Skocz do zawartości

Białostocka machina


Jaotinho

Rekomendowane odpowiedzi

| Poz   | Inf   | Zespół                     |       | M     | Wyg   | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    | LM    | Lech Poznań                |       | 30    | 19    | 5     | 6     | 66    | 29    | +37   | 62    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    | LE    | Jagiellonia Białystok      |       | 30    | 17    | 5     | 8     | 65    | 32    | +33   | 56    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    | LE    | Korona Kielce              |       | 30    | 17    | 4     | 9     | 45    | 40    | +5    | 55    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Górnik Zabrze              |       | 30    | 15    | 8     | 7     | 46    | 31    | +15   | 53    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Zagłębie Lubin             |       | 30    | 15    | 7     | 8     | 46    | 34    | +12   | 52    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Polonia Warszawa           |       | 30    | 14    | 10    | 6     | 49    | 28    | +21   | 52    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Śląsk Wrocław              |       | 30    | 10    | 13    | 7     | 35    | 30    | +5    | 43    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Widzew Łódź                |       | 30    | 11    | 9     | 10    | 37    | 39    | -2    | 42    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    | LE    | Legia Warszawa             |       | 30    | 10    | 10    | 10    | 35    | 34    | +1    | 40    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | GKS Bełchatów              |       | 30    | 9     | 8     | 13    | 33    | 43    | -10   | 35    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | Ruch Chorzów               |       | 30    | 8     | 8     | 14    | 25    | 38    | -13   | 32    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Lechia Gdańsk              |       | 30    | 7     | 10    | 13    | 34    | 49    | -15   | 31    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Wisła Kraków               |       | 30    | 7     | 7     | 16    | 35    | 46    | -11   | 28    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | Pogoń Szczecin             |       | 30    | 6     | 10    | 14    | 21    | 33    | -12   | 28    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   | S     | Arka Gdynia                |       | 30    | 5     | 11    | 14    | 16    | 36    | -20   | 26    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   | S     | Podbeskidzie Bielsko-Biała |       | 30    | 6     | 3     | 21    | 28    | 74    | -46   | 21    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

 

Król Strzelców:

1. Artjoms Rudnevs (Lech) - 22 gole

2. Tomasz Zahorski (Górnik Z.) - 16 goli

3. Maciej Korzym (Korona) - 15 goli

--

7. Dawid Nowak (Jaga) - 10 goli

 

 

Najlepszy asystent:

1. Dawid Plizga (Jaga) - 16 asyst

2. Maor Melikson (Wisła) - 11 asyst

3. Sebastian Mila (Śląsk) - 9 asyst

 

Licza MoM:

1. Amir Spahic (Śląsk) - 6

2. Artjoms Rudevs (Lech) - 5

3. Darvydas Sernas (Zagłębie L.) - 5

--

5. Dawid Plizga (Jaga) - 4

 

Średnia ocena:

1. Dawid Plizga (Jaga) - 7.59

2. Artjoms Rudnevs (Lech) - 7.46

3. Sebastian Madera (Jaga) - 7.36

 

 

Jedenastka sezonu:

R.Janukiewicz (Pogoń) - D.Paljic (Polonia), A.Danch (Jaga), S.Madera (Jaga), G.Wojtkowiak (Lech) - D.Plizga (Jaga), S.Stilic (Lech), A.H.Mekky (Zagłębie), A.Tonev (Lech) - A.Rudnevs (Lech), T.Zahorski (Górnik)

 

Piłkarzem sezonu został Dawid Plizga.

Odnośnik do komentarza

Z tego fatalnego sezonu pozostało mi tylko podsumować występy poszczególnych piłarzy na przestrzeni całego sezonu. Tragiczne wydarzenia w końcówce sezonu spowodowały moję wątpliwości co do wartości niektórych piłkarzy.

 

 

Bramkarze:

 

Występy / stracone / czyste konta / MoM / ocena

 

Matko Perdijic (CRO, 31) - 43 / 54 / 12 / 1 / 6.89 - Chorwat rozegrał prawie cały sezon jako nasz pierwszy bramkarz, lecz nie był to dobry rok dla tego zawodnika, grał średnio, a czasami słabo. W końcówce postawiłem na Słowika.

 

Jakub Słowik (POL, 21, 4JW/0G) - 8 - 7 / 4 / 0 / 6.91 - Polak wciąż jest uważany za wielki talent i na pewno u nas zostanie. Grał nawet dużo i pokazał się z dobrej strony.

 

Wniosek: Będę chciał pożegnać się z Perdijiciem i sprowadzić jakiegoś klasowego bramkarza, na pewno zostanie Słowik.

 

 

Lewi Obrońcy:

 

Występy / gole / asysty / MoM / ocena

 

Dudu Paraiba (BRA, 28) - 39 / 1 / 3 / 1 / 7.20 - Kapitalny sezon Brazylijczyka! Transfer okazał się strzałem w dziesiątke, Dudu pokazał, że jest świetnym lewym obrońcą.

 

Luka Pejovic (MNE, 27, 24W/1G) - 12 / 0 / 0 / 0 / 6.31 - Fatalny sezon naszego rezerwowego lewego obrońcy. Pożegna się z Jagą.

 

El Mehdi Sidqy (MAR, 29, 6JW/0G) - 5 / 0 / 0 / 0 / 6.72 - Marokańczyk grał niewiele i to byłoby na tyle. Po sezonie będzie biegać w koszulce ŁKS'u.

 

Wniosek: Odchodzi Sidqy, odejdzie też Pejovic, koniecznie wzmocnienie na te pozycję.

 

Prawi Obrońcy:

 

Sergiy Lyulka (UKR, 23, 9JW/0G) - 31 / 0 / 1 / 0 / 7.04 - Ocena dla tego piłkarza zdecydowanie zaniżona, może nie asystował za wiele, ale był kluczowym ogniwem defensywy. Kapitalny sezon Ukraińca!

 

Peter Singlar (SVK, 33, 6W/0G) - 27 / 0 / 1 / 0 / 6.72 - Singlar rozegrał przyzwoity sezon, ale nie jestem pewien czy w Białymstoku zostanie ze względu na jego wiek.

 

Wniosek: Świetny Lyulka, solidny Singlar. Nie wiem czy będę szukał wzmocnień na tej pozycji. Jest też kapitalny młody Gus'kov, który grał dwa mecze w końcówce sezonu.

Odnośnik do komentarza

Środkowi obrońcy:

 

Adam Danch (POL, 25, 10W/0G) - 45 / 8 / 0 / 4 / 7.14 - Fenomenalny sezon Dancha! Kupiony piłkarz z Górnika Zabrze pokazał, że Jagiellonia ma najlepszą parę stoperów w całej Ekstraklasie. Danch nie tylko świetnie bronił, ale i solidnie strzelał.

 

Sebastian Madera (POL, 27, 16W/3G) - 44 / 14 / 3 / 4 / 7.37 - Sebastian Madera i wszystko jasne. Nie tylko najlepszy obrońca Ekstraklasy, ale i solidny punkt reprezentacji Polski. W zimie bił się o niego Lokomotiw z Moskwy, Rosjanie dawali za niego nawet 20 milionów złotych, o czym wam nie wspominałem.

 

Tomasz Porębski (POL, 21, 3JW/0G) - 13 / 3 / 2 / 0 / 7.22 - Młody Polak grał o wiele za mało, w kolejnym sezonie będzie grał na pewno więcej.

 

Wniosek: Chyba nasza najlepsza formacja. Nie potrzeba żadnych wzmocnień, ale nie wiadomo co przyniesie czas.

 

 

Środkowi pomocnicy:

 

Sekou Sanogo (CIV, 24) - 13 / 0 / 2 / 0 / 7.05 - Iworyjczyk przybył do nas z wolnego transferu w listopadzie i z początku grał bardzo dużo. Wiosenna zmiana taktyki i usunięcie z niej defensywnego pomocnika nieco przymknęło mu drogę do gry, ale niewątpliwie jest to fenomenalny piłkarz.

 

Rafał Grzyb (POL, 30) - 26 / 1 / 9 / 0 / 7.08 - Rafał grał głównie w pierwszej części sezonu, później spadł na dalszy plan. W pierwszym moim sezonie był kluczowym zawodnikiem, z czasem jest z nim coraz gorzej i nie wiem czy zostanie z nami na kolejny rok.

 

Łukasz Tymiński (POL, 22, 5JW/0G) - 42 / 8 / 4 / 0 / 7.05 - Zdecydowanie kluczowy piłkarz Jagielloni w ostatnich dwóch latach. Łukasz grał wiele, grał świetnie, a jego ocena kompletnie ima się od jego dyspozycji. Tymiński to po prostu geniusz.

 

Mindaugas Panka (LTU, 29, 28W/1G) - 23 / 2 / 4 / 0 / 6.89 - Litwin jest rezerwowym piłkarzem i jeżeli z nami zostanie to się nie zmieni. Ogólnie sezon na plus.

 

Rok Straus (SVN, 26, 3W/0G) - 16 / 2 / 4 / 1 / 7.21 - Rok przez prawie cały sezon był kontuzjowany, w końcówce wrócił i grał kiedy tylko mógł. Na pewno grał bardzo dobrze, na papierze ten piłkarz geniuszem nie jest, ale ja mam do niego spore zaufanie.

 

Wojciech Król (POL, 19, 3JW/0G) - 39 / 4 / 4 / 1 / 7.05 - Piłkarz kupiony przed sezonem okazał się strzałem w dziesiątke. Mając 19 lat grał pierwsze skrzypce, był typowym rozgrywającym. Świetny sezon tego piłkarza, a i tak najlepsze lata ma przed sobą.

 

Wniosek: Ciężko na tą chwilę powiedzieć, czy kogoś na tej pozycji potrzebujemy. Nie wiadomo czy na przyszły rok zostanie tu Grzyb czy Panka, nie wiadomo co będzie ze Strausem. Na pewno będziemy monitorować sytuację na rynku transferowym.

Odnośnik do komentarza

Skrzydłowi:

 

Marko Cetkovic (MNE, 26, 13W/2G) - 35 / 4 / 6 / 2 / 6.88 - Przed sezonem typowany do odejścia, ale gdy prezes pozbył się Kupisza byłem zmuszony go zostawić. Cetko grał przyzwoicie, ale tym razem na pewno go sprzedam.

 

Ruben Rayos (ESP, 26) - 17 / 5 / 5 / 2 / 7.26 - Hiszpan przybył do nas w styczniu za śmieszne pieniądze i okazał się kolejnym transferem z serii "Strzał w dziesiątke". Kapitalne pół roku w jego wykonaniu, był czołowym naszym zawodnikiem mimo, że ustawiałem go na prawym skrzydle, a nie na jego ulubionej pozycji lewoskrzydłowego.

 

Waldemar Sobota (POL, 26) - 30 / 3 / 3 / 0 / 6.78 - Pierwszy sezon w Białymstoku był o wiele lepszy niż ten drugi. Kompletnie nie wiem co z nim zrobić.

 

Dawid Plizga (POL, 27, 2W/1G) - 39 / 12 / 26 / 7 / 7.63 - Plizga to czysty fenomen, zdecydowanie najlepszy piłkarz przez te dwa lata odkąd tu pracuje. Dwa lata pod rząd najlepszy piłkarz Jagielloni, a w tym roku nawet został wybrany najlepszym grajkiem całej Ekstraklasy. Ale kiedy skrzydłowy pakuje 12 goli i dokłada 26 kluczowych podań to takie rozwiązanie zaskoczeniem nie jest.

 

Wniosek: Na pewno porozglądam się nad wzmocnieniami.

 

Napastnicy:

 

Daniel Chavez (PER, 25, 11W/0G) - 34 / 5 / 2 / 1 / 6.97 - Chavez miał i był tylko rezerwowym, grał nawet dużo choć najczęściej z ławki. Niby sezon dobry, ale czuje lekki niedosyt po jego świetnym początku rozgrywek.

 

Arkadiusz Milik (POL, 19, 7JW/1G) - 18 / 8 / 1 / 1 / 7.08 - Reprezentant Polskiej młodzieżówki przybył do nas w styczniu za ogromną sumę 5 milionów złotych i pokazał, że mimo młodego wieku jest wart całej tej kwoty. Miał być powoli wprowadzany do składu a tymczasem razem z Nowakiem byli najlepszymi napastnikami całego sezonu.

 

Dudu Biton (ISR, 25, 4W/4G) - 11 / 2 / 1 / 0 / 6.73 - Dudu przybył do nas za stosunkowo niewielkie pieniądze, ale miał być wielką gwiazdą na miarę zastąpienia Frankowskiego, ale zawiódł na całej lini. Ledwie dwa gole i jedna asysta w 11 meczach. Niby nic nie stoi na przeszkodzie by dać mu szanse na kolejny rok, ale gdy spojrzy się na jego kontrakt i sowite wynagrodzenie jakie u nas dostaje to aż włos jeży się na głowie.

 

Dawid Nowak (POL, 28, 11W/0G) - 35 / 13 / 8 / 2 / 7.10 - Dawid to pierwszy z napastników, który został do nas sprowadzony na celu znalezienia zastępcy dla Franka. Nowak rozegrał świetny sezon, ale mimo wszystko spodziewałem się po nim zdecydowanie większej ilości bramek.

 

Wniosek: Chavez nie może być pewny zostania w klubie, raczej zostanie Biton.

Odnośnik do komentarza

Przed rozpoczęciem pierwszych meczów sparingowych trzeba powiedzieć o transferach, które zostały przeprowadzone dość szybko. Z klubem pożegnało się wielu juniorów o których tutaj nie wspomne, większym echem obiły się sprzedaże takich piłkarzy jak: El Mehdi Sidqy [39/1] odszedł za darmo do ŁKS'u Łódź, Damian Tofil [0/0] za 130 tysięcy zasilił Flotę, Maciej Makuszewski [20/1] za 350 tysięcy złotych powędrował do Widzewa, z Jagiellonią pożegnał się też Luka Pejovic [24/0], który od nowego sezonu będzie podobnie jak Makuszewski w Widzewie. Łódzka drużyna zapłaciła nam za niego 275 tysiaków.

Wbrew moim planom z klubem pożegnał się też Rok Straus [20/1], który za pół miliona odszedł do Bełchatowa. Czas na transfer, który przyprawił mnie o ból głowy. Od nowego sezonu w Jagielloni nie będzie Dudu Bitona [8/1], którym w tym sezonie miałem się porządnie zająć. Chciałem z niego zrobić gwiazdę Jagi, tymczasem Fortuna Dusseldorf wyłożyła milion złotych, czyli kwotę jaka widniała w kontrakcie Izraelczyka jako klauzula odejścia. Sam Dudu nawet się nie zastanawiał, u nas zarabiał dużo a w Niemczech dostał 2x tyle.

 

 

Pierwszym zawodnikiem, który od przyszłego sezonu będzie biegał w koszulce Jagielloni jest Alexandr Semedov (RUS, 29, 1W/0G) - Rosjanin to wychowanek Spartaka Moskwa, a na najwyższym szczeblu rosyjskich rozgrywek rozegrał ponad 200 meczów! Takie doświadczenie na pewno się przyda. Pozyskany z wolnego transferu. Kolejnym wzmocnieniem okazał się młodziutki Ivan Trepsic (BIH, 19, 7JW/1G) - Młody Bośniak w poprzednim sezonie w Bośniackim zespole Sziroki Brijeg rozegrał 32 spotkania ligowe podczas których zdobył 11 bramek i zanotował 10 asyst! Podebraliśmy go za darmochę.

Trzecim przedsezonowym kupionym zawodnikiem jest Marek Kozioł (POL, 25, 1JW/0G) - Ten bramkarz przybył do nas z Arki Gdynia za nieco ponad milion złotych i ma być pierwszym bramkarzem. Prawdziwym hitem okrzyknięty został transfer Macieja Sadloka (POL, 24, 17W/0G) z Polonii Warszawa. Jestem fanem tego piłkarza dlatego w końcu postanowiłem go sprowadzić za sporą sumę 6,25 milionów złotych. Jedynym mankamentem może być niechęć fanów naszego klubu do jego osoby, ale w końcu go pokochają.

Ostatnim na tę chwilę zawodnikiem, który do Jagielloni dołączył jest Martin Janek (CZE, 20, 7JW/6G) - ten młodziutki Czech sprowadzony został z wolnego transferu, a ostatnio pogrywał w Mladzie Boleslav, gdzie w 10 meczach strzelił 7 bramek i raz asystował. Niewątpliwie jest to wielki talent.

 

W meczu towarzyskim zremisowaliśmy z Radarem Valenje 0-0. W drugiej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej zmierzymy się z.. Irtyszem Pawłodar!

 

Co ciekawe w eliminacjach bierze udział.. Widzew Łódź, który zajął ósme miejsce w lidze, ach te bugi.

Odnośnik do komentarza

Aj wkradła mi się gafa, zapomniałem wspomnieć iż w końcu zakończyła się rozbudowa stadionu przy ulicy Słonecznej! W końcu mamy w miare dobry stadion, który teraz będzie mógł pomieścić 22400 widzów.

 

 

Liga Europejska: 2 runda kwalifikacyjna, 1 mecz.

Kozioł - Sadlok, Madera, Danch, Lyulka - Tymiński, Król, Plizga, Samedov - Milik, Nowak

 

Byliśmy oczywiście zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu i swoich fanów nie zawiedliśmy pewnie pokonując rywali 2:0. Bohaterem oczywiście Dawid Plizga. Pobiliśmy też rekord frekwencji, ale to zrozumiałe na większym stadionie, mamy jednak nadzieję, że w kolejnych meczach widzów pojawi się o wiele więcej.

 

 

17.7.2013 Stadion przy ul. Słonecznej - 6650 widzów.

Jagiellonia - Irtysz Pawłodar 2:0 (2:0)

(Plizga 19' 39')

MoM: Dawid Plizga - 9.2

Odnośnik do komentarza

Przed rewanżem z Irtyszem graliśmy sparing z Sigmą Ołomuniec. Polegliśmy 1:2.

 

 

Liga Europejska: 2 runda kwalifikacyjna, rewanż.

Kozioł - Sadlok, Porębski, Danch, Lyulka - Król, Trepsic, Plizga, Rayos - Nowak, Milik

 

Rewanż o wiele lepszy niż ten pierwszy mecz. Debiut Ivana Trepsicia piorunujący! Już w drugiej minucie atomowym strzałem dał nam prowadzenie, które pół godziny później podwyższył Porębski.

Wynik dwumeczu ustalił inny debiutant, który chwilę wcześniej wszedł na boisko, chodzi oczywiście o Martina Janka.

 

 

24.7.2013 Stadion Centralny - 1038 widzów.

Irtysz Pawłodar - Jagiellonia 0:3 (0:2) Agg. 0:5

(Trepsic 2', Porębski 32', Janek 70')

MoM: Tomasz Porębski - 8.4

 

W kolejnej rundzie zagramy z drużyną AEL.

Odnośnik do komentarza

Przed pierwszym meczem z AEL zagraliśmy z Petrotubem, wygraliśmy ten mecz 4:0.

 

 

Liga Europejska: 3 runda kwalifikacyjna, 1 mecz.

Kozioł - Sadlok, Porębski, Danch, Lyulka, Król, Trepsic, Plizga, Rayos - Nowak, Milik

 

Spotkanie na Cyprze miało być o wiele łatwiejsze niż było. Drużyna gospodarzy zaskoczyła mnie super skutecznością, ale to i tak było na nas za mało. Rewanż wydaję się być tylko formalnością. Świetny kolejny mecz Porębskiego, no i budzi się nadzieja, że Nowak w końcu zacznie ładować na miare swojego talentu.

 

 

31.7.2013 Tsireion Athletic Center - 8188 widzów.

AEL - Jagiellonia 2:4 (1:2)

(Ouon 18', Gerolemou 61' - Porębski 11' 39', Nowak 56' 73')

MoM: Tomasz Porębski - 9.2

Odnośnik do komentarza

Liga Europejska: 3 runda kwalifikacyjna, rewanż.

Kozioł - Dudu Paraiba, Porębski, Madera, Lyulka - Sanogo, Tymiński, Plizga, Rayos - Milik, Nowak

 

Czysta formalność. Goście znowu mnie zaskoczyli wbijając nam kolejne dwie bramki, ale znowu to my wygraliśmy i awansujemy do decydującej fazy eliminacji.

 

7.8.2013 Stadion przy ul. Słonecznej - 7175 widzów.

Jagiellonia - AEL 3:2 (0:0) Agg. 7:4

(Milik 49', Tymiński 51', Plizga 70', Madera [og] 85' - Gerolemou 55')

MoM: Dawid Plizga - 8.2

 

 

Niestety wylosowaliśmy drugą najlepszą drużynę w całym losowaniu - Villareal. Gorzej trafił tylko Sturm Graz, który zagra z Realem Madryt.

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa: [1/30]

Kozioł - Dudu Paraiba, Danch, Madera, Lyulka - Sanogo, Król, Plizga, Rayos - Milik, Nowak

 

Spotkanie na otwarcie ekstraklasy zawiodło, co prawda nasza gra była bardzo dobra, Zagłębie było wręcz przez nas miażdżone, ale nasze strzały były bardzo niecelnie. O wyniku meczu zadecydowała bramką z 22 minuty, którą zdobył Dawid Plizga.

 

 

17.8.2013 Dialog Arena - 9898 widzów.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia 0:1 (0:1)

(Plizga 22')

MoM: Dawid Plizga - 7.8

Odnośnik do komentarza

Liga Europejska: 4 runda kwalifikacyjna: 1 mecz

Kozioł - Dudu Paraiba, Danch, Madera, Lyulka - Trepsic, Król, Plizga, Rayos, Milik, Nowak

 

Ten mecz był tak dla nas pechowy, że nie mam sił o nim pisać więc omówię go w trzech punktach.

1) Pierwsze pół godziny, spora przewaga z naszej strony, liczne ataki na bramkę Diego Lopeza, i nagle 28 minuta i swojak Lyulki.

2) Druga połowa taka sama jak pierwsze pół godziny, ale po czerwonej kartce dla typka z Villareal mięliśmy tak ogromną przewagę, że jak myślę jak mogliśmy bramki nie zdobyć to aż mam chęć krzyczeć.

3) Pierwsza chyba akcja Villareal w drugiej połowie, a mianowicie Diego Lopez podaje do Rubena, który znajduję się gdzieś w okolicach środka boiska i.. Posyła pigułe z połowy do pustej, jakim cudem? Nie wiem, ale Kozioł zapomniał chyba na jakiej pozycji gra bo go tam nie było. Mecz skwitowany jest tytułem Man of the Match dla Diego Lopeza.

 

 

21.8.2013 El Madrigal - 14203 widzów.

Villareal - Jagiellonia 2:0 (1:0)

(Bougherra 64', Ruben 90' - Lyulka [og] 28')

MoM: Diego Lopez - 7.5

 

 

Z ogólnej niechęci od razu wlepie tutaj wynik rewanżu. Villareal grał inaczej, no i wygrał 3:0.

Odnośnik do komentarza

Tuż przed drugą kolejką ekstraklasy do Jagielloni przybył kolejny zawodnik i to jaki! Paweł Brożek (POL, 30, 21W/4G) Nie odnalazł się w Trabzonie gdzie nie strzelił ani jednego gola w ligowych rozgrywkach, inna sprawa, że za wiele nie grał. Do nas przybył za darmo mam nadzieję, że rozwiąże problem z nieskutecznością napastników.

 

 

Esktraklasa: [2/30]

Kozioł - Dudu Paraiba, Danch, Madera, Lyulka - Sanogo, Król, Plizga, Samedov - Nowak, Brożek

 

Niech nie zdziwi was skromny wynik tego meczu, całe 90 minut atakowaliśmy bramkę Pogoni, ale jak to zwykle w Białymstoku bywa po odejściu Frankowskiego, nie ma kto tych akcji wykańczać. Cieszy świetny występ Trepsicia, który już w 8 minucie musiał zmienić kontuzjowanego Wojtka Króla. Wojtuś niestety zerwał mięsień łydki i nie będzie go aż 5 miesięcy.

 

24.8.2013 Stadion przy ul. Słonecznej - 7211 widzów.

[4.]Jagiellonia - Pogoń Szczecin[13.] 2:1 (1:1)

(Trepsić 12', Plizga 52' - Otwinowski 42')

MoM: Ivan Trepsic - 7.7

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa: [3/30]

Kozioł - Dudu Paraiba, Danch, Madera, Lyulka - Tymiński, Trepsic - Plizga, Samedov - Nowak, Milik

 

W 3 kolejce kibice obejrzeli kolejną świetną partię moich podopiecznych, tym razem udało się w końcu zagrać bardzo skutecznie. Wynik wskazuje na naszą ogromną przewagę, ale wcale tak nie było. Mecz stał na dobrym, solidnym poziomie, a Ruch słabakiem wcale nie był.

Obrońcy po raz kolejny udowadniają, że są najlepsi w Ekstraklasie i zatrzymywali każdy atak gospodarzy. My jak już mówiłem byliśmy zabójczo skuteczni, w pierwszej połowie trafiał Danch i Nowak, a w drugiej bramkę dorzucił też Dawid Plizga.

 

 

31.8.2013 Stadion Śląski - 8288 widzów.

[11.]Ruch Chorzów - Jagiellonia[3.] 0:3 (0:2)

(Danch 12', Nowak 34', Plizga 52')

MoM: Adam Danch - 9.0

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa: [4/30]

Kozioł - Sadlok, Porębski, Danch, Lyulka - Tymiński, Trepsic, Plizga, Samedov - Nowak, Janek

 

Spotkanie w Krakowie to pierwszy poważny sprawdzian dla moich podopiecznych w tym sezonie. Przynajmniej teoretycznie bo Wiślacy nie wzięli sobie do serca wydarzeń z zeszłego sezonu kiedy ledwo utrzymali się w lidze i wciąż grali poniżej oczekiwań.

Rozpoczęło się jak marzenie już w 4 minucie nasz młodziutki Martin Janek otworzył wynik meczu celnym strzałem z kilku metrów po ładnym podaniu ze skrzydła. W 19 minucie było już 2:0 dla nas po celnym strzale głową Tomasza Porębskiego.

Jeszcze przed przerwą było 3:0 za sprawą celnej próby Plizgi z dystansu. Po przerwie my się wycofaliśmy, a Wisły nadal nie było na nic stać, głównie dlatego wynik się już nie zmienił.

 

 

14.9.2013 Stadion im. Henryka Reymana - 16905 widzów.

[8.]Wisła Kraków - Jagiellonia[1.] 0:3 (0:3)

(Janek 4', Porębski 19', Plizga 45+2')

MoM: Sergiy Lyulka - 8.7

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa: [5/30]

Kozioł - Sadlok, Porębski, Danch, Lyulka - Tymiński, Trepsic, Plizga, Rayos - Nowak, Janek

 

W kolejnym meczu podejmowaliśmy beniaminka - GKS Katowice drużynę, która pewnie bronić się będzie przed spadkiem więc nie musze mówić jak poważnym byliśmy faworytem.

Pierwsza połowa pokazała, że drużyna z Katowic raczej nie będzie dla nas tak problematycznym przeciwnikiem jak drużyna Pogoni Szczecin bowiem prowadziliśmy dość szybko już 3:0. Strzelanie otworzył Dawid Nowak, chwilę później gola dorzucił Janek a strzelanie w pierwszej połowie zakończył Dawid Plizga.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkej bramki Tymińskiego a kończyła się golami Samedova no i honorowym Goncerza dla gości. Wygrywamy piąty raz w piątym spotkaniu!

 

18.9.2013 Stadion przy ul. Słonecznej - 7021 widzów.

[1.]Jagiellonia - GKS Katowice[12.] 5:1 (3:0)

(Nowak 22', Janek 26', Plizga 36', Tymiński 51', Samedov 88' - Goncerz 86')

MoM: Dawid Plizga - 9.4

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa: [6/30]

Kozioł - Sadlok, Porębski, Danch, Lyulka - Tymiński, Trepsic, Plizga, Samedov - Nowak, Janek

 

Ciężko będzie podtrzymać super passę zwycięstw z rzędu głównie z powodu tego, że naszym kolejnym rywalem jest Polonia Warszawa. O dziwo Warszawiacy nie okazali się trudnym rywalem. Po pierwszym kwadransie prowadziliśmy już 2:0, najpierw kolejnego gola w koszulce Jagielloni wbił Janek a kilka chwil później wynik podwyższył były zawodnik Polonii, Maciej Sadlok z rzutu karnego.

W pierwszej połowie więcej bramek nie obejrzeliśmy, ale okazję na to były. Obaj bramkarze grali na miare swoich możliwości. W drugiej odsłonie Polonia nieco bardziej przycisnęła, ale brakowało im kluczowego podania, które otworzyło by drogę do bramki. My spokojnie czekaliśmy na swoją okazję i się doczekaliśmy, w 74 minucie szybką kontrę wykorzystał Nowak i strzelił na 3:0.

 

 

21.9.2013 Stadion przy ul. Słonecznej - 7360 widzów.

[1.]Jagiellonia - Polonia Warszawa[11.] 3:0 (2:0)

(Janek 11', Sadlok [k] 15', Nowak 74')

MoM: Martin Janek - 7.5

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa: [7/30]

Kozioł - Sadlok, Porębski, Madera, Lyulka - Trepsic, Tymiński, Plizga, Samedov - Nowak, Janek

 

W 7 kolejce ekstraklasy czekało nas kolejne cięzkie i w dodatku wyjazdowe starcie z Górnikiem Zabrze. Mecz stał na bardzo niskim poziomie, na murawie działo się nie za wiele może po za próbami z dystansu, które lądowały za bramką.

W drugiej połowie sytuacja miała się diametralnie zmienić, wprowadziłem kilku świeżych piłkarzy, ale emocji wciąż brakowało. Gdy wydawało się, że nawet trzęsienie ziemi nie zmieni wyniku, nagle zaskoczył wszystkich Arkadiusz Milik, który dostał piłkę gdzieś na 20 metrze i z impetem wbiegł w pole karne, obrońcy rywali jakby uśpieni grą mojego zespołu przez cały mecz nie potrafili go dopilnować i młodzieżowy reprezentant Polski umieścił piłkę w siatce.

Wygraliśmy szczęśliwie, ale jakie zwycięstwo by to nie było to jest to już nasze siodme! Czy jest ktoś w stanie powstrzymać Białostocką machinę? Już wkrótce się dowiemy albowiem zbliżają się starcia z dwoma najcięższymi rywalami - Legią Warszawa no i mistrzem Polski Lechem Poznań.

 

28.9.2013 Stadion im. Ernesta Pohla - 4000 widzów.

[4.]Górnik Zabrze - Jagiellonia[1.] 0:1 (0:0)

(Milik 86')

MoM: Aleksandr Samedov - 7.5

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa: [8/30]

Kozioł - Sadlok, Porębski, Danch, Lyulka - Sanogo, Tymiński, Rayos, Samedov - Nowak, Janek

 

Spotkanie pierwszej z ostatnią drużyną Ekstraklasy inaczej wyglądać nie mogło. Ogromna przewaga z naszej strony i 2:0 to najniższy wymiar kary. Dobrze spisywała się obrona Bełchatowa co może dziwić, bo GKS traci w tym sezonie mase bramek. W pierwszej połowie prowadziliśmy po golu Adama Dancha, w drugiej zaś zwycięstwo przypieczętował Paweł Brożek dla którego było to premierowe trafienie w barwach Jagi.

Wciąż utrzymujemy stuprocentową skuteczność w tych rozgrywkach.

 

9.10.2013 Stadion przy ul. Słonecznej - 9447 widzów.

[1.]Jagiellonia - GKS Bełchatów[16.] 2:0 (1:0)

(Danch 21', Brożek 78')

MoM: Adam Danch - 8.4

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa: [9/30]

Kozioł - Sadlok, Porębski, Danch, Lyulka - Trepsic, Tymiński, Plizga, Samedov - Nowak, Milik

 

W 9 kolejce przyszedł czas na wyjazd na piękną PGE Arenę do Gdańska gdzie mieliśmy zmierzyć się z mocną w tym sezonie Lechią. W pierwszej połowie mimo, że goli kibice nie zobaczyli to na brak emocji nie mogli narzekać. Już po pierwszym kwadransie Lechia mogła spokojnie wbić nam 2 gole, ale zabrakło im zimnej krwi pod bramką. Później mecz nieco się wyrównał, ale to Lechia wciąż stwarzała zagrożenie. Gospodarze mogą sobie pluć w brodę, że tych dwóch okazji z początku meczu nie wykorzystali bo po przerwie to my pokazaliśmy, że jesteśmy zabójczo skuteczni. Tuż po pierwszym gwizdku sędziego w drugiej odsłonie zdobyliśmy pierwszego gola za sprawą Łukasza Tymińskiego, który wykończył fenomenalną akcję kolegów z drużyny. Poszliśmy za ciosem i szybko zdobyliśmy drugiego gola, kopia sytuacji z 48 minuty i jedyne co w tej akcji było inne to strzelec bramki. Tym razem strzelił nasz młodzieniec, Ivan Trepsic.

Piąta siła ekstraklasy się nie poddała i wciąż próbowała coś w tym meczu ugrać, ale uczuleni na świetne akcję środkiem boiska moi obrońcy nie pozwalali im rozwinąć skrzydeł. W końcówce meczu zadaliśmy ostateczny cios. Plizga dośrodkował z rzutu rożnego a piłkę głową do bramki skierował Madera.

 

19.10.2013 PGE Arena - 26294 widzów.

[5.]Lechia Gdańsk - Jagiellonia[1.] 0:3 (0:0)

(Tymiński 48', Trepsic 59', Madera 84')

MoM: Dawid Plizga - 9.1

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...