnicy (Leeds):

Lauren

Javan Vidal

Tomasz Cywka

Vladimir Weiss

Jose Baxter

Ritchie De Leat

Andy Robinson

Odnośnik do komentarza

25.08.2009

 

Przed zbliżającym się meczem w II rundzie Carling Cup kibice zabijali się o bilety, aby zobaczyć starcie dwóch drużyn, które jeszcze nie tak dawno rywalizowały z największymi zespołami angielskimi o prymat w Premier League, a teraz nawet nie występują wśród elitarnej dwudziestki.

 

My chcieliśmy pokazać się z najlepszej strony naszym kibicom, którzy tak licznie przybyli na stadion przy Elland Road.

 

Skład na mecz z Newcastle:

 

Lung Jr - White, Yussuf, Kisnorbo, Crowe - Showunmi, Doyle, Kilkenny, Snodgrass - Grella, Camara

 

Leeds 1:2 Newcastle

25.08.2009 - Elland Road

Puchar Ligi II runda

 

61' [1:0] Elliott

83' [1:1] Smith

87' Doyle (Leeds) - Cz. kartka (2x żółta)

107' [1:2] Colloccini

 

Zmiany:

Howson ---> Kilkenny

Beckford ---> Grella

Elliott ---> Camara

 

MotM: Fabricio Colloccini 7.8

 

No cóż, było blisko. Obie drużyny stwarzały mnóstwo okazji, i trudno było wskazać lepszy tego dnia zespół. Niestety dla nas, to Newcastle było o tę odrobinę lepsze. Musieliśmy do tego całą dogrywkę grać w osłabieniu, co było niezwykle wyczerpujące. Rywale byli lepiej przygotowani fizycznie i pomimo naszych starań, nie udało nam się jakoś zaskoczyć ich defensywy.

Mimo to jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych. Grali przecież bez wielu kluczowych dla zespołu piłkarzy, ale na prawdę momentami potrafili zdominować grę w środku pola, co powoduje jeszcze większy niedosyt wśród zawodników, piłkarzy i we mnie. Liczyłem tu na małą niespodziankę.

 

 

Następny mecz:

29.08.2009 - The Weston Home Communication Stadium

Colchester - Leeds

Coca-Cola League 1 (5/46)

 

Niedorstępni zawodnicy (Leeds) :

Michael Doyle

Lauren

Javan Vidal

Andy Robinson

Odnośnik do komentarza

29.08.2009

 

W ramach piątej, ostatniej w sierpniu kolejki League 1 czekał nas wyjazd do Colchester. Nastroje po ostatnim meczu w zespole nie były doskonałe. Obawiałem się również o kondycję niektórych zawodników, ale ostatecznie postanowiłem, że nie dam żadnemu z moich podopiecznych odpocząć w tym spotkaniu.

Wyszliśmy w najmocniejszym możliwym zestawieniu:

Lung Jr - Parker, Kisnorbo, Bromby, De Leat - Snodgrass, Yussuf, Howson, Weiss - Baxter, Camara

 

[ 6. ] Colchester 1:1 Leeds [ 1. ]

29.08.2009 - The Weston Community Stadium

Coca-Cola League 1 (5/46)

 

5' [1:0] C. Platt

42' [1:1] P. Kisnorbo

88' P. Kisnorbo (Leeds) - Cz. kartka (2x żółta)

 

Zmiany:

White ---> Snodgrass

Cywka ---> Yussuf

Beckford ---> Camara

 

MotM: Clive Platt 7.5

 

Niestety, ale moim błędem było wystawianie w trzecim meczu w przeciągu ostatnich 8 dni takich zawodników jak Yussuf, Camara i Snodgrass.

Ci zawodnicy zaprezentowali się co tu dużo mówić - przeciętnie.

Do tego przez następne 2 mecze pauzował będzie Patrick Kisnorbo, gdyż w tym meczu dostał już drugą czerwoną kartkę w tym sezonie. Na pewno będę musiał porozmawić z zawodnikami na temat ich problemów dyscyplinarnych w czasie meczu. Nie możemy w co drugim spotkaniu grać bez jakiegoś podstawowego gracza, tylko dlatego, że nie potrafi trzymać nerwów na wodzy podczas meczu.

Mimo remisu utrzymaliśmy się na pozycji lidera, a już za 3 dni czeka nas spotkanie w ramach Johnstone's Paint Trophy z Hartlepool na własnym stadionie.

 

Następny mecz:

2.09.2009 - Elland Road

Leeds - Hartlepool

Johnstone's Paint Trophy I runda

 

Niedostępni zawodnicy (Leeds) :

Michael Doyle

Lauren

Javan Vidal

Andy Robinson

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie Sierpnia 2009

 

Bilans:

7     5 - 1 - 1    14:3  +11

 

Najlepsi strzelcy (Leeds) :

4 Henri Camara
4 Jermaine Beckford
2 Ayila Yussuf
1 Robert Snodgrass
1 Vladimir Weiss
1 Tom Elliott
1 Patrick Kisnorbo

 

Tabela Coca-Cola League 1:

1 Leeds     5  4 - 1 - 0  +9  13
2 Southend  5  4 - 1 - 0  +8  13
3 Swindon   5  4 - 1 - 0  +7  13
4 Norwich   5  3 - 1 - 1  +3  10
5 Tranmere  5  3 - 0 - 2  +3  9

 

Najlepsi strzelcy (League 1) :

Dougie Freedman - 6 - Southend
Darren Beyfield - 5 - Walsall
Ben Hutchinson  - 5 - Swindon
Peter Thompson  - 4 - Stockport
Kevin Lisbie    - 4 - Colchester

 

Menedżer miesiąca - Coca-Cola League 1

1. Steve Tison (Southend)

2. Danny Wilson (Swindon)

3. Łukasz Nowacki (Leeds)

 

Piłkarz miesiąca - Coca-Cola League 1

1. Jens Berthel Akon (Norwich)

2. Gordon Greer (Swindon)

3. Adam Barrett (Southend)

 

Młody piłkarz miesiąca - Coca-Cola League 1

1. Lee Hills (Southend)

2. Troy Archibald Henville (Exeter)

3. Jonathan Howson (Leeds)

 

Transfery (League 1)

Ayila Yussuf --- z Dynama Kijów do Leeds --- 4.2 mln€

Luciano Becchio --- z Leeds do BOCA --- 1 mln€

Alex Smithies --- z Huddersfield do Tottenhamu --- 0.7 mln€

Javan Vidal --- z Man City do Leeds --- 0.5 mln€

Tamika Mkandawire --- z Leyton Orient do Swansea --- 0.475 mln€

 

Transfery (Świat):

Maxi Rodriguez --- z Atletico do Man City --- 24 mln€

Antonio Cassano --- z Sampdorii do Chelsea --- 20 mln€

Antonio Di Natale --- z Udinese do Man Utd --- 17 mln€

Giuseppe Rossi --- z Villareal do Man Utd --- 16 mln€

Lucas Leiva --- z Liverpoolu do Man City --- 12.75 mln€

 

Ligi europejskie:

Anglia: Man Utd [+2]

Belgia: Standard: [+0]

Francja: Montpellier [+1]

Grecja: Olympiacos [+0]

Hiszpania: Deportivo [+0]

Holandia: PSV [+1]

Niemcy: HSV [+0]

Polska: Legia [+1]

Portugalia: Porto [+0]

Rosja: Zenit [+2]

Szkocja: Dundee Utd [+0]

Turcja: Gaziantepspor [+3]

Ukraina: Dynamo Kijów [+7]

Włochy: A.C. Milan [+0]

Odnośnik do komentarza

1.09.2009

 

Johnstone's Paint Trophy - są to rozgrywki, w których biorą udział zespoly z dwu najniższych, zawodowych lig w Anglii, a więc Coca-Cola League 1 i Coca-Cola League 2.

To dla nas druga, po rozgrywkach ligowych, poważna szansa na zdobycie trofeum. Od innych rozgrywek pucharowych w Anglii różni je fakt, że w składzie na mecz można uwzględniać zawodników wypożyczonych z innych klubów.

Pierwszym rywalem w drodze po sukces było aktualnie ósme w League 1 Hartlepool.

 

Skład:

Lung Jr - Parker, De Leat, Yussuf, Bromby - Showunmi, Doyle, Kilkenny, Snodgrass - Baxter, Camara

 

Leeds 1:1 (4:3 k.) Hartlepool

1.09.2009 - Elland Road

Johnstone's Paint Trophy I runda

 

44' [1:0] J. Baxter

66' [1:1] A. Brown

 

Karne:

[0:0] Lung Jr broni

[0:1] Beckford strzela

[0:1] Lung Jr broni

[0:1] Flinders broni

[1:1] Jones strzela

[1:1] Bromby obok

[2:1] Jones strzela

[2:2] Michalik strzela

[3:2] Austin strzela

[3:3] Doyle strzela

[3:3] Fredriksen obok

[3:4] Showunmi strzela

 

Zmiany:

Michalik ---> De Leat

Weiss ---> Snodgrass

Beckford ---> Baxter

 

MotM: Leigh Bromby 7.5

 

Pomimo dobrej gry i znaczącej przewagi, po 90 minutach nie udało się nam tego spotkania rozstrzygnąć na swoją korzyść. W tych rozgrywkach nie ma dogrywek, a więc czekała nas seria rzutów karnych.

Okazało się, że to my lepiej wytrzymaliśmy tę próbę nerwów, a spory w tym udział naszego bramkarza - Lung Jr obronił dwie pierwsze jedenastki, co dało nam na spory luz, może zbyt duży, gdyź szybko roztrwoniliśmy przewagę.

Jednak szczęście tego dnia dopisywało nam. Rywale popełnili błąd, a my go wykorzystaliśmy. Enoch Showunmi dał naw zwycięstwo pewnie wykonując ostatni rzut karny.

 

Po meczu dotarły do nas nie najlepsze wieści. Podczas tego meczu lekkiego urazu doznał Ritchie De Leat, który wyklucza go z gry na 2 tygodnie.

Na szczęście do treningów powrócił Lauren.

 

Teraz czekała nas przerwa związana z licznymi powołaniami naszych graczy do reprezentacji.

W tym czasie odbyło się losowanie II rundy Johnstone's Paint Trophy, a naszym następnym rywalem będzie ekipa Bradford.

 

W swoich barwach narodowych zadebiutowali Cywka, Yussuf i Lung Jr. Szczęście dwóch ostatnich nie trwało długo, gdyż obaj doznali kontuzji. Yussuf nie zagra przez 2 tygodnie, a nasz podstawowy bramkarzd przez aż miesiąc. Jakby tego bylo mało do klubu ze zgrupowania reprezentacji Australii z kontuzją przyjechał Patrick Kisnorbo. Jego rozbrat z futbolem potrwa na szczęście tylko tydzień.

 

Następny mecz:

 

Southend - Leeds

Coca-Cola League 1

 

Niedostępni zawodnicy:

Patrick Kisnorbo

Ayila Yussuf

Javan Vidal

Ritchie De Leat

Silviu Lung Jr

Odnośnik do komentarza

13.09.2009

 

Higgs - Parker, Michalik, Bromby, Lauren - Snodgrass, Doyle, Howson, Baxter - Camara, Beckford

 

[ 1. ] Southend 3:3 Leeds [ 3. ]

Roots Hall

Coca-Cola League 1 (6/46)

 

5' [0:1] S. Mildenhall (sam.)

35' [0:2] J. Beckford

41' [1:2] L. Bernard

49' B. Parker - kontuzja

52' [2:2] A. McCormack

54' [2:3] H. Camara

67' [3:3] A. Barrett

 

Zmiany:

White --> Parker

Weiss --> Baxter

Grella --> Beckford

 

MotM: Adam Barrett 7.8

 

Był to dla nas niezwykle ważny mecz. Naszym rywalem był aktualny lider League 1 - zespół Southend. Pomimo prowadzenia 2:0 nie udał nam się utrzymać korzystnego rezultatu. Nasza mocno rezerwowa linia obrony nie zagrała najlepiej, czego skutkiem były aż 3 bramki dla przeciwników.

Poważnej kontuzji mięśni pleców doznał w tym spotkaniu Ben Parker i nie zobaczymy go na boisku przez najbliższe 7 tygodni.

W tym meczu swoją piątą żółtą kartkę w sezonie zobaczył Michael Doyle, przez co nie zagra w kolejnym meczu, w którym naszymi rywalami będzie zespół Stockport.

 

 

16.09.2009

 

Higgs - White, Kisnorbo, Bromby, Lauren - Baxter, Kilkenny, Howson, Snodgrass - Camara, Beckford

 

[ 4. ] Leeds 2:0 Stockport [ 20. ]

Elland Road

Coca-Cola League 1 (7/46)

 

48' [1:0] J. Beckford

54' [2:0] J. Beckford

 

Zmiany:

Showunmi --> Baxter

Cywka --> Snodgrass

Grella --> Camara

 

MotM: Jermaine Beckford 8.4

 

Bardzo pewne, bezproblemowe zwycięstwo w zaległym spotkaniu 6. kolejki, dzięki któremu wskakujemy spowrotem na fotel lidera.

Szczególnie dobre zawody rozegrał Jermaine Beckford, który zapisał na swoim koncie trafienia nr. 6 i 7 w tym sezonie.

Do treningów wrócili Yussuf, Vidal, De Leat i Kisnorbo.

Odnośnik do komentarza

19.09.2009

 

Higgs - White, Michalik, Kisnorbo, Crowe - Showunmi, Doyle, Cywka, Weiss - Elliott, Baxter

 

[ 1. ] Leeds 1:0 Gillingham [ 23. ]

Elland Road

Coca-Cola League 1 (8/46)

 

45+1' [1:0] T. Cywka

 

Zmiany:

Yussuf --> White

Howson --> Weiss

Camara --> Baxter

 

MotM: Tomasz Cywka 7.8

 

Postanowiłew przed tym spotkaniem, że dam odpocząć kilku zawodnikom pierwszego składu. Mecz z dołującą ekipą Gillingham był do tego dobrą okazją.

Zagraliśmy po prostu dobrze, nie było to w naszym wykonaniu porywające widowisko, ale najważniejsze, że 3 punkty zostają w Leeds.

3 punkty, które cudownym uderzeniem zza pola karnego w ostatniej akcji pierwszej połowy zapewnił nam Tomasz Cywka.

Jego konkurent w walce o występy w pierwszym składzie - Jonathan Howson, doznał urazu przez który będzie zmuszony pauzować przez 4 tygodnie.

 

 

Odnośnik do komentarza

26.09.2009

 

Higgs - White, Kisnorbo, Yussuf, Lauren - Baxter, Doyle, Kilkenny, Snodgrass - Camara, Beckford

 

[ 8. ] MK Dons 4:5 Leeds [ 1. ]

MK Stadium

Coca-Cola League 1 (9/46)

 

1' [0:1] H. Camara

4' [0:2] J. Beckford

11' [1:2] J. Easter

28' [1:3] J. Baxter

32' [2:3] P. Leven (k.)

48' [2:4] N. Kilkenny

57' [3:4] J. Easter

75' [4:4] J. Easter

90+4' [4:5] J. Baxter

 

Zmiany:

De Leat --> Lauren

Cywka --> Doyle

Weiss --> Snodgrass

 

MotM: Jermaine Easter 9.3

 

Kibice, którzy tego dnia przybyli na MK Stadium na pewno nie żałowali, gdyż obejrzeli fenomenalny piłkarski spektakl. Obie drużyny narzucały duże tempo i ani myślały zwalniać. Fani zobaczyli tego dnia aż 9 bramek, a co najważniejsze dla nas, to my zdobyliśmy o to jedno trafienie więcej od rywali.

Cenne 3 punkty zapewnił nam w ostatniej akcji spotkania strzałem głową z najbliższej odległości mlodziutki anglik Jose Baxter.

Najbardziej boli fakt, że pomimo fenomenalnej wręcz gry pod bramką rywali pozwalamy sobie na momenty dekoncentracji w obronie, co w tym meczu widać było jasno.

Jednak zwycięzców się nie sądzi i najważniejsze, że wciąż jesteśmy drużyną liderującą w lidze, do tego nie odnosząc jak narazie żadnej porażki w tych rozgrywkach.

Odnośnik do komentarza

29.09.2009

 

Higgs - White, Kisnorbo, Bromby, Vidal - Snodgrass, Doyle, Yussuf, Weiss - Baxter, Camara

 

[ 1. ] Leeds 3:1 Carlisle [ 16. ]

Elland Road

Coca-Cola League 1 (10/46)

 

14' [0:1] S. Dobie

28' [1:1] A. Yussuf

62' [2:1] J. Baxter

73' [3:1] T. Cywka

 

Zmiany:

De Leat --> White

Cywka --> Doyle

Beckford --> Camara

 

MotM: Robert Snodgrass 7.7

 

Ten mecz nie najlepiej się dla nas zaczął. Świetne podanie z głębi pola otrzymał Steven Dobie i w sytuacji sam na sam nie miał większych problemów z pokonaniem Higgsa.

Na szczęście prowadzenie Carlisle trwało tylko 14 minut, a zniwelował je po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ayila Yussuf strzałem głową obok bezradnego bramkarza.

Pomimo wielu prób mojego zespołu strzelenia drugiej bramki, do szatni zchodziliśmy z wynikiem 1:1.

Na drugą połowę wyszliśmy nastawieni tylko na atak. Poleciłem moim graczom, aby od pierwszych minut drugich 45 minut ruszyli do frontalnych ataków.

Nasze starania przyniosły skutek dopiero w 62. minucie, kiedy to Snodgrass dośrodkował z lewej strony wprost na głowę Baxtera, a młody snajper będący w niezłej formie wyprowadził nas na prowadzenie.

W 73. minucie solową akcję przeprowadził Beckford, który w swoim stylu przedryblował obrońcę, by potem oddać mocny strzał, który jednak obronił golkiper rywali. Na szczęście odbita piłka wpadła wprost pod nogi Tomka Cywki, który mocnym strzałem ustalił wynik tej rywalizacji na 3:1.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie Września 2009

 

Bilans:

6     4 - 2 - 0    15:9  +6

 

Najlepsi strzelcy (Leeds) :

4 (4) Jose Baxter
4 (8) Jermaine Beckford
2 (6) Henri Camara
2 (2) Tomasz Cywka
1 (1) Neil Kilkenny
1 (3) Ayila Yussuf

 

Tabela Coca-Cola League 1:

1 Leeds      10  8 - 2 - 0  24:9  +15  26
2 Southend   10  6 - 4 - 0  23:12  +11  22
3 Bristol R. 10  6 - 3 - 1  16:9   +7  21
4 Swindon    10  6 - 3 - 1  14:7   +7  21
5 Tranmere   10  6 - 0 - 4  18:12  +6  18

 

Najlepsi strzelcy (League 1) :

Ben Hutchinson  - 9 - Swindon
Darryl Duffy    - 8 - Bristol R.
Adam Boyd       - 8 - Hartlepool
Darren Beyfield - 7 - Wallsall
Dougie Freedman - 7 - Southend

 

Menedżer miesiąca - Coca-Cola League 1

1. Łukasz Nowacki (Leeds)

2. Paul Trollope (Bristol R.)

3. Peter Taylor (Wycombe)

 

Piłkarz miesiąca - Coca-Cola League 1

1. Gary McShefferey (Southampton)

2. Rohan Ricketts (Charlton)

3. Cleverland Taylor (Brentford)

 

Młody piłkarz miesiąca - Coca-Cola League 1

1. John-Joe O'Toole (Colchester)

2. Shaleum Logan (Tranmere)

3. Ben Hutchinson (Swindon)

Ligi Europejskie:

Anglia: Arsenal [+0]

Belgia: Standard [+1]

Francja: Lyon [+0]

Grecja: Olympiacos [+2]

Hiszpania: Barcelona [+0]

Holandia: PSV [+1]

Niemcy: Bayern [+3]

Polska: Wisła K. [+1]

Portugalia: Sporting L. [+1]

Rosja: Zenit [+4]

Szkocja: Celtic [+3]

Turcja: Gaziantepspor [+3]

Ukraina: Dynamo Kijów [+9]

Włochy: A.C. Milan [+2]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...