Skocz do zawartości

W cieniu katedry


Dżordż

Rekomendowane odpowiedzi

FM: 11.3

DB: Duża

Ligi (12/7): Anglia (Championship i wyższe), Francja, Hiszpania (Liga Adelante i wyższe), Holandia, Niemcy (Dritte Bundesliga i wyższe), Polska (I liga i wyższe), Włochy

Zmiany w DB: FM 2011 Gietz Winter Update + fake od Vetra odblokowujący kadrę Niemiec

Zasady: normalny, zwykły FM bez dodatków

 

Nie będę opowiadał niestworzonych historii. Objąłem posadę menedżera w niemieckim pierwszoligowcu. Zespół 1. FC Köln jest trzykrotnym mistrzem Bundesligi oraz czterokrotnym zdobywcą DFB Pokal. Na arenie międzynarodowej niemiecki zepsół rozegrał jeden finał - w roku 1986 w pucharze UEFA, przegrana w dwumeczu z Realem Madryt.

 

W Kolonii moją skromną osobę powitał prezes Wolfgang Overath, który podpisał ze mną umowę do połowy 2012 roku opiewającą na 11250 euro tygodniowo.

Budżet transferowy którym dysponuję wynosi 0.22M euro zaś budżet płacowy 0.425M euro tygodniowo (aktualnie zespół wydaje na płace 0.371M euro tygodniowo).

 

Kadra zespołu prezentuje się następująco:

 

7. miejsce - Fußball-Bundesliga

 

 

| Wyb | Inf | Nazwisko | Pozycja | Kraj | Wzrost | Waga | Wiek | Wartość |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Miro Varvodic | BR | CRO | 191 cm | 71 kg | 21 | £1.4mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Michael Rensing | BR | GER | 188 cm | 86 kg | 26 | £1mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Thomas Kessler | BR | GER | 195 cm | 92 kg | 24 | £1.3mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Daniel Schwabke | BR | GER | 192 cm | 75 kg | 20 | £240tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Kevin McKenna | LB, O (Ś), N | CAN | 190 cm | 85 kg | 30 | £1.6mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Wys | Carsten Cullmann | O (PŚ) | GER | 187 cm | 82 kg | 34 | £85tys. |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Miso Brecko | O (PL) | SVN | 178 cm | 68 kg | 26 | £1.6mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Ktz | Christopher Schorch | O (PŚ) | GER | 189 cm | 83 kg | 21 | £1.8mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Andrézinho | O (PL), WO (P) | BRA | 174 cm | 77 kg | 28 | £1.5mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Stephan Salger | O (L) | GER | 184 cm | 73 kg | 20 | £1.3mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Youssef Mohamad | O (Ś) | LIB | 182 cm | 77 kg | 29 | £2.6mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Tomoaki Makino | O (Ś) | JPN | 180 cm | 73 kg | 23 | £1.4mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Wys | Stefan Schwellenbach | O (Ś) | GER | 186 cm | 78 kg | 26 | £625tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Geromel | O (Ś) | BRA | 190 cm | 84 kg | 24 | £3mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Kevin Pezzoni | O (Ś), DP, P (Ś) | GER | 193 cm | 91 kg | 21 | £1.7mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Christian Eichner | O/WO (L) | GER | 183 cm | 76 kg | 27 | £2.2mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Fabrice Ehret | O/WO/P/OP (L) | FRA | 183 cm | 76 kg | 30 | £1.2mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Wys | Michael Niedrig | DP, P (Ś) | GER | 183 cm | 83 kg | 30 | £350tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Petit | DP, P (Ś) | POR | 175 cm | 68 kg | 33 | £825tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Mato Jajalo | DP, P (Ś) | CRO | 182 cm | 77 kg | 22 | £1.2mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Adam Matuszczyk | DP, P (Ś) | POL | 183 cm | 73 kg | 21 | £1.8mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Reinhold Yabo | P (Ś) | GER | 175 cm | 70 kg | 18 | £825tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Christian Clemens | P/OP (PŚ) | GER | 180 cm | 70 kg | 18 | £1mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Martin Lanig | P/OP (Ś) | GER | 190 cm | 78 kg | 25 | £2.1mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Taner Yalçin | P/OP (Ś) | GER | 184 cm | 77 kg | 20 | £2.7mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Slawomir Peszko | OP (P), N | POL | 174 cm | 67 kg | 25 | £1.3mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Wilfried Sanou | OP (PL), N | BFA | 165 cm | 64 kg | 26 | £1.1mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Sebastian Freis | OP (P), N | GER | 183 cm | 75 kg | 25 | £2.2mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Lukas Podolski | OP (L), N | GER | 180 cm | 81 kg | 25 | £7.75mln|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Ktz | Adil Chihi | OP (L), N | MAR | 183 cm | 78 kg | 22 | £1.2mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Manasseh Ishiaku | N | NGA | 184 cm | 82 kg | 27 | £1.3mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Int | Milivoje Novakovic | N | SVN | 192 cm | 85 kg | 31 | £2.5mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Alexandru Ionita | N | ROU | 185 cm | 80 kg | 20 | £2.6mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Biorąc pod uwagę, że przewiduję grę z wykorzystaniem skrzydłowych systemem 4-4-2 prognozowana XI przedstawia się następująco:

Rensing - Andrézinho, Geromel (Makino), Mohamad (Pezzoni), Eichner - Peszko, Petit (Matuszczyk/Jajalo), Yalçin (Lanig), Ehret - Novakovic, Podolski

 

Po okresie transferowym awizowana XI może ulec rzecz jasna zmianie.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2010:

 

W tym miesiącu Köln rozgrywało jedynie mecze sparingowo, spotkań tych było 5. Kolejnymi przeciwnikami Kozłów były:

 

02.07 1. FC Köln II D 7-0 Podolski 2, Novakovic 2, Mohamad, Ehret, Jajalo

14.07 Steaua Bukareszt W 3-3 Jurczanka 2, Ionita

16.07 Argeş Piteşti W 3-0 Kruse 2, Ionita

18.07 Petrolul Ploieşti W 5-0 Geromel, Jurczanka 2, Mohamad, Novakovic

25.07 Real Valladolid D 0-1

 

Już po strzelcach bramek wnikliwy czytelnik może zorientować się iż w zespole doszło do ruchów transferowych i tak do zespołu dołączyli następujący piłkarze:

Ivan Perisic (Club Brugge, 1.3M £)

Uładzimir Jurczanka (wolny transfer)

Robbie Kruse (Melbourne Victory, 0.12M £)

Pawał Niachajczyk (BATE Borysów, 1M £)

Šime Vrsaljko (Dinamo Zagrzeb, 3M £)

natomiast na RheinEnergie Stadion nie ujrzymy już:

Fabrica Ehreta (Young Boys Berno, 2.2M £)

 

Ciekawostki:

Największe transfery w lipcu:

Jefferson Farfán (Schalke -> Man City 16.25M £)

Fernandinho (Szachtar -> Man City 13M £)

Gastón Fernández (Estudiantes La Plata -> Newcastle 10.25M £)

Tomas Necid (CSKA Moskwa -> Newcastle United 8.75M £)

Tranquillo Barnetta (Leverkusen -> Liverpool 6.75M £)

 

Największe transfery w Niemczech:

Tranquillo Barnetta (Leverkusen -> Liverpool 6.75M £)

Alberto Lora (Gijón -> Bayern 4.7M £)

Ashkan Dejagah (Wolfsburg -> Bayern 4.6M £)

Isaac Vorsah (Hoffenheim -> Benfica 3.9M £)

William Kvist (FC Kopenhaga -> Bayern 3.7M £)

Šime Vrsaljko (Dinamo Zagrzeb -> Köln, 3M £)

Piotr Trochowski (Hamburg -> Stuttgart 2.8M £)

Ruben Yttergård Jenssen (Tromsø IL -> Werder 2.8M £)

 

Sierpień 2010:

W sierpniu zespół przeze mnie prowadzony rozpoczyna oba turnieje w których będzie w tym roku uczestniczył. Są to DFB Pokal oraz Bundesliga.

 

Na inaugurację sezonu Köln pojechało do Essen by zmierzyć się z miejscowym zespołem w I rundzie DFB Pokal. Wyjazd do zespołu z V ligi potraktowałem poważnie, to miał być test dla zespołu wzmocnionego ciekawymi zawodnikami którego zaliczenie miało im umożliwić walkę o kolejne fazy DFB Pokal który przynoszą pokaźny zastrzyk gotówki. Na boisko wybiegł więc skład:

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Eichner - Peszko (69 Freis), Matuszczyk, Yalçin (46 Perisic), Niachajczyk - Jurczanka, Novakovic (69 Kruse)

W zespole zabrakło naszego największego gwiazdora Lukasa Podolskiego, który musiał odcierpieć mecz zawieszenia za czerwoną kartkę z poprzedniego sezonu.

Mecz toczył się pod nasze dyktando. Jednak na pierwszy gol sezonu musieliśmy poczekać do 21 minuty kiedy to po faulu na Niachajczyku sam poszkodowany wykonał rzut wolny z boku pola karnego. Piękne dośrodkowanie strzałem głową zamknął Mohamad, piłkę odbitą przez bramkarza gospodarzy do bramki skierował Novakovic. Drugi i ostatni gol tego spotkania padł w 43 minucie Niachajczyk podał do Jurczanki a ten po ograniu obrońcy ustalił wynik spotkania.

15.08 PN - 1R - A - SW Essen - 2:0 Milivoje Novakovic 21, Uładzimir Jurczanka 43

strzały (celne): 26(7):2(1)

MotM: Niachajczyk

 

W kolejnej rundzie zagramy na własnym boisku z drugoligowym Unionem. Jedyną sensacją tej rundy była porażka Norymbergi z FSV Frankfurt 1:2.

 

Po udanym meczu pucharowym Köln czekała inauguracja Bundesligi. Premiera zapowiadała się ciężko, nie dość, że graliśmy poza własnym obiektem to los na naszego rywala wyznaczył Hoffenheim. Zespół o olbrzymim budżecie i potencjale wzmocniony przed sezonem m. in. Ryanem Babelem czy Andresem Guardado.

Na mecz w Sinsheim desygnowałem skład zbliżony do jedenastki z meczu pucharowego:

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Eichner (35 Schorch) - Peszko, Matuszczyk, Lanig (71 Clemens), Niachajczyk - Jurczanka (71 Novakovic), Podolski

Mecz rozpoczął się znakomicie. Już po 7 minutach Kozły prowadziły. Bramkę po podaniu Peszki zdobył świetnie dysponowany tego dnia Jurczaanka. Drugą bramkę po kwadransie dokłada Niachajczyk (akcja Vrsaljko z prawej dośrodkowanie przedłużone przez Poldiego a strzelec bramki na lewej stronie na raty radzi sobie z Beckiem). Dzięki temu przyjezdni mogli kontrolować wynik i groźnie kontratakować. Jedna z kontr zakończyła się dobiciem "Wieśniakiów". W 66 minucie padł gol po akcji białoruskiego duetu Niachajczyk popędził lewym skrzydłem, dośrodkował a wynik meczu ustaił pięknym szczupakiem Jurczanka. Dzięki temu Köln zostaje pierwszym liderem! Radość z tego mąci jedynie uraz Eichnera który nadwyrężył w tym meczu kostkę elimunując się z gry na około miesiąc.

21.08 BL - 1/34 - A - TSG Hoffenheim - 3:0 Uładzimir Jurczanka 7, 66, Pawał Niachajczyk 23

strzały (celne): 16(6):4(0)

MotM: Niachajczyk

 

Bundesliga zawitała na RheinEnergie Stadion w ciepłe, sobotnie popołudnie. Naszym rywalem był zespół z Hannoweru, dla którego mecz ten był pierwszym spotkanie obecnego sezonu.

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Salger - Peszko, Matuszczyk, Yalçin (73 Clemens), Niachajczyk (88 Freis) - Jurczanka (73 Novakovic), Podolski

Na swą pierwszą bramkę czekali do 19 minuty kiedy to Schlaudraff z rzutu rożnego idealnie dośrodkował na głowę Hagguiego. Tracimy pierwszą bramkę w sezonie, nakazuję grać chłopakom mocniejszym pressingiem. Przynosi to efekt już po 2 minutach. Niachajczyk rozgrywa ładną klepkę z Poldim który po strzale w długi rok zdobywa swą pierwszą bramkę w sezonie BL. Na przerwę schodzimy z nie zadowalającym mnie wynikiem 1:1. Rozkazałem zawodnikom śmielej atakować bramkę Hannoweru, przyniosło to efekt już w 8 minucie po przerwie. Niachajczyk z rzutu rożnego pięknie podał do Geromela jednak jego strzał obronił Miller, po dużym zamieszaniu piłkę do bramki wepchnął Peszkin. Kolejne minuty rozbiły zespół gości w 60 minucie bramkę zdobywa Podolski po wrzutce Salgera. A w 66 minucie na listę strzelców ponownie wpisuje się skrzydłowy Orłów Smudy, tym razem czyni to ogrywając Pogatetza i dobijając strzał Podolskiego. Sezon dla Köln zaczyna się bardzo obiecująco.

28.08 BL - 2/34 - H - Hannover 96 (12m-ce/0pkt)* - 4:1 Lukas Podolski 21, 60, Sławomir Peszko 53, 66

strzały (celne): 20(8):7(1)

MotM: Podolski

*nie grali pierwszego meczu

Ciekawostki:

Największe transfery w sierpniu:

Mariano (Fluminense -> Man City 11.75M £)

Landon Donovan (LA Galaxy -> Man United 10.25M £)

Marko Dević (Metalist Charków -> Zenit 7.75M £)

Mirel Rădoi (Al-Hilal -> Man City 7.75M £)

Tomáš Sivok (Besiktas -> Bayern 7.5M £)

Giulio Migliaccio (Palermo -> Liverpool 7.5M £)

 

Największe transfery w Niemczech:

Tomáš Sivok (Besiktas -> Bayern 7.5M £)

Ivo Iličević (Kaiserslautern -> Lokomotiw Moskwa 7M £)

Eyong Enoh (Ajax -> Kaiserslautern 2.3M £)

Leon de Kogel (Utrecht -> Bayern 2M £)

Ihar Szytau (BATE Borysów -> Werder 1.4M £)

 

Ligi:

ENG (3/38): Blackburn 9, Liverpool, Man United, West Ham, Tottenham, Chelsea, Arsenal, Stoke, Aston Villa, West Bromwich po 6

FRA (4/38): Sochaux 12, Lens, Nice, Monaco po 9, Paris SG, Nancy, Brest po 7

ESP (1/38): Osasuna, Real Madryt, Mallorca, Valencia, Atletico, Sevilla, Bilbao, Hercules, Barcelona po 3

NED (4/34): Ajax 8, Groningen, Twente, Alkmaar, Heracles, Nijmegen po 7

GER (2/34): Köln, Leverkusen, Bayern po 6, Freiburg 4, Dortmund, Hamburg, Schalke, St. Pauli, Eintracht, Stuttgart, Mainz, Wolfsburg po 3

POL (4/30): Bełchatów 12, Wisła 9, Widzew, Polonia W-wa, Jagiellonia, Cracovia, Śląsk po 7

ITA (1/38): Catania, Roma, Palermo, Inter, Lazio, Milan, Napoli po 3

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2010:

 

W 3-ciej kolejce czekał nas wyjazd do HSV. Mecz zapowiadałsię niezwykle interesująco. Chciałem by udany start w BL nie poszedł na marne.

 

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, McKenna (82 Pezzoni), Salger– Peszko (66 Kruse), Matuszczyk, Yalçin (66 Perisic), Niachajczyk - Jurczanka,Podolski

 

I jak się okazało mecz ułożył się bardzo dobrze dla nas.Już w 3-ciej minucie objęliśmy prowadzenie. Bramkę z linii pola karnego poindywidualnej akcji zdobywa niezawodny Podolski. Hamburg otrząsnął się dość szybko i w 12-stejminucie po błędzie Vrsaljko bramkę zdobywa Eljero Elia. W drugiej połowie inicjatywabyła po naszej stronie jednak nie potrafiliśmy tego długo wykorzystać.Zasłużone zwycięstwo dopiero w końcówce meczu przypieczętował Poldi (pięknymprostopadłym podanie przy tej bramce popisał się Kruse).

 

 

 

12.09 BL - 3/34 - A – HSV Hamburg (9m-ce/3pkt) - 2:1Lukas Podolski 3, 90

 

strzały (celne): 21(10):7(2)

 

MotM: Podolski

 

 

 

Po tygodniu mieliśmy na własnym stadionie rozegrać meczna szczycie z BVB.

 

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Salger (46 Schorch)– Peszko, Pezzoni, Yalçin (75 Perisic), Niachajczyk – Jurczanka (79 Novakovic),Podolski

 

Mecz z Dortmundem był dobrym widowiskiem, znówkontrolowaliśmy przebieg gry, ale długo zapowiadało się na to, że podzielimysię punktami w tym ‘’polskim’’ meczu. Pod koniec spotkania zaryzykowałem inakazałem grać chłopakom ultra ofensywnie. Ta taktyka opłaciła się. Na 5 minutprzed końcem Peszko pięknym strzałem zakończył przebojową akcję Niachajczyka. Aw doliczonym czasie gry przyjezdnych dobił Podolski wykorzystał dalekie wybiciepiłki przez Geromela. Klasyczny gol z kontry. Po tym meczu jestem coraz spokojniejszy,iż z taką grą wypełnimy minimalny cel na ten sezon a mianowicie zakończeniesezonu w górnej części tabeli.

 

 

 

19.09 BL - 4/34 - H – Borussia Dortmund (2m-ce/9pkt) - 2:0Sławomir Peszko 85, Lukas Podolski 94+

 

strzały (celne): 19(6):8(3)

 

MotM: Podolski

 

 

 

Kolejny mecz rozgrywamy już 2 dni po wiktorii nad BVB.Tym razem naszym przeciwnikiem jest słabo spisujący się beniaminek zKaiserslautern. Postanowiłem, że w tym meczu szanse na występ dostaną zawodnicy,którzy mało bądź wcale grali w tym sezonie. Wynikało to również ze zmęczeniapodstawowych zawodników.

 

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Makino, Salger (87 Peszko) –Clemens (64 Niachajczyk), Petit (64 Geromel), Lanig, Perisic – Novakovic,Podolski

 

Po bramce Podolskiego (po podaniu Laniga pięknie ograłRodneia) otwierającej wynik meczu myślałem, że zanotujemy 5-tą wygraną z rzędu.Jednak w 2-giej połowie na ziemię sprowadził mnie Erwin Hoffer wykorzystałkolejno: w 61 minucie podanie Nemeca a w 86 minucie piękny cross z lewej stronyautorstwa Leona Jessena. Mój zryw w końcówce nie powiódł się i poniosłempierwszą porażkę w kampanii, tym boleśniejszą, że w meczu z teoretycznie łatwymrywalem.

 

 

 

21.09 BL - 5/34 - H – FC Kaiserslautern (17m-ce/0pkt)* - 1:2Lukas Podolski 24

 

strzały (celne): 12(5):6(3)

 

MotM: Hoffer

 

* mecz zaległy

 

 

 

Tę porażkę planowałem sobie osłodzić we FryburguBryzgowijskim. Na plac gry desygnowałem najmocniejszą jedenastkę, jaką miałem:

 

Rensing – Vrsaljko (64 Schorch), Mohamad, Geromel, Andrézinho– Peszko (64 Perisic), Jajalo, Yalçin, Niachajczyk (81 Ionita) – Jurczanka,Podolski

 

Zespół gospodarzy był zdecydowanie najlepszym zespołem, zjakim przyszło mi grać do tej pory w BL. Wyszli przeciwko nam bardzozmotywowani. Bramkę w 25 minucie zdobyłJan Rosental kończąc piękną akcję duetu Papiss Cisseé - Maximilian Nicu. Doprzerwy nie graliśmy najlepiej musiałem zmobilizować chłopaków do lepszej gry,mieli grać dużo bardziej kreatywnie i odważnie. Wydawało się, że szybko zdołamywyrównać jednak w 49 minucie Fryburg prowadził już 2-0 podanie Antona Puciły nabramkę zamienił Nicu. Jednak mecz trwa 90 minut a kolejne 41 należało jużniepodzielnie do nas. Najpierw Jurczankadopada do piłki w polu karnym i zdobywa kontaktową bramkę, po kolejnych 8-miuminutach jest już remis! Podolski wykorzystuje podanie Andrézinho, drybluje wpolu karnym i strzela w krótki róg. Kolejny komplet punktów zapewnia nam akcjaduetu Poldi Jurczanka.

 

Köln wraca z dalekiej podróży inkasując szalenie ważne 3punkty.

 

 

 

 

 

25.09 BL - 6/34 - A – SC Freiburg (11m-ce/5pkt) - 3:2 UładzimirJurczanka 54, 80, Lukas Podolski 62

 

strzały (celne): 13(5):14(6)

 

MotM: Jurczanka

 

 

 

Kolejny mecz to zespół, którego przedstawiać nie trzeba –Bayern Monachium. Przed meczem marzyłem by w Kolonii pozostał, choć 1 punkt.

 

Rensing – Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Eichner – Peszko(64 Freis), Pezzoni, Yalçin (46 Clemens), Niachajczyk – Jurczanka, Podolski (90Novakovic)

 

Mecz ułożył się świetnie. Prowadzenie objęliśmy bardzoszybko. Podolski przeprowadził znakomity rajd. Nie będąc atakowanym przezżadnego z Bawarczyków oddał strzał na bramkę Butta a ten wypluł piłkę pod nogiJurczanki! Drugą bramkę zdobył Yalçin wykańczając szybko kontrę Jurczanki iPodolskiego. Po 3-ech minutach Bayern zdobył przepiękną bramkę. Franck Ribéryzerwał pajęczynkę w bramce Rensinga i wynik ponownie był sprawą otwartą. Jednak znakomity wynik udało się nam utrzymaćdo końca. Pomógł nam w tym Holger Badstuber, który w 64 minucie obejrzał 2-giżółty kartonik w tym spotkaniu.

 

Październik 2010:

 

02.10 BL - 7/34 - H – Bayern Monachium (3m-ce/14pkt) – 2:1Uładzimir Jurczanka 3, Taner Yalçin 28

 

strzały (celne): 18(8):9(2)

 

MotM: Jurczanka

 

 

 

Po przerwie na reprezentacje, z których nikt na szczęścienie wrócił w gipsie udaliśmy się do Mönchengladbach na mecz z ligowymoutsiderem.

 

Rensing – Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Eichner (79 Brecko)– Peszko, Pezzoni, Yalçin (79 Perisic), Niachajczyk – Jurczanka (69 Novakovic),Podolski

 

Mecz był niespodziewanie bardzo wyrównany swoje szansemiały oba zespoły jednak dobrze dysponowani byli bramkarze obu ekip. Kluczowaakcja meczu została rozegrana 21 minut przed końcem, kiedy prostopadłe podanieJurczanki dobrym strzałem zakończył Podolski.

 

 

 

17.10 BL - 8/34 - A – Borussia Mönchengladbach (18m-ce/3pkt)– 1:0 Lukas Podolski 69

 

strzały (celne): 12(6):11(4)

 

MotM: Podolski

 

 

 

Kolejnym meczem był pojedynek z Moguncją. Do składu pokontuzji powrócił Matuszczyk.

 

Rensing – Vrsaljko, Mohamad (88 McKenna), Geromel, Salger– Peszko, Matuszczyk, Yalçin (56 Perisic), Niachajczyk (39 Novakovic) –Jurczanka, Podolski

 

Bardzo długo szukaliśmy gola w tym meczu. W zwycięstwiemogły przeszkodzić nam dwa (po meczu okazało się, że niegroźne) urazy. W 39minucie do szpitala pojechał Niachajczyk a w 56 minucie dołączył do niego Yalçin.Będąc pozbawieni bardzo kreatywnego piłkarza, jakim jest Białorusin grało namsię bardzo ciężko. Bramkę zdobyliśmy dopiero w 96 minucie! Wtedy to Jurczankaznalazł wrzutką z rzutu rożnego zupełnie niepilnowanego Geromela, który pięknągłówką zapewnił nam kolejne 3 punkty.

 

 

 

23.10 BL- 9/34 - H – FSV Mainz 05 (10m-ce/10pkt) – 1:0 Geromel 96+

 

strzały (celne): 17(6):7(1)

 

MotM: Geromel

 

 

 

W tygodniu czekał nas mecz wPucharze Niemiec. Naszym przeciwnikiem był drugoligowy średniak – Union Berlin.Mecz był rozgrywany w Kolonii, dlatego też zdecydowałem się wystawić rzadziejgrających piłkarzy.

 

Rensing – Vrsaljko, Geromel (69Makino), Mohamad, Eichner – Jurczanka, Pezzoni, Yalçin (69 Yabo), Perisic (69Chichi) – Novakovic, Kruse

 

W pierwszej połowie moizawodnicy nie mogli znaleźć sposobu na bramkarza stołecznej drużyny. Bramkipadły dopiero po przerwie. W 51 i 57 minucie Jurczanka dwukrotnie zdobył bramkępo podaniach Novakovica. A w 67 minucie wykonywał on rzut rożny wtedy to poolbrzymim zamieszaniu piłkę do siatki skierował Mohamad.

 

 

 

23.10 PN– 2R - H – FC Union Berlin (2BL 8m-ce/13pkt) – 3:0 Uładzimir Jurczanka 51, 57,Youssef Mohamad 67

 

strzały (celne): 18(10):5(1)

 

MotM: Jurczanka

 

 

 

W kolejnej rundzie zagramy nawyjeździe z HSV.

 

 

 

Po awansie w pucharze mieliśmyzagrać kolejny mecz ligowy. Tym razem naszym przeciwnikiem był Eintracht. Namurawę Commerzbank Areny wybiegła następująca XI:

 

Rensing – Vrsaljko, Mohamad, Geromel,Eichner – Peszko (40 Freis), Matuszczyk, Yalçin (73 Perisic), Niachajczyk –Jurczanka (73 Novakovic), Podolski

 

Pierwsza połowa w naszymwykonaniu była dobra jednak nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na doświadczonego36-letniego Macedończyka Okę Nikołowa. W pierwszej części meczu Frankfurtnie zagroził naszej bramce żadnym celnym strzałem. W 40 minucie boisko zkontuzją musiał opuścić Peszkin. W drugiej połowie Eintracht grał dużo lepiej istrzelił nam dwie bramki. W 62 minucie Alexander Meier zaskoczył Rensingapotężną bombą zza pola karnego. Wynik meczu w 77 minucie ustalił Chris strzelającpiękną bramkę w okienko po tym jak nieumiejętnie próbowaliśmy wyprowadzić piłkęz własnej połowy.

 

 

 

31.10 BL – 10/34 – A – Eintracht Frankfurt (8m-ce/13pkt)– 0:2

 

strzały (celne): 17(8):14(6)

 

MotM: Russ

 

 

 

Ligi:

 

ENG (10/38): Man United 27, Arsenal 25, Chelsea21, Blackburn 20, Man City 17, Birmingham, West Ham po 16

 

FRA (12/38): Bordeaux 27, Monaco 23, Nancy 22,Sochaux 21, Nice 19, OM 18

 

ESP (9/38): Sevilla 24, Barcelona 20, RealMadryt 19, Villarreal, Atletico po 16, Racing Santander, Valencia, Bilbao po 15

 

NED (13/34): Ajax 26, Twente 22, Vitesse 21,Roda, Nijmegen, Groningen po 20

 

GER (10/34): Köln 24, Bayern 23, Dortmund 20,Wolfsburg, Leverkusen po 19, Schalke 17

 

POL (12/30): Bełchatów 24,Widzew 23, Wisła i Legia po 22, Korona 20, Śląsk i Górnik po 19

 

ITA (9/38): Milan 21, Napoli,Roma po 19, Inter, Fiorentina po 18, Palermo 15

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Listopad 2010:

 

06.11 - BL - 11/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia - widzów: 48891

FC Köln (1m/24p) - FC St. Pauli (10m/10p) 0:0

RC: / Marius Ebbers 42.

Rensing - Vrsaljko, Mohamad (84. McKenna), Geromel, Salger – Jurczanka, Matuszczyk, Yalçin (73. Peszko), Perisic (73. Kruse) - Novakovic, Podolski

strzały (celne): 15(7):5(2)

MotM: Mohamad

 

 

14.11 - BL - 12/34 - VELTINS-Arena, Gelsenkirchen - widzów: 57269

FC Schalke 04 (7m/17p) - FC Köln (2m/25p) 0:2

0:1 Lukas Podolski 45.

0:2 Taner Yalçin 49.

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Salger – Peszko (74. Freis), Matuszczyk, Yalçin (74. Pezzoni), Niachajczyk - Jurczanka (41. Novakovic), Podolski

strzały (celne): 4(1):12(5)

MotM: Vrsaljko

 

 

21.11 - BL - 13/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia - widzów: 50374

FC Köln (2m/28p) - Bayer Leverkusen (5m/23p) 2:2

1:0 Youssef Mohamad 16.

2:0 Lukas Podolski 20.

2:1 Stefan Kießling 34.

2:2 Stefan Kießling 93+.

Rensing - Vrsaljko (90+. Eichner), Mohamad, Geromel, Salger – Peszko, Matuszczyk, Yalçin (77. Perisic), Niachajczyk - Novakovic (77. Freis), Podolski

strzały (celne): 19(9):12(4)

MotM: Kießling

 

 

27.11 - BL - 14/34 - Mercedes-Benz-Arena, Stuttgart - widzów: 33595

VfB Stuttgart (14m/12p) - FC Köln(2m/29p) 1:1

0:1 Milivoje Novakovic 2.

1:1 Shinji Okazaki 20.

Rensing - Brecko (90. McKenna), Mohamad, Geromel, Salger (76. Eichner) – Peszko (76. Perisic), Matuszczyk, Yalçin, Niachajczyk - Novakovic, Podolski

strzały (celne): 16(5):14(5)

MotM: Niachajczyk

 

 

 

W Bundeslidze nie przegraliśmy żadnego z czterech spotkań. Jednak zanotowaliśmy aż trzy remisy, najbardziej szkoda tego z beniaminkiem z Hamburga. Grając całą drugą połowę w przewadze powinniśmy zdobyć bramkę na wagę wygranej. Szkoda, że tak się nie stało. W pozostałych meczach otwieraliśmy wynik ale rywale dali radę doprowadzić do remisu. Szczególnie zacięte były derby Renu z Aptekarzami, tam bramkę zabierającą nam zwycięstwo straciliśmy dopiero w 93 minucie. Ale w lidze idzie nam bardzo dobrze, na trzy kolejki przed końcem rundy jesiennej mamy 8 pkt przewagi nad 6-tym w tabeli Eintrachtem. Jeżeli dalej będziemy tak grać to szansa gry w europejskich pucharach będzie bardzo duża.

 

 

Ligi:

 

ENG (15/38): Arsenal [+3] Man United

FRA (16/38): Monaco [+4] Sochaux

ESP (13/38): Sevilla [+2] Real Madryt

NED (17/34): Ajax [+3] Groningen

GER (14/34): Bayern [+3] Köln

POL (16/30): Widzew [+1] Bełchatów

ITA (14/38): Milan [+2] Napoli

 

 

Transfery:

Emerse Faé (Nicea -> Lyon, 6M£)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2010:

 

04.12 - BL - 15/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia - widzów: 49795

FC Köln (2m/30p) - Werder Brema (17m/12p) 1:0

1:0 Lukas Podolski 59.

Rensing - Vrsaljko (84. Eichner), Mohamad, Geromel, Salger – Peszko, Matuszczyk, Yalçin (84. Pezzoni), Niachajczyk - Novakovic (71. Kruse), Podolski

strzały (celne): 19(9):4(1)

MotM: Podolski

 

 

11.12 - BL - 16/34 - Volkswagen-Arena, Wolfsburg - widzów: 29377

VfL Wolfsburg (3m/32p) - FC Köln (2m/33p) 1:4

1:0 Diego 1.

1:1 Lukas Podolski 30. karny

1:2 Lukas Podolski 44.

1:3 Lukas Podolski 55.

1:4 Lukas Podolski 89.

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Salger – Peszko (72. Freis), Matuszczyk, Yalçin (6. Perisic), Niachajczyk - Novakovic (72. Kruse), Podolski

strzały (celne): 11(8):19(7)

MotM: Podolski

 

 

18.12 - BL - 17/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia - widzów: 48448

FC Köln (2m/36p) - FC Nürnberg (16m/13p) 2:0

1:0 Lukas Podolski 28.

2:0 Youssef Mohamad 57.

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Salger – Peszko, Matuszczyk, Perisic (77. Lanig (81. kont.)), Niachajczyk (70. Novakovic) - Jurczanka, Podolski (70. Kruse)

strzały (celne): 21(17):3(1)

MotM: Mohamad

 

 

21.12 - PN - 3R - RheinEnergieStadion, Kolonia - widzów: 42432

FC Köln (BL, 2m/39p) - HSV Hamburg (BL, 7m/25p) 1:0

1:0 Milivoje Novakovic 77.

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Salger – Peszko, Matuszczyk (46. Jajalo), Perisic (83. Clemens), Niachajczyk (90. kont. Freis) - Novakovic, Podolski

strzały (celne): 15(5):7(4)

MotM: Vrsaljko

 

W grudniu odnieśliśmy komplet zwycięstw. 3 wygrane w Bundeslidze pozwoliły nam zakończyć rundę na znakomitym 2-gim miejscu, Bayern pokonuje nas jedynie bilansem bramkowym. Podolski jest w niesamowitej formie. W Wolfsburgu rozegrał chyba najlepsze spotkanie w swojej karierze. W kolejnej rundzie pucharu zagramy we Frankfurcie z Eintrachtem.

 

 

Komplet wyników trzeciej rundy Pucharu Niemiec:

Borussia Dortmund (BL) - Bayern Monachium (BL) 4:0

VfB Stuttgart (BL) - Bayer Leverkusen (BL) 2:0 d.

FC Köln (BL) - HSV Hamburg (BL) 1:0

TSG Hoffenheim (BL) - VfL Wolfsburg (BL) 0:1

Eintracht Frankfurt (BL) - SC Freiburg 2:1

Hertha Berlin (2.BL) - FC Kaiserslautern (BL) 3:3 d. k.: 11:10

Greuther Fürth (2.BL) - VfL Bochum (2.BL) 1:1 d. k.: 4:3

SC Paderborn (2. BL) - FC Schalke 04 (BL) 0:3

 

 

W meczach 1/4 finału zagrają:

Eintracht - Köln

Fürth - Wolfsburg

Hertha - Dortmund

Stuttgart - Schalke

 

Transfer:

Dmitrij Syczow (Lokomotiw Moskwa -> Rubin Kazań 8.25M£)

 

Niemieckie zespoły w pucharach:

Werder:

Celtic (P-O LM, 1-4 h i 0-0 a)

Dnipro (Gr LE 0-1 a i 2-2 h)

Getafe (Gr LE 2-1 h i 3-0 a)

Feyenoord (Gr LE 1-1 h i 1-2 a) 4 m-ce

 

Schalke:

Roma (Gr LM 2-1 a i 1-3 h)

Barcelona (Gr LM 1-2 h i 0-2 a)

Kopenhaga (Gr LM 3-0 a i 2-1 h) 2 m-ce

Chelsea (KO LM)

 

Bayern:

Spartak Moskwa (Gr LM 3-4 h i 2-0 a)

Real Madryt (Gr LM 0-2 a i 2-3 h)

Tottenham (Gr LM 1-2 h i 0-4 a) 4 m-ce

 

Stuttgart:

Torpedo Żodino (3QR LE 2-0 a i 2-0 h)

Hajduk Split (P-O LE 2-1 h i 3-1 a)

Metalist Charków (Gr LE 2-2 h i 0-1 a)

Sampdoria (Gr LE 1-1 a i 0-1 h)

PAOK Saloniki (Gr LE 1-0 a i 2-0 h) 3 m-ce

 

Dortmund:

Dundee United (P-O LE 3-0 h i 1-1 a)

Żylina (Gr LE 2-1 a i 5-0 h)

Atletico (Gr LE 1-0 h i 2-1 a)

Lille (Gr LE 1-1 a i 0-1 h) 1 m-ce

Celtic (1KO LE)

 

Leverkusen:

Gent (P-O LE 2-0 h i 2-1 a)

PSV (Gr LE 0-2 h i 1-1 a)

FC Timisoara (Gr LE 3-0 a i 2-0 h)

Lewski Sofia (Gr LE 2-0 h i 2-0 a) 2 m-ce

Panathinaikos (1KO LE)

 

Ligi:

ENG (21/38): Arsenal [+2] Man United

FRA (19/38): Sochaux [+1] Monaco

ESP (17/38): Sevilla, Barcelona [+2] Real Madryt

NED (20/38): Ajax [+2] AZ

GER (17/34): Bayern, Köln [+7] Wolfsburg

POL (17/30): Widzew [+2] Wisła

ITA (17/38): Milan [+2] Inter, Roma

 

Nagrody:

 

Piłkarz FIFA: Lionel Messi (ARG, Barcelona, 481p), Cristiano Ronaldo (POR, Real Madryt, 284p), Cesc Fabregas (ESP, Arsenal, 182p)

Złota piłka: Messi (23m, 12g, 8as, 8.20), Fabregas (26m, 7g, 10as, 7.88), Ronaldo (17m, 12g, 2as, 7.68)

Napstnik roku UEFA: Sergio Aguero (ARG, Atletico, 23m, 15g, 5as, 7.99), Dimitar Berbatow (BUL, Man United, 19m, 13g, 7as, 7.79), Wayne Rooney (ENG, Man United, 25m, 19g, 5as, 7.82)

Pomocnik roku UEFA: Messi, Fabregas, Ronaldo

Obrońca roku UEFA: Maicon (BRA, Inter, 24m, 1g, 4as, 7.80), Gerard Pique (ESP, Barcelona, 26m, 2as, 7.81), Daniel Alves (BRA, Barcelona, 20m, 2g, 5as, 7.59)

Bramkarz roku UEFA: Edwin van der Sar (NED, Man United, 25m, 19g, 7.27), Joe Hart (ENG, Man City, 27m, 19g, 7.17), Petr Cech (CZE, Chelsea, 20m, 18g, 7.30)

 

 

XI roku (4-2-3-1):

Iker Casillas (ESP, Real Madryt, 22m, 7.14) - Maicon, Pique, John Terry (ENG, Chelsea, 22m, 7.68), Ashley Cole (ENG, Chelsea, 24m, 7.52) - Fabregas, Xabi Alonso (ESP, Real Madryt, 17m, 1g, 7.72) - Messi, Javier Pastore (ARG, Palermo, 25m, 9g, 7.96), David Silva (ESP, Man City, 23m, 6g, 7.92) - Aguero

rezerwowi: Cech, Giorgio Chiellini (ITA, Juventus, 19m, 2g, 7.56), Ronaldo, Carlos Tevez (ARG, Man City, 26m, 16g, 7.64), Rooney, Gareth Bale (WAL, Tottenham, 25m, 9g, 7.47), Berbatow

 

Tabela Bundesligi po rundzie jesiennej:

 

Obrońcy tytułu - Bayern Monachium






| Poz   | Inf   | Zespół               	|   	| M 	| Z 	| R 	| P 	| ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |   	| Bayern Monachium     	|   	| 17    | 12    | 3 	| 2 	| 43    | 19    | +24   | 39    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |   	| FC Köln                  |   	| 17    | 12    | 3 	| 2 	| 31    | 13    | +18   | 39    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |   	| VfL Wolfsburg            |   	| 17    | 9 	| 5 	| 3 	| 27    | 14    | +13   | 32    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |   	| Borussia Dortmund        |   	| 17    | 9 	| 4 	| 4 	| 29    | 21    | +8    | 31    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |   	| Bayer Leverkusen     	|   	| 17    | 9 	| 4 	| 4 	| 28    | 21    | +7    | 31    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |   	| Eintracht Frankfurt      |   	| 17    | 8 	| 3 	| 6 	| 28    | 24    | +4    | 27    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |   	| HSV Hamburg              |   	| 17    | 7 	| 4 	| 6 	| 28    | 28    | 0 	| 25    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |   	| SC Freiburg              |   	| 17    | 7 	| 4 	| 6 	| 27    | 31    | -4    | 25    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |   	| FC Kaiserslautern        |   	| 17    | 6 	| 4 	| 7 	| 21    | 23    | -2    | 22    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |   	| TSG Hoffenheim       	|   	| 17    | 5 	| 5 	| 7 	| 20    | 23    | -3    | 20    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |   	| FC Schalke 04            |   	| 17    | 5 	| 5 	| 7 	| 15    | 18    | -3    | 20    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |   	| Borussia Mönchengladbach |   	| 17    | 5 	| 5 	| 7 	| 13    | 18    | -5    | 20    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |   	| FSV Mainz 05         	|   	| 17    | 6 	| 1 	| 10    | 21    | 25    | -4    | 19    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |   	| Hannover 96              |   	| 17    | 5 	| 3 	| 9 	| 18    | 29    | -11   | 18    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |   	| VfB Stuttgart            |   	| 17    | 3 	| 7 	| 7 	| 20    | 25    | -5    | 16    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |   	| FC Nürnberg              |   	| 17    | 2 	| 7 	| 8 	| 15    | 25    | -10   | 13    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   |   	| Werder Brema         	|   	| 17    | 3 	| 3 	| 11    | 14    | 27    | -13   | 12    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |   	| FC St. Pauli         	|   	| 17    | 2 	| 6 	| 9 	| 9 	| 23    | -14   | 12    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
|   	|   	|                          |   	|   	|   	|   	|   	|   	|   	|   	|   	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2011:

 

16.01 - BL - 18/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia - widzów: 49465

FC Köln (2m/39p) - TSG Hoffenheim (10m/20p) 4:1

1:0 Uładzimir Jurczanka 26.

2:0 Lukas Podolski 28.

3:0 Lukas Podolski 30.

3:1 Chinedu Obasi 59.

4:1 Lukas Podolski 63.

Rensing - Vrsaljko (58. McKenna), Mohamad, Geromel, Salger (46. Eichner) – Peszko, Matuszczyk, Perisic (75. Clemens), Niachajczyk - Jurczanka, Podolski

strzały (celne): 27(11):7(3)

MotM: Podolski

 

22.01 - BL - 19/34 - AWD-Arena, Hanower - widzów: 32540

Hannover 96 (15m/18p) - FC Köln (1m/42p) 0:2

0:1 Lukas Podolski 5.

0:2 Lukas Podolski 37.

Rensing - Vrsaljko (86. Pezzoni), Mohamad, Geromel, Eichner – Peszko, Matuszczyk, Yalçin (73. Perisic), Niachajczyk - Jurczanka (86. Novakovic), Podolski

strzały (celne): 13(4):16(5)

MotM: Podolski

 

26.01 - PN - QF - Commerzbank-Arena, Frankfurt nad Menem - widzów: 52300

Eintracht Frankfurt (BL, 6m/31p) - FC Köln (BL, 1m/45p) 3:1

0:1 Uładzimir Jurczanka 3.

1:1 Benjamin Köhler 40.

2:1 Alexander Meier 79.

3:1 Ioannis Amanatidis 82.

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Eichner (79. Brecko) – Peszko (79. Clemens), Matuszczyk, Perisic, Niachajczyk - Jurczanka, Podolski (84. Novakovic)

strzały (celne): 8(7):10(7)

MotM: Meier

 

30.01 - BL - 20/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia - widzów: 48465

FC Köln (1m/45p) - HSV Hamburg (7m/31p) 3:0

1:0 Uładzimir Jurczanka 71.

2:0 Uładzimir Jurczanka 75.

3:0 Geromel 85.

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Eichner (71. Brecko) – Peszko (71. Novakovic), Matuszczyk, Perisic (71. Pezzoni), Niachajczyk - Jurczanka, Podolski

strzały (celne): 16(5):6(4)

MotM: Jurczanka

Dzięki wspaniałej grze Podolskiego i Jurczanki wygrywamy kolejne 3 spotkania w lidze. Przedłużając passę zwycięstw do 6 spotkań a spotkań bez porażki do 10. Dzięki temu oddalamy się od wicelidera z Monachium na 7 punktów. Nad Eintrachtem, który jest 6-ty w tabeli mamy aż 16 punktów przewagi. Mam nadzieję, że ta zaliczka wystarczy nam do tego by zagrać w nowym sezonie w pucharach.

 

 

Komplet wyników spotkań ćwierćfinałowych Pucharu Niemiec:

VfB Stuttgart (BL) - FC Schalke 04 (BL) 4:1

Hertha Berlin (2.BL) - Borussia Dortmund (BL) 0:2 d.

Eintracht Frankfurt (BL) - FC Köln (BL) 3:1

Greuther Fürth (2.BL) - VfL Wolfsburg (BL) 2:4 d.

 

Pary półfinałowe:

Eintracht - Dortmund

Wolfsburg - Stuttgart

 

Największe transfery w styczniu:

Claudio Marchisio (Juventus ---> Man City £16M)

Eljero Elia (HSV ---> Sunderland £15.75M)

Romelu Lukaku (Anderlecht ---> Man City £13.25M)

Fábio Coentrão (Benfica ---> Man City £11.5M)

Dedé (Vasco ---> Spartak Moskwa £11M)

 

Największe transfery w niemczech:

Eljero Elia (HSV ---> Sunderland £15.75M)

Ivan Ergić (Bursaspor ---> HSV £2.9M)

Peter Pekarik (Wolfsburg ---> Sampdoria £2.6M)

Henning Hauger (Stabæk ---> Schalke £2.1M)

Omar Esparza (Chivas ---> Wolfsburg £2M)

Odnośnik do komentarza

Luty 2011:

 

06.02 - BL - 21/34 - Signal Iduna Park, Dortmund - widzów: 78713

Borussia Dortmund (4m/37p) - FC Köln (1m/48p) 1:0

1:0 Mario Götze 21.

Rensing - Vrsaljko, Mohamad (81. Lanig), Geromel, Eichner – Peszko, Matuszczyk (74. Pezzoni), Perisic, Niachajczyk - Jurczanka, Podolski (74. Novakovic)

strzały (celne): 9(2):11(4)

MotM: Götze

 

12.02 - BL - 22/34 - Fritz-Walter-Stadion, Kaiserslautern - widzów: 38296

FC Kaiserslautern (13m/23p) - FC Köln (1m/48p) 0:1

0:1 Lukas Podolski 10. z karnego

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Eichner – Peszko (75. Perisic), Matuszczyk (90. Pezzoni), Jajalo, Niachajczyk - Jurczanka (75. Ionita), Podolski

strzały (celne): 5(0):10(5)

MotM: Vrsaljko

RC: Bugera 57.

 

19.02 - BL - 23/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia - widzów: 48686

FC Köln (1m/51p) - SC Freiburg (7m/33p) 6:1

1:0 Lukas Podolski 2.

2:0 Pawał Niachajczyk 6.

3:0 Pawał Niachajczyk 19.

4:0 Pawał Niachajczyk 33.

5:0 Lukas Podolski 40.

6:0 Lukas Podolski 57.

6:1 Jan Rosenthal 76.

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Salger – Niachajczyk, Matuszczyk, Yalçin (46. Peszko), Perisic - Jurczanka (55. Eichner), Podolski

strzały (celne): 13(7):11(5)

MotM: Podolski

RC: Vrsaljko 54.

 

26.02 - BL - 24/34 - Allianz-Arena, Monachium - widzów: 66788

Bayern Monachium (2m/47p) - FC Köln (1m/54p) 2:0

1:0 Michael Rensing 53. samobójczy

2:0 Franck Ribéry 78.

Rensing - Brecko, Mohamad, Geromel, Salger (68. Eichner) - Peszko (68. Yalçin), Matuszczyk, Perisic, Niachajczyk - Jurczanka (68. Kruse), Podolski

strzały (Celne): 18(8):10(0)

MotM: Rensing

 

Miesiąc bez wskazania cieszą wygrane z niżej notowanymi rywalami z Fryburga i Kaiserslautern. Smucą zaś porażki z bezpośrednimi rywalami do zaszczytów w Bundeslidze. Jednak nie mamy prawa narzekać, szansa na jakieś punkty o ile była to tylko z BVB. Na tle Bayernu wyglądaliśmy słabo, nie oddaliśmy żadnego celnego strzału w meczu a Rensing został graczem tygodnia. To najlepiej oddaje fakt, że wynik w Monachium mógł być dla nas o wiele gorszy. Po 24-ech kolejkach mamy przewagę 4 oczek nad Monachijczykami, 8 nad 4-tym Leverkusen i 14 nad 6-tym Eintrachtem.

 

 

 

Transfery lutego:

Denys Harmasz (Dynamo Kijów ---> Zenit £4.1M)

Khaled Souissi (Club Africain ---> Al-Wahda (ZEA) £4.1M)

Aleksandar Lazevski (Partizan Belgrad ---> Rosenborg £2.6M)

Rodolph Austin (Brann Bergen ---> Terek £2.5M)

Momo (Betis ---> Spartak £2.1M)

 

 

 

Ligi:


ENG (28/38): Man United [+8] Arsenal
FRA (25/38): Monaco 	[+1] Sochaux
ESP (25/38): Barcelona  [+1] Real Madryt
NED (26/34): Ajax   	[+1] Twente, Alkmaar
GER (24/34): Köln   	[+4] Bayern
POL (18/30): Widzew 	[+2] Wisła
ITA (27/38): Napoli 	[+1] Roma 

Odnośnik do komentarza

Marzec 2011:

 

06.03 - BL - 25/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia - widzów: 50374

FC Köln (1m/54p) - Borussia Mönchengladbach (15m/23p) 2:0

1:0 Ivan Perisic 2.

2:0 Ivan Perisic 45.

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Salger – Niachajczyk (74. Freis), Matuszczyk, Yalçin (46. Clemens), Perisic - Jurczanka (74. Novakovic), Podolski

strzały (celne): 18(11):9(2)

MotM: Perisic

RC: Mike Hanke 92+.

 

12.03 - BL - 26/34 - Bruchwegstadion, Moguncja - Widzów: 16469

FSV Mainz 05 (14m/26p) - FC Köln (1m/57p) 1:0

1:0 Malik Fathi 69

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Salger (46. Eichner) – Peszko (72. Freis), Matuszczyk, Yalçin, Perisic - Jurczanka, Podolski (50. Novakovic)

strzały (celne): 13(5):13(6)

MotM: Schürrle

 

20.03 - BL - 27/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia - widzów: 50374

FC Köln (1m/57p) - Eintracht Frankfurt (6m/43p) 3:2

0:1 Martin Fenin 25.

1:1 Uładzimir Jurczanka 32.

2:1 Milivoje Novakovic 47+.

2:2 Theofanis Gekas 48.

3:2 Uładzimir Jurczanka 88.

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Salger – Peszko, Matuszczyk (27. Pezzoni), Yalçin (55. Freis), Perisic - Jurczanka, Novakovic

strzały (celne): 18(9):11(8)

MotM: Jurczanka

 

Wreszcie udało się pokonać Frankfurt. Szkoda porażki w Moguncji. Po 27. kolejkach mamy przewagę 3 oczek nad wiceliderem z Monachium, 13 oczek nad 4-tym Wolfsburgiem i 17 nad 6-tym Eintrachtem. Do zapewnienia sobie gry w europejskich pucharach brakue zaledwie kilku punktów. Szkoda, że po meczu z Eintrachtem Matuszczyk nie zagra do końca sezonu (3 miesiące przerwy, zerwane ścięgno podkolanowe). Dodatkowo po treningu na miesiąc wypada Mohamad (złamane żebra).

Półfinały DFB-Pokal:

Eintracht Frankfurt (BL) - Borussia Dortmunda (BL) 3:7

VfL Wolfsburg (BL) - VfB Stuttgart (BL) 1:2

Finał zostanie rozegrany w Berlinie 21 maja.

 

Niemieckie zespoły grające w pucharach europejskich:

 

FC Schalke 04 (LM):

KO Chelsea 2-3 h i 0-4 a

 

Bayer Leverkusen (LE):

KO1 Panathinaikos 0-0 h i 0-1 a

 

Borussia Dortmund (LE):

KO1 Celtic 0-2 a i 2-2 h

 

Ligi:

ENG (30/38): Man United [+8] Arsenal
FRA (28/38): Lille      [+1] Sochaux, Bordeaux
ESP (29/38): Barcelona  [+4] Real Madryt
NED (30/34): Twente     [+1] Ajax
GER (27/34): Köln       [+3] Bayern
POL (21/30): Widzew     [+3] Wisła
ITA (30/38): Napoli     [+1] Roma

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2011:

 

02.04 - BL - 28/34 - Millerntor-Stadion, Hamburg - Widzów: 20798

FC St. Pauli (18m/19p) - FC Köln (1m/60p) 0:1

0:1 Geromel 60

Rensing - Vrsaljko, McKenna, Geromel, Salger – Peszko, Jajalo, Yalçin (13. Pezzoni), Perisic - Jurczanka, Podolski (76. Kruse)

strzały (celne): 5(3):16(5)

MotM: Geromel

 

09.04 - BL - 29/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia - widzów: 50374

FC Köln (1m/63p) - FC Schalke 04 (10m/34p) 3:0

1:0 Lukas Podolski 42.

2:0 Geromel 58.

3:0 Lukas Podolski 75. z karnego

Rensing - Vrsaljko, McKenna (79. Makino), Geromel, Salger – Jurczanka, Jajalo, Yalçin (79. Pezzoni), Perisic - Novakovic (73. Ionita), Podolski

strzały (celne): 19(8):0(0)

MotM: Geromel

RC: Anthony Annan 31.

 

17.04 - BL - 30/34 - BayArena, Leverkusen - Widzów: 30210

Bayer Leverkusen (5m/49p) - FC Köln (1m/66p) 3:2

0:1 Pawał Niachajczyk 15.

1:1 Nicolai Jørgensen 41.

2:1 Stefan Kießling 51.

2:2 Lukas Podolski 64. z karnego

3:2 Sami Hyypiä 77.

Rensing - Vrsaljko, McKenna, Geromel (81. Makino), Salger - Niachajczyk, Jajalo, Yalçin (72. Clemens), Perisic - Jurczanka (23. Novakovic), Podolski

Strzały (celne): 11(7):10(6)

MotM: Niachajczyk

 

23.04 - BL - 31/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia - widzów: 47494

FC Köln (2m/66p) - VfB Stuttgart (10m/37p) 3:2

1:0 Lukas Podolski 9.

2:0 Uładzimir Jurczanka 22.

2:1 Serdar Tasçi 26.

2:2 Tamas Hajnal 73.

3:2 Lukas Podolski 93+.

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Geromel, Salger - Niachajczyk, Jajalo, Yalçin, Perisic (74. Peszko) - Jurczanka (74. Novakovic), Podolski

Strzały (celne): 15(11):12(4)

MotM: Podolski

 

30.04 - BL - 32/34 - Weserstadion, Brema - Widzów: 29897

Werder Brema (15m/28p) - FC Köln (1m/69p) 1:3

0:1 Lukas Podolski 5.

0:2 Uładzimir Jurczanka 20.

1:2 Marko Marin 36.

1:3 Lukas Podolski 97+. z karnego

Rensing - Vrsaljko (32. Brecko), Mohamad, Geromel, Salger - Niachajczyk (66. Peszko), Jajalo, Yalçin, Perisic - Jurczanka, Podolski

Strzały (celne): 6(5):17(6)

MotM: Wesley 50., Torsten Frings 95+.

 

W tym miesiącu poszło nam znakomicie głównie dzięki fenomenalnej grze Podolskiego. Zdobywając 7 bramek w znacznym stopniu przyczynił się do triumfu Kolonii w 4 z 5 meczy ligowych w tym miesiącu. Po świetnej grze zapewniliśmy sobie udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Na 2 kolejki przed końcem sezonu mamy 2 punkty przewagi nad Bayernem, mając jednak gorszy bilans bramkowy do tytułu potrzebować będziemy 2 zwycięstw. W maju zagramy z Wolfsburgiem u siebie i w Norymberdze. Bayern natomiast zagra u siebie ze Stuttgartem i w Bremie.

 

 

Ligi:

ENG (35/38): Man United [+9] Arsenal
FRA (33/38): Nancy      [+1] Lille
ESP (34/38): Barcelona  [+9] Real Madryt
NED (34/34): Ajax       [ 0] Twente
GER (32/34): Köln       [+2] Bayern
POL (26/30): Widzew     [+4] Legia
ITA (35/38): Napoli     [+6] Inter, Roma, Lazio

Odnośnik do komentarza

Maj 2011:

 

07.05 - BL - 33/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia - widzów: 49266

FC Köln (1m/72p) - VfL Wolfsburg (4m/56p) 2:1

0:1 Patrick Helmes 34.

1:1 Lukas Podolski 41.

2:1 Lukas Podolski 60.

Rensing - Brecko, Mohamad, Geromel, Eichner (79. McKenna) – Jurczanka, Jajalo, Yalçin (46. Clemens), Perisic - Novakovic, Podolski

strzały (celne): 9(4):9(6)

MotM: Podolski

 

14.05 - BL - 34/34 - easyCredit-Stadion, Norymberga - Widzów: 45108

FC Nürnberg (17m/28p) - FC Köln (1m/75p) 0:2

0:1 Christian Clemens 36.

0:2 Lukas Podolski 48. z karnego

Rensing - Brecko, Mohamad, Geromel, Salger - Clemens (46. Peszko), Pezzoni, Yalçin, Niachajczyk (46. Perisic) - Jurczanka (67. Novakovic), Podolski

strzały (celne): 12(7):23(6)

MotM: Clemens

 

Po zwycięstwie nad Wolfsburgiem zdobyliśmy 4-te w historii Kolonii mistrzostwo Bundesligi. Bayern w tej kolejce tylko zremisował ze Stuttgartem 2:2. W przyszłym sezonie będzie nam bardzo ciężko obronić mistrzostwo ponieważ będziemy musieli grać zarówno w lidze jak i w LM. Jeżeli mamy temu podołać musimy bezwzględnie wzmocnić zespół.

 

Ligi:

ENG (38/38): Man United [+12] Arsenal	LM Man United, Arsenal, Chelsea	kLM Man City	LE Blackburn, Everton (P), Aston Villa (PL) Sp WBA, Blackpool, Sunderland
ENG2(46/46): Burnley    [+ 9] Reading	Aw Burnley, Reading, QPR (po play-offach)						    Sp Watford, Middlesbrough, Scunthorpe
FRA (38/38): Lille      [+ 5] PSG	LM Lille, PSG			kLM Bordeaux	LE Nancy, Sochaux, Marsylia (P)		    Sp Nancy, Rennes, Brest
ESP (38/38): Barcelona  [+12] Real M.	LM Barca (P), Real M, Sevilla	kLM Atletico	LE Bilbao, Villarreal, Levante (fP)	    Sp Zaragoza, Espanyol, Hercules
NED (34/34): Ajax	[  0] Twente	LM Ajax				kLM Twente	LE Alkmaar, Groningen, Vitesse (P)	    Sp NAC Breda
GER (34/34): Köln	[+ 7] Bayern	LM Köln, Bayern			kLM Borussia (P)LE Wolfsburg, Leverkusen, Stuttgart (fP)    Sp St. Pauli, Nürnberg, Mönchengladbach (po barażu)
GER2(34/34): Hertha	[+ 9] Augsburg	Aw Hertha, Augsburg, Fürth (po barażu)							    Sp Osnabrück, Ingolstadt
GER3(38/38): Jena	[+ 1] HeidenheimAw Jena, Heidenheim									    Sp Bayern(Am), Babelsberg, Saarbrücken
POL (30/30): Widzew	[+ 5] Legia					kLM Widzew	LE Legia (P), Wisła, Śląsk		    Sp Arka, Polonia B.
POL2(34/34): Piast	[+ 5] Podb. B-B.Aw Piast, Podbeskidzie									    Sp Polkowice, GKS Katowice, Kolejarz, Flota
ITA (38/38): Napoli	[+ 7] Roma	LM Napoli, Roma (P), Inter	kLM Lazio	LE Fiorentina, Palermo, Milan		    Sp Chievo, Bari, Bologna

 

Finał LM: Man United - Real Madryt 1:0

Finał LE: Man City - CSKA Moskwa 2:1 d.

 

Tabela Bundesligi:
Poz     Inf    Zespół                           M      Z      R      P      ZdG    StG    R.B.   Pkt    

 1.     PM     FC Köln                          34     25      3      6     68     28     +40    78  
 2.     PM     Bayern Monachium                 34     21      8      5     75     34     +41    71    
 3.     PM     Borussia Dortmund                34     20      7      7     60     36     +24    67    
 4.     PE     VfL Wolfsburg                    34     16      8     10     48     39     + 9    56    
 5.     PE     Bayer Leverkusen                 34     15      9     10     50     40     +10    54    
 6.            HSV Hamburg                      34     15      9     10     53     45     + 8    54    
 7.            Eintracht Frankfurt              34     14      9     11     47     44     + 3    51    
 8.            FC Kaiserslautern                34     12     10     12     40     42     - 2    46     
 9.            SC Freiburg                      34     13      7     14     48     61     -13    46    
10.            FSV Mainz 05                     34     12      7     15     43     45     - 2    43    
11.     PE     VfB Stuttgart                    34      9     15     10     44     45     - 1    42    
12.            FC Schalke 04                    34      9     14     11     37     39     - 2    41    
13.            TSG Hoffenheim                   34      9     12     13     38     47     - 9    39    
14.            Hannover 96                      34     10      8     16     40     53     -13    38    
15.            Werder Brema                     34      8     10     16     41     55     -14    34    
16.     S      Borussia Mönchengladbach         34      7      8     19     20     40     -20    29    
17.     S      FC Nürnberg                      34      6     10     18     26     48     -22    28    
18.     S      FC St. Pauli                     34      4      8     22     17     54     -37    20

Strzelcy:
35 - Lukas Podolski	FC Köln
24 - Stefan Kießling	Bayer Leverkusen
17 - Klaas-Jan HuntelaarFC Schalke 04
16 - Mario Gómez	Bayern Monachium
  - Theofanis Gekas	Eintracht Frankfurt
  - Ivica Olic		Bayern Monachium
  - Mladen Petric	HSV Hamburg
14 - Lucas Barrios	Borussia Dortmund
12 - Grafite		VfL Wolfsburg
  - Uładzimir JurczankaFC Köln
  - Mario Mandzukic	VfL Wolfsburg
  - Ciprian Marica	VfB Stuttgart

Asystenci:
17 - Ze Roberto		HSV Hamburg
16 - Nuri Sahin		Borussia Dortmund
13 - Maximilian Nicu	SC Freiburg
11 - Thomas Müller	Bayern Monachium
  - Alexander Meier	Eintracht Frankfurt
10 - Pawał Niachajczyk	FC Köln
  - Marcell Jansen	HSV Hamburg
  - Julian Schuster	SC Freiburg
9 - Claudio Pizarro	Werder Brema
  - Lukas Podolski	FC Köln

Najlepsi:
7.86 Lukas Podolski	FC Köln
7.52 Pawał Niachajczyk	FC Köln
7.38 Nuri Sahin		Borussia Dortmund
7.32 Uładzimir JurczankaFC Köln
7.30 Mario Gómez	Bayern Monachium
    Arturo Vidal	Bayer Leverkusen
7.29 Ze Roberto		HSV Hamburg
7.28 Stefan Kießling	Bayer Leverkusen
7.26 Franck Ribery	Bayern Monachium
7.24 Diego Contento	Bayern Monachium

Bramkarz roku:	Michael Rensing	   (FC Köln, 34m, 28g. 7.05)
	Roman Weidenfeller (Borussia Dortmund, 34m, 36g, 6.97)
	Diego Benaglio	   (VfL Wolfsburg, 32m, 35g, 6.90)
Obrońca roku:	Philipp Lahm	   (Bayern Monachium, 26m, 0g, 3as, 7.17)
	Mats Hummels       (Borussia Dortmund, 28m, 1g, 1as, 7.15)
	Geromel		   (FC Köln, 33m, 4g, 2as, 7.21)
Pomocnik roku:	Franck Ribery	   (Bayern Monachium, 29m, 6g, 8as, 7.26)
	Pawał Niachajczyk  (FC Köln, 28m, 5g, 10as, 7.52)
	Maximilian Nicu	   (SC Freiburg, 33m, 10g, 13as, 7.19)
Napastnik roku:	Mario Gómez	   (Bayern Monachium, 23m, 16g, 5as, 7.30)
	Lucas Barrios	   (Borussia Dortmund, 28m, 14g, 8as, 7.13)
	Uładzimir Jurczanka(FC Köln, 29m, 12g, 8as, 7.32)
Bramka roku:	Hamit Altintop     (Bayern Monachium w meczu z FC St. Pauli)
	Heiko Butscher     (SC Freiburg w meczu z HSV Hamburg)
	Steven Cherundolo  (Hannover 96 w meczu z VfL Wolfsburg)
Król strzelców:	Lukas Podolski	   (FC Köln, 33m, 35g, 9as, 7.86)
	Stefan Kießling	   (Bayer Leverkusen, 34m, 24g, 4as, 7.28)
	Klaas-Jan Huntelaar(FC Schalke 04, 28m, 17g, 1as, 7.04)
Menedżer roku:	Thomas Walsch	   (FC Köln, 34m, 73% zw, g 68:28, 1929p)
	Jürgen Klopp	   (Borussia Dortmund, 34m, 58% zw, g 60:36 886p)
	Marco Kurtz	   (FC Kaiserslautern, 34m, 35% zw, g 40:42 886p)
Menedżer roku
wg piłkarzy:	Thomas Walsch
	Jürgen Klopp
	Marco Kurtz
Zawodnik roku:	Nuri Sahin	   (Borussia Dortmund, 33m, 4g, 16as, 7.38)
	Thomas Müller	   (Bayern Monachium, 33m, 8g, 11as, 7.22)
	Ze Roberto	   (HSV Hamburg, 32m, 5g, 17as, 7.29)
XI roku:	Rensing - Lahm, Geromel, Van Buyten (Bayern, 34m, 2g, 7.15), Jansen (Hamburg, 32m, 3g, 7.03) - Sam (Leverkusen, 33m, 6g, 7.05), Nuri Sahin, Ze Roberto, Ribery - Gómez, Podolski

Odnośnik do komentarza

Fajna kariera! Również gram FC Köln. Bardzo przyjemnie się prowadzi tę drużynę. Widzę, że u Ciebie Podolski gra trochę lepiej niż u mnie :) ile ma już bramek na koncie? Jak się u Ciebie spisuje Geromel?

 

Podolski jest fenomenalny. Zdobył 35 bramek w 33 spotkaniach, pobił rekord Bundesligi. Tak skutecznego napastnika dawno nie miałem okazji prowadzić w FMie. Geromel świetny, ostoja defensywy, sieje zagrożenie po stałych fragmentach pod bramką rywala. Chciał go kupić Bayern ale się nie zgodziłem na £8M.

 

Czerwiec 2011:

 

W tym miesiącu zawodnicy udali się na w pełni zasłużone urlopy. Ja zaś poznałem budżet transferowy na nowy sezon. Zarząd przeznaczył na wzmocnienia £14M. Mojej osobie prezes zaoferował zaś przedłużenie umowy, kontrakt oczywiście parafowałem bez niepotrzebnych negocjacji.

 

Najciekawsze transfery czerwca:

Kwadwo Asamoah (Udinese ---> Szachtar, £16.75M)

Moussa Sissoko (Toulouse ---> Arsenal, £15.25M)

Christopher Samba (Blackburn ---> Man City, £14.75M)

Juan Manuel Mata (Valencia ---> Arsenal, £14.25M)

Bogdan Stancu (Galatasaray ---> Liverpool, £11.25M)

Enzo Perez (Estudiantes La Plata ---> Szachtar, £9.75M)

Darijo Srna (Szachtar ---> Man City, £8.25M)

Yann M'Vila (Rennes ---> PSV, £7.75M)

Asamoah Gyan (Sunderland ---> Birmingham, £7.75M)

Ivelin Popov (Gaziantepspor ---> Birmingham, £7.5M)

 

Ligi:

ESP2(42/42): Cartagena     [+ 1] Granada  Aw Cartagena, Granada, Rayo (po play-offach)                                                      Sp Ponferradina, Villarreal B, Girona, Albacete

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2011:

 

Po otrzymaniu informacji o wysokości budżetu transferowego mogłem rozpocząc proces wzmacniania zespołu.

Moim celem było zwiększenie liczebności składu ponieważ aktualna liczba klasowych graczy nie wystarczy do niezłego grania co 3 dni.

 

Transfery do klubu:

Gylfi Sigurðsson (TSG Hoffenheim, £7M, Islandia, 6A/3, 21 lat, środkowy pomocnik)

Sebastián Toro (FC Timişoara, £2.9M, Chile, 8A/1, 21 lat, środkowy lub prawy obrońca)

Erick Torres (Chivas, £2.1M, Meksyk, 18 lat, ofensywny pomocnik lub napastnik)

Jan Vertonghen (Ajax, £10M, Belgia, 29A/1, 24 lata, środkowy obrońca, defensywny lub środkowy pomocnik)

Aleksiej Rudenok (BATE, £525K, Białoruś, 18 lat, ofensywny pomocnik lub napastnik)

Lukman Haruna (Monaco, £5M, Nigeria, 13A/2, 20 lat, defensywny lub środkowy pomocnik)

Clément Grenier (Lyon, £4.3M, Francja, 20 lat, ofensywny pomocnik)

Nicolas Nkoulou (Monaco, £6.5M, Kamerun, 20A, 21 lat, środkowy obrońca lub defensywny pomocnik)

Josip Anusic (Dinamo Zagrzeb, £800K, Chorwacja, 18 lat, napastnik)

Ivica Tomas (Hajduk Split, £975K, Chorwacja, 19 lat, ofensywny pomocnik lub napastnik)

Karim Aït-Fana (Montpellier, £4.8M, Maroko, 6A/2, 22 lata, skrzydłowy)

Morgan Botha (Ajax Kapsztad, £35K, RPA, 18 lat, lewy obrońca)

 

Transfery z klubu:

Carsten Cullmann (koniec kontraktu)

Petit (koniec kontraktu)

Marcel van Hees (koniec kontraktu)

Fatih Sanli (koniec kontraktu)

Marcos Rieck (koniec kontraktu)

Peter Marek (koniec kontraktu)

Christopher Reingen (koniec kontraktu)

Mario Bröhl (koniec kontraktu)

Wilfried Sanou (bosman, Hoffenheim)

José Pierre Vunguidica (bosman, SC Pfullendorf)

Kostas Giannoulis (wypożyczenie, £160K, Empoli)

Martin Lanig (£1.8M, Torino)

Daniel Schwabke (£425K, Hertha)

Kevin McKenna (£1.5M, QPR)

Sebastian Freis (£2M, Cesena)

Robbie Kruse (wypożyczenie, £140K, Siena)

Simon Terodde (wypożyczenie, £65K, St. Pauli)

Sławomir Peszko (£4.2M, Deportivo)

Milivoje Novakovic (wypożyczenie, £140K, Bolton)

Manasseh Ishiaku (£2.8M, Eintracht Frankfurt)

 

Mecze towrzyskie:

Nancy (H, 2-0) Freis, Buchtmann

Villa Santa Brigida (A, 3-0) Aït-Fana, Ionita, Pezzoni

 

Po krótkich przygotowaniach rozpoczynamy sezon meczem w pucharze oraz superpucharze.

 

30.07 - PN - 1R - Wasgaustadion, Hauenstein- Widzów: 2491

Hauenstein (V liga) - FC Köln (BL) 0:4

0:1 Lukas Podolski 7.

0:2 Gylfi Sigurðsson 18.

0:3 Geromel 46+.

0:4 Aleksiej Rudenok 66. z karnego

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Mohamad, Salger - Niachajczyk (63. Clemens), Matuszczyk, Sigurðsson, Perisic (63. Grenier) - Podolski (63. Rudenok), Jurczanka

strzały (celne): 1(0):28(7)

MotM: Geromel

Kont: Markus Pander

 

Niespodzianki w pucharze:

VfL Osnabrück (3BL) - FC Kaiserslautern (BL) 2:2 d. k.: 2:1

TuS Koblenz (3BL) - Fortuna Düsseldorf (2BL) 1:0

 

Najciekawsze transfery lipca:

Zlatan Ibrahimovic (Barcelona ---> Milan, £21M)

Fabio Quagliarella (Napoli ---> Real Madryt, £17.5M)

Arturo Vidal (Leverkusen ---> Man City, £17.25M)

Cristian Zapata (Udinese ---> Lyon, £16.5M)

Kevin Gameiro (Lorient ---> Napoli, £14.75M)

Josip Ilicic (Palermo ---> Napoli, £14.25M)

Edinson Cavani (Palermo ---> Napoli, £14M)

Daniele Gastaldello (Sampdoria ---> Palermo, £10.75M)

Jan Vertonghen (Ajax ---> Köln, £10M)

Eren Derdiyok (Leverkusen ---> Tottenham, £9.5M)

 

Najciekawsze transfery w Niemczech:

Arturo Vidal (Leverkusen ---> Man City, £17.25M)

Jan Vertonghen (Ajax ---> Köln, £10M)

Eren Derdiyok (Leverkusen ---> Tottenham, £9.5M)

Benedikt Höwedes (Schalke ---> Sampdoria, £7.75M)

Christian Träsch (Stuttgart ---> Leverkusen, £7.5M)

Efraín Juárez (Celtic ---> Hoffenheim, £7.5M)

Gylfi Sigurðsson (Hoffenheim ---> Köln, £7M)

André Schürrle (Mainz ---> Leverkusen, £7M)

Ivan Obradovic (Zaragoza ---> Hoffenheim, £6.5M)

Nicolas Nkoulou (Monaco ---> Köln, £6.5M)

Odnośnik do komentarza

Podolski widzę, że fajny sezon :) U mnie dopiero w 2 sezonie się rozegrał i został królem strzelców. Geromel po 2 sezonie u mnie zażądał transferu do większego klubu, więc został sprzedany do Lyonu, a szkoda bo podobnie jak u Ciebie był najlepszym obrońcą. Gratulacje za zwycięstwo już w 1 sezonie:) oby transfery okazały się trafne :) jeśli Ci się uda i masz trochę kasy na koncie jeszcze to spróbuj sobie ściągnąć zawodnika Omer Toprak, bardzo dobrze się spisuje u mnie na środku obrony :)

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2010:

 

 

 

 

W tym miesiącu rozegrałem przegrany mecz w superpucharze z BVB. W lidze zanotowałem 2 pewne wygrane z beniaminkami oraz remisy z Dortmundem i w Hamburgu.

Do zespołu dołączyło 2 zawodników:

Douglas Costa (Szachtar, £9.75M, Brazylia, 20 lat, uniwersalny gracz ofensywny)

Wojciech Szczęsny (Arsenal, £8.5M, Polska, 1A, 21 lat, bramkarz)

W LM wylosowaliśmy ciężką grupę. Zmierzymy się w niej z zespołami Realu Madryt, Manchesteru City i Rubinu Kazań. Najprawdopodobniej z Rosjanami czekać nas będzie ciężka walka o prawo gry w LE.

 

06.08 - SPN - F - Hohentwielstadion, Singen (Hohentwiel)- Widzów: 20000

Borussia Dortmund (PN) - FC Köln (MN) 1:0

1:0 Shinji Kagawa 59.

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Mohamad, Salger (78. Eichner) - Niachajczyk, Nkoulou, Yalçin (70. Perisic), Costa - Jurczanka, Podolski (70. Torres)

strzały (celne): 18(7):15(6)

MotM: Marcel Schmelzer

RC: Sven Bender 90.

 

12.08 - BL - 1/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia- Widzów: 47764

FC Köln - Borussia Dortmund 1:1

0:1 Damien Le Tallec 20.

1:1 Douglas Costa 46.

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Mohamad, Salger - Niachajczyk (64. Grenier), Matuszczyk (81. Yalçin), Haruna, Costa - Podolski, Jurczanka (74. Torres)

Strzały (Celne): 15(5):10(6)

MotM: Costa

 

20.08 - BL - 2/34 -Imtech Arena, Hamburg - Widzów: 56166

HSV Hamburg (3m/3p) - FC Köln (9m/1p) 1:1

0:1 Lukas Podolski 49.

1:1 Jonathan Pitroipa 90.

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen, Salger - Niachajczyk, Nkoulou, Yalçin (46. Sigurðsson), Costa - Jurczanka (68. Aït-Fana), Podolski

Strzały (Celne): 12(5):12(6)

MotM: Vertonghen

 

27.08 - BL - 3/34 - Trolli Arena, Fürth- Widzów: 12535

Greuther Fürth (16m/1p) - FC Köln (11m/2p) 1:2

0:1 Lukas Podolski 39.

0:2 Douglas Costa 45.

1:2 Nicolas Nkoulou 63. samobójczy

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen, Salger - Niachajczyk, Nkoulou, Haruna (76. Perisic), Costa - Jurczanka (76. Torres), Podolski (83. Aït-Fana)

Strzały (Celne): 12(5):28(16)

MotM: Max Grün

Kont: Lasha Salukvadze 22.

 

30.08 - BL - 4/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia- Widzów: 48990

FC Köln (8m/5p) - Hertha Berlin (18m/0p) 4:0

1:0 Lukas Podolski 24.

2:0 Lukas Podolski 35.

3:0 Lukas Podolski 43.

4:0 Douglas Costa 80.

Rensing - Vrsaljko, Mohamad, Vertonghen, Salger - Aït-Fana (69. Sigurðsson), Nkoulou, Costa, Niachajczyk (46. Perisic) - Jurczanka (76. Torres), Podolski

Strzały (Celne): 27(13):4(2)

MotM: Podolski

 

Aktualna tabela:
1. Leverkusen 4 10  8: 2
2. Wolfsburg  3  9 11: 3
3. Hoffenheim 4  9  6: 3
4. Köln       4  8  8: 3
5. Bayern     4  8  4: 1
6. Dortmund   4  7  8: 2

 

Najciekawsze transfery sierpnia:

Salvatore Bocchetti (Rubin ---> Tottenham, £14.75M)

Juan (São Paulo ---> Szachtar, £10.5M)

Douglas Costa (Szachtar ---> Köln, £9.75M)

Wojciech Szczęsny (Arsenal ---> Köln, £8.5M)

Graham Dorrans (WBA ---> Birmingham, £7.5M)

Markus Henriksen (Kopenhaga ---> Bayern, £7M)

Luiz Adriano (Szachtar ---> Rubin, £6M)

Siarhiej Krywiec (Lech ---> Rennes, £6M)

Kornel Salata (Rostów ---> Rangers, £5.75M)

Simon Vukcevic (Sporting CP ---> Wolfsburg, £5.75M)

 

Najciekawsze transfery w Niemczech:

Douglas Costa (Szachtar ---> Köln, £9.75M)

Wojciech Szczęsny (Arsenal ---> Köln, £8.5M)

Markus Henriksen (Kopenhaga ---> Bayern, £7M)

Simon Vukcevic (Sporting CP ---> Wolfsburg, £5.75M)

Pablo Pintos (Getafe ---> Bayern, £5.25M)

Hamit Altintop (Bayern ---> Lyon, £2.9M)

Nicolas Cabrera (Indepetiente ---> Borussia MG, £2.9M)

Jamie O'Hara (Tottenham ---> Hoffenheim, £2.8M)

Javier Matilla (Villarreal ---> Bayern, £2.6M)

Robert Schilder (NAC Breda ---> Nürnberg, £2M)

Alex Silva (Hamburg ---> Corinthians, £2M)

 

Niemieckie zespoły w kwalifikacjach europejskich pucharów:

Borussia Dortmund (LM):

P-O Benfica        1:1 a i 0:0 h

VfB Stuttgart (LE):

3Q  NK Istra       3:1 a i 4:0 h
P-O Wacker         2:0 h i 1:0 a

VfL Wolfsburg (LE):

P-O Sint-Truidense 1:1 h i 3:1 a

Bayer Leverkusen (LE):

P-O Wisła Kraków   2:0 a i 0:1 h

 

Superpuchar Europy:

Man City - Man United 2:2 d. k.:5:3

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2011:

 

W tym miesiącu dobrze szło nam w lidze. Wygrana w Stuttgarcie a przede wszystkim rozbicie Eintrachtu (zespołu z którym zawsze toczymy ciężkie boje) napawało optymizmem. Szkoda jedynie porażki w Sinsheim, a przede wszystkim tego, że bramkę decydującą o wyniku znów tracimy w końcówce spotkania.

W PN szło nam tak dobrze, że aż za dobrze w meczu z niedawnym hamburskim 1-ligowcem. Prowadziliśmy już 4:0 by drżeć do końca o wynik. To dowodzi, że mamy problemy z koncentracją.

W LM zanotowaliśmy fatalny falstart. Przegraliśmy na własnym terenie z Tatarami. To mocno utrudniało nam realizację celu jaki zakładałem. Jeśli nie wygrywamy z nimi to z kim?! Jednak w drugim meczu grupowym pojechaliśmy na Wyspy, naszym rywalem byli szejkowie z Manchesteru. Na szczęście moi zawodnicy rozegrali fenomenalny mecz pod względem taktycznym. Popełnili tylko jeden błąd na samym początku meczu dając sobie strzelić bramkę już w 39 sekundzie. Jednak zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając pierwszy mecz dla Kolonii w LM.

 

 

11.09 - BL - 5/34 - Mercedes-Benz-Arena, Stuttgart- Widzów: 45778

VfB Stuttgart (10m/6p) - FC Köln (4m/8p) 0:1

0:1 Douglas Costa 78.

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen, Salger - Niachajczyk (66. Aït-Fana), Nkoulou, Sigurðsson, Perisic (78. Grenier) - Jurczanka (66. Torres), Costa

Strzały (Celne): 15(7):23(8)

MotM: Marc Ziegler

Kont: Mathieu Delpierre 34.

RC: Khalid Boulahrouz 84.

 

14.09 - LM - 1/6 - RheinEnergieStadion, Kolonia- Widzów: 48571

FC Köln (GER) - Rubin Kazań (RUS) 0:1

0:1 Siarhiej Kisljak 37. z karnego

Rensing - Vrsaljko (46. Toro), Geromel, Mohamad (79. Vertonghen), Salger - Aït-Fana (72. Perisic), Nkoulou, Yalçin, Niachajczyk - Jurczanka, Torres

Strzały (Celne): 19(5):7(4)

MotM: Cesar Navas

Kont: Niachajczyk 82.

RC: Cesar Navas 59.

Drugi mecz: Real Madryt - Manchester City 1:2

 

17.09 - BL - 6/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia- Widzów: 50374

FC Köln (4m/11p) - Eintracht Frankfurt (8m/7p) 4:1

1:0 Douglas Costa 6.

1:1 Ioannis Amanatidis 11.

2:1 Geromel 13.

3:1 Sime Vrsaljko 62.

4:1 Lukas Podolski 92+. z karnego

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen, Eichner - Jurczanka, Nkoulou, Haruna (70. Sigurðsson), Perisic (70. Tomas) - Costa (81. Grenier), Podolski

Strzały (Celne): 18(8):8(3)

MotM: Geromel

 

20.09 - PN - 2R - RheinEnergieStadion, Kolonia- Widzów: 42725

FC Köln (BL, 2m/14p) - FC St. Pauli (2BL, 6m/9p) 4:3

1:0 Lukas Podolski 26.

2:0 Lukas Podolski 34.

3:0 Douglas Costa 38.

4:0 Douglas Costa 73.

4:1 Gerald Asamoah 76. z karnego

4:2 Carlos Zambrano 83.

4:3 Florian Bruns 92+.

Szczęsny - Toro, Vertonghen, Geromel, Salger - Aït-Fana (4. Niachajczyk), Matuszczyk, Sigurðsson, Grenier - Podolski, Costa

Strzały (Celne): 22(10):13(5)

MotM: Podolski

Kont: Aït-Fana 4.

 

24.09 - BL - 7/34 - Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim- Widzów: 28337

TSG Hoffenheim (5m/12p) - FC Köln (2m/14p) 2:1

0:1 Pawał Niachajczyk 15.

1:1 Efrain Juarez 63.

2:1 Vedad Ibisevic 90.

Rensing - Vrsaljko (76. Toro), Geromel, Vertonghen, Salger - Niachajczyk, Nkoulou, Yalçin (46. Sigurðsson), Costa - Jurczanka (76. Torres), Podolski

Strzały (Celne): 9(6):17(6)

MotM: Andres Guardado

 

27.09 - LM - 2/6 - The City Of Manchester Stadium, Manchester- Widzów: 44616

Manchester City (ENG, 1m/3p) - FC Köln (GER, 4m/0p) 1:2

1:0 Jan Vertonghen 1. samobójczy

1:1 Sime Vrsaljko 9.

1:2 Lukas Podolski 21.

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen, Eichner - Niachajczyk, Nkoulou, Haruna, Perisic - Jurczanka (67. Torres), Podolski

Strzały (Celne): 15(7):10(3)

MotM: Rensing

Drugi mecz: Rubin Kazań - Real Madryt 0:3

 

Tabela Bundesligi:
1. Wolfsburg  7 18 17: 7
2. Leverkusen 7 16 13: 5
3. Hoffenheim 7 15 11: 7
4. Köln       7 14 14: 6
5. Freiburg   7 14 11: 4
6. Eintracht  7 13 19:11

 

Tabela grupy H LM:
1. Real       2  3  4: 2
2. Man City   2  3  3: 3
3. Köln       2  3  2: 2
4. Rubin      2  3  1: 3

 

Sensacje w 2 rundzie DFB-Pokal:

TSG Hoffenheim (BL) - Heidenheim (2BL) 0:2

MSV Duisburg (2BL) - FSV Mainz 05 (BL) 2:1

VfL Bochum (2BL) - Greuther Fürth (BL) 3:1

VfL Osnabrück (3BL) - Bayer Leverkusen (BL) 2:2 d. k.:4:2

Hertha Berlin (BL) - Karlsruher SC (2BL) 0:4

 

Rozgrywki ligowe:
ENG (6/38): Chelsea                [+3] Liverpool
FRA (8/38): Lyon                   [+1] Monaco, Saint-Etienne
ESP (6/38): Barcelona, Real Madryt [+5] Valencia
NED (7/34): Ajax                   [+3] Twente
GER (7/34): Wolfsburg              [+2] Leverkusen
POL (8/30): Widzew                 [+2] Bełchatów, Ruch Ch., Lechia
ITA (6/38): Napoli                 [+2] Roma

Odnośnik do komentarza

Październik 2011:

 

W lidze zdobyte 7 punktów w 4 meczac. Tragedii nie ma choć znów szkoda straty 2 punktów w Leverkusen.

W DFB-Pokal odpadliśmy niestety po horrorze w Bremie. Przynajmnie będziemy mogli skupić się na lidze i pucharach europejskich w których po remisie w Madrycie nasze szanse na grę wiosną znacznie wzrosły.

 

01.10 - BL - 8/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia- Widzów: 47864

FC Köln (4m/14p) - FSV Mainz 05 (14m/7p) 1:0

1:0 Erick Torres 91+.

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen, Salger - Nichajczyk (57. Grenier), Nkoulou, Yalçin (71. Sigurðsson), Costa - Jurczanka (71. Torres), Podolski

Strzały (Celne): 24(8):10(4)

MotM: Rensing

Kont: Nichajczyk 57. / Aaron Hunt 65.

 

15.10 - BL - 9/34 - AWD-Arena, Hanower- Widzów: 38742

Hannover 96 (10m/11p) - FC Köln (2m/27p) 1:0

1:0 Mohammed Abdellaoue 10.

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen (46. Toro), Salger - Niachajczyk, Nkoulou, Haruna (59. Sigurðsson), Costa - Jurczanka (77. Torres), Podolski

Strzały (Celne): 8(1):27(9)

MotM: Mohammed Abdellaoue

 

18.10 - LM - 3/6 - Estadio Santiago Bernabeu, Madryt- Widzów: 80354

Real Madryt (ESP, 1m/3p) - FC Köln (GER, 3m/3p) 3:3

1:0 Gonzalo Higuain 15.

2:0 Angel Di Maria 31.

2:1 Lukas Podolski 61. z karnego

2:2 Clement Grenier 73.

3:2 Gonzalo Higuain 80.

3:3 Erick Torres 86.

Rensing - Vrsaljko, Geromel (46. Sigurðsson), Vertonghen, Eichner - Niachajczyk (68. Grenier), Nkoulou, Yalçin, Perisic - Jurczanka (68. Torres), Podolski

Strzały (Celne): 19(6):10(4)

MotM: Gonzalo Higuain

RC: Pepe 60.

 

22.10 - BL - 10/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia- Widzów: 50374

FC Köln (3m.17p) - FC Schalke 04 (17m/3p) 2:0

1:0 Lukas Podolski 20.

2:0 Lukas Podolski 41. z karnego

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen, Salger - Niachajczyk (71. Perisic), Matuszczyk (90. Pezzoni), Haruna, Costa (71. Rudenok) - Jurczanka, Podolski

Strzały (Celne): 21(11):7(2)

MotM: Podolski

Drugi mecz: Manchester City - Rubin Kazań 3:0

 

25.10 - PN - 3R - Weserstadion, Brema- Widzów: 26614

Werder Brema (BL, 12m/14p) - FC Köln (BL, 3m/20p) 2:2 d. k.:4:3

0:1 Lukas Podolski 58.

1:1 Ałan Dzagojew 77.

2:1 Marko Arnautovic 98.

2:2 Douglas Costa 113.

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen, Eichner - Niachajczyk (119. Grenier), Haruna, Yalçin (100. Sigurðsson), Costa - Jurczanka (100. Perisic), Podolski

Strzały (Celne): 16(5):17(5)

MotM: Podolski

Kont: Niachajczyk 119.

RC: Marko Arnautovic 112.

Karne: 0:1 Haruna, 1:1 Torsten Frings, 1:1 Podolski, Tim Wiese broni, 2:1 Ihar Szytau, 2:2 Sigurðsson, 3:2 Naldo, 3:3 Perisic, 4:3 Claudio Pizarro, 4:3 Grenier, Tim Wiese broni

 

30.10 - BL - 11/34 - BayArena, Leverkusen- Widzów: 30210

Bayer Leverkusen (8m/16p) - FC Köln (3m/20p) 2:2

1:0 Stefan Kießling 19.

1:1 Uładzimir Jurczanka 43.

1:2 Uładzimir Jurczanka 57.

2:2 Renato Augusto 91+.

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen, Salger - Niachajczyk (74. Grenier), Matuszczyk, Perisic (36. Sigurðsson), Costa - Jurczanka, Podolski (90. Tomas)

Strzały (Celne): 15(8):15(9)

MotM: Jurczanka

Kont: Perisic 36.

 

Tabela Bundesligi:
1. Wolfsburg 11 25 22:11
2. Freiburg  11 21 23:11
3. Köln      11 21 19: 9
4. K'Lautern 11 21 13: 9
5. Eintracht 11 20 28:17
6. Bayern    11 18 14: 9

 

Tabela grupy H LM:
1. Man City   3  6  6: 3
2. Köln   	3  4  5: 5
3. Real   	3  4  7: 5
4. Rubin      3  3  1: 6

 

Mecze 3. Rundy DFB-Pokal:
Borussia Dortmund (BL) - Bayern Monachium (BL) 1:2 d.
Werder Brema (BL) - FC Köln (BL) 2:2 d. k.:4:3
FC Augsburg (BL) - Karlsruher SC (2BL) 0:4
SC Freiburg (BL) - VfB Stuttgart (BL) 0:1
FC Nürnberg (2BL) - MSV Duisburg (2BL) 2:0
VfL Wolfsburg (BL) - SC Paderborn (2BL) 3:0
VfL Bochum (2BL) - Heidenheim (2BL) 2:1
VfL Osnabrück (3BL) - Hannover 96 (BL) 3:2

 

Rozgrywki ligowe:
ENG (10/38): Chelsea   [+3] Liverpool
FRA (13/38): Monaco    [+3] Lyon
ESP (10/38): Barcelona [+3] Real
NED (12/34): Ajax      [+3] Twente
GER (11/34): Wolfsburg [+4] Freiburg, Köln, Kaiserslautern
POL (12/30): Ruch Ch.  [+1] Widzew
ITA (11/38): Napoli    [+4] Inter, Milan, Roma

Odnośnik do komentarza

Listopad 2011:

 

W listopadzie w lidze nadal graliśmy w kratkę. Zdobyliśmy 4 punkty w 3 meczach. Jednak mimo to nadal trzymamy się czołówki (choć trudno o takiej mówić ponieważ tabela jest bardzo spłaszczona). Za to w Europie odnieśliśmy wspaniałe 2 zwycięstwa dzięki którym zapewniliśmy sobie zwycięstwo w bardzo ciężkiej grupie! Mecz z Realem obfitował we wszystko. W piękne gole, kartki ( w tym czerwoną dla Niachajczyka) oraz w wielkie emocje.

 

 

02.11 - LM - 4/6 - RheinEnergieStadion, Kolonia- Widzów: 49177

FC Köln (GER, 2m/4p) - Real Madryt (ESP, 3m/4p) 3:2

1:0 Geromel 18.

1:1 Cristiano Ronaldo 22.

1:2 Mesut Özil 30.

2:2 Lukas Podolski 46+.

3:2 Uładzimir Jurczanka 66.

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen, Eichner (46. Brecko) - Grenier, Haruna, Yalçin (61. Matuszczyk), Niachajczyk - Jurczanka, Podolski (90. Tomas)

Strzały (Celne): 18(9):19(11)

MotM: Cristiano Ronaldo

RC: Niachajczyk 76.

nRK: Podolski 35.

Drugi mecz: Rubin Kazań - Manchester City 1:0

 

05.11 - BL - 12/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia- Widzów: 49116

FC Köln (3m/21p) - FC Kaiserslautern (4m/21p) 1:1

0:1 Pierre de Wit 35.

1:1 Jan Vertonghen 58.

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen, Salger - Niachajczyk (75. Clemens), Matuszczyk, Haruna, Costa - Jurczanka, Podolski (75. Sigurðsson)

Strzały (Celne): 26(6):6(4)

MotM: Vertonghen

 

19.11 - BL - 13/34 - Weserstadion, Brema- Widzów: 30840

Werder Brema (11m/18p) - FC Köln (3m/22p) 2:0

1:0 Marko Marin 15.

2:0 Marko Marin 35.

Rensing - Toro (46. Vrsaljko), Geromel, Vertonghen (46. Mohamad), Salger - Niachajczyk, Matuszczyk, Yalçin, Costa - Jurczanka (72. Perisic), Podolski

Strzały (Celne): 8(4):20(11)

MotM: Marko Marin

Kont: Torsten Frings 95+.

RC: Slobodan Rajkovic 23.

 

22.11 - LM - 5/6 - Stadion Centralny, Kazań- Widzów: 18814

Rubin Kazań (RUS, 3m/6p) - FC Köln (GER, 1m/7p) 2:5

1:0 Jarosław Rakycki 14.

1:1 Uładzimir Jurczanka 22.

1:2 Lukas Podolski 40.

1:3 Ivica Tomas 43.

1:4 Ivica Tomas 45.

1:5 Uładzimir Jurczanka 62.

2:5 Jarosław Rakycki 78.

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen (64. Mohamad), Eichner - Tomas, Haruna (64. Matuszczyk), Sigurðsson, Perisic - Jurczanka, Podolski (64. Rudenok)

Strzały (Celne): 15(7):11(7)

MotM: Jurczanka

RC: Matuszczyk 67.

Drugi mecz: Manchester City - Real Madryt 0:1

 

26.11 - BL - 14/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia- Widzów: 48998

FC Köln (5m/22p) - SC Freiburg (2m/25p) 3:1

0:1 Erik Jendrisek 32.

1:1 Lukas Podolski 52. z karnego

2:1 Lukman Haruna 78.

3:1 Lukas Podolski 87. z karnego

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Mohamad, Salger - Niachajczyk (78. Grenier), Matuszczyk (78. Sigurðsson), Haruna, Costa - Jurczanka (72. Perisic), Podolski

Strzały (Celne): 27(12):10(5)

MotM: Geromel

Kont: Jose Francisco Torres 57.

 

 

Tabela Bundesligi:
1. Wolfsburg 14 31 28:13
2. K'Lautern 14 28 17:10
3. Freiburg  14 25 29:18 
4. Köln      14 25 23:13 
5. L'kusen   14 24 23:14
6. Bayern    14 24 19:13

 

 

Tabela grupy H LM:
1. Köln (A)   5 10 13: 9
2. Real       5  7 10: 8
3. Man City   5  6  6: 5
4. Rubin      5  6  4:11

 

 

Rozgrywki ligowe:
ENG (14/38): Chelsea       [+8] Liverpool
FRA (17/38): Lyon, Monaco  [+5] Saint-Etienne
ESP (13/38): Barcelona     [+7] Real
NED (15/34): Ajax          [+2] Twente
GER (14/34): Wolfsburg     [+3] Kaiserslautern
POL (16/30): Widzew        [+1] Lech
ITA (15/38): Napoli        [+4] Inter

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2011:

 

W lidze gładko pokonaliśmy czerwoną latarnię ligi z Augsburga, zremisowaliśmy mecz na szczycie z Wolfsburgiem oraz w samej końcówce wydarliśmy 3 punkty z Monachium. Wyniki bardzo dobre. W LM mimo, że z City grałem o ''pietruszkę'' i trochę pieniędzy postawiłem na pierwszy skład ponieważ chciałem być fair wobec kibiców. W fazie KO zagramy z Dynamem Kijów, pierwszy mecz jako zwycięzcy swojej grupy zagramy w mroźnym Kijowie. W styczniu nie przewiduję większych roszad personalnych. Mogę szukać tylko zastępców dla graczy którzy być może będą chcieć odejść.

 

03.12 - BL - 15/34 - impuls arena, Augsburg- Widzów: 17254

FC Augsburg (18m/6p) - FC Köln (4m/25p) 0:4

0:1 Lukas Podolski 23.

0:2 Uładzimir Jurczanka 40.

0:3 Uładzimir Jurczanka 63.

0:4 Alexandru Ionita 87.

Rensing - Vrsaljko (67. Brecko), Geromel, Toro (67. Pezzoni), Salger - Costa, Matuszczyk, Haruna, Niachajczyk - Jurczanka, Podolski (67. Ionita)

Strzały (Celne): 7(1):32(16)

MotM: Jurczanka

Kont: Stephan Hain 78.

 

07.12 - LM - 6/6 - RheinEnergieStadion, Kolonia- Widzów: 48345

FC Köln (GER, 1m/10p) - Manchester City (ENG, 3m/6p) 2:2

0:1 Edin Dzeko 34.

1:1 Lukas Podolski 75. z karnego

2:1 Lukas Podolski 83.

2:2 Edin Dzeko 92+.

Szczęsny - Toro (72. Brecko), Geromel, Mohamad, Salger - Niachajczyk, Haruna, Sigurðsson, Perisic (72. Tomas) - Jurczanka (72. Anusic), Podolski

Strzały (Celne): 9(4):17(5)

MotM: Edin Dzeko

 

10.12 - BL - 16/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia- Widzów: 49138

FC Köln (2m/28p) - VfL Wolfsburg (1m/34p) 2:2

1:0 Geromel 23.

1:1 Simon Vukcevic 35.

1:2 Tom 45.

2:2 Lukas Podolski 83.

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Toro, Salger - Niachajczyk (46. Aït-Fana), Matuszczyk, Yalçin (71. Sigurðsson), Costa - Jurczanka (71. Tomas), Podolski

Strzały (Celne): 17(6):16(6)

MotM: Costa

 

17.12 - BL - 17/34 - Allianz-Arena, Monachium- Widzów: 62446

Bayern Monachium (7m/25p) - FC Köln (3m/29p) 0:1

0:1 Clement Grenier 93+.

Rensing - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen, Salger - Aït-Fana (79. Perisic), Matuszczyk, Haruna, Costa (54. Grenier) - Jurczanka (79. Tomas), Podolski

Strzały (Celne): 13(5):12(5)

MotM: Philipp Lahm

Kont: Costa 54.

 

Tabela Bundesligi
Poz    Inf     Zespół                      M      Z      R      P      ZdG    StG    R.B.   Pkt    

1.            VfL Wolfsburg               17     12     2      3      35     16     +19    38    
2.            FC Köln                     17     9      5      3      30     15     +15    32    
3.            Hannover 96                 17     9      5      3      24     13     +11    32    
4.            SC Freiburg                 17     9      4      4      33     20     +13    31    
5.            Bayer Leverkusen            17     9      3      5      28     17     +11    30    
6.            FC Kaiserslautern           17     8      4      5      20     18     +2     28    
7.            Eintracht Frankfurt         17     7      4      6      34     25     +9     25    
8.            Bayern Monachium            17     7      4      6      20     16     +4     25   
9.            VfB Stuttgart               17     7      4      6      22     21     +1     25  
10.           Werder Brema                17     7      4      6      19     18     +1     25  
11.           TSG Hoffenheim              17     7      3      7      22     23     -1     24   
12.           Borussia Dortmund           17     6      5      6      30     24     +6     23   
13.           FSV Mainz 05                17     7      2      8      19     28     -9     23   
14.           HSV Hamburg                 17     5      3      9      17     30     -13    18   
15.           FC Schalke 04               17     4      5      8      14     19     -5     17   
16.           Hertha Berlin               17     4      1      12     17     36     -19    13   
17.           Greuther Fürth              17     3      3      11     15     31     -16    12   
18.           FC Augsburg                 17     2      1      14     11     40     -29    7   

 

 

Tabela grupy H LM:
1. Köln     (A)  6 11 15:11
2. Real     (A)  6 10 14: 8
3. Man City (LE) 6  7  8: 7
4. Rubin         6  6  4:15

 

 

Rozgrywki ligowe:
ENG (22/38): Chelsea   [+13] Tottenham
FRA (20/38): Lyon      [+ 1] Monaco
ESP (16/38): Barcelona [+ 6] Real
NED (18/34): Twente    [+ 2] Ajax
GER (17/34): Wolfsburg [+ 6] Köln, Hannover
POL (17/30): Widzew    [+ 1] Lech
ITA (18/38): Napoli    [+ 3] Inter

 

Niemieckie zespoły w rozgrywkach grupowych europejskich pucharów:

 

Borussia Dortmund (gr. E LM - 2. miejsce):

Trabzonspor 2-0 a i 1-1 h
Arsenal     0-0 h i 2-2 a
Roma        2-1 a i 1-2 h

 

FC Köln (gr. H LM - 1. miejsce):

Rubin       0-1 h i 5-2 a
Man City    2-1 a i 2-2 h
Real Madryt 3-3 a i 3-2 h

 

Bayern Monachium (gr. G LM - 2. miejsce):

Atletico    0-1 h i 1-1 a
Lazio       1-1 a i 1-0 h
Viking FK   1-0 h i 3-0 a

 

VfL Wolfsburg (gr. G LE - 2. miejsce):

CSKA Moskwa 2-1 a i 1-0 h
Blackburn   0-0 h i 0-1 a
Szeriff     4-0 h i 2-1 a

 

Bayer Leverkusen (gr. B LE - 2. miejsce):

Besiktas    0-1 h i 0-2 a
Aalborg     0-1 a i 3-1 h
Bellinzona  3-0 a i 4-1 h

 

VfB Stuttgart (gr. D LE - 3. miejsce):

FC Fehervar 4-1 h i 4-0 a
Maryslia    0-2 a i 0-2 h
Dynamo M.   1-1 a i 1-1 h

 

Nagrody:

 

Piłkarz FIFA: Lionel Messi (ARG, Barcelona, 502p), Cristiano Ronaldo (POR, Real, 331p), David Villa (ESP, Barcelona, 145p)

Złota piłka: Messi (52m, 40g, 22as, 8.64), Ronaldo (45m, 32g, 6as, 7.66), Villa (40m, 34g, 7as, 8.02)

Napastnik roku UEFA: Villa, Wayne Rooney (ENG, Man United, 43m, 28g, 12as, 7.70), Sergio Aguero (ARG, Atletico, 41m, 23g, 8as, 7.72)

Pomocnik roku UEFA: Messi, Xavi (ESP, Barcelona, 43m, 7g, 26as, 8.16), Ronaldo

Obrońca roku UEFA: Gerard Pique (ESP, Barcelona, 43m, 4g, 7.87), Daniel Alves (BRA, Barcelona, 43m, 3g, 13as, 7.69), Ashley Cole (ENG, Chelsea, 37m, 1g, 4as, 7.64)

Bramkarz roku UEFA: Victor Valdes (ESP, Barcelona, 50m, 29g, 7.39), Petr Cech (CZE, Chelsea, 34m, 23g, 7.18), Iker Casillas (ESP, Real, 48m, 41g, 7.27)

 

XI roku (4-2-3-1):

Casillas - Alves, Pique, John Terry (ENG, Chelsea, 37m, 1g, 7.60), Cole - Xavi, Cesc Fabregas (ESP, Arsenal, 43m, 10g, 7.59) - Messi, Andres Iniesta (ESP, Barcelona, 27m, 4g, 7.87), Gareth Bale (WAL, Tottenham, 34m, 13g, 7.68) - Villa

rezerwowi: Valdes, Nemanja Vidic (SRB, Man United, 41m, 3g, 7.42), Ronaldo, Javier Pastore (ARG, Palermo, 47m, 13g, 7.78), Rooney, Michel Bastos (BRA, Lyon, 30m, 11g, 7.20), Aguero

 

Złoty but za sezon 2010/11: Lukas Podolski (GER, Köln, 33m, 35g, 70p, 7.86), Messi (34m, 29g, 58p, 8.71), Ezequiel Lavezzi (ARG, Napoli, 34m, 27g, 54p, 7.62)

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2012:

 

Rok zainaugurowaliśmy szalonym meczem w Dortmundzie. Jako, że Rensing leczy kontuzję palca w lidze zadebiutował polski megatalent Wojtek Szczęsny. Swój debiut z pewnością zapamięta, puścił 6 bramek ale dowiedział się, że w Niemczech pada mnóstwo goli. W następnych 2 meczach zachował jednak czysste konto a nasz zespół zdobył bardzo ważne 6 punktów.

 

15.01 - BL - 18/34 - Signal Iduna Park, Dortmund- Widzów: 73501

Borussia Dortmund (12m/23p) - FC Köln (2m/32p) 6:3

0:1 Lukas Podolski 1.

1:1 Lucas Barrios 14.

2:1 Kevin Großkreutz 23.

3:1 Nuri Sahin 26.

3:2 Pawał Niachajczyk 40.

4:2 Lucas Barrios 55.

5:2 Lucas Barrios 57.

5:3 Geromel 62.

6:3 Lucas Barrios 80.

Szczęsny - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen (46. Mohamad), Salger - Niachajczyk, Nkoulou, Yalçin (65. Aït-Fana), Costa - Jurczanka (65. Torres), Podolski

Strzały (Celne): 16(9):24(15)

MotM: Lucas Barrios

 

22.01 - BL - 19/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia- Widzów: 48464

FC Köln (4m/32p) - HSV Hamburg (14m/19p) 4:0

1:0 Geromel 3.

2:0 Lukas Podolski 25.

3:0 Pawał Niachajczyk 64.

4:0 Lukas Podolski 76. z karnego

Szczęsny - Vrsaljko (74. Toro), Geromel, Vertonghen, Salger - Niachajczyk, Nkoulou, Sigurðsson (46. Yalçin), Costa - Jurczanka (62. Torres), Podolski

Strzały (Celne): 21(9):2(0)

MotM: Costa

 

29.01 - BL - 20/34 - RheinEnergieStadion, Kolonia- Widzów: 48280

FC Köln (2m/35p) - Greuther Fürth (16m/13p) 3:0

1:0 Lukas Podolski 1.

2:0 Asen Karasławow 49. samobójczy

3:0 Lukas Podolski 83.

Szczęsny - Vrsaljko, Geromel, Vertonghen, Salger - Niachajczyk (61. Perisic), Nkoulou, Yalçin (61. Sigurðsson), Costa - Jurczanka (61. Torres), Podolski

Strzały (Celne): 30(12):7(2)

MotM: Podolski

RC: Stephan Schröck 54.

 

 

Tabela Bundesligi
1. Wolfsburg	20 41 38:19
2. Köln	20 38 40:21
3. Freiburg	20 36 39:25
4. Leverkusen	20 36 31:18
5. Hannover	20 35 27:17
6. Bayern	20 34 28:20

 

 

Rozgrywki ligowe:
ENG (25/38): Chelsea   [+13] Tottenham
FRA (23/38): Marsylia  [+ 7] Monaco, Le Mans
ESP (20/38): Barcelona [+ 9] Valencia
NED (20/34): Ajax      [+ 1] Twente
GER (20/34): Wolfsburg [+ 3] Köln
POL (17/30): Widzew    [+ 1] Lech
ITA (23/38): Inter 	[+ 3] Napoli

 

 

Najciekawsze transfery stycznia:

Eden Hazard (Lille ---> Man United, £28.5M)

Simone Padoin (Atalanta ---> Genoa, £10M)

Felipe Melo (Juventus ---> Man United, £8.5M)

Charlie Adam (Blackpool ---> Milan, £7.75M)

Lewis Holtby (Schalke ---> Udinese, £7.5M)

Jonas Olsson (WBA ---> Marsylia, £6.5M)

Mario Fernandes (Gremio ---> Dynamo Kijów, £6.25M)

Artem Miłewski (Dynamo Kijów ---> Marsylia, £5.25M)

Alberto Rodriguez (Braga ---> Sao Paulo, £5.25M)

David Vaughan (Twente ---> Blackburn, £5M)

Mathias Jørgensen (Palermo ---> Udinese, £5M)

 

Najciekawsze transfery w Niemczech:

Lewis Holtby (Schalke ---> Udinese, £7.5M)

Thanos Petsos (Leverkusen ---> Birmingham, £4.8M)

Julian Schuster (Freiburg ---> Leverkusen, £3.6M)

Jan Moravek (Schalke ---> Hamburg, £3.6M)

William Kvist (Bayern ---> Milan, £2.4M)

Alexander Bittroff (Cottbus ---> Kaiserslautern, £2M)

Daniel Rost (Mainz ---> Lyon, £1.9M)

Ruben Yttergård Jenssen (Werder ---> Olympiakos, £1.7M)

Elderson (Chievo ---> Nürnberg, £1.7M)

Mubarak Wakaso (Villarreal ---> Mainz, £1.5M)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...