Skocz do zawartości

Edytor FM 2012


Kartvel

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że takiego tematu nie było, to pozwolę sobie zacząć.

Przy tworzeniu nowego systemu rozgrywek (w rozszerzonym), potrzebuję czegoś takiego:

 

Na początku mamy:

1. Ekstraklasa 12 zespołów

2. 1 liga 2x10 zespołów.

 

Niby banał. Ale jest haczyk. Po rozegraniu 2 rund następuje coś takiego:

1. 8 najlepszych zespołów Ekstraklasy gra o mistrzostwo - w zasadzie banał.

2. 4 ostatnie grają z 4 najlepszymi z 1. ligi o pozostanie - tu robi się haczyk

3. pozostałe 16 zespołów 1 ligi gra o utrzymanie - w zasadzie działa zwykły baraż.

 

I teraz pytanie kluczowe: jak zrobić punkt 2? Próbowałem zrobić barażami, ale jest wtedy tylko jedna tura zamiast dwóch. Do tego nie zawsze trafiają do nich właściwe zespoły. Próbowałem robić ligę z podziałami plus baraże, działa w miarę dobrze na grupę mistrzowską. Nie działa na grupę spadkową.

 

Dodatkowy problem mam z Młodą Ekstraklasą (zrobione jako puchar rezerw) - działa bardzo dobrze w pierwszym sezonie, po czym sobie znika i nie chce wrócić. Haczykiem jest też to, że zespoły rezerw drużyn z 1. ligi sobie grywają w 2. lidze. Więc zasymulować to też nie jest łatwo :/

 

Czy ktoś ma jakieś propozycje :)?

Odnośnik do komentarza

Przy tworzeniu nowego systemu rozgrywek (w rozszerzonym), potrzebuję czegoś takiego:

(...)

2. 4 ostatnie grają z 4 najlepszymi z 1. ligi o pozostanie - tu robi się haczyk

(...)

I teraz pytanie kluczowe: jak zrobić punkt 2? Próbowałem zrobić barażami, ale jest wtedy tylko jedna tura zamiast dwóch. Do tego nie zawsze trafiają do nich właściwe zespoły. Próbowałem robić ligę z podziałami plus baraże, działa w miarę dobrze na grupę mistrzowską. Nie działa na grupę spadkową.

 

Próbowałeś branie zespołów za pomocą Get League Teams? Wtedy masz pewność, że wzięło dobre zespoły. I wtedy baraże jako dodatkowy Stage z formułą League i standardowe ustawienia jak dla ligi, awans cztery najlepsze.

Odnośnik do komentarza

Przy tworzeniu nowego systemu rozgrywek (w rozszerzonym), potrzebuję czegoś takiego:

(...)

2. 4 ostatnie grają z 4 najlepszymi z 1. ligi o pozostanie - tu robi się haczyk

(...)

I teraz pytanie kluczowe: jak zrobić punkt 2? Próbowałem zrobić barażami, ale jest wtedy tylko jedna tura zamiast dwóch. Do tego nie zawsze trafiają do nich właściwe zespoły. Próbowałem robić ligę z podziałami plus baraże, działa w miarę dobrze na grupę mistrzowską. Nie działa na grupę spadkową.

 

Próbowałeś branie zespołów za pomocą Get League Teams? Wtedy masz pewność, że wzięło dobre zespoły. I wtedy baraże jako dodatkowy Stage z formułą League i standardowe ustawienia jak dla ligi, awans cztery najlepsze.

 

Właśnie to testuję, zobaczymy, czy dam radę to zrobić :) Bo przy Get League Teams jakoś nie widzę opcji - Bottom League Teams...

Odnośnik do komentarza

Tak na szybko:

1. Nie możesz mieć równocześnie reguł dodanych kreatorem i zaawansowanym, bo się nie wczytają. Jedno z dwóch.

2. Get League Stage Teams - indeks miejsc jest liczony od zera, stąd musisz mieć 8 i 11 dla ekstraklasy i max 4 drużyny, nie 8, dla I. ligi 0 i 1 odpowiednio.

 

Ad1 - w FM11 chyba się dało, ale ok, sprawdzę :)

Dobra, testujemy dalej :) Dzięki za wskazówki :)

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki, ale mam jeszcze pytanie jak można ustawić datę np. losowania par w poszczególnych rundach. Jak wprowadzam datę to zaraz zmienia się na domyślną. Z góry dziękuje za pomoc.

 

Nie martw się, mnie też. Jeszcze tego nie rozgryzłem.

 

A wracając do poprzedniego tematu. Szlag mnie już trafia z tym edytorem. Znalazłem już gotowy plik, który PRAWIE robi to, co chciałem. Oprócz tego, że baraże spadkowe w 1. lidze są nie w jednej grupie, a w dwóch. Ale chwilowo postanowiłem z tym nie walczyć, za to dodać 3 poziom, superpuchar itd.

No i teoretycznie ten 3 poziom jest, bo gra go widzi przy wczytywaniu. Tylko w trakcie, jak by nie ustawiać, wychodzi crash i już. Ech...

 

A nawet lepiej, bo z crashdumpa już doszedłem do Runtime Error :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...