Skocz do zawartości

The Villans podbijają Europę !


Gość maarcino

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maarcino

Rozpoczynam nową karierę, ponieważ z poprzedniej nie miałem żadnej radości. Jakoś nie sprawia mi frajdy gra w polskiej lidze. Proszę o zamknięcie tamtego tematu. Startuję z nowym opkiem i mam nadzieję, że tym razem wytrwa on dłużej niż ten pierwszy. Długo zastanawiałem się nad wyborem ligi. Ostatecznie wybrałem angielską Premiership. Nad klubem myślałem jeszcze dłużej. Stworzyłem listę potencjalnych kandydatów na której znalazły się między innymi takie kluby jak Arsenal czy City. Zdecydowałem jednak że zacznę grać Aston Villa. Zespół z Birmingham posiada bardzo dobry skład i myślę, że mogę z nimi zdobyć wiele. Karierę opisywać będę w miesięcznych raportach.

 

Football Manager 2011

Wersja gry: 11.3

Baza danych: duża

Wybrane ligi: Anglia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Włochy (po dwie najwyższe)

 

Kadra zespołu:

 

Bramkarze:

Brad Guzan [25, USA, BR]

Brad Friedel [39, USA, BR]

 

Ta pozycja nie jest zbyt mocno obsadzona. Mam dwóch Amerykanów. Jeden ma słabe umiejętności jak na Premiership, drugi jest już graczem zaawansowanym wiekowo i nie zdoła rozegrać pełnego sezonu na stu procentach. Przydało by się wzmocnić tą pozycję młodym i utalentowanym golkiperem.

 

Prawi obrońcy:

Habib Beye [32, SEN, O P]

Kyle Walker [20, ENG, O PŚ]

Luke Young [30, ENG, O/WO P]

 

Tutaj mam trzech równych graczy i jeden z nich odejdzie z zespołu. Największe szanse na to ma Senegalczyk Beye, który jest najstarszy z tej trójki. Nie przywiduje wzmocnień na tą pozycję.

 

Lewi obrońcy:

Stephen Warnock [28, ENG, O L]

Ciaran Clark [20, IRL, O LŚ]

 

Pewnie miejsce w podstawowym składzie ma Anglik, który prezentuje bardzo dobre umiejętności. Młodszy o osiem lat Clark będzie musiał się zadowolić z gry w pucharze Ligi i Anglii. Wiąże z nim wielką przyszłość i za 3, 4 lata powinien być klasowym zawodnikiem.

 

Środkowi obrońcy:

Carlos Cuéllar [28, ESP, O PŚ]

Richard Dunne [30, IRL, OŚ]

James Collins [26, WAL, OŚ]

 

Wszyscy prezentują podobny poziom i czeka ich zacięta walka o podstawowy skład. Jednak trzech graczy na tą pozycję to trochę za mało. Przywiduję wzmocnić tą pozycję jakimś młodym graczem.

 

Prawi pomocnicy:

Marc Albrighton [20, ENG, P/OP P]

 

Młody Anglik nie sprosta moim oczekiwaniom. Koniecznie muszę kupić na tą konkretnego gracza na podstawowy skład. W innym przypadku z konieczności będzie musiał tu grać Ashley Young.

 

Lewi pomocnicy:

Ashley Young [24, ENG, OP PLŚ, N]

Stewart Downing [25, ENG, OP PL]

Robert Pirès [36, FRA, P/OP PLŚ]

 

Podstawowym zawodnikiem na tej pozycji zapewne będzie Young, ale jest taka opcje, że zostanie on przesunięty na prawą pomoc i w tej sytuacji szaleć po lewej stronie będzie Downing. Bardzo doświadczony Pirès nie ma najmniejszych szans na grę w podstawowym składzie.

 

Środkowi pomocnicy:

Stiliyan Petrov [30, BUL, DP, PŚ]

Jean II Makoun [27, CMR, DP, PŚ]

Michael Bradley [22, USA, DP, PŚ]

Nigel Reo-Coker [26, ENG, DP, PŚ]

Barry Bannan [20, SCO, P LŚ]

 

Mam tu czterech świetnych graczy, jednak w żadnym z nich nie widzę lidera zespołu. Chciałbym sprzedać jednego zawodnika, jednak jeszcze nie wiem którego. Ktoś z pary Petrov - Roe-Coker. Za kasę ze sprzedaży jednego z tych graczy kupię jakiegoś ofensywnego pomocnika, który byłby liderem naszego zespołu i odpowiadał za grę drużyny.

 

Napastnicy:

Gabby Agbonlahor [23, ENG, OP P, N]

Emile Heskey [32, ENG, N]

Darren Bent [26, ENG, N]

Nathan Delfouneso [19, ENG, N]

 

Miejsce w podstawowym składzie zaklepane ma Bent. O miano drugiego napastnika będą walczyć pozostali gracze. Największe szanse ma Agbonlahor.

Odnośnik do komentarza
Gość maarcino

LIPIEC 2010

 

Transfery:

 

Do klubu:

Anton Ferdinand [25, Anglia, OŚ] <-- Sunderland AFC (3.8 mln euro)

Grzegorz Sandomierski [20, Polska, BR] <-- Jagiellonia Białystok (1 mln euro)

Cani [28, Hiszpania, P/OP PLŚ] <-- Villarreal CF (4.5 mln euro)

Nacho Gonzalez [28, Urugwaj, P/OP Ś] <-- Valencia CF (700 tys euro)

 

Z klubu:

Stiliyan Petrov --> SSC Napoli (5.5 mln euro)

Habib Beye --> FC Koln (170 tys euro, wypożyczenie)

Brad Guzan --> Lokomotiw Moskwa (1.7 mln euro)

 

Spotkania:

 

Towarzyskie:

07.07.2010, Aston Villa - Cardiff City 0:1

11.07.2010, Aston Villa - AS Bari 1:1 (Delfouneso)

16.07.2010, Legia Warszawa - Aston Villa 2:0 (Bent x2)

20.07.2010, Aston Villa - Atletico Madryt 2:0 (Downing, Delfouneso)

25.07.2010, Aston Villa - Barnsley FC 3:1 (Forrester, Albrighton, Clark)

 

Od początku lipca ciężko trenowaliśmy do nadchodzącego sezonu. Wyniki w spotkaniach towarzyskich nie są może najlepsze, ale nasza gra może zadowalać. Graliśmy co najważniejsze ładnie dla oka. Sparingowe zmagania rozpoczęliśmy od najgorszego meczu w tym okresie. Przegraliśmy z drużyną z Chempionship Cardiff City 0:1. W kolejnym spotkaniu tez nam się nie powiodło. Zremisowaliśmy z drużyną z włoskiej Serii A AS Bari 1:1. Dopiero w trzecim podejściu udało nam się zwyciężyć. Wygraliśmy z Legią Warszawa 2:0. Zwycięstwo powinno być o wiele wyższe, jednak jestem zadowolony z gry moich piłkarzy. Dobrą dyspozycję potwierdziliśmy w kolejnym spotkaniu. Pokonaliśmy zdobywce Ligi Europejskiej Atletico Madryt 2:0. Zagraliśmy fantastycznie. Ostatni mecz towarzyski także wygraliśmy, ale nie był to już mecz z tak dobrym rywalem. W sierpniu czeka mnie jeszcze jedno spotkanie towarzyskie, a później start ligi!

Odnośnik do komentarza
Gość maarcino

Sierpień 2010

 

Transfery:

 

Do klubu:

Fernando Arce [30, Meksyk, P/OP PŚ] <-- Santos Laguana (1.2 mln euro)

 

Spotkania:

 

Towarzyskie:

02.08.2010, Beyern Monachium - Aston Villa 2:1 (Ferdinand)

 

Skończyliśmy okres przygotowawczy do sezonu. W ostatnim meczu towarzyskim przegraliśmy z mistrzem Niemiec Bayernem Monachium 1:2. Cele na ten sezon? Na boiskach ligowych zajęcie pozycji dającej awans do europejskich pucharów. W Lidze Europejskiej dotarcie przynajmniej do ćwierćfinału. Tak sam w Pucharze Ligi i Anglii, chodź w tych drugich rozgrywkach liczę na trochę więcej.

 

Premiership:

14.08.2010, 1/38, Aston Villa - Tottenham 0:2

22.08.2010, 2/38, Bolton - Aston Villa 0:2 (A. Young, Agbonlahor)

29.08.2010, 3/38, Aston Villa - West Ham United 2:1 (Agbonlahor, Delfouneso)

 

Mój debiut nie wypadł najlepiej. Przegraliśmy z Tottenhamem, mimo że już od 10. minuty graliśmy w przewadze. Nasza gra w tym spotkaniu nie wyglądała najlepiej. Kolejne spotkanie poszło już zgodnie z planem i pewnie wygraliśmy z Boltonem 2:0. W ostatnim spotkaniu w tym miesiącu szczęśliwie wygraliśmy z West Hamem 2:1. Pierwsza połowa nie układała nam się najlepiej. Straciliśmy bramkę i graliśmy piach. W drugiej części się trochę obudziliśmy i zdołaliśmy zdobyć dwie bramki dające zwycięstwo. Po trzech meczach mamy sześć punktów na koncie. Całkiem dobry start w lidze.

 

| 1.    |       | Blackburn Rovers        |       | 3     | 3     | 0     | 0     | 4     | 1     | +3    | 9     | 
| 2.    |       | Manchester United       |       | 3     | 2     | 1     | 0     | 7     | 0     | +7    | 7     |  
| 3.    |       | Chelsea Londyn          |       | 3     | 2     | 1     | 0     | 5     | 1     | +4    | 7     | 
| 4.    |       | Arsenal Londyn          |       | 3     | 2     | 1     | 0     | 4     | 2     | +2    | 7     | 
| 5.    |       | Tottenham Hotspur       |       | 3     | 2     | 0     | 1     | 4     | 1     | +3    | 6     | 
| 6.    |       | Aston Villa Birmingham  |       | 3     | 2     | 0     | 1     | 4     | 3     | +1    | 6     |  
| 7.    |       | Stoke City              |       | 3     | 2     | 0     | 1     | 4     | 4     | 0     | 6     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |       | Liverpool FC            |       | 2     | 0     | 0     | 2     | 1     | 4     | -3    | 0     |  
| 19.   |       | West Bromwich Albion    |       | 3     | 0     | 0     | 3     | 2     | 7     | -5    | 0     |  
| 20.   |       | Fulham Londyn           |       | 3     | 0     | 0     | 3     | 2     | 9     | -7    | 0     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Liga Europejska:

19.08.2010, 4 runda el. 1/2, Debreceni VSC - Aston Villa 0:3 (Agbonlahor, A. Young, Bent)

26.08.2010, 3 runda el. 2/2, Aston Villa - Debreceni VSC 2:0 (Agbonlahor, A. Young)

 

Nie mieliśmy najmniejszych problemów z pokonaniem Węgrów. Oba mecze wygraliśmy pewnie i w dwumeczu odnieśliśmy zwycięstwo 5:0. Tym samym awansowaliśmy do fazy grupowej tych rozgrywek. Zagramy w grupie F wraz z Steauą, Dnipro, Lille.

 

Carling Cup:

Odbyło się losowanie 3 rundy. Zagramy z Boltonem na ich stadionie.

 

Stan w pozostałych ligach:

Polska - Jagiellonia [+1]

Francja - AS Monaco [+1]

Hiszpania - Malaga [0]

Holandia - Sc Heerenveen [0]

Niemcy - Schalke 04 [0]

Portugalia - Benfica [0]

Włochy - Juventus [0]

Odnośnik do komentarza
Gość maarcino

WRZESIEŃ 2010

 

Spotkania:

 

Premiership:

11.09.2010, 4/38, Manchester United - Aston Villa 1:0

19.09.2010, 5/38, Aston Villa - Sunderland 3:3 (Bent x2, Arce)

25.09.2010, 6/38, Fulham - Aston Villa 1:1 (Bent)

 

W tym miesiącu rozegraliśmy tylko trzy ligowe spotkania. Nie zdołaliśmy wygrać żadnego z nich, dwa zremisowaliśmy i zdobyliśmy dwa punkty. Na początek przegraliśmy 0:1 z Manchesterem. Na domiar złego kontuzji nałapali się dwaj najlepsi moi gracze. Ashley Young i Gabby Agbonlahor nie wystąpili w tym miesiącu w żadnym spotkaniu. Drugi mecz szczęśliwie zremisowaliśmy 3:3. Ostatniego gola zdobyliśmy w doliczonym czasie gry. Ostatnie spotkanie także szczęśliwie zremisowaliśmy. Nasza gra w tym miesiącu nie wyglądała zbytnio dobrze. Może przyczyną tego była kontuzja Younga?

 

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 1.    |       | Tottenham Hotspur       |       | 6     | 5     | 0     | 1     | 10    | 1     | +9    | 15    | 
| 2.    |       | Chelsea Londyn          |       | 6     | 4     | 2     | 0     | 11    | 3     | +8    | 14    | 
| 3.    |       | Arsenal Londyn          |       | 6     | 4     | 1     | 1     | 8     | 5     | +3    | 13    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Sunderland AFC          |       | 6     | 1     | 5     | 0     | 7     | 4     | +3    | 8     | 
| 9.    |       | Aston Villa Birmingham  |       | 6     | 2     | 2     | 2     | 8     | 8     | 0     | 8     | 
| 10.   |       | Liverpool FC            |       | 6     | 2     | 2     | 2     | 6     | 6     | 0     | 8     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |       | Wigan Athletic          |       | 6     | 0     | 4     | 2     | 0     | 5     | -5    | 4     |  
| 19.   |       | Fulham Londyn           |       | 6     | 0     | 3     | 3     | 3     | 10    | -7    | 3     | 
| 20.   |       | West Bromwich Albion    |       | 6     | 0     | 1     | 5     | 6     | 13    | -7    | 1     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Liga Europejska:

16,09.2010, 1/6, Aston Villa - Dnipro 1:0 (Downing)

29.09.2010, 2/6, Lille - Aston Villa 2:2 (Downing, Dunne)

 

Na szczęście chociaż w tych rozgrywkach nie zawiedliśmy. Rozegraliśmy dwa spotkania w których zdobyliśmy cztery punkty. Pierwszy mecz pewnie wygraliśmy 1:0 z Dnipro. Zwycięstwo powinno być zdecydowanie wyższe. Drugie spotkanie zremisowaliśmy 2:2 z Francuskim Lille. Wynik ten uważam za sprawiedliwy. Mecz był bardzo wyrównany.

 

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 1.    |       | Aston Villa Birmingham  |       | 2     | 1     | 1     | 0     | 3     | 2     | +1    | 4     | 
| 2.    |       | LOSC Lille              |       | 2     | 1     | 1     | 0     | 4     | 2     | +2    | 4     | 
| 3.    |       | Dnipro Dniepropietrowsk |       | 2     | 1     | 0     | 1     | 4     | 1     | +3    | 3     | 
| 4.    |       | Steaua Bukareszt        |       | 2     | 0     | 0     | 2     | 0     | 6     | -6    | 0     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Carling Cup:

22.09.2010, 3 runda, Bolton - Aston Villa 4:1 (Delfouneso)

 

Przegrywamy i już w 3 rundzie odpadamy z rozgrywek. Zagraliśmy fatalnie i nie mieliśmy żadnych szans na zwycięstwo w tym spotkaniu.

 

Stan w pozostałych ligach:

Polska - Jagiellonia [+3]

Francja - Aj Auxerre [+1]

Hiszpania - Villarreal [0]

Holandia - Ajax [0]

Niemcy - Hoffenheim [+2]

Portugalia - Benfica [0]

Włochy - Inter [+1]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...