Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Siema ! Chcę troszku inaczej pograć w FM'a i stworzyć siebie w INTERZE :D Problem w tym, że daję PA - 190 a CA - 0. Gdy włączam nową karierę zawodnik ma CA 127 i statystyki...delikatnie mówiąc słabe, sprawdzałem w FM Scout (specjalnie po to zassałem) i w przyszłości ten grajek nie za bardzo się rozwinie...Jak temu zaradzić? Tzn. stworzyć młodego i szalenie zdolnego grajka, który w przyszłości będzie jednym z najlepszych graczy??

Odnośnik do komentarza

Siemaszka ;d

 

Mam problem z fake. Wedle tego co w nim grzebałem, powinien odblokowywać reprezentacje:

 

-----------------------------

## Prawdziwe Reprezentacje ##

-----------------------------

 

# NIEMCY

"FAKE_NATIONAL_TEAM" 771 0

 

# CHINY

"FAKE_NATIONAL_TEAM" 110 0

 

# KOREA POLUDNIOWA

"FAKE_NATIONAL_TEAM" 135 0

 

# JAPONIA

"FAKE_NATIONAL_TEAM" 116 0

 

# WYSPY Sw. TOMASZA I KSIEZYCA

"FAKE_NATIONAL_TEAM" 40 0

 

# WIETNAM

"FAKE_NATIONAL_TEAM" 145 0

 

Tymczasem u mnie odblokowuje się tylko Korea i Niemcy. Szczególnie zależy mi na Wyspach Tomasza i Księżyca ;).

 

Fake by Axa 0.3 na patchu 11.3

Odnośnik do komentarza

Siemaszka ;d

 

Mam problem z fake. Wedle tego co w nim grzebałem, powinien odblokowywać reprezentacje:

 

-----------------------------

## Prawdziwe Reprezentacje ##

-----------------------------

 

# NIEMCY

"FAKE_NATIONAL_TEAM" 771 0

 

# CHINY

"FAKE_NATIONAL_TEAM" 110 0

 

# KOREA POLUDNIOWA

"FAKE_NATIONAL_TEAM" 135 0

 

# JAPONIA

"FAKE_NATIONAL_TEAM" 116 0

 

# WYSPY Sw. TOMASZA I KSIEZYCA

"FAKE_NATIONAL_TEAM" 40 0

 

# WIETNAM

"FAKE_NATIONAL_TEAM" 145 0

 

Tymczasem u mnie odblokowuje się tylko Korea i Niemcy. Szczególnie zależy mi na Wyspach Tomasza i Księżyca ;).

 

Fake by Axa 0.3 na patchu 11.3

 

Ja Ci nie pomoge w tym, ale pomoge w geografi. Jakiego znowu kięzyca? To jest Wyspy Świetęgo Tomasz i Książęca

Odnośnik do komentarza

Japonią nie da się grać z powodów licencyjnych, liga jak i reprezentacja jest nie grywalna, a po dodaniu feka do tej reprezentacji będą powoływani prawdziwi piłkarze dostępni w bazie. A co do tych wysp to mój błąd z nazwą ;] - poprawione.

Odnośnik do komentarza

Jżeli prowadzę reprezentację mogę oglądać mecze i po nim piszę że menadżer oglądał zawodnika X w meczu drużyny Y z Z. Prowadząć klub po meczu pisze że na stadionie pojawił się menadzer lecz nie wiadomo z jakiego powodu. Czy mogę ustalić aby powodem było np: oglądanie zawodnika którego chce sprowadzic?

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Mam pewien problem. Klub jest w trakcie przejęcia już 3,5 miesiąca i żadnej wiadomości czy się uda czy nie. Jak długo to może trwać? Zaraz okno transferowe a ja nic nie mogę zrobić :/

Odnośnik do komentarza

To teraz ja chciałbym się dowiedzieć czegoś. Chodzi o współczynniki klubowe i krajowe UEFA. Myślałem, że wiem jak się oblicza te wszystkie punkty, ale w FM'ie jakoś inaczej wychodzi.

 

Otóż gram w szkockiej lidze klubem Queen's Park Rangers, udało mi się zakwalifikować do fazy grupowej LE. Na stronie UEFA jest tak:

 

System punktowy

1. Każda drużyna otrzymuje dwa punkty za zwycięstwo i jeden za remis (punkty dzieli się na pół za mecze w rundach kwalifikacyjnych i barażowych).

2. Kluby, które dotrą do 1/8 finału, ćwierćfinału, półfinału lub finału Ligi Mistrzów UEFA, bądź też ćwierćfinału, półfinału lub finału Ligi Europejskiej UEFA, otrzymują dodatkowy punkt za każdą rundę.

3. Dodatkowo cztery punkty przyznawane są za udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA oraz cztery punkty za awans do 1/8 finału.

 

Obliczanie współczynnika

Współczynnik jest obliczany jako średnia: dzieli się liczbę zdobytych punktów przez całkowitą liczbę klubów reprezentujących federację w danym sezonie w obydwu rozgrywkach. Aby obliczyć współczynnik, liczba ta jest następnie dodawana do wyników z poprzednich czterech sezonów. Jeśli dwie federacje mają ten sam współczynnik, to federacja z wyższym współczynnikiem w ostatnim sezonie zajmuje wyższe miejsce.

 

To jedziemy: moje mecze:

 

http://zapodaj.net/731a8457d884.png.html

 

W fazach kwalifikacyjnych 3 zwycięstwa 1 remis czyli zgodnie z zasadami 3+0,5=3,5 pkt

W fazie grupowej LE 2 zwycięstwa i 2 remisy, czyli 4+2=6 pkt

Łączna liczba pkt: 3,5+6 = 9,5

 

Pozostałe szkockie drużyny

 

Celtic (Liga Mistrzów)

http://zapodaj.net/c70d46d40833.png.html

 

Faza kw: 6 wygranych = 6 pkt

Faza grupowa: remis, wygrana i dodatkowy bonus w postaci 4 pkt za awans do grupy, czyli razem 4+1+2=7 pkt

Łączna liczba pkt: 6+7 = 13

 

Rangers (LE):

http://zapodaj.net/8f6224bc5c71.png.html

 

Faza kw: 4 wygrane = 4 pkt

Faza grupowa: 4 wygrane = 8 pkt

Łączna liczba pkt: 4+8 = 12

 

Hibernian (LE)

http://zapodaj.net/3252e9cee90d.png.html

 

Faza kw: 4 wygrane, 2 porażki, brak awansu = 4 pkt

Łączna liczba pkt: 4+0 = 4

 

 

I teraz obliczmy średnią:

(9,5+13+12+4)/4 = 9,625

Czyli taki powinien być współczynnik Szkocji na obecny sezon, ale w FM'ie się troszkę różni i wynosi 9,5:

http://zapodaj.net/c435eacfadba.png.html

 

I teraz pytanie: czy ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego ta różnica ? Może ja źle liczę ? Może źle rozumiem te zasady ? W każdym sezonie w FM'ie wyliczam te pkt i zawsze jest jakaś różnica, a to 0,5 pkt, a to 0,250 i nie wiem dlaczego.

 

 

Teraz druga część: współczynnik klubowy. Ta się prezentuje w obecnym sezonie po 4 meczach grupowych

http://zapodaj.net/080601729d82.png.html

Zasady

System punktowy Ligi Mistrzów UEFA

Odpadnięcie w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej – 0,5 punktu

Odpadnięcie w drugiej rundzie kwalifikacyjnej – 1 punkt

Udział w fazie grupowej – 4 punkty

Zwycięstwo w fazie grupowej – 2 punkty

Remis w fazie grupowej – 1 punkt

Udział w 1/8 finału – 4 punkty

System punktowy Ligi Europejskiej UEFA

Odpadnięcie w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej – 0,25 punktu

Odpadnięcie w drugiej rundzie kwalifikacyjnej – 0,5 punktu

Odpadnięcie w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej – 1 punkt

Odpadnięcie w barażach – 1,5 punktu

Zwycięstwo w fazie grupowej– 2 punkty

Remis w fazie grupowej – 1 punkt

 

Obliczanie współczynnika

Współczynnik klubowy to suma wszystkich punktów zdobytych w poprzednich pięciu latach plus 20% współczynnika federacji z tego samego okresu (przed 2009 rokiem 33%)

 

20% współczynnika federacji wynosi: 9,5*0,2=1,9.

Jak widać każda drużyna ma te 1,9 pkt. Dodatkowo do tych punktów dodane są pkt zdobyte w fazach grupowych, np. ja za 2 wygrane i 2 remisy mam 1,9+6=7,9

Niby się zgadza ale...Hibernian odpadł w 4 rundzie kwalifikacyjnej LE, czyli zgodnie z :

Odpadnięcie w barażach – 1,5 punktu
powinien dostać 1,5 pkt, ale ich nie dostał. Dlaczego ? Znowu coś źle rozumuję ?
Odnośnik do komentarza

Mam pewien problem. Klub jest w trakcie przejęcia już 3,5 miesiąca i żadnej wiadomości czy się uda czy nie. Jak długo to może trwać? Zaraz okno transferowe a ja nic nie mogę zrobić :/

 

Pozostaje Ci czekać. Grając w Polsce Koroną, czekałem 4 miechy, ale nie miałem żadnego embarga transferowego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...