Skocz do zawartości

Czy pieniądze dadzą sukces ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wracam z nowym opkiem, na razie sejw działa bez zarzutu, więc postanowiłem popisać trochę moich wypocin. Chciałem zagrać klubem z wielkim budżetem, ponieważ zawsze grał małymi klubikami. Wybór padł na Manchester City, postanowiłem sobie trochę pomóc finansowo i zobaczymy czy z kasą szejków zbuduję potężną drużynę. Pewnie mało kto będzie mówił, że dobry wybór zrobiłem i że idę na łatwiznę, ale myślę że prowadzenie wielkiego klubu wcale nie jest łatwe.

 

Jestem już w 3 sezonie, więc pierwsze dwa będą, bardziej skrótowe jeśli chodzi o skład itp.

 

FM 11 1.1.2

 

Ligi : Anglia, Francja, Niemcy, Polska, Włochy, Hiszpania (tylko 1 ligi)

Dodatek : nieograniczony budżet transferowy w pierwszym okienku transferowym

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2010 :

 

Transfery :

 

Do klubu :

- Esteban Cambiasso(Inter - 71mln euro)

- Giorgio Chiellini (Juventus - 51mln euro)

- Gabby Agbonlahor (Aston Villa - 21mln euro)

- Gareth Bale (Tottenham - 52mln euro)

- Mikel Arteta (Everton - 30mln euro)

- Cesc Fabregas (Arsenal - 137mln euro)

- Edin Dżeko (Wolfsburg - 34mln euro)

- Sergio Aguero (Atletico Madryt - 60mln euro)

Z klubu :

 

- Aleksandr Kolarov (wyp. Galatasaray)

- Roque Santa Cruz (wpy. Liverpool)

- Jo (Sevilla - 5 mln)

- Vincent Company (Atletico Madryt - 5.75 mln)

- Alex Nimely (Chelsea - 2.7 mln)

 

 

Towarzyskie :

 

17.07.10r. - Hyde - MC 0:7 (2x Kolo Toure, Milner, Wright-Phillips, Guidetti, Agbonlahor, McDermmont)

21.07.10r. - Lierse - MC 0:8 (Arteta, Silva, 2x Tevez, Cambiasso, Agbonlahor, Milner,samobój)

 

 

City Cup I :

 

30.07.10r. - MC - Szachtar 1:0 (Tevez)

31.07.10r. - MC - Newcastle 5:1 (3x Tevez, Johnson, Adebayor)

01.08.10r. - MC - Fluminense 8:0 (Fabregas, 3x Dżeko, Balotelli, Chiellini, 2x samobój)

 

 

Swój pobyt w klubie zacząłem od transferów, gdzie od szejków dostałem, potężne pieniądze, transfery Fabregasa, Cambiasso czy Aguero muszą robić wrażenie, jednak zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

 

Mecze towarzyskie graliśmy ze słabymi drużynami i zbytnio nie patrzyłem na te wyniki, które osiągneliśmy. Testem miał być zorganizowany przez mnie turniej City Cup.

 

I ten turnej wygraliśmy w pierwszym meczu męczyliśmy się z Szachtarem, ale kapitan Tevez dał nam zwycięstwo, potem dwie łatwe wygrane nad Newcastle i Fluminense i wygraliśmy ten skromny turniej, za rok postaram się sprowadzić lepsze drużyny.

Odnośnik do komentarza

 

- Esteban Cambiasso(Inter - 71mln euro)

- Giorgio Chiellini (Juventus - 51mln euro)

- Gareth Bale (Tottenham - 52mln euro)

- Cesc Fabregas (Arsenal - 137mln euro)

 

Gracze solidnie przepłaceni szczególnie ten ostatni... Ale pewnie leciałeś po klauzulach kwoty minimalnej...

Ale wiadomo City to City... Aczkolwiek łatwo i przyjemnie nie będzie, lecz patrząc realistycznie z takim składem to inna pozycja niż 1 lokata będzie sporym zawodem... Niemniej jednak powodzenia Ci życzę... :)

Odnośnik do komentarza

hehe, postanowiłem zaszaleć, a co do tych wysokich kwot, to boscy prezesi sobie ubzdurali taką kasę więc im dałem, bo chciałem tych graczy.

 

 

Sierpień 2010 :

 

Ekstraklasa :

 

16.08.10r.[1/38] Blackburn - MC 0:2 (Balotelli, K.Toure)

22.08.10r. [2/38] MC - Wolves 1:1 (Arteta)

29.08.10r. [3/38] Fulham - MC 2-1 (Johnson)

 

Liga Europejska :

4 runda kwalifikacyjna, 1 mecz - 19.08.10r. MC - Wisła Kraków 1:1 (Chiellini)

4 runda kwalifikacyjna, 2 mecz - 26.08.10r. Wisła Kraków - MC 2:2 (2x Adebayor)

 

 

Powiem, szczerze, że nie tak wyobrażałem sobie początek mojej kariery trenerskiej, ligę zaczęliśmy w słabym stylu tylko wygrana z Blackburn, a potem tylko pod górkę remis z "Wilkami" i porażka z Fulham, doprowadziła mnie do szału, musiałem zrobić porządek w drużynie i w końcu zgrać ekipę. Do tego doszedł wstyd w Polsce.

 

W Lidze Europejskiej, trafiliśmy na Wisłę Kraków, nie ukrywałem faktu, że z moimi rodakami wygram spokojnie i bez problemów, a tu niespodzianka, u siebie wywalczony ledwo remis dzięki bramce w ostatniej minucie Chielliniego, natomiast w Krakowie już po 15 minutach przegrywaliśmy 2-0 i dzięki wprowadzonemu Adebayorowi, wywalczamy awans do fazy grupowej. W Polsce śmiano się, że legenda polskiej piłki nie radzi sobie jako szkoleniowiec i może szybko skończyć karierę w City, ja jednak chciałem udowodnić, że się grubo mylą !!

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2010 :

 

Ekstraklasa :

 

12.09.10r. [4/38] MC - Liverpool 2:1 (Aguero, Adebayor)

19.09.10r. [5/38] Manchester United - MC 2:3 (3x Tevez)

26.09.10r. [6/38] MC - Stoke 6:0 (4x Tevez, K.Toure, Balotelli)

 

 

Puchar Ligi :

 

3 runda, 22.09.10r. MC - West Brom 2:0 (Aguero, Johnson)

 

 

Liga Europejska :

 

16.09.10r. [1/6] MC - Banik Ostrawa 7:1 (2x Balotelli, 3x Tevez, Bale, K.Toure)

30.09.10r. [2/6] Unirea Urziceni - MC 2:5 (Fabregas, 4x Tevez)

 

 

Po fatalnym sierpniu przyszedł czas na świetny wrzesień, w lidze wygrane derby z MU, mimo że przegrwyaliśmy do przerwy 2:0, ale błysk geniuszu Teveza, który strzelał bramkę za bramką, dał nam zwycięstwo.

 

W Pucharze Ligi, zmiennicy zapewnili awans do 4 rundy i zmierzymy się z Coventry.

 

Natomiast w Lidze Europejskiej trafiliśmy do grupy B, gdzie oprócz nas grały zespoły Juventusu, Baniku Ostrawa i Unirei Urziceni. Pierwszy mecz w grupie zaczęliśmy od pogromu Baniku 7:1 mówi samo za siebie, w drugim meczu wygrana 5:2 z Unireą. W tych dwóch meczach, niekwestionowanym liderem zespołu był Tevez, który zdobył 7 bramek !

Odnośnik do komentarza

- Esteban Cambiasso(Inter - 71mln euro)

- Giorgio Chiellini (Juventus - 51mln euro)

- Gabby Agbonlahor (Aston Villa - 21mln euro)

- Gareth Bale (Tottenham - 52mln euro)

- Mikel Arteta (Everton - 30mln euro)

- Cesc Fabregas (Arsenal - 137mln euro)

- Edin Dżeko (Wolfsburg - 34mln euro)

- Sergio Aguero (Atletico Madryt - 60mln euro)

 

456 mln euro? Skąd taki budżet. Modyfikowałeś coś jakimś edytorem?

Rozumiem, że to ten dodatek coś daje, tak?

Odnośnik do komentarza

sefko1 - Pisałem na początku :P że w pierwszym okienku sobie pomogę z nieograniczonym budżetem, po prostu chciałem zobaczyć, jak się gra wielkimi gwiazdami :P

 

 

Październik 2010 :

 

Ekstraklasa :

 

3.10.2010r. [7/38] Blackpool - MC 1:1 (Dżeko)

16.10.2010r. [8/38] MC - Tottenham 0:2

24.10.2010r. [9/38] Bolton - MC 2:0

 

Puchar Ligi :

 

4 runda, 27.10.10r. MC - Coventry 4:0 (Agbonlahor, Guidetti, Abdul, samobój)

 

Liga Europejska :

 

21.10.10r. [3/6] MC - Juventus 1:1 (Dżeko)

 

 

 

Październik to miesiąc rozczarowań, jeśli chodzi o ligę, wywalczyliśmy tylko 1 punkt w meczu z beniaminkiem, natomiast z Tottenhamem i Boltonem, doznajemy porażek w fatalnym stylu i jesteśmy tylko w środku tabeli. Będzie trzeba przeprowadzić kolejne zmiany w składzie.

 

W Pucharze Ligi pokonujemy niżej notowane Coventry rezerwowym składem 4:0 i wywalczamy awans do dalszej fazy, gdzie zmierzymy się z Tottenhamem.

 

Liga Europejska to tylko jeden mecz z Juventusem i jeden punkt, który daje nam dalej pierwsze miejsce, ale jeśli chodzi o grę to nic ciekawego nie pokazujemy.

Odnośnik do komentarza

Pieniądze szczęścia nie dadzą Ci w klubie. Pieniądze wydawane na naprawdę potrzebne gwiazdy to maks 30 baniek. Więcej nie ma sensu. Masz fenomenalny skład i jeszcze go ulepszasz. Przyjdzie taki dzień, że wszystko się rypnie i zamiast szczęścia będzie płacz. Oczywiście życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Straciłeś grube miliony na zawodników z których bądźmy szczerzy przydatny będzie tylko Fabregas... Po co Dżeko, Augero? Adebayor i Tevez są... Sam osobiście nigdy nie lubiłem gry wielkimi gwiazdami, chyba że były to wschodzące gwiazdy, no ale powodzenia.

 

 

Pieniądze szczęścia nie dadzą Ci w klubie.

 

"Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy"... Może wakabayashi też wyznaje tą zasadę.

Odnośnik do komentarza

Kurde, nie wiedziałem, że aż takie zainteresowanie będzie :D Zobaczymy czy dadzą te szczęście czy nie :P

 

Listopad 2010 :

 

 

Ekstraklasa :

 

1.11.10r. [10/38] Sunderland - MC 0:3 (2x Tevez, Lescott)

9.11.10r. [11/38] MC - West Brom 1:0 (Adebayor)

13.11.10r. [12/38] Chelsea - MC 1:0

21.11.10r. [13/38] MC - Everton 2:1 (Bale, Adebayor)

24.11.10r. [14/38] MC - Aston Villa 4:0 (2x Adebayor, 2x Wright-Philips)

27.11.10r. [15/38] MC - West Ham 3:1 (Adebayor, Tevez, Balotelli)

Liga Europejska :

4.11.10r. [4/6] Juventus - MC 0:0

 

 

Listopad oceniam bardzo pozytywnie, poza przegraną z Chelseą, wygraliśmy 5 meczy i obejmujemy prowadzenie w tabeli ! Teraz czeka nas najtrudniejszy miesiąc grudzień, od niego będzie zależeć czy będziemy walczyć o Mistrzostwo Anglii.

 

W pucharach w tym miesiącu jeden mecz w LE i kolejny remis z Juventusem. Dzięki temu remisowi mamy pewny awans do następnej fazy rozgrywek.

Odnośnik do komentarza

MATI - Aguero, złamał kostkę i nie gra przez 3 miesiące i dopiero wrócił na mecz z Blackburn i pare dni później doznał kontuzji śródstopia i 4msiące z głowy. Na celowniku teraz mam Eto'o.

Maciek LFC - Nie mam jak pokazać składu, bo jestem daleko w przodzie z grą i nie czyta mi wcześniejszych meczy z poprzednich lat, ale było z początku coś takiego : Hart - Bale, Chiellini, K.Toure, Richards - Fabregas, Cambiasso, Balotelli, Arteta - Tevez, Dżeko(Adebayor).

 

 

Grudzień 2010:

 

Ekstraklasa :

 

5.12.10r. [16/38] Wigan - MC 2:1 (Tevez)

12.12.10r. [17/38] MC - Arsenal 2:1 (Wright-Philips, Adebayor)

18.12.10r. [18/38] Newcastle - MC 0:2 (Tevez, Adebayor)

28.12.10r. [19/38] MC - Blackburn 1:0 (Aguero)

 

 

Puchar Ligi :

 

Ćwierćfinał, 22.12.10r. Tottenham - MC 0:1 (Silva)

 

Liga Europejska :

 

1.12.10r. [5/6] Banik Ostrawa - MC 0:2 (Wright-Philips, Lescott)

15.12.10r. [6/6] MC - Unirea Urziceni 5:0 (4x Adebayor, Y.Toure)

 

 

Grudzień to same zwycięstwa w lidze, wygrana w prestiżowym meczu z Arsenalem, umocniła nas na pozycji lidera i jeżeli w styczniu nie stracimy lidera, to jestem pewny o wygranej w całej lidze.

 

W Pucharze Ligi w ćwierćfinale nasze rezerwy pokonały Tottenham i w meczu o finał zagramy z Blackburn.

 

W Lidze Europejskiej ostatnie dwa mecze to szansa pokazania się rezerwowym i jestem pozytywnie zaskoczony Adebayorem, z którym jestem skłócony i od 1 stycznia będzie grał w Atletico Madryt.

 

Wigilię spędziłem w gronie szejków, którzy, powiedzieli, że chcą za wszelką cenę zakontraktować C.Ronlado i Messiego, nie wiem czy to się uda, trochę posłodziłem im w prasie i zobaczymy co z tego wyjdzie, trochę rozbieżności finansowych jeśli chodzi o kasę za podpis kontraktu, ale wszystko jest na dobrej drodze, do sprowadzenia dwóch najlepszych piłkarzy świata !

Odnośnik do komentarza

Dzięki Feno, się zamuliłem :P

 

 

Styczeń 2011:

 

Styczeń rozpoczęliśmy od fantastycznych transferów C.Ronaldo(OPP), Messi(OPL) oraz Eto'o(NŚ) i Kiaer(OŚ) na łączną sumę 368 mln euro. Messi oraz Ronaldo to zachcianki szejków, którzy szaleją na punkcie tych graczy.

Ekstraklasa :

 

1.1.11r. [20/38] Wolves - MC 0:3 (Chiellini, Balotelli, Arteta)

5.1.11r. [21/38] MC - Fulham 4:1 (Ronlado, Messi, Fabregas, Cambiasso)

16.1.11r. [22/38] Liverpool - MC 2:2 (Tevez, Ronaldo)

19.1.11r. [23/38] MC - Birmingham 5:2 (2x Dżeko, Eto'o, Chiellini, samobój)

23.1.11r. [24/38] MC - Manchester United 2:2 (Eto'o, Ronaldo)

 

Puchar Ligi :

Półfinał 1 mecz. Birmingham - MC 0:2 (Ronaldo, Tevez)

Półfinał 2 mecz. MC - Birmingham 1:2 (Tevez)

 

Puchar Angli :

 

3 runda, 8.01.11r. MC - Crystal Palace 3:0 (Milner, Y.Toure, samobój)

4 runda, 29.01.11r. MC - Bristol Rovers 6:0 (3x Tevez, Y.Toure, Agbonlagor, Wright-Philips)

 

 

Styczeń oceniam pozytywnie, w trudnych meczach z Liverpoolem i derbach z United wywalczyliśmy remisy i spokojnie zbieraliśmy trzy oczka ze słabszymi drużynami, mistrzostwo kraju jest coraz bliżej.

 

W Pucharze Ligi, poważnie potraktowałem półfinał i mamy tego efekt, którym jest awans do finału, który zamierzam wygrać !

 

A w Pucharze Anglii, graliśmy ze słabszymi drużynami i pewnie przeszliśmy do 5 rundy.

Odnośnik do komentarza

lew77 - Jak miałem kase na nich to czemu nie kupić ich :D ?

Sidd - Mi powoli się nudzi, ale czasami warto sobie wejść w świat fantazji i się pobawić :P

 

Luty 2011

 

 

Ekstraklasa :

 

1.02.11r. [25/38] Stoke - MC 0:2 (2x Eto'o)

5.02.11r. [26/38] MC - Blackpool 1:0 (Ronaldo)

12.02.11r. [27/38] Tottenham - MC 1:0

 

Puchar Ligi :

 

Finał, 27.02.11r. Everton - MC 1:4 (2x Ronaldo, Tevez, Messi)

 

 

Puchar Anglii :

 

5 runda, 20.02.11r. MC - Wigan 4:0 (2x Dżeko, Messi, Eto'o)

 

Liga Europejska :

 

1 runda El. 1 mecz. 17.02.11r. Schalke - MC 1:1 (Cambiasso)

1 runda El. 2 mecz. 24.02.11r. MC - Schalke 5:0 (2x Tevez, Arteta, Milner, Balotelli)

 

 

Luty to miesiąc pucharów, w lidze tylko 3 mecze i 2 zwycięstwa, jednak mamy jeszcze zaległe dwa mecze i przewagę 5 pkt. nad Tottenhamem, więc myślę że dowieziemy do końca pierwsze miejsce.

 

W Pucharze Ligi, przy 90 tys. kibiców na Wembley, w pięknym stylu wygraliśmy ten puchar, pokonując gładko Everton 4-1 !! Pierwsze trofeum trafia do klubowej gabloty.

 

W Pucharze Anglii, gładkie zwycięstwo w 5 rundzie z Wigan i czekamy na kolejnego rywala.

 

Natomiast w Lidze Europejskiej trafiliśmy na Schalke w 1 rundzie el. i w ostatecznym rozrachunku wygraliśmy ten dwumecz 6:1, w kolejnej rundzie zmierzymy się z Palermo.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...