Skocz do zawartości

Dodatkowe ligi w FM 2009


kleyo

II liga polska  

32 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powszechnie wiadomo w najnowszej wersji Football Managera dodawanie lig poprzez zamianę TLA stało się niemożliwe. Ostatnio mając troche czasu próbowałem różnych metod zamiany i uzyskałem całkiem ciekawe efekty. Obecnie jestem w fazie testów (liczba błędów narazie jest duża, ale część z nich napewno da się naprawić). Jeśli wszystko będzie działać tak jak powinno najprawdopodobniej rozpoczne pracę nad jakimś dodatkiem umożliwiającym grę w nowej polskiej II lidze. Jak narazie testy przeprowadzam na bazie ligi szwedzkiej, która strukturą przypomina nasze rozgrywki. Myślałem również nad kilkoma innymi ligami i poniżej przedstawie plusy i minusy danych krajów, na bazie których mogłaby powstać II liga polska. Dość sporym ograniczeniem jest niemożność zmiany kontynentu więc w gre wchodzą tylko ligi europejskie(jeśli komuś udałoby się zamienić kontynenty to prosiłbym o taką informację).

 

Więc kolejno:

 

Szwecja

+ podobna struktura rozgrywek do naszej, 4 grywalne poziomy, podobny system awansów i spadków, 122 grywalne drużyny, brak ograniczeń dotyczących składu meczowego

- tylko 5 zawodników na ławce, system rozgrywek wiosna-jesień, problemy z okienkiem transferowym

 

Portugalia

+ brak problemów z okienkiem transferowym, brak ograniczeń liczby obcokrajowców,

- tylko 79 grywalnych drużyn, w kadrze musi być 8 zawodników wyszkolonych w kraju, skomplikowane zasady awansu z 3 ligi,

 

Belgia

+ brak problemów z okienkiem transferowym

- tylko 69 grywalnych zespołów, skomplikowane zasady awansu z 3 ligi, 4 rezerwowych na ławce od 2 ligi włącznie,

 

Włochy

+ 132 grywalne zespoły, brak problemów z okienkiem transferowym,

- ograniczenia w sprowadzaniu obcokrajowców, minusowe punkty,

 

Hiszpania

+ 122 grywalne drużyny, brak problemów z okienkiem transferowym,

- ograniczenie liczby obcokrajowców, ogranizcenie liczby zarejestrowanych piłkarzy

 

Problem z okienkiem transferowym polega na tym, że gra dla polskich drużyn używa okienka takiego jak w Polsce, a start gry następuje według innej daty co powoduje że pierwsze okienko trwa w zasadzie 3 dni(ale za to jest okienko w lecie).

 

Proszę o głosowanie w sondzie oraz argumenty za i przeciw poszczególnym ligom.

 

PS. Sonda nie jest wiążąca, ma tylko za zadanie ułatwić dokonanie wyboru, którą ligę podmieniać.

 

-

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc nie wyglada to za dobrze...

 

A dlaczego nie Turcja?

 

1 liga: 8 obcokrajowców zgłoszonych, max 6 w składzie meczowym

2 liga: 8 obcokrajowców zgłoszonych, max 2 w składzie meczowym. Dwie pierwsze drużyny awansują, te z miejsc 3-6 grają baraże o jedno miejsce w najwyższej lidze.

3 liga: 0 zagraniczników, jest 5 grup po 10-11 zespołów, zespoły z 1 i 2 miejsca w każdej grupie awansują do kolejnej fazy (liga 10 zespołów), z których 2 najlepsze awansują wyżej, a zespoły z miejsc 3-5 grają w jakichś dziwnych barażach z zespołami, które nie wiem skąd się wzięły no ale to nieważne :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...