Skocz do zawartości

Widzew Łódź w FM 2009


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

-Gustavo, Artur Sadura, Paweł Wojciechowski, Krzysztod Sokalski - co oni robią w Widzewia?

-uważam że Napoleoni powinien mieć lepszy drybling niż Budka

-Panka chyba za bardzo dopakowany jest

-Mierzejewski powinnieć mieć mniejszy Finishing, według mnie powinien mieć koło 8 maksimum

Odnośnik do komentarza

1. Za drogie karnety (249zł). Gdyby zrobić średnią ważoną (w zależności od tego ile sprzedano karnetów na dany sektor), przeciętny koszt karnetu wyniósłby około 175zł.

2. Zbyt tanie bilety (22zł). Przy ostatniej polityce naszego zarządu i cenach w dniu meczu, średnio powinno być z 25-27, czyli o funt więcej.

3. Bardzo słabe atrybuty Stokowca. Rzeczywiście nie jest on wielkim specjalistą, ale chyba jednak powinien mieć nieco wyższe umiejętności.

 

Piłkarze:

1. Radek Kursa jest raczej środkowym obrońcą a w FM09 środkowym pomocnikiem/lewym obrońcą. Powinien mieć wyższy marking i generalnie atrybuty charakterystyczne raczej dla stopera niż pomocnika.

2. Zbyt słaby Ukah. Jest naszym najlepszym stoperem od lat a w FM09 jak i w FM08 jest słabszy od Szymanka, od którego grał lepiej zanim ten złapał kontuzję. Ugo powinien mieć znacznie lepszy Heading i Jumping, bo bardzo ciężko z nim wygrać główkę, Positioning, Work Rate, Aggression. Jego ulubiony klub to Juventus.

3. Zbyt słaby Napoleoni. Drybling i Technikę powinien mieć na poziomie 14-15. Finishing też powinien mieć lepszy niż Mierzejewski czy Ukah.

4. Znowu przepakowany Panka. Drybling 15, Technika 14, Influance 17 to zdecydowanie za dużo. Pierwszymi dwoma powinien się zamienić ze Stefano i mieć 11, 12. Influance dałbym na poziomie 8-10.

5. Za niski Influance Masłowskiego. Powinien być w okolicach 15.

6. Za niski Heading Stawarczyka, 14-15 byłoby ok.

7. Najdrożsi są juniorzy: Kisiel, Kowalczyk, Kursa, Kaniecki, Sadura. Za tania jest większość pierwszego składu.

8. Rackiewicz powinien mieć status Backup, Stawarczyk i Oziębała First Team, Masłowski, Mierzejewski i Grzelczak Rotation. Zbyt dużo jest też Key Playerów, zamiast tego dałbym First Team dla Panki, Stefano, Kuklisa i Szymanka.

9. Myślę, że można uznać Widzew za ulubiony klub: Kanieckiego (był chociażby na ostatnim wyjeździe z kibicami), Grzelczaka, Masłowskiego, Budki.

 

Sorki za pomieszane nazwy polskie/angielskie.

Tyle na pierwszy rzut oka. Oczywiście waab ma racje i wymienieni piłkarze nie grają w Widzewie. Sokalski skończył karierę, Wojciechowskiego ostatecznie nie kupiliśmy, z Gustavo chyba rozwiązali kontrakt. Nie wiem co z Sadurą.

Odnośnik do komentarza
-Gustavo, Artur Sadura, Paweł Wojciechowski, Krzysztod Sokalski - co oni robią w Widzewia?

-uważam że Napoleoni powinien mieć lepszy drybling niż Budka

-Panka chyba za bardzo dopakowany jest

-Mierzejewski powinnieć mieć mniejszy Finishing, według mnie powinien mieć koło 8 maksimum

 

- Gustavo.. - kiedy oddawaliśmy bazę nie do końca znane były ich losy i zostawiłem ich w Widzewie, żeby nie starcić ich z pola widzenia. Przez niedopatrzenie zostali w klubie. Do poprawki.

- Budka i Napoleoni obaj mają ustawione 12. Szczerze mówiąc Stefano ostatnio gra coraz słabiej w przeciwieństwie do Budki. Obniżę Budce do 11.

- Panka - pójdzie trochę w dół. Szczególnie passing i technique.

- Mierzejewski - zdecydowanie tak.

Odnośnik do komentarza
1. Za drogie karnety (249zł). Gdyby zrobić średnią ważoną (w zależności od tego ile sprzedano karnetów na dany sektor), przeciętny koszt karnetu wyniósłby około 175zł.

2. Zbyt tanie bilety (22zł). Przy ostatniej polityce naszego zarządu i cenach w dniu meczu, średnio powinno być z 25-27, czyli o funt więcej.

3. Bardzo słabe atrybuty Stokowca. Rzeczywiście nie jest on wielkim specjalistą, ale chyba jednak powinien mieć nieco wyższe umiejętności.

 

Piłkarze:

1. Radek Kursa jest raczej środkowym obrońcą a w FM09 środkowym pomocnikiem/lewym obrońcą. Powinien mieć wyższy marking i generalnie atrybuty charakterystyczne raczej dla stopera niż pomocnika.

2. Zbyt słaby Ukah. Jest naszym najlepszym stoperem od lat a w FM09 jak i w FM08 jest słabszy od Szymanka, od którego grał lepiej zanim ten złapał kontuzję. Ugo powinien mieć znacznie lepszy Heading i Jumping, bo bardzo ciężko z nim wygrać główkę, Positioning, Work Rate, Aggression. Jego ulubiony klub to Juventus.

3. Zbyt słaby Napoleoni. Drybling i Technikę powinien mieć na poziomie 14-15. Finishing też powinien mieć lepszy niż Mierzejewski czy Ukah.

4. Znowu przepakowany Panka. Drybling 15, Technika 14, Influance 17 to zdecydowanie za dużo. Pierwszymi dwoma powinien się zamienić ze Stefano i mieć 11, 12. Influance dałbym na poziomie 8-10.

5. Za niski Influance Masłowskiego. Powinien być w okolicach 15.

6. Za niski Heading Stawarczyka, 14-15 byłoby ok.

7. Najdrożsi są juniorzy: Kisiel, Kowalczyk, Kursa, Kaniecki, Sadura. Za tania jest większość pierwszego składu.

8. Rackiewicz powinien mieć status Backup, Stawarczyk i Oziębała First Team, Masłowski, Mierzejewski i Grzelczak Rotation. Zbyt dużo jest też Key Playerów, zamiast tego dałbym First Team dla Panki, Stefano, Kuklisa i Szymanka.

9. Myślę, że można uznać Widzew za ulubiony klub: Kanieckiego (był chociażby na ostatnim wyjeździe z kibicami), Grzelczaka, Masłowskiego, Budki.

 

Sorki za pomieszane nazwy polskie/angielskie.

Tyle na pierwszy rzut oka. Oczywiście waab ma racje i wymienieni piłkarze nie grają w Widzewie. Sokalski skończył karierę, Wojciechowskiego ostatecznie nie kupiliśmy, z Gustavo chyba rozwiązali kontrakt. Nie wiem co z Sadurą.

 

1. Karnety - w grze są karnety na cały sezon. Po podwyżkach ceny wyjdą nawet powyżej tych 249, chociaż poczekamy.

2. Bilety są wpisane na poziomie 25zł - gra sobie sama "poprawia".

3. Stokowiec ma tylko wpisany CA 50 - na więcej na razie chyba nie zasługuje.

 

1. Poprawię pozycje Kursy. Atrybutów na razie nie ma, bo nie widziałem go w zbyt wielu meczach. Bywasz na meczach rezerw?

2. Ukah ma o 13 wyższe CA od Szymanka. Kluczowe atrybuty Szymanka pójdą w dół chociaż w zbyt wielu meczach to on się nie nagrał żeby robić rewolucję.

3. Atrybuty 14-15 dla polskiej ligo to już ścisła czołówka. Napoleoni do niej niestety nie należy. I ma wyższy finishing od Ukaha oraz Mierzejewskiego w bazie.

4. Panka do poprawki.

5. Masłowski influence w górę, chociaż chyba nie aż do 15.

6. 14-15 to znowu czołówka ligi. Uważam, że jumping 13 to już dobrze, heading 10 też bo celność jego główek mimo wszystko nie zachwyca.

7. Wartości piłkarzy gra ustala sama i robi to dziwnie.

8. Status też gra ustala sama.

9. OK.

 

Sokalski zakończył karierę, więc do usunięcia z bazy, tak samo jak Matusiak.

 

Będą jako nieaktywni.

Odnośnik do komentarza
1. Karnety - w grze są karnety na cały sezon. Po podwyżkach ceny wyjdą nawet powyżej tych 249, chociaż poczekamy.

2. Bilety są wpisane na poziomie 25zł - gra sobie sama "poprawia".

3. Stokowiec ma tylko wpisany CA 50 - na więcej na razie chyba nie zasługuje.

 

1. Poprawię pozycje Kursy. Atrybutów na razie nie ma, bo nie widziałem go w zbyt wielu meczach. Bywasz na meczach rezerw?

2. Ukah ma o 13 wyższe CA od Szymanka. Kluczowe atrybuty Szymanka pójdą w dół chociaż w zbyt wielu meczach to on się nie nagrał żeby robić rewolucję.

3. Atrybuty 14-15 dla polskiej ligo to już ścisła czołówka. Napoleoni do niej niestety nie należy. I ma wyższy finishing od Ukaha oraz Mierzejewskiego w bazie.

4. Panka do poprawki.

5. Masłowski influence w górę, chociaż chyba nie aż do 15.

6. 14-15 to znowu czołówka ligi. Uważam, że jumping 13 to już dobrze, heading 10 też bo celność jego główek mimo wszystko nie zachwyca.

7. Wartości piłkarzy gra ustala sama i robi to dziwnie.

8. Status też gra ustala sama.

9. OK.

 

1. W takim razie ta cena jest o wiele za mała ;) Biorąc pod uwagę sektory C i D, bo tam sprzedanych jest pewnie z 95% karnetów, cena na cały sezon to około 350zł. Nowy (nie bierzemy pod uwagę przedłużania/polecania innym) karnet na rundę na D kosztuje 160zł, na C 200zł. W rundzie wiosennej nie powinno nic się w tym zmienić.

--

1. Byłem na jednym, jednak ciężko po takiej obserwacji scharakteryzować piłkarza ;) Generalnie wraz ze zmianą jego pozycji, obniżyłbym atrybuty charakterystyczne dla pomocnika, a podwyższył typowe dla obrońcy.

2. Nie chodzi może o samo CA, czy porównanie do Szymanka, lecz o samo podwyższenie skilla Ukaha. Według mnie jest jeśli najlepszym obrońcą w 1. lidze, to jednym z najlepszych.

3. Jeśli chodzi o technikę, to należy do polskiej czołówki. Może rzeczywiście 15 to za dużo, ale 13-14 powinien mieć. U mnie wszyscy trzej mają finishing 10.

 

Mam jeszcze pytanko. Czy liczbę trenerów, którą dopuszcza zarząd ustala researcher? Jeśli tak, to powinna być zwiększona w przypadku Widzewa, bo obecnie mogłem zatrudnić jednego szkoleniowca więcej (czyli razem z asystentem czterech). Obecnie mamy fatalnych szkoleniowców a przy dobrej kondycji finansowej, powinniśmy mieć możliwość poprawy tego elementu.

Odnośnik do komentarza

-Widzew ma za mały budzet - według Dziennika Polska ma 6 budżet w Polsce, w grze 12 klubów ma większy

-Masłowskiemu nie dodawać Widzewa do ulubionych klubów

-dodać do legend klubu Ludwika Sobolewskiego i Zbigniewa Bońka

-Marcin Robak - zwiększyć Teamwork

-Juszkiewiczowi zmniejszyć strzały z daleka i technike

-Lisowskiemu zwiększyć strzały z daleka, rzuty rożne

-chyba należało by zwiększyć reputacje Widzewa, aby piłkarze chętniej przychodzili bo skoro udało namówić na gre w Widzewie Marcina Robaka, który miał oferty z Legii i Cracovii, to raczej większa liczba graczy z Ekstraklasy jeśli miałaby od nas ofertę skorzystała by z niej

-Zwoliński i Kowalczyk powinni mieć chyba lepsze statsy, pierwszy cały czas jeżdzi na młodzieżową kadre, drugi strzela sporo w rezerwach i sparingach I drużyny

Odnośnik do komentarza

Ja liczę na solidną obniżkę cen karnetów na wiosnę. No chyba, że kupimy Gargułę albo wyrzucimy Mierzejewskiego z Juszkiewiczem w co bardzo wątpię.

 

Liczbę trenerów gra ustala sama, pewnie na podstawie reputacji.

 

Reputacja i tak jest wysoka jak na 1 ligę, a to ustalamy wspólnie z resztą researcherów i w zasadzie każdy uważa, że jego klub zasługuje na więcej.

 

Poprawki w piłkarzach - dzięki za uwagi.

Odnośnik do komentarza

Reputacja nie powinna się zmniejszać znacząco wraz ze spadkiem z ligi to ligi, co ukazuje np. Pogoń Szczecin, która po spadku do którejś z niższych lig miała dość wysoką reputację, i tak powinno być. Tym bardziej, że Widzew jednak tą reputację w Polsce posiada, i to nie małą. Ale ja tam nie wiem jak to w FM-ie jest, bo jeszcze nie mam.

Odnośnik do komentarza

dla mnie nieporozumienie to przepakowany Mielcarz i za słaby Fabiniak.

Rozumiem, że układy układami, ale ja się w ogóle dziwie, że taki drewniak jak Mielcarz broni kosztem Fabiniaka, który miał słabszy okres, ale na pewno nie zapomniał jak się broni i w końcu nie przypadkiem ocierał się o kadre... w ogóle casus Mielcarza mnie zadziwia, choć po jakimś wywiadzie z Załuska na temat jego rywalizacji z nim w Koronie dużo więcej rozumie ;) Lige w Canal+ oglądam namiętnie od dobrych kilku lat ale nigdy nie utkwił mi w pamięci super występ Mielcarza, a wpadki owszem... może podciągnąć trochę Fabiniaka i skorygować Mielcarza, który ma parametry zbyt przesadzone a zostawić tylko różnicę na korzyść Mielcarza w home reputation (o ile jeszcze coś takiego w bazie istnieje, kiedyś bawiłem się edytorem, ale dawno to było) lub jako ulubieńca trenera, ale grając ewentualnie Widzewem nie chciałbym był zmuszony do opcji z Mielcarzem jako jedynej możliwej ;)

Odnośnik do komentarza

Mielcarz aktualnie jest w bardzo dobrej formie. Odkąd przeszedł do Widzewa nie ma na koncie puszczonej jakiejś głupiej bramki, a niejednokrotnie ratował nas przed stratą bramki. Jeżeli porównać formę Fabiniaka i Mielscarza z ostatnich 6 miesięcy to zdecydowanie wygrywa Mielcarz.

Odnośnik do komentarza

Osobiście uważam, że Mielcarz jest obecnie w lepszej formie, ale to także spowodowane tym, że już na starcie sezonu wygrał z Fabiniakiem. Na ten temat więcej się wypowiem, gdy dojdzie FM.

 

Co do współpracy z tym szwajcarskim klubem to już wcześniej czytałem, że jest już wstępna umowa podpisana i niedługo będzie definitywna. Może być ciekawie z tą współpracą.

Odnośnik do komentarza

to porównajcie Mielcarza z najlepszym wg. 'fachowców' GK w 1 lidze Merda, z czołowym GK Ekstraklasy Pawełkiem czy nawet Fabiańskim...

Uważam że jest troche przesadzony, podobnie jak Ptak - gorzej wygląda Pawełek, Wyparło, Przyrowski!!! a podobnie Mucha [sic] i wspomniany Fabian.

Nie mówie żeby robić z niego Gk na poziomie Piasta Gliwice (choć Kasprzik nie jest duzo słabszy), która ma tam wakat, ale powinien być podobnie zrobiony jak Fabiniak...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...