Skocz do zawartości

European Empire State Of Mind


FYM

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o Lorkę to najbardziej baliśmy się jej napastników. Chando i Senel byli stanowczo za dobrzy na 3 ligę. Liczyłem, że jak za bardzo nie będziemy się pchać do przodu i będziemy czujni w obronie to mamy szanse. Przez pierwsze 45 minut ten wariant się sprawdzał. Z tyłu szło nam dobrze. Z przodu mniej ale kopyto Martina dało o sobie znać. Jakby ktoś stał na drodze tej piłki to nie byłoby czego z niego zbierać. Było obiecująco ale już od początku drugiej połowy kiedy widziałem co gramy my i co grają rywale wiedziałem, że mecz idzie w złym kierunku. I jak to życie nie raz pokazało, miałem rację. Najpierw wyrównał Hector, a potem dwa trafienia wprowadzonego za Senela Jorge Valiente pokazały, że za wysokie progi dla nas. W końcówce Mas uderzeniem z rzutu wolnego dał nam jeszcze nadzieję ale ta po kilku minutach umarła. Kończy się nasza przygoda z Pucharem Hiszpanii.

 

Copa del Rey [3 Runda] :: 13.10.2010 :: Francisco Artes Carrasco, Lorca :: Widzów - 4714

Lorca - Alcorcon 3:2 (0:1)

0:1 - M. Martin (40')

1:1 - Hector (57')

2:1 - J. Valiente (70')

3:1 - J. Valiente (78')

3:2 - J. Mas (84')

 

S. Ebner - H. Luz (Javi 70'), B. Haaby, K. Debris, C. Kazlauskas - E. Morete, R. Sanz (J. Mas 70'), M. Martin - W. van den Herik, Moreno, J. Manuel (Y. Arquin 78')

Odnośnik do komentarza

W kolejnym spotkaniu na liście 16 powołanych zawodników zabrakło Kazlauskasa i Manuela, którzy muszą przemyśleć kilka spraw. W pierwszej połowie kluczową postacią naszego zespołu był Moreno. Nasz napastnik najpierw zarobił rzut karny, który wykorzystał Ruben Sanz, a potem znakomicie asystował przy bramce Vargi. 2:0 do przerwy z takim rywalem to był dobry wynik. W 63 minucie goście zdobyli kontaktową bramkę i wydawało się, że czeka na nerwowy fragment meczu ale już pierwsza akcja po wznowieniu zakończyła się bramką Moreno, a wszystko zaczęło się od dopiero co wprowadzonego Masa. Zmiany mieliśmy tego dnia dobre. Na końcowe minuty wszedł Pergaud i dwukrotnie udało mu się wpisać na listę strzelców. Przy obu bramkach asysty zaliczył znakomicie tego dnia grający Varga. Ależ miałem nosa, żeby to on zastąpił Manuela. Właśnie takie Alcorcon chcę oglądać w tym sezonie.

 

Segunda Division B1 [9/38] :: 17.10.2010 :: Santo Domingo, Alcorcon :: Widzów - 1403

(4.) Alcorcon - (9.) Pajara Playas 5:1 (2:0)

1:0 - R. Sanz [kar.] (34')

2:0 - R. Varga (41')

2:1 - M. Pecastaing (63')

3:1 - Moreno (65')

4:1 - F. Pergaud (84')

5:1 - F. Pergaud (87')

 

S. Ebner - H. Luz (A. Deraed 73'), B. Haaby, Javi, K. Debris - E. Morete (J. Mas 64'), R. Sanz, M. Martin - W. van den Herik (F. Pergaud 81'), Moreno, R. Varga

Odnośnik do komentarza

Po kilku dniach graliśmy zaległy mecz z Ourense. Dzięki dobrej grze w poprzednim spotkaniu ponownie w wyjściowym składzie wyszedł Varga. Spotkanie było emocjonujące tylko w końcówkach obu połów. Pod koniec pierwszej Moreno uzyskał dla nas prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu rzecz jasna van den Herika. Pod koniec meczu goście się przebudzili i przycisnęli. Moja obrona zupełnie ignorowała moje polecenia jakby mieli już zwycięstwo w kieszeni. W 87 minucie rywale wyrównali. W szatni już ostrzyły się narzędzia tortur dla mojej drużyny za stracone zwycięstwo. Zawodników od bólu uratował van den Herik, który w 92 minucie zachował się przytomnie i wykorzystał podanie Masa. Chcą mnie wykończyć skubańcy. To jest spisek kardiologiczny.

 

Segunda Division B1 [10/38] :: 20.10.2010 :: Santo Domingo, Alcorcon :: Widzów - 1577

(4.) Alcorcon - (7.) Ourense 2:1 (1:0)

1:0 - Moreno (44')

1:1 - M. Martinez (87')

2:1 - W. van den Herik (90')

S. Ebner - H. Luz (F. Pergaud 64'), B. Haaby, A. Deraed, K. Debris - E. Morete (J. Mas 73'), R. Sanz, F. Mazzarani - W. van den Herik, Moreno, R. Varga (Santos 84')

 

Andreas Eberl po zaledwie jednym meczu dla reprezentacji U-19 zaliczył swój debiut dla kadry U-21. No to teraz zostało czekać na jego występ w dorosłej kadrze. Z kolei 3 bramkę w 7 występie dla Gwadelupy zaliczył Arquin. Jego reprezentacja pokonała Saint Vincent 5:2.

Odnośnik do komentarza

W meczu z Lugo do bramki powrócił po kontuzji Segura. Gospodarze najbardziej bali się Moreno... i słusznie. Nasz napastnik w 15 minucie spotkania celnie uderzył zza pola karnego i otworzył wynik spotkania. Prowadzenie naszego zespołu nie trwało jednak zbyt długo. Po kilku minutach rywale bardzo ciekawie rozegrali rzut rożny, a piłkę w siatce umieścił... Moreno... Javi Moreno. Nasze wysiłki o powrót do uprzywilejowanej pozycji w tym meczu zostały ukoronowane dopiero w drugiej połowie spotkania kiedy to po pierwszy w tym sezonie na listę strzelców wpisał się Haaby. Podawał van den Herik, którego w 77 minucie zmienił Pergaud. I to właśnie Kameruńczyk kilka minut po wejściu ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Alcorcon. Moreno pokazał, że na skrzydle też potrafi grać zaliczając przy tej bramce asystę.

 

Segunda Division B1 [11/38] :: 24.10.2010 :: Anxo Carro, Lugo :: Widzów - 3232

(9.) Lugo - (3.) Alcorcon 1:3 (1:1)

0:1 - Moreno (15')

1:1 - J. Moreno (18')

1:2 - B. Haaby (58')

1:3 - F. Pergaud (81')

 

S. Segura - H. Luz, B. Haaby, K. Debris, C. Kazlauskas - E. Morete (J. Mas 59'), R. Sanz (Santos 65'), M. Martin - W. van den Herik (F. Pergaud 77'), Moreno, Y. Arquin

Odnośnik do komentarza

Legia Warszawa w swoim pierwszym grupowym spotkaniu zremisowała na wyjeździe z Sunderlandem 0:0. Gospodarzy przed utratą bramki chronił były Legionista, Łukasz Fabiański, który latem został sprowadzony z Arsenalu za 28 mln euro.

 

Moreno zrobił sobie krzywdę na treningu i będzie miesiąc pauzował. Pergaud też nie jest w pełni zdrowia więc pojawiły się lekkie problemy w ataku. W związku z tym w składzie ponownie pojawił się Varga. Fuerteventura w poprzedniej kolejce dostała ostre lanie (1:7). Miałem nadzieje, że pójdziemy w ślady Ourense. W 7 minucie Haaby zaskoczył wszystkich nie kończąc dośrodkowania van den Herika głową, a nogą. Jego strzał trafił w słupek ale dobitka Morete była już skuteczna. 25 minut później znowu Haaby zaskakuje uderzając dołem ale tym razem piłka trafia do bramki i jest 2:0 dla nas. Benoit jeszcze przed przerwą przypomina o sobie lecz w negatywnym świetle. Po jego faulu w polu karnym rzut karny wykorzystuje Paunovic. Karnego dostaliśmy i my. Tuż po przerwie faulowany był Varga, a jedenastkę na bramkę zamienił Ruben Sanz. W ostatnich minutach świetną akcję rozegrali Mas i Varga, a skończył ją Jose Manuel ustalając końcowy wynik na 4:1.

 

Segunda Division B1 [12/38] :: 31.10.2010 :: Municipal de Los Pozos, Puerto del Rosario :: Widzów - 597

(13.) Fuerteventura - (2.) Alcorcon 1:4 (1:2)

0:1 - E. Morete (7')

0:2 - B. Haaby (32')

1:2 - V. Paunovic [kar.] (41')

1:3 - R. Sanz [kar.] (48')

1:4 - J. Manuel (86')

 

S. Segura - H. Luz, B. Haaby, K. Debris, C. Kazlauskas (J. Mas 67') - E. Morete (Javi 82'), R. Sanz, M. Martin - W. van den Herik, Y. Arquin (J. Manuel 75'), R. Varga

 

SYTUACJA W EUROPIE:

Anglia: Liverpool (+2)

Austria: Austria Wiedeń (+2)

Belgia: Sint-Truiden (+7)

Czechy: Tescoma Zlin (+3)

Dania: Aalborg (+5)

Francja: Lyon (+1)

Hiszpania: Betis (+6)

Holandia: Groningen (+1)

Niemcy: HSV (+1)

Polska: Zagłębie Lubin (+1)

Portugalia: Belenenses (+2)

Słowacja: Zilina (+3)

Szkocja: Rangers (+2)

Szwajcaria: Grasshopper (0)

Węgry: ZTE (+4)

Włochy: Juventus (+3)

Odnośnik do komentarza

W spotkaniu z San Isidro w końcu swoje 5 (dosłownie) minut miał Arquin. W 14 minucie van den Herik dostał piłkę przy samej linii końcowej i podał płasko w okolice krótkiego słupka. Nasz napastnik znakomicie się ustawił i mimo tłoku celnie uderzył. Po kilka minutach Gwadelupczyk znowu był w świetnej okazji ale znakomicie zachował się bramkarz gospodarzy. Z tym, że po chwili piłka trafiła do Kazlauskasa, ten dośrodkował i Arquin uderzył głową nie do obrony. W drugiej połowie spotkania rywale wykazali więcej ochoty do gry ale nie potrafi przedrzeć się przez naszą defensywę. Przymusową zmianę wymusiła kontuzja Kazlauskasa. Znowu tracimy Amerykanina na kolejne kilka tygodni. Mam ja się z tą prawą obroną w tym sezonie.

 

Segunda Division B1 [13/38] :: 7.11.2010 :: La Palmera, San Isidro :: Widzów - 168

(14.) San Isidro - (2.) Alcorcon 0:2 (0:2)

0:1 - Y. Arquin (14')

0:2 - Y. Arquin (18')

S. Segura - H. Luz, B. Haaby, K. Debris, C. Kazlauskas (Javi 78') - E. Morete, R. Sanz, M. Martin (J. Mas 63') - W. van den Herik, Y. Arquin (J. Manuel 75'), R. Varga

Odnośnik do komentarza

Legia dzielnie walczyła na Łazienkowskiej z Barceloną ale w 86 minucie Eto'o zdobył bramkę na 2:1 i Katalończycy nie oddali zwycięstwa do końca.

 

Mas w końcu dostał swoje pierwsze powołanie i w związku z jego wyjazdem na kadrę U-19 nie mogłem skorzystać z jego usług w meczu z rezerwami Getafe. Mimo, że się zarzekałem, że więcej Delbourga na boisko nie wypuszczę w pierwszym składzie to jednak to zrobiłem. Rywale są z niższej półki więc można zaryzykować. Półka niższa ale na bramkę czekaliśmy dłużej niż się spodziewałem. W 24 minucie Morete uderzył mocno z lewej nogi, a piłka odbiła się jeszcze chyba od jednego z gości i wpadła do bramki. Po 5 minutach było już 2:0, na listę strzelców wpisał się Arquin. Getafe odpowiedziało szybko ładną akcją, którą wykończył Jimenez Cerdan. Ta bramka podbudowała gości i ich ataki były co raz groźniejsze. Tak do końca pierwszej jak i od początku drugiej połowy musieliśmy nie raz wychodzić z opresji. W 71 minucie Delbourg pokazał się z dobrej strony ładnie podając w pole karne do Arquina, a Gwadelupczyk strzelił na 3:1 i można było przez chwilę odetchnąć. Yoann zdążył jeszcze skompletować hattricka. W doliczonym czasie wysoką piłkę od Derbisa świetnie głową w pole karne strącił Varga i bramkarz nie miał żadnych szans z naszym napastnikiem. Plus jest taki, że to nasze 8 zwycięstwo z rzędu. Minusem natomiast jest 3-tygodniowa przerwa van den Herika. Na szczęście do kolejnego meczu mamy aż 14 dni.

 

Segunda Division B1 [14/38] :: 14.11.2010 :: Santo Domingo, Alcorcon :: Widzów - 1602

(2.) Alcorcon - (12.) Getafe B 4:1 (2:1)

1:0 - E. Morete (24')

2:0 - Y. Arquin (29')

2:1 - R. Jimenez Cerdan (31')

3:1 - Y. Arquin (71')

4:1 - Y. Arquin (90')

 

S. Segura - H. Luz, B. Haaby, K. Debris, R. Delbourg (Javi 71') - E. Morete (J. Bru 71'), R. Sanz, M. Martin - W. van den Herik (Santos 49'), Y. Arquin, R. Varga

Odnośnik do komentarza

Feno się odezwał i efekty są oczywiste... :doh!: ;)

 

Po dwutygodniowej przerwie czekały nas 4 ciężkie mecze z mocnymi drużynami. Na początek Fuenlabrada, z którą nigdy nie lubiłem grać, a moi zawodnicy mieli problem z powstrzymaniem tria Daal, Quintairos, Carretero. W 18 minucie ten drugi pokazał jak ważną cechą zawodnika jest szybkość. Haaby i Debris gonili go ile mieli sił w nogach kiedy pomykał z wybitą z własnego pola karnego piłką lecz byli bez szans. Podobnie jak Segura. Nie minęło 10 minut, a ten sam zawodnik w zamieszaniu podbramkowym ponownie umieścił piłkę w siatce. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył holenderski wieżowiec Daal (rzecz jasna głową). Wynik wynikiem ale w pierwszej połowie Ruben Sanz dwukrotnie fenomenalnie uderzał z dużej odległości z rzutów wolnych i dwukrotnie piłka trafiała w słupek (ten sam). Wiedziałem, że skoro tak się sprawy mają to my nic w tym meczu już nie osiągniemy. Co prawda w 55 minucie bramkę zdobył Delbourg ale szybko odpowiedział Nevado, a w końcówce wynik spotkania ustalił Sandaza. Na ostatni kwadrans wpuściłem młodego Kwieka (świetna postawa w drużynie U-19, 17 bramek w 16 meczach) żeby zadebiutował w pierwszym zespole.

 

Segunda Division B1 [15/38] :: 28.11.2010 :: La Aldehuela, Fuenlabrada :: Widzów - 3782

(10.) Fuenlabrada - (2.) Alcorcon 5:1 (3:0)

1:0 - A. Quintairos (18')

2:0 - A. Quintairos (27')

3:0 - D. Daal (40')

3:1 - R. Delbourg (55')

4:1 - Nevado (59')

5:1 - F. J. Sandaza (88')

 

S. Segura - H. Luz (J. Mas 80'), B. Haaby, K. Debris, R. Delbourg - E. Morete, R. Sanz, M. Martin - J. Manuel (Santos 66'), Y. Arquin (M. Kwiek 76'), R. Varga

 

SYTUACJA W EUROPIE:

Anglia: Liverpool (+4)

Austria: Sturm Graz (+2)

Belgia: Sint-Truiden (+8)

Czechy: Tescoma Zlin (+2)

Dania: Aalborg (+9)

Francja: Lyon (+1)

Hiszpania: Real Madryt (+1)

Holandia: Roda (+1)

Niemcy: HSV (+2)

Polska: GKS Bełchatów (+1)

Portugalia: Benfica (+1)

Słowacja: Zilina (+3)

Szkocja: Celtic (0)

Szwajcaria: Grasshopper (+6)

Węgry: Paks (0)

Włochy: Juventus (+2)

Odnośnik do komentarza

Pierwsza połowa spotkania z Talaverą nie należała do ciekawych. Najlepszą sytuację mieli gospodarze kiedy Oriol trafił w słupek. W drugiej progres emocji był ale trzeba było na niego poczekać. Słupek ratował nas raz jeszcze ale nasze szczęście skończyło się w 79 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego minęło środek pola bramkowego oraz ręce Segury. Na długim słupku świetnie znalazł się Mairata i bez problemu umieścił piłkę w bramce. Zostało nam kilkanaście minut (razem z doliczonym). Wpuściłem na boisko Moreno i liczyłem, że uda się jeszcze coś ugrać. Ostatnie minuty to była prawdziwa masakra. W 93 minucie zamknęliśmy rywali na ich polu karnym i zaczęła się seria rzutów różnych. W końcu trzeci bądź czwarty przyniósł nam upragnione wyrównanie. W totalnym zamieszaniu piłkę na 10 metrze dorwał Derbis i uderzył z całej siły. Piłka znalazła się w siatce, a zegar właśnie zaczął wskazywać 96 minutę. Sędzia nam nieco pomógł bo nie skończył spotkania po 4 minutach, które doliczył. Ma u mnie piwo.

 

Segunda Division B1 [16/38] :: 5.12.2010 :: Municipal El Prado, Talavera de la Reina :: Widzów - 2019

(8.) Talavera - (2.) Alcorcon 1:1 (0:0)

1:0 - P. Mairata (79')

1:1 - K. Debris (90')

 

S. Segura - H. Luz, B. Haaby, K. Debris, S. Malvani (Javi 67') - E. Morete, R. Sanz, M. Martin (F. Mazzarani 67') - J. Manuel, Y. Arquin (Moreno 80'), R. Varga

Odnośnik do komentarza

ok, jak sobie zyczysz - nie bede komentowal ;P

 

Już nie przesadzaj. Ten opek m.in. jest po to żeby go komentować ;P

 

Legia zremisowała w Dniepropietrowsku 0:0 i aby awansować dalej musi za 2 tygodnie wygrać u siebie z Niceą.

 

Po dwóch meczach na wyjeździe przyszły dwa przed własną publicznością. Najpierw podejmowaliśmy goniące nas Universidad. W drużynie gości na szczególną uwagę zasługiwali napastnicy. Javi Alamo ma już na swoim koncie 15 bramek, a pomaga mu Chiki, którego próbowałem kiedyś namówić na grę w Alcorcon ale nam odmówił. Nasi obrońcy musieli być bardzo czujni. Czujny był Haaby w polu karnym rywali. W 15 minucie jego strzał głową dał nam prowadzenie. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy piłka z autu trafiła do Manuela. Jose sprytnie podał zewnętrzną częścią stopy do Arquina, a ten celnie i mocno uderzył w długi róg bramki. Na przerwę schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem. Druga połowa to w głównej mierze gra defensywna i utrzymywanie wyniku. Wywiązywaliśmy się z tego bardzo dobrze. Świetną grę naszej drużyny w doliczonym czasie uwieńczył Arquin znakomitym uderzeniem zza pola karnego.

 

Segunda Division B1 [17/38] :: 11.12.2010 :: Santo Domingo, Alcorcon :: Widzów - 1105

(2.) Alcorcon - (3.) Universidad LP 3:0 (2:0)

1:0 - B. Haaby (15')

2:0 - Y. Arquin (42')

3:0 - Y. Arquin (90')

 

S. Segura - H. Luz, B. Haaby, K. Debris, R. Delbourg (Javi 87') - E. Morete, R. Sanz, M. Martin (F. Mazzarani 71') - W. van den Herik (Moreno 81'), Y. Arquin, J. Manuel

Odnośnik do komentarza

W ostatnim w tym roku spotkaniu na Santo Domingo podejmowaliśmy lokalnego rywala, Castillę. Ów spotkanie mimo, że wygrane nie należało do najlepszych w naszym wykonaniu. W sumie oddaliśmy dwa strzały w światło bramki. O wiele więcej pracy od swojego adwersarza miał Segura i to dzięki jego interwencjom dowieźliśmy pozytywny wynik do końca. Kluczowym momentem, który dał nam 3 punkty był rzut wolny z kilkunastu metrów w 39 minucie. Wouter van den Herik tylko musnął piłkę wznawiając grę, a celny strzał oddał Martin. Wariant dość często stosowany przez moich zawodników w końcu przyniósł rezultat. W drugi dzień świąt gramy z ostatnią w tabeli Villalongą i tym meczem zakończymy pierwszą rundę rozgrywek.

 

Segunda Division B1 [18/38] :: 18.12.2010 :: Santo Domingo, Alcorcon :: Widzów - 1359

(2.) Alcorcon - (7.) Castilla 1:0 (1:0)

1:0 - M. Martin (39')

 

S. Segura - H. Luz, B. Haaby, K. Debris, C. Kazlauskas (J. Mas 66') - A. Moura (F. Mazzarani 71'), R. Sanz, M. Martin - W. van den Herik (Moreno 82'), Y. Arquin, J. Manuel

Odnośnik do komentarza

Legia tylko zremisowała u siebie z Niceą 1:1 i pożegnała się z europejskimi pucharami. Jonathan Bru odchodzi z Alcorcon. Francuz odejdzie latem do Sanse za 240k euro (+ 50% n/t). Wcześniej bo już na początku stycznia pożegnamy się z Mourą, który przejdzie do Xerez za 150k (+ 50% n/t).

 

Z żegnającym się Mourą i bez kontuzjowanego Haaby'ego (złamał obojczyk i czekają go 2 miesiące przerwy) kończyliśmy jesień w pojedynku z Villalongą. Gospodarze zajmują ostatnie miejsce w tabeli i ich pokonanie nie powinno sprawić nam większych problemów. Zaczęło się jednak sensacyjnie bo od prowadzenia naszych rywali. W 15 minucie Marquez uderzył z rzutu wolnego, a rykoszet zmylił Segurę. Na wyrównanie trzeba było czekać blisko kwadrans. Wouter posłał dośrodkowanie dłuższe niż zazwyczaj i czający się przy długim słupku Debris zdobył gola. Tuż po przerwie w końcu objęliśmy prowadzenie. W pole karne trafiła piłka z lewego skrzydła lecz nikt jej nie przejął i znalazła się na prawym. Będący tam Kazlauskas lekko ją podciął, idealnie kładąc ja na głowie Arquina. Gwadelupczyk zrobił swoje i było 2:1. 20 minut później dwaj panowie ponownie zagrali razem wzorowo, wrzutka Kazlauskasa i strzał Arquina. To 10 gol Yoanna w tym sezonie. W doliczonym czasie nasz napastnik mógł skompletować hattricka ale jego strzał odbił się od obrońcy. Dobitka Debrisa miała więcej szczęścia i mecz zakończył się wynikiem 4:1. Na półmetku sezonu jesteśmy wiceliderem (co jest najlepszym możliwym wynikiem gdyż Las Palmas jest poza konkurencją).

 

Segunda Division B1 [19/38] :: 26.12.2010 :: Novo San Pedro, Sanxenxo :: Widzów - 156

(20.) Villalonga - (2.) Alcorcon 1:4 (1:1)

1:0 - Marquez (15')

1:1 - K. Debris (29')

1:2 - Y. Arquin (49')

1:3 - Y. Arquin (70')

1:4 - K. Debris (90')

 

S. Segura - H. Luz, A. Deraed, K. Debris, C. Kazlauskas (Javi 74') - A. Moura, R. Sanz, M. Martin (F. Mazzarani 63') - W. van den Herik, Y. Arquin, J. Manuel (Moreno 46')

 

| Poz   | Inf   | Zespół               |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Deportiva Las Palmas |       | 19    | 17    | 2     | 0     | 54    | 10    | +44   | 53    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Alcorcón             |       | 19    | 15    | 2     | 2     | 50    | 24    | +26   | 47    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Leganés              |       | 19    | 13    | 3     | 3     | 37    | 13    | +24   | 42    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Universidad LP       |       | 19    | 12    | 4     | 3     | 50    | 18    | +32   | 40    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Ourense              |       | 19    | 11    | 4     | 4     | 41    | 17    | +24   | 37    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Pájara Playas        |       | 19    | 10    | 6     | 3     | 36    | 15    | +21   | 36    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Gimnástica           |       | 19    | 10    | 6     | 3     | 53    | 21    | +32   | 36    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Castilla             |       | 19    | 10    | 4     | 5     | 46    | 25    | +21   | 34    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | Talavera             |       | 19    | 10    | 3     | 6     | 37    | 23    | +14   | 33    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Lugo                 |       | 19    | 10    | 2     | 7     | 31    | 25    | +6    | 32    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | Fuenlabrada          |       | 19    | 9     | 3     | 7     | 39    | 26    | +13   | 30    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Getafe B             |       | 19    | 7     | 4     | 8     | 34    | 37    | -3    | 25    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Fuerteventura        |       | 19    | 5     | 5     | 9     | 25    | 41    | -16   | 20    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | Rayo Majadahonda     |       | 19    | 5     | 1     | 13    | 17    | 44    | -27   | 16    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |       | Negreira             |       | 19    | 4     | 2     | 13    | 18    | 41    | -23   | 14    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |       | San Isidro           |       | 19    | 4     | 2     | 13    | 16    | 33    | -17   | 14    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   |       | Deportivo B          |       | 19    | 3     | 3     | 13    | 14    | 45    | -31   | 12    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |       | Alondras             |       | 19    | 2     | 2     | 15    | 13    | 55    | -42   | 8     | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19.   |       | Toledo               |       | 19    | 2     | 0     | 17    | 7     | 60    | -53   | 6     | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.   |       | Villalonga           |       | 19    | 0     | 4     | 15    | 11    | 56    | -45   | 4     | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza

TRANSFERY TOP@2010

- Silva (24; ESP [37A/5]; OP PLŚ) [Valencia => Roma; 80M]

- Jeremy Toulalan (27; FRA [43A/6]; P Ś) [Lyon => Milan; 49.5M]

- Andres Guardado (24; MEX [51A/5]; WO/OP L) [Aston Villa => Man Utd; 42.5M]

- Klaas-Jan Huntelaar (27; HOL [31A/26]; N) [Man Utd => Sevilla; 41.5M]

- Alessandro Rosina (26; ITA [33A/4]; OP PLŚ) [Torino => Arsenal; 40.5M]

- Fernando Gago (24; ARG [32A/1]; DP) [Real Madryt => Milan; 37.5M]

- Igor Akinfeev (24; RUS [47A]; BR) [CSKA Moskwa => Sevilla; 37M]

- Elano (29; BRA [23A/3]; OP PŚ, N Ś) [Man City => Roma; 36M]

- Giovani dos Santos (21; BRA [23A/4]; OP PŚ, N Ś) [barcelona => Roma; 34.5M]

- Vicente (29; ESP [52A/5]; OP L) [Real Saragossa => Tottenham; 33.5M]

 

ZAWODNIK ROKU (FF)

1. Fernando Torres (26; ESP [75A/36]; N) [Liverpool]

2. David Villa (29; ESP [58A/33]; N) [Real Madryt]

3. Francesc Fabregas (23; ESP [50A/4]; P Ś) [Arsenal]

ZAWODNIK ROKU (FIFA)

1. Hatem Ben Arfa (23; FRA [11A/1]; OP PLŚ, N Ś) [Lyon]

2. Karim Benzema (23; FRA [27A/21]; N) [Lyon]

3. Robinho (26; BRA [79A/36]; OP PLŚ, N Ś) [Real Madryt]

 

 

SYTUACJA W EUROPIE:

Anglia: Liverpool (+4)

Austria: Sturm Graz (0)

Belgia: Sint-Truiden (+8)

Czechy: Slavia Praga (0)

Dania: Aalborg (+7)

Francja: Lyon (+6)

Hiszpania: Betis (+1)

Holandia: Roda (+5)

Niemcy: HSV (+3)

Polska: GKS Bełchatów (+1)

Portugalia: Sporting (0)

Słowacja: Zilina (+1)

Szkocja: Rangers (+2)

Szwajcaria: Grasshopper (+1)

Węgry: Paks (0)

Włochy: Juventus (+3)

Odnośnik do komentarza

Nowy rok rozpoczynaliśmy meczem z Negreirą. Wobec lekkich kontuzji Luza i van den Herika musiałem dokonać zmian w wyjściowym składzie. W obronie zagrał Mico, w ofensywie Moreno, który ostatnio gra mniej wobec świetnej formy Arquina. Bohaterem pierwszej części spotkania był Ruben Sanz, któremu dwukrotnie udało się pokonać bramkarza gospodarzy strzałami ze stałych fragmentów gry. Druga połowa zaczęła się od zmarnowanej sytuacji Manuela. Jose nie trafił na dosłownie pustą bramkę. W 66 minucie kolejne trafienie dopisał Arquin, któremu udało się wykorzystać niezdecydowanie obrońców. Po tej bramce dokonałem zmian. Na boisku pojawił się m.in. Santos i to on był autorem gola numer cztery. Martin wyłożył mu piłkę, a Hiszpan uderzył z 17 metrów nie do obrony. W doliczonym czasie Arquin ustalił wynik spotkania na 5:0. Za tydzień na Santo Domingo hit kolejki, podejmujemy Leganes.

 

Segunda Division B1 [20/38] :: 9.01.2011 :: Jesus Garcia Calvo, Negreira :: Widzów - 1302

(15.) Negreira - (2.) Alcorcon 0:5 (0:2)

0:1 - R. Sanz (29')

0:2 - R. Sanz (39')

0:3 - Y. Arquin (66')

0:4 - Santos (73')

0:5 - Y. Arquin (90')

 

S. Segura - M. Mico (Javi 79'), A. Deraed, K. Debris, C. Kazlauskas - E. Morete (Santos 66'), R. Sanz, M. Martin - Moreno (F. Pergaud 66'), Y. Arquin, J. Manuel

Odnośnik do komentarza

W lipcu nasze szeregi zasilą Ivo de Heus (22; HOL; O PŚ) z AGOVV i Rene Costa (20; ESP; BR) z Universidad. Obu zawodników próbowałem już kiedyś ściągnąć do Alcorcon ale udało mi się to dopiero teraz.

 

53 sekundy czekali widzowie na Santo Domingo na zmianę rezultatu w naszej potyczce z Leganes. Szkoda tylko, że wynik zmienił się na korzyść rywali. Obrońcy nie potrafili upilnować Monasterio, który dobił strzał swojego kolegi. Mocny cios na który chcieliśmy jak najszybciej odpowiedzieć. Do przerwy bez sukcesu. Drugie 45 minut zaczęło się fatalnie. Z boiska został zniesiony Kazlauskas. Sprawa wygląda fatalnie, zobaczymy co powiedzą lekarze. W końcu 60 minucie udaje nam się wyrównać. Mas z rzutu wolnego wrzuca piłkę na długi słupek, a tam całość zamyka Arquin. Niestety kilka minut później Leganes dosłownie ośmiesza naszą drużynę z łatwością strzelając bramkę na 2:1. Myślałem, że nie wytrzymam i wbiegnę na boisko aby kilku z moich graczy pokazać w sposób fizyczny co myślę o tym jak się zachowują. Do samego końca walczyliśmy o jeden punkt ale polegliśmy ponosząc pierwszą porażkę na własnym stadionie w tym sezonie. Po meczu okazało się, że Kazlauskas złamał kość w śródstopiu i skończył się dla niego sezon. Po prostu pięknie.

 

Segunda Division B1 [21/38] :: 16.01.2011 :: Santo Domingo, Alcorcon :: Widzów - 1805

(2.) Alcorcon - (3.) Leganes 1:2 (0:1)

0:1 - F. Monasterio (1')

1:1 - Y. Arquin (60')

1:2 - J. Carill (67')

 

S. Segura - M. Mico (Javi 67'), A. Deraed, K. Debris, C. Kazlauskas (J. Mas 47') - E. Morete, R. Sanz, M. Martin - W. van den Herik (Moreno 81'), Y. Arquin, J. Manuel

Odnośnik do komentarza

Wobec wypadnięcia Kazlauskasa miejsce na prawej obronie zajął Delbourg. Liczę, że Francuz będzie sobie radził lepiej niż jesienią. Po porażce z Leganes jechaliśmy do Majadahondy aby na luzaku wygrać i wrócić na właściwe tory. Strzelanie zaczął i skończył Martin, który zaliczył swój najlepszy występ w sezonie. Bramki naszego pomocnika rozdzielił Jose Manuel (asysta Martina), który nie spełnia do końca pokładanych w nim nadziei ale zdziwiony nie jestem gdyż gra nie do końca na swojej ulubionej pozycji i trzeba mu wybaczyć to i owo. Za tydzień kolejne spotkanie do budowania morale przed dwoma bardzo trudnymi meczami, z Gimnastiką na wyjeździe i z Las Palmas u siebie.

 

Segunda Division B1 [22/38] :: 23.01.2011 :: Nuevo Cerro del Espino, Majadahonda :: Widzów - 180

(16.) Rayo Majadahonda - (2.) Alcorcon 0:3 (0:2)

0:1 - M. Martin (12')

0:2 - J. Manuel (33')

0:3 - M. Martin (54')

 

S. Segura - H. Luz, A. Deraed, K. Debris, R. Delbourg (Javi 80') - E. Morete, R. Sanz, M. Martin (J. Bru 69') - W. van den Herik (Moreno 69'), Y. Arquin, J. Manuel

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...