Skocz do zawartości

Serenissima Repubblica di San Marino


Keith Flint

Rekomendowane odpowiedzi

San Marino - najstarsza republika w Europie. Posiada ona własna ligę, lecz każdy piłkarz z niej marzy o tym, żeby pokopać gałę w pewnym klubie. San Marino Calcio gra od paru lat w włoskiej Serie C2 i jest faworytem tegorocznych rozgrywek. Klub posiada też nowego trenera, został nim nieznany we Włoszech Polak - Rafał Sobczak. Czy poradzi sobie z zadaniem jakim jest awans klubu z San Marino do Serie C1?

 

 

Ligi grywalne: Albania (2), Belgia (3), Chorwacja (2), Anglia (2), Francja (2), Niemcy (2), Włochy (4), Polska (2), San Marino (1), Hiszpania (2), Ukraina (1)

Ligi podgląd: Angola, Indie, Argentyna (po 1)

Zasady; Mhc (właściwie HC, tyle że z dodatkowymi ligami i treningiem domyślnym) + ściągam tylko obcokrajowców którzy mogą od razu wskoczyć do składu, na rezerwie będę trzymał wychowanków

Odnośnik do komentarza

Kadra nie była zbyt mocna, wielu piłkarzy nie miało godnych rywali. W pierwszym składzie grał tylko jeden obywatel Najjaśniejszej Republiki - młody napastnik Mateo Viatoli. Pewniakami do gry w pierwszym składzie byli: Gianluca Vivan (BR, ITA, 26 l.), doświadczony Alessandro Fogacci (O (Ś), ITA, 30 l.)

Alessandro Ligi (O (Ś), ITA, 20 l.) Giacomo Lepri (P/OP (P), ITA, 20 l, współwłasność Fiorentina), i wypożyczony z Taranto Mauro Gori (P Ś, ITA, 18 l.)

Przed pierwszym sparingiem dokonałem dwóch transferów. Sprowadziłem doświadczonego Damiano Vanucciego (WO (L), P/OP (LŚ, SMR, 32 l.), a sprzedałem za 8 tys. Francesco Amantiniego (DP/P (Ś), ITA, 22 l.). Szczęśliwym nabywcą jest Vigor Lamezzia.

 

Pierwszym testem mojego klubu był mecz z Sambonifacese. W 63. minucie Vanucci potężnym strzałem pokonał bramkarze rywala. Po meczu wiedziałem, muszę uporządkować grę w środku pola i dokupić lepszego napastnika.

Odnośnik do komentarza

W pierwszej rundzie Coppa Italia zmierzymy się z Salernitaną, grajacą w Serie C1. Nie jesteśmy faworytami.

 

Za darmo pozyskałem doświadczonego prawego obrońcę - Francesco Carbonę (O (P), ITA, 30 l.), a w ramach wypożyczenia Cesena (Mój klub patronacki) przysyła do mnie młodego skrzydłowego Lucę Moscatello (P/OP (P), PŚ, ITA, 19 l.).

 

Przed meczem z Salernitaną rozegraliśmy jeszcze 2 mecze towarzyskie. Pierw na wyjeździe ulegliśmy Gubbio 0-2, a potem udaliśmy się na wcieczkę do indii. Tam szczęśliwie pokonaliśmy mistrza kraju, kalkucki Mohun Bagan. Jedyną bramkę meczu strzelił Domenico Del Grande.

Odnośnik do komentarza

Na wieść że kapitanem drużyny został Damiano Vanucci na mecz przyszły okoliczne rodziny z dziećmi. „El Polaco” wreszcie mądrze zdecydował, kapitanem będzie nasz krajan, a nie jakiś przebrzydły Włoch. W 17 minucie pierwsza wspaniała sytuacja – dośrodkowanie Polettiego z lewej strony boiska, Villanova uderza w bramkarza. W 23 minucie Cara, po rajdzie z boku strzela obok słupka. W 26. minucie dośrodkowuje Oliveiry, do piłki doskakuje Capone, na tablicy widnieje 1:0 dla gospodarzy. 11 minut później po zamieszaniu w polu karnym gola strzela Fava . 46 minuta, Pgnini wybija piłkę jak najdalej przed siebie. Piłkę przejmuję Domenico Del Grande i płaskim dośrodkowaniem obsługuję Villanovę. Temu tylko pozostało umieścić piłkę w siatce. W 50. minucie rzut wolny wykonuję Carrus, do piłki najwyżej wyskakuję Sedivec i uderza piłkę w prawy górny róg bramki, mamy 3:1 . W 73. minucie Vanucci zmarnował okazję sam na sam. W 85 minucie Ciro Politto ponownie obronił trudny strzał naszego kapitana

 

Coppa Italia 1. runda kwal.

stadion Arechi, Salerno

Salernitana - San Marino 3-1

Andrea Capone '26

Dino Fava ' 37

Marco Villanova '47

Jaroslav Sedivec '51

Odnośnik do komentarza

Do zespołu dołączył Yasin Karaca (OP (Ś) / P (PŚ), OP (P), TUR/BEL, 26 l.) który dotychczas reprezentował barwy luksemburskiego Dudelange.

Przed sezonem zasadniczym graliśmy jeszcze z Sangiustese, oraz z rezerwami Ceseny. Pierwszy rywal okazał się łatwy i mogliśmy spokojnie kontrolować przebieg spotkania. Bramki strzelil Jacopo Sciamanna, Bernardo Torres i Marco Ceccaroli. W ostatnich minutach na 3:1 strzelił Filippo Farinelli.

Rezerwy Ceseny to już był bardziej wymagający rywal. W meczu padła jedna bramka, niestety strzelił ją piłkarz rywali – Giuseppe Colucci.

 

Przed samym otwarciem sezonu zakontraktowałem jeszcze dwóch doświadczonych graczy. Gennaro Chietti (N, ITA, 30 l.) grywał w amatorskiej Cervii, a Cristian Fernandez (O/WO/P (L), ARG, 31 l.) był bezrobotny. Zwłaszcza ten drugi może być ciekawym wzmocnieniem, gdyż ma w metryce występy w hiszpańskiej Lleidzie i Spezii, w której grywał na boiskach Serie B.

……………………………

Praca trenera nie jest taka łatwa, jakby się wydawało. To na nim ciąży zawsze odpowiedzialność za wynik. I niezależnie od tego czy gra się z wielkim Realem Madryt, czy też z małym Gavorrano. A Gavorrano było właśnie naszym pierwszym ligowym rywalem. W przedmeczowej konferencji prasowej pochwaliłem skład jakim dysponuje trener Lamberto Magrini, on zaś stwierdził że jestem osobą idealną do prowadzenia tak wielkiego klubu jak San Marino Calcio.

 

 

- Co wy do k***y nędzy gracie!? – wydzierałem się w przerwie meczu. Żeby do 28. Minuty nie oddać celnego strzału? Powiedzcie mi k***a co jest?

- Ale panie trenerze…

- Cicho Vivan, ja tu mówię. Jak już zaczęliście strzelać to Gennaro miał 3 setki i co?

- I nic, bramkarz był lepszy – odezwał się Chietti

- Dupa, nie lepszy, to ty spierdoliłeś i tyle. A akcja z 40. minuty to co? Obrońcy! Gdzie wy jesteście?

- Tutaj panie trenerze! – chórem odezwali się obrońcy

- To dlaczego nie było was na boisku, wtedy gdy ten mikry De Gori strzelił gola?

- Ależ panie trenerze byliśmy tam.

- Chyba wiem, co k***a widziałem. Jakby to powiedzieć, byliście w objęciach Morfeusza. W drugiej połowie macie zapierdalać, zrozumiano?

 

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, to my bezskutecznie atakowaliśmy, natomiast Gavorrano postawiło autobus w polu karnym. Wynik 1-0 utrzymał się do końca.

 

Serie C2/B, 29.8.2011

stadion Olimpico, Serravalle

San Marino – Gavorrano 0-1

Filippo De Gori ‘40

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...