Skocz do zawartości

Włochy - Powrót na szczyt


tsrxwow1

Rekomendowane odpowiedzi

Siedząc i grając Manchesterem City doszedłem do wniosku, że jest to nudne i łatwo osiągnąć co się chce. Postanowiłem więc, że zagram kimś słabszym, jakąś upadłą potęgą i poprowadzę ją na szczyt. Tak mój wybór padł na Sampdoria Geniua z Serie B we Włoszech.

 

Football Manager 2012

Wersja: 12.0.4

Baza danych: Duża

Ligi: Angia(2), Włochy(2), Hiszpania(2), Polska(2), Niemcy(2), Rosja(2)

Zasady: Tylko to co dostępne w FMie.

Klub: Sampdoria Genua

 

Na początek przedstawię skład jakim dysponuję.

 

Bramkarze :

 

 

Da Costa BR- GK / 27 (Jak na razie nie będzie mieścić się w wyjściowej jedenastce, ale swoje szane otrzyma w Pucharze Włoch).

Sergio Romero BR - GK / 24 (Niekwestionowany NR 1 w bramce w całym sezonie, pozostała dwójka będą jego zmiennikami).

Vincenzo Fiorlillo IT - GK / 21 (Młodzieniec, który może stać się dobrym golkiperem, zamierzam dać mu szansę).

 

Po sprawdzeniu dostępnych zawodników na tą pozycję numerem 1 będzie Sergio Romero a pozostali dwaj będą bramkarzami odpowiedni nr 2 i 3.

 

Obrońcy :

 

Massimo Volta IT - Oś / 21 (Dość dobry libero, ale nie będzie w wyjściowej 11. Dostanie swoje szanse)

Pietro Accardi IT - Ol,ś / 28 (Będzie występować w pierwszym składzie, jego doświadczenie będzie nam potrzebne w całym sezonie)

Jonathan Rossini SVI - Ol,ś / 22 (Nie będzie występować u boku Accariego ale swoje szanse otrzyma)

Daniele Gastadello IT - Oś / 28 (Numer dwa w obronie, będzie występować u boku Pietro i mam nadzieję, że z wielkim zaangażowaniem)

Andrea Rispoli IT - Op / 22 (Zagra na prawej obronie, numer jeden na pozycji prawego obrońcy)

Pablo Castellini IT - Ol / 32 (Doświadczony zawodnik i podpora naszej defensywy, zagra na lewej obronie a jego zmiennikiem będzie Rossini)

 

 

Obrona będzie wyglądać następująco

 

Castellini - Accardi - Gastadello - Rispoli

 

Mam nadzieję, że będzie ona dobra i stracimy mało bramek w sezonie.

 

Pomocnicy :

 

Zsolt Laczkó HUN - Ofp L / 24 (Utalentowany Węgier zagra w pierwszym składzie)

Daniele Dessena IT - DP / 24 (Jego nazwiska nie trzeba wymawiać i tym samym będzie naszym głównym defensorem. Rygiel defensywy tak będzie się nazywać jego nowa pozycja w zespole)

Franco Semioli IT - Ofp P / 31 (Zagra na prawej pomocy, jako wysunięty pomocnik)

Angelo Palombo IT - DP / 29 (Tuż przed Desseną będzie zatrzymywać ataki przeciwników. Jego nowa pozycja to środkowy pomocnik)

Simone Bentivoglio IT - Pom Ś / 26 (Słabszy od Palombo i Desseny jego miejsce to ławka rezerwowych)

Pedro ESP - Pom Ś / 19 (Talent w naszej drużynie. Zagra w pierwszym składzie)

Roberto Soriano IT - Pom Ś / 20 (Tak samo jak Pedro swoje szanse otrzyma)

Marco Padalino SVI - Ofp P / 27 (Śłabszy od Semioli zatem będzie jego zmiennikiem)

Vlaidmir Koman HUN - Ofp L / 22 (Obok Laczkó drugi dobry zawodnik z Węgier. Będzie zmiennikiem Zsoltana)

Pasquale Foggia It - Ofp L / 28 (Wyporzyczony z Lazio Pasquale nie zagra w pierwszym składzie, chyba będę musiał się go pozbyć szybko)

Jonathan Biabiany FRA - Ofp P / 23 (Wyporzyczony z Parmy Jonathan swoich szans będzie szukać w Pucharze Włoch by przekonać mnie, że warto na niego stawiać)

 

 

 

Tak więc pomoc będzie wyglądała następująco

 

 

Laczó-Palombo-Pedtro-Dessena-Semioli

 

 

Napastnicy :

 

 

Cristian Bertani IT - Wys N / 30 (Dobry doświadczony snajper, z powodu braku miejsca w ataku / Taktyka tylko na 1 napastnik / swoje szanse na pewno otrzyma)

Massimo Maccarone IT - Wys N / 31 (Tak samo jak wyżej, nie będzie grać w pierwszym składzie)

Federico Piovaccari IT - Wys N / 26 (Raczej pójdzie na sprzedaż, nie łapie się do pierwszej jedenastki)

Nicola Pozzi IT - Wys N / 25 (Zawodnik, który będzie odgrywać kluczową rolę w Ataku. Zawodnik kluczowy i podstawowy)

 

 

 

SŁOWNIK :

 

Wys N - Wysunięty Napastnik

Ofp P - Ofensywny pomocnik prawy

Ofp L - Ofensywny pomocnik lewy

Pom Ś - Pomocnik środek

DP - Defensywny pomocnik

Oś - Obrońca środek

Ol,ś - Obrońca lewy i środkowy

Op - Orbrońca prawy

Ol - Obrońca lewy

GK - Bramkarz

 

 

Pierwsza 11 na Serie B

 

Pozzi

Laczó Semioli

Palombo Pedro

Dessena

Castellini Accardi Gastadello Rispoli

Romero

 

 

Wszyscy inni będą siedzieć na rezerwie.

 

Naszym celem na 1 sezon jest awans do Serie A oraz lepsza stabilizacja finansowa.

 

W kolejnej części mecze sparingowe i mecze w lidze.

 

Jeśli widzicie jakieś błędy piszcie śmiało :)

 

A takie pytanko mam jak dać np skład wiecie żeby skład był na środku a nie tylko w rzędzie. Bo w poglądzie na środku jest a w temacie nie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ogarnę to w drugiej części. Przede mną mecze sparingowe oraz pierwsze mecze ligowe. Zapraszam do lektury :)

 

Mecze sparingowe :

 

vs Sampdoria II D 2-0 (Pozzi '43, Martinelli sam. '90+1)

vs Leixoes W 2-1 (Volta '43 , Maccarone '51 - Silva '33)

vs Racing D 1-0 (Signori '88 /Kontuzja Rispoli - 7 dni)

vs Siracusa W

vs At. MAdryt D

vs Huesca W

vs R. Sociedad D

 

Ciekawostki :

 

5.7.2011 - Milan złożył ofertę by Soriano stał się w 50% ich własnością. Oferta opiewająca na 675.000 Funtów została odrzucona.

Palermo złożyło ofertę by Pedro stał się w 50% ich własnością. Podobnie jak w przypadku Soriano odrzuciłem ich ofertę na 775.000 Funtów. Uważam, że sprzedając prawa do takich zawodników zawiódłbym ich samych.

10.7.2011 - Aktualnie nie potrzebujemy wzmocnień. Zagramy takim składem jaki jest. O Pozziego bije się Palermo. Będzie trudno go zatrzymać. W grę wchodzi ponad 2 mln Funtów. Druga dobra wiadomość sprzedaliśmy 22200 karnetów. Klub powinien dużo na tym zarobić.

18.7.2011 - O Soriano i Pedro pytają odpowiednio Juventus i Milan. Widząc jakie kluby chcą ich mieć u siebie chyba będe musiał zaproponować im nowe kontrakty z dużymi kaluzali odejścia.

30.7.2011 - Jak donosi praca Bari chce kupic od nas pomocnika Laczko. W grę wchodzi 1.300.000 Funtów. Czas pokaże czy się zgodzę na jego odejście.

31.7.2011 - Wielka oferta odrzucona ! Milan zaproponował 1.200.000 za 50% praw do Volty. Odrzuciłem tą ofertę. W prasie nie zamykali oczu ze zdumienia.

Odnośnik do komentarza

Ogarnę to w drugiej części. Przede mną mecze sparingowe oraz pierwsze mecze ligowe. Zapraszam do lektury.

 

Ciekawostki :

 

5.7.2011 - Milan złożył ofertę by Soriano stał się w 50% ich własnością. Oferta opiewająca na 675.000 Funtów została odrzucona.

Palermo złożyło ofertę by Pedro stał się w 50% ich własnością. Podobnie jak w przypadku Soriano odrzuciłem ich ofertę na 775.000 Funtów. Uważam, że sprzedając prawa do takich zawodników zawiódłbym ich samych.

10.7.2011 - Aktualnie nie potrzebujemy wzmocnień. Zagramy takim składem jaki jest. O Pozziego bije się Palermo. Będzie trudno go zatrzymać. W grę wchodzi ponad 2 mln Funtów. Druga dobra wiadomość sprzedaliśmy 22200 karnetów. Klub powinien dużo na tym zarobić.

18.7.2011 - O Soriano i Pedro pytają odpowiednio Juventus i Milan. Widząc jakie kluby chcą ich mieć u siebie chyba będę musiał zaproponować im nowe kontrakty z dużo większymi klauzulami odejścia.

30.7.2011 - Jak donosi prasa Bari chce kupić od nas pomocnika Laczko. W grę wchodzi 1.300.000 Funtów. Czas pokaże czy się zgodzę na jego odejście.

31.7.2011 - Wielka oferta odrzucona ! Milan zaproponował 1.200.000 za 50% praw do Volty. Odrzuciłem tą ofertę. W prasie nie zamykali oczu ze zdumienia.

 

7.8.2011 - Wylosowano pary 2 rundy Pucharu Włoch. Naszym przeciwnikiem jest Alessandria. Mecz rozegramy za kilka dni.

13.8.2011 - Przed meczem z Alessandrią podczas konferencji prasowej odpowiedziałem na kilka pytań. O to skrót :

 

- Witam jest Pan nowy w tej branży. Wierzy Pan, że macie szanse na zwycięstwo i awans do 3 rundy ?

- Oczywiście, że mamy szanse. Moim celem jest nie tylko awans do dalszych faz Pucharu ale także awans do Serie A.

- Czołowe gazety piszą, że wiele klubów w tym : Roma, Juventus, Milan biją się o pańskich zawodników. Może się Pan odnieść do tego pytania ?

- Tak biją się ale nie sprzedam ich nikomu dopóki nie otrzymam odpowiedniej oferty. Sprzedanie 50% praw nie interesuje mnie.

- Dziękuję za odpowiedzi na pytania.

- Też dziękuję. Pozdrawiam.

 

14.8.2011 - W 3 rundzie naszym przeciwnikiem będzie Cagliari. Zespół z Serie A to ciężki orzech do zgryzienia. Mam nadzieję, że pokażemy na co nas stać. Do meczu pozostało 8 dni.

22.8.2011 - Moja pierwsza porażka. Z Cagliari 1-0. Ale nie jestem jedynym przegranym. Swoje mecze przegrali z niżej notowanymi rywalami : Genoa, Cesena, Lecce, Chievo oraz Catania.

 

Mecze sparingowe :

 

vs Sampdoria II D 2-0 (Pozzi '43, Martinelli sam. '90+1)

vs Leixoes W 2-1 (Volta '43 , Maccarone '51 - Silva '33)

vs Racing D 1-0 (Signori '88 /Kontuzja Rispoli - 7 dni)

vs Siracusa W 0-0

vs At. Madryt D 0-3 (Miranda '15, Arda Turan '21, Diego '31)

vs Huesca W 0-0

vs R. Sociedad D - Sparing odwołany

 

Podsumowanie :

 

Na 6 meczów towarzyskich 3 wygraliśmy 1 przegraliśmy i 2 zremisowaliśmy. Bilans dość dobry bowiem 5-4 w bramkach. Już niedługo pierwszy mecz w Pucharze Włoch.

 

Mecze Ligowe/Puchar Włoch

 

13.08.2011 Sampdoria - Alessandria 2-0 ( Pozzi '32, Viviani sam. '44)

Puchar Włoch 2 runda

1 Połowa : Pierwsza połowa padła naszym łupem. Po dobrych akcjach skrzydłowych gola na 1-0 w 32 minucie strzela Pozzi a w 44 samobójcze trafienie zalicza Viviani. Wynik do przerwy 2-0. Mimo dużej przewagi wynik nie satysfakcjonuje mnie. Musimy strzelić co najmniej 5 goli.

2 Połowa : Mecz zakończył się wynikiem 2-0. Wynik dla mnie słaby. Z niżej typowanym przeciwnikiem powinniśmy wygrać co najmniej 5-0. Oby w kolejnej rundzie nie było tak słabego spotkania.

 

22.08.2011 Cagliari - Sampdoria 1-0 ( Volta sam. '63 / Accardi kontuzja na 6 tyg.)

Puchar Włoch 3 runda

1 Połowa : Na początku spotkania El Kabir miał sytuację sam na sam z Romero. Nasz bramkarz wyszedł obronną ręką z tego pojedynku. Pietro Accardi doznaje kontuzji. W jego miejsce wchodzi Massimo Volta. Połowa dobiegła końca. Była nudna jak flaki z olejem. Oby w drugiej nasza gra ofensywna się poprawiła inaczej czeka nas dogrywka i karne jeśli do nich dojdzie.

2 Połowa : Ależ fatalna zmiana. Po zamieszaniu w polu karnym do własnej siatki trafia nasz Volta, przegrywamy 1-0 w 63 minucie spotkania. Koniec spotkania. Mecz przegrany. Zrugałem swoich zawodników za to, że nie grali do końca.

 

 

W 3 części zacznę pisać o sezonie. Transferach na świecie oraz sytuacji klubowej.

 

Jak oceniacie drugą część ? Może być ?

Odnośnik do komentarza

22.8.2011 - Po przegranej naszym jedynym celem na sezon jest awans do Serie A. Mam nadzieję i dołożę wszelkich starań by to się udało. Po odpadnięciu z Pucharu Włoch podszedł do mnie dziennikarz i przeprowadził krótki wywiad.

 

- Witam czy możemy chwilkę porozmawiać o odpadnięciu Sampdorii w 3 rundzie ?

- Tak oczywiście. Proszę pytać.

- Odpadł Pan grając z Cagliari, drużyną wyżej typowaną. Nie ma Pan żalu do swoich piłkarzy ?

- Nie nie mam. Zostawili serce na boisku i za to im dziekuję.

- Jakie są teraz wasze cele w obecnym sezonie ?

- Awans do Serie A

 

23.08.2011 - Za 5 dni pierwszy mecz w lidze. Zespół AlbinoLeffe naszym przeciwnikiem.

26.08.2011 - Faza Grupowa Ligi Mistrzów rozlosowana. O to jak prezentują się poszczególne grupy.

 

Grupa A Szachtar, Barcelona, Ajax, Napoli

Grupa B FC Bayern, Basel, CSKA Moskwa, Otelul

Grupa C Manchester U, Rangers, Benfica, Sturm Graz

Grupa D Trabzonspor, Marseille, Manchester City, Milan

Grupa E Udinese, Real Madryt, Zenit, Rosenborg

Grupa F Slovan Bratyslava, Lyon, Olympiacos, Inter

Grupa G Chelsea, Macabi Hajfa, Leverkusen, Valencia

Grupa H Villareal, Porto, Dortmund, Lille

 

27.08.2011 - Dzień meczowy. Pierwszy mecz wielkie emocje. Kto wyjdzie zwycięsko ? Zobaczcie sami.

 

Serie B 1 kolejka

 

27.08.2011 Sampdoria - AlinoLeffe 2-0 (Piccini sam. 61;, Maccarone '90+1)

 

1 Połowa : Pierwsza połowa nudna. Dużo strzałów prawie 0 celnych. Co za tym idzie wynik 0-0. Zmieniam Pozziego na Maccarone. Oby to coś dało. Zaczynamy drugą część spotkania.

2 Połowa : 61 minuta i gooooooooooool ! Piccini ładuje piłkę do własnej siatki. 1-0 dla nas ! Obyśmy nie zepsuli tego rezultatu. Dobry strzał w 75 minucie Maccarone lecz piłka ląduje w bocznej siatce. Lecz 20 minut później w 91 minucie Maccarone podwyższa wynik na 2-0. Zwyciężamy i jestem wniebowzięty.

 

28.08.2011 - Pierwszy mecz ligowy i wygrana. Lepszego początku nie mogłem sobie wymarzyć. Naszym kolejnym przeciwnikiem Juve Stabia już za 3 dni podejmiemy ich na wyjeździe.

 

Serie B 2 kolejka

 

31.08.2011 Juve Stabia(21) - Sampdoria(4) 0-0 (Pozzi kontuzja na 3 miesiące '92)

 

1 Połowa : Już w 5 minucie Laczko był o krok od strzelenia bramki. Zabrakło centymetrów. Po zaledwie 4 strzałach jakie oddaliśmy sędzia zakończył 1 połowę spotkania. WSTYD. Obyśmy lepiej postarali się w drugiej połowie. Nie robię zmian w ustawieniu.

2 Połowa : Niestety po oddaniu kilku groźnych strzałów w światło bramki Seculin nie skapitulował i wynik zakończył się 0-0. Pozzi doznał kontuzji co mnie najbardziej martwi.

 

1.09.2011 - Po słabym meczu z Juve Stabia i kontuzji Pozziego na 3 miesiące jestem w dość kiepskim nastroju. Kolejnym przeciwnikiem będzie Bari. Mecz za 4 dni.

2.09.2011 - W meczu nie wystąpi Sergio Romero, Laczko i paru innych podstawowych zawodników. Obym nie przegrał...

 

Serie B 3 kolejka

 

3.09.2011 Sampdoria(7) - Bari(11) 4-2 (Maccarone '32 ' 44 ' 90+2, Semioli '76 - Castillo '27, Caputo '84)

 

1 Połowa : 24 minuta Maccarone sam na sam lecz broni Lamanna. 27 minuta Castillo daje prowadzenie przyjezdnym. Przegrywamy ale czuć walkę o gola na 1-1. I tak się dzieje w 32 minucie Maccarone strzela gola !!! Wynik 1-1. Połowa dobiega końca. 44 minuta znowu Maccarone 2-1 !!

2 Połowa : Oddaliśmy jak dotąd 19 strzałów w tym 3 celne. Wynik dość dobry. 76 minuta i Semioli ustala wynik na 3-1 ! Bari nie odpuszcza aż do 84 minuty kiedy to gola na 3-2 strzela Caputo. Czuć 3 bramkę dla Bari kiedy to niespodziewanie swojego 3 gola strzela Maccarone ! Hat-Trick ! Wynik ustalony 4-2 dla nas !

 

4.09.2011 - Piękny był wczorajszy dzień. W tym momencie kończę pisać trzecią część opowiadania. Kolejna już jutro. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

10.09.2011 - Nadchodzi dzień meczowy. Naszym przeciwnikiem Modena. Klub plasujący się w środku tabeli.

 

Serie B 4 kolejka

 

10.09.2011 Modena(13) - Sampdoria(2) 1-2 (Di Gennaro '7 - Maccarone '33, Volta '72)

 

1 Połowa : W 7 minucie prowadzenie obejmuje Modena po golu Di Gennaro. Po kilku celnych strzałach wynik 1-1 ustala Maccarone. Połowa dobiegła końca. Wynik 1-1.

2 Połowa : Maccarone znowu strzela groźnie ale bramkarz Modeny broni. W 72 minucie Volta strzela na 2-1 dla Sampdorii ! Prowadzimy ! Wynik nie zmienia się kolejny mecz wygrywamy !

 

11.09.2011 - Kolejny mecz bez porażki oznacza, że awansujemy na 1 pozycję przed Sassuolo, które ma o 1 mecz mniej od nas.

12.09.2011 - Za 7 dni podejmiemy Ascoli, które zajmuje odległe 22 miejsce. Z dorobkiem -3 punktów z uagi na -10 pkt na start na początku sezonu.

13.09.2011 - Okienko transferowe powoli się zamyka. Nikogo nie kupiliśmy ani nikogo nie sprzedaliśmy. Poważne zakupi za to zrobili : Manchester City, Anżi czy też Arsenal. Nie pozostaje mi jak tylko zazdrościć im pieniędzy.

 

Serie B 5 kolejka

 

17.09.2011 Sampdoria(2) - Ascoli(22) 1-0 (Palombo '89)

 

1 Połowa : 8 minuta i Laczko o krok od zdobycia bramki. Oddaliśmy 10 strzałów z czego 3 celne i 0 bramek. Wynik do przerwy 0 do 0.

2 Połowa : Angelo Palombo i 1 do 0 !!!!! w 89 minucie wygrywamy 3 spotkanie z rzędu !

 

18.09.2011 - Ależ forma 5 meczów bez porażki w lidze. Cóż oby tak dalej !

 

Serie B 6 kolejka

 

23.09.2011 Reggina(18) - Sampdoria(2) 0-1 (Laczko '29)

 

1 Połowa : 5 minuta i Semioli był blisko strzelenia bramki. 29 minuta i Laczko daje nam prowadzenie ! Koniec pierwszej połowy prowadzimy ale tylko 1-0.

2 Połowa : Druga połowa stała się bardzo dobra. W sumie oddaliśmy razem z Regginą ponad 15 strzałów. Wynik nie zmienił się i wygrywamy kolejny mecz.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...