Skocz do zawartości

Postawić Polskę na nogi


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

Eliminacje do Mistrzostw Świata w 2014r - grupa ósma [5/10]

stadion: Stadion Republikański, Kiszyniów

widzów: 13300

 

Mołdawia - Polska 2:5

0:1 - Obraniak [k ar.] (13')

0:2 - Lewa ndowski (33')

0:3 - Lewandowski (38')

1:3 - Kovalchuk (40')

1:4 - Obraniak (44')

1:5 - Lewandowski (55')

2:5 - Frunza (70')

Mom: Robert Lewandowski

 

Frąckowiak - Sadlok, Glik, Wasilewski, Rzeźniczak (64' Piszczek) - Borysiuk, Obraniak, Majewski (55' Klich), Pawłowski (64' Małecki)- Lewandowski, Lebedyński

 

 

Powołana kadra na ten mecz była przybliżona do tej optymalnej, mimo iż rywal nie był zbyt wymagający. Zastanawiałem się nad powołaniem np. krajowego składu, lecz ostatecznie wybrałem opcję powołania naszych kluczowych postaci. Zabrakło tylko kilku nazwisk, gdyż ci zawodnicy borykali się z drobnymi urazami.

Liczyłem więc, na wysoki wynik i po części taki uzyskaliśmy. Niepotrzebnie straciliśmy dwie bramki, choć nie wynikały one z naszych błędów. Zawodnicy z Mołdawii ku naszemu zaskoczeniu grali dość dobrze i strzelili fantastyczną bramkę. Do tego świetnie spisywał się ich bramkarz oraz jeden ze środkowych obrońców.

Strzelcami bramek w naszej drużynie byli Obraniak i Lewandowski.

Oprócz nich dobre spotkanie rozegrali Pawłowski i Lebedyński. Nie udało im się jednak wpisać na listę strzelców, ale kilkoma swoimi akcjami zyskali sobie moje uznanie.

Odnośnik do komentarza

Powołani na mecz Eliminacji do Mistrzostw Świata w 2014r z Czarnogórą i mecz towarzyski z Grecją:

 

 

Bramkarze

 

Artur Boruc (Fiorentina, 33L)

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn, 22L)

Przemysław Frąckowiak (Lech Poznań, 19L)

 

Obrońcy

 

Maciej Sadlok (Bolton, 23L)

Mateusz Kuźmicki (Legia Warszawa, 20L)

Kamil Glik (Torino, 25L)

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela, 32L)

Mateusz Słodowy (Wisła Kraków, 23L)

Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa, 26L)

 

Pomocnicy

 

Grzegorz Krychowiak (Bordeaux, 23L)

Eugen Polanski (Mainz, 27L)

Ariel Borysiuk (Legia Warszawa, 21L)

Maciej Rybus (Legia Warszawa, 23L)

Michał Żyro (Legia Warszawa, 20L)

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor, 26L)

Mateusz Klich (1860 Monachium, 22L)

Mateusz Machaj (Lechia Gdańsk, 23L)

Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław, 26L)

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund, 27L)

 

Napastnicy

 

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund, 24L)

Ireneusz Jeleń (AC Milan, 31L)

Artur Sobiech (Hannover, 22L)

Mikołaj Lebedyński (Pogoń Szczecin, 22L)

 

W kadrze znalazło się kilka nowych nazwisk. Przed szansą w debiutu w reprezentacji staną Mateusz Słodowy, Mateusz Kuźmicki i Mateusz Machaj.

Ten ostatni bardzo dobrze spisuję się w polskiej Ekstraklasie i postanowiłem dać mu szansę występu w reprezentacji.

Jeszcze jedną szansę dostanie Waldemar Sobota. Plaga kontuzji na tej pozycji zmusiła mnie do tego wyboru. Został tylko Patryk Małecki, lecz z niego już zrezygnowałem po ostatnim meczu.

Do kadry po groźnej kontuzji wrócił Michał Żyro. Ma przed sobą jednak bardzo ciężkie zadanie. NA tej samej pozycji jest dobrze spisujący się Obraniak i równie dobry Rybus. Młody Żyro będzie musiał bardzo mocno się napracować, by wywalczyć miejsce w zespole.

Odnośnik do komentarza

Eliminacje do Mistrzostw Świata w 2014r - grupa ósma [6/10]

stadion: Stadion pod Goricom, Podgorica

widzów: 15230

 

Czarnogóra - Polska 1:5

0:1 - Rybus (21')

0:2 - Boruc [kar.] (25')

1:2 - Grbic (40')

1:3 - Jeleń (65')

1:4 - Lewandowski (68')

1:5 - Sobiech (85')

Mom: Maciej Rybus

 

Boruc - Sadlok - Glik, Wasilewski, Rzeźniczak - Borysiuk, Polański, Rybus, Błaszczykowski (63' Sobota)- Lewandowski (70' Krychowiak), Jeleń (74' Sobiech)

 

Rozegraliśmy fantastyczne spotkanie. Wysoko pokonaliśmy reprezentację Czarnogóry, a gola strzelił nawet Artur Boruc.

Kapitalnie zagrał Maciej Rybus, który oprócz jednego trafienia, zaliczył jeszcze trzy asysty.

Już po kilku minutach gry przewidywałem nasze zwycięstwo. Graliśmy bardzo spokojnie i bardzo pewnie w defensywie.

Ciągłe wystawianie tego samego duetu na środku obrony powoli przynosi efekty.

Prowadzenie objęliśmy w 21 minucie, kiedy to Rybus wykorzystał podanie od Irka Jelenia. Kilka minut później sędzia podyktował rzut karny, po faulu na Lewandowskim. Do wykonywania jedenastki podszedł Artur Boruc i zamienił ten rzut karny na bramkę.

Rywale zdołali jeszcze przed przerwą strzelić kontaktową bramkę, lecz na więcej im nie pozwoliliśmy.

W drugiej połowie strzelali już tylko nasi napastnicy a przy wszystkich golach asystował Rybus.

Na boisku pojawił się jeszcze Waldemar Sobota, który zagrał dość dobrze i o tym czy na dłużej zostanie w zespole zadecyduje najbliższy mecz towarzyski z Grecją.

W tabeli zajmujemy drugie miejsce. Prowadzi znakomicie spisująca się reprezentacja Anglii, która jak dotąd nie przegrała jeszcze żadnego meczu tracąc przy tym tylko 3 bramki.

Odnośnik do komentarza

Mecz towarzyski

stadion: Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków

widzów: 29629

 

Polska - Grecja 0:1

0:1 - Feftatzidis (36')

Mom: Wojciech Szczęsny

 

Szczęsny - Sadlok, Kuźmicki, Wasilewski, Rzeźniczak (68' Słodowy) - Krychowiak, Żyro (62' Rybus), Klich (62' Machaj), Sobota (62' Błaszczykowski) - Sobiech (9' Lewandowski), Lebedyński (36' Mierzejewski)

 

 

Niestety przegraliśmy ten mecz, lecz to nie wynik był najważniejszy. Celem tego sparingu było znalezienie kilku zawodników do szerokiej kadry na Mistrzostwa Świata. Szansę występu już od pierwszej minuty otrzymali Kuźmicki, Żyro, Klich i Sobota. Tylko jeden z nich spisał się powyżej oczekiwań, a był nim Kuźmicki. W drugiej połowie na boisku pojawił się dobrze spisujący się w klubie Mateusz Machaj. Mateusz grał z lekkim urazem, lecz za wszelką cenę chciałem y wystąpił w tym meczu. Zagrał całkiem przyzwoicie, choć bez większego błysku. Pozostali grali bardzo przeciętnie i będą mieli bardzo nikłe szansę na zaistnienie w reprezentacji. Straciliśmy głupiego gola po zamieszaniu w polu karnym. Piłki nie wybił dobrze Klich, co wykorzystał Feftatzidis i pokonał naszego bramkarza. Inicjatywę przejęliśmy w drugiej połowie, po wejściu na boisko Rybusa i Błaszczykowskiego. Jednak nie pomogło nam to w strzeleniu wyrównującej bramki i ostatecznie przegraliśmy w tym sparingu.

Przed nami za kilka tygodni kolejny mecz towarzyski, z reprezentacją Mali.Ten sparing również wykorzystam do sprawdzenia kilku piłkarzy i będzie to ostatni przystanek do załapania się nowych zawodników do reprezentacji. Po tym meczu drzwi do reprezentacji zostaną zamknięte i rozpocznie się okres zgrywania zawodników.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

:closed:

Od dłuższego już czasu nie grałem w Football Managera, z powodu braku laptopa. Na stacjonarnym gra chodzi mi bardzo wolno, więc kontynuowanie kariery było bez sensu.

Przerzuciłem się na starego dobrego Football Managera 2008, lecz w najbliższym czasie nie będę opisywał żadnej kariery na forum.

Dzięki wszystkim, którzy to czytali.

Admina proszę o przeniesienie kariery do archiwum i zamknięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...