Skocz do zawartości

Dead Again


Sensei

Rekomendowane odpowiedzi

15 luty 2025

 

Bundesliga 22/34

 

BvB(1) – Werder(12)

 

Skład:Sahin, Wuttke, Fernando, Carlos, Friedrich, Libic, Longo , Mavromatis, Gonzalez, Corazza, Solla

 

Moje narzekania na temat Solla wydają się teraz wręcz śmieszne, Hiszpan znów rozegrał niesamowity mecz. W 6 minucie po doskonałym podaniu Corazzo strzelił pierwszego w tym meczu gola. W 21 minucie znów trafia do siatki, tym razem z skraju pola karnego, uderzając z wolnego. 7 minut później skończył kompletować hattricka! Jeszcze jednego gola w 57 minucie dołożył Carlos i wygraliśmy pewnie 4-1!

 

BvB - Werder 4-1

 

6min-Solla 1-0

21min-Solla 2-0

28min-Solla 3-0

57min-Carlos 4-0

90min-Strejlau 4-1

 

 

26 luty 2025

 

LM rnd:1

 

Barcelona(HIS) – BvB(NIE)

 

Skład:Sahin, Wuttke, Fernando, Townley, Friedrich, Libic, Longo , Mavromatis, Gonzalez, Corazza, Solla

 

Identycznie jak rok temu wpadliśmy na Barcelonę, i mecz ten ułożył się dla nas idealnie. Już w 9 minucie do bramki trafia Corazzo, następnie w 22 minucie Van Derten został usunięty z boiska. TO w zasadzie przesądziło o tym że od tej minuty nie schodziliśmy z połowy Hizpanów, aczkolwiek świetnie w bramce bronił Steele. Udało nam się jeszcze raz Anglika pokonać w 41 minucie, także do Niemiec wracamy z dwu bramkową zaliczką.

 

Barcelona – BvB 0-2

 

9min-Corazza 0-1

41min-Mavro 0-2

 

1 marzec 2025

 

Bundesliga 25/34

 

BvB(1) – Hertha(7)

 

Skład:Sahin, Wuttke, Fernando, Townley, Friedrich, Libic, Longo , Mavromatis, Gonzalez, Corazza, Solla

 

Bardzo długo męczyliśmy się z Herthą, do tego obrońcy gości autowali nam kolejnych napastników, doszło do tego że na boisko wbiegł 17 letni Thil, dla którego to był debiut i to jak udany! W 80 minucie ten młody Niemiec strzelił dla nas zwycieską bramkę.

 

BvB – Hertha 1-0

 

80min-Thiel 1-0

 

8 marzec 2025

 

Bundesliga 26/34

 

Cottbus(3) – BvB(1)

 

Skład:Sahin, Wuttke, Fernando, Townley, Friedrich, Libic, Longo , Mavromatis, Gonzalez, Corazza, Solla

 

Tego dnia podjąłem ważną decyzję, zaakceptowałem ofertę Pogoni Szczecin i niezależenie od przebiegu rozgrywek Borussi, po zakończeniu sezonu odejdę do polskiej drugiej ligi. Tym czasem jednak nadal zbieramy kolejne punkty, tym razem pokonaliśmy trzeci w lidze Cottbus który ma do nas ponad 20 punktów straty.

 

Cottbus – BvB 0-2

 

1min-Corazza 0-1

13min-Libic 0-2

 

14 marzec 2025

 

Bundesliga 27/34

 

BvB(1) – Monachium(13)

 

Skład:Sahin, Wuttke, Fernando, Carlos, Friedrich, Libic, Longo , Mavromatis, Gonzalez, Corazza, Solla

 

Powrót do Polski bardzo mnie ekscytuje, w zasadzie już myślę o mojej przyszłej pracy w Pogoni Szczecin. Zostało mi jednak jeszcze kilka kolejek do rozegrania w Borussi. Dziś graliśmy z Monachium i zwyciężyliśmy pewnie 3-0. Już w 3 minucie Libic pokonał bramkarza strzałem głową. W 7 minucie było już 2-0 kiedy to gola zdobył powracający po kontuzji Carlos. A gości pogrążył po raz drugi, Libic w 40 minucie.

 

BvB – Monachium 3-0

 

3min-Libic 1-0

7min-Carlos 2-0

40min-Libic 3-0

 

19 marzec 2025

 

LM rnd:1

 

BvB(NIE) – Barcelona(HIS)

 

Skład:Sahin, Wuttke, Fernando, Carlos, Friedrich, Libic, Longo , Mavromatis, Gonzalez, Corazza, Solla

 

Sprawa awansu może jeszcze nie była przesądzona ale dwu bramkowa zaliczka z Barcelony dawała ogromne szanse na awans. Tym bardziej że już w pierwszej minucie gola zdobył Longo. Potem jednak goście zdobyli dwa gole i znów zrobiło się groźnie. Jednak czerwona kartka znów Lodice z 34 minuty, sprawiła że Hiszpanie nie kontrolowali już gry, dzięki czemu w 64 minucie gola na 2-2 zdobył Corazza. Remis daje więc nam awans do ćwierć-finału.

 

BvB – Barcelona 2-2

 

1min-Longo 1-0

26min-Dridi 1-1

39min-Greyer 1-2

63min-Corazza 2-2

 

22 marzec 2025

 

Bundesliga 28/34

 

Schalke(7) – BvB(1)

 

Skład:Sahin, Wuttke, Fernando, Carlos, Friedrich, Libic, Longo , Mavromatis, Gonzalez, Corazza, Solla

 

Chyba już nic nie może nas powstrzymać przed zdobyciem trzeciego z rzędu mistrzostwa. W 17 minucie w swoim stylu zza pola karnego uderzył Gonzalez i było 1-0. W 24 minucie świetnym podaniem z środka boiska popisał się Longo, a gola zdobył Corazzo. Już w drugiej połowie, trzeciego gola zdobył Friedrich, dośrodkowanie Libica przedłużył Carlos a do siatki piłkę skierował Niemiec. Ostatniego gola w 67 minucie znów po dośrodkowaniu Libica zdobył Corazza, był to jego 30 gol w tym sezonie.

 

Schalke – BvB 1-4

 

17min-Gonzalez 0-1

24min-Corazza 0-2

53min-Friedrich 0-3

67min-Corazza 0-4

73min-Howarth 1-4

 

22 marzec 2025

 

Bundesliga 29/34

 

BvB(1) – Leverkusen(3)

 

Skład:Sahin, Wuttke, Fernando, Carlos, Friedrich, Libic, Baptista , Mavromatis, Irusta, Corazza, Solla

 

Koln cały czas utrzymuje ten 4 punktowy dystans do nas, zostało jednak im nie wiele czasu. Dobrze że to tym razem oni muszą czekać na nasze potknięcia, póki co jednak nic nie zanosi się na to zebyśmy zaczęli gubić punkty. W 7 minucie Solla podał do Libica, a Słoweniec dał nam prowadzenie. W 74 minucie natomiast gola na 2-0 zdobył Solla, z 30 metrów uderzył Mavro, bramkarz wypuścił piłkę z rąk a tą dobił Hiszpan. Goście jeszcze zdobyli honorowego gola, ale i tak ostatecznie wygraliśmy 2-1.

 

BvB – Leverkusen 2-1

 

7min-Libic 1-0

74min-Solla 2-0

80min-Ramos 2-1

Odnośnik do komentarza

2 kwiecień 2025

 

LM ćwierć-finał

 

BvB(NIE) – Liverpool(ANG)

 

Skład:Sahin, Buck, Fernando, Carlos, Friedrich, Libic, Baptista , Mavromatis, Irusta, Corazza, Solla

 

Mecz zapowiadał się na cholernie trudny, nie mal że do końca sezonu wypadł nam Wuttke to jeszcze Gonzalez oraz Longo nie wrócili z zgrupowań reprezentacji. Mimo tych wszystkich osłabień, jeden gol Solla z 35 minuty pozwolił nam wygrać pierwsze spotkanie.

 

BvB – Liverpool 1-0

 

35min-Solla 1-0

 

5 kwiecień 2025

 

Bundesliga 30/34

 

Dezno(17) – BvB(1)

 

Skład:Sahin, Buck, Fernando, Carlos, Friedrich, Libic, Longo , Mavromatis, Gonzalez, Antonio, Solla

 

Mówiłem że nie zapowiada się na to zebyśmy mieli zaliczyć jakoś wpadkę, tym czasem już w następnej kolejce przegrywamy 1-2 z przed ostatnią drużyną. Dwie zabójczo skuteczne akcje Drezna dały tej drużynie zaskakujące zwyciestwo. Na szczęście Koln również przegrało swoje spotkanie więc w lidze nic się nie zmieniło.

 

Drezno – BvB 2-1

 

57min-Libic 0-1

65min-Serrone 1-1

69min-Bender 2-1

 

8 kwiecień 2025

 

LM ćwierć-finał

 

Liverpool(ANG) - BvB(NIE)

 

Skład:Sahin, Buck, Fernando, Carlos, Friedrich, Libic, Baptista , Mavromatis, Irusta, Antonio, Solla

 

Niestety, na ćwierć-finale kończy się nasza przygoda z Ligą Mistrzów, Liverpool zmiażdzył nas aż 5-0 i tym samym odpadamy z tego pucharu. Szkoda bo liczyłem że w końcu uda mi się zdobyć te najcenniejsze trofeum świata. Teraz jeszcze tylko 4 kolejki ligowe, Puchar Niemiec, i jadę do Szczecina.

 

Liverpool – BvB 5-0

 

23min-Gimeno 1-0

34min-Clarke 2-0

37min-Clarke 3-0

44min-Gerard 4-0

52min-Clarke 5-0

 

12 kwiecień 2025

 

Bundesliga 31/34

 

BvB(1) – Koblenz(18)

 

Skład:Sahin, Buck, Fernando, Carlos, Friedrich, Libic, Longo , Mavromatis, Gonzalez, Corazzo, Solla

 

BvB – koblenz 4-0

 

19 kwiecień 2025

 

Bundesliga 32/34

 

Stuttgart(13) – BvB(1)

 

Skład:Sahin, Buck, Fernando, Carlos, Friedrich, Libic, Longo , Mavromatis, Gonzalez, Corazzo, Solla

 

Suttgart – BvB 1-2

 

3 maj 2025

 

Bundesliga 33/34

 

BvB(1) – Imgolstadt(10)

 

Skład:Sahin, Buck, Fernando, Carlos, Friedrich, Libic, Longo , Mavromatis, Gonzalez, Corazzo, Solla

 

Zwycięstwo 2-0 w tym meczu daje nam upragniony cel, czyli tytuł mistrza Niemiec, który zdobywamy po raz trzeci z rzędu. Tym samym kończy się moja trzy letnia przygoda z niemiecką piłką. Tak jak wspominałem wcześniej, po zakończeniu sezonu odchodzę do Pogoni Szczecin. Myślę że przez te trzy lata zrobiłem dla klubu sporo, pomijając same tytuły mistrzowskie to samo pokazanie się z tak dobrej strony na europejskiej scenie futbolowej, również trzeba zaliczyć jako sukces. Aktualna kadra jest jedną z najsilniejszych w europie. Finanse w doskonałym stanie. Zdecydowanie odwaliłem tu kawał dobej roboty.

 

BvB – Ingolstadt 2-0

 

No i stało się, z dniem 27 maja przestałem być trenerem Borussi Dortmund a zostałem Pogoni Szczecin. Sytuacja przedstawia się jeszcze gorzej niż myślałem, klub jest zadłużony na 5mln zł, także o kasie na transfery nie ma mowy. Kadra jest nawet jak na warunki polskiej ligi bardzo słaba. O bazie szkoleniowej nawet nie ma co wspominać, trzeba się wziąc ostro do pracy

Odnośnik do komentarza

Sam odszedłem, ciężko żeby mnie zwolnili po 3 tytułach mistrzowskich z rzędu, 3 pucharach i sukcesach w LM

 

26 lipiec 2025

 

2 liga 1/34

 

Pogoń() – Polonia B()

 

Skład:Osinski, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

Mój debiut jako szkoleniowca Pogoni wypadł średnio. Byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, ale nie oddaliśmy ani jednego celnego strzału. Remis 0-0 zdaję się być niesprawiedliwym wynikiem, ale z drugiej strony, ten sezon raczej traktujemy na luzie, dopiero w przyszłym chcemy powalczyć na serio o awans.

 

Pogoń – Polonia B 0-0

 

2 sierpień 2025

 

2 liga 2/34

 

Pogoń(7) – Nieciecza(18)

 

Skład:Osinski, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

W drugiej kolejce spisaliśmy się zdecydowanie lepiej, już w 5 minucie, Deisadze uderza głową, ale piłka trafia w poprzeczkę, jednak wpada ona jeszcze pod nogi Naciriego i było 1-0. Trzy minuty później Paprocki po podaniu Paulisty podwyższył na 2-0. Już w drugiej połowie, w 47 minucie na 3-0 gola zdobył Abrahams, a wynik ustalił rozgrywający niesamowity mecz Paulista w 69 minucie.

 

Pogoń – Nieciecza 4-0

 

5min-Naciri 1-0

8min-Paprocki 2-0

47min-Abrahams 3-0

69min-Paulista 4-0

 

6 sierpień 2025

 

2 liga 3/34

 

Sokół(13) – Pogoń(2)

 

Skład:Osinski, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

Póki co nasza postawa mnie mocno zaskakuje, na gwiazdę zespołu powoli wyrasta Paulista, który dziś znów zagrał znakomity mecz. W 9 minucie Brazylijczyk zdobył pierwszego gola dla Pogoni. Gospodarze odpowiedzieli golem z 27 minuty, ale później do siatki trafialiśmy już tylko my. Jeszcze przed przerwą świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Mischenko i do szatni schodziliśmy z prowadzeniem 2-1. W drugiej połowie dopiero sam koniec spotkania zdobyliśmy kolejne bramki, pierw po podaniu Naciriego trafił Paprocki a następnie przed samym gwizdkiem kończącym spotkanie Mazur.

 

Sokół – Pogoń 1-4

 

9min-Paulista 0-1

27min-Borowik 1-1

31min-Mischenko 1-2

80min-Paprocki 1-3

92min-Mazur 1-4

 

10 sierpień 2025

 

2 liga 4/34

 

Gorzów(18) – Pogoń(2)

 

Skład:Osinski, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

W 11 minucie Paulista podaje do Paprockiego ten gna kilka metrów na bramkę Gorzowa, dostrzega jednak lepiej ustawionego Naciriego, podaje a zawodnik z Maroka strzela na 1-0. 4 minuty później Naciri znów strzela, a asysta zalicza niesamowity Paulista, 2-0. GKP Gorzów zdobył bramkę kontaktową, ale to było wszystko na co było ich stać w tym meczu. W 36 minucie Paulista zdobywa swojego kolejnego gola, strzałem z prawie 30 metrów. W drugiej połowie gola zdobył obrońca Mazur, akcja była nie mal kopią tej z meczu z Sokołem. A wynik na 5-1 swoim drugim golem ustalił znów Paulista.

 

Gorzów – Pogoń 1-5

 

11min-Naciri 0-1

16min-Naciri 0-2

18min-Kowalski 1-2

36min-Paulista 1-3

67min-Mazur 1-4

69min-Paulista 1-5

 

16 sierpień 2025

 

2 liga 5/34

 

Pogoń(1) – Warta(13)

 

Skład:Osinski, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

W poprzednich meczach zdobywaliśmy dużo bramek, w tym jednak, ofensywa mimo wielu akcji jakoś nie potrafiła zdobyć ani jednego gola, mecz zakończył się remisem 0-0.

 

Pogoń – Warta 0-0

 

23 sierpień 2025

 

2 liga 6/34

 

Czarni(10) – Pogoń(2)

 

Skład:Osinski, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

Czas zejść na ziemie, start sezonu mieliśmy znakomity, jednak w 6 kolejce zagraliśmy bardzo źle w defensywie tracąc głupie bramki w tym tą przesądzającą o przegranej w 93 minucie. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać. Nie pomogła nawet bramka Naciriego, oraz samobójcza Mielca. Porażka 2-3 to kubeł zimnej wody dla naszych zawodników.

 

Czarni – Pogoń 3-2

 

10min-Naciri 0-1

62min-Kokoszka 1-1

73min-Lech 2-1

89min-Mielec 2-2

93min-Kokosza 3-2

 

30 sierpień 2025

 

2 liga 7/34

 

Pogoń(6) – Lechia(4)

 

Skład:Osinski, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

Mecz ten pokazał idealnie jak bardzo brak jednego, dwóch zawodników może wpłynąć negatywnie na jakość naszej gry. Na kilka tygodni ze składu wypadł nasz lewy pomocnik, do tego szybko boisko opuścić musiał Paulista no i wszystko wyglądało zgoła inaczej niż na początku sezonu. Przy obu bramkach dla gości moi zawodnicy twierdzili że padły one ze spalonego, sędzia jednak uznał te bramki a my musieliśmy gonić Lechie. Udało nam się tylko doprowadzić do remisu w 85 minucie za sprawą gola Naciriego.

 

Pogoń – Lechia 2-2

 

23min-Paprocki 1-0

29min-Lewandowski 1-1

46min-fallas 1-2

85min-Naciri 2-2

 

3 wrzesień 2025

 

2 liga 8/34

 

Pogoń(5) – Kszo(17)

 

Skład:Osinski, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Msakni, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

Znów glupio tracimy punkty, jeden jedyny celny strzał gości z 26 minuty dał im remis. Nam udało się zdobyć tylko jednego gola, mimo wielu sytuacji.

 

Pogoń – Kszo 1-1

 

26min-Yobe 0-1

41min-Abrahams 1-1

 

6 wrzesień 2025

 

2 liga 9/34

 

Piast(3) – Pogoń(5)

 

Skład:Osinski, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Msakni, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

Dwa pojedyńcze błędy sprawiły że Piast szybko objął dwu bramkowe prowadzenie a my musieliśmy ich gonić. Zaczęliśmy w 30 minucie bramką Paprockiego po podaniu Paulisty. W 42 minucie znów podaje Paulista i znów Paprocki zdobywa gola. Bramkę na wagę trzehc punktów udało nam sięwbić dopiero w 89 minucie, strzelcem był Naciri.

 

Piast – Pogoń 2-3

 

10min-Duraj 1-0

22min-Marciniak 2-0

30min-Paprocki 2-1

42min-Paprocki 2-2

89min-Naciri 2-3

 

15 wrzesień 2025

 

2 liga 10/34

 

ŁKS(8) – Pogoń(5)

 

Skład:Osinski, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Msakni, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

Po całkiem udanym meczu z Piastem, przyszedł fatalny w Łodzi z ŁKSem. Gospodarze kontrolowali grę przez pełne 90 minut, my natomiast nie stwarzaliśmy praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Mecz ten więc musiał się dla nas źle skończyć, ŁKS wygrał 2-0.

 

ŁKS – Pogoń 2-0

 

14min-Chrzanowski 1-0

80min-Bednarek 2-0

 

20 wrzesień 2025

 

2 liga 11/34

 

Flota(1) – Pogoń(6)

 

Skład:Abdallah, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

W derbach Pomorza pokazaliśmy że nasza drużyna ma charakter, wszystko układało się dla nas fatalnie, gospodarze mieli przewagę i do 31 minuty prowadzili 2-0. w 5 minucie! Jednak doliczonego czasu gry, kontaktowego gola zdobył Neciri. Po przerwie Kurowski po w 59 minucie, po ładnie wyprowadzonej kontrze dał floce trzecią bramkę. My jednak odrobiliśmy nawet tą stratę, pierw Paprocki w 67 minucie a 2 minuty później Abrahams dał nam remis 3-3.

 

Flota – Pogoń 3-3

 

20min-Stefanik 1-0

31min-Stefanik 2-0

50min-Naciri 2-1

59min-Kurowski 3-1

67min-Paprocki 3-2

69min-Abrahams 3-3

 

27 wrzesień 2025

 

2 liga 12/34

 

Pogoń(7) – Nieba(5)

 

Skład:Ośinski, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

Co raz więcej w mediach mówi się o ewentualnym moim zwolnieniu, sytuacja na pewno nie poprawi dzisiejsza porażka z Nielbą. Już pierwszy strzał gości dał im prowadzenie. Odpowiedzieliśmy dopiero w 27 minucie golem Naciriego. Goście jednak w 91 minucie ostatnim zrywem jeszcze zdążyli zdobyć gola zwycięskiego.

 

Pogoń – Nielba 1-2

 

5min-Grabowski 0-1

27min-Naciri 1-1

91min-Kowalczyk 1-2

Odnośnik do komentarza

4 październik 2025

 

2 liga 13/34

 

Zawisza(14) – Pogoń(9)

 

Skład:Ośinski, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

W końcu odbijamy się od dna, w 57 minucie gola z rzutu karnego zdobywa Abrahams. 5 minut później piłka znów ląduje w siatce, tym razem po uderzeniu niezawodnego ostatnio Naciriego. Ten sam piłkarz zresztą dobił Zawszę w 77 minucie. Zwycięstwo 3-0 na pewno uspokoi ciut media.

 

Zawisza – Pogoń 0-3

 

57min-Abrahams 0-1

62min-Naciri 0-2

77min-Naciri 0-3

 

8 październik 2025

 

2 liga 14/34

 

Pogoń(8) – Sandecja(3)

 

Skład:Ośinski, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

Niehc wraca już Abdallah z tych mistrzostw świata do lat 20, bo to co odwala Osiński w bramce to jest tragedia. Już pierwszy strzał na jego bramkę, kompletnie nie groźny dal gościom gola. Wyrównaliśmy po przepięknym uderzeniu Paulisty z 51 minuty. Ale kolejna kontra gości i znów byliśmy o bramkę do tyłu. Wyrównać udało się dopiero w 89 minucie, gola na wagę trzech punktów zdobyl Naciri.

 

Pogoń – Sandecja 2-2

 

8min-Chrzanowski 0-1

51min-Paulista 1-1

55min-Morawski 1-2

89min-Naciri 2-2

 

13 październik 2025

 

2 liga 15/34

 

Pogoń(10) – Leczna(13)

 

Skład:OAbdallah, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

Daliśmy znów niezly pokaz bezsilności, nawet rozgrywający dobry mecz Abdallah, nie uchronił nas przed porażką 0-2. W 49 minucie w polu karnym faulował Abrahams, a z 11 metrów gola zdobył Atsou. Ten sam zawodnik zresztą dobił nas w 66 minucie.

 

Pogoń – Leczna 0-2

 

49min-Atsou 0-1

66min-Atsou 0-2

 

18 październik 2025

 

2 liga 16/34

 

Kluczbork(7) – Pogoń(13)

 

Skład:OAbdallah, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

Tak niską porażkę zawdzięczamy tylko i wyłącznie Abdallahowi, ktory znów udowodnił że zna się na swoim fachu. Wygląda również na to że faktycznie, gdzieś popełniłem błąd w przygotowaniach do tego sezonu.

 

Kluczbork – Pogoń 2-0

 

42min-Sibanda 1-0

68min-Rogalski 2-0

 

26 październik 2025

 

2 liga 17/34

 

Bałtyk(10) – Pogoń(11)

 

Skład:OAbdallah, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

No nie wygląda to wszystko najlepiej, musimy jednak poczekać do stycznia, kiedy to spróbujemy jeszcze raz zadziałać na rynku transferowym. Póki co jednak remisujemy tylko 0-0 z Bałtykiem Gdynia.

 

Bałtyk – Pogoń 0-0

 

8 listopad 2025

 

2 liga 18/34

 

Nieciecza(15) – Pogoń(11)

 

Skład:OAbdallah, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Mischenko, Paulista, Naciri, Paprocki

 

W końcu wygrywamy, fakt że tylko ze słabiutkim Nieciecza, ale trzy punkty i tak cieszą. Trzy trafienia zaliczył Deisadze który dziś był w niesamowitej formie, kolejne również trafienie zaliczył Neciri.

 

Nieciecza – Pogoń 0-4

 

12min-Deisadze 0-1

46min-Neciri 0-2

47min-Deisadze 0-3

84min-Deisadze 0-4

 

15 listopad 2025

 

2 liga 19/34

 

Pogon(10) – Sokół(15)

 

Skład:OAbdallah, Traore, Guzmicky, Orlowski, Mazur, Abrahams, Deisadze, Piorowicz, Paulista, Naciri, Paprocki

 

Sezon zaczęliśmy właśnie o efektownych zwycięstw nad Nieciecza oraz Sokołem, później jednak było już co raz gorzej, dobrze jednak że właśnie w tych meczach zdobywamy trzy punkty.

 

Pogoń – Sokół 3-0

 

5min-Paprocki 1-0

34min-Naciri 2-0

85min-Paulista 3-0

 

28 luty 2026

 

2 liga 20/34

 

Polonia B(3) – Pogoń(8)

 

Skład:Abdallah, Tounkara, Guzmicky, Zalaani, Davidovic, Abrahams, Mrak, Shaker, Paulista, Naciri, Andre

 

Wracamy po prawie trzech miesiącach na ligowe boiska, w składzie doszło do wielu zmian, jednak w pierwszym meczu nie sprawiły one że nasza gra wyglądała lepiej. Przy jedynym golu dla Poloni zawinił Davidovic, Serb fatalnie podał do jednego z naszych zawodników, a gola zdobył Nnamdi.

 

Polonia B – Pogoń 1-0

 

69min-Nnamdi 1-0

 

4 marzec 2026

 

2 liga 21/34

 

Pogoń(10) – Gorzów(15)

 

Skład:Abdallah, Tounkara, Guzmicky, Zalaani, Davidovic, Abrahams, Mrak, Shaker, Paulista, Naciri, Andre

 

Wygrywamy pierwszy mecz w tym toku, w 11 minucie nasz nowy nabytek Andre zaliczył pierwsze trafienie dla Portowców. 19 minut później było 2-0 dzieki bramce Abahams, a rywala dobił również swoim pierwszym golem w barwach Pogoni Zalaani w 43 minucie.

 

Pogoń – Gorzów 3-1

 

11min-Andre 1-0

30min-Abrahams 2-0

43min-Zaalani 3-0

56min-Lewandowski 3-1

 

7 marzec 2026

 

2 liga 22/34

 

Warta(12) – Pogon(10)

 

Skład:Abdallah, Tounkara, Guzmicky, Zalaani, Davidovic, Abrahams, Mrak, Shaker, Paulista, Naciri, Andre

 

Nie układał nam się ten mecz, już w 8 minucie gospodarze mieli okazję zdobyć gola, ale świetnie karnego wybronił Abdallah. Potem mimo wielu naszych ataków utrzymywał się wynik 0-0, sprawę do tego jeszcze pogorszyła czerwona kartka Guzmickiego w 70 minucie. Mimo osłabienia udało nam się zdobyć gola, w 82 minucie Davidovic zrekompensował się za wpadkę z meczu z Polonią Bytom. A w 3 minucie doliczonego czasu jeszcze gola zdobył Paprocki.

 

Warta – Pogoń 0-2

 

82min-Davidovic 0-1

93min-Paprocki 0-2

 

14 marzec 2026

 

2 liga 23/34

 

Pogoń(8) – Czarni(14)

 

Skład:Abdallah, Tounkara, Guzmicky, Zalaani, Davidovic, Abrahams, Mrak, Shaker, Paulista, Naciri, Andre

 

Czarni nie mieli zbytnich szans w pojedynku z nami, udało nam się zdominować grę, i co najważniejsze udokumentować tą przewagę dwoma bramkami. Swojego pierwszego gola w tym roku zdobył Naciri w 44 minucie. Natomiast 10 minut później po raz drugi do siatki trafił Andre.

 

Pogoń – Czarni 2-1

 

44min-Naciri 1-0

54min-Andre 2-0

93min-Pietron 2-1

 

21 marzec 2026

 

2 liga 24/34

 

Lechia(9) – Pogoń(8)

 

Skład:Abdallah, Tounkara, Guzmicky, Zalaani, Davidovic, Abrahams, Mrak, Shaker, Paulista, Naciri, Andre

 

Wynik tego meczu mógł być nawet odwrotny, jednak to Lechia wykorzystała swoje szanse z sporą pomocą naszej defensywy, która zaprezentowała się gorzej niż źle. My natomiast zdobyliśmy tylko jednego gola, oraz 2 razy trafiliśmy w poprzeczkę. Tym samym kończymy naszą dobrą passę.

 

Lechia – Pogoń 3-1

 

6min-Neciri 0-1

20min-Magiera 1-1

46min-Bieniek 2-1

59min-Fallas 3-1

 

29 marzec 2026

 

2 liga 25/34

 

Kszo(18) – Pogoń(9)

 

Skład:Abdallah, Tounkara, Guzmicky, Zalaani, Davidovic, Abrahams, Mrak, Shaker, Paulista, Naciri, Andre

 

Z ostatnim w lidze Kszo nie zagraliśmy jakoś fantastycznie, wygraną uratował nam w 62 minucie, golem z rzutu karnego Mrak.

 

Kszo – Pogoń 0-1

 

62min-mrak 0-1

Odnośnik do komentarza

4 kwiecień 2026

 

2 liga 26/34

 

Pogoń(7) – Piast(1)

 

Skład:Abdallah, Tounkara, Guzmicky, Zalaani, Davidovic, Abrahams, Mrak, Shaker, Paulista, Naciri, Andre

 

Pierwszy gola dla lidera 1 ligi padł po karnym, którego spwodował Tounkara, to już trzeci karny z winy tego zawodnika! W 77 minucie jeszcze drugiego gola dołożył Marciniak, oczywiście po błędzie naszej defensywy i sensacji nie było.

 

Pogoń – Piast 0-2

 

73min-Duraj 0-1

77min-Marciniak 0-2

 

13 kwiecień 2026

 

2 liga 27/34

 

Pogoń(8) – ŁKS(9)

 

Skład:Abdallah, Tounkara, Guzmicky, Zalaani, Davidovic, Abrahams, Mrak, Shaker, Paulista, Naciri, Andre

 

Szybko się podnieśliśmy po porażce z Piastem, już w kolejnym meczu wygrywamy efektownie 3-0 z ŁKS`em. Pierwszego gola dopiero w drugiej połowie po indywidualnym rajdzie zdobył Abrahams. Drugi raz do siatki udało nam się trafić w 81 minucie za sprawą karnego Shakera. Łodzian dobił w 92 minucie Andre.

 

Pogoń – ŁKS 3-0

 

59min-Abrahams 1-0

81min-Shakes 2-0

92min-Andre 3-0

 

18 kwiecień 2026

 

2 liga 28/34

 

Pogoń(8) – Flota(3)

 

Skład:Abdallah, Tounkara, Guzmicky, Zalaani, Davidovic, Abrahams, Mrak, Shaker, Paulista, Naciri, Andre

 

Mecz ten przejdzie do historii dzięki bramce Adres z 14 sekundy meczu! Fakt że goście jeszcze odpowiedzieli w 3 minucie, ale później genialny popis strzelecki dali moi zawodnicy, aplikując Flocie cztery bramki i doprowadzając do sporej sensacji, czyli naszego wysokiego zwycięstwa 5-1.

 

Pogoń – Flota 5-1

 

1min-Andre 1-0

3min-Kowalski 1-1

26min-Naciri 2-1

29min-Andre 3-1

39min-Paulista 4-1

42min-Paulista 5-1

 

25 kwiecień 2026

 

2 liga 29/34

 

Nielba(9) – Pogoń(6)

 

Skład:Abdallah, Tounkara, Guzmicky, Zalaani, Davidovic, Abrahams, Mrak, Shaker, Paulista, Naciri, Andre

 

Po bardzo wyrównanym meczu wygrywamy skromnie 1-0 z Nielbą. Jedynego gola w 4 minucie zdobył Słoweniec, Mrak. Zwycięstwo to pozwoliło nam nawet awansować na piątą lokatę.

 

Nielba – Pogoń 0-1

 

4min-Mrak 0-1

 

2 maj 2026

 

2 liga 30/34

 

Pogoń(5) – Zawisza(14)

 

Skład:Abdallah, Tounkara, Guzmicky, Zalaani, Davidovic, Abrahams, Mrak, Shaker, Paulista, Naciri, Andre

 

Ostatnie mecze napawały optymizmem, tym czasem przyszedł mecz z Zawiszą i porażka 0-1. Fatalna postawa naszej ofensywy sprawiła że znów tracimy punkty, oczywiście pogodzeni jesteśmy z tym że nic w tym sezonie nie ugramy, jednak takie porażki bolą.

 

Pogoń – Zawisza 0-1

 

15min-Golebiewski 0-1

 

9 maj 2026

 

2 liga 31/34

 

Sandecja(5) – Pogoń(6)

 

Skład:Abdallah, Tounkara, Guzmicky, Zalaani, Davidovic, Abrahams, Mrak, Shaker, Paulista, Naciri, Andre

 

Szybko bo już w 6 minucie udało nam się zdobyć prowadzenie, za sprawą trafienia Andre. Potme jednak gospodarze przejęli przewagę i wyrównali w 20 minucie. Mijałym inuty i zdawało się że Sandecja w końcu zdobędzie bramkę, nasza obrona jednak dziś wyjątkowo spisała się poprawnie dzięki czemu wywozimy z Nowego Sącza jeden punkt.

 

Sandecja – Pogoń 1-1

 

6min-Andre 0-1

20min-Cheriff 1-1

 

12 maj 2026

 

2 liga 32/34

 

Pogoń(6) – Bałtyk(12)

 

Skład:Abdallah, Hous, Guzmicky, Zalaani, Davidovic, Abrahams, Mrak, Piotrowicz, Paulista, Naciri, Andre

 

Jeśli uda nam się utrzymać w pierwszej szóstce, to będę nawet zadowolony. Wygrywając pewnie 3-0 nad Bałtykiem zrobiliśmy spory krok ku temu. Przed nami jeszcze dwa mecze i przygotowania do kolejnego sezonu, o ile nie zostanę zwolniony.

 

Pogoń – Bałtyk 3-0

 

15min-Mrak 1-0

42min-Naciri 2-0

72min-Naciri 3-0

 

16 maj 2026

 

2 liga 33/34

 

Pogoń(6) – Kluczbork(2)

 

Skład:Abdallah, Hous, Guzmicky, Zalaani, Davidovic, Abrahams, Mrak, Shaker, Paulista, Naciri, Andre

 

Zwycięstwo 1-0 nad vice-liderem, na pewno jest warte pochwalenia. Drużyna po raz kolejny udowodniła że ma potencjał, ale brakuje jeszcze ciągłości oraz ciut koncentracji w ważnych momentach. Tak czy inaczej, już za kilka dni ostatni mecz tego sezonu a potem już tylko czekamy do lipca na okienko transferowe.

 

Pogoń – Kluczbork 1-0

 

39min-Paulista 1-0

 

23 maj 2026

 

2 liga 34/34

 

Pogoń(6) – Górnik Ł(2)

 

Skład:Abdallah, Hous, Guzmicky, Zalaani, Davidovic, Abrahams, Mrak, Shaker, Paulista, Naciri, Andre

 

Ten mecz idealnie obrazuje cały ten sezon, mieliśmy wiele okazji, ale wykorzystaliśmy zaledwie jedną, natomiast goście na trzy celne strzały, zdobyli trzy bramki. Przez co sezon kończymy na 6 miejscu, a mogliśmy nawet na 4. Cóż jak na debiut w 1 lidze to nie było chyba aż tak źle, aczkolwiek nie sądziłem że w Szczecinie są aż tak fatalne warunki. Teraz mamy jednak trochę czasu odpoczynku a potem kolejna walka o awans.

 

Pogoń – łecna 1-3

 

Podsumowanie sezonu 2025/26

 

Statystyk zespołu:

 

Rozegrane mecze:35

Zdobyte bramki:62

Strcaone bramki:41

Śr.Frekwencja 3082

 

Rozgrywki:

 

1 liga:6

PP:1 rnd

 

Statystyk indywidualne:

 

Najlepszy strzelec:Naciri(18)

Najwięcej asyst:Paulista(20)

Zawodnik meczu:Paulista(6)

Śr.Ocen:Paulista(7.45)

 

Nagrody:

 

 

Zawodnik Roku:Fallas(Lechia)

Manager Roku wg Piłkarzy:Tupalski(Piast)

Młody Piłkarz Roku:Paulista(Pogoń)

Król Strzelców:Duraj(Piast)

 

tabela :

 




| Poz   | Inf   | Zespół            |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    | M     | Piast             |       | 34    | 21    | 7     | 6     | 67    | 23    | +44   | 70    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    | A     | MKS Kluczbork     |       | 34    | 19    | 5     | 10    | 57    | 33    | +24   | 62    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Polonia Bytom     |       | 34    | 15    | 15    | 4     | 49    | 28    | +21   | 60    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Flota             |       | 34    | 17    | 8     | 9     | 58    | 43    | +15   | 59    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Lechia Gdańsk     |       | 34    | 16    | 9     | 9     | 61    | 39    | +22   | 57    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Pogoń             |       | 34    | 16    | 8     | 10    | 61    | 37    | +24   | 56    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Sandecja          |       | 34    | 14    | 14    | 6     | 45    | 30    | +15   | 56    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Górnik Łęczna     |       | 34    | 14    | 9     | 11    | 41    | 41    | 0     | 51    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | Nielba            |       | 34    | 12    | 12    | 10    | 48    | 46    | +2    | 48    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Warta Poznań      |       | 34    | 11    | 10    | 13    | 37    | 44    | -7    | 43    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | ŁKS Łódź          |       | 34    | 12    | 7     | 15    | 42    | 43    | -1    | 43    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Zawisza           |       | 34    | 9     | 12    | 13    | 32    | 36    | -4    | 39    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Czarni Żagań      |       | 34    | 10    | 9     | 15    | 28    | 38    | -10   | 39    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | Bałtyk Gdynia     |       | 34    | 9     | 9     | 16    | 36    | 50    | -14   | 36    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   | S     | GKP Gorzów        |       | 34    | 9     | 7     | 18    | 35    | 68    | -33   | 34    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   | S     | KSZO Ostrowiec    |       | 34    | 8     | 8     | 18    | 35    | 63    | -28   | 32    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   | S     | LKS Nieciecza     |       | 34    | 8     | 7     | 19    | 23    | 53    | -30   | 31    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   | S     | Sokół Aleksandrów |       | 34    | 4     | 8     | 22    | 16    | 56    | -40   | 20    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
|       |       |                   |       |       |       |       |       |       |       |       |       | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 



 

Statystyki zawodników

 






| Wyb  | Nazwisko           | Pozycja      | Kraj | Wiek | M.     | Br.  | As.  | GrM  | ŻK   | CzK  | Śr. Oc. | Wartość    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Michal Osinski     | BR           | POL  | 25   | 12     | -    | -    | -    | -    | 1    | 6.92    | 10tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Rafal Raczka       | BR           | POL  | 19   | 0 (1)  | -    | -    | -    | -    | -    | 6.40    | 5tys. zł   | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Emmanuel Abdallah  | BR           | GHA  | 20   | 23     | -    | -    | 1    | -    | -    | 7.01    | 400tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Jan Guzmicky       | O PLŚ        | SVK  | 24   | 35     | -    | 3    | 5    | 4    | 1    | 7.39    | 45tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Boubacar Tounkara  | O PLŚ        | MLI  | 21   | 12     | -    | -    | 1    | -    | -    | 7.26    | 20tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Baba Kanté         | O LŚ         | MLI  | 23   | 0 (1)  | -    | -    | -    | -    | -    | 6.90    | 15tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Grzegorz Kadzinski | O Ś          | POL  | 23   | -      | -    | -    | -    | -    | -    | -       | 15tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Srdjan Davidovic   | O Ś          | SRB  | 20   | 15     | 1    | -    | 1    | 3    | -    | 7.07    | 450tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Yao Houessou       | O Ś, DP      | TOG  | 23   | 3 (1)  | -    | -    | 1    | 1    | -    | 7.03    | 25tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Karim Zaalani      | O Ś, DP, P Ś | TUN  | 21   | 15     | 1    | 1    | -    | 1    | -    | 6.74    | 30tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Nizar Msakni       | O/WO L       | TUN  | 23   | 2      | -    | -    | -    | 1    | -    | 7.60    | 35tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Nabil Shaker       | P Ś          | EGY  | 19   | 14     | 1    | 2    | -    | 5    | -    | 6.85    | 15tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Jakub Piotrowicz   | P Ś          | POL  | 19   | 3      | -    | -    | -    | -    | -    | 6.97    | 5tys. zł   | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Jabulani Abrahams  | OP P         | RSA  | 33   | 34     | 6    | 8    | -    | 6    | -    | 7.08    | 80tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Marcin Zakrzewski  | OP P, N      | POL  | 24   | 1 (4)  | -    | 1    | -    | -    | -    | 6.68    | 50tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Giorgi Deisadze    | OP LŚ        | GEO  | 23   | 15 (2) | 3    | 3    | 1    | 2    | -    | 7.17    | 100tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Gregor Mrak        | OP L         | SVN  | 21   | 15     | 4    | 2    | 1    | 1    | -    | 7.33    | 35tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Paulista           | OP Ś         | BRA  | 20   | 35     | 9    | 20   | 6    | 2    | -    | 7.45    | 800tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Andrzej Paprocki   | OP/N Ś       | POL  | 33   | 20 (1) | 9    | 5    | 2    | 1    | -    | 7.11    | 20tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | André              | N            | BRA  | 21   | 15     | 6    | 3    | 1    | 1    | -    | 6.96    | 80tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Mohamed Naciri     | N            | MAR  | 22   | 35     | 18   | 9    | 2    | 4    | -    | 7.32    | 90tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
|      |                    |              |      |      |        |      |      |      |      |      |         |            | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 







Odnośnik do komentarza

27 lipiec 2026

 

2 liga 1/34

 

Zagłębie L() – Pogoń()

 

Skład:Stanimirovic, Hou, Witkowski, Krcic, Valent, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Naciri, Ayeni

 

Czas na podsumowanie transferów jeszcze przyjdzie, ale trzeba już teraz zaznaczyć że żądnych spektakularnych wzmocnień nie udało się dokonać. Kadrowo jesteśmy podobnie silni co w zeszłym sezonie. Już pierwszy mecz pokazał że będziemy musieli liczyć na sporą dozę szczęścia jeśli chcemy powalczyć o awans. W tym meczu nam go nie zabrakło, gospodarze jakoś nie mogli się wstrzelić w naszą bramkę, u nas natomiast błysnął Paulista, który dwoma bramkami zapewnił nam sensacyjne zwycięstwo.

 

Zagłebie L – Pogoń 1-2

 

15min-Paulista 0-1

30min-Paulista 0-2

84min-Kantor 1-2

 

1 sierpień 2026

 

2 liga 2/34

 

Lechia(16) – Pogoń(7)

 

Skład:Stanimirovic, Hou, Witkowski, Krcic, Valent, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Naciri, Ayeni

 

Po szczęśliwym zwycięstwie nad Zagłębiem, przyszło kolejne, równie fartowne. Zaczęło się fatalnie od bramki samobójczej Witkowskiego w 9 minucie. Odpowiedzieliśmy dopiero w 40 minucie bramką Krcica. Lechia jednak przed końcem pierwszej połowy znów wyszła na prowadzenie. W drugiej połowie jednak, w 3 minuty udało nam się odwrócić losy spotkania, pierw w 54 minucie Paulista wyrównał, a w 57 minucie rozgrywający mecz życia chyba, Krcic, zapewnił nam zwycięstwo.

 

Lechia – Pogoń 2-3

 

9min-Witkowski 1-0

40min-Krcic 1-1

46min-Wasilewski 2-1

54min-Paulista 2-2

57min-Krcic 2-3

 

5 sierpień 2026

 

2 liga 3/34

 

Pogon(4) – Ruch(3)

 

Skład:Stanimirovic, Hou, Witkowski, Krcic, Valent, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Naciri, Ayeni

 

Dzięki sprzedanym zawodnikom udało mi się nawet wygospodarować 800tyś zł na transfery, niestety na klub nałożono embargo transferowe ze względu na rozmowy o przejęciu klubu. Co najśmieszniejsze jednak, klub już przejął udziałowiec z Francji, a embargo nadal nie zniesiono. Tak czy inaczej naprawdę świetnie zaczynamy ten sezon, to już drugi mecz z beniaminkiem, i znów wygrywamy! Dzięki bramce Naciriego z 72 minuty, ogrywamy Ruch 1-0.

 

Pogoń – Ruch 1-0

 

72min-Neciri 1-0

 

8 sierpień 2026

 

2 liga 4/34

 

Pogon(1) – Górnik Ł(2)

 

Skład:Stanimirovic, Hou, Witkowski, Krcic, Valent, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Naciri, Ayeni

 

Goście chyba doszli do wniosku że najłatwiej będzie wyautować nam jak największą liczbę zawodników, już po 15 minutach utykając boiska musieli opuścić Sikur oraz Krcic. Spotkanie choć ciekawe to bramek nie przyniosło, remis 0-0 zdaję się być sprawiedliwym wynikiem.

 

Pogoń – Górnik Ł 0-0

 

15 sierpień 2026

 

2 liga 5/34

 

Sandecja(6) – Pogoń(4)

 

Skład:Stanimirovic, Hou, Witkowski, Krcic, Valent, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Naciri, Ayeni

 

Mimo zniesienia embarga transferowego nie udało nam się już nikogo znaleźć ciekawego, także ten sezon raczej zagramy w obecnym składzie. Mecz zaczął się fatalnie od gola Vlazica w 18 minucie z rzutu wolnego. Wyrównaliśmy dopiero w 34 minucie, Ayeni podał w uliczkę do Sikura a ten zdobył pierwszego gola w barwach Pogoni. O zwycięstwie przesądził strzał z rzutu wolnego z blisko 30 metrów, Stachurskiego z 88 minuty.

 

Sandecja – Pogoń 1-2

 

18min-Vlazic 1-0

34min-Sikur 1-1

88min-Stachurski 1-2

 

22 sierpień 2026

 

2 liga 6/34

 

Pogon(3) – Elana(14)

 

Skład:Stanimirovic, Hou, Witkowski, Krcic, Valent, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Naciri, Ayeni

 

To dopiero początek sezonu, więc nie ma co się niezdrowo podniecać dotychczasowymi wynikami, nie da się jednak ukryć że gramy nieźle. Dziś spokojnie ograliśmy Elanę Torun 3-1.

 

Pogoń – Elana 3-1

 

8min-Bartos 0-1

46min-Paulista 1-1

49min-Ayeni 2-1

71min-Sikur 3-1

 

29 sierpień 2026

 

2 liga 7/34

 

Zawisza(4) – Pogoń(2)

 

Skład:Stanimirovic, Hou, Witkowski, Krcic, Valent, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Naciri, Ayeni

 

Zwycięstwo mieliśmy na wyciągnięcie ręki, choć to Zawisza długo bo aż do 81 minuty prowadziła. Na 9 minut przed końcem spotkania po rzucie rożnym wyrównał Krcic, a 4 minuty później na 2-1 gola zdobył Sikur. I gdy wszystko wskazywało na to że odniesiemy kolejne zwycięstwo, fatalny błąd naszej defensywy pozwolił gospodarzom jeszcze uratować jeden punkt.

 

Zawisza – Pogoń 2-2

 

47min-Piatek 1-0

81min-Krcic 1-1

85min-Sikur 1-2

90min-Swierczewski 2-2

 

Podsumowanie Transferów

 




| Data               | Osoba                   | Z                  | Opłata             | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.7.2026           | Bertolotti, Juan Carlos | Wolny transfer     | Wolny              | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.7.2026           | Krcic, Tilen            | Wolny transfer     | Wolny              | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.7.2026           | Stachurski, Rafal       | Wolny transfer     | Wolny              | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.7.2026           | Ayeni, Daniel           | Wolny transfer     | Wolny              | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.7.2026           | Witkowski, Grzegorz     | Wolny transfer     | Wolny              | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.7.2026           | Stanimirovic, Sasa      | Wolny transfer     | Wolny              | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.7.2026          | Valent, Rastislav       | Petrzalka          | Wolny              | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.7.2026          | Sikur, János            | Wolny transfer     | Wolny              | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------| 
|                    | Suma                    |                    | 0 zł               | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------| 
|                    |                         |                    |                    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------| 







| Data               | Osoba              | Do                 | Opłata             | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2026           | Osinski, Michal    |                    | Wolny              | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2026           | Zakrzewski, Marcin |                    | Wolny              | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2026           | Kadzinski, Grzegorz|                    | Wolny              | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.7.2026           | Mrak, Gregor       | Legia              | 220tys. zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.7.2026           | Abdallah, Emmanuel | Suduva             | 850tys. zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.7.2026           | Deisadze, Giorgi   | Panthrakikos       | 240tys. zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.7.2026           | Guzmicky, Jan      | Brno               | 140tys. zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.7.2026           | Davidovic, Srdjan  | Vojvodina          | 950tys. zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.7.2026           | Tounkara, Boubacar | Panserraikos       | 120tys. zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.7.2026          | Zaalani, Karim     | Nielba             | 180tys. zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.7.2026          | Abrahams, Jabulani | Podbeskidzie       | 100tys. zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.8.2026           | André              | Avaí               | 280tys. zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
|                    | Suma               |                    | 3mln zł            | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
|                    |                    |                    |                    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 


 

Dzięki kasie zarobionej na transferach, udało się nam wyjść z 5 milionowego długu, oczywiście swój wkład w ten fakt miał nowy właściciel klubu, jednak 3mln zł zarobione na zawodnika też dały sporego kopa w nasze finanse. Osinski(103/125/27), Polak opuścił nasz klub po wygaśnięciu jego kontraktu i przeniósł się do Sandecji. Mrak(15/4/2), Słoweński pomocnik zdążył zagrać jedynie 15 spotkań, czyli jakąś połowę sezonu, po tym czasie zgłosiła się Legia z całkiem niezła ofertą jak za tej klasy zawodnika, a jako że klub tonął w długach to postanowiłem go sprzedać za 220tyś zł. Abdallah(23/24/9), reprezentant juniorów Ghany, świetnie spisywał się w Pogoni, ale oferta za niego warta 850tyś zł byłą nie do odrzucenia. Deisadze(17/3/3) Gruzin po przyjściu Mraka był tylko rezerwowym, tym bardziej ucieszyłem się że Panthraikos postanowił go od nas kupić za 240tyś zł. Guzmicky(35/0/3) lewy obrońca był jednym z wyróżniających się zawodników w poprzednim sezonie. Mimo to postanowiłem odsprzedać go za 140tyś zł do Czeskiego Brno. Davidovic(15/1/0), Serb też nie zagrzał u nas długo miejsca, jednak znów prawie 1mln zł za takiego zawodnika, to oferta, którą idiotyzmem byłoby zignorować. Tounkara(12/0/0), kolejny z zawodników, który zagrał u nas zaledwie pół roku, podobnie jak Deisadze, przeniósł się on do Grecji, za 120 tyś zł. Zalaani(8/0/1), to akurat transferowy nie wypał, zawodnik ten nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań i musiał odejść. Za 180tyś zł przeszedł do Nielby. Abrahams(34/6/8), już swoje lata miał, dokładnie 33, także jego odsprzedanie za 100tyś zł do Podbeskidzia, raczej było rozsądne. Ostatnim transferem było odejście Andre(15/6/3), który także nie zachwycał, jednak udało nam się za niego ściągnąc 280tyś zł. Jeśli natomiast chodzi o zawodników, których udało nam się pozyskać, to pierwszym jest Argentyńczyk, Bertolotti, 22 latek. Union kiedyś zapłaciło za tego zawodnika, równy 1miln złotych, nam udało się od nich go ściągnąć za darmo. Krcic. to były reprezentant juniorów Słowenii, przez kilka sezonów występował w Goricy, tam jednak mimo stałego miejsca w składzie nie błyszczał, czym zapewne zasłużył sobie na nie przedłużenie kontraktu. Stachurski, to wychowanek...Niemieckiego Freiburga, tam jednak nie zrobił kariery, po kilku latach gry w rezerwach przeniósł się do Zagłębia Lubin, tam jednak również po 2 sezonach został zwolniony z kontraktu, a teraz gra on dla nas. Ayeni, to także były zawodnik miedziowych, swojego czasu, w swoim pierwszym sezonie w Polsce, strzelił on 10 bramek w Ekstraklasie, potem jednak było już tylko gorzej. Witkowski to wychowanek Korony Kielce, najdłużej jednak reprezentował on barwy Górnika Łęczna, skąd przeniósł się jeszcze na dwa sezonu do ŁKS Łódź, a stamtąd do nas. Stanimirovic, przed Serbem stoi ciężkie zadanie zastąpienie Abdallah, póki co ten młody zawodnik spisuje się, dobrze. Valent, całą swoją karierę spędził w Patrzełce, stamtąd jednak udało nam się go sprowadzić za darmo. Ostatnim zawodnikiem jest Sikur, Węgier całą swoją karierę spędził w klubie, w którym się wychował, czyli Kapsovar, ci jednak z nim po ostatnim sezonie nie przedłużyli kontraktu, i zawodnik ten podpisał z nami umowę.

Odnośnik do komentarza

2 wrzesień 2026

 

2 liga 8/34

 

Flota(17) – Pogoń(1)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic,Soliman, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Naciri, Ayeni

 

Kiedyś w końcu musieliśmy przegrać, szkoda jednak że akurat z Flotą, którą regularnie ogrywa w tym sezonie każdy. Do tego jeszcze w takim stylu, bramka stracona w drugiej minucie decyduje o naszej pierwszej porażce w tym sezonie.

 

Flota – Pogoń 1-0

 

2min-Kurowski 1-0

 

5 wrzesień 2026

 

2 liga 9/34

 

Pogoń(3) – Polonia B(1)

 

Skład:Stanimirovic, Kante, Witkowski, Krcic,Soliman, Paprocki, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Naciri, Ayeni

 

Bardzo ważny mecz ligowy a nam na zgrupowania, ucieka 5 zawodników. Oczywiście to samo zdarzało się w poprzednich klubach, które prowadziłem. Ale powiedzmy sobie szczerze, tam miałem kim ich zastąpić, tu natomiast strata jednego zawodnika oznacza spadek wartości całej drużyny o zbyt dużo. Mimo oslabień udało nam się jednak wygrać z liderem Polonią 2-0.

 

Pogoń – Polonia B 2-0

 

30min-Paprocki 1-0

63min-Naciri 2-0

 

12 wrzesień 2026

 

2 liga 10/34

 

Pogoń(1) – Bełchatów(3)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic,Soliman, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badhoun, Ayeni

 

Do składu powrócili wszyscy zawodnicy, ale i mimo że nasza gra wyglądała dobrze, to nie było komu strzelać bramek. Pomimo wielu sytuacji zaledwie remisujemy 0-0 z GKS`em.

 

Pogoń – Bełchatów 0-0

 

19 wrzesień 2026

 

2 liga 11/34

 

ŁKS(16) – Pogoń(1)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic,Soliman, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badhoun, Ayeni

 

Tym meczem pokazaliśmy że nie jesteśmy raczej jeszcze gotowi na walkę o awans. Mecz ze słabiutki ŁKSem, wygladał tragicznie w naszym wykonaniu. Choć z drugiej strony, pierwsza bramka z karnego dla gospodarzy również nie powinna paść. Jak dla mnie sędzia nas mocno przekręcił, no ale cóż. Dopiero zryw w drugiej połowie pozwolił nam ugrać tu jeden punkt.

 

ŁKS – Pogoń 2-2

 

39min-Bednarek 1-0

52min-Nowacki 2-0

54mn-Soliman 2-1

80min-Ayeni 2-2

 

26 wrzesień 2026

 

2 liga 12/34

 

Pogoń(3) – Bałtyk(16)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic,Soliman, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badhoun, Naciri

 

Na jakieś cztery tygodnie ze składu wypadł nam Ayeni, do pierwszej 11 wróci zatem Nerci. W końcu do bramki trafił Badohou, reprezentant Togo dziś dwa razy wpisał się na listę strzelców, do tego jeszcze gola dołożył Paulista i tym razem pewnie wygraliśmy 3-0.

 

Pogoń – Bałtyk 3-0

 

15min-Badohoun 1-0

42min-Badohoun 2-0

61min-Paulista 3-0

 

3 październik 2026

 

2 liga 13/34

 

Kolejorz(3) – Pogoń(1)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic,Soliman, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badhoun, Naciri

 

Powoli tracę nerwy do tego zespołu, w meczu 13 kolejki z słabiutkim Koljorzem, mimo że gospodarze grali przez całe spotkanie w 90 nie udało nam się wygrać. Oddaliśmy na bramkę gospodarzy 20 strzałów a mecz i tak zakończył się wynikiem 1-1 bo w 69 minucie samobója strzelił Paulista.

 

Kolejorz – Pogoń 1-1

 

16min-Badohoun 0-1

69min-Paulista 1-1

 

7 październik 2026

 

2 liga 14/34

 

Pogoń(1) – Olimpia(7)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic,Soliman, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badhoun, Naciri

 

Znów nie zagraliśmy jakoś wybitnie dobrze, ale jako że dwa gole w końcówce zdobyli, pierw Sikur a następnie Naciri, to udało nam się wygrać 2-0. Obie bramki były do siebie bliźniaczo podobne, Paulista zagrywał na prawo do zawodnika w chodzącego a ten z bliska pokonywał bramkarza.

 

Pogoń – Olimpia 2-0

 

73min-Sikur 1-0

93min-Naciri 2-0

 

17 październik 2026

 

2 liga 16/34

 

Pogoń(1) – Nielba(7)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic,Soliman, Sikur, Msakni, Bartolotti, Paulista, Badhoun, Naciri

 

Na jakieś cztery tygodnie ze skłądu wypadl nam Stachurski. W 16 kolejce po nudnym spotkaniu tylko zremisowaliśmy 0-0 z Nielbą. Nadal jednak pozostajemy liderem.

 

Pogoń – Nielba 0-0

 

24 październik 2026

 

2 liga 17/34

 

Tuch(16) – Pogoń(1)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic,Soliman, Sikur, Msakni, Bartolotti, Paulista, Badhoun, Naciri

 

Ruch Chorzów póki co w tym sezonie gra fatalnie, z nami również nie zagrali jakiegoś nadzwyczajnego spotkania, przez co raz bliżej są spadku, mimo że to dopiero połowa sezonu. Już w 10 minucie po podaniu Paulisty, gola zdobył Badohoun. W 33 minucie ten sam zawodnik z 25 metrów, z rzutu wolnego zdobył drugiego gola. Potem jeszcze Niebiescy zdobyli gola w 41 minucie. Zwycięstwo przypieczętowaliśmy wspaniałym uderzeniem Bartolottiego z 85 minuty.

 

Ruch – Pogoń 2-3

 

10min-Badohoun 0-1

33min-Badohoun 0-2

41min-Peretti 1-2

85min-Bertolotti 1-3

88min-Sobolewski 2-3

Odnośnik do komentarza

14 listopad 2026

 

2 liga 19/34

 

Pogon(1) – Lechia(12)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic,Soliman, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badhoun, Naciri

 

Dla wielu nasze prowadzenie na półmetku rozgrywek jest ogromnym zaskoczeniem, dla nas w sumie również, teraz jednak stoimy przed jeszcze cięższym wyzwaniem, czyli utrzymaniem tej pozycji do końca rozgrywek. W 29 minucie jeden z najlepszych strzelców Ligi, Fallas dał gościom prowadzenie. Potem już bramki zdobyliśmy tylko my, pierw z podania Badohouna z 46 minuty, gola zdobył Paulista. A później reprezentant Togo dał nam kolejne zwycięstwo, golem z 52 minuty.

 

Pogoń – Lechia 2-1

 

29min-Fallas 0-1

46min-Paulista 1-1

52min-Badohoun 2-1

 

27 luty 2028

 

2 liga 20/34

 

Pogon(1) – Zagłębie L(12)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic,Soliman, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badhoun, Naciri

 

Przerwa trwała prawie trzy miesiące, to śmieszne że w profesjonalnych rozgrywkach mają miejsce tak wielkie odstępy między ligowymi spotkaniami. Mimo to wracamy dobrym stylu pokonując 2-0 Zagłębie Lubin.

 

Pogoń – Zagłębie 2-0

 

2min-Sikur 1-0

71min-Paulista 2-0

 

3 marzec 2028

 

2 liga 21/34

 

Górnik Ł(10) – Pogoń(1)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic,Soliman, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badhoun, Naciri

 

Nasza przewaga nad vice-liderem wynosi już 9 punktów! Myślę że ni zmarnujemy tak sporej przewagi. Dziś ograliśmy Górnik Łęczna, pierwszego gola po świetnym podaniu Badohouna zdobył płaskim strzałem Paulista. Górnik wyrównał w 37 minucie golem Kone. W drugiej połowie jednak dwa zabójcze ataki przeprowadził Badohoun, pierw w 64 minucie po świetnym podaniu z środka boiska Bartolettiego, dał nam znów prowadzenie, a w 68 minucie, tym razem po błędzie defensywy strzelił swojego drugiego gola.

 

Górnik Ł – Pogoń 1-3

 

24min-Paulista 0-1

37min-Kone 1-1

64min-Badohoun 1-2

68min-Badohoun 1-3

 

7 marzec 2028

 

2 liga 22/34

 

Pogoń(1) – Sandecja(12)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic,Soliman, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badhoun, Naciri

 

Świetnie w tym sezonie spisuje się para Paulista, Badohoun. Po raz kolejny po akcji tych dwóch zawodników zdobywamy bramkę, tym bardziej ważną bo zwycięską w pojedynku z Sandecją.

 

Pogoń – Sandecja 1-0

 

69min-Badohoun 1-0

 

13 marzec 2028

 

2 liga 23/34

 

Pogoń(1) – Zawisza(4)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic, Housou, Ayeni, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badhoun, Naciri

 

Na cztery tygodnie ze składu z powodu kontuzji wypadli Soliman oraz Sikur, pomimo tych braków zagraliśmy przyzwoity mecz. Jednak zabrakło nam trochę szczęścia. Szybko objęliśmy dwubramkowe prowadzenie dzięki golom Paulisty oraz Naciriego. Potem jednak po dwóch strzałach gości, Zawisza doprowadziła do remisu. Szkoda bo oba gole padły po rykoszetach, były to nie groźne uderzenia, jednak piłka odbijała się od nóg naszych obrońców i wpadała do siatki.

 

Pogoń – Zawisza 2-2

 

1min-Paulista 1-0

18min-Naciri 2-0

41min-Swierczewski 2-1

78min-Kwiatkowski 2-2

 

20 marzec 2028

 

2 liga 24/34

 

Polonia B(3) – Pogoń(1)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic, Housou, Ayeni, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badhoun, Naciri

 

Był to jeden z najnudniejszych spotkań jakie było mi dane oglądać, w zasadzie poza bramkami kibice nie oglądali żadnych strzałów czy składnych akcji. Mimo wszystko remis 1-1 na boisku w Bytomiu złym wynikiem nie jest.

 

Polonia B – Pogoń 1-1

 

70min-Naciri 0-1

73min-Nnamdi 1-1

 

27 marzec 2028

 

2 liga 25/34

 

Elana(18) – Pogoń(1)

 

Skład:Osinski, Valent, Witkowski, Krcic, Housou, Ayeni, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badhoun, Naciri

 

Mecz ten miał jednego bohatera, strzelca dwóch bramek, naszego lewego pomocnika Stachurskiego. Już w drugiej minucie Polak pokonał bramkarza Elany po dośrodkowaniu Naciriego. A bramkę pieczętującą wygraną zdobył w 68 minucie, oczywiście po genialny prostopadłym podaniu Paulisty.

 

Elana – Pogoń 0-2

 

2min-Stachurski 0-1

69min-Stachurski 0-2

Odnośnik do komentarza

3 kwiecień 2028

 

2 liga 26/34

 

Pogoń(1) – Flota(16)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic, Housou, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badohoun, Naciri

 

Spotkanie ze Flotą było również dniem kibica, prawie 5 tysięczna widownia mogła oglądać pierwszą jedenastkę, tą najsilniejszą. Mecz choć do najciekawszych nie należał, to jednak na pewno zadowolił kibiców. Wygrana 2-1 daje nam nadal 9 punktów przewagi nad Bełchatowem.

 

Pogoń – Flota 2-1

 

27min-Naciri 1-0

49min-Kazmierczak 1-1

83min-Sikur 2-1

 

10 kwiecień 2028

 

2 liga 27/34

 

Bełchatów(2) – Pogoń(1)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic, Housou, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badohoun, Naciri

 

Wynik tego meczu mógł nie mal przesądzić o tym kto zdobędzie w tym sezonie tytuł, nasze zwycięstwo oznaczałoby już 12 punktowa przewagę nad drugim Bełchatowem, porażka natomiast, zmniejszenie tego dystansu do punktów 6. Niestety, zmarnowaliśmy doskonałą okazję do zdobycia dziś trzech punktów, gola na wagę 1 punktu zdobył w 88 minucie Kazmierczak. Gol ten nie powinien paść, niestety zabrakło nam koncentracji, przez co nadal sprawa tytułu jest nie rozwiązana.

 

Bełchatów – Pogoń 2-2

 

40min-Naciri 0-1

54min-Pawlak 1-1

82min-Naciri 1-2

88min-Kazmierczak 2-2

 

17 kwiecień 2028

 

2 liga 28/34

 

Pogon(1) – ŁKS(6)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic, Housou, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badohoun, Naciri

 

Tracimy w tym sezonie dużą liczbę bramek, najważniejsze jednak jest to że nadal to my zdobywamy ich więcej niż przeciwnik. Dziś ŁKS mimo że wbił nam trzy bramki, schodził z boiska pokonany. Bramki Housou, Naciriego, Badohouna oraz samobójcza Wachowicz, dały nam kolejne zwycięstwo w tym trudnym meczu.

 

Pogoń – ŁKS 4-3

 

11min-Housou 1-0

25min-Naciri 2-0

30min-Wachowicz 3-1

35min-Memic 3-1

66min-Memic 3-2

74min-Badohoun 4-2

88min-Chrzanowski 4-3

 

25 kwiecień 2028

 

2 liga 29/34

 

Bałtyk(10) – Pogon(1)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic, Housou, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badohoun, Naciri

 

Był to niewątpliwie najgorszy mecz od jakiś kilkunastu kolejek, oddaliśmy zaledwie jeden strzał celny na bramkę Bałtyka. Na szczęście okazał się to być przy okazji nasz jedyny gol, w 82 minucie Badohoun uratował nam tym uderzeniem remis.

 

Bałtyk – Pogoń 1-1

 

79min-Lis 1-0

82min-Badohoun 1-1

 

1 maj 2028

 

2 liga 30/34

 

Pogoń(1) – Kolejorz(10)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic, Housou, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badohoun, Naciri

 

Pogrom 5-1 Kolejorza, daje nam już 10 punktów przewagi nad Bełchtaowem, także już po następnej kolejce, istnieje ogromna szansa, że będziemy mogli cieszyć się z tytułu mistrza oraz awansu do ekstraklasy.

 

Pogoń – Kolejoarz 5-1

 

29min-Bartoletti 1-0

44min-Paulista 2-0

55min-Badohoun 3-0

74min-Witkowski 4-0

79min-Choinski 4-1

84min-Naciri 5-1

 

8 maj 2028

 

2 liga 31/34

 

Olimpia(1) – Pogoń(1)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic, Housou, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badohoun, Naciri

 

Kontynuujemy cały czas naszą passę spotkań bez porażki w lidze, która wynosi jakieś już kilkanaście spotkań, szczerze mówiąc przestałem liczyć. Dziś tylko zremisowaliśmy z Olimpią, zatem szampany będą musiały poczekać do następnej kolejki.

 

Olimpia – Pogoń 1-1

 

52min-Brozek 1-0

85min-Paulista 1-1

 

11 maj 2028

 

2 liga 32/34

 

Pogoń(1) – Czarni(12)

 

Skład:Stanimirovic, Valent, Witkowski, Krcic, Housou, Sikur, Stachurski, Bartolotti, Paulista, Badohoun, Naciri

 

No ito by było na tyle, zwycięstwo 3-0 nad Czarnymi, daje nam na dwie kolejki przed końcem sezonem, tytuł mistrza drugiej ligi. Cóż, szczerze mówiąc nie liczyłem na tak udany sezon, bo nie dość że awansowaliśmy do ekstraklasy z pierwszej pozycji, to jeszcze z Pucharu Polski odpadliśmy dopiero po półfinale z Wisłą Kraków. Teraz jednak musimy skupić się na wzmocnieniach, choć jak właśnie pokazal ów Puchar Polski, poziom ekstraklasy jest żenujacy, skoro w tak słabym składzie udało się nam nawet raz pokonać Wisłę.

 

Pogoń – Czarni 3-0

 

Podsumowanie sezonu 2026/27

 

Statystyk zespołu:

 

Rozegrane mecze:41

Zdobyte bramki:84

Strcaone bramki:42

Śr.Frekwencja 3923

 

Rozgrywki:

 

1 liga:1

PP:Półfinał

 

Statystyk indywidualne:

 

Najlepszy strzelec:Naciri(22)

Najwięcej asyst:Paulista(21)

Zawodnik meczu:Paulista(7)

Śr.Ocen:Naciri(7.57)

 

Nagrody:

 

 

Zawodnik Roku:Chukwu(Zagłebie), 2:Badohoun, 3:Naciri(Pogoń)

Manager Roku wg Piłkarzy:Strzelczyk

Młody Piłkarz Roku:Paulista(Pogoń)

Król Strzelców:Chukwu(Zagłębie)

 

tabela :

 


Obrońcy tytułu - Pogoń






| Poz   | Inf   | Zespół            |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    | M     | Pogoń             |       | 34    | 21    | 12    | 1     | 68    | 33    | +35   | 75    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    | A     | Bełchatów         |       | 34    | 17    | 13    | 4     | 43    | 20    | +23   | 64    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Zagłębie Lubin    |       | 34    | 17    | 10    | 7     | 50    | 32    | +18   | 61    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Polonia Bytom     |       | 34    | 14    | 14    | 6     | 49    | 35    | +14   | 56    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Zawisza           |       | 34    | 14    | 13    | 7     | 43    | 29    | +14   | 55    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | ŁKS Łódź          |       | 34    | 14    | 10    | 10    | 56    | 45    | +11   | 52    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Bałtyk Gdynia     |       | 34    | 12    | 12    | 10    | 38    | 33    | +5    | 48    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Nielba            |       | 34    | 12    | 11    | 11    | 38    | 38    | 0     | 47    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | Kolejarz          |       | 34    | 11    | 12    | 11    | 29    | 41    | -12   | 45    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Warta Poznań      |       | 34    | 12    | 6     | 16    | 47    | 54    | -7    | 42    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | Górnik Łęczna     |       | 34    | 10    | 10    | 14    | 43    | 46    | -3    | 40    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Sandecja          |       | 34    | 8     | 16    | 10    | 38    | 43    | -5    | 40    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Czarni Żagań      |       | 34    | 10    | 8     | 16    | 29    | 46    | -17   | 38    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | Ruch Chorzów      |       | 34    | 9     | 10    | 15    | 40    | 42    | -2    | 37    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   | S     | Olimpia Grudziądz |       | 34    | 10    | 6     | 18    | 31    | 43    | -12   | 36    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   | S     | Flota             |       | 34    | 7     | 13    | 14    | 45    | 56    | -11   | 34    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   | S     | Lechia Gdańsk     |       | 34    | 8     | 4     | 22    | 36    | 64    | -28   | 28    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   | S     | Elana Toruń       |       | 34    | 6     | 8     | 20    | 22    | 45    | -23   | 26    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
|       |       |                   |       |       |       |       |       |       |       |       |       | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 






 

Statystyki zawodników

 








| Wyb  | Nazwisko               | Pozycja       | Kraj | Wiek | M.     | Br.  | As.  | GrM  | ŻK   | CzK  | Śr. Oc. | Wartość    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Rafal Raczka           | BR            | POL  | 20   | 1      | -    | -    | -    | -    | -    | 6.90    | -          | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Sasa Stanimirovic      | BR            | SRB  | 21   | 40     | -    | -    | -    | -    | -    | 6.96    | 70tys. zł  | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Rastislav Valent       | O PŚ, DP, P Ś | SVK  | 21   | 40     | 1    | 2    | -    | 3    | -    | 7.11    | 120tys. zł | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Baba Kanté             | O LŚ          | MLI  | 24   | 2 (2)  | -    | -    | -    | -    | -    | 7.03    | 10tys. zł  | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Tilen Krcic            | O LŚ, WO L    | SVN  | 26   | 41     | 4    | 1    | 2    | 2    | -    | 7.13    | 100tys. zł | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Grzegorz Witkowski     | O LŚ, P L     | POL  | 27   | 41     | 2    | 2    | 2    | 2    | -    | 7.22    | 280tys. zł | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Yao Houessou           | O Ś, DP       | TOG  | 24   | 23 (2) | 3    | 1    | -    | 1    | -    | 7.18    | 70tys. zł  | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Ahmed Soliman          | O Ś, DP, P Ś  | EGY  | 21   | 17     | 3    | -    | -    | 4    | -    | 6.69    | 140tys. zł | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Nizar Msakni           | O/WO L        | TUN  | 24   | 6 (1)  | -    | -    | -    | -    | -    | 7.26    | 40tys. zł  | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Rafal Stachurski       | DP, P LŚ      | POL  | 25   | 35     | 4    | 6    | 3    | 4    | -    | 7.09    | 220tys. zł | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Karol Szczepanik       | P L           | POL  | 19   | -      | -    | -    | -    | -    | -    | -       | 10tys. zł  | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Juan Carlos Bertolotti | P Ś           | ARG  | 23   | 41     | 4    | 5    | -    | 10   | 2    | 7.05    | 260tys. zł | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Nabil Shaker           | P Ś           | EGY  | 20   | 0 (5)  | -    | -    | -    | -    | -    | 6.80    | 20tys. zł  | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Jakub Piotrowicz       | P Ś           | POL  | 20   | -      | -    | -    | -    | -    | -    | -       | -          | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | János Sikur            | OP PŚ         | HUN  | 21   | 36     | 6    | 9    | 5    | 4    | 1    | 7.33    | 220tys. zł | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Paulista               | OP Ś          | BRA  | 21   | 41     | 14   | 21   | 7    | 2    | -    | 7.41    | 1.1mln zł  | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Andrzej Paprocki       | OP/N Ś        | POL  | 34   | 2 (3)  | 2    | 2    | -    | -    | -    | 7.47    | 10tys. zł  | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Daniel Ayeni           | N Ś           | NGA  | 27   | 17 (1) | 4    | 7    | -    | 2    | -    | 7.15    | 280tys. zł | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Mohamed Naciri         | N             | MAR  | 23   | 39     | 22   | 13   | 7    | 3    | -    | 7.57    | 1.4mln zł  | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Koffi Badohoun         | N             | TOG  | 19   | 29     | 14   | 11   | 4    | -    | -    | 7.35    | 2.4mln zł  | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
|      |                        |               |      |      |        |      |      |      |      |      |         |            | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 








Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Po 1.5 roku spędzonym w Polsce, postanowiłem opuścić Pogoń Szczecin, z którą udało mi się awansować do 1 ligi, i przenieść się do zachodniego klubu. Żenująco słaby poziom polskiej ligi zniechęcił mnie do prowadzenia jakiejkolwiek drużyny z Ekstraklasy. Moim marzeniem było zawsze prowadzenie Barcelony, nie wyobrażałem sobie trenowanie innej drużyny z Hiszpani. Jednak moja renoma nie wystarcza aby dostać zatrudnienie w tak słynnym klubie, zamiast z Barcelony, otrzymałem ofertę z Vigo. Tamtejsza Celta mimo że była uważana za jednych z faworytów 2 ligi B1, zajmuje dopiero 12 miejsce w 3 lidze Hiszpańskiej. Celta to klub założony w 1923 roku, w swej długiej historii, 4 krotnie wygrywała 1 ligę, ostatni raz nawet w 2022 roku, niestety po tym sukcesie, wszystko w klubie zaczęło się walić, i tak po 5 latach znaleźli się w dopiero 3 lidze. Tak więc Celta po 16 kolejkach zajmuje dopiero 12 miejsce z 6 punktami straty do strefy baranżowej, nadal naszym celem jest awans do ligi wyżej, w tym celu jednak, jak zwykle zresztą, muszę przebudować skład...

Odnośnik do komentarza

12 grudzień 2027

 

2 liga B1 17/38

 

Talavera(19) - Celta(13)

 

Skład:Perez, Smart, Teixeira, Guar, Gonzalez, Caballero, Padilla, Lucas, Sousa, Omari, Noriega

 

Przynajmniej do stycznia będziemy grać w takim składzie a nie innym, nie dziwota zresztą że Celta zajmuje dopiero 13 miejsce. Kilku zawodników już udało się wytransferować do innych klubów, teraz jeszcze czekamy na nowy rok aby sprowadzić do klubu jakieś wzmocnienia. Szczególnie środek obrony oraz atak wymagają świeżej krwi. Mimo to dziś z słabiutką Talaverą poradziliśmy sobie całkiem dobrze, świetny mecz rozegrał strzelec dwóch bramek Sousa. Tak więc w moim debiucie wygrywamy 3-1.

 

Talavera – Celta 1-3

 

3min-Sousa 0-1

43min-Sousa 0-2

51min-Lucas 0-3

89min-Barrios 1-3

 

18 grudzień 2027

 

2 liga B1 18/38

 

Noja(18x) - Celta(13)

 

Skład:Perez, Smart, Teixeira, Guar, Gonzalez, Caballero, Padilla, Lucas, Sousa, Omari, Noriega

 

Podobnie jak w poprzednim spotkaniu, zaczynamy świetnie, strzelając bramkę już w 10 minucie, piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Caballero, bramkarz gospodarzy minął się z tym podaniem, a gola zdobył środkowy obrońca Guar. Pomimo kolejnych akcji i bardzo nerwowej końcówki, więcej bramek nie padło, dzięki czemu odnieśliśmy drugie zwycięstwo.

 

Noja – Celta 0-1

 

10min-Guar 0-1

 

1 styczeń 2028

 

2 liga B1 19/38

 

Celta(11) - Segoviana(8)

 

Skład:Perez, Smart, Teixeira, Guar, Gonzalez, Caballero, Padilla, Lucas, Sousa, Omari, Ricardo

 

W Hiszpańskiej lidze nie ma tak śmiesznych kilkumiesięcznych przerw jak w polskiej, dlatego też podczas gdy ja ciągle szukam wzmocnień, moi zawodnicy walczyli o kolejne punkty. Niestety jednak, o ile terminarz ligi jest bardzo dobry, tak poziom sędziowana pozostawia wiele do życzenia, dwa katastrofalne w skutkach sędziego błędy, sprawiły że Raul, dwa razy pokonywał naszego bramkarza z rzutu karnego. Ta porażka nie powinna mieć miejsca, pretensje możemy mieć tylko do sędziego, bo w przeciągu całego spotkania prezentowaliśmy się zdecydowanie lepiej.

 

Celta – Segoviana 1-2

 

14min-Gonzalez 1-0

56min-Raul 1-1

63min-Raul 1-2

 

9 styczeń 2028

 

2 liga B1 20/38

 

Celta(11) - Palencia(2)

 

Skład:Perez, Smart, Lallem, Guar, Hagspiel, Caballero, Padilla, LucasMevlja, Sousa, Fazio, Venetis

 

Do klubu dołączyło kilku nowych zawodników, i od razu nasza gra wygląda dużo lepiej. W meczu z vice liderem, Palencią, wygrywamy bardzo pewnie 3-1! Jedną z bramek zdobył nasz nowy nabytek Venetis. Grek umieścił piłkę w siatce w 71 minucie. Z taką grą myślę możemy powalczyć o awans, tylko czy nie jest już za późno.

 

Celta – Palencia 3-1

 

21min-Sousa 1-0

71min-Venetis 2-0

76min-Crespo 2-1

77min-Caballero 3-1

 

15 styczeń 2028

 

2 liga B1 21/38

 

Lalin(18) - Celta(1)

 

Skład:Perez, Smart, Lallem, Guar, Hagspiel, Caballero, Padilla, LucasMevlja, Sousa, Fazio, Venetis

 

Dzisiejszego zwycięstwo, pozwoli nam awansować aż o pięc lokat! Na 6 miejsce w lidze, efektowna wygrana 3-0 na boisku rywala pokazuje że naprawdę chcemy włączyć się do walki o awans. Kolejny kapitalny mecz rozegrał Sousa który powoli wyrasta na gwiazdę zespołu.

 

Lalin – Celta 0-3

 

19min-Gonzalez 0-1

24min-Padilla 0-2

59min-Sousa 0-3

 

23 styczeń 2028

 

2 liga B1 22/38

 

Celta(8) - Bembire(13)

 

Skład:Perez, Smart, Lallem, Guar, Hagspiel, Caballero, Padilla, LucasMevlja, Sousa, Fazio, Venetis

 

Obie bramki, które zdobyła dziś moja drużyna, można oglądać w nieskończoność. Pierw w 14 minucie Fazio, z woleja potężna bombą dał nam prowadzenie. A drugiego i zaraz ostatniego w tym meczu zdobył, wprowadzony w przerwie 17 letni zaledwie, Rumun Nitu. Napastnik uderzył z prawie 35 metrów i zaliczył pierwsze trafienie w Celcie.

 

Celta – Bembire 2-0

 

14min-Fazio 1-0

51min-Nitu 2-0

 

29 styczeń 2028

 

2 liga B1 23/38

 

Barakaldo(15) - Celta(6)

 

Skład:Perez, Smart, Lallem, Guar, Hagspiel, Caballero, Padilla, LucasMevlja, Sousa, Fazio, Venetis

 

Ostatnio nasi kibice mają szczęście do oglądania wspaniałych bramek, tym razem zwycięskiego gola w 49 minucie zdobył Sousa, otrzymał on piłkę na 25 metrze, od Caballero , i potężnym uderzeniem prosto w prawie okienko bramki zdobył jedynego gola tego meczu.

 

Barakaldo – Celta 0-1

 

49min-Sousa 0-1

 

6 luty 2028

 

2 liga B1 24/38

 

Celta(6) - Gimnastic(3)

 

Skład:Perez, Smart, Lallem, Guar, Hagspiel, Caballero, Nita, Lucas, Mevlja, Sousa, Fazio, Venetis

 

Kolejny trudny test, mecz z trzecim w tabeli Gimnsticiem, ściągnął 17 tysięcy kibiców na stadion! Przy takiej widowni po prostu nie mogliśmy sobie pozwolić na porażkę. Świetny mecz Włocha Fazio, i jego dwa gole, dały nam cenne zwycięstwo 3-1. Patrząc na układ tabeli, przy odrobinie szczęścia, jesteśmy nawet w stanie powalczyć o tytuł mistrzowski, musimy jednak utrzymać wysoką formę.

 

Celta – Gimnastic 3-1

 

9min-Fazio 1-0

14min-Francisco 1-1

41min-Sousa 2-1

68min-Fazio 3-1

 

13 luty 2028

 

2 liga B1 25/38

 

Celta(6) - Toledo(13)

 

Skład:Perez, Smart, Lallem, Guar, Hagspiel, Caballero, Padilla, Lucas, Mevlja, Sousa, Fazio, Venetis

 

Póki co omijają nas kontuzje, dzięki czemu w prawie każdym meczu gramy najsilniejszym zestawieniem. Dziś do składu wrócił Padilla także po raz kolejny na boisko wybiegła podstawowa 11. Nasza świetna dyspozycja chyba już na stałe sprowadziła kibiców w sporej liczbie na nasz stadion. 16 tysięcy fanów oglądało pewne zwycięstwo 2-0, które daje nam awans do strefy barażowej.

 

Celta – Toledo 2-0

 

4min-Padilla 1-0

59min-Sousa 2-0

 

19 luty 2028

 

2 liga B1 26/38

 

Mirandes(2) - Celta(4)

 

Skład:Perez, Smart, Lallem, Guar, Hagspiel, Caballero, Padilla, Lucas, Mevlja, Sousa, Fazio, Venetis

 

Chyba nikt nie spodziewał się takiej pogoni z naszej strony, jedziemy na boisku vice-lidera, i gromimy ich 3-0! Całkowita dominacja, tym samym to my wskakujemy na miejsce gospodarzy, i tracimy zaledwie już 5 punktów do Burgos.

 

Mirandes – Celta 0-3

 

30min-Padilla 0-1

34min-Venetis 0-2

70min-Caballero 0-3

 

26 luty 2028

 

2 liga B1 27/38

 

Cerceda(20) - Celta(2)

 

Skład:Perez, Smart, Lallem, Guar, Hagspiel, Caballero, Padilla, Lucas, Mevlja, Sousa, Fazio, Venetis

 

Mecz z outsaiderem, Cerceda, był prawdziwym spacerkiem, nawet gol honorowy gospodarzy nie był w stanie zepsuć nam humoru. Przez całe 90 minut kontrolowaliśmy grę, ostatecznie strzelając cztery bramki rywalowi, i zgarniając kolejne trzy punkty.

 

Cerceda – Celta 1-4

 

2min-Hagspiel 0-1

13min-Sousa 0-2

55min-Caballero 0-3

81min-Roberto 1-3

90min-Caballero 1-4

Odnośnik do komentarza

11 marzec 2028

 

2 liga B1 28/38

 

Zamora(13) - Celta(2)

 

Skład:Perez, Smart, Lallem, Guar, Hagspiel, Caballero, Padilla, Lucas, Mevlja, Sousa, Fazio, Venetis

 

Sprawiamy wrażenie drużyny nie do pokonania! Po dzisiejszej kolejce nawet zrównaliśmy się punktami z Burgos! Także na 10 kolejek przed końcem passa 10 spotkań bez porażki sprawia że mamy ogromne szanse na mistrzostwo i bezpośredni awans do ligi wyżej.

 

Zamora – Celta 0-2

 

33min-Venetis 0-1

40min-Caballero 0-2

 

18 marzec 2028

 

2 liga B1 29/38

 

Celta(2) - Ciudad(17)

 

Skład:Perez, Smart, Lallem, Guar, Hagspiel, Caballero, Padilla, Lucas, Mevlja, Sousa, Fazio, Venetis

 

Licznie zebrana jak na trzecią ligę publiczność, jak zwykle oglądała efektowną i skuteczną grę naszego zespołu. Wygrana wysoka aż 5-0 pozwoliła nam na kilka godzin zasiąść na fotelu lidera, jednak o tym czy pozostaniemy na tym miejscu, zadecyduje mecz Burgos.

 

Celta – Ciudad 5-0

 

30min-Padilla 1-0

46min-Fazio 2-0

58min-Padilla 3-0

68min-Fazio 4-0

78min-Sousa 5-0

 

1 kwietnia 2028

 

2 liga B1 31/38

 

Celta(1) - Burgos(2)

 

Skład:Perez, Smart, Lallem, Guar, Hagspiel, Caballero, Nitu, Lucas, Mevlja, Sousa, Fazio, Venetis

 

Mecz ten może okazać się decydujący o naszym awansie do 2 ligi. Fakt że do końca sezonu zostało jeszcze siedem kolejek, ale zdobycie dziś trzech punktów pozwoliłoby nam odskoczyć od Burgos na trzy punkty. Burgos jednak nie miało nic do powiedzenia w tym meczu, 25 tysięcy kibiców oglądało nasze pewne zwycięstwo. Tą wygraną pokazaliśmy że gdybym był w tym klubie od początku sezonu, zapewne, zdominowalibyśmy te rozgrywki.

 

Celta – Burgos 3-0

 

19min-Caballero 1-0

50min-Venetis 2-0

86min-Venetis 3-0

 

8 kwietnia 2028

 

2 liga B1 32/38

 

Ourense(9) - Celta(1)

 

Skład:Perez, Smart, Lallem, Guar, Hagspiel, Caballero, Nitu, Lucas, Mevlja, Sousa, Fazio, Venetis

 

Pierwsza połowa zakończyła się sensacyjnym wynikiem 2-1 dla gospodarzy. W drugiej jednak zagraliśmy na swoim dobrym poziomie, wbiliśmy rywalowi trzy bramki i ostatecznie pokonaliśmy Ourense 4-2. Aczkolwiek dawno nikt nam nie wbił dwóch bramek.

 

Ourense – Celta 2-4

 

11min-Fazio 0-1

29min-Porras 1-1

42min-Porras 2-1

60min-Sousa 2-2

66min-Venetis 2-3

85min-Mevlja 2-4

 

12 kwietnia 2028

 

2 liga B1 33/38

 

Lemona(4) - Celta(1)

 

Skład:Perez, Smart, Lallem, Guar, Hagspiel, Caballero, Nitu, Lucas, Mevlja, Sousa, Fazio, Venetis

 

W zasadzie siedem punktów, przewagi, które posiadamy już dzięki zwycięstwu nad Lemona przesądza sprawę mistrzostwa. Wątpie aby Burgos chociaż zbliżyło się do nas na jeden punkt. Przewaga teraz z meczu na mecz będzie rosnąć, a my chyba możemy już zacząć myśleć o następnym sezonie.

 

Lemona – Celta 0-3

 

2min-Venetis 0-1

10min-Fazio 0-2

19min-Venetis 0-3

 

23 kwietnia 2028

 

2 liga B1 36/38

 

Athletico B(B)(10) - Celta(1)

 

Skład:Perez, Smart, Lallem, Guar, Hagspiel, Caballero, Padilla, Lucas, Mevlja, Sousa, Fazio, Venetis

 

Zwycięstwo z rezerwami Athletico Bilbao dało nam na dwie kolejki przed końcem pewny awans do ligi wyżej. Niesamowita pogoń naszego zespołu, pozwoliła przegonić Burgos i ostatecznie zdobyć mistrzostwo trzeciej ligi. Nawet mnie zaskoczyła bardzo dobra postawa całego zespołu, w końcu kiedy przychodziłem do klubu, był on dopiero na 13 miejscu! Ale kilkanaście z rzędu wygranych meczy dało nam upragniony awans.

 

Athletico – Celta 0-3

 

10min-Fazio 0-1

31min-Caballero 0-2

91min-Nitu 0-3

 

Jak się okazało pierwsze miejsce wcale nie gwarantowało bezpośredniego awansu, musieliśmy jeszcze przebrnąć przez dwie fazy barażowej, w których bez problemu poradziliśmy sobie z kolejnymi rywalami. Tak więc mimo początkowej dopiero 13 pozycji udało nam się wygrać te rozgrywki i dzięki 18 spotkaniom bez porażki, awansować do ligi wyzej.

 

Podsumowanie sezonu 2027/28

 

Statystyk zespołu:

 

Rozegrane mecze:41

Zdobyte bramki:92

Strcaone bramki:35

Śr.Frekwencja 10918

 

Rozgrywki:

 

2liga b1:1

Puchar Konfederacji:Ćwierć-finał

 

Statystyk indywidualne:

 

Najlepszy strzelec:Fazio(16)

Najwięcej asyst:Caballero(18)

Zawodnik meczu:Fazio(7)

Śr.Ocen:Naciri(7.85)

 

Nagrody:

 

 

Zawodnik Roku:Chukwu(Zagłebie), 2:Badohoun, 3:Naciri(Pogoń)

Manager Roku wg Piłkarzy:Strzelczyk

Młody Piłkarz Roku:Paulista(Pogoń)

Król Strzelców:Chukwu(Zagłębie)

 

tabela :

 






| Poz   | Inf   | Zespół           |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    | M     | Celta            |       | 38    | 25    | 7     | 6     | 77    | 28    | +49   | 82    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Burgos           |       | 38    | 21    | 9     | 8     | 65    | 33    | +32   | 72    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Real Oviedo      |       | 38    | 20    | 10    | 8     | 55    | 36    | +19   | 70    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Lemona           |       | 38    | 18    | 11    | 9     | 60    | 40    | +20   | 65    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Gimnástica       |       | 38    | 16    | 16    | 6     | 59    | 34    | +25   | 64    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Mirandés         |       | 38    | 18    | 10    | 10    | 66    | 55    | +11   | 64    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Palencia         |       | 38    | 19    | 7     | 12    | 60    | 45    | +15   | 64    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Segoviana        |       | 38    | 18    | 8     | 12    | 47    | 36    | +11   | 62    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | Toledo           |       | 38    | 15    | 15    | 8     | 56    | 30    | +26   | 60    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Ourense          |       | 38    | 15    | 11    | 12    | 59    | 45    | +14   | 56    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | Atlético"B"      |       | 38    | 12    | 18    | 8     | 44    | 39    | +5    | 54    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Cultural Leonesa |       | 38    | 15    | 9     | 14    | 44    | 39    | +5    | 54    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Zamora           |       | 38    | 15    | 7     | 16    | 53    | 56    | -3    | 52    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | Bembibre         |       | 38    | 14    | 9     | 15    | 45    | 51    | -6    | 51    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |       | Barakaldo        |       | 38    | 10    | 9     | 19    | 35    | 48    | -13   | 39    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   | Br    | Talavera         |       | 38    | 8     | 12    | 18    | 37    | 55    | -18   | 36    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   | S     | Ciudad Santiago  |       | 38    | 6     | 15    | 17    | 33    | 70    | -37   | 33    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   | S     | Lalín            |       | 38    | 5     | 9     | 24    | 30    | 68    | -38   | 24    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19.   | S     | Noja             |       | 38    | 4     | 5     | 29    | 26    | 89    | -63   | 17    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.   | S     | Cerceda          |       | 38    | 1     | 13    | 24    | 22    | 76    | -54   | 16    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
|       |       |                  |       |       |       |       |       |       |       |       |       | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 








 

Statystyki zawodników

 








| Wyb  | Nazwisko                 | Pozycja      | Kraj | Wiek | M.     | Br.  | As.  | GrM  | ŻK   | CzK  | Śr. Oc. | Wartość    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Juan Bodelón             | BR           | ESP  | 22   | -      | -    | -    | -    | -    | -    | -       | 100tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Daniel Pérez             | BR           | ESP  | 19   | 46 (1) | -    | -    | 1    | 4    | 1    | 6.87    | 900tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Happy Mokoena            | BR           | RSA  | 20   | 1      | -    | -    | -    | -    | -    | 6.80    | 220tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Emeka Smart              | O L          | NGA  | 29   | 38 (2) | 1    | 5    | -    | 3    | -    | 7.08    | 1.1mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Clement Lallement        | O L          | FRA  | 21   | 27     | -    | 3    | -    | 3    | -    | 7.33    | 2.1mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Rubén Hernández González | O Ś          | ESP  | 28   | 10 (2) | 2    | 1    | -    | -    | -    | 6.78    | 180tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Manuel Guarrotxena       | O Ś          | ESP  | 22   | 47     | 3    | -    | 2    | 4    | -    | 7.03    | 240tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Iñaki Barandiaran        | O Ś, DP, P Ś | ESP  | 24   | 2 (1)  | -    | 1    | 1    | -    | -    | 7.90    | 160tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Wolfgang Hagspiel        | O Ś, DP, P Ś | AUT  | 24   | 27     | 1    | 1    | 1    | 1    | -    | 7.30    | 1.9mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Branko Mevlja            | DP, P Ś      | SVN  | 26   | 26     | 2    | 5    | 1    | 1    | -    | 7.30    | 3.5mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Alejandro Padilla        | DP, OP LŚ    | ESP  | 26   | 40     | 10   | 11   | 5    | 13   | 1    | 7.20    | 1.4mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Roberto Caballero        | OP P         | ARG  | 27   | 45     | 10   | 18   | 3    | 11   | -    | 7.40    | 280tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Gianluca Fazio           | OP PŚ, N Ś   | ITA  | 24   | 24     | 16   | 10   | 7    | 3    | 1    | 7.85    | 1.5mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Nuno Sousa               | OP LŚ, N Ś   | POR  | 27   | 35     | 14   | 16   | 4    | 4    | -    | 7.59    | 1.6mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Alberto                  | OP/N Ś       | ESP  | 24   | 1 (1)  | -    | -    | -    | -    | -    | 6.60    | 40tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Dănuţ Nitu               | N Ś          | ROU  | 17   | 8 (5)  | 4    | 2    | -    | 2    | -    | 7.09    | 1.8mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Aris Venetis             | N            | GRE  | 23   | 26     | 13   | 6    | 3    | -    | -    | 7.29    | 1.4mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Juma Omari               | N            | COD  | 22   | 13 (2) | 6    | -    | 1    | 1    | -    | 6.89    | 160tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Ricardo                  | N            | ESP  | 17   | 9 (1)  | 2    | 1    | 1    | 1    | 1    | 6.63    | 1.3mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
|      |                          |              |      |      |        |      |      |      |      |      |         |            | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 









Odnośnik do komentarza

27 sierpień 2028

 

Liga Adelante 1/42

 

Alicante() - Celta()

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Batur, Drame, Pickering, Ozer, Wu/b]

 

Nie udał nam się powrót do 2 ligi, w meczu z Alicante, przegraliśmy 1-2. Przy obu bramkach zawinili obrońcy, w ogóle za dużo popełnialiśmy indywidualnych błędów, no i to musiało się zemścić. Widać po naszych zawodnikach jeszcze brak zgrania, myślę że kilka kolejnych kolejek przyniesie poprawę gry.

 

Alicante – Celta 2-1

 

17min-Laze 1-0

55min-Dahlback 1-1

65min-Laze 2-1

 

9 wrzesień 2028

 

Liga Adelante 2/42

 

Salamanca(19) - Celta(17)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Batur, Drame, Pickering, Ozer, Wu/b]

 

Po ligowej porażce, udało nam sie wysoko bo aż 6-2 wygrać z Elche w Pucharze Hiszpanii. Po tak przekonywującym zwycięstwu, byliśmy pełni optymizmu przed drugim spotkaniem w lidze. Niestety już w drugiej minucie straciliśmy bramkę, przez co bardzo długo musieliśmy gonić rywala, co udało się dopiero w 51 minucie po świetnym uderzeniu Wu z rzutu wolnego. Wynik 1-1 utrzymał się do końcowego gwizdka, tak więc zdobywamy swój pierwszy punkt w tym sezonie.

 

Salamanca – Celta 1-1

 

2min-Mboma 1-0

51min-Wu 1-1

 

13 wrzesień 2028

 

Liga Adelante 3/42

 

Celta(19) - Tenerife(15)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Batur, Drame, Pickering, Ozer, Wu/b]

 

Jest pierwsze zwycięstwo! Mimo przeciętnego początku spotkania, dwa gole naszych napastników przechyliły szalę zwycięstwa na naszą stronę. Pierw Ozer dostał znakomite podanie od Pickera z głębi pola i pokonał goklipera gości. A na 2-0 podwyższył już w doliczonym czasie gry Chińczyk, Wu.

 

Celta – Tenerife 2-0

 

31min-Ozer 1-0

91min-Wu 2-0

 

23 wrzesień 2028

 

Liga Adelante 5/42

 

Getafe(1) - Celta(15)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Batur, Drame, Pickering, Ozer, Venetis/b]

 

W piątej kolejce jechaliśmy na boisku jednego z faworytów do awansu, Getafe. Pierwsza połowa to żenujace widowisko, żadna ze stron nie stworzyła sobie choćby cienia dogodnej sytuacji. Druga połowa natomiast zaczęła się sensacyjnie, bo w 50 minucie bramkę zdobył Venetis. Prowadzenie te udało się utrzymać tylko do 77 minuty, strata piłki Pickera i gospodarze wyrównują po kontrze. Także po bardzo słabym widowisku padł remis 1-1.

 

Getafe – Celta 1-1

 

51min-Venetis 0-1

78min-Reisenhauer 1-1

 

Podsumowanie okienka transferowego:

 

17. miejsce - LIGA adelante

 

 

 



| Data               | Osoba              | Z                  | Opłata             | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.7.2028          | Dahlbäck, Oskar    | Wolny transfer     | Wolny              | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.7.2028          | Nuuma, Margus      | Wolny transfer     | Wolny              | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.7.2028          | Dramé, Boubacar    | Besançon RC        | 1.8mln zł          | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.7.2028          | Hämäläinen, Tommi  | Ksanthi            | Wolny              | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.7.2028          | Pickering, Richie  | Carlisle           | Wolny              | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.7.2028          | Corre, Yassine     | FC Mulhouse        | Wolny              | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.7.2028          | Ohsako, Yoshiyuki  | Sagamihara Topolino| 220tys. zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 22.7.2028          | Gökhan Batur       | Elche              | 4.75mln zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 22.7.2028          | Abdülkadir Özer    | Adanaspor          | 650tys. zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 24.7.2028          | Mateos, Daniel     | Castellón          | 650tys. zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 27.7.2028          | Wu, Bo             | Tianjin            | 1.4mln zł          | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
|                    | Suma               |                    | 9.5mln zł          | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
|                    |                    |                    |                    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 







| Data               | Osoba                     | Do                 | Opłata             | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Monje, Javier             | Crewe              | 240tys. zł         | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Smart, Emeka              | Valladolid         | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Sánchez Martín, David     | Burgos             | 120tys. zł         | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Caballero, Roberto        | Cagliari           | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Alberto                   | Gramenet           | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | López Gómez, Carlos       |                    | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Mora, Mario               |                    | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Antolín                   |                    | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Pablo                     |                    | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Estrada, Abraham          |                    | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Jesús Manuel              |                    | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Soriano, Roberto          |                    | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Carles                    |                    | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Díaz Martínez, Raúl       |                    | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Pérez, Daniel             |                    | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Postigo, Esteban          |                    | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Navas, David              |                    | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.7.2028           | Scott, Nick               |                    | Wolny              | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.7.2028           | Hernández González, Rubén | Granada C.F.       | 180tys. zł         | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.7.2028           | Omari, Juma               | Leganés            | 160tys. zł         | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.7.2028           | Mevlja, Branko            | Stade Rennais FC   | 7.25mln zł         | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.7.2028          | Bodelón, Juan             | Vicenza            | 25tys. zł          | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.7.2028          | Sousa, Nuno               | Sampdoria          | 6.5mln zł          | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
|                    | Suma                      |                    | 14mln zł           | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 
|                    |                           |                    |                    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------| 


Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

1 październik 2028

 

Liga Adelante 6/42

 

Celta(16) - Granada(19)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Batur, Drame, Pickering, Ozer, Venetis

 

W końcu graliśmy z jakimś outsaiderem, liczyłem więc że uda nam się wygrać te spotkanie. Pierwsze jednak nasze ataki były nieskuteczne, głównie próbowaliśmy dośrodkowaniami zagrozić bramce rywala, nie przynosiło to jednak żadnego skutku. Natomiast goście po jednej z kontr, zdobyli gola. Odpowiedzieliśmy w 46 minucie, czyli tuż przed gwizdkiem na przerwę golem Lallementa. Druga połowa również nam się nie układa, w 76 minucie Granada znów wyszła na prowadzenie po fatalnym błędzie całej defensywy. Remis udało się uratować dzięki bramce Brame, z 86 minuty. Liczyliśmy jednak na dużo więcej.

 

Celta – Granada 2-2

 

22min-Diez 0-1

45min-Lallement 1-1

76min-Diez 1-2

88min-Drame 2-2

 

7 październik 2028

 

Liga Adelante 7/42

 

Lieda(6) - Celta(17)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Guarr, Dahlback, Batur, Fazuo, Pickering, Ozer, Venetis

 

Nie wygląda to póki co najlepiej, z Lieda zaprezentowaliśmy się bardzo słabo, znów nie zachwycaliśmy w ofensywie, czyżby transfery których dokonałem, miały okazać się niewystarczająco na utrzymanie? Tym razem przegrywamy 0-1 po bramce Polo

 

Lieda – Celta 1-0

 

54min-Polo 1-0

 

15 październik 2028

 

Liga Adelante 8/42

 

Celta(19) - Ferrol(1)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Batur, Drame, Pickering, Ozer, Venetis

 

Nie wiedzie się nam najlepiej póki co, 19 lokata to na pewno nie jest szczyt naszych umiejętności. Mecz z liderem zaczęliśmy bez kompleksów, w 12 minucie Venetis trafił w słupek. Grę jednak zdecydowanie kontrolowali goście, konstruując kolejne sytuacje pod bramkowe. Mimo to w 41 minucie w pole karne przedarł się Venetis, uderzył potężnie, bramkarz jeszcze sparował strzał ale piłka i tak trafiła do siatki, sensacyjnie obejmujemy prowadzenie. Druga połowa choć ciut bardziej wyrównana, to jednak nie obfitowała w wiele sytuacji, wynik 1-0 utrzymał się do końca spotkania, tym samym sprawiamy niespodziankę i wygrywamy z liderem 1-0.

 

Celta – Feerol 1-0

 

41min-Venetis 1-0

 

22 październik 2028

 

Liga Adelante 9/42

 

Celta(18) - Levante(15)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Batur, Drame, Pickering, Ozer, Venetis

 

Pierwsi do głosu doszli goście, już w 10 minucie piłka po strzale jednego z zawodników Levante trafiła w poprzeczkę. W 22 minucie Levante wyszło na prowadzenie, a w 26 powinno być nawet 0-2, ale z karnego przestrzelił napastnik gości. W 64 minucie udało nam się zdobyć w końcu gola na 1-1, ale sędzia odgwizdał spalonego. W drugiej połowie zmarnowaliśmy wiele dogodnych okazji do zdobycia bramki, od porażki uratował nas sędzia, który podyktował wątpliwego karnego w 90 minucie, którego wykorzystał Nuuma.

 

Celta – Levante 1-1

 

22min-Molina 0-1

90min-Nuuma 1-1

 

29 październik 2028

 

Liga Adelante 10/42

 

Xerez(8) - Celta(18)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Batur, Drame, Pickering, Ozer, Venetis

 

 

 

Xerex – Celta 3-0

 

4 listopad 2028

 

Liga Adelante 12/42

 

Lugo(1) - Celta(19)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Batur, Drame, Pickering, Ozer, Venetis

 

Nie wiedzie się nam najlepiej w lidze, dziś jednak już w trzeciej minucie udało nam się wyjść na prowadzenie po karnym, wykonanym skutecznie przez Dahlbacka. W 13 minucie mieliśmy ogromne szczęście, piłka po strzale Palaciosa odbiła się od naszej poprzeczki i wyszła w boisko. W 39 minucie jednak nie udało nam się uniknąc straty bramki, fatalny błąd Dahlbacka, który wybija piłkę wprost pod nogi Martineza, i ten wyrównuje. W 67 minucie powinno być 2-1 dla nas, jednak Pickering nie wykorzystał doskonałej okazji i trafił tylko w słupek. W 84 minucie znów Anglik stanął przed szansą przesądzenia o naszym zwycięstwie, ale ponownie trafił tylko w słupek. Minute później jednak nasz napastnik nie zawiódł i strzelił gola który zapewnił nam trzy punkty.

 

Lugo – Celta 1-2

 

4min-Dahlback 0-1

39min-Yameogo 1-1

85min-Pickering 1-2

 

11 listopad 2028

 

Liga Adelante 13/42

 

Celta(15) – Las Palmas(9)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Batur, Drame, Pickering, Ozer, Venetis

 

To był jeden z tych meczów, które powinniśmy wygrać, jednak nasza rażąca nieskuteczność w połączeniu z fatalnymi błędami w obronie sprawiła że pomimo iż goście byli zdecydowanie słabszą drużyną, to właśnie oni zgarneli 3 punkty.

 

Celta – Las Palmas 0-2

 

21min-Huppertez 0-1

38min-Gomez 0-2

 

17 listopad 2028

 

Liga Adelante 14/42

 

Pontevendra(7) – Celta(17)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Batur, Drame, Pickering, Ozer, Venetis

 

Na pewno nie takiej postawy oczekują po nas, nasi kibice. Nasza gra wygląda bardzo blado i pewnym jest że potrzebne są zmiany. W meczu z Pontevedrą jednak w 41 minucie Anglik Pickering wyprowadził nas na prowadzenie. W 45 minucie jeden z najlepiej grających w obecnym sezonie zawodników Lallement, dograł na skraj pola karnego do Pickeringa, a ten płaskim uderzeniem obok lewego słupka poraz drugi pokonał bramkarza Pontevedry. Tuż po przerwie Drame, świetnym uderzeniem po raz trzeci wpakował piłkę do siatki. Gospodarzom jeszcze udało się zdobyć dwa gola, ale ostatecznie to Celta zgarnęla trzy puntyk.

 

Pontevedra – Celta 2-3

 

41min-Pickering 0-1

45min-Pickering 0-2

46min-Drame 0-3

49min-Prieto 1-3

87min-Prieto 2-3

 

26 listopad 2028

 

Liga Adelante 15/42

 

Celta(15) – Elche(4)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Batur, Drame, Pickering, Ozer, Venetis

 

Goście to jeden z faworytów do walki o awans do pierwszej ligi. Było widać to na boisku, już pierwsze minuty pokazały że to Elche jest również faworytem w tym spotkaniu. W 4 minucie Rodriguez dał gola Elche. Wyrównaliśmy dopiero w 19 minucie po indywidualnej akcji Ozera. W 32 minucie Nuuma przegrał walkę o piłkę z Gasparinim i Elche znów prowadziło. Mimo wielu sytuacji, nasza fatalna grę w defensywie sprawiła że gościom udało się zdobyć jeszcze trzeciego gola w 82 minucie. W 89 minucie znów Ozer dal nam jeszcze nadzieje asystując przy golu Pickeringa ale do remisu nie udało się nam doprowadzić.

 

Celta – Elche 2-3

 

4min-Rodriguez 0-1

19min-Ozer 1-1

32min-Gasparini 1-2

82min-Humberto 1-3

89min-Pickering 2-3

Odnośnik do komentarza

3 grudzień 2028

 

Liga Adelante 16/42

 

Albacete(6) – Celta(16)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Batur, Drame, Pickering, Ozer, Venetis

 

Gramy naprawdę fatalnie, mimo że mamy kilka indywidualności, to nie mamy kompletnie drużyny. Zawodnicy nie rozumieją się na boisku, mimo już kilkunastu spotkań, które razem rozegrali. W meczu z Albacete już po pierwszych minutach, gospodarze powinni prowadzić 2-3 bramkami. Gol ten padł jednak dopiero w 25 minucie znów po fatalnym błędzie obrony. Tak słabo grającej drużyny jeszcze nie prowadziłem. Nawet Pogoń prezentowała się jako drużyna lepiej, pomimo że miała dużo słabszych zawodników. Na razie wygląda to tak jakby na boisku wrzucić 11 zawodników, którzy nigdy ze sobą nie grali. Tym razem Albacete rozgromiło nas 0-5.

 

Albacete – Celta 5-0

 

25min-Marques 1-0

34min-Alcoron 2-0

41min-Revuelta 3-0

74min-Mrini 4-0

77min-Marques 5-0

 

9 grudzień 2028

 

Liga Adelante 17/42

 

Osasuna(11) – Celta(18)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Batur, Drame, Pickering, Ozer, Venetis

 

Po ostatnim blamanżu w meczu z Albacete, tym razem mierzyliśmy się z Osasuną. Początek spotkania był raczej nudny, pierwszy celny strzał i od razu gol, padł w 25 minucie, z karnego gola zdobył Dahlback. Z tego prowadzenia cieszyliśmy się zaledwie dwie minuty. Po raz kolejny fatalne ustawienie defensywy wykorzystał Egana. Wynik ten utrzymał się do końca spotkania, także obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

 

Osasuna – Celta 1-1

 

26min-Dahlback 0-1

28min-Egana 1-1

 

17 grudzień 2028

 

Liga Adelante 18/42

 

Celta(18) – R.Sociedad(7)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Batur, Drame, Pickering, Ozer, Venetis

 

Kolejny mecz i kolejna porażka. Nasza fatalna dyspozycja odbiła się znacząco na frekwencji, wcześniej na mecze regularnie przychodziło nawet po 25tyś kibiców. Ten mecz jednak oglądało zaledwie 7 tysięcy. Pozostali jednak nie mieli czego żałować, Celta znów uległa rywalowi tym razem 0-1.

 

Celta – R.Sociedad 0-1

 

59min-Boeckx 0-1

 

20 grudzień 2028

 

Liga Adelante 19/42

 

Celta(19) – Numuncia(11)

 

Skład:Mokoena, Ohsako, Lallement, Hamalainen, Nuuma, Dahlback, Corre, Drame, Pickering, Wu, Venetis

 

Po ostatnim meczu, dwóch naszych czołowych zawodników doznało urazów, na kilka tygodni wypadli ze składu Ozer oraz Batur, a w meczu z Numuncią, już w pierwszej minuty boisku opuścić na noszach musiał Pickering. Mimo tych braków z Numuncią w pierwszej połowie graliśmy przyzwoicie. Tuż przed gwizdkiem na przerwę gola zdobył Dahlback. W drugiej połowie przewagę przejeli goście, ale niespodziewanie w 65 minucie, z rzutu wolnego na 2-0 podwyższył Wu. Do tego dobra postawa Mokoeny pozwoliła nam wygrać to spotkanie 2-0. Złą informacją była poważna kontuzja Pickeringa, który może pauzować nawet do 3 miesięcy.

 

Celta – Numuncia 2-0

 

45min-Dahlback 1-0

65min-Wu 2-0

 

7 styczeń 2029

 

Liga Adelante 20/42

 

Espanyol(7) – Celta(19)

 

Skład:Francisco, Ohsako, Hamailainnen, Hagspiel, Lallement, Batur, Pickering, Mateos, Ozer, Fazio

 

Fatalna postawa w pierwszej połowie sezonu, wymaga ode mnie wielu zmian w zespole. Póki co odeszło kilku zawodników, a wzmocnienia dopiero są w drodze. To też dziś z Espanyolem grało kilku zawodników, którzy na regularną grę szans nie mają. Mimo to sensacyjnie wygraliśmy 2-1 z Barceloną.

 

Espanyol – Celta 1-2

 

35min-Ozer 0-1

82min-Padilla 0-2

80min-Sanchez 1-2

 

14 styczeń 2029

 

Liga Adelante 21/42

 

Celta(15) – Mallorca(17)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement, Batur, Berk, Mateos, Padilla, Pickering, Ozer

 

Pierwsi zawdonicy dołączyli już do Celty, czekamy jeszcze na prawego pomocnika, w tym zmienionym składzie zaledwie zremisowaliśmy bezbramkowo z Mallorca, która również walczy o utrzymanie 0-0.

 

Celta – Mallorca 0-0

 

21 styczeń 2029

 

Liga Adelante 22/42

 

Universidad(22) – Celta(15)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement, Batur, Berk, Mateos, Padilla, Pickering, Ozer

 

Universidad – Celta 2-2

 

12min-Melendez 1-0

58min-Pickering 1-1

74min-Thydell 2-1

89min-Pickering 2-2

 

27 styczeń 2029

 

Liga Adelante 23/42

 

Tenerife(9) – Celta(16)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement, Batur, Berk, Mateos, Padilla, Pickering, Ozer

 

Gospodarze na pewno byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, pierwsze minuty jednak nie należały do najciekawszych, dopiero w 41 minucie dalekie podanie Bartosa, do bramki przedłużył Ozer. I po pierwszej połowie prowadziliśmy sensacyjnie 1-0. Turecki napastnik w 64 minucie dograł do juniora Mateosa, i ten prawy pomocnik podwyższył na 2-0. Mecz jednak musieliśmy kończyć w 10 bo czerwoną kartkę został ukarany Berk. Sytuacja ta pozwoliła Tenerife zdobyć gola honorowego, ostatecznie wygraliśmy 2-1.

 

Tenerife – Celta 1-2

 

41min-Ozer 0-1

64min-Mateos 0-2

81min-Rusk 1-2

 

Podsumowanie Transferów:

 


| 9.1.2029           | Goffin, Adnane     | Stade Brestois 29  | 500tys. zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.1.2029          | Bartos, Michal     | Aue                | 900tys. zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.1.2029          | Suat Berk          | Gençlerbirligi     | 3.25mln zł         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
| 31.1.2029          | Faúndez, Oscar     | Dinamo Buk.        | 4.5mln zł          | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
|                    | Suma               |                    | 19mln zł           | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 
|                    |                    |                    |                    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------| 






-------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.1.2029           | Dahlbäck, Oskar           | Málaga               | 6mln zł            | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.1.2029           | Nuuma, Margus             | Cesena               | 850tys. zł         | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.1.2029           | Venetis, Aris             | Larisa               | 1.5mln zł          | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.1.2029           | Dramé, Boubacar           | Frankfurt            | 1.8mln zł          | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.1.2029           | Mokoena, Happy            | Udinese              | 800tys. zł         | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 28.1.2029          | Nitu, Dănuţ               | LOSC Lille Métropole | 8mln zł            | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
|                    | Suma                      |                      | 33mln zł           | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
|                    |                           |                      |                    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 


Odnośnik do komentarza

4 luty 2029

 

Liga Adelante 24/42

 

Celta(14) – Salamanca(21)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement, Batur, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Chyba jeszcze za wcześnie jest aby mówić o jakiejś poprawie gry, ważne jednak że zdobywamy kolejne gole i bramki. Tym razem już w pierwszych sekundach meczu gola, fantastycznym uderzeniem zdobył Goffin. W 7 minucie było już 2-0, tym razem do siatki trafił Ozer. W 20 minucie jednak goście zdołali zdobyć gola kontaktowego. Tyle że jeszcze przed gwizdkiem na przerwę, Fin zdobył golan a 3-1. W drugiej połowie nie działo się w zasadzie już nic wartego odnotowania, najważniejsze że zdobyliśmy kolejne trzy punkty.

 

Celta – Salamanca 3-1

 

1min-Goffin 1-0

7min-Ozer 2-0

20min-Alvarez 2-1

42min-Hamanalainnen 3-1

 

11 luty 2029

 

Liga Adelante 25/42

 

Celta(12) – Alicante(16)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Corre, Batur, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Na jakieś trzy tygodnie ze składu wypadł lallement, zastępować będzie go Corre. Zaczęliśmy świetnie od kapitalnego strzału Berka z 35 metrów. Jego atomowe uderzeniem odbiło się jeszcze od poprzeczki i wpadło do bramki, było to pierwsze trafienie tego zawodnika dla Celty. W 52 minucie kapitalnie w pole karne do Ozera, podał Pickering i prowadziliśmy już 2-0. Goście choć jeszcze próbowali to nie byli w stanie pokonać dobrze w tym meczu spisującego się Bartosa. Wygraliśmy zatem 2-0.

 

Celta – Alicante 2-0

 

21min-Berk 1-0

52min-Ozer 2-0

 

18 luty 2029

 

Liga Adelante 26/42

 

Gimnastic(5) – Celta(11)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement Batur, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Po meczach z słabszymi przeciwnikami, tym razem graliśmy z piątym w tabeli Gimnastic, no i niestety po błędzie Hamalainana z 41 minuty, gospodarze prowadzili 1-0. W 50 minucie po raz ponownie w dziecinny sposób dali się ograć nasi defensorzy i było już 0-2. W samej końcówce jeszcze Padilla zdobył gola kontaktowego ale to już nie zmieniło niczego, ulegliśmy Gimnastic 1-2.

 

Gimnastic – Celta 2-1

 

41min-Martinez 1-0

50min-Martinez 2-0

96min-Padilla 2-1

 

25 luty 2029

 

Liga Adelante 27/42

 

Celta(1) – Getafe(5)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement Batur, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Dobra decyzją okazało się wstawianie do pierwszego składu, gwiazdy z poprzedniego sezonu, Padilly. Zawodnik ten już w 5 minucie asystował przy golu Ozera. Kilka sekund po regulaminowych 45 minutach, strzał z wolnego Padilly wbił do własnej bramki jeden z zawodników Getafe i było 2-0.

 

Celta – Getafe 2-0

 

5min-Ozer 1-0

45min-Estrada 2-0

 

4 marzec 2029

 

Liga Adelante 28/42

 

Granada(17) – Celta(12)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement Batur, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Po bardzo nudnym i raczej bezbarwnym spotkaniu, tylko zremisowaliśmy z Granada 0-0.

 

Granada – Celta 0-0

 

11 marzec 2029

 

Liga Adelante 29/42

 

Celta(11) – Llieda(6)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement Batur, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Ostatnio coś mamy szczęście do bramek w samej końcówce pierwszej połowy. I tym razem Anglik Pickering sekundy przed gwizdkiem sędziego dał nam prowadzeni 1-0. Jeszcze w samej końcówce musieliśmy kończyć mecz w 10, ale mimo to udało się po raz kolejny pokonać przeciwnika z czołówki 1-0.

 

Celta – Llieda 1-0

 

45min-Pickering 1-0

 

16 marzec 2029

 

Liga Adelante 30/42

 

Ferrol(3) – Celta(10)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement Batur, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Po bardzo dobrym meczu z Ferrol, tylko remisujemy 0-0. Niestety zabrakło skuteczności pod bramką rywala. Wyniki jednak jakie uzyskujemy w tej części sezonu pokazują że w przyszłym sezonie przy odpowiednich wzmocnieniach mamy szans na walkę o awans.

 

Ferrol – Celta 0-0

 

25 marzec 2029

 

Liga Adelante 31/42

 

Celta(11) – Xerez(17)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement Corre, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Z takimi rywalami jak Xerez musimy wygrywać aby skończyc sezon w pierwszej 10, co jest naszym celem. Zaczęliśmy od gola Pickeringa z karnego. Gości próbowali się odgryźć, ale nic z tego nie wychodziło. W 80 minucie natomiast wprowadzony wcześniej Włoch, Fazio zdobył gola na 2-0.

 

Celta – Xerez 3-0

 

10min-Pickering 1-0

80min-Fazio 2-0

87min-Paccor 3-0

 

1 kwietnia 2029

 

Liga Adelante 32/42

 

Levante(3) – Celta(10)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement Corre, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Trzeba powiedzieć jasno, Levante, które w tym sezonie walczy o awans do ligi wyżej, było drużyną zdecydowanie lepszą, jednak świetnym mecz Tureckiego napastnika, Ozera i jego dwa gole pozwoliły nam dziś pomimo przewagi gospodarza, zdobyć jeden punkt.

 

Levante – Celta 2-2

 

8min-Acoran 1-0

13min-Ozer 1-1

28min-Ozer 1-2

30min-Barreto 2-2

 

7 kwietnia 2029

 

Liga Adelante 33/42

 

Celta(9) – Lugo(17)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement Corre, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Sezon powoli zbliża się ku końcowi, walczymy zatem o jak najwyższa pozycję. Tym razem już w w 5 minucie gola na 1-0 zdobył Ozer, który ostatnio jest w bardzo dobrej formie. Jedyna kontra Lugo z końcówki pierwszej połowy dała im wyeównanie. Na zwycięstwo pozwoliła nam dopiero jednak czerwona kartka zawodnika Lugo. Przewaga jednego zawodnika dała nam gola n a 2-1 Goffina. Natomiast rywala dobił już w doliczonym czasie gry, nasz rezerwowy Fazio.

 

Celta – Lugo 3-1

 

6min-Ozer 1-0

45min-Hector 1-1

70min-Goffin 2-1

92min-Fazio 3-1

 

14 kwietnia 2029

 

Liga Adelante 34/42

 

Las Palmas(5) – Celta(8)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement Batur, Maetos, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Na jakieś dwa tygodnie ze składu wypadł Berk, na środek pomcoy zatem przeszedł Foundez, a na prawą pomoc junior, Mateos. Co do samego meczu to kibice oczekiwali ciekawego spotkania, tym czasem Las Palmas nie schodziło z naszej połowy. Jedynie świetna postawa Bartosa pozwoliła nam zdobyć chociażby jeden punkt, choć gospodarze powinni ten mecz wygrać.

 

Las Palmas – Celta 0-0

 

29 kwietnia 2029

 

Liga Adelante 35/42

 

Elche(1) – Celta(8)

 

Skład:Bartos, Hogspiel, Hamalainnen, Goffin, Lallement Batur, Maetos, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

W meczu z liderem Elche, które już nie mal jedną nogą jest w pierwszej lidze, większość nie dawała nam szans. No i gospodarze faktycznie, byli stroną przeważającą, i nawet gol, którego nie uznał sędzia, Ozera nie zmieniłby dziś nic. Faworyt pewnie rozgromił nas 3-0, przerywając naszą dobrą serię meczy bez porażki.

 

Elche – Celta 3-0

 

2min-Seppa 1-0

49min-Rodriguez 2-0

91min-Rodriguez 3-0

Odnośnik do komentarza

5 maj 2029

 

Liga Adelante 36/42

 

Celta(8) – Albacete(9)

 

Skład:Bartos, Hogspiel, Hamalainnen, Goffin, Lallement Batur, Berk, Fazio, Padilla, Pickering, Ozer

 

Mecz z Albacete był bardzo ważny w kontekście walki o ósme miejsce, zdaję się że wyżej awansować już raczej nie damy radę. W tym meczu potwierdziliśmy że gdybyśmy może w takim składzie zaczeli ten sezon, to kto wie, może bilibyśmy się z Elche o mistrzostwo. Wygrana wysoka 3-0, po dwóch bramkach Ozera umacnia nas na tej 8 dobrej pozycji.

 

Celta – Albacete 3-0

 

35min-Ozer 1-0

64min-Ozer 2-0

69min-Fazio 3-0

 

13 maj 2029

 

Liga Adelante 37/42

 

R.Sociedad(4) – Celta(8)

 

Skład:Bartos, Hogspiel, Hamalainnen, Goffin, Lallement Batur, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Naprawdę zaskakujemy w tej drugiej połowie sezonu, tym razem na boisku Realu Sociedad, bo niesamowicie ciekawym meczu wygrywamy 1-0. Gola na wagę trzech punktów już w szóstej minucie zdobył Faundez, który zresztą kilkanaście minut później musiał opuścić boisko z powodu jakiegoś drobnego urazu.

 

R.Sociedad – Celta 0-1

 

6min-Faundez 0-1

 

20 maj 2029

 

Liga Adelante 38/42

 

Celta(8) – Osasuna(15)

 

Skład:Bartos, Hogspiel, Hamalainnen, Goffin, Lallement Batur, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Dzięki kolejnym zwycięstwom nabraliśmy pewności siebie, która pomaga nam na pewno w zdobywaniu kolejnych punktów. Tym razem poradziliśmy sobie bez większych problemów z Osasuną 3-0. Wszystkie trzy bramki padły w pierwszej połowie, drugie 45 minut już nie było tak emocjonujące.

 

Celta – Osasuna 3-0

 

21min-Pickering 1-0

33min-Batur 2-0

35min-Padilla 3-0

 

27 maj 2029

 

Liga Adelante 39/42

 

Celta(8) – Espanyol(9)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement Batur, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Rozpędziliśmy się do zawrotnej prędkości i nikt póki co nas nie może zatrzymać. W końcu zagraliśmy podstawową jedenastką, co pomogło naszej drużynie jeszcze lepiej zaprezentować się przed własną publicznością. Wygrana aż 4-1 z Espanyolem sprawia że do 3 miejsca mamy już tylko siedem punktów straty! Niestety szans na jej odrobienie nie ma, ale to sprawia że nadzieje przed następnym sezonem są ogromne.

 

Celta – Espanyol 4-1

 

18min-Cobos 0-1

27min-Faundez 1-1

34min-Ozer 2-1

53min-Pickering 3-1

82min-Ozer 4-1

 

2 czerwiec 2029

 

Liga Adelante 40/42

 

Mallorca(16) – Celta(8)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement Batur, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Z jednej strony nasze dobre ostatnie występy pokazują że i z tym składem moglibyśmy powalczyć o awans, jednak wpadki takie jak dziś z Mallorca, pokazują również że wzmocnienia są niezbędne. Przegrana 1-2 z słabą Mallorca trochę podcięło nam skrzykła, mimo to mam nadzieję utrzymać 8 lokatę do końca sezonu.

 

Mallorca – Celta 2-1

 

25min-Batur 0-1

32min-Antonio 1-1

64min-Noriega 2-1

 

9 czerwiec 2029

 

Liga Adelante 41/42

 

Numuncia(16) – Celta(8)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement Batur, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

Kolejny blamanż był naprawdę blisko, tym razem jednak twarz uratował nam Ozer, Turecki napastnik swoją postawą w tym sezonie raczej na pewno zagwarantuje sobie miejsce w wyjściowej 11 na następny sezon. Tym razem trafił dwa razy do siatki, trzeciego gola jeszcze dołożył Batur i w przedostatniej kolejce wygraliśmy 3-2.

 

Numuncia – Celta 2-3

 

6min-Forsberg 1-0

13min-Batur 1-1

34min-Ozer 1-2

55min-Ozer 1-3

85min-Kamdem 2-3

 

17 czerwiec 2029

 

Liga Adelante 42/42

 

Celta(8) – Universidad LP(22)

 

Skład:Bartos, Ohsako, Hamalainnen, Goffin, Lallement Batur, Berk, Faundez, Padilla, Pickering, Ozer

 

W ostatnim spotkaniu tego sezonu, pewnie pokonujemy spadkowicza do trzeicej ligi 3-0. Tym samym wskakujemy nawet na siódmą lokatę w lidze! Ten długi sezon, wreszcie dobiegł ku końcowi, teraz czeka nas krótki urlop i ciekawe okienko transferowe.

 

Celta – Universidad 3-0

 

26min-Ozer 1-0

71min-Goffin 2-0

89min-Ozer 3-0

 

Podsumowanie sezonu:

 

Podsumowanie sezonu 2028/29

 

Statystyk zespołu:

 

Rozegrane mecze:44

Zdobyte bramki:72

Strcaone bramki:53

Śr.Frekwencja 26021

 

Rozgrywki:

 

Liga Adelante:7

PH:3 rnd

 

Statystyk indywidualne:

 

Najlepszy strzelec:Ozer(24)

Najwięcej asyst:Ozer(15)

Zawodnik meczu:Padilla(8)

Śr.Ocen:Padilla(7.61)

 

Nagrody:

 

 

 

 

tabela :

 






| Poz   | Inf   | Zespół         |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    | M     | Levante        |       | 42    | 26    | 7     | 9     | 80    | 36    | +44   | 85    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    | A     | Elche          |       | 42    | 25    | 10    | 7     | 88    | 44    | +44   | 85    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    | A     | Gimnàstic      |       | 42    | 25    | 8     | 9     | 71    | 43    | +28   | 83    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Las Palmas     |       | 42    | 22    | 9     | 11    | 65    | 37    | +28   | 75    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Getafe         |       | 42    | 21    | 12    | 9     | 69    | 53    | +16   | 75    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Ferrol         |       | 42    | 22    | 8     | 12    | 54    | 31    | +23   | 74    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Celta          |       | 42    | 20    | 11    | 11    | 63    | 46    | +17   | 71    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | R. Sociedad    |       | 42    | 20    | 10    | 12    | 59    | 37    | +22   | 70    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | Espanyol       |       | 42    | 18    | 11    | 13    | 64    | 52    | +12   | 65    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Albacete       |       | 42    | 18    | 8     | 16    | 60    | 56    | +4    | 62    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | Alicante       |       | 42    | 17    | 9     | 16    | 50    | 51    | -1    | 60    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Tenerife       |       | 42    | 17    | 8     | 17    | 52    | 52    | 0     | 59    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Lleida         |       | 42    | 18    | 4     | 20    | 58    | 53    | +5    | 58    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | Osasuna        |       | 42    | 15    | 8     | 19    | 58    | 69    | -11   | 53    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |       | Xerez          |       | 42    | 15    | 7     | 20    | 43    | 59    | -16   | 52    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |       | Numancia       |       | 42    | 14    | 10    | 18    | 49    | 56    | -7    | 52    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   |       | Granada C.F.   |       | 42    | 12    | 9     | 21    | 49    | 68    | -19   | 45    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |       | Mallorca       |       | 42    | 8     | 16    | 18    | 36    | 57    | -21   | 40    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19.   | S     | Lugo           |       | 42    | 11    | 4     | 27    | 51    | 98    | -47   | 37    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.   | S     | Pontevedra     |       | 42    | 10    | 7     | 25    | 38    | 73    | -35   | 37    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 21.   | S     | Salamanca      |       | 42    | 8     | 11    | 23    | 53    | 81    | -28   | 35    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 22.   | S     | Universidad LP |       | 42    | 2     | 9     | 31    | 25    | 83    | -58   | 15    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
|       |       |                |       |       |       |       |       |       |       |       |       | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 









 

Statystyki zawodników

 







| Wyb  | Nazwisko           | Pozycja      | Kraj | Wiek | M.     | Br.  | As.  | GrM  | ŻK   | CzK  | Śr. Oc. | Wartość    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Michal Bartos      | BR           | CZE  | 35   | 23     | -    | 1    | -    | -    | -    | 6.97    | 900tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Mikel Arteaga      | BR           | ESP  | 18   | -      | -    | -    | -    | -    | -    | -       | 50tys. zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Clement Lallement  | O L          | FRA  | 22   | 43     | 1    | 5    | 1    | -    | -    | 7.02    | 7.5mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Adnane Goffin      | O Ś          | BEL  | 26   | 21     | 3    | -    | 1    | 3    | -    | 7.16    | 750tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Manuel Guarrotxena | O Ś          | ESP  | 23   | 3 (1)  | -    | -    | -    | -    | -    | 6.97    | 140tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Tommi Hämäläinen   | O Ś, DP, P Ś | FIN  | 28   | 42     | 1    | 1    | 1    | 8    | 1    | 6.91    | 8.5mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Wolfgang Hagspiel  | O Ś, DP, P Ś | AUT  | 25   | 7 (3)  | -    | -    | -    | 1    | -    | 6.90    | 600tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Yoshiyuki Ohsako   | O/WO P       | JPN  | 25   | 40     | -    | 1    | 2    | 1    | -    | 7.07    | 750tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Yassine Corre      | WO/OP L      | FRA  | 29   | 3 (2)  | -    | -    | -    | -    | -    | 6.83    | 120tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Suat Berk          | DP, P Ś      | TUR  | 28   | 22     | 1    | 2    | -    | 7    | 1    | 6.98    | 6.75mln zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Alejandro Padilla  | DP, OP LŚ    | ESP  | 27   | 23 (6) | 3    | 12   | 8    | 1    | -    | 7.61    | 2.1mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Oscar Faúndez      | OP PŚ        | CHI  | 28   | 19     | 2    | 7    | -    | 6    | -    | 7.31    | 8mln zł    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Daniel Mateos      | OP P         | ESP  | 17   | 5      | 1    | -    | -    | 1    | -    | 6.96    | 2.1mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Gianluca Fazio     | OP PŚ, N Ś   | ITA  | 25   | 3 (7)  | 3    | 1    | 1    | 1    | -    | 7.11    | 600tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Gökhan Batur       | OP LŚ        | TUR  | 25   | 42     | 5    | 5    | 2    | 8    | -    | 7.29    | 8.75mln zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Richie Pickering   | OP/N Ś       | ENG  | 30   | 44     | 12   | 13   | 4    | 2    | -    | 6.97    | 850tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Bo Wu              | OP/N Ś       | CHN  | 24   | 6 (4)  | 4    | 1    | -    | -    | -    | 6.93    | 1.2mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Abdülkadir Özer    | N            | TUR  | 29   | 43     | 24   | 15   | 5    | 2    | -    | 7.18    | 2.3mln zł  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -    | Ricardo            | N            | ESP  | 18   | -      | -    | -    | -    | -    | -    | -       | 850tys. zł | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
|      |                    |              |      |      |        |      |      |      |      |      |         |            | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 






Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...