Skocz do zawartości

Przebłysk geniuszu, a może łut szczęścia?


jojko

Rekomendowane odpowiedzi

Essex - wschodnia Anglia

 

- Ernesto! Ernesto! Chodź tutaj na chwilę!

- Tak, słucham?

- Powiedz mi Ernesto byłeś kiedyś we Włoszech?

- Tak byłem.

- I jak podobało ci się?

- Panie było cudownie, piękne krajobrazy, szczególnie Sycylia jest piękna! A czemu Pan tak pyta o te Włochy?

- A bo wiesz... Dostałem propozycje pracy w jednym z klubów i tak sobie rozmyślam czy ją zaakceptować.

- Jakiż to klub Panie?

- Wszystko w swoim czasie Ernesto. Idź teraz i przygotuj moje walizki, wyjeżdżamy jutro o 10 rano.

- Oczywiście!

 

Nazajutrz

 

- Ernesto pod moją nie obecność zaopiekuj się posiadłością.

- Tak panie! Życzę udanej podróży!

- Dziękuję!

- (Ernesto mówiąc w myślach)Może w końcu zakotwiczysz gdzieś na dłużej, a nie będziesz zmieniał klubów jak skarpetek.

 

Dwa dni później- Siedziba władz klubu.

 

- Bonjorno! Mi chiamo è Italiano, Mariano Italiano!

- O Bonjorno! Si può parlare Inglese!

- Gracie! Witam!

- Witam! Nazywam się Andrea. Przejdźmy do mojego gabinetu i omówmy szczegóły.

- Dobrze. Proszę przodem,

 

5 minut później

 

- Tak więc panie Mariano. Sytuacja przedstawia się następująco. Oferujemy panu 2-letni kontrakt na kwotę 14.000 funtów. Do tego może pan sobie dobrać współpracowników bądź pozostać przy obecnych w klubie. Kontrakt zacznie obowiązywać od 28 sierpnia 2010 roku. Zgadza się pan na powyższe warunki?

- Mogę przejrzeć papiery?

- Ależ oczywiście.

- Hmm... Drogi panie Andrea czy 14.000 to nie za mało jak na początek współpracy?

- Z przyczyn finansowych jak i tego iż jest pan mało doświadczonym szkoleniowcem nie jesteśmy w stanie zaoferować korzystniejszych warunków. Lecz możemy obiecać że po sezonie jeśli wyniki będą zadowalające podpiszemy nowy korzystniejszy kontrakt.

- No cóż nie będę sprawiał państwu kłopotów i przystanę na te warunki. Zresztą takiemu klubowi się nie odmawia. Ale mam jeden warunek. To ja chciałbym w dużej części odpowiadać za to jacy zawodnicy dołączą do klubu.

- Nie ma przeciwwskazań na pańska prośbę ale do pomocy przy transferach będzie pan korzystał z umiejętności do negocjacji tegoż pana.(Andrea wskazał na gentlemena stojącego obok, który przez całą rozmowę przyglądał sie mi z zaciekawieniem)

- Ależ oczywiście!

- Czyli wszystko uzgodnione. A więc proszę podpisać tu i tu i udamy się do ośrodka treningowego żeby mógł pan zapoznać się z zawodnikami.

- Gracie!

 

(Mariano rozmyśla w głowie) No kochasiu chyba się wpakowałeś w bagienko. Coś krzywo patrzył na ciebie ten pan o czterech oczach odpowiedzialny za transfery. Czyżby był nie chętny do mojej osoby i moich planów? No cóż pożyjemy zobaczymy.

 

A teraz qwiz! Jak myślicie gdzie zakotwiczył Mariano?

Odnośnik do komentarza

Centrum treningowe w Vinovo - godz. 15:00

 

( Słyszałem wiele złego na temat tegoż miejsca. Podobno duża wilgotnośc sprawia że mięśnie często odmawiają posłuszeństwa i doprowadza to do urazów. Pozostaje nam modlitwa do Bogów ażeby nas te nieszczęsne kontuzje omijały)

 

- Proszę wszystkich zawodnikow o podejście! Mam ważny komunikat!

 

( Ale sie gramolą. Z takimi leniami to cza ostro)

 

- Przedstawiam wam waszego nowego trenera! Mariano Italiano od dziś będzie się wami opiekował!

 

( No to tera Ja)

 

- Witam wszystkich! Tak jak prezes powiedział przed chwila od dziś jestem waszym nowym opiekunem. Moje oczekiwania wobec was to pełne zaangażowanie w wykonywany zawód, a także pozostawianie w każdym meczu serca na boisku. Barwy zobowiązują to będzie nasze motto! To tyle na dziś co chciałem wam przekazać o reszcie, czyli aspektach czysto sportowych porozmawiamy na czwartkowym treningu. Do zobaczenia!

 

( Cholera spodziewałem się churalnego Do- Zo-Ba-Cze-Nia! jak w przedszkolu. A tu tylko głupie uśmieszki)

 

- Dobrze panowie wracajcie do zajęć! Może przejdźmy teraz do samochodu, odwioze pana do hotelu.

 

- Dziękuje.

 

( No pora na chwile relaksu. Cza dziabnąć jaką sete na rozluźnienie, stresik był nie mały)

 

- Dzień dobry! Dzwonie z pokoju 303. Prosiłbym o uzupełnienie barku i małą czarną.

 

( No chłopie pora rozmyślać na temat naszych grajków. Mała czarna i coś mocniejszego na później i wena przyjdzie. Dobra pora obejżeć skład. Widze że kilka nowych twarzy jest. Luigi zdążył zaszaleć nim go wyje***)

 

Bramkarze:

 

Gianluigi Buffon

 

Marco Storari

 

Alex Manninger

 

Mario Kirev

 

Obrońcy:

 

Zdenek Grygera

 

Marco Motta

 

Fabio Grosso

 

Paolo De Ceglie

 

Andrea Barzagli

 

Leonardo Bonucci

 

Giorgio Chiellini

 

Hasan Salihamidzic

 

Roland Juhasz

 

Oscar Wendt

 

Pomocnicy:

 

Felipe Melo

 

Mommo Sissoko

 

Claudio Marchisio

 

Alberto Aquilani

 

Simone Pepe

 

Milos Krasic

 

Armand Traore

 

Jorge Martinez

 

Napastnicy:

 

Vincenzo Iaquinta

 

Alex Del Piero

 

Alessandro Matri

 

Fabio Quagliarella

 

Luca Toni

 

(No nieżle. Widze że Luigi chciał wzmocnić obronę i chwala mu za to. Może coś się uda z tego ułożyć, zalatuje mi tu fuszerką Beppe no ale zobaczymy.)

Odnośnik do komentarza

(Ahh piękny słoneczny dzień, pogoda sprzyja do potrenowania z piłką. Zaaplikuje chłopakom lekki trening z piłką dzięki temu dowiem się kto jaką technikę prezentuje)

 

Centrum treningowe w Vinovo - godz. 11:00

 

- Dobra, niech każdy sobie weźmie teraz po piłce i przez chwile ją pożągluje.

 

(A ja w tym czasie wraz z asystentem przygotuje tor przeszkód)

 

- Ok, chodźcie tu wszyscy. Podzielcie się na grupy. Salihamidzić i Grosso wy udajcie się z trenerem De Bellisem na siłownię.

 

Dwie godziny później - Parking opodal Centrum treningowego

 

- Trenerze, trenerze!

 

- Tak? Co się stało Francesco?

 

- Chciałem panu przypomnieć że jutro przed porannym treningiem odbędzie się konferencja prasowa.

 

- Pamiętam, ale dzięki za troskę. Jutro Ty poprowadzisz poranny trening, Ja natomiast będę chciał porozmawiać z naszymi kapitanami.

 

- Dobrze, do widzenia.

 

(Dobra pierwszy trening z głowy. Już krystalizuje mi się powoli w głowie system w jakim będziemy grali. Mam kilku naprawdę świetnie wyszkolonych zawodników i do tego w miarę szybkich, co może mi pomóc przy grze z kontry z lepszymi zespołami. Myślę że 4-4-2 będzie najodpowiedniejszą formacją pod moich grajków. Musze teraz tylko poprosić Beppe o znalezienie jakiegoś lewego pomocnika, bo tych za wielu nie mam, a Pepe mam zamiar wykorzystać na innej pozycji)

 

Nazajutrz - Centrum prasowe godz. 10:00

 

- Witam państwa, nazywam się Mariano Italiano i od dwóch dni jestem oficjalnie trenerem Juventusu Turyn. Proszę można zadawać pytania.

 

- Fabio Iago "La Gazzeta dello Sport" Jak pan się czuje jako nie doświadczony trener przejął pan tak wieka firmę jaką jest niewątpliwie Juventus?

 

- Jestem wręcz wniebowzięty, że prezes Agnelli postanowił mi powierzyć to stanowisko. Ni będę ukrywał że jestem fanem Juventusu od dziecka i mam jestem pewien że moja miłość do klubu będzie miała wymierne skutki i pokażemy wszystkim gdzie jest nasze miejsce.

 

- Pietro Leonardi "Leggo" Trener Del Neri zdążył przed swoją dymisją zakontraktować dwójkę graczy: Juhasza i Wendta. Czy nie stanowi dla pana to problemu i będzie pan korzystał z ich umiejętności?

 

- Ależ oczywiście że będę. Moim zdaniem trener del Neri dokonał dobrego wyboru zatrudniając tę dwójkę piłkarzy, Juhasz jest naprawdę silnym fizycznie obrońcą, który z miejsca może grać w pierwszym składzie. Natomiast Wendt jest ofensywnie usposobionym obrońcą, a ja lubię jak boczni obrońcy często włączają się do gry ofensywnej. Na pewno mam zamiar korzystać z tej dwójki, a żeby klub odnosił sukcesy potrzebna nam szeroka kadra.

 

- Ernesto Rizzoli " Sky Sport" Czy ma pan w planach zatrudnienie nowych zawodników, ponieważ jak wiemy sytuacja finansowa klubu pozostawia wiele do życzenia.

 

- Prezes Agnelli udostępnił mi pewne fundusze transferowe i jeżeli uznam że dany zawodnik przyda się w klubie to zamierzam z nich skorzystać. Mogę powiedzieć że razem z Beppe pracujemy nad pewnymi transakcjami ale nie będę zdradzał szczegółów, z czasem wszystkiego się dowiecie.

 

- Ricadro Schavia " Tuttosport" Poprzedni trenerzy często zmagali się z plagami kontuzji. Czy ma pan plan jak uniknąć powtórki z rozrywki?

 

- Jak wiemy kontuzje to problem dla trenera, ale nie jestem w stanie zapobiec tego typu urazom. Mam nadzieje że szczęście zacznie nam sprzyjać i wszyscy zawodnicy będą zdrowi przez cały sezonu, co może pomóc nam w walce na kilku frontach.

 

- Dziękujemy wszystkim za przybycie. Zapraszamy na kolejne konferencja, które na pewno będą mieć miejsce. Do wodzenia.

 

( Nareszcie koniec. Myślę że jakoś wybrnąłem)

 

30 minut póżniej - Centrum treningowe

 

- Witam Alex i Giggi. Chciałbym z wami porozmawiać. Jesteście ikonami klubu i kapitanami, wasza pomoc będzie nie zbędna w osiągnięciu postawionych nam wymagań. Chciałbym aby atmosfera w szatni była bardzo dobra, żeby każdy piłkarz nawet ten rezerwowy dawał z siebie wszystko dla tych barw. Chciałbym abyście byli moimi łącznikami z resztą składu. Zgadzacie się?

 

- Nie ma sprawy trenerze. Ja jak i Giggi zrobimy wszystko dla tego klubu.

 

- Dziękuję. Możecie dołączyć do reszty zawodników.

Odnośnik do komentarza

Pora podsumować dwa miesiące w wykonaniu Juve. Lipiec - Sierpień to czas transferów a także meczy towarzyskich. Popatrzmy co dokonała słynna Stara Dama w tym okresie.

Podsumowanie Lipca:

 

W tym miesiący rozegraliśmy tylko dwa spotkania. Pierw był sparing z Antwerpią wygrany 4:0 po dwóch bramkach Del Piero i Matriego. Następnie odbył się mój debiut na ławce trenerskiej, a mianowicie spotkanie w ramach eliminacjo do Ligii Europejskiej w którym to zmierzyliśmy sie z zespołem Sziroki Brijeg. Spotkanie zakończyło się naszym skromnym zwycięstwem 2:1 a bramki strzelali Melo i Krasić.

 

Jeżeli chodzi o transfery to zakontraktowaliśmy czterech nowych zawodników. Oto oni:

 

- Roland Juhasz (środkowy obrońca)Węgier - zakupiony z Anderlechtu za kwotę 1.5mln.

 

- Oscar Wendt (lewy obrońca)Szwed - zakupiony z FC Kopenhagi za kwotę 1mln.

 

- Morten Gamst Pedersen (lewy/środkowy pomocnik)Norweg - zakupiony z Blackburn Rovers za kwotę 7mln.

 

- Leandro Damiao (wysunięty napastnik) Brazylijczyk - wypożyczony z Internacionalu za kwotę 725tyś. z możliwością wykupu ustalona na 2.9mln.

 

Podsumowanie Sierpnia:

 

Sierpień upłynął pod znakiem meczy eliminacyjnych do Ligii Europejskiej. I tak w meczu rewanżowym z Sziroki Brijeg nasz zespół wygrał 2:0 po bramkach Matriego i Del Piero. Tym samym zagwarantowaliśmy sobie grę w następnej rundzie gdzie naszym przeciwnikiem było Maritimo Funchal. Pierwszy mecz wygraliśmy 3:0 a bramki strzelali Sissoko, Matri i Pepe. Mecz rewanżowy miał być tylko formalnością, i nią był gdyż wygraliśmy 6:0 po trzech golach Matriego, dwóch Aquilaniego i jednej Bonucciego. Tym samym wansowaliśmy do rozgrywek grupowych, gdzie trafiliśmy do grupy A z takimi zespołami jak Borussia Dortmund, Dniro Dniepropietrowsk i FC Basel. Między meczami z Maritimo rozegraliśmy jeszcze spotkanie kontrolne z drużyną Enna, które wygraliśmy 8:0, bramki strzelali Damiao trzy, Pepe dwie, Medunjanin, Quagliarella i Talarico sam. Zainaugurowaliśmy także rozgrywki ligowe meczem z Ceseną u siebie. Wygraliśmy 2:0 po dwóch bramkach Damiao.

 

W sierpniu postanowiłem pozbyć się kilku graczy i zakupić jeszcze jednego:

 

- Haris Medunjanin (pomocnik środkowy) Bośniak - zakupiony z Maccabi Tel-Awiw za 1.5mln.

 

- Hasan Salihamidzić (boczny obrońca/pomocnik) Bośniak - sprzedany do Paris Saint-Germain za 950tyś.

 

- Fabio Grosso (lewy obrońca) Włoch - wypożyczony do Panathinaikosu Ateny za 675tyś.

 

- Jorge Martinez (skrzydłowy) Urugwajczyk - wypożyczony do Sevilli za 1.4mln.

Odnośnik do komentarza

Rozgrywki ruszyły pełną parą. Mariano Italiano właśnie skończył miesiąc Wrzesień. Co osiągnął? Zobaczcie sami:

 

Podsumowanie Września:

 

Rozgrywki Serie A ruszyły, ale także na arenie międzynarodowej mamy walczyć o jak najlepszą lokatę.

 

Serie A - 12.09 - AS Bari 1:3 Juventus Turyn (68' Kutuzov - 27' Matri, 48' Damiao, 56' Aquilani) MoM: Aquilani 8.3

 

Liga Europejska - 16.09 - Juventus Turyn 3:1 Borussia Dortmund (1' Quagliarella, 43' Quagliarella, 45+2' Bonucci - 36' Grosskreutz) MoM: Quagliarella 9.1

 

Serie A - 19.09 - Juventus Turyn 2:0 Bologna (8' Bonucci, 20' kar. Marchisio) MoM: Bonucci 8.5

 

Serie A - 22.09 - Brescia Calcio 2:3 Juventus Turyn (72' sam. Chiellini, 87' Diamanti - 16' Damiao, 29' Bonucci, 63' Pedersen) MoM: Pedersen 8.0

 

Serie A - 25.09 - Juventus Turyn 2:0 Calcio Catania (25' Quagliarella, 35' Marchisio) MoM: Quagliarella 8.3

 

Liga Europejska - 30.09 - FC Basel 0:2 Juventus Turyn (8' Krasić, 18' Pepe) MoM: Pepe 8.0

 

A więc miesiąc bardzo udany. Zarówno w lidze jak i w LE jesteśmy nie pokonani i zajmujemy pierwsze miejsca. Jestem zadowolony z poczynań nowych zawodników, chociaż Juhasz jeszcze nie zaznał możliwości debiutu. Postanowiłem zmienić ustawienie i w tym miesiącu grałem 451 co jak na razie zdaje egzamin.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...