Skocz do zawartości

Młody Manager na drodze do sławy


Rekomendowane odpowiedzi

Śląsk Wrocław to drużyna która największe sukcesy osiągała w latach 70 i 80. Jeden jedyny raz w historii zdobyła Mistrza Polski było to w 1977 roku. Dwukrotnie zdobyła Wicemistrzostwo w latach 1978,1982 , dwukrotnie również stanęła na najniższym stopniu podium w 1975 i 1980 roku. W rozgrywkach Pucharu Polski Śląsk nie miał sobie równych w latach 1976 i 1987. W 1987 zdobył również Superpuchar Polski. W latach 70 Śląsk trzykrotnie brał udział w europejskich pucharach. Największym sukcesem wrocławian było dojście do ćwierćfinału Pucharu Zdobywców Pucharów w sezonie 1976/77, natomiast w sezonach 1975/76 i 1978/79 doszli do 1/8 finału Pucharu UEFA.

 

 

GAZETA WROCŁAWSKA 22.06.2010r

 

W dniu dzisiejszym Zarząd naszego ukochanego klubu podał do wiadomości publicznej szokującą informacje.Zmiana na stanowisku managera Śląska!!!! Ryszard Tarasiewicz nie jest już trenerem!!! Szok!!!Nieprawdopodobne!!! Ludzie związani z klubem doszli do wniosku że czas by ŚLĄSK WROCŁAW wszedł w nową erę.Erę sukcesów. Klub podał informacje że nowym opiekunem drużyny z Oporowskiej został 25 letni Grzegorz. Z człowiek z regionu. Z miejscowości oddalonej o 50km od Wrocławia, świeżo upieczony absolwent szkółki managerskiej , który fachu uczył się na praktykach od samego Otmara Hitzfelda!!! Czy ten młody człowiek podoła takiemu wyzwaniu??? Czy po 33 latach Śląsk zasiądzie na tronie jak to miało miejsce w 1977roku??? Trzymajmy kciuki!!! Wesprzyjmy naszego młodego managera!!! Zaufajmy

młodej myśli szkoleniowej!!!!

 

 

Składając podanie do Śląska byłem w 100% przekonany , że trafi ono do kosza. Kto by chciał zatrudnić młodego żółtodzioba? Liczyłem na ofertę z klasy B,A no może z ligi okręgowej. Jednak stało się inaczej. Byc może prezes Piotr Waśniewski zatrudnił mnie ze względu na nazwisko mojego mentora. W końcu nie był nim byle kto bo przecież sam Otmar Hitzfeld!!!! Moje zdziwienie sięgnęło zenitu gdy prezes złożył mi osobiście wizytę w moim domu trzymając w reku przygotowaną już umowę. Rozmowa nie trwała długo , jeśli w ogóle można nazwać to rozmową. Wszystko odbyło się w drzwiach mieszkania.

 

- Puk Puk - pukanie do drzwi

 

Otworzyłem.

 

- Pan Grzegorz. Z???- spytał prezes

 

Poznałem go i tylko kiwnąłem głową, że tak.

 

- Nie mam dużo czasu wiec załatwmy to szybko. Składał pan CV do WKS Śląska Wrocław, rozumiem ,że jest pan zainteresowany Tak?

 

Kiwnąłem głową na tak.

 

- Dobrze, wiec proszę przeczytać i podpisać.

 

Moim oczom ukazał się wyłącznie długość kontraktu i zarobek tj. 30.06.2012r 1.900 Euro. Bez zastanowienia podpisałem.

 

- Świetnie. Od jutra pan zaczyna. Do widzenia.

 

Nie zdążyłem nic powiedzieć, prezes szybko zniknął z drzwi mojego mieszkania, a ja zostałem z kopią umowy w reku. Stałem tak w drzwiach przez 10 minut nie dowierzając. W końcu na ustach pokazał mi się potężny banan i wykrzyknąłem z radością ooo w mordeeeeee!!!!!! haha!!!!. Sąsiedzi patrzyli jak na idiotę. Schowałem się szybko do mieszkania i do późnego wieczora siedziałem w fotelu kilka razy czytając umowę nie mogąc wciąż w to uwierzyć.

 

Cdn.

Odnośnik do komentarza

Rano wstawiłem się w siedzibie klubu. Przedstawiono mi oczekiwania na najbliższy sezon. W pierwszym sezonie mam zając miejsce w środkowej części tabeli. Przystałem na te oczekiwania choć po cichu liczę na coś więcej. Na transfery dostałem 825 tyś Euro zaś budżet płacowy wynosi 30 tyś EURO. Kolejnymi punktami mojego pierwszego dnia pracy było spotkanie ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami. Na pierwszy ogień postanowiłem zabrać się za sztab trenerski.

 

Sztab szkoleniowy za porozumieniem stron opuścili dwaj scouci Aleksander Janik oraz Grzegorz Wiezik.

Następny punkt to przegląd kadry.

 

Bramkarze:

 

Marian Kelemen 30 lat SŁOWACJA

Wojciech Kaczmarek 26 lat POLSKA

 

 

Dwóch solidnych bramkarzy. Na dziś numerem 1 będzie Kelemen , choć Kaczmarek dostanie swoją szanse w sparingach.

 

 

Obrońcy Prawi:

 

Tadeusz Socha 22 lata POLSKA

Krzysztof Wołczek 31 lat POLSKA

 

 

Rywalizacja Sochy i Wołczka na prawej stronie obrony. Sparingi wyłonią numer 1.

 

 

Obrońcy Lewi:

 

Mariusz Pawelec 24 lata POLSKA

 

 

Bieda na lewej obranie. Potrzebuje solidnego konkurenta dla Pawelca. nie będę żałował budżetu na wzmocnienie tej pozycji.

 

 

Obrońcy Środkowi:

 

Paweł Celeban 24 lata POLSKA

Jarosław Fojut 22 lata POLSKA

Amir Spahic 26 lat BOŚNIA

Antoni Łukasiewicz 26 lat POLSKA

 

 

Na środku obrony pierwsze skrzypce grac będą Celeban i Spahic. Numerem 3 na tej pozycji jest Łukasiewicz który może grac tez jako DPŚ.

 

 

Pomocnicy Środkowi:

 

Przemysław Kazimierczak 28 lat POLSKA

Dariusz Sztylka 32 lata POLSKA

Sebastian Mila 27 lat POLSKA

Krzysztof Ulatowski 29 lat POLSKA

Sebastian Dudek 30 lat POLSKA

 

 

W środku pomocy nie będzie mocnych na Kazimierczaka i Mile. Zmiennikiem Kazia będzie Sztylka , a Mili Dudek. Gdyby coś się stało jest jeszcze Ulatowski.

 

 

Pomocnicy Prawi:

 

Łukasz Madej 28 lat POLSKA

Marek Gancarczyk 27 lat POLSKA

 

 

Madej i Gancarczyk będą grali na zmianę w zależności od kondycji.

 

 

Pomocnicy Lewi:

 

Waldemar Sobota 23 lata POLSKA

 

 

Potrzebne wzmocnienie na lewym skrzydle.

 

 

Napastnicy:

 

Tomasz Szewczuk 28 lat POLSKA

Piotr Ćwielong 24 lata POLSKA

Vuk Sotirovic 27 lat SERBIA

Cristian Diaz 23 lata ARGENTYNA

Łukasz Gikiewicz 22 lata POLSKA

 

 

Cristian Diaz numer jeden. O pozycje drugiego napastnika powalczy reszta.

 

 

W kolejnym odcinku mecze sparingowe przed sezonem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...