Skocz do zawartości

FM 2011 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przedstawię wam moją taktykę, którą rozegrałem 2 pełne sezony i zacząłem okres przygotowawczy do trzeciego.

 

Formacja i główne polecenia Taktyczne:

 

4-4-2

 

29os7wj.jpg

 

 

Polecenia dla poszczególnych zawodników

OŚP i OŚL -> Środkowy Obrońca <> Obrona - jak wiadomo głównym zadaniem środkowych obrońców jest bronienie dostępu do własnej bramki i taka została im powierzona rola w tym ustawieniu. Jedynie przy stałych fragmentach gry (Rzuty rożne i wolne) mogą się wykazać swoim kunsztem strzeleckim dzięki swoim warunkom fizycznym, które pomagają im w walce o górne piłki.

OP i OL -> Boczny Obrońca <> Obrona - ja przyjmuje taką zasadę, że obrońca ma bronić, więc nie ważne jest dla mnie czy to jest obrońca boczny czy środkowy. Rolę jaką odgrywa ta pozycja w tej formacji to obrona, właśnie dlatego będą oni b. rzadko włączać się do ofensywnych poczynań drużyny.

PP -> Skrzydłowy <> Wsparcie - Rola jaką odgrywa zawodnik na tej pozycji, to wsparcie kolegów z ataku. Ma on minąć obrońce rywala i: dośrodkować, uderzyć lub dograć do lepiej ustawionego kolegi z drużyny, który może wykończyć akcję strzałem na bramkę.

PŚP -> Środkowy Pomocnik <> Wsparcie - jest to mózg drużyny. Jego zadaniem jest rozgrywanie piłki, wspieranie ataku, często zagrywając prostopadłe podania do napastników. Ma on pokazywać się do gry swoim obrońcom i transportować piłkę do napastników lub skrzydłowych. Również może decydować się na samodzielne rajdy środkiem boisko, które będzie kończył uderzeniem na bramkę.

PŚL -> Defensywny Pomocnik <> Obrona - jest to pomocnik grający między formacją obrońców a pomocników. Główną jego rolą jest rozbijanie ataków przeciwnika. Może pomóc rozegrać piłkę, ale sam rzadko włącza się w akcje ofensywne.

PL -> Skrzydłowy <> Atak - jest to skrzydłowy, który ma ciąg na bramkę. Jego zadaniem jest dryblowanie, zagrywanie prostopadłych podań do napastników. Ma on nieograniczoną swobodę na boisku.

NP -> Cofnięty Napastnik <> Wsparcie - to napastnik wracający po piłkę do formacji pomocników. Jego zadaniem jest obsłużenie skrzydłowych, jak i ]samemu wykończenie akcji.

NL -> Środkowy Napastnik <> Atak - to typowy napastnik, którego rolą jest wykańczanie akcji. Ustawia się zawsze w równej linii z obroną przeciwnika i czeka na prostopadłe piki.

Polecenia dla drużyny

 

28b5x0n.jpg

 

 

Opis

No więc filozofią tej taktyki jest, to aby oglądać ofensywne piękno gry naszego zespołu z wieloma akcjami podbramkowymi, które kończą się wieloma trafieniami dla naszego zespoły, przy małej liczbie straconych bramek.

Nasi piłkarze kontrolują w większości meczów przebieg spotkania, wymieniając między sobą wiele krótkich, szybkich podań, stwarzając sobie sytuacje strzeleckie. Obrona jest ustawiona w miarę wysoko, by nie tracić za dużej odległości z drugą formacją jaką jest pomoc.

Stałe fragmenty gry

Rzuty rożne - dośrodkowania na długi słupek, gdzie zawsze czeka na swoją okazję rosły obrońca dobrze grający głową, który często takie dośrodkowanie potrafi zamieniać na bramkę.

Rzuty wolne (prawa i lewa strona) - dośrodkowania na środek i główkę gdzie czyhają nasi środkowi obrońcy aby strzelić w światło bramki.

Auty (mieszane) - mieszane z takiego powodu, że w każdym meczu, każda nowa drużyna gra inaczej (jedne ostrym pressingiem, inne agresywnie) i zależnie od sytuacji zawodnik rzucający piłkę z autu sam wybiera najlepszy dla drużyny sposób.

 

Historia

 

Grę zacząłem klubem z wielką historią, który ma na swoim koncie wiele zdobytych rekordów jak i Trofeów. Ma w składzie znakomitych zawodników na każdej pozycji, jak i wykwalifikowany sztab szkoleniowy, potężne obiekty i jedne z najlepszych szkółki juniorów.

Mianowicie jest to Arsenal Football Club (przydomek Kanonierzy), z którym już w pierwszym moim sezonie (rozgrywki sezonu 2010/2011) jako menadżera zdobyłem 2 trofea: wygrałem Ligę i Ligę Mistrzów, a także dotarłem do Finału Pucharu Anglii (mimo to, że w pucharze uczestniczyli gracze utalentowani z zespołu rezerw).

W drugim sezonie dokonując trzech transferów (E. Dzeko, M. Sakho i D. Chygrynskiy) powtórzyłem osiągnięcie z poprzedniego sezonu i zostałem wybrany najlepszym menadżerem w Anglii (moja drużyna miała passę 22 meczy bez porażki), a także ogłoszono mnie najlepszym Polskim menadżerem za granicą.

 

A o to dowody

 

6rh4dt.jpg

34sospu.jpg

2i9phdy.jpg

ih4cwg.jpg

spzleo.jpg

 

 

Przygotowania do nadchodzącego sezonu (2012/2013)

 

21kmq0y.jpg

 

 

PS. Jeśli ktoś uważa, że oszukiwałem po przez wyłączanie, włączanie gry i ponownie granie tych samych meczów (by osiągnąć to co osiągnąłem) to jest w błędzie (a jeśli ma takie myślenie, to niech tak sobie wmawia). Jest to taktyka wymyślona prze ze mnie (nie chodzi mi o formację 4-4-2 bo to standard), a chodzi mi tu głównie o polecenia dla drużyny jak i zawodników.

Jest to taktyka raczej dla mocnych zespołów bo na takiej drużynie testowana.

Jak zdobędę wszystko co mogę z Arsenalem, przeniosę się do Ligi Polskiej i będę prubował nią grać, więc wtedy wydam opinię czy nadaje się do słabszych teamów.

 

Jeśli komuś się podoba nie widzę problemów, takiego typu dlaczego mam jej komuś nie użyczyć.

Chcesz ją? napisz! :)

 

Pozdro

Edytowane przez citko
Nie kolorujemy czcionki, a obrazki osadzamy w tagi [spoiler]
Odnośnik do komentarza

Qu3rtin

 

Ja nie mówię, że jest jakiś problem.

 

Nie wyjeżdżaj z głupimi tekstami typu "zagraj Wolves", bo grałem dużo słabszymi drużynami tj. Doncaster Rovers, Bristol City czy Polonia Bytom i radziłem sobie.

 

A tą taktykę sprawdzałem w mocnym klubie i mówię, że ona jest pod mocne kluby, a w słabych jej nie testowałem.

I wiem, że tą taktyką w każdym mocnym klubie możesz osiągnąć wszystko co się da w jednym sezonie.

Taktyka zrobiona dobrze pod Arsenal, która przypomina styl gry prawdziwego Arsenalu tzn. szybko, dużą ilością krótkich podań, z wieloma sytuacjami podbramkowymi.

 

Gram ostatni sezon Arsenal, mam zamiar zdobyć to czego nie zdobyłem przez poprzednie dwa sezony (nie zdobyłem bo sobie odpuściłem Puchary) i może przejmę jakąś reprezentację, jak będą do dyspozycji, jeśli nie zamierzam iść do Portugalii lub Polski.

 

Jak masz coś pisać, to pisz z sensem i czytaj uważnie. :)

 

PS. Nigdzie nie napisałem, że to taktyka pod słabe kluby i w takim klubie jej nie testowałem!

Odnośnik do komentarza

Witam, Panowie mam pytania:

 

1. Zawodnik gra slabo, zagral slaby mecz - czy po jednym slabym meczu przeprowadzamy z nim rozmowe, grozimy ? czy pozostawiamy i czekamy co pokaze w nastepnym?

Kiedy najlepiej karac zawodnika za slaby wystep, przykladowo napastnika za nieskutecznosc czy tez obronce za slabe wystepy ?

 

2. Druga strona medalu, zawodnik przykladowo osiaga note 8.5 - chwalimy w prywatnej rozmowie ? czy jeden mecz to za malo, by na niego wplywac rozmowami ?

Odnośnik do komentarza

Grałem kilka sezonów taktykami 4-4-2 ale gra przestało mi się układać i zrobiłem lekkie ulepszenie które też mnie nie zadowala. Może znajdziecie moje błędy w tych taktykach.

Team: Wolves

Prognoza mediów: 11 miejsce. Wydaje mi się że z takim składem powinienem walczyć o 6-10 miejsce. Na początku poprzedniego sezonu miałem walczyć o 1 miejsce, ale nie wyszło.

Mój skład wygląda mniej więcej tak

+ wysocy i silni napastnicy w składzie

+ szybcy, włączający się skrzydłowi- chyba największy atut mojego teamu

+ całkiem nieźli defensywni pomocnicy

- dosyć wolni obrońcy ( 15 szybkości, 15 przyspieszenia)

 

Taktyka ofensywna:

 

Formacja: 4-4-1-1

 

Filozofia: Płynny

Strategia: Kontrola

Podania: Krótsze

Swoboda taktyczna: Domyślnie

Gra pp: Intensywniejszy pressing

Odbiór: Bardziej agresywnie

Krycie: Domyślnie

Dośrodkowania: Miękkie

Swoboda pozycyjna: Szukaj gry

Podstawowy odgrywający: Wysoki NŚ

Krótkie krycie: NIE

Reszta mniej więcej domyślnie dla "kontroli"

 

Zadania dla pozycji:

OŚL,OŚP: Zabezpieczenie

PO,LO: Wsparcie

PŚP: Środkowy pomocnik- wsparcie

PŚL: Środkowy pomocnik- obrona

PP,PL: Skrzydłowy- atak

OPŚ: Ofensywny pomocnik- atak

NŚ: Kompletny napastnik- atak (moi napastnicy umiejętnościami pasują do tej pozycji)

 

Link: http://www.megaupload.com/?d=3YEBZCM6

 

 

Taktyka Defensywna:

 

Formacja: 4-2-2-1-1

 

Filozofia: Zrównoważony

Strategia: Kontratak

Podania: Bardziej bezpośrednie

Swoboda taktyczna: Domyślnie

Gra pp: Łagodniejszy Pressing

Odbiór: Bardziej agresywnie

Krycie: Domyślnie

Dośrodkowania: Domyślnie

Swoboda pozycyjna: Trzymaj się pozycji

Podstawowy odgrywający: Wysoki NŚ

Krótkie krycie: NIE

Szerokość: minimalnie szeroko

Szybkość: minimalnie szybko

Kierunek podań: oboma skrzydłami

 

 

Zadania dla pozycji:

OŚL,OŚP: Obrona

PO,LO: Wsparcie

DPŚP: defensywny pomocnik- wsparcie

DPŚL: rygiel defensywy

PP,PL: Skrzydłowy- atak

OPŚ: Ofensywny pomocnik- atak

NŚ: Kompletny napastnik- atak

 

 

link: http://www.megaupload.com/?d=W7NH4EBA

 

Zawodników mam właśnie pod 4-4-2, 4-4-1-1, 4-2-3-1. Przede wszystkim powinienem wykorzystywać dobrych skrzydłowych, defensywnych pomocników i wysokich napastników

 

 

Obie taktyki średnio sprawdzają się. Zgranie już całkiem dobre a po 5 meczach nie mam strzelonej bramki, 20 straconych, 0:4 z Chelsea, 0:5 z Liverpoolem, 0:4 z ManU

 

Co zmienić?

Odnośnik do komentarza

Niestety ani edycja ani usuwanie postów nie działa dlatego muszę post pod postem.

 

Wydaje mi się że już ogarnąłem taktykę i chciałbym żeby ktoś jeszcze przetestował i ocenił.

 

Wyniki na tej taktyce to po 2:0, 3:0, 4:3, 2:1 z równorzędnymi rywalami, te ze straconymi bramkami to mecz kończony w 10. 0:1 fartem przegrałem z ManU na ich terenie, 8:0 wygrana z nieco słabszym przeciwnikiem.

 

Ale nie wyniki są ważne, gram defensywnie a tutaj podoba mi się moje ustawienie defensywy, ilość akcji pod bramką przeciwnika. W obszarach szczególnej uwagi cały czas mam ustawienie w defensywie, dobre gdy gram z silniejszym bo w większości bronię, dobre gdy gram ze słabszym bo uważają na kontry.

 

Formacja: 4-4-2

Domyślnie Kontrola, gdy przeciwnik jest faworytem- kontratak

 

Krótki opis:

Kontrola:

Gramy krótkimi podaniami, płynnie, bronią wszyscy, atakują wszyscy, środkowi pomocnicy są rozgrywającymi, skrzydłowi często schodzą do krzyżowych prostopadłych podań. Gramy również z kontrataku, niektórym nie pasują krótkie podania i kontry ale nie ma sensu opóźniać gry gdy jest okazja jednym podaniem uruchomić napastnika. Podoba mi się że ta gra z kontry nie jest na siłę a jedynie w dobrych sytuacjach.

 

Kontratak:

Właściwie wszystko jak wyżej, różnica taka że obrona jest bardziej cofnięta a co za tym idzie, jest więcej naszych kontrataków bo bardziej wciągamy przeciwnika. Jeśli przeciwnik zdąży wrócić to nie ma kontry a zwyczajnie powoli rozgrywamy krótkimi podaniami.

 

 

LINK: http://www.megaupload.com/?d=BFHW341D

 

Charakterystyczne jest to że napastnik to "kompletny napastnik". Mało strzela ale ma bardzo dużo asyst bo przytrzymuje piłkę i odgrywa do Ofensywnego pomocnika bądź ofensywnie nastawionych skrzydłowych wchodzących w pole karne. Wszystkie piłki idą właśnie na napastnika a on robi sobie miejsce i podaje.

Odnośnik do komentarza

Witam ,gram Newcastle 4ty sezon. Wczesniej ściągałem taktyki i tylko je lekko przerabiałem ,postanowiłem stworzyć swoją taktykę od podstaw pod moich zawodników. Jest to taktyka raczej pod grę ze słabszymi,na naszym poziomie i lekko silniejszymi zespołami.

 

Formacja: 4-2-1-2-1

 

Wygląda to tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bd4cf58002fd7487.html

 

Polecenia zespołowe http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/65bcc0151abec69d.html

 

Obrona: Dwóch środkowych obrońców wysokich,silnych i w miarę szybkich. Oprócz ogólnych poleceń zespołowych dałem im trochę pasek bardziej w defensywę. Obaj są wysocy,silni i dobrze grający głową ,nie tracę praktycznie bramek z powietrza ,a obaj włączają się przy rzutach rożnych i wolnych w ofensywę ,już dobre kilka bramek strzelili tą metodą ,szczególnie dobre jest to z lepszymi zespołami gdzie nieraz taki jeden rożny może zadecydować. Boczna obrona trochę kuleje ,ale wystarczy dwóch solidnych a nie powinno być większego problemu ,bo i tak dwóch rosłych środkowych wybija wszystkie piłki. W każdym meczu obojętnie z jakiej klasy przeciwnikiem w opiniach mam ,że moich dwóch środkowych obrońców dominuje całkowicie w powietrzu.

 

Pierwszy środkowy: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f9c0a583c33a4fe8.html drugi: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/744d8f44632135ae.html

 

Pomoc: Tutaj postanowiłem zagęścić pole gry. Jeden cofnięty defensywny pomocnik z ustawioną rolą jako obrona. W następnej linii kolejny defensywny pomocnik ustawiony jako obrona i pomocnik jako wsparcie. Ważne aby w tej linii każdy umiał w miarę dobrze podawać. Zagęszczenie to najczęściej skutkuje tym ,że przeciwnik nie ma jak dograć piłki do napastników .Często przejmuje piłkę lub przeciwnik oddaje beznadziejne strzały z dystansu. Dwóch pomocników z tej drugiej linii ma ustawione ,żeby często grać prostopadłe piłki.

 

Skrzydłowi jako schodzący napastnicy: Jako ,że dwóch moich skrzydłowych to bardzo klasowi gracze postanowiłem to wykorzystać. Ustawieni są jako schodzący napastnicy z nastawieniem na atak. Najczęściej kończy się to tym ,że napastnik stoi na środku pola karnego ,a dwóch skrzydłowych na obrzeżach czekając na podanie, podanie dochodzi i pada bramka. Przy przejęciu piłki w środku pola lub przed moim polem karnym dosyć często idzie szybka kontra podanie do jednego ze skrzydłowych ,schodzi on lekko do środka ,przed linią końcowa w środku czeka już napastnik i drugi skrzydłowy ,który schodzi w pole karne idzie podanie i przy odrobinie szczęścia pada bramka. Aha tutaj ważna sprawa obaj skrzydłowi mają ustawione aby często grali prostopadłe podania.

 

Skrzydłowy : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/42c5a30884f74fd7.html drugi

 

Napastnik : Napastnika ustawiłem na lisa pola karnego ,ponieważ tak po prostu się najlepiej sprawdził. Czeka w linii z obrońcami aby wyjść do prostopadłej piłki.

 

Przy rzutach rożnych ustawić ,żeby tych dwóch obrońców nabiegało na długi słupek i żeby zagrywający rzut rożny grał tam piłki.

 

Odkąd gram tą taktyką przegrałem tylko jeden mecz po czerwonej kartce z 10 meczów, 2 remisy w tym z liverpoolem i reszta wygrane. Straciłem 7 bramek i strzeliłem 16.

 

Jeżeli ktoś chce mogę zuploadować tutaj tą taktykę.

Odnośnik do komentarza

Ja skomentuję powyższą taktykę.

 

Ściślejsza dyscyplina gryzie się trochę z szukaniem gry. Druga sprawa, dałeś ostre dośrodkowania na krótki słupek. W realu w takim 4-3-3 chodzi o to żeby jeden skrzydłowy dośrodkował na lub odrobinę za napastnika gdzie akcję kończy drugi wchodzący w pole karne skrzydłowy. W twojej taktyce drugi skrzydłowy jest bezużyteczny.

 

Taktyka raczej ofensywna, jak dla mnie w sam raz na kontry, bo tych 3 napastników będzie bronić bardzo wysoko. W realu czekają właśnie po to żeby zrobić szybki rajd, tutaj nie ma to zastosowania bo z kontry nie grasz. Równie dobrze 2 bocznych można cofnąć do bocznej pomocy jako atakujących skrzydłowych. U mnie właśnie oni w ataku pozycyjnym ładnie wchodzą w pole karne.

Odnośnik do komentarza

Ja skomentuję powyższą taktykę.

 

Ściślejsza dyscyplina gryzie się trochę z szukaniem gry. Druga sprawa, dałeś ostre dośrodkowania na krótki słupek. W realu w takim 4-3-3 chodzi o to żeby jeden skrzydłowy dośrodkował na lub odrobinę za napastnika gdzie akcję kończy drugi wchodzący w pole karne skrzydłowy. W twojej taktyce drugi skrzydłowy jest bezużyteczny.

 

Taktyka raczej ofensywna, jak dla mnie w sam raz na kontry, bo tych 3 napastników będzie bronić bardzo wysoko. W realu czekają właśnie po to żeby zrobić szybki rajd, tutaj nie ma to zastosowania bo z kontry nie grasz. Równie dobrze 2 bocznych można cofnąć do bocznej pomocy jako atakujących skrzydłowych. U mnie właśnie oni w ataku pozycyjnym ładnie wchodzą w pole karne.

 

Jeżeli chodzi o dyscyplinę to jest ona ustawiona na ścisłą ,ale skrzydłowym i napastnikom w poleceniach dla piłkarzy wyregulowałem indywidualnie także tutaj nie widzę problemu. Dzięki za uwagę z tymi dośrodkowaniami ,bo nie pomyślałem a niby taka oczywista rzecz, z drugiej strony chciałem wykorzystać to ,że często padają bramki wślizgami z ostrych dośrodkowań. Jeżeli chodzi o kontry to mam drugą taktykę na czołówkę tabeli ,bardzo podoba ,zamiast jednego defensywnego w tej pierwszej linii mam dwóch a w tej drugiej pomocy linii jeden środkowy jako wsparcie. Ustawione na kontry ,na razie się sprawdza ,3:1 z tottenhamem,który jest drugi w tabeli u siebie i 1:0 na wyjeździe z manc ,który jest pierwszy. Dzięki za uwagi ,bo to właściwie pierwsza moja w pełni samodzielnie zrobiona taktyka.

Odnośnik do komentarza

Witam

Na początku napiszę, że gram bardzo słabym klubem jaki jest Go Ahead Eagles (II liga Holenderska)

W ataku mój zespół spisuję się całkiem nieźle, ale tracę bardzo dużo bramek i przez to przegrywam większość meczy. :( :(

Prognoza mediów zapowiada mój zespół na 4 miejsce, a ja przegrywam z zespołami z wiele niższym notowaniem. Najbardziej boli mnie ta ogromna ilość straconych bramek i nie bardzo wiem jak to zredukować. Większość bramek traconych jest po prostopadłych podaniach z głębi pola.

A drugie pytanie to jak ustawiacie przed meczem polecenia (zagranie słabszą nogą, agresywny odbiór, itd) jakim formacjom lub też jakim zawodnikom ? :)

Następna sprawa to taka, że bramek w ogóle nie zdobywają napastnicy tylko boczny pomocnik, ew. obrońca z główki (rożny, wolny).

 

Taktykę pożyczyłem od Grand Mag-a, ale wyłączyłem kontrataki i grę na spalone (może to błąd- nie wiem).

 

Wygląda to tak:

http://img856.imageshack.us/i/poleceniadruyny.jpg/

 

http://img848.imageshack.us/i/formacja.jpg/

 

Proszę o jakieś rady.

Zapomniał bym dodać, że gram na patchu 11.3

Odnośnik do komentarza

Ja od samego początku jestem negatywnie nastawiony do taktyk 4-2-4. Najczęściej jest 4 pomocników na 2 twoich. Nie ma pressingu na pomocników i z łatwością zagrywają dokładnie prostopadłe podania. Są też pułapki ofsajdowe, jeśli masz wolnych obrońców nie radzę stosować. Możesz dominować cały mecz a przeciwnik będzie cię kąsać skutecznymi kontrami i to on będzie miał więcej setek.

Odnośnik do komentarza

Gram taktyką 4-5-1

NŚ (???)

OPL (Skrzydłowy - Atak) OPP (Schodzący napastnik - Atak)

PŚ (Pomocnik długodystansowiec - Wsparcie) PŚ (Wysunięty rozgrywający - Atak)

Chyba wystarczy... Pytanie jaką rolę dać w takim ustawieniu najlepiej NŚ? Próbowałem z cofniętym napastnikiem - wsparcie ale nie przynosi to według mnie oczekiwanych rezultatów i za bardzo nie ma kto strzelać bramek. Może spróbować czegoś innego? Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza

Gram taktyką 4-5-1

NŚ (???)

OPL (Skrzydłowy - Atak) OPP (Schodzący napastnik - Atak)

PŚ (Pomocnik długodystansowiec - Wsparcie) PŚ (Wysunięty rozgrywający - Atak)

Chyba wystarczy... Pytanie jaką rolę dać w takim ustawieniu najlepiej NŚ? Próbowałem z cofniętym napastnikiem - wsparcie ale nie przynosi to według mnie oczekiwanych rezultatów i za bardzo nie ma kto strzelać bramek. Może spróbować czegoś innego? Proszę o rady.

 

Ja przy podobnym ustawieniu ,bo mam dwóch schodzących napastników dałem napastnikowi lisa pola karnego i podania prostopadłe od pomocników i skrzydłowych często, ale zależy też jakie atrybuty ma ten Twój napastnik. A i zapomniałem ,żeby szukał gry.

 

PS. Endrju dzięki za te rady z dośrodkowaniami jak na zawołanie w pierwszym meczu po zmianie poszła kontra dośrodkowanie na długi słupek a tam już wchodził schodzący skrzydłowy i gol.

Odnośnik do komentarza

Gram taktyką 4-5-1

NŚ (???)

OPL (Skrzydłowy - Atak) OPP (Schodzący napastnik - Atak)

PŚ (Pomocnik długodystansowiec - Wsparcie) PŚ (Wysunięty rozgrywający - Atak)

Chyba wystarczy... Pytanie jaką rolę dać w takim ustawieniu najlepiej NŚ? Próbowałem z cofniętym napastnikiem - wsparcie ale nie przynosi to według mnie oczekiwanych rezultatów i za bardzo nie ma kto strzelać bramek. Może spróbować czegoś innego? Proszę o rady.

 

Lis pola karnego: dobry na kontry, sam leci z piłką w pole karne lub do linii końcowej, cały czas gra z przodu na lini spalonego

Cofnięty napastnik: dobry jeśli ma czekać z piłką na bocznych ofensywnych, przytrzymuje piłkę w środku i zagrywa krzyżowe podanie.

Odgrywający: Podobnie jak cofnięty tylko chyba częściej gra z pierwszej i częściej szuka partnerów, gra plecami do bramki, idą do niego piłki które odgrywa z klepki.

Defensywny napastnik: Jeszcze bardziej szuka partnerów, cofa się po piłkę, dobry jeśli gramy tylko krótkimi bez kontry.

Klasyczna 10: właściwie bardziej wysunięty rozgrywający niż napastnik, szuka gry pod polem karnym, tam często jest przy piłce i szuka partnerów

podaniem.

Kompletny napastnik: mój ulubiony, kiedy trzeba biegnie sam na bramkę, kiedy trzeba biegnie do lini i czeka na partnera z ofensywy, kiedy trzeba wróci pod pole karne i spróbuje rozegrać, często też odgrywa z pierwszej piłki; warunek jest taki że musi to być bardzo dobry zawodnik. Jeśli grasz z kontry wystarczy odznaczyć przetrzymywanie i będzie częściej lisem.

 

Podsumowując, ja bym ustawił lisa jeśli grasz z kontry i napastnik jest szybki. Cofniętego jeśli jest silny, wysoki i dobrze gra z pierwszej piłki. Kompletnego posiada cechy lisa i cofniętego. Lisa jeśli grasz skrzydłami, cofniętego jeśli też środkiem.

Odnośnik do komentarza

Następna sprawa to taka, że bramek w ogóle nie zdobywają napastnicy tylko boczny pomocnik, ew. obrońca z główki (rożny, wolny).

 

Taktykę pożyczyłem od Grand Mag-a, ale wyłączyłem kontrataki i grę na spalone (może to błąd- nie wiem).

 

Wygląda to tak:

http://img856.imageshack.us/i/poleceniadruyny.jpg/

 

http://img848.imageshack.us/i/formacja.jpg/

 

Zapomniał bym dodać, że gram na patchu 11.3

 

 

Jak ustawilibyście napastników pod to ustawienie ? Są oni najsłabsi na boisku, podania do Nich w ogóle nie docierają, sami też nic nie potrafią "wyczarować" ...

Odnośnik do komentarza

Widze prowadzę Inter, Każda z moich poprzednich drużyn Villarreal (stratą bramek),Tottenham (bardzo dobra grą skrzydłowych,często strzelali bramki). Lecz Inter myślałem że będzie miał coś z każdego zespołu, lecz się pomyliłem,obrona gra katastrofalnie.W ataku nie wiele lepiej, jedyny który coś gra to

Acquafresca który został zakupiony, miałem nawet zakupić Bale za 27 mln ojro lecz nie chciał ze mną podpisać kontraktu.Zależy mi na bardzo dobrej grze skrzydłami,zdaje sobie że nie mam dobrego szybkiego napastnika jak w Villarrealu był Nilmar czy w Tottenhamie Defoe.Zakupiłem 2 napastników w tym jednego eks gracza czyli Balotelli.Podam może skład, a wy ocenicie jaka taktyka pasuje najbardziej do tego zespołu i ewentualnie podali mi ;)

 

skadx.jpg

 

Jak możecie gdybyście zapodali też jak ustawić fragmenty gry byłoby wspaniale ;))

gram na łatce 11.1

Edytowane przez Dudek
Brak tagu spoiler
Odnośnik do komentarza

z takim składem można wszystko.

 

Ja bym ustawił 4-3-3 z 3 napastnikami bez skrzydłowych i gra środkiem. Powinno się sprawdzić bo zawodnicy mają przewagę techniczną nad większością drużyn. Ewentualnie zwiększenie szerokości gry i podania również skrzydłami, ale ustawienie takie same z 3 napastnikami w 1 linii

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...