Skocz do zawartości

FM 2011 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

W Juve z obecnym składem sprawdzi się gra na jednego odgrywającego z podaniami na głowę(Matri,Toni). czyli dla mnie klasyczne 1-4-4-2 lub ustawienie 1-4-4-2 [ustawienie asymetryczne prawo stronne,tzn że po lewej stronie mamy P(L) a z prawej OP(P)]idealnie pasuje pod obecny skład. Jest Krasić, Pepe(zalecam prawonożnych zawodników po lewej stronie i odwrotnie). Natomiast prawy obrońca gra długimi piłkami na odgrywającego, a lewy w tutaj Grosso,motta, de Ceglie krótkie podania i włącza się do akcji ofensywnych. U mnie bynajmniej takie coś się sprawdziło w Juve.

Odnośnik do komentarza

Ułoży mi ktoś zawodników pod tych zawodników?Lub chociaż pomoże,a i z tymi stałymi też by bło fajnie.

skladv.jpg

 

Skrzydła muszą być by wykorzystywać moich dobrych skrzydłowych a środek także bo Paulo to też wyśmienity zawodnik.

Chce walczyć o europejskie puchary, taki mam cel b o wydaje mi się że skład ma szanse na gre przynajmniej w LE(cel to dokupić dobrego napastnika i bramkarza).A i by szybko się zgrali bo 3 porażki z rzędu z drużynami z którymi się wygrywa.(Calgari)

Edytowane przez Dudek
Brak tagu [spoiler]
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja poszukuje jakiejś taktyki dla Sheffield Wednesday objąłem ten klub kiedy on był na 17 miejscu w league one jestem teraz 12 i gram 4-5-1 z zagęszczonym środkiem pola i ofensywnymi skrzydłami, jednak w następnym sezonie mam zamiar awansować do Npower Championship coś może polecicie ? ;)

Odnośnik do komentarza

Witam poszukuję jakiejś mistrzowskiej taktyki wraz z ustawieniami piłkarzy dla Barcelony dla FM11 najlepiej w formacji 4-3-3.

 

Spróbuj tej http://www.centrumfm.org/taktyki-12,829,Lux.html#komentarze'>http://www.centrumfm.org/taktyki-12,829,Lux.html#komentarze

, ja nią jestem zachwycony

 

Ja poszukuje jakiejś taktyki dla Sheffield Wednesday objąłem ten klub kiedy on był na 17 miejscu w league one jestem teraz 12 i gram 4-5-1 z zagęszczonym środkiem pola i ofensywnymi skrzydłami, jednak w następnym sezonie mam zamiar awansować do Npower Championship coś może polecicie ? ;)

 

Też możesz spróbować tej taktyki http://www.centrumfm.org/taktyki-12,829,Lux.html#komentarze

Odnośnik do komentarza

Sprawdzałeś taksę z mojego podpisu? Jest podobna do tego czym grasz, więc piłkarzy nie będziesz musiał wymieniać. (Wymiana składu powoduje zazwyczaj kilkumiesięczne perturbacje z powodu braku zgrania zespołu).

Już pięćset osób na świecie pobrało tą taktykę :) najwięcej za granicą. Umieściłem ją na jednym z forów w zajmujących się FM. Jest tez zapisana do testów jakościowych, ale kolejka jest na razie długa ;) sam więc przeprowadziłem swoją próbę na tym samym zestawie meczy i okazała się być najlepsza z wszystkich do tej pory testowanych. Wiadomo, nie ma nigdy gwarancji, specyfika zespołu może sprawić, że inna taktyka bardziej się dopasuje, ale sprawdź.

 

Co do podanych przez kolegę wyżej linków do 4-3-3 u większości graczy nie sprawdza się na patchu 11.3.

Odnośnik do komentarza

Uwaga ! Taktyka bedzie niebawem na FMZONE !

 

Taktyka: http://wrzucacz.pl/file/3491305411307/Ofensywa-II-R.-Madrid-wrz.-2012.tac

 

Opis:

Witajcie ;)

 

Może zacznę od tego ze opowiem Wam jak powstała moja taktyka. A wiec zaczęło się od tego ze poszukiwałem pilnie jakiejśdobrej uniwersalnej taktyki w ustawieniu 1-4-4-2 z wysuniętymi obrońcami. Taka taktykę było trudno znaleźć i nagle wpadłem napomysł ze mogę stworzyć własną taktykę, bo w końcu, co to za gra z czyjąś taktyka. I od tamtego momentu zrobiłem swojataktykę i ustawiłem trening. Pomyślałem sobie ze jak mam taktykę to warto ja wypróbować na kilku zespołach wieczdecydowałem ze przetestuje ją na Arce i Reprezentacji Portugalii. O wynikach tymi zespołami później.... zespól na taktyce graskładną i ładną piłkę. Środkowi pomocnicy zajmują się rozgrywaniem i przetrzymywaniem piłki w środku pola. Skrzydłowi robiątutaj największa robotę grając na swoich flankach, wrzucając piłki i wchodząc w środek pola skutkuje dobrymi sytuacjami dlaklubu. Napastnicy tylko biegają odbierając piłki i strzelając jakieś gole. Przejdźmy do najważniejszej formacji jaką jest obrona.Dwajboczni obrońcy podają do skrzydłowych i graja miedzy ofensywa a obrona stwarzając okazje dla naszego klubu. Środek zajmujesię odbiorem piłki i nie pozwala się rozklepać wiec trudno będzie przejść obronę naszej drużyny. Bramkarza opisywać nie będę, bonie trzeba. Teraz przejdę do wyników i zacznę od Portugalii. Reprezentacja doszła do finału Mistrzostw Europy w Polsce i Ukrainiepokonując w fazie grupowej takie zespoły jak Chorwacje,Ukraine i Gruzję zdobywając 7 punktów i awansując z 1 miejsca w grupie.Następnym meczem po fazie grupowej był mecz z reprezentacja Czarnogóry wygrany 5:2. Po ćwierćfinale nastąpił półfinał zWłochami, który Portugalczycy wygrali 2:1. Po awansie do finału cały kraj eksplodował pozytywnymi emocjami, ale ta radość nietrwała długo. Final zakończył się zwycięstwem Francji 3:2 w 90 minucie meczu na 3:2 strzelił Andre-Pierre Gignac. Następnymklubem, który poprowadziłem była Arka Gdynia i tym klubem zagrałem tylko 2 mecze.Wygrana z Wisłą po lepszej grze Arki 2:1 ipogrom Podbeskidzia 5:2 po fantastycznej grze Gdyńskiego klubu. Zapomniał bym ze gram tez Realem Madryt a napisze tylkotyle ze najciekawsze mecze z Barcelona kończą się zwycięstwami Realu wynikami 2:0,4:0,1:3. Moim skromnym zdaniem taktykajest stworzona dla klubów dobrych, trochę słabszych i średnich.

 

Zdjęcia:

http://img600.imageshack.us/img600/3814/screen1dy.jpg

http://img19.imageshack.us/img19/7518/screen2jvd.jpg

http://img593.imageshack.us/img593/4585/screen3pc.jpg

Odnośnik do komentarza

Podobną do twojej widziałem na serwerach the dugout tylko obrońcy nie byli wysunięci, a zawodnicy mieli nieco inne zadania i wyniki były dobre. Tak, że spodziewam się po twojej efektów. Z testowaniem czekam bo czasu brak ;)

Zrobię standard BVB niecałe pół sezonu na ustawieniach standard z wyborem zawodników przez asystenta. Taki test robi Forza na tamtym forum więc jest dobrze porównywalny.

Odnośnik do komentarza

Witam chciałbym sie dowiedziec co oznaczaja ponizsze ustawienia taktyczne

-Ataki z głębi pola

-gra szeroko

 

wnioskuje ze ataki z głębi pola sa to rajdy graczy do przodu,nie trzymaja sie ciagle tych samych pozycji

gra szeroko oznacza ze gracz trzyma sie danej pozycji np zejscie do srodka i gracz gra na srodku ale np pomocnikowi co powinnem ustawic lub skrzydłowemu

 

aha ustawic druzyne aby utrzymywała sie przy piłce?

Odnośnik do komentarza

Podobną do twojej widziałem na serwerach the dugout tylko obrońcy nie byli wysunięci, a zawodnicy mieli nieco inne zadania i wyniki były dobre. Tak, że spodziewam się po twojej efektów. Z testowaniem czekam bo czasu brak ;)

Zrobię standard BVB niecałe pół sezonu na ustawieniach standard z wyborem zawodników przez asystenta. Taki test robi Forza na tamtym forum więc jest dobrze porównywalny.

 

Nie zapomnij zrobić asystenta przy rozmowie motywacyjdej i dotyczącej graczy rywala.

Odnośnik do komentarza

Maxymili, ja grając pierwszy sezon FC Koeln bylem na miejscu spadkowym i po 15 meczach mialem 9 punktów. Zastosowałem Twoją taktyke i wyskoczyłem na 11 miejsce i skonczylem z 38 punktami. W drugim sezonie zająłem 7 miejsce i gram w Lidze Europejskiej. Zespół mam średni, jedynie nie umiem grac z Bayernem od którego regularnie dostaje baty. Wszystkie pozostałe w Bundeslidze są do ogrania przy Twojej taktyce. Bardzo dobra robota, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

W takim razie na Bayern stosuj inne, bardziej defensywne ustawienie lub wzmocnij skład szczególnie obronę i skrzydła. Bardzo dużo też daje jeżeli środkowi pomocnicy mają wyrównane parametry. Ten wykres właściwie w kształcie koła :)

Coś takiego

Przy czym środkowy pomocnik może być niski i nie ma potrzeby by dobrze grał głową. Szczególnie ważne są na tej pozycji podania.

Nie ma zespołu, który nie mógł by zdobyć pucharu mistrzów co widać w moim podpisie gdzie już w 2024 roku zdobyłem to trofeum grając zespołem, który miał spaść z szóstej ligi.

Odnośnik do komentarza

Uwaga ! Taktyka bedzie niebawem na FMZONE !

 

Taktyka: http://wrzucacz.pl/file/3491305411307/Ofensywa-II-R.-Madrid-wrz.-2012.tac

 

Opis:

Witajcie ;)

 

Może zacznę od tego ze opowiem Wam jak powstała moja taktyka. A wiec zaczęło się od tego ze poszukiwałem pilnie jakiejśdobrej uniwersalnej taktyki w ustawieniu 1-4-4-2 z wysuniętymi obrońcami. Taka taktykę było trudno znaleźć i nagle wpadłem napomysł ze mogę stworzyć własną taktykę, bo w końcu, co to za gra z czyjąś taktyka. I od tamtego momentu zrobiłem swojataktykę i ustawiłem trening. Pomyślałem sobie ze jak mam taktykę to warto ja wypróbować na kilku zespołach wieczdecydowałem ze przetestuje ją na Arce i Reprezentacji Portugalii. O wynikach tymi zespołami później.... zespól na taktyce graskładną i ładną piłkę. Środkowi pomocnicy zajmują się rozgrywaniem i przetrzymywaniem piłki w środku pola. Skrzydłowi robiątutaj największa robotę grając na swoich flankach, wrzucając piłki i wchodząc w środek pola skutkuje dobrymi sytuacjami dlaklubu. Napastnicy tylko biegają odbierając piłki i strzelając jakieś gole. Przejdźmy do najważniejszej formacji jaką jest obrona.Dwajboczni obrońcy podają do skrzydłowych i graja miedzy ofensywa a obrona stwarzając okazje dla naszego klubu. Środek zajmujesię odbiorem piłki i nie pozwala się rozklepać wiec trudno będzie przejść obronę naszej drużyny. Bramkarza opisywać nie będę, bonie trzeba. Teraz przejdę do wyników i zacznę od Portugalii. Reprezentacja doszła do finału Mistrzostw Europy w Polsce i Ukrainiepokonując w fazie grupowej takie zespoły jak Chorwacje,Ukraine i Gruzję zdobywając 7 punktów i awansując z 1 miejsca w grupie.Następnym meczem po fazie grupowej był mecz z reprezentacja Czarnogóry wygrany 5:2. Po ćwierćfinale nastąpił półfinał zWłochami, który Portugalczycy wygrali 2:1. Po awansie do finału cały kraj eksplodował pozytywnymi emocjami, ale ta radość nietrwała długo. Final zakończył się zwycięstwem Francji 3:2 w 90 minucie meczu na 3:2 strzelił Andre-Pierre Gignac. Następnymklubem, który poprowadziłem była Arka Gdynia i tym klubem zagrałem tylko 2 mecze.Wygrana z Wisłą po lepszej grze Arki 2:1 ipogrom Podbeskidzia 5:2 po fantastycznej grze Gdyńskiego klubu. Zapomniał bym ze gram tez Realem Madryt a napisze tylkotyle ze najciekawsze mecze z Barcelona kończą się zwycięstwami Realu wynikami 2:0,4:0,1:3. Moim skromnym zdaniem taktykajest stworzona dla klubów dobrych, trochę słabszych i średnich.

 

Zdjęcia:

http://img600.imageshack.us/img600/3814/screen1dy.jpg

http://img19.imageshack.us/img19/7518/screen2jvd.jpg

http://img593.imageshack.us/img593/4585/screen3pc.jpg

 

Daje nowy link bo tamten wygasł.

https://rapidshare.com/files/1687169699/Ofensywa_II__R._Madrid__wrz._2012_.tac

Odnośnik do komentarza

W takim razie na Bayern stosuj inne, bardziej defensywne ustawienie lub wzmocnij skład szczególnie obronę i skrzydła. Bardzo dużo też daje jeżeli środkowi pomocnicy mają wyrównane parametry. Ten wykres właściwie w kształcie koła :)

Coś takiego

Przy czym środkowy pomocnik może być niski i nie ma potrzeby by dobrze grał głową. Szczególnie ważne są na tej pozycji podania.

Nie ma zespołu, który nie mógł by zdobyć pucharu mistrzów co widać w moim podpisie gdzie już w 2024 roku zdobyłem to trofeum grając zespołem, który miał spaść z szóstej ligi.

Tym razem zastosowałem bardziej defensywne ustawienie na Bayern i do 86 min wygrywałem 1:0, ale niestety brakło sił i przegrałem. Jest dobrze, bo nie dostaje juz batów od Bayernu tylko walcze jak równy z równym. Jezeli chodzi o srodkowych pomocników to jeden to odbierający a drugi rozgrywający? Pierwszy raz tak robie, ale chce wywalczyc trofea tylko zawodnikami krajowymi. Na razie mam w druzynie troszke obcokrajowców, ale chce ich stopniowo podmieniac na Niemców z innych klubów lub moich wychowanków. Wiem, ze bedzie to trudne, ale inwestycja w trenerów juniorów i baze powinna pomóc.

Odnośnik do komentarza

W takim razie na Bayern stosuj inne, bardziej defensywne ustawienie lub wzmocnij skład szczególnie obronę i skrzydła. Bardzo dużo też daje jeżeli środkowi pomocnicy mają wyrównane parametry. Ten wykres właściwie w kształcie koła :)

Coś takiego

Przy czym środkowy pomocnik może być niski i nie ma potrzeby by dobrze grał głową. Szczególnie ważne są na tej pozycji podania.

Nie ma zespołu, który nie mógł by zdobyć pucharu mistrzów co widać w moim podpisie gdzie już w 2024 roku zdobyłem to trofeum grając zespołem, który miał spaść z szóstej ligi.

 

A moglbys wrzucic screeny z wlasnymi ustawieniami stalych fragmentow z edytora? Bo mam z tym maly problem.

Odnośnik do komentarza

Gram Barceloną (tak, tak wiem, samograj), mam 2016 rok. Niby sporo wygrywam, ale nie o to mi chodzi. Mianowicie chciałbym aby mój zespół grał w jak najbardziej zbliżonym stylu do rzeczywistej Barcelony. Ktoś mógłby powiedzieć, że to strasznie oklepany temat i w sieci jest mnóstwo taktyk typu "graj jak Barcelona". Wykorzystywałem/modyfikowałem naprawdę sporo z tych taktyk, ale to nie jest to (większość z nich jest nastawiona na suche statystyki typu mnóstwo podań u rozgrywającego (najczęściej bezsensownych)). Jedynym skutkiem ubocznym jest żelazna defensywa (ok. 11 - 13 straconych bramek na sezon ligowy). W związku z powyższym mam prośbę, macie jakieś pomysły jak ułożyć drużynę tak aby: Grała piłką po ziemi, dużą ilością podań, miała przewagę w posiadaniu,stosowała wymienność pozycji, spokojnie rozgrywała sobie piłkę, aby w dogodnej chwili przyśpieszyć, no i strzelała sporo bramek (co z tego że miałem takie okresy w tym moim "kombinowaniu", że wszystko nieźle wyglądało, tylko że strzelałem jedną fartowną bramkę na 5 meczy). Dzięki za wszystkie porady :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...