Skocz do zawartości

No pany tera albo nigdy


Buli

Rekomendowane odpowiedzi

Fm 2008

Update datowany na 01.03.2011 r.

Baza danych : Duża

Grywalne Ligi : Anglia (1), Francja (1), Hiszpania (1), Włochy (1), Niemcy (1), Holandia (1), Polska (1)

 

Jako że nigdy nie próbowałem swoich sił we włoskiej lidze postanowiłem objąć klub który zaimponował mi ostatnimi dokonaniami czy to we Włoszech czy to w europejskich pucharach - S.S.C Napoli

 

Na sam początek naszej współpracy na specjalnie zorganizowanym zebraniu zarządu ustaliliśmy, że stać nas na walkę o europejskie puchary, lecz potrzebne są w tym celu wzmocnienia i tak otrzymałem na wzmocnienia całkiem niezłą sumkę 12.5 mln euro a także budżet płacowy na poziomie 1 mln euro z czego dotychczas wykorzystujemy 763 tyś euro na płace.

 

25.06.08.

 

Z naszym klubem kontrakt podpisało 3 trenerów - Giuseppe Messina , Mike Sorber i Roberto Tuffano. Wpłynęły także 2 zapytania o ewentualną kwotę za Cavaniego ( At.Madryt ) i Hamsika ( Liverpool ).

 

26.06.08.

 

Kolejne podchody pod Hamsika - tym razem Barcelona i Bayern zwracają się do nas z pytaniem o kwotę za młodego Słowaka. Moja kwota to 30 mln euro za mniej go nie sprzedam.

 

Wpłynęłą 1 oferta za Marka Hamsika - 24 mln euro zaproponował Inter Mediolan, ale kwota ta jest sugerowana w ratach a to automatycznie odrzuca tę ofertę.

 

27.06.08.

 

Marek Hamsik na forum publicznym wyraził swoje niezadowolenie z faktu odrzucenia oferty Interu Mediolan. Mam nadzieję, że to nie sprawi jakiś większych problemów z Markiem.

 

28.06.08.

 

Złożyliśmy ofertę kupna Eljero Eliji z HSV Hamburg w wysokości 9 mln euro.

 

Niestety oferta została odrzucona, ale otrzymaliśmy nową - 13 mln euro a jako, że zależy mi na kupnie młodego holenderskiego skrzydłowego to złożyłem ostateczną ofertę w wysokości 12.5 mln euro

 

05.07.08.

 

Udało się ! - Eljero Elija (http://i.imgur.com/J13Ua.jpg) podpisuje kontrakt z S.S.C Napoli.

 

Federico Fernandes doznał na treningu urazu stopy i będzie pauzował przez 3 tyg.

 

08.07.08.

 

Nasz podstawowy bramkarz Morgan De Sanctis doznaje na treningu kontuzji ( nadwyrężony nadgarstek ) i nie pogra przez najbliższe 2 tyg.

 

W kolejnej części mecze sparingowe mojej ekipy.

 

PS : Czy podoba wam się taka forma pisania czy może coś jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza

0 Wyświetleń , 0 odpowiedzi hmmmm no nic NIE PODDAM SIĘ :)

 

PS : W grze mamy oczywiście rok 2007 nie 2008

 

Razem z zarządem klubu postanowiliśmy nieco zmodyfikować budżet w myśl którego na transfery mamy jeszcze 5.75 mln euro

 

Skład Napoli :

 

Bramkarz :

 

Morgan De Sanctis 33 l. 5.25 mln euro

Gennaro Lezzo 37 l. 160 tyś euro

 

Wszystko wskazuje na to iż to De Sanctis będzie bramkarzem numer 1 w tym sezonie choć nie ukrywam, że trzeba będzie poszukać jakiegoś młodego i niedrogiego bramkarza na przyszłość.

 

Prawy obrońca :

 

Camilo Zuniga 24 l. 5.75 mln euro

Christian Maggio 28 l. 7 mln euro

 

Tu mamy dobitny przykład na to, że nie liczy się ilość a jakość. Obaj zawodnicy prezentują podobny poziom, choć Maggiomoże równie dobrze grać na prawym skrzydle.

 

Lewy obrońca :

 

Andrea Dossena 28 l. 6.5 mln euro

 

Koniecznie muszę znaleść kogoś choćby na ławkę bo jeden lwy obrońca na cały sezon to za mało.

 

Środkowy obrońca :

 

Hugo Campagnaro 30 l. 5.5 mln euro

Paolo Cannavaro 29 l. 5.25 mln euro

Emilson Cribari 30 l. 1.9 mln euro

Federico Fernandez 21 l. 4.3 mln euro

Fabiano Santacroce 23 l. 5.5 mln euro

Victor 21 l. 3.8 mln euro

 

Dobrze - nawet bardzo dobrze. Mocna formacja z mocną rezerwą - o tę pozycję nie muszę się martwić.

 

Defensywny pomocnik :

 

Manuele Blasi 29 l. 5.75 mln euro

Walter Gargano 25 l. 6.25 mln euro

Michele Pazienza 27 l. 3.7 mln euro

 

Rywalizacja będzie ostra, ponieważ grać będę systemem z jednym defensywnym pomocnikiem. Także tutaj nikt niema pewnego miejsca w 1 składzie i również nie przewiduje żadnych wzmocnień na tej pozycji.

 

Ofensywny pomocnik ;

 

Marek Hamsik 22 l. 12.5 mln euro

Giuseppe Mascara 30 l. 1.7 mln euro

Jose Sosa 25 l. 6.5 mln euro

 

Kolejna pozycja na której brakuje ludzi. Hamsik i Sosa mają pewne miejsce w składzie, ale jakby coś to mam tylu napastników, że niektórym przypiszę nową pozycję OPŚ

 

Skrzydłowy :

 

Eljero Elija 23 l. 12.5 mln euro

 

Tutaj jest problem. Trzeba znaleść kilku niedrogich piłkarzy którzy są w stanie prezentować poziom Serie A.

 

Napastnik :

 

Ezequiel Lavezzi 25 l. 8.25 mln euro

Emanuele Calaio 28 l. 2.8 mln euro

Edinson Cavani 23 l. 8.5 mln euro

Cristiano Lucarelli 34 l. 1.9 mln euro

Andrea Rusotto 22 l. 5.25 mln euro

Marcelo Zalayeta 31 l. 2.8 mln euro

 

Tutaj w przeciwieństwie do większość pozycji mam aż nadmiar ludzi. Na niektórych możemy zrobić niezły interes. Na dzień dzisiejszy numerem 1 na środku napadu będzie Cavani

Odnośnik do komentarza

13.07.07

 

Rozegraliśmy 1 sparing z angielską ekipą Peterborough United

 

Mecz Towarzyski

 

Peterborough United 2-2 Napoli

 

McCann 31,90 (kar) - Maggio 18 , Lucarelli 72 (kar)

 

15.07.07

 

Wpłynęła kolejna oferta za Marka Hamsika - 20 mln euro płatne od ręki przez londyńską Chelsea. Oferta bardzo kusząca, ale nie do przyjęcia - 30 mln to moja cena .

 

Zagraliśmy również sparing z Norwich City

 

Mecz Towarzyski

 

Norwich City 4-3 Napoli

 

Barnett 9 , Lansbury 34 , Holt 41 , Johnson 81 - Hamsik 31 (kar) , Mascara 68 , Drury 79 (sam)

 

16.07.07

 

Otrzymaliśmy 2 kolejne oferty za Hamsika - odpowiednio od Manchesteru City i Bayernu Monachium - obie odrzucone

 

Mecz Towarzyski

 

Leeds 1-2 Napoli

 

Kilkenny 37 - Zalayeta 49 , Campagnaro 80

 

18.07.07

 

Mistrz Polski Lech Poznań pokonał na wyjezdzie armeński Plunik 3-0 w 1 meczu 1 rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów

 

21.07.07

 

Jakież było zdziwienie na twarzach dziennikarzy zebranych na specjalnej konferencji prasowej związanej z przedstawieniem nowego piłkarza naszej drużyny. Sławomir Peszko (http://i.imgur.com/EHZ9j.jpg) przeszedł do naszego zespołu na zasadzie wypożyczenia. Kwota początkowa to wprawdzie 2 mln euro, ale po końcu sezonu będziemy mogli wykupić polską błyskawicę z niemieckiego Koeln za 2 mln euro.

 

24.07.07

 

Mecz Towarzyski

 

FSV Frankfurt 0-3 Napoli

 

Cavani 21,58 , Victor 48

 

25.07.07

 

Drużyna Lecha Poznań postawiła kropkę nad I pokonując na Bułgarskej swoich rywali z Armenii 2-0 a gole strzelali Arboleda i Chrapek.

 

01.08.07

 

Dzielna drużyna Lecha Poznań w 1 meczu 2 rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów niestety uległą w Poznaniu z austriackim Salzburgiem 0-1 co stawia ekipe Lecha w trudnej sytuacji przed rewanżem.

 

03.08.07

 

Rozegraliśmy dziś ostatni sparing przedsezonowy.

 

Mecz Towarzyski

 

Albinoleffe 0-4 Napoli

 

Hamsik 11 (kar) , Elia 34 , Rusotto 43 , Sosa 53

 

Teraz zamykamy się na niecałe 3 tyg w ośrodku szkoleniowym naszego teamu i doszlifowujemy formę na 1 spotkanie serie A które rozegramy na własnym stadionie z Sampdorią.

Odnośnik do komentarza

Fenomen - Oj tam oj tam nie ma co narzekać KIEDYŚ LUDZIE CZARNO-BIAŁE TELEWIZORY MIELI I NIE NARZEKALI ! :)

 

05.08.07

 

Jako, że potrzebowałem choćby na ławkę lewego obrońcę postanowiłem za stosunkowo małe pieniądze ( 400.000 euro ) Massimo Gottiego (http://i.imgur.com/Pc4i8.jpg)

 

08.08.07

 

Lech Poznań dzielnie walczył z austriackim Salzburgiem, lecz mimo wyjazdowego remisu 2-2 nie udało się awansować do decydującej rundy eliminacji i znów nie doczekamy się polskiej drużyny w elitarnych rozgrywkach Champions League.

 

12.08.07

 

Christian Lucarelli doznał kontuzji łydki na treningu i będzie pauzował przez 3 tyg.

 

13.08.07

 

Pierwszy transfer z klubu - Marcelo Zalayeta opuści nasz klub i za 1.3 mln euro zamieni Neapol na Villareal.

 

15.08.07

 

Dziś gramy 1 oficjany mecz w tym sezonie - w 1 rundzie el. Coppa Italia na wyjezdzie zagramy ze Spezią

 

1 Runda El. Coppa Italia

 

Spezia 0-4 Napoli

 

Sosa 19,21,31,39

 

Jose Sosa potrzebował zaledwie 20 min na rozmontowanie linii defensywnej rywali. Szczerze mówiąc wątpię aby to mu się jeszcze kiedyś przytrafiło, ale nie pogniewałbym się. Niezły debiut zaliczył Peszko (8.0)

 

W 2 rundzie el. Coppa Italia zmierzymy się z Bologna 1909. Czasu na odpoczynek nie ma dużo, ponieważ zagramy z nimi już za 2 dni.

 

18.08.07

 

Dziś o wiele cięższy sprawdzian - zmierzymy się z drużyną Serie A - Bologną

 

2 Runda EL. Coppa Italia

 

Napoli 1-0 Bologna

 

Rusotto 90

 

Długo, długo męczyliśmy się aby zdobyć gola który da nam awans do kolejnej rundy i udało się.wreszcie w 90 min po ładnej akcji Eliji skrzydłem gola głową zdobył Rusotto i to my cieszymy się ze zwycięstwa.

 

19.08.07

 

Inter Mediolan pokonuje AS Romę w meczu o superpuchar Włoch 3-1

 

23.08.07

 

33 letni Gianluca Grava - gracz Napoli II przeniesie się za 275.000 euro do Albinoleffe.

 

24.08.07

 

Real Madryt złożyło ofertę w wysokości 24 mln euro za rozchwytywanego Hamsika .... ale płacone w ratach - odrzucone oczywiście.

 

26.08.07

 

Na ten dzień z niepokojem czekał cały klub - od prezesa do porządkowych pracujących na stadionie. Inauguracja sezonu to zawsze wielka nerwówka zwłaszcza, że czekał nas ciężki mecz z Sampdorią

 

Serie A 1/38

 

Napoli 3-1 Sampdoria

 

Lavezzi 13 , Sosa 25 , Hamsik 62 - Palombo 85

 

Już w 6 min meczu kontuzji doznał Cavani a w jego miejsce wszedł Lavezzi. w 13 min Hamsik uderzył z ok. 20 m na bramkę rywali, Coppola odbił piłkę przed siebie i udało mu się ją złapać i gdy wydawało się że jest już po akcji Lavezzi który ruszył do wyplutej przez bramkarza piłki został pociągnięty za koszulkę a sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę i prowadziliśmy 1-0. W 25 min. było już 2-0. Będący w wybornej formie Sosa zdobywa gola z rzutu wolnego. 40 min i gramy z przewagą jednego zawodnika po tym jak 2 żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Bonnani. w 62 min Hamsik wreszcie się wstrzelił i potężnym uderzeniem z linii pola karnego podwyższył na 3-0. Piłka jeszcze odbiła się od słupka zanim wpadła do siatki. W 85 min meczu w wydawałoby się nie groznej sytuacji Campagnaro sfaulował w polu karnym jednego z zawodników gości i Palombo zdobył gola na 3-1.

 

Cavani złamał kość przedramienia i nie ujrzymy go na murawie przez najbliższy miesiąc

Odnośnik do komentarza

28.08.07

 

Odrzuciliśmy ofertę Fulham w wysokości 8 mln euro za Jose Sose.

 

29.08.07

 

Dziś czeka nas mecz 3 rundy el. Coppa Italia a naszym rywalem Livorno

 

Napoli 3-0 Livorno

 

Santacroce 12 , Sosa 32 , Lavezzi 46

 

Mamy awans do 1 rundy Coppa Italia. Schody dopiero się zaczynają, ponieważ już w 1 rundzie pucharu zmierzymy się z AC Milan, ale o wiele wcześniej zmierzymy się z ekipą Massimiliano Allegriego bo już za 3 dni na San Siro w ramach rozgrywek Serie A.

 

02.09.07

 

Serie A 2/38

 

AC Milan 2-2 Napoli

 

Cassano 4,70 - Sosa 50 , Santacroce 67

 

Już w 3 minucie trybuny San Siro wybuchły z radości po tym jak Antonio Cassano strzałem zza pola karnego pokonał De Sanctisa i było 1-0. Nie takiego początku meczu się spodziewałem. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i schodziliśmy do szatni przegrywając 0-1. W przerwie powiedziałem chłopakom, że wcale nie są gorszą drużyną od Milanu i że można ich ukąsić. Na rezultaty mojej wypowiedzi nie trzeba było długo czekać. 49 min spotkania. Piłkę przed polem karnym Milanu otrzymuje Sosa i niezwykle precyzyjnym uderzeniem pokonuje Abbiatiego który nawet nie drgnął przy tym strzale. W 67 min spotkania na ogromnym San Siro było słychać tylko małą garstkę kibiców z Neapolu gdy po rzucie rożnym wykonywanym przez Sosę gola głową zdobył Santacroce i ku zdumieniu bukmacherów wyszliśmy na prowadzenie. Lecz w minutę z nieba trafiliśmy do piekła... no może do czyśćca. Robinho pokazał swój kunszt ogrywając w środku pola 2 moich graczy i idealnie wypuszczając w uliczkę Cassano a ten takich okazji nie marnuje. Na tablicy wyników było 2-2. Jeszcze w 3 minucie doliczonego czasu gry piłkę meczową miał Peszko, ale jego strzał z linii 16 metra wybronił Abbiati i spotkanie zakończyło się bądz co bądz satysfakcjonującym mnie wynikiem 2-2.

 

Po spotkaniu okazało się, że Walter Gargano doznał poważnego zerwania ścięgna podkolanowego i wypada mi ze składu na dobre 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza

No dobrze to może panowie zasugerują i zaproponują jakiś ciekawy Skin - ja chętnie przejrze wszystkie oferty ;].

 

08.09.07

 

Reprezentacja Polski nie dała rady dobrze dysponowanym Portugalczykom i uległa 0-2. Nasza ekipa ma jeszcze szansę na awans do Euro 2008, ponieważ zajmuje 2 miejsce w grupie i ma 2 pkt przewagi nad 3 Serbią, ale rozegraliśmy o 1 mecz więcej.

 

12.09.07

 

Nasze orły zrobiły bardzo duży krok do Euro 2008 pokonując na wyjezdzie Finlandię 1-0 a jedynego gola zdobył Łukasz Piszczek. Jeszcze lepsze wiadomości dotarły z Portugalii gdzie Cristiano Ronaldo i spólka rozbiła Serbię 4-0 a ten wynik oznacza, że mamy nad serbami już 5 pkt i jeden mecz więcej rozegrany.

 

16.09.07

 

Dziś w 3 kolejce Seria A podejmiemy na własnym boisku 11 drużynę rozgrywek Lecce. Przed spotkanie na forum publicznym nawyzywaliśmy się nawzajem z trenerem gości Luigim De Canio. Nie mogę skorzystać także dziś z Morgana De Sanctisa który doznał tuż przed meczem drobnej kontuzji i na następny mecz będzie już gotowy

 

Serie A 3/38

 

Napoli 1-0 Lecce

 

Campagnaro 49

 

Tak naprawdę nie opisze 1 połowy meczu bo niema co opisywać. Nudy, nudy i jeszcze raz nudy. Ale 2 połowa zaczęła się znakomicie dla nas.W 49 min po rzucie rożnym gola strzela Campagnaro i było 1-0. Już minute pózniej mogliśmy prowadzić 2-0, ale Sosa trafił z 25 m w słupek. 58 min i tym razem poprzeczka po strzale głową strzelca bramki. 73 min i znów słupek. Tym razem blisko gola był wprowadzony w 2 połowie spotkania Rusotto. Wynik się już nie zmienił i odnieśliśmy waże zwycięstwo i zdobywamy 3 pkt które dają nam stały kontakt z czołówką.

Odnośnik do komentarza

23.09.07

 

To nie będzie łatwe spotkanie, ale jeśli zagramy tak jak w pierwszym meczach sezonu nie mamy o co się obawiać. JAZDA !. - tymi słowami starałem się zmotywować chłopaków przed wyjazdowym meczem z 13 drużyną Serie A - Palermo. Do składu wraca De Sanctis

 

Serie A 4/38

 

Palermo 4-3 Napoli

 

Paolucci 38,75 , Miccoli 41,79 - Lavezzi 6,39 , Elia 31

 

Już w 3 min Elia stanął przed doskonałą okazją na gola, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. 6 min i genialna wymiana piłki między Elią a Lavezzim kończy się zdobyciem gola przez tego drugiego. To 3 trafienie Argentyńczyka w tym sezonie. 30 minuta. Sosa fantastycznie wypuszcza prostopadłym podaniem Elię, jego strzał broni bramkarz rywali do dobitki dobiega Peszko, ale i jego strzał broni Sirigu lecz przy 3 dobitce Elii był już bez szans i prowadziliśmy 2-0. w 38 min nieporozumienie między linią obrony a bramkarzem wykorzystuje Paolucci i mieliśmy już tylko 1 gola przewagi. Co za odpowiedz !. Niecałe 60 sekund pózniej kolejne wspaniałe zagranie Sosy i znów zabójczą skutecznością wykazał się Lavezzi. Kompletne szaleństwo na Renzo Barbera w Palermo. Kolejne 60 sekund mija i jest kolejny gol !. kapitalny strzał z narożnika pola karnego Miccolego i już tylko 3-2. Niesamowite. W 75 min meczu Palermo wyrównuje !. Rzut rożny dla gospodarzy i Paolucci wyskakuje wyżej niż Santacroce i jest 3-3. 78 min i już przegrywamy ! Znów Miccoli zadaje nam bolesny cios. Czy zdołamy się po tym ciosie podnieść ? Niestety nie . Przegrywamy 1 mecz sezonu, ale wole przegrać takie spotkanie po takiej grze niż zostać pokonanym po meczu bez walki.

Odnośnik do komentarza

26.09.07

 

Po pechowej porażce czas zmazać plamę i wygrać u siebie z Parmą. Szczególnie musimy uważać na snajpera rywali - Amauriego

 

Serie A 5/38

 

Napoli 4-2 Parma

 

Lavezzi 10,42 , Elia 21 , Campagnaro 23 - Amauri 40,62

 

W 9 min Lavezzi zdobywa 5 gola w tym sezonie. Asystował mu Hamsik. 20 min spotkania. Z bocznego sektora boiska piłkę wrzuca Lavezzi a gola głową zdobywa Elia. 2 minuty pózniej Sosa wrzuca piłkę z rzutu wolnego i bramkę zdobywa Campagnaro. 3-0 po 23 minutach - Parma będzie musiała się wznieść na wyżyny swoich umiejętności aby wybrnąć z tej sytuacji. W 40 minucie Amauri strzałem z 20 metrów daje gola kontaktowego dla swojej ekipy. 42 min meczu i Lavezzi trafia po raz 2 w tym spotkaniu ( swoją drogą dziwny ten fm - tyle bramek na tak małej przestrzeni czasu i to nie jedyny taki przypadek.) 62 min spotkania i Amauri wlewa jeszcze nadzieje w serca kibiców swojej drużyny. Wynik do końca nie uległ już zmianie i wygrywamy z Parmą 4-2

 

30.09.07

 

Wyjeżdżamy do przepięknej Florencji na mecz z drużyną rezerwowego Artura Boruca - Fiorentiną. Do pierwszego składu wraca Cavani.

 

Serie A 6/38

 

Fiorentina 2-1 Napoli

 

Gilardino 37,82 - Cavani 34

 

Do 33 min można by powiedzieć, że nie prowadziliśmy tylko dlatego, że Frey grał chyba mecz życia, ale wreszcie Cavani dołożył tylko nogę po tym jak bramkarz drużyny z Florencji odbił piłkę uderzaną przez Elię. Już 3 minuty pózniej Fiorentina oddała 1 strzał na bramkę De Sanctisa i zdobyła gola. Gilardino wykorzystuje dobre dośrodkowanie Santany i doprowadza do wyrównania. W 81 min zostaliśmy bezczelnie oszukani i okradzeni ! Długa piłka od linii obrony do będącego na 3 metrowym spalonym Gilardino i robi się 2-1 dla rywali. Po meczu nie będę się hamować przed kamerami jeżeli spytają o tę sytuację.

 

Tabela Serie A : http://i.imgur.com/zHcm4.jpg

 

Sytuacja w ligach europejskich :

 

Anglia ; 1 . Manchester City (+3) --> Manchester United

Francja : 1 . Olympique Marsylia (+2) --> PSG

Hiszpania : 1 . Real Madryt (+0) --> Sevilla

Holandia : 1 . Twente (+1) --> Willem ii

Niemcy : 1 . Werder Brema (+0) --> Bayern Monachium

Polska : 1 . Wisła Kraków (+0) --> Legia Warszawa

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

03.10.07

 

Tego dnia kibice spod wawelu (przynajmniej połowa) na St. Henryka Reymana przeżyli prawdziwy dreszczowiec, ale na szczęście zakończony Happy-endem w którym Biała Gwiazda pokonała po rzutach karnych Szwajcarskie FC Basel i awansowała do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

 

06.10.07

 

Ciekawy wynik padł w meczu Napoli u-20 - Parma u-20 http://i.imgur.com/IFFUy.jpg ( spotkaliście się z takim wynikiem kiedyś ? )

 

07.10.07

 

Jedziemy do 17 ekipy w tabeli - Bari. Rywal teoretycznie jak najbardziej do ogrania, ale trzeba zachować pełnie koncentracji.

 

 

Serie A 7/38

 

Bari 0-2 Napoli

 

Hamsik 19 kar , Lavezzi 45 + 3

 

W 18 min rzut karny po faulu na Lavezzim wykorzystał Hamsik. W 3 min doliczonego czasu 1 połowy Lavezzi obrócił się z rywalem na plecach w polu karnym i strzałem w krótki róg wyprowadził nas na 2 bramkowe prowadzenie. Wynik już się nie zmienił i zdobywamy kolejne 3 pkt.

 

11.10.07

 

Poważnej kontuzji na treningu ( złamana kość barkowa ) doznał Maggio - Dobrze, że mamy w obwodzie Gargano i Blasiego

Odnośnik do komentarza

21.10.07

 

Na Neapolskiej ziemi podejmiemy dziś 3 ekipę serie A - AS Romę.

 

Serie A 8/38

 

Napoli 5-2 Roma

 

Campagnaro 2, Elia 36,54 , Peszko 19 , Lavezzi 90+2 - De Rossi 52 , Totti 84

 

Mecz nie mógł się lepiej zacząć dla nas. Najpierw w 1 min akcję skrzydłem przeprowadził Elia, lecz jego strzał wybronił Lobont, ale już minute pózniej Campagnaro zdobył gola głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Sose. W 18 min pierwszego gola w Serie A zdobył Sławek Peszko wykańczając akcję Elii. 35 min i Elia strzela zza pola karnego i trafia na 3-0. Co prawda w 52 min De Rossi dał swoim trafieniem nadzieje swojej ekipie, ale już 4 min pózniej zawodnik meczu Elia zadał kolejny cios i było 4-1. 4-2 zrobiło się w 84 min po golu legendy romy Tottiego. W 92 min Lavezzi wbił ostatni gwózdz do trumny zdobywając bramkę na 5-2.

 

Nasi najwięksi rywale ( Milan , Inter , Juventus ) w tej kolejce potracili punkty co pozwoliło nam się zbliżyć do lidera i awansować aż na 2 miejsce w tabeli.

 

Dossena nie zagra w jednym meczu Serie A. To kara za 4 żółte kartki.

 

22.10.07

 

Neapolskie skrzydła w jedenastce kolejki !. Peszko został nominowany po raz 1 do jedenastki tygodnia .

 

Wisła Kraków trafiła chyba najgorzej jak mogła w losowaniu fazy grupowej Ligi Europejskiej bo o ile z Lokomotivem Moskwa można jeszcze powalczyć to już z Liverpoolem i Juventusem raczej są krakowianie na straconej pozycji.

 

24.10.07

 

Wisła przegrała na Anfield Road z wielkim Liverpoolem 0-3

 

28.10.07

 

Dziś wielkie spotkanie - spotkanie pierwszej z drugą drużyną w tabeli. Na stadionie San Paolo podejmiemy dziś lidera Serie A Juventus Turyn. Debiut pod nieobecność Dosseny zaliczy Gotti

 

Serie A 9/38

 

Napoli 4-1 Juventus

 

Sosa 3 , Elia 53 , Lavezzi 67,90 - Matri 85

 

Co za początek !. Sosa już w 2 minucie wspaniałym technicznym uderzeniem z 20 metrów pokonuje bezradnego Buffon . 52 min i jeden z naszych najlepszych graczy ostatnich Eljero Elia zdobywa gola w charakterystyczny dla siebie sposób mijając całą linię obrony rywala i daje nam dwubramkowe prowadzenie. W 66 min Peszko minał z dużą łatwością Grosso i dokładnie dograł do Lavezziego a ten trafił na 3-0. Lider Serie A nie istnieje jak narazie !. 85 min i honorowe trafienie Matriego. Lavezzi dobija rywala w 89 min pięknym lobem zza pola karnego.

 

Co ciekawe do tego spotkania ( 9 kolejka ) Juventus Turyn stracił tylko 1 gola !

 

W jedenastce kolejki znalezli się Gotti ( co za debiut ) Peszko, Elia i Lavezzi

 

Tabela Serie A : http://i.imgur.com/TOeWp.jpg

 

Sytuacja w ligach europejskich :

 

Anglia : 1 . Manchester City (+4) --> Manchester United

Francja : 1 . Olympique Marsylia (+3) --> PSG

Hiszpania : 1 . Real Madryt (+3) --> Valencia

Holandia : 1 . Vitesse (+5) --> Willem II

Niemcy : 1 . Werder Brema --> (+2) Bayern Monachium

Polska : 1 . GKS Bełchatów --> (+1) Polonia Warszawa

Włochy : 1 . Juventus (+1) --> Napoli

Odnośnik do komentarza

31.10.07

 

Przed nami kolejne spotkanie na szczycie - zagramy dziś z równie dobrze spisującą się drużyną Genoi która w tabeli zajmuje wysokie 3 miejsce.

 

Serie A 10/38

 

Genoa 4 - 2 Napoli

 

Hallenius 47,84 , Boselli 45 , Veloso 25 - Sosa 64,73

 

W 25 minucie meczy Genoa pokazała nam czemu są tak wysoko w tabeli gdy po rzucie rożnym gola zdobył Portugalczyk Miguel Veloso. Tuż przed zejściem do szatni Genoa wpakowała nam 2 gola a jego strzelcem był Boselli. Gdy po przemowie motywacyjnej w przerwie meczu moi chłopcy wyszli naładowani energią w 47 min. meczu Hallenius wbił nam 3 bramkę i przestałęm wtedy wierzyć w korzystny rezultat. W 63 minucie cień nadziei w nasze serca wlał Sosa dobijając strzał Hamsika. 10 minut pózniej było już tylko 2-3 a drugiego gola zdobył Sosa. Kiedy wydawało się, że teraz już musimy dojść swojego rywala Hallenius zadał 2 cios i znó traciliśmy 2 gole do naszych rywali a na tablicy świetlnej widniałą już 84 min i wynik 4-2.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...