Skocz do zawartości

Jesli Warszawa to tylko Konwiktorska


ZBGfromWPC

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc nowa kariera zainspirowana przyjściem do Polonii piłkarzy, którzy mogą stworzyć ciekawą drużynę i jak widać wychodzi im to całkiem nieźle. Zasiadłem więc do edytora i zedytowałem całą Polską ligę o transfery z tego sezonu. Skorzystałem przy okazji z jednego z updatów ale jako, że robię to tylko dla siebie, nie udostępniam nie sądzę by był to problem. Nie sądziłem, że to taka ciężka robota i od tej pory znacznie większym szacunkiem darzę twórców wszelkich updatów. Mam nadzieję, że pociągnie to dość długo. Transfery aktualne we wszystkich klubach poza Osmanem Chavezem do Wisły i jednym z piłkarzy którzy przyszli do Legii ale nie pamięta który z nich to był.

 

Tak więc:

FM 2008, wersja 8.02 z uaktualnionymi składami przeze mnie, są też ważniejsze transfery w świecie,

baza danych średnia, ligi angielskie(2) francuskie(2), włoskie(2), polskie(2), niemieckie(2), holenderskie(2), hiszpańskie(2).

 

No to zaczynamy!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek lata. Pokój hotelowy, a w nim dwóch już dość długo dosadnie rozmawiających mężczyzn.

 

 

- To niemożliwe, nic na mnie nie masz. Nie wierzę Ci.

- Nie mam? Spójrz w tej teczce mam dokumenty które zaraz ujrzysz i mina Ci zrzednie. I żebyś nie próbował żadnych sztuczek to tylko kopie a oryginały są w bezpiecznym miejscu u bezpiecznej osoby. I co Ty na to? – mówi drugi postawniejszy z mężczyzn rzucając teczkę na stół. Pierwszy zabiera się za wertowanie i czytanie dokumentów, przesłuchuje też taśmę z dyktafonu, umieszczonego w teczce a jego twarz blednie w sekundę. Mężczyzna opada na krzesło po, kryje ręce w dłoniach, a po chwili odzywa się wzburzony.

 

- Skąd to masz? Przecież nikt o tym nie wiedział. Nikt! Rozumiesz – po czym odrzuca teczkę, która trafia wprost w drugiego z mężczyzn. Ten niewzruszony spokojnym tonem mówi.

 

- Rzucanie we mnie nic Ci nie pomoże i ja na Twoim miejscu pohamował bym nerwy. Możemy porozmawiać spokojnie i zobaczysz, że każdy z nas będzie zadowolony. Gwarantuje Ci, że nie chcę iść z tym na policję. Oczekuje tylko jednej małej przysługi w zamian za to co ja zrobiłem kiedyś dla Ciebie. Pamiętasz jeszcze?

 

Drugi z mężczyzn staje się jeszcze bardziej bledszy, ale już spokojniejszym wręcz zrezygnowanym głosem odpowiada.

- Pamiętam. Rozumiem, że chcesz pieniędzy? Ile? Nie jestem aż tak bogaty jak mówią. Mam długi…

- Nie chcę żadnych pieniędzy, mam ich dość. Może nie tyle co Ty ale starcza mi na życie. Ta przysługa dotyczy zupełnie czegoś innego. Nawet nie chodzi o mnie. Wysłuchasz mnie czy mam jednak wybrać się na najbliższy posterunek ?

-Mów!

- Jak wiemy oboje prowadzisz liczne interesy. Mnie jednak interesuje stanowisko w jednym z Twoich przedsięwzięć. Nawet nie będzie to stanowisko dla mnie a dla kogoś kto jest mi bliższy niż rodzina. Domyślasz się o co może chodzić?

- Jeśli chcesz może pracować na każdym stanowisku. Mogę dać mu możliwość kierowania którymś z oddziałów.

- Nie. Nie chodzi mi o żaden oddział. Chociaż jakby ująć to pewną przenośnią to nawet, nawet dobrze kombinujesz. Chodziło mi raczej o Twój klub piłkarski. Teraz łapiesz?

- Tak już rozumiem. Mam dać jakiemuś młodzikowi pograć u mnie w zespole? Mam nadzieję, że nie w pierwszym składzie chociaż. Wiesz w młodzieżówce znajdę miejsce, dam mu przyzwoity kontrakt i jeśli coś potrafi może się przebije…

- Nie… Nie chodzi mi o żadną młodzieżówkę. Mam chłopaka ledwo po 30-tce, który uczył się w Holandii, tam też odbył staż i rozpoczął swoją trenerską pracę. Ja gdy umierał jego ojciec, dzięki, któremu teraz jestem tutaj obiecałem mu, że się nim zaopiekuje. I właśnie dziś nadarza mi się okazja by pomóc mu. Chłopak ma papiery. Ty nie masz podobno trenera. Układ jest prosty podpisujesz z nim umowę na rok. Jeśli chłopak się sprawdzi zostaje. Jeśli natomiast nie odchodzi. Proste? Drugą umowę spisujemy my. W niej gwarantujesz mi parę przywilejów dla niego i to, że nie będziesz się wtrącał w prace trenerską! Jednak warunki konkretne przedstawię Ci jeszcze na następnym naszym spotkaniu. Słucham co Ty na to.

- Ty chyba oszalałeś? Mam dać swój klub, w którego wpompowałem grube miliony jakiemuś nieopierzonemu małolatowi? Jak Ty sobie to wyobrażasz? Rozumiem gdybyś poprosił o trenowanie zespołu juniorów albo chociaż żebym mu załatwił to w jakimś innym klubie. Przecież Polonii Warszawa nie może trenować ktoś bez licencji.

- Janek, nikt nie mówił, że on jest bez licencji. Mówiłem Ci, że uczył się w Holandii. Tak się składa, że uczęszczał do tamtejszego odpowiednika naszych AWF-ów i ukończył go. Następnie szybko zdobył licencję UEFA i szkolił się dalej. Powiedz mi czy, któryś z Twoich trenerów odbył staże w klubach takich jak Arsenal, Ajax, czy Feyenord? Wydaje mi się, że nie bardzo. Do tego prowadził dwa zespoły w niższej lidze holenderskiej. Tak więc o kwalifikacje nie masz się co martwić. Zobaczysz, że miło się zdziwisz. Zresztą to Twój wybór. Ja swoje warunki przedstawiłem. Teraz idę. Tu masz mój telefon. Zadzwoń jutro.

 

 

 

 

 

Kilka godzin później.

 

W ciemnym pokoju rozlega się dzwonek telefonu. Po chwili słychać rozmowę.

 

- Marian, witaj no ten, ja myślę, że się zgadzam ale musimy dogadać szczegóły. Rozumiesz mnie? Wiesz, zatrudnić go to jedno jeśli ma papiery ale trzeba ustalić wersje dla prasy, wersję dla sztabu szkoleniowego. No i my musimy się dogadać. Muszę mieć gwarancję… Możesz jutro wpaść do mnie?

- No i widzisz jak ładnie poszło? To jutro 11 u Ciebie? W klubie czy w firmie?

- W firmie. Do klubu pojedziemy już z młodym. Do zobaczenia.

 

 

 

 

 

Ranek następnego dnia, ok. godziny 11. Gabinet Wojciechowskiego właściciela Polonii Warszawa.

 

- Jesteś. Spóźniłeś się. Już myślałem, że się rozmyśliłeś.

- Ha ha. Chciałbyś. Nie martw się o nic. Zobaczysz polonia będzie klubem wiodącym prym w lidze. Do tego przecież dążyłeś. Zaufaj mi. Oboje będziemy zadowoleni. Chcesz poznać szczegółowe warunki ?

- Chcę, ale najpierw powiem Ci jakie są moje. Ogłaszamy, że zatrudniamy młodego, obiecującego trenera za małe pieniądze bo moje transfery sprawiły, że budżet klubu się znacząco zmniejszył. Taka jest wersja dla prasy i sztabu. Z Twoim chłoptasiem podpisuje roczną umowę później zobaczymy jak się sprawi. Do pomocy dam mu mojego człowieka jako asystenta. Pasuje Ci?

- W życiu. Nie ze mną te numery Janek. Wiem, że chcesz jak najwięcej uszczknąć ale mam inną wizję tego co powiedziałeś. Wersja dla prasy i klubu jest ok. bo wiele w tym prawdy. Zobaczysz , że o Mateuszu będzie jeszcze głośno. Przejdźmy jednak do szczegółów. Podpisujecie faktycznie jak to w takim przypadku roczną umowę ale z opcją przedłużenia w razie określonych warunków, jeśli je spełni. Więcej zrozumiesz gdy pokażę Ci umowę, którą właśnie tworzy moja znajoma. Asystentem jego będę ja bo nie pozwolę byś mi go tutaj szykanował i wpływał na jego pracę. Kolejna rzecz. Zajmujesz się klubem, finansami, transferami i wszystkim co trzeba ale nie wtrącasz się w aspekty szkoleniowe. To tylko i wyłącznie jego obowiązki i on za nie będzie odpowiadał. Na jaką pozycję stać Twój zespół w tym sezonie?

- Kupiliśmy niesamowitych zawodników, którzy gwarantują bramki, mamy dobrą pomoc i niezłą obronę. Myślę, że podium jest w zasięgu ale miejsce w szóstce również mnie zadowoli w tym roku a za tydzień już coś więcej.

-Ambitne podejście. Zróbmy tak, że jeśli Mati zdobędzie miejsce w szóstce przedłużasz z nim umowę automatycznie na dwa lata. Jeśli ukończy w ósemce na rok a jeśli niżej odchodzimy i oddajemy Ci papiery. Jak się na to zapatrujesz?

- Strasznie dużo ode mnie wymagasz. Tylko, co ja mogę. Muszę się zgodzić. Rozumiem, że jedną umowę oficjalną podpisuje z młodym a drugą taką już między nami? Kiedy on może tu być ?

- Już jutro wyjedzie z Holandii, więc wieczorem tu będzie. Także w czwartek możesz się z nim spotkać obejrzeć papiery i podpisujemy papiery, i zaczynamy windować Polonię na szczyt.

- Taaa. Oby. To do zobaczenia w czwartek.

- Do zobaczenia Janek, do zobaczenia.

 

 

 

Środa rozmowa telefoniczna Mateusza z wujkiem Marianem.

 

- Mateusz, jak tam idzie Ci szukanie pracy? Dalej męczysz się w tym podrzędnym pół-amatorskim klubie? Nawet nie pamiętam jak on się nazywa, ale to nie ważne. Co byś powiedział na to gdybym znalazł Ci pracę w najwyższej klasie rozgrywkowej?

- Wujku ten klub nazywa się Fortuna Sittard i wcale nie jest pół-amatorski. I wcale nie idzie mi źle bo może uda nam się uniknąć spadku co wydawało się nieuniknione. A o pracy w Eredivisie mogę sobie tylko pomarzyć, nie mam odpowiedniego doświadczenia na to by znaleźć tam angaż.

- Kto powiedział, że chodzi o Holandię. Wracamy do domu, do Polski. Znalazłem Ci pracę. Co byś powiedział na Polonię?

- Bytom? Byłbym zachwycony. To klub, o jakim nie marzyłem. Chciałem pojechać do Polski może spróbować pracy w jakiejś niższej lidze, ale nigdy nie marzyłem o ekstraklasie. Jak to zrobiłeś?

- Nie rozpędzaj się tak bo to nie żaden Bytom, a Warszawa. Ich właściciel to mój dobry znajomy, który szuka młodego trenera, nie chcącego nie wiadomo jak wielkich pieniędzy. Myślę, że się nadajesz. A teraz idź spać bo rano musisz się spakować i przyjechać do Warszawy. I już o nic nie pytaj Dobranoc.

 

 

 

Czwartek godzina 12:00 kawiarnia w centrum Warszawy.

- Wujku ale nadal mi nie wyjaśniłeś jakim cudem ten nadęty Wojciechowski zgodził się na moją kandydaturę?

- Po pierwsze nie mów tak bo ten nadęty Wojciechowski będzie Twoim szefem przez najbliższe miesiące a ja mam nadzieję, że i lata, po drugie miałeś o to nie pytać a po prostu się cieszyć. Pij kawę bo mamy jeszcze parę spraw do załatwienia na mieście, no i na koniec wizyta u Janka.

 

 

Czwartek godzina 16:00. Biuro Janusza Wojciechowskiego w siedzibie Polonii Warszawa.

 

- Witam panów. Prezes za chwilę będzie bo utknął w korku. Zapraszam do środka.

 

Po piętnastu minutach oczekiwania do dwóch siedzących mężczyzn dołącza trzeci.

 

(wprowadzam tutaj inicjały żeby wiedzieć kto co mówi skoro jest trzech rozmówców)

 

JW:Witam Marian i witam Pana Mateusza jak mniemam? Dobrze was widzieć. Przepraszam za spóźnienie ale te korki, sami wiecie. Czyli co jakaś herbatka, kawka? Czy może cos mocniejszego ?

Marian: Nie rób sobie kłopotu, na mocniejsze rzeczy przyjdzie jeszcze czas. Na razie skupmy się na tym po co tu jesteśmy.

JW: Oczywiście. Może więc Twój podopieczny powie dlaczego miałbym go zatrudnić

Marian: Nie sądzę by musiał Ci coś mówić. Tutaj masz Jego licencję, i przebieg kariery trenerskiej, oraz dyplom ze szkoły. Przejrzyj i porozmawiamy o kontrakcie.

JW: W gorącej wodzie kąpany jesteś Maniuś. Nie musze ich przeglądać dowiedziałem się u swoich znajomych o Panu i muszę przyznać, że usłyszałem same pochwały i to nie od byle kogo. Nie wiedziałem, że miał pan styczność choćby z Marvijkiem. No nie ważne. W każdym razie młody człowieku myślę, że jestem skłonny podpisać to co tam stworzyliśmy razem z Marianem.

Marian: Widzę, że nabrałeś entuzjazmu. Podoba mi się to. Więc oto kontrakt złóżcie oboje podpisy a później możemy wreszcie zacząć myśleć o klubie.

JW: Jasne.

 

Rozmowy toczyły się dalej jeszcze przez dość dużą ilość czasu, najważniejsze było jednak to, że nowym trenerem Polonii Warszawa został młody Polak z holenderskim paszportem Mateusz Górski.

Odnośnik do komentarza

Nie mogłem uwierzyć. Ja mały Mateusz Górski zostałem wreszcie trenerem zespołu, który walczy o coś. Zespołu, z którym nie ma co się oszukiwać jest szansa powalczyć o coś w Polsce ale i Europie. Tego oczekuje też Wojciechowski. Kadra jest mi mniej więcej znana gdyż od dawna interesowałem się polską piłką ligową bo przecież jestem Polakiem. Nie myślałem jednak, że przyjdzie mi któryś poprowadzić. W każdym razie z wielką ochotą ruszyłem na pierwsze spotkanie z zespołem po powrocie z ich urlopów 1 lipca.

 

„Witam wszystkich. W obecnym sezonie jak to prezes powiedział to ja będę waszym trenerem. Mam nadzieję, że współpraca będzie nam się układała jak najlepiej i stworzymy razem z tego klubu zespół na miarę oczekiwań. Mówię stworzymy bo każdy z was jest mi potrzebny. Sezon jest długi więc każdy dostanie swoją szansę. U mnie każdy ma czystą kartę i skład może wyglądać naprawdę różnie, więc pracujcie na treningach a na pewno zaprocentuje to grą w składzie. To tak mianem wstępu. Dziś nie będziemy jeszcze trenować dostaniecie ostatni dzień wolny a od jutra zaczynamy zasuwać z pełnym zaangażowaniem. „

 

Resztę dnia spędziłem już w klubie oglądając płyty z grą Polonii z zeszłego sezonu. I zobaczyłem dwa zespoły. Jeden walczący o wszystko do samego końca a drugi snujący się po boisku. Ciężko było doszukiwać się przyczyn ale ja chcę mieć tylko jedną, tą walczącą Polonię.

 

Minęło kilka następnych dni a ja już wiem jaką kadrą będę dysponował w tym sezonie. Do tego być może w trakcie sezonu dołączę kogoś z zespołu młodzieżowego.

 

Oto jak wygląda kadra Polonii na nadchodzący sezon:

 

 

Bramkarze:

Michał Gliwa: Młody, utalentowany ale w gorącej wodzie kąpany bramkarz. Nie żyjący najlepiej z niektórymi kolegami z drużyny. Zmiennik.

Sebastian Przyrowski: Pierwszy bramkarz drużyny bez dwóch zdań. Posiada potrzebny autorytet w drużynie i broni poprawnie.

 

Arkadiusz Onyszko: Mający problemy zdrowotne, więc jak na razie nie brany pod uwagę.

 

Podsumowanie formacji: Przyrowski jest niezłym bramkarzem. Zima będę chciał jednak sprowadzić kogoś kto będzie z nim rywalizował. Choćby na zasadzie wypożyczenia.

 

Obrońcy:

Piotr Dziewicki: 31 lat, może grać na środku obrony oraz jako defensywny pomocnik. Doświadczony może przydać się w wielu meczach. Prawdopodobnie jednak zmiennik.

 

Radek Mynar: To ostatni sezon zasłużonego Czecha, co ciekawe grającego ciągle na wysokim poziomie. Będzie rywalizował o miejsce po prawej stronie z Kuligiem a w razie potrzeby wędrował na środek.

Marek Sokołowski: 32 lata, niezwykle uniwersalny zawodnik, prawdopodobnie najczęściej będzie grał na lewej stronie obrony zamiennie z Coutinho. Jego zaleta jest również, że może znaleźć się na wielu innych pozycjach.

Michał Burmajster: młodziutki ale raczej bez szans na grę w tym sezonie,

Tomasz Jodłowiec: Reprezentant Polski, 25 letni obrońca nasza podpora defensywy, liczę, że dzięki niemu Przyrowski będzie miał znacznie mniej roboty.

 

Dariusz Pietrasiak: prawdopodobnie drugi z podstawowych obrońców w tym sezonie jeśli nikogo nie kupimy.

 

Przemysław Kulig: Prawy, mocno ofensywny obrońca, któ®y będzie walczył z weteranem Mynarem o miejsce na prawo.

 

Bruno Coutinho: Obrońca i pomocnik, bardzo uniwersalny zawodnik, odznaczający się świetnym przeglądem pola. Kandydat do gry na lewej obronie lub pomocy.

 

Podsumowanie formacji: W obronie przewiduję zakup jednego środkowego obrońcy i być może kogoś młodego perspektywicznego na lewą stronę.

 

Pomocnicy:

Łukasz Piątek: młody solidny zawodnik, grający w środku pola, lub po prawej stronie, będzie walczył o grę w środku a konkurencję ma naprawdę mocną. Sezon jest jednak długi i na pewno pogra w wielu meczach.

Andreu: Hiszpan, mający 27 lat. Murowany kandydat do gry w środku pola. Potrafiący zarówno odebrać piłkę, przetrzymać ją i podać do partnera. Myśli na boisku i będzie moim zdaniem liderem środka boiska.

 

Maciej Biernacki: Kolejna melodia przyszłości . Wszystko przed nim ten sezon jednak spróbujemy go gdzieś wypożyczyć.

Patryk Rachwał: Mający największe szanse na występy obok Andreu pomocnik. Bardzo ambitny i nie odpuszczający nigdy, nawet w meczach treningowych. Będzie walczył z Trałką i Piątkiem o miejsce obok Andreu.

Łukasz Trałka: Chyba najbardziej myslący i inteligentnie grający spośród zawodników, których mam do dyspozycji. Niestety nie najlepszy fizycznie i z tego co słyszałem podatnym na kotuzję, nad tym trzeba popracować żeby był piłkarzem kompletnym.

Adrian Mierzejewski: Bardzo szybki 23- letni skrzydłowy, prawdopodobnie będzie grał z powodzeniem na prawej stronie. Odznacza się również niezłym przeglądem pola, i dobrymi umiejętnościami technicznymi. Podstawowy zawodnik.

Jarosłąw Lato: Grający ostatni sezon lewy pomocnik będzie alternatywa na wypadek kontuzji, któregoś z podstawowych zawodników na tą pozycję.

 

Marcelo Sarvas: Brazylijczyk mający 28 lat, Dość szybki grający najlepiej na lewej pomocy.

 

Podsumowanie formacji: Nie planujemy wzmocnień do zimy gdyż uważam ta formację za naprawdę mocną naszą stronę. Potrzeba tylko zrozumienia na boisku.

Napastnicy:

Euzebiusz Smolarek: światowej klasy napastnik, pragnący udowodnić, że wszyscy stawiający na nim krzyżyk się mylili. Dla mnie jeśli dojdzie do dobrej dyspozycji fizycznej podstawowy napastnik i myślę, że rasowy egzekutor.

Milan Nikolić: Bardzo dobrze grający głową młody Serb. Do tego bardzo mądrze poruszający się po boisku. Obok Ebiego prawdopodobnie drugi napastnik podstawowego składu.

Artur Sobiech: młodziutki napastnik, grający już jednak na bardzo dobrym poziomie, musi poprawić swoją wytrzymałość i siłę a będzie z niego świetny napastnik.

 

Dawid Nowak: Podatny na kontuzję ale bardzo skuteczny napastnik. Jeśli będzie zdrowy na pewno będzie walczył o podstawową jedenastkę i ma na nią naprawdę duże szanse.

 

Podsumowanie formacji: Jeśli napastnicy będą współpracować dobrze z pomocą o obronę się nie będę martwić.

 

 

 

Liczę, że jest to skład swobodnie, mogący walczyć o pierwszą piątkę. Za najcięższych przeciwników uważam Wisłę i Legię mocno wzmocnioną zagranicznymi piłkarzami oraz Lecha, który było nie było jest mistrzem Polski. Wszystko jednak pokaże czas.

Odnośnik do komentarza

Jako, że w w FM 2008 nie mogłem zlikwidować pucharu intertoto nie podaje moich wyników w nim(dodam tylko, że odpadliśmy w trzeciej rundzie pechowo właśnie z Alborgiem).

 

 

Oto wyniki przedsezonowych sparingów:

Kalju 1-2 Polonia (Nikolić 2)

Polonia 2-0 Koper (Smolarek, Dziewicki)

NK Medimurje 0-1 Polonia(Smolarek)

Polonia 2-2 Sigma Ołomuniec(Rachwał, Meirzejewski)

Podbeskidzie 0-1 Polonia( Nowak)

Alborg 3-2 Polonia( Mierzejewski, Jodłowiec)

 

Prezentowaliśmy w tych spotkaniach ciekawy i o to mi w każdym razie chodziło. Mamy grac szybko, z pierwszej piłki i ofensywnie. Nawet gdy prowadzimy. Zobaczymy jak pójdzie nam na inauguracje ligi. Zagramy w Gdańsku z Lechią.

 

 

 

1.08

Przed meczem: Mimo, że to mecz na wyjeździe z zawsze mocną u siebie Lechią nie zamierzamy jechać tam się bronić. Interesują nas trzy punkty i nic innego.

 

 

Lechia Gdańsk 1-3 Polonia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Mynar, Bruno, Pierasiak, Jodłowiec, Sokołowski, Mierzejwski, Andreu, Rachwał, Smolarek, Nikolić)

11’Smolarek 0:1

35’ Nikolic 0:2

46’ Smolarek 0:3

88’ Rybski 1:3

 

Widzów:10 194

MoM: Smolarek

Najsłabszy na boisku: Krzysztof Brede

 

 

 

Po meczu: Zagraliśmy tak jak trzeba. Od początku napieraliśmy na Lechię i to się opłaciło. Pierwsza połowa ustawiła mecz iw drugiej już spokojnie kontrolowaliśmy mecz. Świetne spotkanie Smolarka oraz Mierzejewskiego rozumiejących się dziś niesamowicie dobrze. To spotkanie dobrze rokuje na przyszłość.

 

Wyniki I kolejki:

Lechia 1-3 Polonia W.

Legia 0-2 Korona

Górnik 2-3 Arka

Jagiellonia 3-1 Śląsk

Lech 0-0 Widzew

Ruch 2-1 GKS B.

Zagłębie 3-0 Cracovia

Wisła K. 2-0 Polonia B.

 

 

 

O kolejce: Kolejka mimo wszystko niespodzianek bo jak inaczej nazwać remis Lecha i przegraną Legii? Bardzo ładnie zaczyna sezon natomiast Wisła, która po ładnym meczu pokonuje Polonię Bytom.

 

Z innej beczki: Bliski podpisania kontraktu z naszym zespołem jest Michał Stasiak z Zagłębia Lubin.

 

 

4.08

 

Przed meczem: Tym razem przyjeżdża do nas Zagłębie i zdaniem bukmacherów ten mecz zakończy się podziałem punktów. Ja uważam , jednak, że damy radę i wygramy to spotkanie.

 

Polonia Warszawa 2-0 Zagłębie Lubin

(Skład: Przyrowski, Mynar, Bruno, Pietrasiak, Jodłowiec, Andreu, Rachwał, Mierzejewski, Sokołowski, Smolarek, Nowak)

1:0 Smolarek 12’

2:0 Mierzejwski 42’

 

Widzów: 4482

MoM: Mierzejewski

Najsłabszy na boisku: Plizga

 

 

Po meczu: Po raz kolejny nasza taktyka zaatakowania od samego początku daje świetny efekt i druga część gry mieliśmy znacznie łatwiejszą. Dwie wygrane bardzo cieszą i podwyższają apetyty na ten sezon. Po raz kolejny świetna postawa duetu Mierzejewski- Smolarek. Drugi jednak nabawił się lekkiej kontuzji i nie jest pewne czy zagra w następnym spotkaniu.

 

Wyniki II kolejki:

Polonia W. 2-0 Zagłębie

Korona 3-0 Górnik

Śląsk 4-0 Lechia

GKS B. 1-1 Wisła K.

Arka 0-2 Lech

Polonia B. 1-0 Legia

Widzew 2-1 Jagiellonia

Cracovia 3-2 Ruch

 

O kolejce: Kolejna kolejka przyprawiająca o zawroty głowy. Legia po dwóch kolejkach ma na koncie dwie porażki. Korona Lideruje tabeli z bilansem 5-0, my na drugiej pozycji. Wisła gubi punkty w Bełchatowie gdzie wcale nie była lepszym zespołem.

 

Z innej beczki: Sfinalizowaliśmy transfer Michała Stasiaka i od dziś jest on piłkarzem naszej drużyny. Liczę, że będzie poważnym wzmocnieniem defensywy.

 

 

 

7.08

 

Przed meczem: Dziś czeka nas spotkanie wyjazdowe z chorzowskim Ruchem. Mecz na wyjeździe zawsze jest ciężki ale Ruch nie ma najlepszego początku tego sezonu więc na pewno zwycięstwo jest w naszym zasięgu.

 

Ruch Chorzów 1-2 Polonia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Sokołowski, Bruno, Jodłowiec, Stasiak, Sarvas, Mierzejewski, Andreu, Trałka, Smolarek, Nikolić)

0:1 Smolarek 6’

1:1 Dziedzic 33’

1:2 Smolarek 47’

 

Widzów 7558

MoM: Smolarek

Najsłabszy na boisku Bronowicki Grzegorz

 

Po meczu: Kapitalny mecz w wykonaniu naszego zespołu ale i wielki szacunek za walkę dla Ruchu. Po raz kolejny Smolarek udowadnia, że jest piłkarzem ponadprzeciętnym. Jego dwie bramki dają nam jakże ważne wyjazdowe zwycięstwo, co bardziej cieszy trzecie z rzędu. Martwi jednak kontuzja Michała Stasiaka z 10 minuty. Oby wyzdrowiał. Poza Smolarkiem świetne zawody rozgrywał również Jodłowiec, który nie pozwolił na nic napastnikom Ruchu.

 

Wyniki III kolejki.

Zagłębie 1-2 Śląsk

Legia 2-1 Wisła

Cracovia 4-2 GKS

Jagiellonia 1-1 Arka

Lech 0-0 Korona

Lechia 0-2 Widzew

Ruch 1-2 Polonia W.

Górnik 3-1 Polonia B.

 

O kolejce: Po dramatycznym meczu Wisła przegrywa z Legią w klasyku tej kolejki. Legia się przełamuje a Wisła kontynuuje nieciekawy początek sezonu. Korona znów nie traci bramki ale nie wygrywa również z Lechem. Z drugiej strony tabeli Lechia notuje trzecią porażkę i zaczyna być kandydatem do spadku. My natomiast po trzech zwycięstwach zostaliśmy liderami ekstraklasy. Oby tak do końca.

 

Z innej beczki: Michał Stasiak nie zdoła wystąpić w następnym meczu, więc zagra za niego Pietrasiak lub Dziewicki. Do zespołu Widzewa został wypożyczony od nas Daniel Mąka gdyż nie ma szans na grę w tym sezonie.

 

 

 

18.08.2007

 

Przed meczem: W dzisiejszym meczu podejmujemy Cracovię. Co prawda jest to mecz u siebie ale Cracovia wygrała dwa ostatnie mecze. W szatni panuje świetna atmosfera i aż musiałem stopować zapędy piłkarzy gdyż są zbyt pewni siebie, a to może być zgubne w meczu z takim przeciwnikiem. Na pewno wyjdziemy ofensywnie i spróbujemy jak zawsze szybko skontrolować swój mecz.

Polonia Warszawa 3–2 Cracovia Kraków

(Skład: Przyrowski, Kulig, Bruno, Jodłowiec, Pietrasiak, Mierzejewski, Sarvas, Andreu, Trałka, Nikolić, Smolarek)

10’ Nikolić 1:0

34’ Radomski 1:1

56’ Ślusarski 1:2

61’ Nikolić 2:2

92’ Nikolić 3:2

 

Widzów: 4427

MoM: Nikolić

Najsłabszy na boisku: Cabaj

 

Po meczu: Tak jak przypuszczałem krakowianie postawili nam naprawdę ciężkie warunki. W pierwszej połowie dwójka obrońców Wasiluk, Polczak plus Arek Radomski świetnie odcinała nas od podań poza jedną akcją indywidualną Nikolicia. W drugiej połowie szło im już trochę gorzej ale i tak zwycięstwo zawdzięczamy Cabajowi, który nie bronił dziś najlepiej. Szczęśliwe trzy punkty dają nam dalsze liderowanie w tabeli i komfort przed następnymi meczami.

 

Wyniki IV kolejki:

Arka 1-1 Lechia

Śląsk 0-4 Ruch

Widzew 1-0 Zagłębie

Wisła 0-1 Górnik

GKS 1-1 Legia

Polonia B. 0-1 Lech

Korona 2-1 Jagiellonia

Polonia W. 3-2 Cracovia

 

O kolejce: Niespodzianek nie brakuje nadal. Wisła na własnym stadionie przegrywa z Górnikiem Zabrze. Legia remisuje z Bełchatowem. Nasze zwycięstwo pozwala nam zachować dwa punkty przewagi nad Koroną i na następny mecz z GKS-em patrzeć znacznie spokojniej.

Odnośnik do komentarza

Do Beatbat: Wiesz ja myślę, że wyniki nie są aż tak wypaczone, wystarczy spojrzeć, jak ten sezon zaczęła Legia i Lech. W przypadku Legii sprowadzenie kilku zagranicznych piłkarzy może sprawiać problemy aklimatyzacyjne. W każdym razie ja zrobiłem to po swojemu i nie ingerowałem w statystyki nie chcąc robić tak, że moim ulubionym klubom dodam a innym zabiorę. Dla mnie realizm tu akurat nie ucierpiał, ale masz prawo do własnego zdania.

 

===================================

 

 

 

 

25.08.2007

 

Przed meczem: Po czterech zwycięstwach nadszedł czas na kolejny mecz przy ulicy Konwiktorskiej. Tym razem gościmy piłkarzy z Bełchatowa. Media, kibice i prezes oczekują spokojnego zwycięstwa, ja jednak po raz kolejny muszę studzić zapały wszystkich. GKS to solidny zespół pod wodzą młodego, inteligentnego trenera i na pewno nie będzie łatwo o wygraną.

 

Polonia Warszawa – GKS Bełchatów

(Skład: Przyrowski, Kulig, Pietrasiak, Jodłowiec, Sokołowski, Rachwał, Andreu, Mierzejewski, Sarvas, Nikolić, Smolarek)

18’ Smolarek 1:0

57’ Żewłakow 1:1

88’ Drzymont 2:1(samobójcza)

 

Widzów: 4695

MoM: Smolarek

Najsłabszy: Linka

 

 

Po meczu: Naprawdę szczęśliwe zwycięstwo, na które nie zasłużyliśmy. Gdyby nie pechowe odbicie piłki przez Drzymonta mielibyśmy dwa punkty mniej. Przy pierwszej bramce również dopisało nam szczęście gdyż Linka podał piłkę wprost pod nogi Smolarka, który takich okazji nie marnuje. Mimo wszystko to jednak GKS był zespołem atakującym w tym spotkaniu. Bramka Żewłakowa była szczególnej urody i może śmiało kandydować do miana bramki sezonu.

 

Wyniki V kolejki:

Polonia 2-1 GKS B.

Cracovia 2-1 Śląsk

Jagiellonia 4-3 Polonia B.

Lechia 2-0 Korona

Ruch 1-1 Widzew

Zagłębie 1-1 Arka

Lech 2-1 Wisła

Górnik 2-1 Legia

 

O kolejce: W meczu na szczycie Lech lepszy od Wisły. Polityka transferowa Białej Gwiazdy znów się nie sprawdza i Wisła zajmuje 14 miejsce w lidze. Gorsza tylko Polonia Bytom i GKS. Dołuje także Legia, która mimo krzykliwych transferów przegrywa kolejny mecz i także jest w dolnej części tabeli. Zaskakują za to Widzew i Korona. Na czele tabeli my przed Lechem i właśnie wymienioną dwójką.

 

Z innej beczki: Kontuzji na treningu dzień po meczu z Bełchatowem doznał Sebastian Przyrowski. Nie zagra około miesiąca z powodu pęknięcia kości w nadgarstku. Szansę dostanie Michał Gliwa i mam nadzieję, że nas nie zawiedzie. Na poszukiwania nowego bramkarza jest już niestety za późno.

 

W międzyczasie odbyło się również losowanie Pucharu Polski i naszym przeciwnikiem będzie Sandecja Nowy Sącz.

 

 

 

 

31.08.2007

Podsumowanie miesiąca:

Piłkarz miesiąca Ekstraklasy: Euzebiusz Smolarek

Piłkarz miesiąca w Polonii Warszawa: Euzebiusz Smolarek

Trener miesiąca: Mateusz Górski

 

Top 10 transferów na świecie: (oczywiście poza tymi, które były już wbite edytorem)

1. Kaka Real – Manchester United 47m (kwoty podane w euro)

2. Edin Dzeko Wolfsburg – Real 34m

3. Marek Hamsik!! Napoli – Manchester United 31m

4. Diarra Real – Chelsea 29,5m

5. Inier Gokhan Udinese – Manchester City 23m

6. Ryan Babel Liverpool – Manchester City 17,75m

7. Piotr Trochowski HSV – Napoli 17m

8. Ibisevic Hoffenheim – Wolfsburg 16,5m

9. Quaresma Besiktas – Ajax 15m

10. Elano Galatasaray – Inter Mediolan 14,5m

 

Z innej beczki: W Pucharze Ekstraklasy naszymi rywalami będą Ruch Chorzów, GKS Bełchatów i Lech Poznań.

 

 

2.09.08

 

Przed meczem: Naszym celem jest oczywiście zwycięstwo, ale to kolejny z meczy gdzie nie będzie łatwo. Na wrocławskim stadionie na pewno nie będziemy miło ugoszczeni a Śląsk będzie chciał się przełamać i wygrać z nami po ostatnich dwóch porażkach.

 

Śląsk Wrocław – Polonia Warszawa

(Skład: Gliwa, Kulig, Sokołowski, Stasiak, Jodłowiec, Mierzejewski, Bruno, Rachwał, Trałka, Nikolić, Smolarek)

20’ Nikolić 0:1

66’ Nikolic 0:2

 

Widzów: 7980

MoM: Nikolić

Najsłabszy: Sebastian Mila

 

Po meczu: Wygrana zaskakująco łatwa. Śląsk zupełnie nie istniał w środku pola czego najbardziej się obawiałem. Nie potrafili nam zagrozić niczym poza stałymi fragmentami gry. Z naszej strony natomiast znakomita współpraca trójki Nikolić-Mierzejewski-Smolarek dała kolejne zwycięstwo.

 

Wyniki VI kolejki

Polonia B. 1-0 Lechia

Wisła 2-0 Jagiellonia

Arka 1-0 Ruch

GKS 0-1 Górnik

Korona 4-2 Zagłębie

Widzew 2-0 Cracovia

Legia 3-1 Lech

Śląsk 0-2 Polonia W.

 

O kolejce: W kolejnym meczu na szczycie Legia pokonuje pewnie Lecha. Wisła przełamuje się wygrywając z Jagiellonią po golach Pawła Brożka. Wygrane także Korony i Widzewa, które okupują podium tuż za naszym zespołem.

 

Z innej beczki: Na drobny uraz narzekał po meczu Ebi Smolarek ale powinien być sprawny na następny mecz. Przyszły także powołania do reprezentacji. Do kadry U-21 powołania dostali Sobiech oraz Gliwa a do głównej reprezentacji Smolarek chyba, że jego stan pogorszy się.

Odnośnik do komentarza

15.09.2007

 

Przed meczem: Dziś czeka nas spotkanie z rewelacją tego sezonu czyli Widzewem. Mecz na naszym stadionie z przeciwnikiem, który gra w tym sezonie bardzo odważną, ofensywną piłkę.

 

Polonia Warszawa 0:3 Widzew Łódź

(Skład: Gliwa, Sokołowski, Jodłowiec, Stasiak, Kulig, Bruno, Mierzejewski, Andreu, Rachwał, Nikolić, Smolarek)

38’ Knera 0:1

58’ Robak 0:2

77’ Robak 0:3

 

Widzów 4696

MoM: Robak

Najsłabszy: Stasiak

 

Po meczu: Katastrofa. Tyle mogę powiedzieć o naszej grze. Zawiódł każdy z zawodników ale najwięcej uwag mam do Stasiaka i Gliwy. Pierwszy zawalił dwie bramki dając uciec Robakowi, drugi zawalił trzecią wychodząc niepewnie do piłki przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kiedyś musieliśmy przegrać ale styl w jakim to zrobiliśmy nie podoba mi się.

 

Wyniki VII Kolejki:

Lechia – Wisła 1-1

Jagiellonia – Legia 0-0

Cracovia – Arka 2-0

Lech – Gó®nik 4-0

Ruch – Korona 0-0

Śląsk - GKS 1-1

Zagłębie – Polonia B. 1-0

Polonia W. – Widzew 0-3

 

O kolejce: Widzew po wygranej z nami ma już tylko punkt straty i pewnie chętnie zajmie nasze miejsce. Za nim Lech i Korona. Za największe rozczarowania jak na razie mogą uchodzić wyniki Wisły i Legii. Masa transferów, duże pieniądze a wyników brak. Zobaczymy jednak co będzie z nimi dalej.

 

TABELA:

1. Polonia 18

2. Widzew 17

3. Korona 14

4. Lech 14

5. Cracovia 12

6. Górnik 12

7. Arka 9

8. Legia 8

9. Wisła 8

10. Jagiellonia 8

11. Ruch 8

12. Śląsk 7

13. Zagłębie 7

14. Polonia B. 6

15. Lechia 5

16. GKS 3

 

 

19.09.2008

 

 

Przed meczem: Dziś inauguracja w Pucharze Ekstraklasy i mecz z GKS-em Bełchatów. Dam zagrać kilku zawodnikom, którzy grają nieco mniej w tym sezonie. Mimo wszystko liczę, że spokojnie wygramy z mającym problemy kadrowe Bełchatowem.

 

Polonia Warszawa 4-0 GKS Bełchatów

(Skład: Gliwa, Sokołowski, Pietrasiak, Dziewicki, Mynar, Sarvas, Mierzejewski, Trałka, Rachwał, Sobiech, Nowak)

6’ Nowak 1:0

31’ Trałka 2:0

58’ Nowak 3:0

81’ Nowak 4:0

 

 

Po meczu: Spokojny mecz i kapitalne bramki Dawida Nowaka. Pokazał tymi trafieniami, że Nikolić i Smolarek wcale nie mogą być pewni gry w pierwszym składzie. Gdybyśmy tak zagrali z Widzewem byłby inny wynik ale tak się gra jak przeciwnik pozwala.

Odnośnik do komentarza

22.09.2009

 

Przed meczem: Dzisiaj walczymy o punkty w Gdyni. Czeka nas mecz z zawsze groźną u siebie Arką. Szansę dostanie grający świetne zawody z Bełchatowem Nowak.

 

 

Arka Gdynia 3 – 3 Polonia Warszawa

(Skład: Gliwa, Sokołowski, Mynar, Jodłowiec, Pietrasiak, Mierzejewski, Bruno, Andreu, Trałka, Nowak, Smolarek)

15’ Smolarek 0:1

22’ Nowak 0:2

31’ Mawaye 1:2

39’ Zawistowski 2:2

52’ Mawaye 3:2

92’ Smolarek 3:3

 

Widzów 8216

MoM: Mawaye

Najsłabszy: Gliwa

 

Po meczu: Spotkanie piękne dla widzów lecz zabójcze dla trenera. Po niesamowitym początku i prowadzeniu 2:0 dostaliśmy dwie bramki ze stałych fragmentów i znów zawinił Gliwa, który pokazuje, że nie nadaje się na podstawowego bramkarza. W okienku zimowym musimy zatrudnić jakiegoś golkipera. Mecz jednak udało się zremisować. Malutki dołek, który mam nadzieję szybko zwalczymy gdyż w środę mecz z Sandecją w Pucharze Polski.

 

 

 

Wyniki VII kolejki

Arka 3–3 Polonia W.

Polonia B. 3–1 Ruch

Górnik 3-1 Jagiellonia

Korona 2-2 Cracovia

Legia 4-0 Lechia

Wisła 1-1 Zagłębie

GKS 2-2 Lech

Widzew 1-1 Śląsk

 

 

O kolejce: Goniące nas zespoły solidarnie z nami zremisowały swoje mecze i dzięki temu dalej liderujemy i w tabeli w sumie nic się nie zmieniło. Ładny mecz Legii, która rozbiła Lechię daje jej nadzieję na poprawę. W zupełnie innych nastrojach Wisła, która remisuje z Zagłębiem. Podobnie Lech któremu dwie bramki wbił doświadczony Żewłakow.

 

 

26.09.2007

 

Przed meczem: Czeka nas mecz z Sandecją Nowy Sącz w Pucharze Polski. Wydaje się, że bez problemu wygramy to spotkanie. Znów muszę hamować ambicje i zapędy płkarzy bo żaden mecz nie wygrał się sam. Najpierw wygrajmy później się cieszmy.

 

Sandecja Nowy Sącz 0–3 Polonia Warszawa

(Skład: Gliwa, Sokołowski, Jodłowiec, Mynar, Pietrasiak, Mierzejewski, Sarvas, Trałka, Piątek, Nikolić, Nowak)

12’ Nikolic 0:1

49’ Nowak 0:2

91’ Sobiech 0:3

 

Widzów 2314

MoM: Nikolic

Najsłabszy: Cios

 

 

Po meczu: Spokojna wygrana po meczu, w którym z powodu kontuzji straciliśmy aż trzech zawodników(Trałka, Nowak, Mierzejewski). Zawodnicy Sandecji nie oszczędzali naszych nóg i nie wiem dlaczego skończyli ten mecz w jedenastu. Najważniejsza jest jednak wygrana i awans do kolejnej rundy.

 

27.09.2007

 

Z innej beczki: Łukasz Trałka nie zagra co najmniej trzy tygodnie natomiast Adrian Mierzejewski tydzień. Kontuzja Nowaka nie jest na tyle groźna by uniemożliwić mu grę w następnym spotkaniu. Wiemy już też kto może być naszym przeciwnikiem w trzeciej rundzie Pucharu Polski. Będzie to Widzew Łódź lub GKP Gorzów.

 

28.09.2007

 

Przed meczem: Przed nami bardzo ciężki mecz z Koroną Kielce. Kielczanie pokazują w tym sezonie nie najładniejszy dla oka ale bardzo skuteczny futbol i są wysoko w tabeli dlatego uczulałem chłopaków na trudne warunki jakie na pewno postawi nam zespół Korony. Tym bardziej, że gramy bez Mierzejewskiego i Trałki. Do szatni przyszedł też prezes Wojciechowski i pogratulował tak udanego startu sezonu.

 

Polonia Warszawa1 –3 Korona Kielce

(Skład: Gliwa, Sokołowski, Mynar, Jodłowiec, Pietrasiak, Andreu, Rachwał, Piątek, Bruno, Nikolic, Smolarek)

15’ Edi 0:1

45’ Smolarek 1:1

59’ Gajtkowski 1:2

87’ Edi 1:3

 

Widzów 4470

MoM: Edi

Najsłabszy: Mynar

 

 

Po meczu: Tak jak mówiłem Korona postawiła poprzeczkę wysoko i spokojnie wygrała z nami. Dziś było widać brak Mierzejewskiego a i Bruno nie spisał się najlepiej. Skrzydła nie istniały w naszym zespole. Pierwsza porażka w lidze boli ale trzeba ją przyjąć z pokorą i przebudzić się po ostatnich trzech nienajlepszych ligowych występach.

 

Wyniki IX kolejki

Śląsk 0-0 Arka

Widzew 0-1 GKS

Cracovia 3-3 Polonia B.

Lechia 1-0 Górnik

Polonia W. 1-3 Korona

Zagłębie 1-2 Legia

Mecze Wisłyz Jagiellonią i Lecha zostały przeniesione ze względu na europejskie puchary.

 

 

O kolejce: Legia notuje kolejne zwycięstwa więc może łapie w końcu rytm i rzesza obcokrajowców zgrywa się tworząc kolektyw. Widzew nie wykorzystuje szansy objąć fotel lidera gdyż przegrywa z uskrzydlonym remisem z Lechem Bełchatowem. Korona natomiast po wygranej z nami wskakuje na drugie miejsce tuż za nas z jednym punktem straty.

 

Podsumowanie miesiąca:

Piłkarz miesiąca: Maciej Iwański

Menedżer miesiąca: Maciej Skorża

Piłkarz miesiąca w Polonii: Andreu

Odnośnik do komentarza

4.10.2007

 

Przed meczem: Dziś mecz w Pucharze Ekstraklasy z Ruchem Chorzów. Szanse dostanie po raz kolejny kilku zmienników. Miejmy nadzieję, że się sprawdzą. Przy okazji tego meczu wyraźnie widzę, że mamy za krótką kadrę. Gdyż tak jak teraz w przypadku kontuzjowanych Trałki, Mierzejewskiego i Przyrowskiego mam problemy z zestawieniem poważnego składu nie mówiąc już o rezerwie. Potrzebujemy na pewno wszechstronnego ofensywnego pomocnika na skrzydło, bramkarza i obrońcy na środek.

 

 

Ruch Chorzów 4–1 Polonia Warszawa (Puchar Ekstraklasy)

(Skład: Gliwa, Kulig, Bruno, Stasiak, Pietrasiak, Piątek, Sarvas, Andreu, Rachwał, Sobiech, Nowak)

1’ Nowacki 1:0

11’ Sobiech 1:1

15 Sadlok 2:1

62’ Folc 3:1

67’ Folc 4:1

 

Widzów 2454

MoM: Folc

Najsłabszy Gliwa

 

 

Po meczu: Trio Gliwa, Stasiak, Pietrasiak dało przedstawienie jak nie gra się w obronie. Katastrofalne błędy tych zawodników zawaliły ten mecz. Na szczęście to tylko PE a nie spotkanie ligowe. Jedno jest jednak pewne, że musimy się wreszcie przełamać i podnieść po paśmie tak złych występów.

 

 

08.10.2007

 

Przed meczem: Przyjechaliśmy do Bytomia po trzy punkty i musimy je zdobyć, żeby przełamać naszą złą passę. Do sił prawie wrócił Mierzejewski w dzisiejszym meczu jednak będzie jeszcze odpoczywał lub dostanie szansę w końcówce spotkania. Od pierwszych minut zagra za to Sobiech wykazujący ostatnio duże chęci i predyspozycje do gry.

 

 

 

Polonia Bytom 3–4 Polonia Warszawa

(Skład: Gliwa, Sokołowski, Kulig, Stasiak, Jodłowiec, Andreu, Bruno, Sarvas, Piątek, Sobiech, Snmolarek)

17’ Sobiech 0:1

19’ Strugarek 0:2(samobójcza)

23’ Podstawek 1:2

44’ Owczarek 2:2

52’ Owczarek 3:2

68’ Smolarek 3:3

86’ Smolarek 3:4

 

MoM: Smolarek

Najsłabszy: Juszczyk

 

 

Po meczu: Kolejny mecz piekielnie nadwyrężający moje nerwy. Po pięknym początku i dwóch trafieniach, popisy Gliwy przy strzałach z daleka nie miały końca. I z prowadzenia dwoma bramkami zrobiła się strata jednej. Na szczęście niezawodny Smolarek odzyskał dla nas trzy punkty i przełamaliśmy złą passę. Był to ostatni mecz Gliwy w zespole Polonii gdyż do zdrowia wraca Przyrowski a nawet jeśli znów odniesie kontuzję to wolę postawić na juniora niż Gliwę.

 

 

Wyniki X kolejki

Górnik 2-0 Zagłębie

Arka 3-1 Widzew

GKS 1-2 Jagiellonia

Korona 3-2 Śląsk

Legia 2-0 Ruch

Polonia B. 3-4 Polonia W.

Wisła 4-0 Cracovia

Lech 1-0 Lechia

 

 

O kolejce: Kolejka weteranów. W najciekawszy meczu czyli derbach Krakowa zwycięstwo Wiśle daje Żurawski strzelając hat –tricka. W Lechu trafia Wichniarek a w GKS Żewłakow. W gazie dalej Legia, wygrywająca następny mecz. W tabeli bez większych zmian My przed Koroną i mającym mecz mniej Lechem.

 

Reprezentacja: Powołania dla Smolarka do głównej oraz Sobiecha i Gliwy do reprezentacji młodzieżowych.

 

 

 

13.10.2007

 

Reprezentacja: Przegrana 1:2 z Kazachstanem pokazała w jakim stanie jest nasza reprezentacyjna piłka. Szans na awans nie ma, zajmujemy czwarte miejsce w grupie ze sporą stratą. Już prawie pewne jest, że zmieniony zostanie trener. Pytanie tylko kto nim zostanie.

 

 

 

20.10.2007

 

 

Przed meczem: Spotkanie z Wisłą jest nazywane hitem tej kolejki. Mam nadzieję, że z tego hitu to my wyjdziemy zwycięsko. Wisła w tym sezonie zawodzi ale nadal ma piłkarzy, którzy mogą sami decydować o losach meczu więc trzeba się nastawić na ciężki mecz. Z powodu niepełnego jednak przygotowania do meczu Przyrowskiego i niemożności zgłoszenia innego bramkarza zagra jeszcze raz Gliwa i mam nadzieję, że nie zawali kolejnego meczu.

 

Polonia Warszawa 3–4 Wisła Kraków

(Skład: Gliwa, Sokołowski, Kulig, Jodłowiec, Stasiak, Rachwał, Andreu, Bruno, Mierzejewski, Sobiech, Smolarek)

11’ Brożek 0:1

19’ Żurawski 0:2

22’ Bruno 1:2 (karny)

26’ Kirm 1:3

31’ Smolarek 2:3 (karny)

83’ Smolarek 3:3

87’ Żurawski 3:4

 

Widzów: 6174

MoM: Żurawski

Najsłabszy: Gliwa

 

Po meczu: To był bez wątpienia hit kolejki. Nie skończył się niestety naszym zwycięstwem. Po dramatycznym meczu przegraliśmy z Wisłą. Znakomite spotkanie rozegrał Żurawski pokazujący miejsce w szeregu tym, którzy go już skreślili.

 

Wyniki XI kolejki

Polonia W. 3-4 Wisła

Ruch 1-1 Górnik

Arka 1-0 GKS

Cracovia 0-2 Legia

Lechia 1-1 Jagiellonia

Śląsk 2-2 Polonia B.

Widzew 0-1 Korona

Zagłębie 0-3 Lech

 

O kolejce: Wygrywająca po raz kolejny Legia awansowała na czwarta pozycję pokazując, że kryzys z początku sezonu to już na pewno przeszłość. Lech i Korona również nie zwalniają tempa, wygrywając swój mecze. Drugi z tych zespołów zajmuje nasze miejsce w tabeli a Lech z meczem mniej jest trzeci.

Odnośnik do komentarza

Wiem i lideruje bezpiecznie w klasyfikacji strzelców.

 

=========================================================

 

 

24.10.2007

 

Przed meczem: Dziś gramy z Lechem w Pucharze Ekstraklasy. Do bramki wraca Przyrowski, zdrowy jest też Trałka, który jednak jeszcze dziś odpocznie by być w pełni gotowym na mecz z Legią w sobotę. Do składu wraca też nie wystawiany ostatnio Nikolic. Mecz traktujemy poważnie bo Lech to jednak Lech.

 

 

Lech Poznań1 –1 Polonia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Sokołowski, Mynar, Stasiak, Jodłowiec, Andreu, Rachwał, Mierzejewski, Bruno, Nikolic, Smolarek)

12’ Wilk 1:0

58’ Andreu 1:1

 

Widzów 5780

MoM: Jodłowiec

Najsłabszy: Kikut

 

 

Po meczu: Poprawna gra i wreszcie bez błędów w obronie. Świetne spotkanie Jodłowca, który nie dość, że świetnie bronił to jeszcze w ataku spisywał się równie nieźle. O tym meczu możemy już zapomnieć gdyż w sobotę czeka na nas rozpędzona Legia i bardzo chcielibyśmy ją zatrzymać.

 

Z innej beczki: Po meczu na uraz narzekał Ebi Smolarek i według wstępnych ustaleń lekarzy nie zagra z Legią a to dla nas spory cios.

 

 

 

28.10.207

 

Przed meczem: Dziś wielkie derby Warszawy. Zagramy z rozpędzoną Legią i nie ma co się oszukiwać, że w naszej formie o zwycięstwo będzie niezwykle trudno. Na pewno jednak nie poddamy się i mamy zamiar walczyć o te trzy punkty z pełnym zaangażowaniem. Na pewno będzie brakować nam Smolarka ale liczę, że dobrze poradzi sobie Nowak, który go zastąpi.

 

 

 

Legia Warszawa 3–1 Polonia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Bruno, Mynar, Stasiak, Jodłowiec, Sarvas, Mierzejewski, Rachwał, Andreu, Nikolic, Nowak)

28’ Mezenga 1:0

46’ Mezenga 2:0

66’ Chinyama 3:0

72’ Andreu 3:1

 

Widzów: 16567

MoM: Mezenga

Najsłabszy: Nikolic

 

Po meczu: Wynik wcale nie oddaje przebiegu spotkania. Cały mecz to my atakowaliśmy a przegraliśmy po dwóch kontrach i rzucie wolnym. Szkoda bo naprawdę graliśmy ładną piłkę. Zabrakło współpracy między Nikoliciem a Sobiechem dlatego ten pierwszy opuścił boisko w przerwie.

 

Wyniki XII kolejki

Korona 0-1 Arka

GKS 3-1 Lechia

Górnik 2-0 Cracovia

Jagiellonia 0-2 Zagłębie

Lech 5-0 Ruch

Polonia B. 2-2 Widzew

Legia 3-1 Polonia W.

Wisła 4-0 Śląsk

 

 

 

O kolejce: Za nami kolejna ciekawa kolejka. Otóż po wysokiej wygranej i trzech golach Wichniarka mamy zmianę lidera na Lecha Poznań, tuż za nim Korona, Legia i my dopiero na czwartej pozycji. Wysoką wygraną notuje również Wisła po trzech trafieniach Riosa. Czyżby przebudzenie Krakowian? Prasa doszukuje się przyczyn naszego spadku formy w moich brakach umiejętności rozmowy z zawodnikami i konfliktu między zawodnikami , co jest wielką bzdurą. Jeszcze im pokażemy.

 

 

 

30.10.2008

 

Z innej beczki: Znamy już nasz plan przygotowań do rundy rewanżowej. Oto z kim i gdzie zagramy.

 

10-20.1.2008 – wyjazd na obóz na Cypr i mecze kolejno z:

12.1 - Anorthosis

15.1 – AEL

18.1 – Apoel

 

29.1 Warta Poznań – Polonia W.

04.2 Wisła Kraków – Polonia W.

09.2 Flota Świnoujście – Polonia W.

15.2 Podbeskidzie - Polonia W.

Odnośnik do komentarza

31.10.2007

 

 

Przed meczem: Przed nami bardzo ważny mecz. Spotykamy się dziś z Widzewem w Pucharze Polski. Gramy u siebie i to na pewno jakieś ułatwienie ale Widzew nie jest przeciwnikiem łatwym do ogrania. W meczu nie zagra jeszcze Smolarek gdyż boję się odnowienia u niego kontuzji. W ataku postawię na duet Sobiech – Nowak bo Nikolić zauważyłem, że bez Smolarka nie błyszczy.

 

 

Polonia Warszawa 1 -0 Widzew Łódź

(Skład: Przyrowski, Bruno, Jodłowiec, Stasiak, Kulig, Andreu, Rachwał, Sarvas, Mierzejewski, Sobiech, Nowak)

15’ Nowak 1:0

 

Widzów: 5023

MoM: Mielcarz

Najsłabszy: Nakoulma

 

 

Po meczu: Wygrana choć skromna to bardzo cieszy. Bardzo ładna bramka zdobyta przez Nowaka, poprawna gra obrony daje nadzieję przed następnymi meczami. A w Pucharze mam nadzieję, że jeszcze sporo powalczymy.

 

 

Wyniki 3 rundy Pucharu Polski

Arka 3-1 Piast

Cracovia 2-0 MKS Kluczbork

GKS Katowice 1-3 Górnik Z.

Kszo 0-3 Śląsk

Polonia B. 2-1 Znicz

Polonia W. 1-0 Widzew

Legia – Lechia i Wisła – Zagłębie grają 3 listopada.

 

 

 

Podsumowanie miesiąca:

Menedżer miesiąca: Maciej Skorża

Piłkarz miesiąca: Maciej Żurawski

Piłkarz miesiąca w Polonii: Andreu

 

 

 

3.11.2007

 

Przed meczem: Kolejny mecz u siebie. Dziś gości u nas zespół z Zabrza. Liczę na trzy punkty, ponieważ porażka a nawet remis mocno oddali nas od celu jakim jest gra w pucharach europejskich. Do składu 18 meczowej wracają Trałka i Smolarek. Mecz zaczną jednak na ławce.

 

Polonia Warszawa 3–2 Górnik Zabrze

(Skład: Przyrowski, Bruno, Jodłowiec, Stasiak, Kulig, Andreu, Rachwał, Sarvas, Mierzejewski, Sobiech, Nowak)

17’ Jarka 0:1

26’ Nowak 1:1

57’ Jodłowiec 1:2(karny)

79’ Jarka 2:2

84’ Smolarek 3:2

 

Widzów:

MoM: Jarka

Najsłabszy: Rachwał

 

 

Po meczu: Najważniejsze, że wygraliśmy. Dziś znakomite zawody rozegrał po raz kolejny Nowak, strzelając bramkę a później wypracowując karnego. I wejście Smolarka, które zapewniło nam zwycięstwo. Powoli można zacząć nazywać go królem ostatnich minut. Trochę słabiej zagrała obrona, ale skoro wygraliśmy nie będę się nad nimi pastwił.

 

 

Wyniki XIII kolejki(cząstkowe)

Cracovia 2-2 Lech

Ruch 1-3 Jagiellonia

Arka 4-2 Polonia B.

Korona 2-2 GKS

Polonia W. 3-2 Górnik

 

Wyniki Pucharu Polski:

Zagłębie 2-4 Wisła

Legia 2-0 Lechia

 

 

 

O kolejce: Na czele tabeli Korona mająca jednak tyle samo punktów co my i Lech. Dalej trzy zespoły z 22 punktami czyli Legia, Arka i Górnik. Dwa mecze rozegrane mniej ma jednak Wisła i ma duże szanse awansować wyżej. Natomiast w Pucharze polski wiemy już, że zagramy z Legią Warszawa i to będzie bardzo ciężka przeprawa.

Odnośnik do komentarza

7.11.2007

 

 

Przed meczem: Mecz rewanżowy z Ruchem Chorzów w Pucharze Ekstraklasy to nasze dzisiejsze wyzwanie. Nie zależy mi aż tak bardzo na wyniku ale wiadomo zawsze warto wygrać.

 

Polonia Warszawa 3–4 Ruch Chorzów

(Skład: Przyrowski, Bruno, Jodłowiec, Stasiak, Kulig, Andreu, Rachwał, Sarvas, Piątek, Smolarek, Nowak)

9’ Dziedzic 0:1

18’ Sobczak 0:2

26’ Dziedzic 0:3

48’ Rachwał 1:3

54’ Kulig 2:3

69 Nikolić 3:3

81’ Sobczak 3:4

 

Widzów: 2021

MoM: Sobczak

Najsłabszy: Jodłowiec

 

O meczu: Dwa oblicza zespołu. Pierwsza połowa tragedia. Chyba nikt z zawodników nie podszedł zbyt poważnie do tego meczu, co znakomicie wykorzystali gracze Ruchu. W drugiej obudziliśmy się szybko ale niestety zabrakło trochę by zdobyć chociaż punkt.

 

 

 

10.11.2007

 

Przed meczem: Arcytrudne spotkanie z Lechem w Poznaniu to dzisiejsze wyzwanie. Jeśli uda nam się przywieźć chociaż punkt to już będzie bardzo dobrze. Zespół przegrywający w tym meczu może stracić kontakt z czołówką tabeli.

 

Lech Poznań 2–0 Polonia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Bruno, Jodłowiec, Pietrasiak, Kulig, Andreu, Trałka, Sarvas, Piątek, Smolarek, Nowak)

37’ Peszko 1:0

64’ Chrapek 2:0

 

Widzów: 17 326

MoM: Peszko

Najsłabszy: Nikolić

 

 

O meczu: Niestety porażka po niezłej grze. Stworzyliśmy wiele dobrych okazji do zdobycia bramki mimo to Lech okazał się o wiele skuteczniejszy. Nie mam za bardzo do kogo się przyczepić po tym meczu i jeśli taka gra się utrzyma a będziemy skuteczniejsi to będę spokojny o wyniki.

 

Wyniki XIV kolejki

Jagiellonia 2-1 Cracovia

GKS 2-1 Zagłębie

Górnik 3-2 Śląsk

Lech 2-0 Polonia W.

Lechia 1-1 Ruch

Polonia B. 3-1 Korona

Wisła 1-1 Arka

Legia 4-0 Widzew

 

O kolejce: Legia nie zwalnia tempa i powoli wyrasta na zespół, który ma największe szanse na mistrzostwo. Mimo, że to Lech prowadzi w tabeli warszawiacy są tuż za nimi i mają mecz mniej. Kolejne punkty traci za to Wisła i od nich tytuł a nawet puchary oddalają się. Mimo porażki, zajmujemy czwarte miejsce i dalej nie tracimy szans na grę w pucharach.

 

 

 

14.11.2007

 

Zaległę spotkania Ekstraklasy:

Śląsk 2-4 Legia

Zagłębie 2-0 Lechia

 

O spotkaniach: Legia tak jak wspominałem miała mecz zaległy, który spokojnie wygrała i lideruje tabeli.

 

 

17.11.2007

 

Polska remisuje bezbramkowo z Belgią po słabej grze. W meczu wystąpił Ebi Smolarek ale nie zdołał trafić do bramki.

 

20.11.2007

 

Ostatni mecz reprezentacji Polski w tych eliminacjach z Serbią przegrywamy 1:0 i ostatecznie zajmujemy czwarte miejsce w grupie. Jakim cudem trener jeszcze trwa na stanowisku? Tego się chyba nie dowiemy.

 

 

24.11.2007

 

Przed meczem: Dziś na własnym stadionie będziemy mieli szansę zdobyć trzy punkty w meczu z Jagiellonią. Białostoczanie przyjeżdżają osłabieni kontuzjami i pauzami za kartki więc innego wyniku niż zwycięstwo nie przewiduje. Mamy zamiar wyjść ofensywniej niż zwykle. Porozmawiałem też z lekko obrażonym przed meczem Nikoliciem, narzekającym na brak gry. Po długiej dyskusji myślę, że doszliśmy do pozytywnych wniosków i dziś zagra od początku.

 

Polonia Warszawa 4–1 Jagiellonia Białystok

(Skład: Przyrowski, Sokołowski, Jodłowiec, Stasiak, Kulig, Mierzejewski, Bruno, Rachwał, Andreu, Nikolic, Smolarek)

3’ Nikolić 1:0

20’ Nikolic 2:0

53’ Tumicz 2:1

58’ Andreu 3:1

69’ Stasiak 4:1

 

Widzów: 4796

MoM: Nikolić

Najsłabszy: Król

 

O meczu: Tak jak przewidywałem osłabiona Jagiellonia nie zdołała nam sprawić problemów. Widać też, że rozmowa z Nikoliciem przyniosła efekt.

 

Wyniki XV kolejki

Korona 0-1 Wisła

Polonia W. 4-1 Jagiellonia

Cracovia 0-0 Lechia

Arka 0-2 Legia

GKS 1-1 Polonia B.

Ruch 1-2 Zagłębie

Śląsk 2-5 Lech

Widzew 3-0 Górnik

 

O kolejce: Za nami pierwsze 15 meczów. Do zakończenia rundy jednak jeszcze dwie kolejki. Na czele dalej Legia, nie zwalniająca tempa i tym razem odprawia bez punktów Arkę Gdynia. Hokejowy wynik natomiast w Wrocławiu gdzie Śląsk przegrywa gładko z Lechem. Wygrywa też ale nie bez problemów Wisła. W tabeli za Legią jest Lech i nasz zespół i gdyby tak zakończył się sezon nie mielibyśmy nic przeciwko.

Odnośnik do komentarza

28.11.2007

 

Przed meczem: Spotkanie wyjazdowe z Lechem w pucharze Ekstraklasy jest dla mnie mało ważne. Jeśli zwyciężymy będę zadowolony. Jeśli przegramy jednak nie zamierzam rozpaczać. Znacznie bardziej zależy mi na Pucharze Polski i rozgrywkach ligowych niż grze w tym mało prestiżowym Pucharku.

 

Lech Poznań 1 –1 Polonia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Sokołowski, Kulig, Jodłowiec, Stasiak, Mierzejewski, Sarvas, Andreu, Rachwał, Nikolic, Nowak)

26’ Rachwał 0:1

43’ Wichniarek 1:1

 

Widzów 13260

MoM: Kasprzik

Najsłabszy: Sokołowski

 

O meczu: Dobry wynik po meczu, w którym byliśmy lepsi. I gdyby nie fenomenalnie broniący Kasprzik i Sokołowski, który ponosi największą winę przy straconej przez nas bramce, to my cieszylibyśmy się ze zwycięstwa. Na awans mamy już tylko teoretyczne szanse ale zobaczymy co zdarzy się w ostatnim meczu.

 

 

 

30.11.2007

 

Podsumowanie miesiąca:

 

Menedżer miesiąca: Maciej Skorża

Piłkarz miesiąca: Jodłowiec

Piłkarz miesiąca w Polonii: Jodłowiec

 

 

1.12.2007

 

Przed meczem: Meczem u siebie z Lechią rozpoczynamy grę w grudniu. Media upatruja w nas faworyta i wierzę, że zgodnie z ich przewidywaniami wygramy ten mecz. Przed meczem dostałem jednak nieciekawą informację od prezesa. Otóż klub przynosi spore straty i latem będzie trzeba sprzedać jakiegoś z piłkarzy lub znacząco obniżyć płace. To nie jest budująca wiadomość ale na razie nie przekażę tego zawodnikom.

 

Polonia Warszawa 5–0 Lechia Gdańsk

(Skład: Przyrowski, Sokołowski, Mynar, Jodłowiec, Stasiak, Rachwał, Trałka, Mierzejewski, Bruno, Nikolic, Smolarek)

15’ Nikolic 1:0

25’ Smolarek 2:0

37’ Smolarek 3:0

43’ Smolarek 4:0

53’ Smolarek 5:0

 

Widzów 4970

MoM: Smolarek

Najsłabszy: Kowalczyk

 

O meczu: To co zrobił dzis z obroną i bramkarzem Lechii Smolarek będzie im się z pewnością długo przypominało. Okazałe zwycięstwo i trzy punkty dla nas bardzo cieszą. Po cichu zaczynam myśleć, że to właśnie Ebi będzie piłkarzem, który nas opuści najwcześniej. Widać, że to piłkarz, który w polskiej lidze odbudował się i bez problemu znajdzie jeszcze angaż na zachodzie. Dla klubu natomiast będą to pieniądze bardzo potrzebne na przetrwanie. Zobaczymy jednak.

 

 

Wyniki XVI kolejki(cząstkowe)

Arka 2-1 Górnik

Cracovia 2-2 Zagłębie

Polonia W. 5-0 Lechia

Śląsk 3-2 Jagiellonia

Widzew 2-1 Lech

GKS 2-2 Ruch

 

O kolejce: Zrównaliśmy się punktami z Lechem dzięki ich porażce. Na pierwszym miejscu Legia mimo iż jeszcze nie grała meczu. Kolejna kolejka w której nie gra Wisła ze względu na Puchar UEFA.

 

 

 

5.12.2007

 

Przed meczem: Prawdopodobnie ostatnie spotkanie w tym sezonie w Pucharze Ekstraklasy. Szanse na awans mamy minimalne a i chęci nie największe. Daje zagrać kilku zawodnikom, którzy mało grali wcześniej. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

GKS Bełchatów 2–2 Polonia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Sokołowski, Mynar, Stasiak, Pietrasiak, Trałka, Piątek, Mierzejewski, Sarvas, Nikolić, Nowak)

43’ Żewłakow 1:0(karny)

51’ Popek 2:0

80’ Sobiech 2:1

86’ Sobiech 2:2

 

Mom: Popek

Najsłabszy: Sokołowski

 

 

 

O meczu: Remis, który jest mi obojętny ważne, że zagraliśmy ładnie dla oka a gdyby Pietrasiak wykorzystał rzut karny to my cieszylibyśmy się ze zwycięstwa. Kończymy zmagania w PE i możemy skupić się wyłącznie na lidze i Pucharze Polski.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

8.12.2007

 

Przed meczem: W ostatniej w tym roku kolejce przyjdzie nam się mierzyć na wyjeździe z Zagłębiem. Lubinianie na swoim stadionie spisują się nieźle ale nie zamierzamy oddać im pola i walka o trzy punkty jest całkiem realna.

 

 

Zagłębie Lubin 2–1 Polonia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Sokołowski, Jodłowiec, Stasiak, Mynar, Mierzejewski, Bruno, Andreu, Rachwał, Nikolić Smolarek)

1’ Plizga 1:0

60’ Zagdański 2:0

93’ Smolarek 2:1

 

Widzów: 4949

MoM: Plizga

Najsłabszy: Mynar

 

O meczu: Niestety trzy punkty uciekły nam. Zagłębie nie pozwoliło nam rozwinąć skrzydeł przez 70 minut. Dopiero po tym okresie przystąpiliśmy do ataku i to nasz styl gry dominował ale t nie wystarczyło.

 

Wyniki XVII kolejki(cząstkowe)

Legia 3-0 Polonia B.

Górnik 2-1 Korona

Jagiellonia 1-2 Widzew

Zagłębie 2-1 Polonia W.

Lech 2-0 Arka

Ruch 3-2 Cracovia

 

O kolejce: Legia i Lech uciekają nam z punktami a goni Widzew. Utrzymaliśmy jednak trzecią pozycję i to jest najważniejsze. Oby tak dalej.

12.12.2007

 

 

Zaległe spotkania Ekstraklasy:

Korona 0-2 Legia

Lechia 0-0 Śląsk

Widzew 1-2 Wisła

 

 

15-21.12 Zaległe spotkania Wisły Kraków:

GKS 1–2 Wisła

Ruch 1-2 Wisła

Polonia B. 2-4 Wisła

 

O wynikach: Wisła dzięki piorunującej końcówce sezonu zdołała awansować na trzecią pozycję spychając nas na siebie. Na czele Legia a za nimi Lech i Wisła z tą samą ilością punktów.

 

 

TABELA PO 17 KOLEJKACH:

1. Legia 37

2. Lech 34

3. Wisła 34

4. Polonia 31

5. Widzew 28

6. Górnik 28

7. Arka 27

8. Korona 25

9. Zagłębie 21

10. Jagiellonia 21

11. Cracovia 17

12. GKS B. 16

13. Polonia B. 16

14. Ruch 14

15. Ślaśk 14

16. Lechia 12

 

 

 

Klasyfikacje po pierwszej rundzie:

 

Król strzelców:

19 Smolarek

9 Nikolic

8 Żurawski

8 Ślusarski

8 Wichniarek

8 Dziedzic

 

Asystujący:

8 Nowacki

5 Żurawski

5 Zganiacz

5 Tshibamba

5Paljic

5 Borysiuk

 

Średnia ocena:

7.75 Smolarek

7.44 Paljic

7.40 Żurawski

7.40 Ntibazonkiza

7.33 Ślusarski

Odnośnik do komentarza

1.1.2008

 

Podsumowanie miesiąca

Menedżer miesiąca: Henryk Kasperczak

Piłkarz miesiąca: Janusz Dziedzic

Piłkarz miesiąca Polonii: Sobiech

 

 

 

10-20-2008 Wyniki sparingów na Cyprze.

Anorthosis 1-1 Polonia (Smolarek)

AEL 1-1 Polonia (Piątek)

APOEL 5-4 Polonia (Mierzejewski, Sobiech, Smolarek2)

 

 

Z innej beczki: W międzyczasie straciliśmy kluczowego gracza z naszego składu. Andreu odchodzi do Atletico Sevilla za 725tys euro. 300 płacone teraz a reszta w ratach. Bardzo mi żal jego odejścia ale nie miałem zbyt dużo do powiedzenia. Z niewolnika nie ma pracownika. Musimy poszukać polskiego młodego pomocnika, który wypełni lukę po nim i będzie zmiennikiem Rachwała, Trałki i ewentualnie Piątka.

 

 

Oddajemy także dwóch naszych środkowych obrońców. Dziewicki odchodzi do Widzewa Łódź a Skrzyński będzie występował dla Korony Kielce. Wzmacniamy rywali. U nas jednak wymienieni piłkarze nie mieli szans pograć. Stawiam na trójkę Pietrasia, Jodłowiec, Stasiak a do nich dołączam z zespołu U-21 Kokosińskiego.

 

Ciekawsze transfery stycznia:

36,5m Ashley Young Aston Villa – Arsenal

30,5 Gillardino Fiorentina – Real Madryt

30m Moutinho Porto Bayern

24,5m Luis Filipe Deportivo – Bayern

21,5 Shawcross Stoke – Milan

21 m N’Zogbia Wigan –Milan

19,25m Kuzmanovic VFB – Milan

19m Jean II Makoun Lyon – Sevilla

 

 

Innie sparingi:

Warta 0-0 Polonia W.

Wisła 2-1 Polonia (Sobiech)

Flota Świnoujście2 –1 Polonia(Smolarek)

Podbeskidzie 3-2 Polonia W. (Nikolić2)

 

Właśnie po meczu z Wisłą znaleźliśmy następstwo dla Andreu. Wykupiliśmy z Wisły Kominiaka. Młodego, już dobrego pomocnika, który daje wielką nadzieję na przyszłość, a już teraz może nieźle zamieszać. Negocjujemy też ze Spartą Praga na temat sprzedaży Jodłowca. Uzgodniłem z prezesem, że sprzeda go tylko po sezonie więc do lata Jodłowiec zostaje.

 

 

20.02.2008

 

Z innej beczki: Włodarze klubu dogadali się ze Spartą Praga i po sezonie odchodzi od nas Jodłowiec. To duży cios ale dostałem zapewnienie, że, część z 1,6mln euro z jego transferu wpłynie na konto kupna nowego obrońcy. Tak więc podsumowując okres przygotowawczy do rundy wiosennej nie wypadł najlepiej. Nie wygraliśmy spotkania a straciliśmy Andreu i częściowo Jodłowca. Nie poddajemy się jednak i będziemy walczyć dalej. Już za trzy dni czeka nas potyczka z niewygodnym Ruchem.

 

 

 

23.02.2008

 

Przed meczem: Po nieciekawych wynikach w sparingach musimy pokazać, że zespół dalej jest mocny i będzie walczył o najwyższe cele w tym sezonie. Ruch to niewygodny dla nas przeciwnik ale potrzebujemy zwycięstwa.

 

Polonia Warszawa 1–0 Ruch Chorzów

(Skład: Przyrowski, Bruno, Jodłowiec, Stasiak, Kulig, Trałka, Rachwał, Mierzejewski, Sarvas, Smolarek, Sobiech)

14’ Sobiech 1:0

 

Widzów:

MoM: Sobiech

Najsłabszy: Sadlok

 

 

O meczu: Gdybyśmy dziś przegrali byłby wielki wstyd. Dlaczego? Wystarczy powiedzieć, że Ruch kończył w ósemkę. Kartki otrzymali kolejno Sadlok, Nowacki i Balaz. To co wyrabiali zawodnicy Ruchu na boisku to przesada. Każdy z moich zawodników narzeka na jakieś stłuczenia. Mamy jednak trzy punkty i to na pewno poprawia nastrój.

 

 

 

Wyniki XVIII kolejki

Śląsk 4-0 Zagłębie

Polonia W. 1-0 Ruch

Wisła 3-1 Legia

Arka 1-1 Jagiellonia

GKS 2-0 Cracovia

Korona 1-2 Lech

Widzew 2-0 Lechia

Polonia B. 1-3 Górnik

 

 

 

O kolejce: W najciekawszym meczu dwóch odwiecznych rywali Wisła gładko pokonała Legię i zbliżyła się do niej na jeden punkt. Taką samą stratę ma też Lech. Zaskakuje wysoka wygrana, nie najlepiej w poprzedniej rundzie radzącego sobie Śląska.

 

 

 

1.03.2008

 

Przed meczem: Wyjechaliśmy do Krakowa na mecz z Cracovią. Wierzymy, że urwiemy im punkty i tym samym postawimy kolejny krok do wywalczenia awansu do „Europy”. Na pewno nie jest to łatwy przeciwnik ale jesteśmy bardzo zmotywowani. Z zawodników aż kipi energią.

 

Cracovia Kraków 2–0 Polonia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Sokołowski, Mynar, Jodłowiec, Stasiak, Mierzejewski, Bruno, Trałka, Rachwał, Sobiech, Smolarek)

23’ Ślusarski 1:0

56’ Misan 2:0

 

Widzów:

MoM: Misan

Najsłabszy: Sokołowski

 

 

O meczu: Strasznie statyczna gra obrońców i brak po raz kolejny skuteczności sprawiły, że wyjeżdżamy stąd bez punktu a nawet bramki. Szkoda bo mecz był jak najbardziej do wygrania gdyż zespół Cracovii nie prezentował kosmicznego a po prostu skuteczny futbol.

 

 

Wyniki XIX kolejki

Górnik 1-2 Wisła

Lechia 1-1 Arka

Cracovia 2-0 Polonia W.

Lech 2-0 Polonia B.

Legia 2-1 GKS

Ruch 0-1 Śląsk

Zagłębie 2-1 Widzew

Jagiellonia 0-1 Korona

 

 

O kolejce: przegraną z Cracovią bardzo skomplikowaliśmy sobie sprawę gry w europejskich pucharach, ponieważ będący na drugiej i trzeciej pozycji Lech i Wisła mają już po sześć punktów przewagi nad nami. Będziemy musieli liczyć na ich potknięcia, chociaż przy takiej dyspozycji jaką pokazują te zespoły liczyć na to ciężko.

Odnośnik do komentarza

8.03.2008

 

 

Przed meczem: Wyjazd do Bełchatowa na mecz z niewygodnym GKS-em. Jedziemy lekko osłabieni ale mimo to potrzebujemy kompletu punktów jeśli nie chcemy stracić bezpowrotnie szansy na dobra pozycję w tym sezonie.

 

 

GKS Bełchatów 1–0 Polonia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Mynar, Sokołowski, Jodłowiec, Stasiak, Mierzejewski, Bruno, Rachwał, Trałka, Smolarek, Sobiech)

 

21’ Kucharczyk 1:0

 

Widzów: 3415

MoM: Kucharczyk

Najsłabszy: Stasiak

 

O meczu: Najnudniejszy mecz tego sezonu, zawalony nam przez Stasiaka i komplet punktów prysł. Przegrywamy bardzo ważny mecz i nie wiem czy mogę wyciągnąć jakiekolwiek pozytywy z tego spotkania. Zapomnijmy o nim lepiej.

 

 

Wyniki XX kolejki

Arka 2-0 Zagłębie

GKS B. 1-0 Polonia W.

Korona 0-2 Lechia

Polonia B. 1-0Jagiellonia

Śląsk 2-0 Cracovia

Widzew 2-0 ruch

Wisła 2-0 Lech

Legia 4-1 Górnik

 

O kolejce: W hicie kolejki Wisła spokojnie ogrywa Lecha i jest tuz za Legią, która równie pewnie rozkłada na łopatki Górnik Zabrze. W dobrej formie nasz następny rywal Śląsk. W tabeli przeskoczył nas Widzew jesteśmy już na piątej pozycji.

 

 

21.3.2008

 

Przed meczem: Dziś musimy walczyć o punkty ze Śląskiem Wrocław. Na pewno nie będzie łatwo bo Wrocławianie są ostatnio na fali wznoszącej. Mimo to potrzebujemy bardzo punktów i to więcej niż jednego.

 

 

Polonia Warszawa2 –1 Śląsk Wrocław

(Skład: Przyrowski, Sokołowski, Kulig, Jodłowiec, Pietrasiak, Kulcsar, Mierzejewski, Trałka, Rachwał, Smolarek, Sobiech)

4’ Smolarek 1:0

40’ Sotirovic 1:1

85’ Smolarek 2:1

 

Widzów: 6211

MoM: Smolarek

Najsłabszy: Vezgac

 

O meczu: Gra zespołu może nie powalała na kolana ale była skuteczna i tym razem pozwoliła nam zdobyć punkty jakże ważne dla układu tabeli. Świetne spotkanie Smolarka, który zapewnił nam punkty oraz Kulcsara, który dobrze zastąpił kontuzjowanego Bruno.

 

Wyniki XXI kolejki

Lech 2-3 Legia

Cracovia 2-1 Widzew

Polonia 2-1 Śląsk

Ruch 2-1 Arka

Zagłębie 2-1 Korona

Jagiellonia 0-2 Wisła

Lechia – Polonia B.

Górnik 2-0 GKS

 

O kolejce: W kolejnym hicie kolejki Lech przegrywa. Tym razem nie dał rady Legii, która umocniła się na fotelu lidera. Wygrywa także wisła i tylko ona jest chyba w stanie pokonać Legię. My po korzystnych wynikach wróciliśmy na czwarta pozycję i wróciła nam wiara na podium gdyż Lech nie pokazuje ostatnio zbyt wysokiej formy.

Odnośnik do komentarza

23.3.2008

 

Przed meczem: Dziś Łódź i walka na śmierć i Zycie z Widzewem, który jest tuż za nami w tabeli. Mecz, który w razie wygranej dałby nam duży komfort psychiczny przed następnymi meczami. Do tego wiemy, że swój mecz przegrał Lech a to mobilizuje jeszcze bardziej.

 

 

Widzew Łódź 3–2 Polonia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Mynar, Sokołowski, Jodłowiec, Pietrasiak, Mierzejewski, Kulcsar, Rachwał, Kominiak, Nikolić, Smolarek)

25’ Smolarek 0:1

30’Robak 1:1

37’ Grzelczak 2:1

42’ Robak 3:1

47’ Nikolic 3:2

 

Widzów: 5621

MoM:Robak

Najsłabszy: Stasiak

 

O meczu: Zagraliśmy ładnie dla oka w ataku ale tragicznie w obronie. Brak koncentracji kosztował nas trzy bramki i brak punktów w meczu, w którym mogliśmy je łatwo zdobyć. Nie wykorzystaliśmy nadarzającej się szansy i zapłaciliśmy za to wysoką cenę.

 

 

Wyniki XXII kolejki

Arka 1-3 Cracovia

GKS 2-1 Śląsk

Górnik 2-1 Lech

Korona 3-0 Ruch

Wisła 2-2 Lechia

Legia 4-0 Jagiellonia

Widzew 3-2 Polonia W.

Polonia B. 1-1 Zagłębie

 

O kolejce: Wisła potyka się w meczu z Lechią Gdańsk Legia zwiększa swoją przewagę nad nią. Na czwartą pozycję po ograniu nas zajmuje Widzew. Lech kontynuuje swój kryzys i przegrywa trzeci mecz z rzędu.

 

 

29.03.2008

 

Przed meczem: Podejmujemy Arkę na własnym stadionie i liczę na zwycięstwo. Musimy wygrywać takie mecze. Inaczej czeka nas marny koniec i miejsce nawet poza szóstką.

 

 

Polonia Warszawa 3–2 Arka Gdynia

(Skład: Przyrowski, Kulig, Sokołowski, Stasiak, Pietrasiak, Bruno, Mierzejewski, Rachwał, Kominiak, Nikolić, Snmolarek)

28’ Nikolic 1:0

32’ Chmiest 1:1

39’ Nikolic 2:1

62’ Mawaye 2:2

78’ Nowak 3:2

 

Widzów 6211

MoM: Nikolić

Najsłabszy: Labukas

 

O meczu: Podobnie jak w meczu z Widzewem słabo w obronie, a dobrze w ataku. Tyle, że tym razem trzy punkty są naszym łupem. W końcu bardzo dobre spotkanie Nikolicia, który zdobył dwie bardzo ładne bramki.

 

 

Wyniki XXIII kolejki

Ruch 2-0 Polonia B.

Cracovia 2-2 Korona

Jagiellonia 2-3 Górnik

Lech 6-2 GKS

Lechia 0-0 Legia

Zagłębie 1-3 Wisła

Polonia 3-2 Arka

Ślask 0-0 Widzew

 

 

O kolejce: Wygrana pozwoliła nam znów osiągnąć czwartą lokatę. Za nami Górnik i Widzew. Lechia po zatrzymaniu Wisły sprawia, że pierwsze od dawna punkty traci też Legia. Odżywa Lech, aplikujący sześć bramek piłkarzom z Bełchatowa.

Odnośnik do komentarza

2.04.2008

 

Przed meczem: Dziś mecz, który wydaje się być niemożliwym do wygrania. W ćwierćfinale Pucharu Polski przyjdzie nam się zmierzyć z Legią. Zespół Skorży po słabym początku sezonu teraz pewnie prowadzi w lidze i nie traci punktów. Nie zamierzamy się jednak poddać i powalczymy o awans do następnej rundy.

 

Polonia Warszawa 2–4 Legia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Sokołowski, Kulig, Jodłowiec, Stasiak, Piątek, Bruno, Rachwał, Kominiak, Nikolic, Smolarek)

3’ Nikolic 1:0

28’ Paluchowski 1:1

51’ Chinyama 1:2

57’ Kulig 2:2

71’ Chinyama 2:3

87’ Rzeźniczak 2:4 (karny)

 

Widzów 4324

MoM: Chinyama

Najsłabszy: Sokołowski

 

O meczu: Porażka zasłużona gdyż znowu dziurawa obrona przesądziła o wyniku. Legia zaaplikowałą nam 4 bramki a mogła znacznie więcej ale bardzo dobrze bronił Przyrowski. Na rewanż pojedziemy raczej bez szans ale może ugramy jakiś dobry wynik.

 

Wyniki ćwierćfinałów PP

Polonia W. 2-4 Legia W.

Cracovia 0-2 Wisła

Polonia B. 2-2 Śląsk

Arka 1-2 Górnik

 

 

5.04.2008

 

Przed meczem: Kielce naszym dzisiejszym celem. Czy je zdobędziemy? Chciałbym i mamy na to naprawdę duże szanse. Problemem będzie absencja narzekającego na problemy żołądkowe Smolarka ale liczę, że głodny gry Nowak należycie go zastąpi.

 

Korona Kielce 1–2 Polonia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Sokołowski, Stasiak, Jodłowiec, Kulig, Rachwal, Piątek, Mierzejewski, Bruno, Mowak, Nikolić)

5’ Kulig 0:1

32’ Popławski 1:1

45+’ Kulig 1:2 (karny)

 

Widzów: 7425

MoM: Kulig

Najsłabszy: Kuzera

 

 

O meczu: Wygrana po naprawdę równym meczu. Imponująca postawa Kuliga, który najpierw zdobył ładną bramkę po akcji oskrzydlającej a później dołożył jeszcze jedną z karnego. Lekka niefrasobliwość napastników. Bardzo złą wiadomością jest kontuzja jakiej nabawił się Nowak pod koniec spotkania. Według wstępnych ustaleń naszych fizjoterapeutów nie zagra około miesiąca.

 

 

Wyniki XXV kolejki

GKS 2-0 Widzew

Korona 1-2 Polonia W.

Lech 1-0 Jagiellonia

Górnik 2-0 Lechia

Legia 3-0 Zagłębie

Polonia B. 0-1 Cracovia

Wisła 2-0 Ruch

Arka 1–1 Śląsk

 

O kolejce: Ty razem kolejka bez niespodzianek. Wygrywają wszyscy z czołówki poza Widzewem, który stracił z nią kontakt punktowy. My Dalej na czwartym miejscu za Lechem i przed Górnikiem, który ma równą liczbę punktów z nami.

 

 

9.04.2008

 

Przed meczem: Rewanż z Legią w Pucharze Polski traktujemy poważnie choć na awans szans raczej nie mamy. Fajnie było by utrzeć im nosa. W końcu to derby.

 

Legia Warszawa 2–1 Polonia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Sokołowski, Kulig, Jodłowiec, Stasiak, Trałka, Piątek, Mierzejewski, Kulcsar, Nikolić, Smolarek)

3’ Cabral 1:0 (karny)

26’ Smolarek 1:1

37’ Paluchowski 2:1

 

Widzów: 10 678

MoM: Paluchowski

Najsłabszy: Trałka

 

O meczu: Legia po raz drugi pokazała nam gdzie jest nasze miejsce w tym sezonie. To, że przegraliśmy tak nisko zawdzięczamy tylko i wyłącznie Przyrowskiemu. Odpadamy z Pucharów w nie najlepszym stylu ale z zespołem, który w tym sezonie gra naprawdę nieziemską jak na polskie warunki piłkę.

 

 

Wyniki ćwierćfinałów PP(mecz rewanżowy)

Legia 2-1 Polonia

Wisła 3-0 Cracovia

Górnik 3-1 Arka

Śląsk 2-1 Polonia B.

Odnośnik do komentarza

12.04.2008

 

Przed meczem: Konwiktorska gości dziś dwie Polonię. Zagramy bowiem z Bytomianami. Jesteśmy faworytem co wcale nie oznacza, że polonia położy się i będzie czekać aż my strzelimy pięć goli.

 

Polonia Warszawa – Polonia Bytom

(Skład: Przyrowski, Bruno, Kulig, Stasiak, Jodłowiec, Mierzejewski, Kulcsar, Rachwał, Piątek, Smolarek, Nikolić)

19’ Mierzejewski 1:0

44’ Nikolić 2:0

52’ Mężyk 2:1

89’ Sobech 3:1

 

Widzów: 4101

MoM: Mierzejewski

Najsłabszy: Owczarek

 

 

O meczu: Wygrana, zapewniona już w pierwszej połowie, gdzie dwie bramki pozwoliły kontrolować przebieg reszty spotkania. Bardzo dobre spotkanie przygaszonego ostatnio Mierzejewskiego, który miał udział w każdej z bramek.

 

 

Wyniki XXV kolejki

Lechia 2-1 Lech

Polonia W. 2-1 Polonia B.

Cracovia 0-4 Wisła

Jagiellonia 1—2 GKS

Ruch 0-1 Legia

Śląsk 2-1 Korona

Widzew 2-0 Arka

Zagłębie 3-2 Górnik

 

O kolejce: Wymarzona dla nas seria spotkań. Przegrał Lech i Górnik dzięki czemu zrównaliśmy się punktami z pierwszym z tych zespołów a drugiemu odskoczyliśmy. Na to wygląda, że będziemy walczyć o podium do samego końca i ostatnie pięć spotkań będzie bardzo ważne. Natomiast z pierwszej dwójki w większym gazie Wisła, która rozbija Cracovię na wyjeździe. Legia natomiast skromnie ogrywa Ruch Chorzów.

 

 

TABELA PO 25 KOLEJKACH

1. Legia 57

2. Wisła 56

3. Lech 46

4. Polonia W. 46

5. Górnik 43

6. Widzew 41

7. Arka 33

8. Korona 32

9. GKS 31

10. Zagłębie 31

11. Cracovia 30

12. Śląsk 28

13. Lechia 24

14. Jagiellonia 22

15. Ruch 20

16. Polonia B. 20

 

 

19.04.2008

 

Przed meczem: Jedziemy do Krakowa na ciężki pojedynek z Wisłą. Faowryt jest tylko jeden i nie jesteśmy to my. Mimo wszystko nie odpuścimy. To my mamy dyktować w tym meczu warunki a wtedy o wynik będę spokojny.

 

Wisła Kraków 2-6 Polonia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Stasiak, Jodłowiec, Bruno, Kulig, Mierzejewski, Kulcsar, Rachwał, Kominiak, Smolarek, Sobiech)

11’ Kominiak 0:1

23’ Sobiech 0:2

34’ Sobiech 0:3

41’ Sobiech 0:4

46’ Sobiech 0:5

59’ Boguski 1:5

73’ Sobiech 1:6

80’ Żurawski 2:6

 

Widzów 12 102

MoM: Sobiech

Najsłabszy: Diaz

 

O meczu: Nokaut. Rozbiliśmy Wisłę w sposób jaki nie zrobił tego nikt od wielu lat. Niesamowity mecz. Niesamowity Sobiech i Kominiak, który asystował przy trzech trafieniach z pięciu Artura. Dodać należy również, że Kominiak występował przeciwko swoim byłym kolegom. Po prostu brak mi słów po tym meczu.

 

 

Wyniki XXVI kolejki.

Górnik 3-1 Ruch

Wisła 2-6 Polonia W

GKS 4-3 Arka

Jagiellonia 1-0 Lechia

Korona 2-1 Widzew

Lech 2-0 Zagłębie

Polonia B. 1-2 Śląsk

Legia 1-1 Cracovia

 

O kolejce: Legia nie wykorzystuje szansy odskoczenia Wiśle na bezpieczną ilość punktów i tylko remisuje z Cracovią. Swoją drogą Legia to nasz następny przeciwnik. W innych spotkaniach bez większych niespodzianek. Polonia jest coraz bliżej spadku gdyż przegrywa kolejny mecz.

 

 

 

23.04.2008

 

Wyniki półfinałów Pucharu Polski(pierwsze mecze)

Górnik 4-0 Legia

Wisła 1-1 Śląsk

Odnośnik do komentarza

26.04.2008

 

Przed meczem: Przed meczem z Legią nastroje są dość pozytywne, bo jak by mogły być złe, po tym co zrobiliśmy z Wisłą oraz po porażce Legii z Górnikiem w PP. Trzeba jednak pamiętać, że Wisła przyjechała do nas lekko osłabiona, a Legia przyjeżdża w najsilniejszym zestawieniu i nadal jest w gazie. W pamięci musimy mieć także dwie poprzednie porażki w Pucharze Polski. Po cichu jednak liczę, że urwiemy im punkty i oddalimy ich od mistrzostwa.

 

 

Polonia Warszawa 2 –2 Legia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Bruno, Kulig, Stasiak, Jodłowiec, Mierzejewski, Sokołowski, Rachwał, Kominiak, Sobiech, Smolarek)

13’ Fangzhuo 0:1

17’ Kulig 1:1 (karny)

39’ Fangzhuo 1:2

52’ Kulig 2:2 (karny)

 

Widzów: 6244

MoM: Fangzhuo

Najsłabszy: Rachwał

 

 

O meczu: Wynik remisowy nas satysfakcjonuje mimo, że trochę komplikuje naszą sytuację przed następnymi meczami. Zasłużyliśmy na niego, bo zagraliśmy podobny futbol jak z Wisłą. Tyle, że Legioniści zagrali znacznie lepiej w bloku defensywnym. Stąd tylko remis.

 

 

Wyniki XXVII kolejki

Arka 2-1 Korona

Cracovia 1-2 Górnik

Wisła 2-2 Śląsk

Lechia 1-1 GKS

Polonia 2-2 Legia

Ruch 0-3 Lech

Zagłębie 3-2 Jagiellonia

Widzew 3-1 Polonia B.

 

O kolejce: Górnik zbliża się do nas na jeden punkt, a Lech znów odskakuje. Tym razem to Wisła nie wykorzystuje potknięcia Legii i również remisuje ze Śląskiem. Do spadku może oprócz Polonii Bytom szykować się też Ruch Chorzów. Oba zespoły mają aż pięć punktów straty do bezpiecznych miejsc.

 

 

30.04.2008

 

Półfinał Pucharu Polski (2mecz)

Wisła 1-3 Śląsk

Górnik 1-4 Legia

 

Podsumowanie miesiąca:

 

Piłkarz miesiąca Ekstraklasy: Kulig(Polonia W.)

Menedżer miesiąca: Goórski(Polonia W.)

3.05.2008

 

Przed meczem: Przyjechaliśmy do Zabrza zagrać mecz o czwarta pozycję. W szatni wszyscy zmobilizowani. Najbardziej Euzebiusz Smolarek, który, aż tryskał pozytywną energią i zarażał nią innych chłopaków. Oby to wyszło tez na boisku i żebyśmy radosną piłką pokonali Zabrzan.

 

 

Górnik Zabrze 1–4 Polonia Warszawa

(Skład: Przyrowski, Bruno, Kulig, Stasiak, Jodłowiec, Piątek, Sokołowski, Trałka, Kominiak, Smolarek, Sobiech)

3’ Smolarek 0:1

44’ Smolarek 0:2(karny)

65’ Magiera 1:2

70’ Sobiech 1:3

82’ Smolarek 1:4

 

Widzów:

MoM: Smolarek

Najsłabszy: Jop

 

O meczu: Zwycięstwo okazałe i bardzo cieszące. Bardzo pomogła nam czerwona kartka dla Mariusza Jopa już w 44 minucie. Tryskający przed meczem energią Smolarek ustrzelił hat tricka i bez problemu prowadzi w klasyfikacji snajperów.

 

 

Wyniki XXVIII kolejki

Górnik 1-4 Polonia

Jagiellonia 0-1 Ruch

Legia 4-0 Śląsk

Lech 1-1 Cracovia

Lechia 1-0 Zagłębie

Polonia B. 1-1 Arka

Wisła 0-0 Widzew

GKS 2-2 Korona

 

O kolejce: Wisła remisując z Widzewem zaprzepaściła szanse na tytuł. Cztery punkty przewagi to kapitał, którego Legia raczej nie straci. Taką samą przewagę mamy my nad Górnikiem. To daje nam komfort przed meczem z Lechem tym razem o trzecie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...