Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Zimą pojawiały się spekulacje, że Legia Warszawa interesowała się Dariuszem Dudką z AJ Auxerre, który praktycznie w Ligue 1 ostatnio nie gra. - Taki zawodnik przydałby się Legii, ale chyba bardziej na pozycję defensywnego pomocnika niż do obrony - powiedział Stefan Białas.

 

W zimowym okienku transferowym nic nie wyszło z przejścia Dudki do Legii. Czy latem ten transfer jest możliwy? - Darek ma kłopot w Auxerre, w którym nie gra. Jest dopiero drugim rezerwowym jeśli chodzi o występy w czteroosobowym bloku obronnym tego zespołu. Dudka z powodzeniem może grać też na pozycji defensywnego pomocnika, ale tam z kolei więcej uznania w oczach trenera Auxerre ma N'Dinga. Przejście do Legii byłby dla niego dobrym rozwiązaniem. W grę prędzej wchodziłoby wypożyczenie niż transfer definitywny - oznajmił Białas.

 

Pytanie tylko czy Legię będzie stać na Dudkę? - Z tego co się orientuję to Darek ma tam dobry kontrakt. Auxerre szukało mu zimą klubu, ale wysokość kontraktu była jedną z przeszkód w znalezieniu pracodawcy - dodał Białas.

 

Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Dickson Choto, Jakub Wawrzyniak, to jak na polskie warunki bardzo mocna obrona. Dudce więc niezbyt łatwo byłoby się wedrzeć do obrony Legii. - Są jeszcze inni jak Marcin Komorowski oraz Tomasz Kiełbowicz, który daje dobre zmiany. Legia ma duży potencjał więc Darkowi nie tak łatwo byłoby przebić się do jej defensywy - powiedział Białas.

 

Gdyby zatem Legii udało się latem ściągnąć Dudkę, chyba lepiej, aby walczył on o grę na pozycji defensywnego pomocnika. - To zdecydowanie lepsze rozwiązanie dla Darka. Legia na tej pozycji potrzebuje zawodnika. Tomek Jarzębowski, który został sprowadzony z Bełchatowa często łapie kontuzje. Jako defensywny pomocnik w Legii występuje również Ariel Borysiuk, ale to bardzo młody zawodnik. Jeśli więc trenerzy zespołu z Łazienkowskiej widzieliby dla Dudki miejsce w zespole, to wydaje się, że właśnie na pozycji defensywnego pomocnika najprędzej by się tam sprawdził - zakończył Białas.

 

Plotka wypłynęła z Fucktu, należy mieć to na uwadze :). Jeśli jednak połączymy ze sobą obietnice ITI, jakoby po wybudowaniu stadionu zaczęło się budowanie drużyny przez duże D i wypowiedzi Cieciaka Trzeciaka o solidnych wzmocnieniach w letnim okienku transfer nie wygląda nierealistycznie. Dudka byłby świetnym wzmocnieniem w środku pola, gdzie Borys prezentuje moim zdaniem zbyt niski poziom sportowy, a Jarza łapie mnóstwo kontuzji.

Odnośnik do komentarza

A ja mam nadzieję, że nic z transferu Dudki nie wyjdzie. Uczciwie przyznam, że o Vrdoljaku wiem tyle co zobaczyłem na kilku filmikach na YT, ale takich zagrań u Darka nigdy nie widziałem. Jeśli wybierać spomiędzy dwóch zdecydowanie wolałbym zobaczyć latem w Legii Chorwata.

Odnośnik do komentarza

A ja mam nadzieję, że nic z transferu Dudki nie wyjdzie. Uczciwie przyznam, że o Vrdoljaku wiem tyle co zobaczyłem na kilku filmikach na YT, ale takich zagrań u Darka nigdy nie widziałem. Jeśli wybierać spomiędzy dwóch zdecydowanie wolałbym zobaczyć latem w Legii Chorwata.

 

W tej kwestii mam identyczne zdanie. Legii potrzebny jest defensywny pomocnik, któy potrafi rozegrać piłkę, a Dudka się do takich nie zalicza. Jeżeli będzie możliwość ściągnięcia chorwata latem, to należy z niej skorzystać.

Odnośnik do komentarza

Coś więcej o meczu?

 

Mięciel z paru metrów do bramki głową nie potrafi strzelić. Smoliński, Giza i Rybus podawali do tyłu lub do przeciwnika. Wogóle Rybus powinien za te dwa wiosenne mecze zostać wysłany do Młodej Ekstraklasy. Ze Smolińskim należy się po sezonie pożegnać - jeżeli profesjonalny piłkarz, który teoretycznie walczy o kontrakt ma tylko jedno dobre podanie a tak to same straty to... ręcę opadają. I na koniec wrzutki a'la Legia - ponad 50 dośrodkowań w pole karne Odry i ani jednej z tego bramki. Proponuję więcej siatkonogi na treningach, panie Urban. Przez ponad 90 minut nie widać było chęci zwycięstwa. Na koniec pozdrowienia dla działaczy. Mają świetny pomysł na budowę Legii. Od dwóch lat nie dokonali choćby jednego przyzwoitego wzmocnienia. :qwa: Totalny brak ambicji

 

A i jeszcze jedno: przy stanie 0:1 z boiska zostaje zdjęty napastnik a za niego wchodzi pomocnik. Najskuteczniejszy snajper w sparingach (czyt. Dong) całe spotkanie przesiedział na ławie. Qrde co odwaliło Urbanowi z tymi zmianami :sciana:

 

Oceny w skali od 1 do 10:

 

Mucha - 6

Rzeźniczak - 4

Astiz - 6

Wawrzyniak - 5

Kiełbowicz - 4

Radović - 5

Iwański - 3

Smolinski - 1

Szałachowski - 3

Grzelak - 6

Mięciel - 3

Rybus - 1

Giza - 1

Szala - bn

Odnośnik do komentarza

Ta wprowadzenie Gizy gdy zagrał gorzej niż fatalnie za Smolińskiego, który chociaż się starał to jakaś pomyłka. To samo można powiedzieć o zmianie Mięciela na Rybusa, który jest bez formy. Jak już zmieniał Miętowego to trzeba było wprowadzić Donga. Mecz fatalny, aż żal było oglądać "wyczynów" naszych zawodników. Tak właśnie wyglądają nasze szanse na mistrzostwo. Spadamy na trzecie miejsce w tabeli i moim zdaniem dzisiaj odjechało nam mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza

Chyba za bardzo histeryzujecie. To tylko 2 punkty straty do Wisły i mnóstwo kolejek do końca + mecz z Wisłą. I zapominacie, że Odra z wiosny to całkowicie przebudowana drużyna, która gra z nożem na gardle. Jedno mnie tylko zastanawia - Legia dostała już tyle razy nauczkę od Odry, a za każdym razem przed meczem z Odrą czytam lekceważące wypowiedzi Waszych zawodników odnośnie Odry.

Odnośnik do komentarza

Icon, ale tu chodzi o styl, pomysł na grę, wolę walki, cokolwiek. Chodzi o Legię. Ten klub też ma swoje ambicje.

 

Wszystko wskazuje na to, że zawodnicy nie mają ambicji. Albo Urban nie ma pomysłu na ustawienie zespołu.

Mecz Cracovia-Legia był tragiczny. Z tego co piszecie w meczu z Odrą było dużo gorzej.

Odnośnik do komentarza

Legii ten meczał przegrał w głównej mierze Urban. Drużyna przegrywa, a on wpuszcza na boisko Rybusa i Gizę, którzy nic nie pokazali, a Dong przesiaduje mecz na ławce. Zawsze mówiłem, że miałki z niego treneiro i dzisiejszy mecz to potwierdza. Co do niewykorzystania wpadki Wisły to niech się Legioniści nie martwią, bo w piątek Jagiellonia postara się o następną.

Odnośnik do komentarza

Hm, ale muszę się przyznać, że w pewnym momencie też zaczęło mnie bardzo irytować zachowanie kibiców. Ja rozumiem wszystko, i tą grę, i spór z ITI, ale często w takich meczach potrzebny jest doping, i - jakby to powiedzieć - pokaz zaufania dla piłkarzy własnego klubu. Naprawdę ciężko się gra pod presją kibiców gości, a co powiedzieć, kiedy szydzą z 'Ciebie' dopingujący Twojego zespołu? Uhm, czasami to aż się szkoda wszystkiego robiło, bo wszystkie docinki doskonale było słychać na murawie. I w jakiś sposób rozumiem tłumaczenie Urbana, że każde kiepskie zagranie piłkarza jest podwójnie deprymujące, bo nie dość, że grajek sam jest na siebie zły, to jeszcze z trybun słychać śmiechy.

 

Słowem: dramat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...