Skocz do zawartości

Piłkarzyki - propozycja forumowej gry


Patrick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wprawdzie nie macie tutaj typowego działu z rozrywką, mimo to jednak chciałbym zaproponować Szanownemu forumowemu Gronu nową, iście związaną z futbolem i poniekąd chyba też z managerką zabawę na najbliższą rundę jesienną nowego sezonu 2011/12, a w przyszłości mam nadzieję, że może i na stałe. Wam, jako społeczności forumowej lubiącej managerkę i interesującej się wieloma ligami myślę, że ten projekt szczególnie może przypaść do gustu :) Dlatego też postanowiłem zwrócić się właśnie do Was.

 

W kilku słowach, o co w tym wszystkim chodzi? Gra może poniekąd przypominać właśnie takiego małego managera piłkarskiego.

 

# do gry potrzebowalibyśmy co najmniej 16 chętnych, jednak ze względu na wielkość forum liczyłbym nawet na 24 czy 32 zainteresowanych grą śmiałków :)

# następnie wybieramy wg rozlosowanej kolejności z podanych lig europejskich (ok 20/25) łącznie po 6 zawodników, którzy w swoich realnych, weekendowych rozgrywkach ligowych strzelając bramki dla swoich drużyn strzelać będą również dla Was (wybieramy pojedynczo po 1 nazwisku i tak 6 razy w kółko - każdy wybiera kogo chce z tym, że: w składzie może być maksymalnie 2 zawodników z jednej ligi i 1 z jednego klubu, jeden zawodnik może grać tylko u jednej osoby), tym samym każdy uczestnik zbuduje swoją drużynę

# ograniczenia związane z wyborem związane są z nie utożsamianiem się w 100% z jedną ligą czy klubem, bowiem w niektórych wypadkach konkretna liga pauzuje nawet w weekend i wtedy dana osoba miałaby nie mały problem z wystawieniem składu na dany mecz w przypadku posiadania dwóch lub więcej zawodników z tejże ligi w swoim składzie

# po skompletowaniu składów prowadzimy rozgrywki w grupach 4x4, 6x4 lub 8x4 (w zależności od ilości uczestników) mecz i rewanż, następnie faza pucharowa również mecz i rewanż, gramy oczywiście tylko w weekendy (1 weekend = 1 kolejka), tradycyjny system punktowania: zwycięstwo 3pkt, remis 1pkt, porażka 0pkt

# na każdy mecz co weekend wystawiamy 4 zawodników, w danym pojedynku wygrywa drużyna której wystawieni zawodnicy na konkretny mecz strzelą więcej bramek w swoich realnych rozgrywkach ligowych w dany weekend od wystawionych zawodników przeciwnika

# jeżeli ktoś nie wystawi składu na dany mecz, to obowiązuje skład z poprzedniej kolejki, jednak konsekwencje nie wystawienia składu na mecz z reguły karane są ujemnymi punktami

# w ciągu gry mamy do dyspozycji dwa okienka transferowe (w połowie fazy grupowej oraz przed fazą pucharową), gdzie możemy dokonywać dowolną ilość transferów (wymian zawodników 1 za 1) w naszych drużynach spowodowanych np. długotrwałą kontuzją danego zawodnika którego mamy w składzie czy niespełnieniem związanych z nim oczekiwań snajperskich

 

Proces kompletowania składów jest bardzo złożony i niekiedy potrzeba na niego nawet do miesiąca czasu. Jednak przy dobrej, wspólnej organizacji oraz nakreśleniu kilku zasad na pewno dałoby się ten czas sukcesywnie skrócić, a cała praca związana z tym jest naprawdę warta późniejszej zabawy na całą rundę danego sezonu czyli kilka dobrych miesięcy. W przypadku rundy jesiennej potencjalne prace organizacyjne trzeba byłoby rozpocząć wraz z początkiem sierpnia.

 

Mam nadzieję, że w miarę przejrzyście napisałem o zasadach. W razie czego proszę pytać o każdy szczegół lub proszę zajrzeć do ostatnio przeprowadzonej przeze mnie edycji na innym forum, aby spojrzeć z bliska co i jak - Piłkarzyki - wiosna 2011 (proszę absolutnie nie traktować tego jako reklamy, to forum i tak już ledwo zipie).

 

Tamto forum właśnie powoli umiera śmiercią naturalną, jednak nie chciałbym żeby równocześnie wraz z nim umarła ta świetna zabawa, która niesamowicie dodaje emocji przy weekendowych rozgrywkach ligowych w Europie prowadzonych w regularnym sezonie. Dlatego też chciałbym zapytać Was o zdanie czy bylibyście zainteresowani taką grą na Waszym forum i ewentualnie niebawem zaprosić do wspólnej zabawy.

 

Zdaję sobie również sprawę, że jestem dla Was postacią nową i anonimową, ale proszę nie mieć w związku z tym żadnych obaw o ewentualną organizację i sprawne przeprowadzenie całego tego przedsięwzięcia. Z resztą mam nadzieję, że do czasu zapoznania się przez Was z grą i ewentualnym jej zaakceptowaniem zdążę powolutku wkomponować swoją osobę w życie forum :)

Odnośnik do komentarza

Jakikolwiek odzew jest, także jest szansa na realizację pomysłu :) Potrzebowalibyśmy jednak zdecydowanie więcej chętnych osób do gry. Mamy jeszcze sporo czasu, bowiem obecnie sezon ogórkowy w pełni, tym samym jestem optymistą i sądzę, że znajdą się jeszcze zainteresowani. Proszę pytać w razie wszelkich niejasności związanych z grą, chętnie wszystko wyjaśnię.

 

Serdecznie zapraszam do gry, świetna zabawa gwarantowana, zaś wielkiego wysiłku w nią włożyć nie trzeba. Wystarczy jedynie zbudować drużynę, następnie wystawiać regularnie skład co tydzień na każdy mecz i emocjonować się wewnętrzną rywalizacją pomiędzy poszczególnymi drużynami ;)

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Czy przypadkiem nie będzie za trudno kompletować składy tak, aby się zawodnicy nie powtarzali? W ogóle jaka zasada, kto pierwszy ten lepszy, wylosowana kolejność wyboru, po dacie urodzenia? :P Rozumiem, że chodzi o to, żeby nie doprowadzić do chorej sytuacji, że mogą paść same remisy (np. gracze się między sobą umówią, że wystawią przeciw sobie taki sam skład).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...