Skocz do zawartości

Górnicy z Łęcznej


Norbert93

Rekomendowane odpowiedzi

To więc tak postanowiłem pisać o swojej karierze w Górniku Łęczna. Jest to moja pierwsza tego typu praca więc proszę o wyrozumiałość ;D. Postaram się wytrwać jak najdłużej.

 

FM 2010 10.3.0

Baza Danych: Duża

Dodatki: FM 2010 Revolution Update v0.1

Ligi: Polska (Ekstraklasa i I liga), Anglia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Holandia (Najwyższe)

Cel: Awans do Ekstraklasy, a następnie walka o miano najlepszego klubu w Polsce.

 

Kadra (Już po wstępnej analizie oraz odsunięciu kilku graczy do zespołu rezerw).

 

Bramkarze:

O miejsce w wyjściowej jedenastce powalczą Jakub Wierzchowski oraz Sergiusz Prusak. Jakub Giertl będzie "zaphaj dziurą" gdy któregoś z nich dopadnie kontuzja.

 

Obrona:

Prawe skrzydło najprawdopodobniej przypadnie dla Bułgara Daniela Bozhkova, którego bardzo mocno ocenia mój asystent. W najbliższym czasie moi skouci poszukają alternatywy dla tego grajka w razie jakiegoś jego urazu.

Środek obrony: Kandydatem do gry jest Wallace i to tylko tyle, reszta graczy nie spełnia moich oczekiwań. Potrzebne wzmocnienie.

Lewa Obrona: Krzysztof Kazimierczak okazuje się przyzwoitym graczem i będzie zawodnikiem wyjściowej jedenastki. Poszukiwany zmiennik w razie słabszej formy bądź kontuzji.

 

Pomocnicy:

 

Potrzebne duże wzmocnienia. Na środku raczej postawie na Niżnika(raczej z sentymentu z poprzednich serii FM) defensywę zabezpieczać będzie Dejan Miloseski lub Veljko Nikitovic. Trzeci Pomocnik oraz dwóch skrzydłowych poszukiwanych.

 

Napastnicy:

 

Z całej czwórki pozostał tylko młody Krystian Wojcik ale myślę, że nie sprosta zadaniom.

Odnośnik do komentarza

Wraz z moimi scoutami rozejrzeliśmy się na rynku transferowym i dokonaliśmy kilku transferów, miejmy nadzieje wzmocnień. Z klubu odeszło również kilku zawodników odciążając budżet mojego klubu. Czy to dobre posunięcia? Prawda wyjdzie w praniu.

 

Transfery do klubu

Transfery z klubu

 

Rozegrałem już wszystkie gry kontrolne, poszukując jak najlepszych rozwiązań taktycznych. Wyniki nie są złe ale styl gry nie napawa optymizmem. Mam nadzieję, że to tylko moje pesymistyczne nastawienie, a sami piłkarze wywalczą awans do ekstraklasy. ;)

 

Wyniki sparingów

Odnośnik do komentarza

Wielkimi krokami zbliżają się mecze "o coś". W terminarzu Górników na pierwszym miejscu widnieje mecz z Miedź Legnicą o stawkę Pucharu Polski. Moich piłkarzy oraz kibiców rozpierała radość ponieważ uważali oni, że to dość łatwy rywal którego powinniśmy roznieść. Nagonka ze strony mediów oraz kibiców sprawiła, że moi piłkarze poczuli się bardzo ale to bardzo pewnie i zlekceważyli zupełnie drużynę z Legnicy. Bardzo to zmartwiło mojego asystenta oraz mnie ponieważ wiedzieliśmy, że to bardzo trudny teren a zbytnie rozluźnienie bardzo pogarsza sprawę.

 

12.08.2009 - Puchar Polski (1 runda)

stadion im. Orła Białego, Legnica

Miedź Legnica - Górnik Łęczna

Widzów: 1355

Skład: Wierzchowski-Anastassowa Jasinski Wallace Wysocki-Nikitovic-Biernacki Muszalik- Niedziela Morales- Gawęcki

 

Mecz przez pierwszy kwadrans toczony pod moje dyktando. Piłka jak po sznurku wędrowała pomiędzy trójką moich pomocników wspomaganych w rozgrywaniu przez bocznych obrońców oraz odgrywającego jednak brakowało tego ostatniego podania. Rywale widząc, że nie wiemy jak rozgryźć ich obronę zaczęli coraz śmielej atakować. Przeprowadzali bardzo szybkie kontry kilka razy zakończając uderzeniem. Ich akcje przyniosły efekt. W 40 min Jasiński sfaulował rywala w polu karnym. Sędzia ani chwili się nie wahał i wskazał na "wapno". Jedenastkę pewnie wykorzystał Zoltowski i zapachniało sensacją. Moi gracze odpowiednio zrugani od razu rzucili się do odrabiania strat. Dochodzili do wielu sytuacji lecz strzelali tylko nie celnie lub bali się wziąć odpowiedzialność na swoje barki."Nie wjeżdżali" z piłką w pole karne przeciwnika jak było to widoczne na sparingach tylko oddawali strzały z dystansu, które były bardzo nieskutecznie. Moi bardzo pewni zawodnicy przegrali z Miedzią 0:1. Po meczu w szatni latały bidony ale myślę, że piłkarze na to swą grą zasłużyli. Będzie to dla nich nauczka, że każdego rywala trzeba traktować równo.

 

Miedź Legnica 1:0 Górnik Łęczna

 

1:0 Michał Zoltowski [kar.]- 41'

MoM: Zoltowski

 

Kontuzje na treningu złapał Dejan Miloseski, który będzie pauzował 10 miesięcy ( uraz więzadeł krzyżowych ) oraz Łukasz Nawotczyński zrobi se przerwę od treningów na czas 3-4 miesięcy (pęknięta czaszka).

 

Obie kontuzje to dla nas olbrzymi cios ponieważ Miloseski oraz Nawotczyński to ważni zawodnicy pierwszej jedenastki.

Odnośnik do komentarza

Po przegranej z Miedzią w składzie zaszły małe zmiany taktyczne. Dalej się staraliśmy grać ustawieniem opartym na 2 skrzydłowych (schodzących napastnikach) oraz silnym odgrywającym.

Pierwszym rywalem w walce o mistrzostwo 1 Ligi Polskiej okazał się MKS Kluczbork. W klubie panowały bojowe nastroje. Górnik musiał pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością.

 

15.08.2009 - 1 Liga Polska

stadion przy Alei Jana Pawła II, Łęczna

Górnik Łęczna - MKS Kluczbork

Widzów: 2607

 

Krótko mówiąc mecz nudy. Przeważającą stroną byli goście którzy dochodzili do klarownych sytuacji lecz razili nieskutecznością. Mój zespół grał spokojnie, wyczekał rywali i wysunął się na prowadzenie po golu Mariusza Muszalika w 38 min. Po wyrzucie z autu Niżnik posłał piłkę w pole karne gdzie akcje na długim słupku zamykał Muszalik i mierzonym strzałem z powietrza pokonał Krzysztofa Stodołe. Był to jedyny celny strzał moich zawodników w tym meczu. 8 spośród 11 zawodników dostało ocenę powyżej 7.0 (szczerze mówiąc nie mam pojęcia za co). Graczem meczu został Rafał Niżnik który znakomicie kreował grę w środku pola.

 

Górnik Łęczna 1:0 MKS Kluczbork

1:0 - Mariusz Muszalik 38'

MoM - Rafał Niżnik 7.7

 

 

Następnym rywalem w walce o tytuł okazał się GKP Gorzów.

 

23.08.2009 - 1 Liga Polska

Stadion Miejski, Gorzów Wlkp.

Górnik Łęczna - MKS Kluczbork

Widzów: 2286

 

Kibice na dobre nie usiedli na swoich miejscach gdy moi piłkarze objęli prowadzenie. Po szybkiej wymianie z pierwszej piłki w środku pola akcje plasowanym strzałem wykończył Bartłomiej Niedziela. Była to 26 sec. Mój zespół starał się dobić rywala jednak brakowało kogoś kto by zdecydował się na "solo" i wjechał w pole karne rywala. Zawodnicy ostukowali bramkę Gorzowa strzałami z okolicy 16 m. Narzuconej presji przez nasz zespół zespół nie wytrzymał Konrad Gołoś który otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul w 25 min meczu. Mecz kontrolowany był przez mój zespół jednak brakowało tego wykończenia akcji. W 65 min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na długim słupku znalazł się Wallace, który wykończył akcje mierzonym strzałem głową. Pod koniec meczu zaobserwowałem rozluźnienie w szykach obronnych co poskutkowało stratą gola. Honorowe trafienie zanotował Michal Ilkow-Golab w 83 min meczu. Tylko na tyle było stać osłabionych gospodarzy i starcie obu drużyn zakończyło się wynikiem 2-1 dla moich graczy.

 

GKP Gorzów 1-2 Górnik Łęczna

1:0 Bartłomiej Niedziela 1'

Czerw/k Konrad Gołoś 25'

2:0 Wallace 65'

2:1 Michał Ilkow-Golab 83'

 

MoM Wallace 9.0

 

Cieszy dość dobra forma moich zawodników. Wszyscy dostali oceny powyżej 7.0 ;)

Na następny mecz czekała nas długa przeprawa do Szczecina by zagrać z tamtejszą Pogonią.

Musieliśmy się przeprawić na drugi koniec Polski, ok. 11h drogi autobusem. To bardzo zmęczyło moich graczy i obawiałem się o ich formę w meczu z faworyzowanym przez bukmacherów rywalem Pogonią. Przygotowałem na ten mecz nową taktykę która myślę zaskoczy Piotra Mandrysza.

 

26.08.2009 - 1 Liga Polska

stadion im. Floriana Krygiera, Szczecin

Pogoń Szczecin - Górnik Łęczna

widzów: 3566

 

Pogoń ruszyła od razu do ataku jakby chcąc zmiażdżyć Górników. W 3 min Pogoń objęła prowadzenie.

Po strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od muru następnie spojenia i trafiła pod nogi Macieja Mysiaka, który przed sobą miał tylko bramkę i dopełnił formalności. Mój zespół odpowiedział bardzo szybko. Już w 5 min do wyrównania doprowadził Veljko Nikitovic. Jego uderzenie z ok 30 m rykoszetem odbiło się od stopera Pogoni i przelobowało ich bramkarza.

W 36 min po indywidualnej akcji Wycięty równo z trawą w polu karnym zostaje Bartłomiej Niedziela. Nikitovic podchodzi do piłki ustawionej na 11m i zupełnie zmyla bramkarza posyłając piłkę w drugi róg bramki. W tym właśnie momencie mój rygiel defensywy okazuje się najlepszym snajperem ;). W 41 min próbujących odrobić straty Szczecinian dobija Rafał Niżnik ustalając jeszcze przed przerwą wynik meczu.

 

Pogoń Szczecin 1:3 Górnik Łęczna

1:0 Maciej Mysiak 3'

1:1 Veljko Nikitovic 5'

1:2 Veljko Nikitovic 37'

1:3 Rafał Niżnik 41'

 

MoM - Veljko Nikitovic 9.2

 

Co dziwi bramki na razie trafiają pomocnicy i obrońcy. Żaden napastnik nie zanotował jeszcze trafienia.

Odnośnik do komentarza

29.08.2009 - 1 Liga Polska

stadion przy Alei Jana Pawła II, Łęczna

Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko Biała

widzów: 2569

 

Skład: Prusak-Bozhkov Jasiński Wallace Kazimierczak-Nikitovic-Niznik Muszalik-Niedziela-Sepuya Imeh

 

Mecz bardzo wyrównany. Jednak to Podbeskidzie trafiło bramkę na jeden a następnie dwa zero i schodziło na pierwszą połowę w doskonałych humorach. Na 2 połowę moi piłkarze wyszli już na pewnym luzie i wiedzieli, że albo przegrają wyżej albo chociaż powalczą o remis. Druga połowa zdecydowanie pod moje dyktando czego wynikiem były 2 bramki Benjamina Imeha. Wreszcie odblokowali mi się napastnicy ;). Myślę, że gdyby mecz potoczył się 10 min więcej wygralibyśmy z zawodnikami Roberta Kasperczyka. Mimo remisu jestem bardzo zadowolony z postawy całej jedenastki.

 

Górnik Łęczna 2-2 Podbeskidzie Bielsko Biała

0:1 - Janusz Dziedzic

0:2 - Maciej Rogalski

1:2 - Benjamin Imeh

2:2 - Benjamin Imeh

 

MoM - Benjamin Imeh 8.7

 

2.09.2009 - 1 Liga Polska

stadion przy ul.Kopalnianej, Polkowice

Górnik Polkowice - Górnik Łęczna

widzów: 636

 

Skład: Prusak-Bozhkov Jasiński Wallace Kazimierczak-Nikitovic-Niżnik Biernacki-Wojcik-Gawecki Imeh

 

Derby Górników, zdominowany przez tych z Łęcznej. W 33 min po rajdzie środkiem pola bramkę zdobył będący w znakomitej formie Imeh. W 79 min na 2;0 podwyższył zmiennik Imeha, Sepuya. Zawodnik z Ugandy przejął piłke w środku boiska obrócił się i posłał niesamowitą bombę w kierunku bramki Polkowic. Bramkarz mógł tylko popatrzeć jak piłka wpada w okolice okienka jego bramki. Gola na otarcie łez dla Polkowic w 93 min spotkania zdobył Piotrowski.

 

Górnik Polkowice 1-2 Górnik Łęczna

0:1 - Benjamin Imeh 33'

0:2 - Eugene Sepuya 79'

1:2 - Damain Piotrowski 93'

 

MoM - Damian Piotrowski 8.1

 

Cieszy przyjemna dla oka gra, oraz to że wreszcie odblokowali się moi napastnicy.

Przyjemną rzeczą jest również nagroda dla najlepszego managera miesiąca.

 

Tabela po 5 meczach:

 

 

1. Górnik Łęczna 10 5 13 pkt

2. Odra Wodzisław 11 6 10 pkt

3. Sandecja 9 6 10 pkt

------------------------------

15. LKS Nieciecza 5 9 4 pkt

16. GKP Gorzów 4 9 4 pkt

17. MKS Kluczbork 5 9 3 pkt

18. KSZO Ostrowiec 5 10 2 pkt

Odnośnik do komentarza

@Sławoj Widzew gra w ekstraklasie zajmuje 7 pozycję.

@Fenomen Ben się rozstrzelał lecz także pudłuje jak trampkarz.

 

 

5.09.2009 - 1 Liga Polska

stadion prze Alei Jana Pawła II, Łęczna

Górnik Łęczna - Odra Wodzisław

widzów: 2488

 

Powiem krótko, 19 min Niżnik wolny okolica 28m strzał prosto w okienko bramki Buchalika. 23 min dośrodkowania z rzutu wolnego Niżnika gdzie na długim słupku znajduje się Jasiński i strzałem głową ustala wynik meczu.

 

Górnik Łęczna 2-0 Odra Wodzisław

1:0 - Rafał Niżnik 19'

2:0 - Łukasz Jasiński 23'

 

MoM- Łukasz Jasiński 8.3

 

 

12.9.2009 - 1 Liga Polska

stadion przy Alei Jana Pawła II, Łęczna

Górnik Łęczna - Kolejarz Stróże

widzów: 2292

 

Mecz zdominowany przez mój zespół. Liczba strzałów 19(4) do 6(0) na moją korzyść. W 6 min meczu Imeh wyciąga obrońce przed pole karne obraca się z piłką w stronę bramki przedryblywuje kolejniego obrońce i wykańcza akcje płaskim strzałem przy słupku.

 

Górnik Łęczna 1-0 Kolejarz Stróże

1:0 - Benjamin Imeh 6'

 

MoM- Rafał Niżnik 7.3

 

Do klubu na zasadzie wypożyczenia dołącza Wojciech Trochim (OPŚ) z Legi Warszawa oraz Rafał Dopierała (OPŚ) podpisuje kontrakt na rok.

 

19.9.2009 - 1 Liga Polska

stadion przy Alei Jana Pawła II, Łęczna

Górnik Łęczna - Ruch Radzionków

widzów: 2307

W barwach zespołu z Łęcznej zadebiutował młody zawodnik stołecznej Legii Wojciech Trochim. I to właśnie on dał prowadzenie mojej drużynie uderzając z dystansu.Płaski strzał w długi róg zatrzepotał w siatce Ruchu. W 68 min kapitalnym strzałem z ponad 30 m popisał się Nikitovic i wygrywałem już 2:0. Myślę, że ta bramka będzie nominowana do bramek miesiąca.

W 75 min honorowe trafienie dla Ruchu zanotował Kaciczak pewnie wykonując karnego.

 

Górnik Łęczna 2-1 Ruch Radzionków

1:0 - Wojciech Trochim 40'

2:0 - Veljko Nikitovic 68'

2:1 - Damian Kaciczak kar 75'

 

MoM - Veljko Nikitovic 8.3

 

 

26.09.2009 - 1 Liga Polska

stadion przy ul. Słowackiego, Ząbki

Dolcan Ząbki - Górnik Łęczna

widzów: 310

 

Mecz w którym przeważał mój zespół jednak skończyło się tylko podziałem punktów.

 

Dolcan Ząbki 0-0 Górnik Łęczna

MoM- Mariusz Muszalik 8.0

 

Mój zespół jest jak na razie niepokonany w lidze i plasuje się na czele stawki.

Odnośnik do komentarza

Mecze:

 

26.09.2009 Dolcan Ząbki 0-0 Górnik Łęczna (MoM- Muszalik 8.0)

30.09.2009 GKS Katowice 1-2 Górnik Łęczna (Mateusz Cieluch 82'-Wallace 58' 91' - MoM- Wallace 9.2)

4.10.2009 Górnik Łęczna 1-0 ŁKS Łódź (Wallace 50'- MoM- Przemysław Wysocki 8.7)

10.10.2009 Sandecja 1-1 Górnik Łęczna (Kmiecik kar.61'- Gawęcki 9'-MoM- Dopierała 7.1)

14.10.2009 Górnik Łeczna 2-1 KSZO Ostrowiec ( Benjamin Imeh 39' Rafał Dopierała 71 - Michał Stachurski 9'- MoM: Przemysław Wysocki 8.2)

17.10.2009 Piast Gliwice 1-2 Górnik Łęczna (Michał Chałbiński 51' - Piotr Gawecki 8' Rafał Dopierała 82'- MoM- Michał Chałbiński 8.2)

24.10.2009 Górnik Łęczna 2-0 LKS Nieciecza (Benjamin Imeh 12' Veljko Nikitovic 86'-MoM- Daniel Bozhkov 8.3)

 

Podsumowanie:

 

5 zwycięstw i 2 remisy i ani jednej porażki we wrześniu i październiku. Cieszy dobra składna gra zespołu. Na dobre rozstrzelał się nasz snajper Benjamin Imeh, a także stoper wykańczający dośrodkowania z rzutów rożnych Wallace. Najbardziej jestem zadowolony nad zwycięstwami na ciężkim terenie w Gliwicach, wygraniu z ŁKS-em oraz remisie z Sandecją.

 

Tabela:

LP Nazwa zespołu (mecze/zwycięstwa/remisy/porażki/bilans bramek/punkty)

1 Górnik Łęczna 15 12 3 0 +15 39pkt

2 Sandecja 15 9 3 3 +12 30pkt

3 Odra Wodzisł. 15 8 3 4 + 9 27pkt

=====================================

15 GKP Gorzów 14 4 2 8 - 7 14pkt

16 Kolejarz 15 3 2 10 - 8 11pkt

17 LKS Nieciecza 15 2 5 8 -10 11pkt

18 KSZO Ostrow. 15 1 4 10 -17 7pkt

Odnośnik do komentarza

Listopad:

 

Mecze:

 

1 Liga Polska:

 

Warta Poznań 0-2 Górnik Łęczna (Eugene Sepuya 68' 77'-MoM Sepuya 8.7)

 

MKS Kluczbork 0-1 Górnik Łęczna (Michał Glanowski czerw/k 79' - Eugene Sepuya 13'- MOM- Artur Wyczałowski 7.2)

 

Górnik Łęczna 2-0 Flota Świnoujście ( Benjamin Imeh 61' 75'- MoM- Imeh 8.8)

 

Górnik Łęczna 3-1 Pogoń Szczecin (Benjamin Imeh 54', Przemysław Wysocki 60', Wallace 70'- Marek Kowal 79'- MoM- Przemysław Wysocki 8.2)

 

 

Górnik Łęczna 1-0 GKP Gorzów (Piotr Gawęcki 32'- MoM- Sławomir Janicki 7.9)

 

Kolejne 5 kolejek do przodu. Czas leci bardzo szybko. Za nami już 20 kolejek. Czas na przerwę zimową. Niepokoją mnie ubywające pieniądze z konta. Kończą się kontrakty moim zawodnikom oraz trenerom i scoutom a ja nie mam zaoferować im wartościowych wynagrodzeń. W listopadzie również otrzymałem nagrodę dla managera miesiąca. Szczerze mówiąc przywykłem już do tych nagród.

 

Kontuzje:

Rafał Dopierała - zerwane ścięgno podkolanowe 7 tyg- 2 mies.

Eugene Sepuya - zerwany mięsień łydki 3-4 mies.

 

Tabela:

| Poz   | Inf   | Zespół                  |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 1.    |       | Górnik Łęczna           |       | 20    | 17    | 3     | 0     | 34    | 11    | +23   | 54    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 2.    |       | Odra Wodzisław          |       | 20    | 11    | 4     | 5     | 31    | 21    | +10   | 37    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 3.    |       | Piast Gliwice           |       | 20    | 12    | 1     | 7     | 32    | 16    | +16   | 37    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 4.    |       | Sandecja Nowy Sącz      |       | 20    | 10    | 6     | 4     | 39    | 25    | +14   | 36    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 5.    |       | GKS Katowice            |       | 20    | 11    | 3     | 6     | 35    | 26    | +9    | 36    | 
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 6.    |       | ŁKS Łódź                |       | 20    | 10    | 4     | 6     | 24    | 14    | +10   | 34    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 7.    |       | Ruch Radzionków         |       | 20    | 8     | 7     | 5     | 17    | 14    | +3    | 31    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 8.    |       | Pogoń Szczecin          |       | 20    | 7     | 7     | 6     | 22    | 26    | -4    | 28    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 9.    |       | Górnik Polkowice        |       | 20    | 8     | 1     | 11    | 26    | 26    |  0    | 25    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 10    |       | Podbeskidzie            |       | 20    | 7     | 4     | 9     | 31    | 30    |  0    | 25    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 11.   |       | MKS Kluczbork           |       | 20    | 6     | 6     | 8     | 24    | 25    | -1    | 24    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 12.   |       | Flota Świnoujście       |       | 20    | 6     | 6     | 8     | 17    | 21    | -4    | 24    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 13.   |       | Dolcan Ząbki            |       | 20    | 6     | 5     | 9     | 20    | 25    | -5    | 23    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 14.   |       | Kolejarz Strórze        |       | 20    | 5     | 5     | 10    | 21    | 26    | -5    | 20    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 15.   |       | Warta Poznań            |       | 20    | 4     | 8     |  8    | 17    | 30    | -13   | 20    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 16.   |       | GKP Gorzów              |       | 20    | 4     | 5     | 11    | 21    | 35    | -14   | 17    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 17.   |       | LKS Nieciecza           |       | 20    | 3     | 7     | 10    | 19    | 30    | -11   | 16    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |       | KSZO Ostrowiec          |       | 20    | 2     | 4     | 14    | 20    | 49    | -29   | 10    |
|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

Luty:

 

Mecze:

 

Sparingi:

Górnik Łęczna 1-1 Legia Warszawa (Piotr Gawęcki 75' - Adrian Paluchowski 51')

Górnik Łęczna 1-3 Wisła Kraków (Benjamin Imeh 80' - Cleber kar.13, kar.23 , Paweł Brożek 55')

Górnik Łęczna 0-0 Górnik Łęczna U20

Podsumowanie:

Byłem ciekawy jak zaprezentuję się mój zespół z drużynami odgrywającymi kluczowe role w polskiej piłce.

Pierwszy mecz to remis z Warszawską Legią. Byłem bardzo zadowolony z zaangażowania moich zawodników.

Były też minusy tego spotkania. Kontuzji nabawił się gracz pierwszej jedenastki Rafał Niżnik (pęknięte żebra).

Kto wie jak potoczył by się drugi mecz gdyby nie agresywny Mariusz Muszalik( ocena pomeczowa 3.6), który dał rywalom dwa rzuty karne, które pewnie wykonał Cleber. Cieszy tylko honorowe trafienie Benjamina. Mecz z rezerwami był przetarciem przed kolejną rundą i nie traktowałem go zbyt serio. Powiedziałem piłkarzom żeby potraktowali to jako rozbieganie.

 

Marzec:

 

Mecze:

 

Liga:

 

Podbeskidzie 2-2 Górnik Łęczna (Ncube 1', Kołodziej 74 - Wallace 8', Muszalik kar. 70')

 

skład: Wierzchowski-Bozhkov Nawotczyński Wallace Wysocki(Bartkowiak 72')-Nikitovic-Dopierała(Jasiński 45') Muszalik- Trochim- Gawęcki Imeh(Wojcik 45')

 

Górnik Łęczna 2-0 Górnik Polkowice ( Wallace 2', Dopierała 27')

 

skład: Wierzchowski- Anastassowa+(Majewski 74') Bartkowiak Wallace Nawotczyński-Nikitovic-Dopierała+( Sepuya 90') Muszalik- Trochim(Biernacki 74')- Wojcik Imeh

 

Kolejarz Stróże 1-2 Górnik Łęczna (Chrapek 9' - Bozhkov 39', Imeh 45')

 

skład: Wierzchowski- Bozhkov( Majewski 77') Jasiński Wallace Nawotczyński(Kazimierczak 77')- Nikitovic- Trochim( Biernacki 84') Muszalik- Wojcik- Gawęcki Imeh

 

Górnik Łęczna 2-2 GKS Katowice (Gawęcki 5', Wallace 56' - Holota kar.40', Sroka 89')

 

skład: Prusak-Majewski(Tomczyk 89') Nawotczyński Wallace Kazimierczak- Miloseski(Bartkowiak 89')- Muszalik Jasiński- Wojcik- Gawęcki Imeh(Sepuya 45')

 

 

Kontuzje ( na 30 marzec):

 

Rafał Dopierała - naciągnięte ścięgno podkolanowe 5-12 dni

Maciej Biernacki - stłuczone udo dzień-3 dni

Przemysław Wysocki - skęcona kostka 3-12 dni

Arnaud Anastassowa - skręcona kostka 2-3 tyg

 

Transfery:

 

Do klubu:

 

 

Z klubu:

 

Bartłomiej Niedziela- FC Admira 5 tys

Fernando Ismael Rodriguez Morales- Zwolniony z kontraktu

Kamil Oziemczuk- Zwolniony z kontraktu

 

Podsumowanie marca:

 

Do gry wrócił po 8 miesięcznym odpoczynku wywołanym kontuzją Dejan Miloseski. W marcu notujemy 2 zwycięstwa oraz 2 remisy. Zadowalają mnie te wyniki zwłaszcza remis z GKS Katowice, który ma bardzo silną kadrę.

Pożegnałem się z moimmi skrzydłowymi (Niedzielą i Moralesem) ponieważ nie są mi już potrzebni (taktyka bez skrzydeł), a nadwerężali bardzo budżet klubu. Podobny los spotkał również napastnika Oziemczuka

 

TABELA PO 24 KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2010:

 

Mecze:

 

1 Liga Polska:

 

Odra Wodzisław 1-1 Górnik Łęczna (Woś kar.17 - Muszalik kar.55)

Ruch Radzionków 2-0 Górnik Łęczna (Lopuch 46', Wolanski 71')

Górnik Łęczna 4-0 Dolcan Ząbki (Kazimierczak 9', Niznik kar.33', Gawecki 47' 84')

ŁKS Łódź 1-0 Górnik Łęczna (Mieciel 73')

 

Transfery:

 

Kontuzje:

 

Nikitovic- pęknięta kośc nadgarstka 7 tyg - 2.04.2010r

 

 

 

Podsumowanie:

 

Najgorszy dotychczas sezon w mojej karierze w Górniku. Pierwszy mecz kwietnia, remis z Odrą w Wodzisławiu. Bardzo dobry wynik, patrząc na to, że to spadkowicz z Ekstraklasy. Mecz wyrównany oba gole po rzutach karnych. Drugi mecz w Radzionkowie przyniósł nam pierwszą porażkę w tym sezonie tym samym przerywając nasz ligowy rekord 26 spotkań bez porażki. Piłkarze kompletnie odpuścili ten mecz za co dostali "burę" w szatni. Drugą sprawą jest, że Ruch to rewelacja rozgrywek mają kompetentnego trenera, który wyprowadził ich na 5 miejsce w tabeli. Następnym meczem nasi piłkarze zaprzeczyli jakoby mieli stracić formę a wynik z Radzionkowa był po prostu wpadką. Pokonaliśmy wysoko Dolcan, przywróciło nam utracone morale. Na koniec miesiąca ponieśliśmy kolejną porażkę z ŁKSem. Od 11 min spotaknia graliśmy o jednego zawodnika mniej. Jednak to mój zespół grał jak równy z równym i z animuszem atakował Łódzką bramkę. ŁKS szczęśliwe trafił gola i to on zgarnia komplet punktów.

Odnośnik do komentarza

Maj 2010:

 

Mecze:

 

1 Liga Polska:

 

Górnik Łęczna 2-1 Sandecja (Rozalski sam.21', Gawecki 45' - Szczepanik 57')

KSZO Ostrowiec 0-1 Górnik Łęczna ( Imeh 89')

Górnik Łęczna 1-0 Piast Gliwice (Wojcik 30')

LKS Niecziecza 0-5 Górnik Łęczna (Bartkowiak 4' 23' kar.51,Niznik kar.86,Wojcik 89')

Górnik Łęczna 1-0 Warta Poznań (Gawecki 94')

Flota Świnoujście 0-1 Górnik Łęczna (Imeh 91')

 

Transfery:

 

Prejuce Nakoulma 300 tys. euro - AC Arles Avignon

 

 

Kontuzje:

 

Rafał Dopierała- nadwerężona kostka 3-4 tyg.- 1.05.2010r.

 

Podsumowanie:

 

Po wygranej z Sandecją zapewniłem sobię awans do kolejnej rundy. W kolejnych meczach wystawiałem zawodników drugiego garnituru. Zawodnicy żądni gry uporali się ze wszystkimi drużynami jakie spotkali na własnej drodze. Kibice w Łęcznej z awansu cieszyli się już 4 kolejki przed zakończeniem. Jednak to zawodnicy nie odpuścili i we wszystkich meczach zdobyli komplet punktów. MISTRZ 1 LIGI 2009/2010 GÓRNIK ŁĘCZNA.

 

TABELA:

 

| Poz   | Inf   | Zespół     	|   	| M 	| Z 	| R 	| P 	| ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    | M 	| Górnik Łęczna  |   	| 34    | 26    | 6 	| 2 	| 58    | 21    | +37   | 84    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    | A 	| GKS Katowice   |   	| 34    | 18    | 9 	| 7 	| 55    | 35    | +20   | 63    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |   	| Piast          |   	| 34    | 19    | 5 	| 10    | 59    | 28    | +31   | 62    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |   	| ŁKS Łódź   	|   	| 34    | 18    | 6 	| 10    | 45    | 29    | +16   | 60    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |   	| Radzionków 	|   	| 34    | 16    | 10    | 8 	| 38    | 24    | +14   | 58    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |   	| Odra Wodzisław |   	| 34    | 15    | 9 	| 10    | 49    | 39    | +10   | 54    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |   	| Podbeskidzie   |   	| 34    | 13    | 10    | 11    | 57    | 44    | +13   | 49    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |   	| Pogoń          |   	| 34    | 12    | 12    | 10    | 36    | 37    | -1    | 48    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |   	| Sandecja   	|   	| 34    | 13    | 9 	| 12    | 51    | 43    | +8    | 48    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |   	| Polkowice      |   	| 34    | 14    | 5 	| 15    | 43    | 38    | +5    | 47    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |   	| MKS Kluczbork  |   	| 34    | 11    | 10    | 13    | 39    | 43    | -4    | 43    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |   	| Warta Poznań   |   	| 34    | 10    | 13    | 11    | 39    | 47    | -8    | 43    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |   	| Flota          |   	| 34    | 10    | 10    | 14    | 32    | 44    | -12   | 40    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |   	| Dolcan Ząbki   |   	| 34    | 10    | 8 	| 16    | 36    | 48    | -12   | 38    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   | S 	| GKP Gorzów 	|   	| 34    | 7 	| 12    | 15    | 39    | 56    | -17   | 33    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   | S 	| LKS Nieciecza  |   	| 34    | 6 	| 9 	| 19    | 31    | 57    | -26   | 27    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   | S 	| Kolejarz   	|   	| 34    | 6 	| 8 	| 20    | 29    | 53    | -24   | 26    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   | S 	| KSZO Ostrowiec |   	| 34    | 3 	| 7 	| 24    | 28    | 78    | -50   | 16    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Gole:

 

Maciej Rogalski (Podbeskidzie)- 22

Hadis Zubanovic (GKS Katowice)- 21

Grzegorz Kmiecik (Sandecja) - 16

 

Asysty:

 

Piotr Bania (Sandecja) - 13

Dariusz Kołodziej(Podbeskidzie)- 12

Przemysław Pitry (GKS Katowice)- 12

 

Gracz meczu:

 

Maciej Rogalski (Podbeskidzie) - 10

Tomasz Foszmanczyk (Radzionków) - 7

Wallace (Górnik Łęczna)- 7

 

Średnia ocen:

 

Wallace (Górnik Łęczna) - 7.51

Piotr Bania (Sandecja) - 7.38

Mateusz Broz (Sandecja) - 7.35

 

Menadżer Roku:

 

1. Tomas Dżons (Górnik Łęczna)

2. Dariusz Fornalak (GKS Katowice)

3. Andrzej Pyrdol (ŁKS Łódź)

 

Jedenastka sezonu:

 

Gorczyca- Bozhkov Wallace Jędrzejczak Szary - Foszmanczyk Broz Kołodziej Mucha- Rogalski Bania

Odnośnik do komentarza

@Fenomen Ok rozumiem, nie wiedziałem przepraszam.

 

Podsumowanie Kadry:

 

Bramkarze: (mecze/wpuszczone/czyste konto)

 

Sergiusz Prusak(22/14/11 6.81)- pierwszy bramkarz drużyny oraz kapitan. Bronił bardzo pewnie(11 meczy bez wpuszczonej bramki). W ekstraklasie dalej będzie grał od pierwszej minuty.

 

Jakub Wierzchowski(11/7/5 6.85)- bronił gdy kontuzjowany był Prusak. Nie mam zastrzeżeń do jego gry. Będzie nr. 2.

 

(mecze/gole/asysty/MoM)

 

Prawi Obrońcy:

 

Daniel Bozhkov (26/1/3/1 7.10)- Trzon drużyny. Bardzo pewny w obronie, trochę słabszy w ataku jednak na +.

 

Arnaud Anastassowa (4/0/0/0 7.03)- Nie spełnia moich wymagań. Transfer nietrafiony. Wypożyczony do Stali Rzeszów.

 

Jakub Majewski(14/0/1/0 7.02)- Odkrycie sezonu. 16 letni zawodnik, reprezentant kraju do lat 20 i do tego wychowanek. W następnym sezonie będzie się ogrywać w Stali Rzeszów.

 

Lewi Obrońcy:

 

Krzysztof Kazimierczak (22/1/1/0 7.16)- Krzysztof znakomicie wykonuje polecone mu obowiązki. Pewne skrzydło.

 

Przemysław Wysocki (19/1/2/4 7.21)- Znakomity zawodnik. Szalał na lewym skrzydle zarówno w obronie jak i w ataku. Chciałbym go wypożyczyć na następny sezon z opcją pierwokupu.

 

Środek Obrony:

 

Wallace (28/8/0/7 7.51)- Uznany najlepszym piłkarzem sezonu. Wszystko czyści w obronie, a także wykańcza stałe fragmenty gry. Skarb!

 

Łukasz Jasiński (25/1/3/1 7.10)- Bardzo dobry zawodnik. Może grać na środku obrony, defensywnej pomocy oraz środkowej pomocy. Dobrą grą wywalczył miejsce w pierwszym składzie.

 

Łukasz Nawotczyński (14/0/1/1 7.11)- bardzo dobre mecze na początku sezonu. Potem długa kontuzja. Po wyleczeniu się nie powrócił do swojej dawnej formy. W tym roku zmiennik Wallace i Jasińskiego.

 

Adrian Bartkowiak (16/3/2/2 7.32)- Bardzo pożyteczny i wszechstronny zawodnik. Może grać na wielu pozycjach. W następnym sezonie wykorzystywany przy rotacjach składu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...