Skocz do zawartości

Hiszpańskie słońce


Conjure

Rekomendowane odpowiedzi

Ugh - hiszpańskie słońce jest w sercu moich zawodników :biggrin:

 

Tak serio to proszę kogoś kompetentnego do zmiany tytułu wątku na: Miedziowi, czyli spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

W następnym meczu podejmujemy Ruch Chorzów. To kolejne ze spotkań w którym udaje nam się totalnie zdominować rywala. W tej dominacji na pewno nam pomogła szybko zdobyta bramka, która padła za sprawą Pawłowskiego. Rywala było stać na oddanie 2 strzałów w przeciągu całych 90 minut. My graliśmy swoje, długo utrzymywaliśmy się przy piłce i co jakiś czas zagrażaliśmy bramce przeciwników. Na 8 minut przed końcem spotkania, wynik podwyższył Nunez i było już pewne, że kolejne ligowe zwycięstwo mamy w kieszeni.

 

Ekstraklasa [26/30], 4.5.2013

Zagłębie Lubin 2-0 Ruch Chorzów

Pawłowski 11, Nunez 82

 

Posiadanie: 64% - 36%

Strzały: 16(9) - 2(1)

 

MoM: Reina [7.8]

Frekwencja: 7746

Odnośnik do komentarza

Następna kolejka, to mecz z walczącym o utrzymanie ŁKSem. Zespół prowadzony przez Michała Probierza zajmuje obecnie 15 miejsce w tabeli. Oczywiste jest więc to, że musiał to spotkanie wygrać. Po zawodnikach gospodarzy było widać ogromną determinację i chęć do gry, a my? My spokojnie przyjmowaliśmy ich na swojej połowie...Po pierwszych 15 minutach ich gra siadła i my zaczęliśmy grać swoje. Niestety w pierwszej połowie nie udało się nam pokonać Bodzia, który chyba już niedługo przyrośnie do bramki gospodarzy. W 62 minucie z boiska wylatuje Pisarczuk i od tego momentu musimy grać w osłabieniu. ŁKS poczuł, że może wygrać to spotkanie i zaczął atakować większą liczbą zawodników. Na szczęście nasza defensywa grała dziś bez zarzutów. W 84 minucie faulowany na lewym skrzydle jest Sernas. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Nunez, a niepilnowany Zbozień umieszcza piłkę w bramce gospodarzy! Może nie wygrywamy w wielkim stylu, ale zdobywamy ważne 3 punkty. ŁKS chyba żegna się z Ekstraklasą.

 

Ekstraklasa [27/30], 11.5.2013

ŁKS Łódź 0-1 Zagłębie Lubin

Zbozień 85

 

Posiadanie 46%-54%

Strzały: 11(2) - 9(4)

 

MoM: Reina [7.8]

Frekwencja: 5263

Odnośnik do komentarza

Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji wracamy na krajowe podwórko. W 28 kolejce podejmowaliśmy Legię Warszawa. Liczyłem na to, że uda nam się odegrać za porażkę 3-1 z tamtego roku. Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy do naszej bramki trafia...nasz zawodnik. Po dośrodkowaniu Rybusa piłka tak niefortunnie odbiła się od Rymaniaka, że wpadła do bramki. Po przerwie staraliśmy się odrobić straty, ale nie mieliśmy argumentów. Legia też nie grała wybitnych zawodów. W 86 minucie sprawdziło się to, że zawsze należy grać do końca. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w bramce umieszcza Reina. Mecz się kończy, a my mamy 1 punkt. To spotkanie pokazało nam, jak daleko jeszcze nam brakuje do czołówki.

 

Ekstraklasa [28/30], 25.5.2013

Zagłębie Lubin 1-1 Legia Warszawa

Reina 86 - Rymaniak 35 sam.

 

Posiadanie: 52% - 48%

Strzały: 7(1) - 4(4)

 

MoM: Reina [7.7]

Frekwencja: 8141

Odnośnik do komentarza

Ostatni mecz w maju gramy na wyjeździe z Lechem Poznań. Ten mecz to całkowita dominacja gospodarzy. Nie ma nawet o czym mówić...czułem się jak uczeń...4-1 i zostajemy brutalnie sprowadzeni na ziemię.

 

Ekstraklasa [29/30], 29.5.2013

Lech Poznań 4-1 Zagłębie Lubin

Arboleda 32, Situm 35, Zapotoka 54, Stilic 73k. - Reina 31k.

 

Posiadanie: 44% - 56%

Strzały: 12(5) - 11(4)

 

MoM: Arboleda [8.1]

Frekwencja: 24148

 

 

W ostatnim spotkaniu sezonu gramy u siebie z Górnikiem Zabrze. To był mój pierwszy mecz w którym nie padły bramki. Muszę zastanowić się nad niektórymi zawodnikami bo to co pokazali to po prostu wstyd. Mam żal do zawodników za niewykorzystane szansę i za to, że nie przyłożyli się..Gratuluje Stachowiakowi świetnego występu.

 

Ekstraklasa [30/30]

Zagłębie Lubin 0-0 Górnik Zabrze

 

Posiadanie: 58% - 42%

Strzały: 8(3) - 0(0)

 

MoM: Stachowiak [8.2]

Frekwencje: 9251

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE SEZONU

 

 

 

TABELA T-MOBILE EKSTRAKLASY

 

 

 

Jedenastka Sezonu

 

Menadżer Roku: Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów)

Najlepszy piłkarz: Tomasz Kupisz (Polonia Warszawa)

Najlepszy strzelec: Tomasz Kupisz 14 (Polonia Warszawa)

 

 

Inne Ligi:

 

Liga Angielska: Manchester United(+10), Manchester City

Liga Hiszpańska: Fc Barcelona(+7), Atletico Madryt

Liga Niemiecka: Werder Brema(+3), Bayern Monachium

Liga Włoska: Juventus Turyn(+15), Palermo

Odnośnik do komentarza

Po przerwie wracam do pisania..

 

-----------------------------------------------------

 

TRANSFERY DO KLUBU:

 

Michał Mak

Krzysztof Maczyński

Tomasz Brzyski

Kamil Drygas

Mikołaj Lebedyński

Mariusz Lewandowski

Miłosz Przybęcki

Valery Kuznetsov

 

 

TRANSFERY Z KLUBU:

Leon Nunez -> Videoton

Maciej Małkowski -> Burnley

Costa Nhamoinesu -> Aue

Szymon Kapias -> Nieciecza

Patryk Rachwał -> koniec kontraktu

Jacek Falkowski -> koniec kontraktu

Martins Ekwueme -> koniec kontraktu

Dawid Jarka -> koniec kontraktu

 

 

SPARINGI:

Zagłębie 3-1 Kacskemet (Famulski x2, Rakels)

Zagłębie 4-1 Olimpija (Pawłowski x2, Osyra, Brzyski)

Zagłębie 5-1 Dob ( Wilczek, Abwo, Osyra, Maczyński, Kuznetsov)

Slovan Varnsdorf 0-3 Zagłębie (Sernas x2, Lebedyński)

 


 

KADRA NA SEZON 2013/2014

 

 

Bramkarze:

Krzysztof Kamiński

Konrad Forenc

 

Obrońcy:

Tomasz Brzyski

Piotr Azikiewicz

Sergio Reina

Csaba Horvath

Kornel Osyra

Damian Zbozień

Robert Pisarczuk

Bartosz Rymaniak

 

Pomocnicy:

Mariusz Lewandowski

Otekpa Eneji

Krzysztof Maczyński

Kamil Drygas

Kamil Wilczek

Ariel Famulski

Damian Dąbrowski

Valery Kuznetsov

Miłosz Przybęcki

Janusz Gancarczyk

Szymon Pawłowski

David Abwo

 

Napastnicy:

Mikołaj Lebedyński

Michał Mak

Deniss Raleks

Darvydas Sernas

 

Gdyby ktoś chciał zobaczyć, któregoś z zawodników to pisać :)

Odnośnik do komentarza

Poprosiłbym moderatorów o zmianę tytułu tematu....na "Miedziowe marzenia"

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Pierwszy mecz nowego sezonu graliśmy na własnym stadionie z Mistrzem Polski. W tym spotkaniu było wszystko. Krew, pot, łzy i bramki, czyli to co kibice lubią najbardziej. Fani mogą czuć się w pełni usatysfakcjonowani dreszczowcem jaki zgotowali im Miedziowi. Już w 5 minucie na prowadzenie wyszli zawodnicy "Białej Gwiazdy". Sześć minut później Damian Dąbrowski doprowadza do wyrównania. Szesnaście minut przed końcem meczu Szymon Pawłowski wyprowadza mój zespół na prowadzenie. Kibice szaleją na trybunach, ale ta radość nie trwała długo. W 79 minucie do remisu doprowadza Weber, który grał fantastyczne spotkanie. Trybuny ucichły, słychać było tylko gwizdy..W doliczonym czasie gry prostopadłe podanie dostaje Przybecki i daje nam zwycięstwo. Euforia na trybunach, gromkie brawa i skandowane "Dziękujemy". Kapitalne widowisko.

 

Ekstraklasa [1/30], 3.8.2013

[-]Zagłębie Lubin 3-2 Wisła Kraków[-]

Dąbrowski 11, Pawłowski 74, Przybecki 90+2 - Weber 5, 79

 

Posiadanie: 61% - 39%

Strzały: 13(10) - 7(3)

 

MoM: Manuel Weber [8.6]

Frekwencja: 9747

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz ligowy to wypad do Gdańska. Kibice na trybunach zgotowali fantastyczną atmosferę..prawdziwe piłkarskie święto. Na stadion przyszło równo 35 tys fanów. To niesamowite grać przy takiej publice. Na pierwszą bramkę w meczu musieliśmy czekać aż do 66 minuty. Wtedy to na prowadzenie wyprowadził nas Zbozień, który pewnie wykorzystał rzut karny. Lechia próbowała odrobić straty, ale z tych ataków niewiele wynikało. Na 6 minut przed końcem do siatki rywali trafia Lebedyński i było już jasne, że nie damy wydrzeć sobie zwycięstwa w tym meczu.

 

Ekstraklasa [2/30], 9.8.2013

[1]Lechia Gdańsk 0-2 Zagłębie Lubin

Zbozień 66 kar, Lebedyński 84

 

Posiadanie 46% - 54%

Strzały 7(2) - 10(4)

 

MoM: Zbozień [7.7]

Frekwencja: 35000

Odnośnik do komentarza

roka - mam nadzieje;) chociaż teraz wypadł mi ze składu na 2 tyg.

 

--------------------------------------

 

 

Mecz z Sandecją miał być dla nas łatwą przeprawą. Zawsze jak tak myślę, to potem okazuje się, że jest inaczej. Los nie był dla nas łaskawy...Goście postawili "autobus" przed bramką i nie zamierzali nim odjechać. Bronili się całe 90 minut, a my raziliśmy nieskutecznością. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

 

Ekstraklasa [3/30], 17.8.2013

Zagłębie Lubin 0-0 Sandecja

 

Posiadanie: 55% - 45%

Strzały: 7(3) - 0(0)

 

MoM: Reina [7.8]

Frekwencja: 9075

 

 

 

 

Po meczu sprzedaliśmy Sernasa do Genk za €2.7mln. W jego miejsce przyszedł Maciej Korzym. Długo zastanawiałem się nad tym transferem, ale ostatecznie skusiłem się na zawodnika Korony.

Odnośnik do komentarza

Po kiepskim meczu z Sandecją, przyszedł czas na wyjazd do Łodzi. Chłopaki zagrali trochę lepiej, chociaż brak koncentracji na początku meczu zaowocował straconą bramką. Na dodatek już w 5 minucie z boiska wyleciał Korzym i musieliśmy grać cały mecz w osłabieniu. W drugiej połowie obudził się Pawłowski, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości i dał nam zwycięstwo. Gdyby nie on, byłoby ciężko.

 

Ekstraklasa [4/30], 24.8.2013

Widzew Łódź 1-2 Zagłębie Lubin

Gikiewicz 2 - Pawłowski 53, 69

Korzym '5 czerw.k

 

Posiadanie: 47%-53%

Strzały: 6(3) - 11(4)

 

MoM: Pawłowski [9.0]

Frekwencja: 8100

Odnośnik do komentarza

Przyszedł czas na pojedynek z Polonią Warszawa. Miliony Wojciechowskiego kontra mój młody, ambitny zespół. Jak się ten pojedynek zakończył? Przeważaliśmy przez całe spotkanie, ale nie mogliśmy pokonać Przyrowskiego, który miał swój dzień. Bramkarz gości skapitulował w 70 minucie po strzale Lebedyńskiego. Niestety Polonia skarciła nas w doliczonym czasie gry. Po desperackim wrzuceni piłki w pole karne, 35-letni Agab wygrał pojedynek główkowy i strzelił bramkę. Mecz kończy się remisem, a ja czuje wielki niesmak.

 

Ekstraklasa [5/30], 31.8.2013

Zagłębie Lubin 1-1 Polonia Warszawa

Lebedyński '70 - Agab '90+3

 

Posiadanie: 55%-45%

Strzały: 17(6) - 8(4)

 

MoM: Przyrowski [9.2]

Frekwencja: 9250

Odnośnik do komentarza

Następny mecz, to bój z liderem w Bełchatowie. Szczerze powiedziawszy to myślałem, że lider zaprezentuje wyższy poziom. Zwycięstwo przyszło całkiem łatwo. Może zawdzięczam to zawodnikom środka pola, którzy zagrali dobre zawody. Swoją cegiełkę do wygrania tego spotkania dorzucił też Kamiński, który ratował nas dwukrotnie broniąc w sytuacji sam na sam. "Szacun" dla Michała Maka, który zaliczył asystę i strzelił swojego pierwszego gola w barwach Miedziowych.

 

Ekstraklasa [5/30], 19.9.2013

GKS Bełchatów 0-2 Zagłębie Lubin

Lebedyński '13, Mak '31

 

Posiadanie: 52%-48%

Strzały: 7(4) - 12(7)

 

MoM: Michał Mak [8.2]

Frekwencja: 3410

Odnośnik do komentarza

Ten sezon był bardzo ciężki, przynajmniej dla mnie...

Wypadek, śpiączka i na końcu rozwód. Żona puściła się z moim przyjacielem...Do prowadzenia zespołu wróciłem na 2 miesiące przed końcem sezonu. Jak to wyglądało?? Nie, nie spuściłem klubu do niższej ligi. Do ostatniej chwili walczyliśmy o "majstra". Ostatecznie rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy zakończyliśmy na drugim miejscu, zaraz za Wisłą Kraków. W finale Pucharu Polski przegraliśmy z Sandecją, która okazała się czarnym koniem tych rozgrywek.

 

Zagłębie wróciło na należyte miejsce, ale ja czułem że życie tutaj nie przyniesie mi już radości. Musiałem zmienić otoczenie...

Na ratunek przyszedł mi Roy Hodgson, a raczej jego starość. Nikt nie żyje wiecznie więc Roy postanowił zakończyć karierę i pokorzystać trochę z życia. Klubem, który prowadził było West Bromwich i to właśnie "The Baggies" złożyli mi propozycję zatrudnienia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...