Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Dixie, znasz może jakiegoś godnego polecania ortopedę w Warszawie?

Nie studiowałem w Wawie więc nie znam tutejszych specjalistów. Z całego serca moge jedynie odradzić tych z Barskiej (to rzeźnicy, ochleje i partacze - przynajmniej ci, z którymi, niestety, miałem styczność).

Odnośnik do komentarza
Barska w mojej rodzinie i tak ma fatalną opinię odkąd mojemu ojcu przez lata nie potrafili zdiagnozować guza trzustki. Na szczęście, jak już go zdiagnozowali, to byli na tyle uczciwi, żeby powiedzieć, że oni nie są w stanie go zoperować i pan spróbuje się dostać na Banacha...

Nie znam innych oddziałów Barskiej. Mówię wyłącznie o ortopedii, gdzie mojej teściowej źle złożono złamaną nogę. To akurat w rodzinie natomiast z przygód moich pacjentów, którzy trafili na Barską, mógłbym napisać książkę.

Odnośnik do komentarza

Trzeci dzień niepalenia, godzina 7:40 pierwsza zgaga, makabryczna, strasznie mnie męczy. Przetrzymam do przyszłego tygodnia i w czwartek pójdę znów do mojego lekarza, żeby mnie na gastroskopię zapisał, jeżeli się nic nadal nie będzie poprawiać mimo niepalenia.

Odnośnik do komentarza

Zrobili mi zdjecie RTG kregoslupa odcinka L5 wynik badania:

 

Przestrzeń międzykręgowa L5-S1 niesymetrycznie przewężona. Pozostałe kręgi lędźwiowe i przestrzenie międzykręgowe prawidłowo zachowane.

 

Jutro mam wizyte u rodzinnego. Czy to cos poważnego ( w sumie z kregoslupem to wszystko powazne ) moze byc? Fakt ze kregosłup był mocno narażony na upadki ( 10 lat gry/treningow na pozycji bramkarze gdzie czlowiek ląduje na róznych podłożach ).

Odnośnik do komentarza

A ja z takim pytaniem. Kiedyś w TV widziałem materiał, że leki mają "płeć", tzn. jedne lepiej działają u kobiet, drugie u mężczyzn. I jak mnie pamięć nie myli było to przedstawione na środkach przeciwbólowych (paracetamol, aspiryna, etc.). Ostatnio szukałem czegoś na ten temat w google, niestety bezskutecznie. Może Amicus, albo inny zorientowany ma informacje na ten temat? Jeśli mam się leczyć, to chciałbym jak najskuteczniej :). Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
A ja z takim pytaniem. Kiedyś w TV widziałem materiał, że leki mają "płeć", tzn. jedne lepiej działają u kobiet, drugie u mężczyzn. I jak mnie pamięć nie myli było to przedstawione na środkach przeciwbólowych (paracetamol, aspiryna, etc.). Ostatnio szukałem czegoś na ten temat w google, niestety bezskutecznie. Może Amicus, albo inny zorientowany ma informacje na ten temat? Jeśli mam się leczyć, to chciałbym jak najskuteczniej :). Dziękuję z góry za odpowiedź.

Działać tak mogą leki hormonalne, z przyczyn oczywistych. Ciekawostki, o której piszesz, a odnoszącej się do leków przeciwbólowych, nie znam i nie mogę jej w żaden sposób potwierdzić. Myślę jednak, że gdyby było coś na rzeczy i gdyby było to w jakikolwiek sposób udowodnione, wiedziałbym o tym :) Niewątpliwe jest natomiast to, że niektóre spośród leków są metabolizowane w taki sposób, że rozmaicie działają na różne osoby. Nie chodzi tu jednak o płeć a sprawność metaboliczną danego osobnika a przykładem leku niechaj będzie np. teofilina. Jest ona stosowana dość często w leczeniu np. POCHP, ale tak naprawdę jest to lek stosowany "na oko", bo aby w pełni kontrolować jego działanie (a wręcz to czy w ogóle działa lub czy już jest toksyczny!) należałoby oznaczać jego stężenie we krwi. Z oczywistych względów (finansowych) jest to nierealne.

 

Przestrzeń międzykręgowa L5-S1 niesymetrycznie przewężona. Pozostałe kręgi lędźwiowe i przestrzenie międzykręgowe prawidłowo zachowane.

Niewątpliwie "nadużywasz" kręgosłupa. Czy masz jakieś dolegliwości bólowe? Z jakiego powodu był ów rentgen robiony (soory, jeśli było, ale nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Niewątpliwie "nadużywasz" kręgosłupa. Czy masz jakieś dolegliwości bólowe? Z jakiego powodu był ów rentgen robiony (soory, jeśli było, ale nie pamiętam).

 

mialem podejrzenie rwy kulszowej, dwa razy mialem atak ostrego bólu w okolicy ledzwiowej, raz mnie uziemił, raz szybko przeszedl zmieniajac sie w dretwienie lewej nogi ( calej stopy ) i bol w pośladku. Teraz dretwienie ustalo ( po tabletkach naproxen apo czy jakos tak ) pozostaly widoczne dla oka drgania miesni w udzie, i lekki ból uda.

 

CO do naduzywania to bardzo mozliwe. W czasie sezonu bywalo tak ze w poniedzialek mecz w rozgrywkach szostek, w srode i piatek trening, w sobote/niedziele mecz na duzym i nastepny tydzien tak samo ( bywalo ze sie trening opuscilo ) w sezonie zagralem 15 spotkan na duzym w plenym wymiarze i 11 spotkan na szostkach ( kazde po 60 minuut ) niewiatpliwie kregoslup dostaje po "uszach" bo przeciez prze wiekszosc tego czasu jestem albo w pozycji przygotowanej do obrony czyli lekko pochylony, albo rzucam sie :/

Odnośnik do komentarza
mialem podejrzenie rwy kulszowej, dwa razy mialem atak ostrego bólu w okolicy ledzwiowej, raz mnie uziemił, raz szybko przeszedl zmieniajac sie w dretwienie lewej nogi ( calej stopy ) i bol w pośladku. Teraz dretwienie ustalo ( po tabletkach naproxen apo czy jakos tak ) pozostaly widoczne dla oka drgania miesni w udzie, i lekki ból uda.

 

CO do naduzywania to bardzo mozliwe. W czasie sezonu bywalo tak ze w poniedzialek mecz w rozgrywkach szostek, w srode i piatek trening, w sobote/niedziele mecz na duzym i nastepny tydzien tak samo ( bywalo ze sie trening opuscilo ) w sezonie zagralem 15 spotkan na duzym w plenym wymiarze i 11 spotkan na szostkach ( kazde po 60 minuut ) niewiatpliwie kregoslup dostaje po "uszach" bo przeciez prze wiekszosc tego czasu jestem albo w pozycji przygotowanej do obrony czyli lekko pochylony, albo rzucam sie :/

IMO przydałby sie jeszcze rezonans, skoro tak aktywnie spędzasz czas (na rujnowaniu zdrowia :P)

RTG to bardzo grube badanie ale Twe objawy w połączeniu z obrazem RTG mogą sugerować przepuklinę dysku miedzykręgowego. Poszukaj dobrego ortopedy lub neurologa i wybierz się do owego specjalisty ze zdjęciem. Ewentualnie wykonaj NMR we własnym zakresie, ale jest to koszt kilkuset złociszy.

Odnośnik do komentarza

Jak pamiętam, to w tym programie, w którym widziałem to o tych lekach było coś, że któryś środek działa szybciej u kobiet, drugi u mężczyzn. To był bodajże paracetamol, ibuprofen i któryś tam jeszcze popularny. I rady w stylu "to i to lepiej rozkłada się w organizmie męskim, a to w żeńskim".

Odnośnik do komentarza
Tak.

Jak powazne? Ale rozumiem, zeby ta osoba unikala jakicholwiek kontaktow z chorym? A jesli tak, to przez jaki okres?

A owa pierwiastka (?) :P chorowała? :>

 

Edyta przestaje się drażnić :P i rzecze, że jeśli babencja w ciąży jest pewna, że chorowała na ospę to może nawet lizać popółpaścowe "rany" choremu :kekeke: Jeśli nie jest pewna, bądź nie chorowała to radzę omijać ową chatę z daleka bo ospa u ciężarnej to bardzo nieciekawa sprawa.

 

Jak pamiętam, to w tym programie, w którym widziałem to o tych lekach było coś, że któryś środek działa szybciej u kobiet, drugi u mężczyzn. To był bodajże paracetamol, ibuprofen i któryś tam jeszcze popularny. I rady w stylu "to i to lepiej rozkłada się w organizmie męskim, a to w żeńskim".

A to nie był jakiś kit dnia w programie "Kawa po herbacie"? :>

Pomijając przymrużenie oka, jak wspominałem - nic o tym nie słyszałem i nie wiem, ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza

Badania kliniczne i dodatkowe:

Kolano lewe:

 

Niewielki obrzek kolana, ruchomosc pelna. Zaznaczony przeprost kolana. Testy lakotkowe malo specyficzne, kolano niestabilne. Test Lachamna +++, pivot wyrazny

 

Rozpoznanie:

Uszkodzenie wiezdala krzyzowego przedniego, przednia niestabilonosc kolana

 

Wskaznia:

kwalifikowany do leczenia operacyjnego- rekonstrukcji wiezdla krzyzowego przedniego kolana lewego

 

 

 

Powazne?

co to jest test lachmana, pivot, testy lakotkowe i przeprost kolana?

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza

Pytanie do ekspertow: od pewnego czasu dosc czesto zdarza mi sie czuc specyficzny bol rozsadzajacy rece, szczegolnie okolice lokcia i przedramiona. Jest to uczucie podobne do tego, co czuje sie w nogach/kolanach po dluzszym posiedzeniu z mocno zgietymi kolanami. Nie jest to rzecz, ktora zabija od razu, ale mnie zastanawia. Moze miec to zwiazek z nadcisnieniem?

 

Pytanie bonusowe - czy da sie istotnie zmniejszyc poziom cholesterolu, bez uzycia lekow. Czy leki antycholesterolowe sa typu: jak zaczniesz, to juz do konca zycia?

Odnośnik do komentarza
A to nie był jakiś kit dnia w programie "Kawa po herbacie"? chytry.gif

Pomijając przymrużenie oka, jak wspominałem - nic o tym nie słyszałem i nie wiem, ile w tym prawdy.

 

Właśnie miałem też napisać, że to było w TVN Style, więc możliwe, że to jakiś tani "chłit martenkingowy"...

Odnośnik do komentarza
Pytanie do ekspertow: od pewnego czasu dosc czesto zdarza mi sie czuc specyficzny bol rozsadzajacy rece, szczegolnie okolice lokcia i przedramiona. Jest to uczucie podobne do tego, co czuje sie w nogach/kolanach po dluzszym posiedzeniu z mocno zgietymi kolanami. Nie jest to rzecz, ktora zabija od razu, ale mnie zastanawia. Moze miec to zwiazek z nadcisnieniem?

 

Pytanie bonusowe - czy da sie istotnie zmniejszyc poziom cholesterolu, bez uzycia lekow. Czy leki antycholesterolowe sa typu: jak zaczniesz, to juz do konca zycia?

 

da sie. bez wieprzowiny. Ryby indyk i wołowinka .IMHO

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...